Vytautas Rubavičius. Pražūtingas pastovumas

Tiesos.lt redakcija   2014 m. gegužės 12 d. 16:24

18     

    

Vytautas Rubavičius. Pražūtingas pastovumas

Rinkimai baigėsi. Politinis nomenklatūrinis elitas ir jį aptarnaujanti didžioji žiniasklaida švenčia pergalę. Socdemų ir konservatorių lyderiai ekstatiškai džiūgauja, esą „žmonės rinkosi pastovumą“. Tas pastovumas siejamas su prezidente Dalia Grybauskaite. Bendroje džiūgavimų terpėje gausu žurnalistinių ideologinių klišių, kurias daugelis mūsų politinių lyderių įsiminė anais komjaunuoliškos jaunystės ir apmokymų metais – esą balsavimas rodąs, kad „žmonės tiki Lietuva“. Lygiai taip anais laikais komjaunimas „tikėjo šviesia ateitimi“, kurią jiems kūrė vyresnieji draugai – komunistai. Ir sukūrė.

Didysis istorijos paradoksas – jau beveik ketvirtį amžiaus Lietuva gyvena išsivadavusi iš sovietinės okupacijos, o iki šiol valdoma komunistų partijos ir komjaunimo paruoštų, partinėse mokyklose ir akademijose lavintų kadrų. Nesvarbu, kokiose dabartinėse partijose jie darbuotųsi, kurdami nomenklatūrinį gerovės rojų. Juk išties dar niekada partinei nomenklatūrai nebuvo taip gera ir patogu gyventi. Anais laikais dar virš galvų kabojo Kremliaus rimbas, o dabar – visa valdžia ir visi finansiniai srautai vienose – valdančiųjų – rankose. Ir jokios atsakomybės.

Dalia Grybauskaitė prezidentavimą pradėjo rodydama ryžtą keisti politinę sistemą – žadėjo plėsti tiesioginių rinkimų sritį, diegti realią savivaldą ir grąžinti teismams tarėjų instituciją, kad ir visuomenė dalyvautų vykdant teisingumą. Pažadai taip ir liko pažadais, o jau šiuo metu net nekalbama apie jokį būtinumą ką nors keisti. Viskas Lietuvoje vyksta kuo puikiausiai, dabar belieka tik svaigintis laimėjimų vaisiais.

Antrajame rinkimų ture dalyvaus du patyrę ir užgrūdinti partinės nomenklatūros kadrai. Tad jokių netikėtumų. Zigmantas Balčytis jau atliko savo sutartą vaidmenį – pridengė prezidentę nuo galimų netikėtumų. Juk visai kitoks spektaklis galėjo susikurti į antrą rinkimų turą išėjus, pavyzdžiui, Nagliui Puteikiui. Arba tos pačios nomenklatūros atstovui Artūrui Paulauskui, kuris įsidrąsinęs ėmė atvirai rodyti prezidentės klaidas ir vykdomos politikos ydas. Vėlgi paradoksas – nomenklatūriniai kandidatai gana tiksliai vardijo didžiausias Lietuvą ištikusias bėdas, tačiau juk tos bėdos ir radosi kaip jų ilgametės politinės veiklos pasekmė. Tačiau savosios veiklos niekas nebuvo linkęs analizuoti, juolab pateikti Lietuvos žmonėms konkrečią pokyčių darbotvarkę.

Didžiausia nesėkmė ištiko Vilniaus merą Artūrą Zuoką – jis ne tik ilgai rungėsi dėl paskutinės vietos su Broniu Rope, bet ir pralaimėjo savo mieste Valdemarui Tomaševskiui. Nepadėjo vaizdinga ir iškalbi demagogija, nei aiškiai demonstruojamas ryžtas ginti oligarchų ir aukštosios teisininkijos bei valdininkijos interesus. Tačiau Vilniaus meras išmanus politinis verslininkas, tad net tuos kelis jį rėmusių rinkėjų procentus jau siūlo antrojo turo dalyviams – gal susigundys. Vis šis tas bus išspausta.

Stebėtinai sužibėjo Naglis Puteikis, vienintelis siūlęs tam tikras sistemines, Lietuvai gyvybiškai reikalingas pertvarkas ir permainas. Kaip tik prieš jį buvo kuriama žiniasklaidos „tylos siena“, tad rinkimų kampanijai trūko ir laiko, ir pajėgų. Partinės nomenklatūros lyderiai bijojo, kad N. Puteikis nepatrauktų dalies žmonių, nedalyvaujančių rinkimuose ar balsuojančių „tyčia prieš valdžią“. Devyni procentai tokiomis sąlygomis – didelis laimėjimas. Juk nebuvo nei partinių skyrių Lietuvos miestuose ir miesteliuose, nei partinių valdininkų paramos.

Ką duos Lietuvai tos nomenklatūrinis pastovumas? Nieko gera. Juk visais socialiniais „parametrais“ tvirtai žygiuojame savinaikos keliu, vedančiu į pražūtį, kad ir kokiu svaigiu nomenklatūriniu bei oligarchiniu gyvenimu ji būtų pažymėta. Gyventojų spartaus mažėjimo jau nebelaikome problema. Gal netekome tautinio ir valstybinio savisaugos instinkto? Tikėkimės, kad dar puoselėjame jo likučius. Prezidentės tvirtinamas nomenklatūrinio valdymo stabilumas ir pastovumas Lietuvai pražūtingas. Mūsų valstybei reikalingas sukrėtimas, išlaisvinantis kūrybines tautos ir visuomenės galias, kad sutelktai imtume veikti savo krašto ir jos žmonių gerovei, o ne tenkintumėmės „elektorato“ vaidmeniu kas keleri metai stebėdami nomenklatūros surežisuotą rinkimų spektaklį.

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

laitas        2014-05-14 12:46

Kai tevą priversdavau smarkiai supykti tuomet jis man sakydavo duosiu tau per terlą,nuo to matyt ir kylo kaleimų tarnautojo pavarde.Politiniai kaliniai visi buvo prie sovietų ,kaip dviračiai,o šitas tarnautojas turejo jaučio sprandą,svere 150 kg,tokiam kas diena reikia kelių kg mesos,o kurortuose mesą keite supuvusios kruopos ir pašvinkusi žuvys.Vakaruose buve kaliniai pasakodavo kaip didis kalinys patekdavo pas juos į kamerą tai garsiai aprekdavo prižiūretojus ir pagyvenes parą kitą kartu jis ištirpdavo kaip kamparas jo niekas nebematydavo.

Rimas       2014-05-14 12:12

O kada baigsis šitos (šiame tinklapyje) komentaruose skelbiamos rietenos?

Ona        2014-05-13 16:14

per siuos rinkimus isitikinau, kad Landsbergis neveltui priklijavo “runkeliu” etikete liaudziai, nes balsavusius uz Grybauskaite musa, bet jie sako, kad neskauda. Nesuprantu ar tie zmones akli, kurti, o per tokius rinkejus prarandame tikraja demokratija.

Arnei       2014-05-13 10:12

30 proc? Optimiste, vienok…

Arne       2014-05-13 9:46

TAIGI: „Juk išties dar niekada partinei nomenklatūrai nebuvo taip gera ir patogu gyventi. Anais laikais dar virš galvų kabojo Kremliaus rimbas, o dabar – visa valdžia ir visi finansiniai srautai vienose – valdančiųjų – rankose. Ir jokios atsakomybės“. Ne veltui sako, kad mąstančių žmonių yra gal 30 proc…

ruta       2014-05-13 9:31

Kadangi sugebejome referendumui surinkti 320 000 parasu , tai labai keista , kad atsibudusi Tauta nesugebejo pamatyti , ka su tuo Referendumu padare prezidentes statytiniai / KT/ ir Seimas . Kadangi ponas Vaigauskas / savas , sovietinis komunistinis kadras/ jau patapo nepakeiciamas , nors padares nemazai pazeidimu , tai kas gali paneigti , kad todel ir tupi tame poste , nes zino kaip skaicioti ?
Teko kalbeti ne su vienu pilieciu , net su emigrantais , ir buvau maloniai nustebinta , kad net emigrantai / sake nesidomi Lietuvos korupcine politika , atvaziavo tik i laidotuves/ prabalsavo uz Gerb. Puteiki .
Durniname Rusijos Putkino myletojus , bet ar nera tokiu paciu idiotu , su praplautom smegenim apie ‘stabiluma’ , Lietuvoje .

StasysG       2014-05-13 1:30

Vakar ryte (12d) perradiją (gal LRT?) labai negražiai apie N Puteikį kaip neopoulistą ir neišmanatį įstatymų kalbėjo “veido” redaktorius p Šindeikis. Užsakytas?

> Šiandien per       2014-05-12 23:10

taip, apžvalgininkas, “Lietuvos žinių” redaktorius Ramūnas Terleckas yra legendinio Terlecko sūnus. Tos vyrukas be menkiausios kruopelės tėvo kovingumo. Atsargus, aptakus, neišsišokantis, nekritikuojantis tų, kuriuos kritikuoti nenaudinga. Todėl ir laikraštis prie jo tapo nuobodus, be ugnelės, be polemikos dvasios ir aštrių temų.

Al.       2014-05-12 22:42

Su visa pagarba miegančios karalystės žadintojams, visgi kas mums iš tų kelių nuošimčių? Galimybės nebuvo didelės, bet ar tikrai padaryta viskas, kas būtina? Kur buvo visi kiti budintojai? Ir kodėl trūko laiko? Juk seniai žinojom, kad bus rinkimai. Tai, kad vienas vis kalė ir kalė vis tą patį apie valdžios melą, tarsi turėjo žadėti kažkokį sukilimą prieš melą ir priespaudą. Bet kažkaip nei iš šio, nei iš to, be jokių paaiškinimų, daugybė tų budintojų pasitraukė į šoną. Gal tikro puolimo niekas ir neplanavo ir jį tik imitavo.Žemės gynėjai sau, referendumininkai sau, atominės priešai sau, skalūnų priešai sau, emigrantai su savo bėdomis sau, skurdžiai sau, žemdirbiai sau, šeimos sau, verslininkai sau. Susitelkę ir gerai organizuoti tik komunočekistai, vagys ir sodomitai. Pasikartosiu: turi būti tvirta demokratinė organizaija ir didelis rimtas demokratinis laikraštis. Tiesos.lt gerai, bet valdymo pakeitimui tai tik gera pradžia.

Šiandien per       2014-05-12 19:56

radiją apžvalgininkas R.Terleckas(ar legendinio Terlecko sūnus?) gižiai dėstė,kad N.Puteikis tikrai nepasieks kitų rinkimų.Reiktų pasakyti dėl visa ko apžvalgininkui, kad jei N.Puteikis kaip plienas laikysis vertybių politikos ne tik pasieks kitus ir dar kitus rinkimus,bet ir kels didelę grėsmę konkurentams.Nes su vertybėmis(Dievo karalyste),kaip su “garstyčios grūdeliu”,kuris dauginasi ir auga stulbinančiai.Žinoma jei NP nepašalins fiziškai.Saugokis ir Dievas padės,- sako liaudies išmintis.

vasia       2014-05-12 18:56

“tvirtai zygiuojame savinaikos keliu”

morka       2014-05-12 18:40

Balsuok už Grybauskaitę,Kubilių kaip premjerą gausi nemokamai

belieka       2014-05-12 18:39

balsuoti protestuojant. Manyčiau, tegul būna tas balčytis, - tai po penkių metų gal ateis normalus…. Jei liks šioji, po penkių metų ateis balčytis ar jo komunistinis klonas?

To taigi tam,...       2014-05-12 18:24

Palauk,argi opozicijoje ne konservatoriai dabar viešpatauja.Pirma paaiškink ką vadini opozicija ir kur ji tavo manymu pasireiškia.Ir prie ko čia žudynės
Kaune, juk ten ne naujiena kaip ir Panevėžyje, štai Klaipėdoje, jei suvedamos sąskaitos klanų, o mergaitė čia tik priedanga buvo ir ja pasinaudojo nusikaltėlių pasaulis, kur nagus prikišo visiems žinomi asmenys…

Manau,       2014-05-12 18:17

jei Grybauskitė liks, tai niekas nesikeis ir žmonių srautas dar labiau plūstels į vakarus. Ką gi, Lietuva laikykis, nors ir su keliais likusiais seneliais, nes
tokia ateitis tavęs laukia. Žiauriai skaudu vėl sulaukti brėžnevinės stagnacijos…

Taigi tam būtent, sukrėtimo        2014-05-12 16:50

Idiotizmais tokiais, kaip sukurta pedofilija, apžmeižti ir nužudyti žmonės, piliečių neprikelsi, atvirkščiai, dar labiau tuo opozicija juos nuo savęs atstumia.

nuomone       2014-05-12 16:40

idiotu tauta,juos durnius smaugia ,o jie dziaugiasi ir vel valdzion stumia.Aisku galimas ir kitas variantas,ar tiksliai skaiciuoti balsai….?

būtent, sukrėtimo       2014-05-12 16:32

kokio sukrėtimo reikia, kad atsibustų Lietuva ir patikėtų krikščioniškomis vertybėmis?
Pedofilijos skandalas truputį atgaivino, bet tai buvo per mažai ir komunistai sėkmingai jį neutralizavo.


Rekomenduojame

Robert P. George. Drąsa, meilė ir pasiaukojimas kovoje už šeimą

Lietuvos advokatūros pergalė prieš STT: slaptų pažymų eros pabaiga?

Pristatome „Šeimų Sąjūdžio“ nuotolinę vaizdo konferenciją apie protesto akciją birželio 15–17 dienomis

Geroji Naujiena: Broliai, seserys, gyvenkime ir mes tikėjimu, ne regėjimu

Rasa Čepaitienė. Jie sako „NE“

Nacionalinis susivienijimas kviečia paminėti Birželio sukilimo 80-metį

Kastytis Braziulis apie jėgos naudojimą prieš parlamentarą: incidentas gali tapti precedentu

Nida Vasiliauskaitė. Kokia būtų TS-LKD ir medijų reakcija, jei tai būtų nutikę Baltarusijoje ar Rusijoje?

„Neredaguota“ pokalbis su istoriku Valdu Rakučiu apie tarpukario Lietuvą iki perversmo

Andrius Švarplys informacinėje laidoje „Proto balsas“: kur dingo tikroji TS-LKD partija ir „konservatizmas“ Lietuvoje?

Kas Nidą Vasiliauskaitę stebina labiau nei žvaigždėtas dangus, kėlęs nuostabą Kantui

Vidmantas Valiušaitis apie Lukašenkos vertą „šventę“

Pagaliau. Andrius Švarplys. Ką pasakė Prezidentas: Lietuvos viešajame informaciniame lauke yra įsitvirtinusi politinė cenzūra

Prof. Vytautas Radžvilas kviečia pakalbėti apie politiką: laisvės iliuzijos

Nida Vasiliauskaitė. Kodėl „stiprios ironiškos asmenybės“ vis dar ne ten, kur joms ir vieta

„Neredaguota“ pokalbis su Šarūnu Jasiukevičiumi: kapitalizmas ir švietimas

Algimantas Rusteika. Laukimas

D.Žalimo žiniai: referendumus dėl vienalyčių asmenų santykių vykdė Slovėnija, Airija, Tailandas, Kroatija, kai kurios JAV valstijos, bus Šveicarijoje

„Sengirėje“: G. Kniukštos pokalbis su St. Čepinsku apie miškų naikinimo vajų nepriklausomoje Lietuvoje

Ramūnas Aušrotas apie būsimos Europos viziją. Vera Jourova: su Rusijos grėsme ES vertybėms kovosime cenzūra ir baudomis

Linas Šalna. Klasika

Jolanta Blažytė. Ką jūs sakote?

Tomas Viluckas. Kodėl reikia referendumų

Mantas ir Skaistė Vasiai. Įsimintiniausios Didžiojo šeimų žygio akimirkos

Eurika Masytė siūlo sprendimą: priešlaikiniai Seimo rinkimai. Pritariate?

Nacionalinis susivienijimas reikalauja nutraukti piliečių laisvių suvaržymus

Nida Vasiliauskaitė. Dabar klausimėlis: ką Ingrida?

Papunkčiui. Vytautas Sinica apie visuomenės susipriešinimą

Prof. dr. Andrius Macas. Kažkas čia ne taip (I)

Nida Vasiliauskaitė. Tradiciškai partijos skirdavosi idėjomis ir ideologijomis, bet tie laikai jau baigėsi

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.