Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas

Vytautas Sinica. 5 punktai apie Rakutį, Tapiną ir Holokaustą

Tiesos.lt redakcija   2021 m. sausio 29 d. 8:09

27     

    

Vytautas Sinica. 5 punktai apie Rakutį, Tapiną ir Holokaustą

1) Holokausto aukų atminimo dieną Seimo istorinės atminties komisijos pirmininkas istorikas profesorius Valdas Rakutis parašė tiek dalykiniu, tiek pilietiniu požiūriu aukšto lygio straipsnį, ne tik apmąstantį Holokausto atminties problemą Lietuvoje, bet ir kviečiantį ieškoti jo priežasčių supratimo. Ir prasidėjo.

2) Ideologinė Lietuvos sąžinė – Andrius Tapinas – parašė pasibaisėjimą-pasmerkimą Rakučio straipsniu, nes tokią dieną, trumpai tariant, reikia ne galvoti ir jau tikrai ne leistis į niuansus, o tiesiog atgailauti. Užsiminimas apie tai, kad Holokauste dalyvavo ir patys žydai (judenratai – plačiai žinomas faktas), o lietuvius į jį įtraukti labai padėjo dalies žydų kolaboravimo su SSRS patirtis (ką mini iš esmės visi amžininkai), Tapino ir pasekėjų suprastas kaip Holokausto menkinimas.

3) Rakučio partiečiai jau pradėjo viešus atsiprašymus ir atsižadėjimus, nors objektyviai žiūrint, Rakučio tekste nėra visiškai nieko, nuo ko sąžiningas istorikas (ar tiesiog pilietis) turėtų atsižadėti. Tikrai nenustebčiau, jeigu būtų nusirista ir iki kokių nuobaudų profesoriui svarstymo, spaudimo patraukti jį iš pareigų. Veikėjai kaip Haroldas Mackevičius ar Paulius Gritėnas tą jau viešai siūlo. Gabrielius Landsbergis skelbia atgailas ir Rakutį vadina neadekvačiu. O Zingeris net pasitraukia iš Seimo istorinės atminties komisijos (kur šiaip skleidė intrigas ir sąmokslo teorijas prieš partizanus Vanagą, Daumantą ir kitus, tad ne praradimas). Matom, kaip vienas Tapinas Lietuvoje sukuria didesnį spaudimą bestuburiams politikams negu 700 kultūros atstovų. Nors ne tik jis – peržengdamas visus diplomatinius įgaliojimus, pasmerkimus politikui išsako ir JAV ambasadorius Lietuvoje.

4) Valdas Rakutis, nors yra suliberalėjusioje partijoje, yra vienas sąžiningiausių ir solidžiausių karą ir rezistenciją tyrinėjančių istorikų Lietuvoje. Maža jam lygių šioje srityje specialistų, jau nekalbant apie Seimo narius. O tuo įsitikinti labai gerai galite pasižiūrėję šią puikią ir išsamią vos mėnesio senumo laidą apie istorinę atmintį, propagandines grėsmes ir visus susijusius iššūkius su Valdu Rakučiu.

5) Kai tokie pasisakymai kaip Rakučio tampa neva Holokausto neigimu ar net antisemizmu, supranti, kad šie žodžiai praradę bet kokią reikšmę ir vertę. O tai savaime praradimas tiesos ieškančiai visuomenei.

Stiprybės profesoriui ir gėda jį puolantiems.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Al. Sutapimas? Kažin.'ui        2021-01-31 2:13

Matai, žydai yra abiejose pusėse. Net jei komunodemokratų pusėje jų daugiau, tai nieko nepaaiškina. Jei ten bus daugiau baltųjų, ar lietuvių, tai ką ?

asara       2021-01-30 20:08

ne visi prof tinka buti parlamentarais…
ne visi prof supranta ka raso… kam raso… kodel raso…
belieka pasakoti istorines pasakeles tiems, kas dar nori klausytis.

Sutapimas? Kažin.       2021-01-30 14:35

Al savo komentaro lyg ir nepabaigė... Kaip sakoma, - velnias slypi detalėse.
1) Kokios neminimos tautos individai 100 proc. sudarė perversmininkų marionetės bidono vyriausybę Amerikoje?
2) Turbūt išpuoliai prieš “žydšaudžių” (lietuvių) tautą būtent po to suaktyvėjo netyčia?...
3) O kad nepribaigti bolševikai (komentatoriaus Deivio terminas) iš Lietuvos puola kūlversčiais įsiteikti šeimininkui, - ne sutapimas. Dėsningumas.

Al.       2021-01-30 0:58

Pastebėkim kaip šitie liaudies priešų valymo vajai sutampa Lietuvoj ir Amerikoj. Žydai čia tik priemonė. Nėr afrikiečių, tiks žydai. Svarbiausia, įvaryt liaudį į kampą, kad dar nieko jiems nepasakius, jau pradėtų atsiprašinėt. Teisinėj valstybėj galiojo nekaltumo prezumpcija - liberalioji demokratija remiasi kaltumo prezumpcija. O ją papildo aksioma, kad progresyvusis jaunimas visada teisus.

štaziui       2021-01-29 23:59

stazele, tu nors kartą gali? Trumpai ir aiškiai.

Nuosaikus       2021-01-29 23:06

Pastaruoju metu, daug ginčų dėl istorijos vertinimų, bet apmaudžiausia yra tai, kad visi lyg jau pradeda užmiršti, jog baudžiamoji atsakomybė gali būti tik asmeninė, bet ne kolektyvinė. Būtent todėl, kad nuo senovės laikų buvo beveik įteisinta kolektyvinė (ir netgi paveldėta) kurios nors visos tautos atsakomybė, istorijos eigoje buvo patirta tiek daug žiaurumų ir karų.

TRumpai        2021-01-29 17:21

Tapkinas yra pasibaisėtinas niekšas. Tai jau ne pirmas jo apskųstas inkvizicijai žmogus. Negaliau atsistebėti, kaip jis į tokį išsigimė. Sėdi kažkieno kišenėje dėl priklausomubės nuo azartinių lošimų ir atidirbinėja? Jo tėvas skundais neužsiminėjo, normalus žmogus. Bet jau šitas jų vienturtėlis, tai apsaugok , Viešpatie…

stasys       2021-01-29 16:33

... dėl V.Rakučio atstatydinimo pasirašė Seimo nariai G. Paluckas, Dovilė Šakalienė, Algirdas Sysas, Linas Jonauskas, Orinta Leiputė, .. o kliuvo TS-LKD. smile)
StasySG…man atrodo jog V.Sinicos tie pritarimai V.Rakučio išsakytai nuomonei nėra iki galo nuoširdus , benį kol nebus palaidotas jo pagimdytas ‘šliaužiantis totalitarizmas’.

 

> 14:47       2021-01-29 15:19

Kai jau tiek kartų įsistota į š..., tai net ,,nebekvepia”. Dar turite iliuzijų dėl šios ,,partijos”? Aš jų nebeturiu jau nuo kokių 1997 ar 1998 metų. Nuo tada, kai sužinojau, kad kareiviukai, pabėgę 1990/91 m. iš SA ir grąžinti atgal, tebeturi teistumą (!) ir dėl to negali gauti darbo. O kalti, pasirodo, patys, nes jų ,,niekas neragino” taip elgtis, nors tokių raginimų tikrai buvo - ir iš to paties-paties… Tada ir supratau, kad tie ,,valstybės kūrėjai” valstybę kūrė tik sau, bet ne tautai. Dabartis patvirtina, kad tada neapsirikau ir vertinti nepaskubėjau.

> SyasysSG 2021-01-29 9:53        2021-01-29 14:52

NeoKGB senais metodais taip apdorojo, kad gal net po jų pačių sukurptu ir pasirašyti pakištu pareiškimu jo ranką vedžiojo?

Įdomu tik       2021-01-29 14:47

ar po šito prievartos prieš savo partietį akto krikščionys-demokratai ir toliau leisis Gabrieliaus valdomi, muštruojami?
Ar nepabus eilinių konservatorių orumas, ar jų atmintis jiems neprimins, su kokiomis idėjomis stota į šią partiją Nepriklausomybės pradžioje? Ar jų orumas ir nuostatos nereikalaus atsiskirti nuo nieko bendro su Sąjūdžio laikais neišsaugojusių jų vadų, vairuojančių, kaip naudingiau, o ne kaip garbingiau, sąžiningiau?

Žemyna       2021-01-29 14:38

Žydų žudynės vėl perkeltos į Lietuvą
- komentaras.lt/zydu-zudynes-vel-perkeltos-i-lietuva/
Demaskuojami šmeižikiški pranešimai apie Lietuvą
- xxiamzius.lt/archyvas/priedai/slaptieji/20080213/2-1.html
- lpkts.lt/sites/default/files/Trem_16_0.pdf
Google padės ir daugiau paneigimo rasti.

Navalom       2021-01-29 14:25

Čia vienas toks interneto veikėjas parodė, kaip pasižiūrėti į Navalno fondo bitkoinų sąskaitą. Pasižiūrėjau ir akurat. Vargšas opozicionierius yra gavęs virš 1 mln. bitkonių ir išleidęs 0,87 mln. bitkoinų. Ir čia tik iš vieno geradario sąskaitos. Pavertus į USD gaunasi gražios sumos, kai žinai, kad bitkonas užaugo iki 30 000 USD/bitkoinas. Tada tik iš vienos sąskaitėlės pratekėjo iki 30 mlrd. USD. Greičiausiai kažkas panašaus į pinigų plovimą. O gal tai tik prekyba. Tad pirmyn už Navalną. Man aptinka jo psichavotas žvilgsnis.

Ekspertas       2021-01-29 14:05

Piketuoti galima, buvo nesenai precedentas. Kažkokie žmogystos su namordnikais (tarp jų atpažinti trys seimo nariai) rinkosi prie Rusijos ambasados ir reikalavo išlaisvintį nacionalrusofašistų lyderį - Navalną.

Žemyna       2021-01-29 13:32

Grįžo Stalino laikai?
,,Voniučąją intelligentskaja proslojka” šalinama iš pergalingo kelio į gerovės valstybę?
(,,Nu, i chlebniote že vy svojei nezavisimosti” – Gorbis)

V.Rakutis traukiasi iš Seimo komisijos pirmininko pareigų
– V.Rakutis traukiasi iš Seimo komisijos pirmininko pareigų 
Kaip turėjo per naktį apdoroti žmogų, kad jis priverstas su atsiprašymais trauktis”???

 

Ekspertui       2021-01-29 13:02

Kaip tamsta žinote, dabar itin patogus metas kiaulinti Lietuvai ir susidoroti su netinkamais žmonėmis - mitinguoti, piketuoti negalima - boljše dvuch ne sobiratjsia!

Žemyna       2021-01-29 12:38

Visi ŠA!!!
Kad man nė mur mur!
Šia tema turi teisę reikštis tik ponia Kky. O jūs visi turite teisę tik mintinai iškalti ir pakartoti jos teiginius.
Marš po šluota.

Liberbolševikų valgyklos meniu       2021-01-29 11:46

Pirmas patiekalas - P. Gražulis
Antras patiekalas - V. Rakutis.
Kas bus trečias?

StasysSG       2021-01-29 11:17

stasys     2021-01-29 10:50
—————————-
Taip, keliu nykštį  aukštai į viršų Sinicai dėl jo šio pasisakymo. Ir pastebėjimą, kad naują konservatorių-liberalų-laisvių valdžią valdo iš  jų išsilupęs Tapinas jaunesnysis - “Ideologinė Lietuvos sąžinė”.

stasys       2021-01-29 10:50

Kol nykščiai keliami į viršu Vytautui Sinicai , leiskite ne kukliai paklausti autoriaus ?...ar tai reiškia jog ir TS-LKD užpuolė totalitarizmo šmėklos ? Juk prieštarauti tai kas taip akivaizdu nusikaltimas krikščioniškoms vertybėms ?
Jei pažvelgti Prašaliečio akimis .. tai tik dar vienas Petkevičiaus skestantis ‘durniu laivas’ ..ir jo denyje stovinčiu kapitonu aistringos ir patriotinės kalbos .. kai visi, kas liko gyvas ,šoka per borta ..Ne Vytautai , bijau jums neužteks pirštu viska gražiai ‘aptepinti’ visiems paaiškinant jog Jus tikrai palaikote Rakutį nematant jo ‘part-bilieto’, juk tai reiškia ? .. (nie syp mnie sol na ranu ..nie syp stasys).

Nuomonė       2021-01-29 10:03

Nėra ko pridurti - labai teisingas straipsnis.

Ekspertas       2021-01-29 10:03

Jeigu Propatria nors kažką reikštų - organizuotų piketus prie JAV ir Izraelio ambasadų ragindami nesikišti į šalies viduje vykstančius politinius procesus ir diskusijas. Supraskite, kad nei JAV nei Izraeilis nesuinteresuotas diskutuoti tuo klausimus, nes pasirodys, kad JAV rėmė fašizmą ir daug priėmė Hitlerio bendrininkų. O jeigu bus paneigtas holokausto mitas - Izraelis neteks teisės egzistuoti. O visi kas puolė Rakutį, parodo kam jie tarnauja- jie yra šiandieniniai kolaborantai.

o kas papjaus?       2021-01-29 10:02

melo tėvo (velnio) tarnai.
——
Tik būk sąžiningesnis, padoresnis - būtinai tave pradės pjauti visos padugnės, pasitelkdamos “teisingumo” aparatą.

SyasysSG       2021-01-29 9:53

kokio velnio Rakutis atsistatydina? Išsigando Oleko socialistų? Vokietijos ambasadoriaus? Lietuvoje mokslinei analizei vietos jau nėra…

555       2021-01-29 9:25

matau tik 4 punktus, ne 5

123       2021-01-29 9:21

Pritariu autoriui. Gaila prof.Rakučio, patirs milžinišką spaudimą.....

Kiek žemai       2021-01-29 9:18

nusirito tiesa: Levas Trockis Bronšteinas palipęs nuo bačkos gina bičiulį Levą Borisovičių Kamenevą-Rozenfeldą... smile


Rekomenduojame

Andrius Švarplys. Ką tokie net neslepiami dvigubi standartai turi bendra su pilietine ar kultūrine pozicija?

Verta prisiminti. Kodėl šmeižiamas Kazys Škirpa ir Birželio sukilimas? Dovilo Petkaus pokalbis su Vidmantu Valiušaičiu

Birželio 15–17 dienomis vykusių protesto akcijų rezoliucija

Nida Vasiliauskaitė. Šviesa kovoja su tamsa

Vinco Kubiliaus reportažas iš 17-osios dienos akcijos Simono Daukanto aikštėje „Ar dar gyva Deimantė?“

Algimantas Rusteika: Ponai mieli, patys išsidūrėt – niekas atviroj erdvėj renginių dalyvių skaičiaus nebereguliuoja

Ką apie vaikų skiepijimą sako mokslas – Nidos Vasiliauskaitės parinkti skaitiniai tikintiesiems Mokslu

Vytautas Sinica papunkčiui: Žygimantas Pavilionis prieš Lietuvą

Tomo Baranausko įžvalga apie I. Šimonytės naująjį gerovės receptą

Prof. dr. Andrius Macas. Kažkas čia ne taip – reikia ruoštis (II)

Kęstutis Girnius. Referendumas – tautos valia ar demagogų įrankis?

Robertas Grigas. Pasirodo, yra dar ES šalyse parlamentų, atstovaujančių savo tautų interesams!

Birželio 14-osios naktis: nukryžiuoti vaikai

„Neteisingi“ tekstai, kurie „teisingai“ valdžiai sukelia konvulsijas

Iš propagandos frontų. Buvęs Konstitucinio Teismo pirmininkas D. Žalimas: šeimos yra visi – tiek tos pačios, tiek skirtingos lyties sąjungą sudarę

Nida Vasiliauskaitė. Ko bijote? Jų?

Algimantas Rusteika. Gal pabandom niekur nebebėgti?

Vygantas Malinauskas. Iš tėvų valdžios išlaisvinto vaiko interesas

Vytautas Radžvilas. Nesibaigianti tremties Golgota

Vytautas Sinica. Kas priešina visuomenę?

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Visiškas teisinis nihilizmas

Lietuvos šeimų sąjūdžio pareiškimas: Vienykimės!

Lietuvos Šeimų Sąjūdis: pranešimas dėl birželio 15–16–17 dienomis įvyksiančių protesto akcijų

Ramūnas Aušrotas. Ką reiškia SAM paskelbtas vaikų nuo 12 metų skiepijimo vajus ir manipuliacijos įstatymo tekstu?

Ką šiandien žinome apie tremtis? Dovilo Petkaus pokalbis su prof. Rasa Čepaitiene

Krescencijus Stoškus. Maršas, apnuoginęs realybės absurdą

1941 m. Birželio sukilimo 80-metį pasitinkant. Valdas Vasiliauskas: Idėjinė A. Sniečkaus klaida

Kviečiame į parodą „Pirmasis masinis trėmimas 1941 m. birželio 14–19 d.“

Vidas Rachlevičius. Aš su siaubu laukiu naujų rinkimų

Vaidotas A.Vaičaitis. Šeima, partnerystė ir Civilinis Kodeksas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.