Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Istorija, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas, Kultūros, kalbos, istorijos politika

Vytautas Sinica. Ar Genocido centro direktorių vertę politikai gali įsipareigoti, kad 1941 m. rezistencijos istorija nebus perrašoma? jos bus mokoma?

Tiesos.lt redakcija   2021 m. balandžio 4 d. 23:33

4     

    

Vytautas Sinica. Ar Genocido centro direktorių vertę politikai gali įsipareigoti, kad 1941 m. rezistencijos istorija nebus perrašoma? jos bus mokoma?

Pačiam keista, kaip jau antrą kartą per trumpą laiką tenka dalintis Gritėno tekstais. Matyt, taip atsilyginu už dėmesį Valstybiniame tautos fronte. Iš tiesų, žavi jo gebėjimas išsikelti tikslą, ką nors įrodyti, ir lyg specialiai to neįrodinėti.

Beveik pusę jo naujausio teksto (ČIA) sudaro tiesiog vardijimas, kokie dalykai Lietuvos istorijoje, jo giliu įsitikinimu, nebus perrašyti. Vardija daug, net keturias pastraipas. Daug teisingų dalykų išvardija. Bet sugeba nepaminėti nieko apie Lietuvių aktyvistų frontą, Birželio sukilimą ir Laikinąją vyriausybę. Nieko. Nors lyg ir pastebėjo, bent iš teksto pradžios atrodė, kad būtent dėl šios istorijos laikotarpio – 1941 metų rezistencijos – istorijos perrašymo ir kyla pagrindinis gynusiųjų A. Jakubauską nerimas ir įžvelgiamos grėsmės.

O galėtų, jei ne Gritėnas, tai Zingeris ar Anušauskas, paimti ir paskelbti viešai ir atsakingai, kaip prisiėmę asmeninę atsakomybę formuoti Lietuvos istorijos politiką, patvirtinti, jog Lietuva niekada neneigs:

1) Lietuvių aktyvistų fronto nuopelnų ir pasiaukojimo siekiant atkurti SSRS okupuotą Lietuvos valstybę;

2) kad Birželio sukilimas yra garbingas lietuvių tautos laisvės kovos epizodas, kuriuo Lietuva didžiuojasi, kuriuo siekta atkurti nepriklausomybę, o ne nacių satelitas, ir kuriuo buvo paneigtas Lietuvos savanoriško įstojimo į SSRS mitas;

3) kad Laikinoji Vyriausybė nebuvo pronaciška, siekė savarankiško valstybingumo bei kaip įmanoma nuo okupantų ginti visus Lietuvos piliečius, įskaitant žydus, tačiau neturėjo faktinės Lietuvos teritorijos kontrolės ir negali būti laikoma kalta ar atsakinga už nacių okupuotoje Lietuvoje padarytus nusikaltimus.

Ar galėtų kas iš proaktyviai vertusiųjų Genocido centro direktorių politikų bent tiek įsipareigoti, kad šie puslapiai nebus perrašyti, priešingai, jų bus mokomi Lietuvos moksleiviai?

* * *

Tiesos.lt redakcijos prierašas. Ta pačia proga primename ir kalbą, pasakytą balandžio 1-osios mitinge prie Seimo šiam svarstant prof. Ado Jakubausko atleidimo iš Genocido centro direktoriaus pareigų klausimą, kurią P. Gritėnas savo tekste pavadino „viena iš protestų kalbų“:

Vytautas Sinica: „Mus laiko kvailiais. Jus taip pat“

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Žemyna       2021-04-5 23:00

Gali. Laisvai bet ką įsipareigoti, pažadėti gali. Paruošk ausis, ir klausyk pažadus. Žadės, kaip tas skorpionas, kuris žadėjo žalčiui jo nenunuodyti, jei tik tas į kitą ežero krantą jį perkels. smile Kitame krante nuo jo nulipęs, skorpionas jam prieš nueidamas įgėlė. Apgaulingais pažadais patikėjęs žaltys su skausmu balse dar šūktelėjo: „Bet gi tu man ŽADĖJAI?!” Nueinantis skorpionas, ciniškai nusišypsojęs, į tai atsakė: „Vot takoje ja g…vno.” Ir nuėjo pasišvilpaudamas savo keliu.

Kas yra istorija ir kas ją rašo?       2021-04-5 10:12

Jau vien klausimų formuluotė rodo Sinicos absoliutų nesusigaudymą, nes istorines tiesas patvirtina ar paneigia ne politikai ar seimo nariai, ne valdininkai, biurokratai ar valdžią turintys pareigūnai, bet tik ISTORIKAI IR JŲ ISTORINIAI TYRIMAI. Seimas čia negali nei nubalsuoti, o prezidentas ar premjeras išleiti kokio dekreto ar įsakymo. Ne tai būtų tik gyvulių valdžia totalitazizmas. Tik visiškas tamsuolis gali to nesuprasti. Keista, kad NS, kuriame tiek istorikų Sinicai populiaraiai neišaiškina šios elementarios tiesos. O gal jis tiesiog negabus ir jam kaip sakoma liaudyje ,nedaeina’?

Balamutas       2021-04-5 6:00

Atsakymėlis klausymėliui. Jeigu tavo protelis nusmuko trim sprindžiais žemyn stuburo kamienu, tai tau ,sikofante, joks aiškinimas, kaip ir daktarai jau nebepadės. Mokykis, mokykis ir dar kartą mokykis, kaip sakydavo tavasis Leninas.

Klausimėlis       2021-04-5 1:09

Sinica reikalauja, kad politikai patvirtintų, kad Lietuva niekada neneigs:

„3) kad Laikinoji Vyriausybė nebuvo pronaciška, siekė savarankiško valstybingumo bei kaip įmanoma nuo okupantų ginti visus Lietuvos piliečius, įskaitant žydus, tačiau neturėjo faktinės Lietuvos teritorijos kontrolės ir negali būti laikoma kalta ar atsakinga už nacių okupuotoje Lietuvoje padarytus nusikaltimus.“

Gal Sinica turi neginčijamų istorinių argumentų, kurie tą tezę visiems laikams įrodo? Ar tik reikalauja, kad politikai tą tezę gintų be istorinių įrodymų?


Rekomenduojame

Andrius Martinkus. Ką liudija dainos „Kelkis, Lietuva!“ gimimas?

Karolinska (Švedija) ligoninė nebetaikys hormoninio lyties keitimo metodo vaikams

Lina Dūdaitė-Kralikienė. Kai priežastys painiojamos su pasekmėmis, arba Kaip grąžinti valstybę prie ‘res publica’

Eligijaus Masiulio bylos penkmečiui artėjant Dovilas Petkus klausia: ar Tauta gali tikėtis atomazgos, aiškumo ir teisingumo?

Algimantas Rusteika. Apie karą, kurio nebus

Nuo bačkos. Andrius Navickas, vienas iš naujojo Partnerystės įstatymo autorių – apie krikščionybę, meilę ir naujuosius inkvizitorius

Ramūnas Aušrotas. Pora pastabų dėl koalicijos partnerių (!) rengiamo Partnerystės įstatymo projekto

Nida Vasiliauskaitė. Ką atsakyti žmogui, kuris yra „pasiryžęs aukoti dalį savo laisvės vardan bendro gėrio“?

Vytauto Sinicos pozicija LRT diskusijoje su Tomu Vytautu Raskevičiumi dėl vienalytės partnerystės projekto

Gertrūda Jolanta Juchno SF. Reikia dalyvauti, nes jei nepaprašysime atsižvelgti į Tautą, kito Maršo jau nebebus

Replika. Romualdas Žekas. Rafinuotas bandymas apgauti

„Neredaguota“ pokalbis su Nida Vasiliauskaite. Žmonių balsas

Dėl pasisakymų organizatorių vardu: „Didžiojo Šeimos Gynimo Maršo 2021“ organizacinės grupės pranešimas žiniasklaidai

Iš skaitytojų pašto. Pranas Kaladė apie Laisvę ir „laisvę“

Paulas Stametsas: Išgydo net vėžį – nepažintas grybų pasaulis

Kardinolas S. Tamkevičius palaiko „Šeimų maršo“ idėją: „Ginant principines vertybes Bažnyčia stovės mūru“. Kunigų R. Grigo ir A. Valkausko pozicija

Andrius Švarplys. Į ką lyties ir diskriminacijos nęsamonės perdaro Ameriką: gimsta naujoji CŽV

Herta Burbė apie „galimybes“: vasarą paplūdimyje

Vytautas Sinica. Bažnyčia draudžia katalikams balsuoti už partnerystę (ir A. Navickas tą žino)

Brolio Arūno Peškaičio žinia: Pranciškonų ordinas draudžia broliui Pauliui Vaineikiui dalyvauti Šeimų gynimo marše (papildyta)

Nuo bačkos. Andrius Navickas: Taip, aš palaikau Partnerystės įstatymo priėmimą

Kastytis Braziulis. Ar pritariu šeimų maršui? Taip, be abejo, nes…

Nida Vasiliauskaitė. Klausiate, ką daryti? Paklauskite piliečių

Jarūnė Rimavičė. Atsakymai į klausimą, nuo ko ginama tradicinė šeima Lietuvoje

Andrius Švarplys. Pagaliau yra alternatyva „Dviračio Žynioms“

Romualdas Žekas. Lavono gaivinimas

Jolanta Blažytė. Aūūū, Greta!!! Kur tavo „How dare you?“

Nida Vasiliauskaitė. Dabar išties pabūsiu – pirmą kartą – radikalu

Papunkčiui. Vytautas Sinica apie elitizmą

Vidas Rachlevičius. Dvi šalys nesitaiksto su Kinijos užmačiomis Pietų Kinijos jūroje – koks bus šios atsakas?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.