Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas, Europa

Vytautas Sinica. Apie siūlymą, kad šalys Europos Sąjungoje nebeturėtų veto teisės

Tiesos.lt redakcija   2021 m. birželio 8 d. 23:15

31     

    

Vytautas Sinica. Apie siūlymą, kad šalys Europos Sąjungoje nebeturėtų veto teisės

Vokietijos užsienio reikalų ministras siūlo, kad šalys ES nebeturėtų veto teisės. T.y. siūlo, kad šalys nebegalėtų pačios spręsti savo likimo jokiais aukščiausiu EVT lygiu svarstomais klausimais (kai kuriais jau ir dabar nebegali).

[...] Ir iš tiesų, juk skamba efektyviai, žinome, kaip Žečpostpolitai baigėsi jos bajorų veto.

Bėda, kad valstybės nėra bajorai. Valstybės yra suverenai, atsakingai rūpintis savo piliečių interesais ir valstybės kaip visumos interesais. Veto panaikinimas yra demokratijos pabaiga – vyriausybė, net demokratiškai valdanti, gali būti statoma prieš faktą, kad bus kitaip nei ją įpareigoja piliečiai. O jai beliks tik skėsčioti rankomis prieš savo piliečius.

Lietuvoje, kur demokratija ir suverenumas rūpi tik palyginti nedidelei gyventojų daliai, tai ne toks jau jautrus klausimas. Kad tik būtų vieniems geresnis pragyvenimas, kitiems – užtikrintos mažumų teisės.

Tačiau be suverenumo ilgojoje perspektyvoje neįmanoma nei viena, nei kita.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

StasySG       2021-06-10 9:54

Veto ES’e nėra seniai. Ar Lietuva sustabdė „Nord Stream 2” pagal Vokietijos nuolankumą Rusijai?  Ne ir ne. Tai kam čia aušinti burnas?

kuinas       2021-06-10 7:25

si pauksti i zoosoda… ten jo vieta ciulpti.

Al.       2021-06-9 23:51

84 straipsnis:
,,Respublikos Prezidentas:1) sprendžia pagrindinius užsienio politikos klausimus ir kartu su Vyriausybe vykdo užsienio politiką;” Na tai ką tuo klausimu sprendžia mūsų Prezidentas?” Ar gina jis mūsų Konstituciją? Ar stovi po medžiu (akacijos baltos)?

Kaip netikėti        2021-06-9 20:31

Prieš keletą mėnesių pas Solovjovą laidoje Sergejus Kurginianas tiesiai pareiškė, kad Landsbergis su Prunskiene buvo KGB žmonės, o Audrius Butkevičius - GRU. Tokių info paslėpti neįmanoma, nors ir užsislaptino patys save 75 metams. Negali netikėti.

to Alte Kameraden        2021-06-9 16:34

Kažin kodėl pats pagrindinę Anglijos pasitraukimo priežastį nutylėjai, kodėl? Gal LTSR BK straipsniai trukdo, ką?

to >to veto       2021-06-9 16:32

Pačio bėda ta, kad lenkai taip negalvoja. O Lietuvoje Lenkija, deja, egzistuoja, ir dar kaip, nežinai? Mažiau modifikuotą TSK(b)P istorijos vadovėlį Kapsukės studentams skaityk.

>to veto        2021-06-9 16:12

ir kas tave stebina? Lietuvos tautinėj valstybėj Lenkija taip pat neegzistuoja . Juk tai atskiros valstybės.

Ko ne       2021-06-9 15:42

Europos Sąjungoj šlovingoj,
Tarp lygių lygi ir laisva
Gyvuok per amžius, būk laiminga,
Brangi LGBT Lietuva!

Alte Kameraden       2021-06-9 15:41

Pripažinkime: jei šiandien Vokietijai ko nors reikia, anksčiau ar vėliau jie savo tikslus šiandieninėje Sąjungoje pasiekia. Taip, kartais jiems tenka palaukti, tenka vienus papirkti, kitus įbauginti, o įpatingai užsispyrusius izoliuoti bei stigmatizuoti iš išorės ir vidaus, tačiau jie nuosekliai siekia savo interesų įgyvendinimo. Bet atrodo, kad jiems taip žaisti nusbodo. Būtinybė laikytis tam tikrų demokratinių procedūrų jau pradeda erzinti ir varginti Berlyną. Tuo pačiu savo ekonominės, politinės, institucinės galios ir bet kokios kitos valdžios jausmas tiesiog svaigina (įpatingai iš ES pasitraukus britams). Kyla pagunda nevažinėti aplinkeliais, o ieškoti trumpesnių kelių.

to veto       2021-06-9 15:34

Lenkų tautinėje valstybėje lietuvių, kaip po tokių, išvis neturėtų likti pagal jų mentalitetą ir istorinę patirtį - įdirbį.

>>klausimux       2021-06-9 15:03

viskas gerai su ta ES… vyrauja skandinavu kairieji.

Klausimux       2021-06-9 14:57

Kokia taurinė sudėtis nerenkamos ES grietinėlės ?!!!!!!!

veto       2021-06-9 14:21

Lenkus papiktino toks vokiečiaus užmojis. Bet Lenkijoje ir valdžia tautinė, o ne kaip mūsų – provincijos klounų šutvė

Se tau boba ir devintines!       2021-06-9 13:49

pabegom nuo meskos ,pakliuvom (nupirko)ant leopiordo?

elfe        2021-06-9 13:03

o ka Sinica galvoja apir JT veto teise ketrioms didziausioms valstybems?.. ar tuo neskriaudziamos mazosios, nepaisant ju interesu?..
is G8 pasalinta Rusija del Krymo.
o stai Soros su sunum Aleksandru ikurtas privatus think-tank’as jau aiskina, kad nereiktu to G7, kad geriau G20 suvaziavimai, su Rusijos veto teisem…

demokratija - daugumos valia. jei saliu atstovavimas proporcingas gyventoju skaiciui, tai butu gerai naikinant veto padidint mazu saliu atstovu skaiciu…
veto galia turi ir prezidentai, galintys atmest ar taisyt siulomus istatymus… nejau siuloma naikint ir sia ju galia?.. jei taip atsitiktu, butu sunaikintas konstirucinis valdzios galiu pasiskirstymas tarp istatymines ir vykdomosios valdzios…
o su kuo valdzio galia dalinas Eeuropos Parlamentas?.. Europos Komisija siulo istatymus, tad ar ji vykdomoji galia?.. tur but vykdomoji - Europos vadovu taryba.

Kis       2021-06-9 12:22

Gedminas Kirkilas savo laikais pavadintu-nonsensu.Sitaip gali kalbeti tik Povilionis ir zmogelis ribotos mastysenos.Lietuva pasiulys kazkoki absurda (o ji gali,ypac siandienos publika)ir ka Vokietijai sakes?
Sis “uzsieni reikalu” atstovas baisiai riboto mastymo,juk lazda su dviem galais?

Be veto teisės       2021-06-9 11:41

bus einama link konfliktų ir karų.

taip       2021-06-9 10:31

pastebetina tai, kad kai kas is valdanciuju jau yra teigiamai pasisake ta tema. kaip ir daugelis (dauguma?) dvaro plitologu. bet net ir tie euroentuziastai, kuriems savo salies suverenumas nerupi,  turetu suvokti, kad taip jie saunasi ir sau i koja. juk kai kuriais atvejais butent Lietuva blokavo sprendimus ir del rytu partnerystes ir sieke sankciju RU, BY, kai dauguma ES valstybiu nebuvo entuziastiskos. jei gerai pamenu, buvo kazkas blokuojama ir del Ingalinos AE finansavimo

Na, žinoma,       2021-06-9 9:50

globalistų - masonų, sodomitų, satnanistų - elitas vis išmeta po kokią naują “klausimą”, o mes puolame “diskutuoti” rašinėti ir tikriausiai jaučiamės labai svarbūs, protestuojame, marširuojame ir dar atsiklausiame vadinamojo mero, ar galima… O valdantieji, beje, ne tik mūsų “bukulaurai”, “pokytininkai”, bet ir kitose šalyse, į nieką neatsižvelgdami, ne palaipsniui, o peršokdami po kelis laiptus, veda į “naująją pasaulio tvarką”...

StasySG       2021-06-9 9:43

Veto teisė Eu Sąjungoje yra nesąmonė. Pažiūrėkit, ką išdarinėja Vengrija ir Lenkija. Jei nepatinka, tai išeikit. Kaip D. Britanija padarė rexitą. Arba JAV. Ar Valstijos turi veto teisę? Viduje prašau, tvarkykitės. Bet federaliniu lygiu jokių vetų.

Laikas ir laikrodis       2021-06-9 9:31

Labai įdomu, kas pirmiau - ar nustos laikrodį kvailai sukinėti, ar genderizmas įsigalės, ar veto teisė...

apgailėtina situacija       2021-06-9 8:59

O juk sakėme, kad taip ir bus, tik laiko klausimas. Ypač lengva palenkti susiskaldžiusias, nuskurdintas visuomenes. Pono išsiilgusias. Rūpinomės ir tebesirūpinam kaip kad ponas Povilionis kitais, be proto kišamės visur, o savo esminiai interesai nerūpi. Laukiam, kol galutinai įkiš į maišą. Su kuo mūsų Europarlamentarai?

Paulius       2021-06-9 8:54

apskritai tai aš manau, kad mes de facto jau seniai esame vietinių šunuodegių administruojama kažkokios keistos „modernios“ imperijos provincija. Bet de jure tai dar tik stumtelėjimas - nes tik „pasiūlymas“, o ne ukazas. šiaip ar taip jie neišdrįstų iškarto reformuoti į vientisą valstybę. po žingsnelį po truputi… taip kaip buvo iki šiol. Pasimokė kai kilo triukšmas dėl bandymo stumti vadinamą europos konstituciją. tada pakišo lisabonos sutartį, kuri taip pat turėtų būti priimama referendumu. tačiau kaip žinote Lietuvos šunuodegiai referendumų bijo kaip velniai kryžiaus..

rep       2021-06-9 8:44

Matyt,gerb. ministras pamiršo Europos sąjungos sutartis… Europos sąjunga nėra Jungtinės Europos valstijos…

Pauliui       2021-06-9 8:12

Tas ministras pasiūlė kvalifikuotos daugumos principą. Tai jau ne stumtelėjimas federalizacijos link - tai de facto vientisa valstybė.

Jascha       2021-06-9 7:51

Sakai Vytautai, kad „Bėda, kad valstybės nėra bajorai. Valstybės yra suverenai, atsakingai rūpintis savo piliečių interesais ir valstybės kaip visumos interesais.”... Tačiau mūsų laikų Lietuva, jos valdžia su piliečiais išties elgiasi kaip bajoras su baudžiauninkais XVIII a…..  Visos tavo išvardintos savybės praktiškai sutampa. Ypač, jai turėsime galvoje, jog ne visi bajorai su baudžiauninkais elgėsi vienodai bjayriai… Taigi, vokietys gal ir teisus? Kam reikalinga dviguba bajoriška baudžiava iš centro ir vietose? Ar ne efektyviau likti tik prie vienos – centrinės?

Paulius >DD+DD       2021-06-9 7:14

bet šis siūlymas kaip tik ir yra bandymas stumtelėti federalizacijos link

Paulius       2021-06-9 7:08

šitokie siūlymai tiesiogiai pjaunasi su LRK 1 str. ir iš principo pažeidžia stojimo sąlygas, o referendumo rezultatai neleido keisti 1 str. nors, aišku, lietuviškiems šunuodegiams „valdžioje“ tai nesvarbu, o visokie mizarai tikrai negins Konstitucinių nuostatų. Manau belieka vienintelė išeitis - reikia pradėti svarstyti pilietinio nepaklusnumo akcijų galimybę ir perspektyvas

DD plius DD       2021-06-9 6:58

Viena iš tų retų publikacijų, kai pasirašyčiau po kiekvienu žodžiu.
Belieka tikėtis, kad šis grubus ir primityvus pasiūlymas paprasčiausiai paskęs bedugniuose europinės biurokratijos stalčiuose. Ten kartais,būna, gimdomos kvailystės(kaip pvz. eurobananai ar euroagurkai), bet kita vertus, būna, kvailystės ir paskandinamos (kaip pvz. ne mažiau valstybių suverenitetui žalinga federalizacijos idėja).
Tačiau įdomiausia būtų pamatyti mūsiškės užsienio politikos formuotojų reakciją į tokį siūlymą. Kažkodėl manau, kad pasipriešintų anaiptol ne visi. Argumentus V.Sinica pateikė ir arkliui aiškius. Bet jau matėm ne kartą tokių entuziastų maršą, kuriems jeigu argumentai ir logika sako kitaip, nei jiems patogu- tuo blogiau argumentams ir logikai.

Žodžio laisvė...       2021-06-9 5:43

Vakarietiška “demokratija"veržiasi į laisvę.Ji nenori paklusti stojimų į ES sutartims.Laisvų valstybių sąjungos sutartis nori mesti į šiukšlyną???Tarp lygių,lygūs ir laisvi…

Joo...       2021-06-9 0:17

Še tau bobut ir devintinės.

Rekomenduojame

Kastytis Braziulis. Keli pastebėjimai dėl Erdogano ir putino susitikimo Sočyje

Ar iš tiesų esame laisvi daryti ką norime?

Kastytis Braziulis. Amnesty International metė šešėlį visai Ukrainos kariuomenei ir jos prezidentui

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt ketvirtoji (rugpjūčio 6 diena)

Nesant poreikio operacijai kiekvienas vokietis galės keisti savo lytį kartą metuose

Kilni donorystė ar išmėsinėjimo įstatymas

Almantas Stankūnas. Na ką, Perlas Energija iššovė sau į koją?!

Dominykas Vanhara. Elektros „tiekėjų“ verslo planas labai paprastas

Ligitas Kernagis. Įspėjimas tėvams

Arūnas Dulkys įteisino medikamentinį lyties keitimą

Mokslininkai kelia ieškinį dėl JAV valdžios vykdomos soc. žiniasklaidos cenzūros

Valstybės auditas: Lietuvos miškais rūpinamasi nepakankamai

Baltarusijos protektoratas

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt trečioji (rugpjūčio 5 diena)

Almantas Stankūnas. Elektros kaina Lietuvoje yra didesnė net 100 kartų!!!

Edvardas Čiuldė. Kukurūzų vaikai iš 2050 metų Lietuvos viešbučio

Žmogaus teisių gynėjai ragina pašalinti Rusiją iš JT žmogaus teises ginančios ir visų kitų JT struktūrinių padalinių

Dominykas Vanhara. Visas šis blogis yra gyvas ir šiandien

Čekijos prezidentas su grupe parlamentarų siekia Konstitucijoje įtvirtinti vyro ir moters santuoką

Lenkijoje po Konstitucinio tribunolo sprendimo smarkiai sumažėjo abortų skaičius

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt pirmoji (rugpjūčio 3 diena)

Švedijoje „keisti lytį“ bus dar lengviau

Išėjo Liudvikas Jakimavičius

Almantas Stankūnas. Pavojingiausias yra Blogis, kuris ateina tyliai, minkštomis šlepėtėmis ir prisidengdamas geromis idėjomis

„Už Balos”. Kinija-Rusija-Iranas-Hunteris

Apklausa: gyventojai homoseksualių šeimų klausimą nori spręsti referendumu, tam pritaria net ir valdančiųjų elektoratas

Ar šie žmonės negeba sugalvoti jokio naujo argumento?

Dominykas Vanhara. Labai geras pavyzdys, kaip žiniasklaida atlieka ne informavimo, bet nuomonės formavimo funkciją

Vladimiras Laučius. Kaip „idealistai“ atitrūko nuo idėjų, o „realistai“ – nuo realybės

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimtoji (rugpjūčio 2 diena)

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.