Demokratija ir valdymas, Žmogaus teisės

Vytautas Rubavičius. Karūnuotojo įspėjimas

Tiesos.lt redakcija   2020 m. kovo 13 d. 14:11

44     

    

Vytautas Rubavičius. Karūnuotojo įspėjimas

Karūnuotas virusas įsisuko į žmonijos gyvenimą, ir tas netikėtai ėmė irti – trūkinėja žemynų, regionų ir valstybių ryšiai, stoja oro ir kitoks laivynas, užsidaro masinių renginių ir linksmybių vietos… Panika biržose, mažėja BVP ir kiti skaičiai, į kuriuos buvo taip įtikėta, kad jų didėjimas imtas laikyti pagrindine pasaulio sveikatingumo žyme. Pasirodo, galima gyventi ir be masinio turistavimo, alinančio ir šiukšlinančio planetą žingeidavimo įsiamžinti , įminti pėdą, nusiselfinti ir pasirodyti. Vienu ypu imta gyventi be globalizuotų masių ir darbo jėgos judėjimo. Karūnuotasis primygtinai akina mus pasižiūrėti į save ir savo gyvenimo būdą – kiek dar ilgai tokį energetinį išlaidavimą pakels mūsų visų motina Žemė?

Pastaruosius porą šimtų metų gundomi technologinės visagalybės, o su ja ir liberalaus bedieviško technologinio nemirtingumo vizijos negailestingai deginame žemės syvus ne tiek savo būtinoms reikmėms, kiek be saiko ir atsakomybės daugėjantiems įgeidžiams ir karinėms reikmėms tenkinti. O tiksliau kalbant – visa savo laisva dvasia atsidavę besąlygiško kapitalo prieaugio apžavų nelaisvei. Įsikalinome ekonomikos augimo ir BVP skaičiukų ideologijoje, tad jau net pats klausimas, o kodėl ekonomika turi nepaliaujamai augti ir koks to augimo tikslas, jei planetoje vis daugiau socialinės atskirties, skurdo ir nelygybės, atrodo tarsi „iš kito pasaulio“. Mažų mažiausiai – įtartinas, o gal ir priešiškų galių įteigtas. Nesvarstome.

Nesusimąstome apie kapitalo kaupimo ir šiuolaikinės finansinės burbulinės ekonomikos prigimtį. Tačiau žinome – reikia vis daugiau deginti. Naftos, dujų, miškų... Tačiau retas pagalvoja, kad labiausiai deginame tai, kas mūsų visų, kas turėtų būti ypač saugoma – deguonį. O juk mūsų vidaus degimo varikliu palaikomas kapitalizmas yra rentos kapitalizmas. Jame daugiausiai laimi tie, kas sugeba nemokamai kuo daugiau panaudoti visiems priklausančios gėrybės – oro. Metaforiškai kalbant, kuo galingesnis variklis, tuo daugiau naudos. Degimui reikalingas deguonis. Tad kuo daugiau nemokamo, visiems reikalingo nusavinama ir sudeginama, tuo didesnis pelnas. Kuo labiau blaškomės po planetą, tuo daugiau jo deginame, tad ir krauname „variklių“ savininkams pelną. Negalvodami apie pasekmes. Karūnuotasis sako – o juk galite gyventi ir gimtinėse. Jokios laisvės nesumažėja. Pasirodo, galima gyventi ir be amerikietiškojo ir europietiškojo krepšinio, be futbolo ir kitokių linksmybių. Negalime be maisto, tačiau apsieisime be išskirtinių egzotiškų, iš tolimų užjūrių atvežamų produktų. Ką tik visomis keturiomis kovojome už „atviras sienas“, dabar džiaugiamės jas uždarant. Prisiminkime, ką pasaulio išminčiai kalbėjo apie mažutėlį, tačiau labai žmogui ir žmonijai reikalingą dalyką – saiką. Tada gal ir nereiktų nei pernelyg plačiai ir greitai vartus atverti, nei traiškant atsilikėlius juos užvėrinėti.

Dvi Kinijos palydovinės nuotraukos. Viena prieš epidemiją, o kita – po kelių savaičių jau valdžiai įvedus karantiną. Pirmojoje šalis paraudusi nuo užterštumo, tik pakraščiai melsvuoja. Antrojoje – skaidri melsva teritorija. Taip ir jauti apsivaliusios Žemės atodūsį. Greitai apsivaliusios. Sustabdytas transportas. Tačiau gyvenimas nenutrūko, tik tapo atsakingesnis, apdairesnis. Virusas paskatino susiimti? Tik ar ilgam? Juk gyvename degindami ir teršdami. Deginame net Amazonijos selvą, kurią įprasta vadinti Žemės plačiais. Teisingai vadiname, tad kodėl negerbiame savų plaučių. Karūnuotasis kaip tik ir rodo į mūsų plaučius. Jamesas Cameronas savo išskirtinės filosofinės gelmės ir apimties filme „Avataras“ tiesiog prikišamai parodė mūsų kapitalistinės neoliberaliosios civilizacijos ydas – visą gyvenamąją, gyvybinę ir sąmoningąją aplinką negailestingai paverčiame perdirbimui reikalingais apskaičiuojamais ištekliais, palikdami atliekų kalnus. Technologinė galia su įtvirtinta programa „dar daugiau galios“ virsta savinaikos virusu.  Niekaip negalime sustoti ir nors akimirkai atsitokėti. Kodėl? Turi didėti BVP. Turi didėti pelnai, augti biržų rodikliai. Tačiau jokiais rodikliais nematuojama nei dvasingumas, nei sugyvenimas su kaimynais, nei dorybingumas. Mums tokie dalykai nebereikalingi. Nes niekaip neišmatuojami, nepasveriami, negalimi perdirbti. Tiesa, jau patį žmogų pavertėme žmogiškaisiais ištekliais, o perdirbant jį neaptinkame jokios dvasios. Tad svarbiausia – laisvas darbo jėgos ir prekių judėjimas. O tam judėjimui reikalinga energija. Vadinasi, laisvei užtikrinti deginsime Žemės syvų vis labiau. Kol žemelė apsivers.
Minėtą Camerono filmą vertą turėti omenyje žvelgiant į kasdienius įvykius ir bandant juos suvokti. To filmo vaizdiniai yra mūsų gyvenimo kasdienybė, kurios nesame linkę apmąstyti. „Laisvės rinktis“ užglušinti imame stokoti kritinio ir savikritinio mąstymo įgūdžių? Nejau reikėjo sulaukti Karūnuotojo, kad pasijustume gyveną visai kito klimato zonoje. Juk pirmą sykį akivaizdžiai išgyvenome besniegę ir pliusinės temperatūros žiemą. Pirmą kartą. Taip juk didelis mūsų vietinės ekosistemos pokytis. Turėsime kitaip gyventi, nes keičiasi visos aplinkos gyviai ir mūsų pačių organizmas. Neišvengiamai. Apie tai nė žodžio nei Prezidentas, nei Premjeras, nei kitokie politiniai veikėjai. Su šiais visuminiai pokyčiais bus daug sunkiau tvarkytis, nei su vienu aiškiu priešininku. O juk ir jis gali būti didesnio vykstančio pokyčio šauklys-įspėjimas, skatinantis apsivalyti, persitvarkyti, susivokti gyveną iš motinos Žemės malonės, o ne iš savo technologinių įgeidžių didybės. Gal net paskelbti pasaulinį apsivalymo penkmetį, apsiribojant saikingo išgyvenimo ekonomika ir ją plėtojant?

Mūsų ateitimi susirūpinę protai jau kuris laikas aiškina apie neišvengiamas sparčios ir besąlygiškos gyvenamojo pasaulio technologinimo ir ekonomizavimo keliamas grėsmes, tačiau pasaulinės galios pernelyg užsiėmusios geopolitinėmis karinėmis varžytuvėmis, kad į tuos svarstymus įsiklausytų. Suvokta yra ir globalizuoto gyvenimo keliama grėsmė planetos ekosistemai. Ta ekosistema veikia kaip dalinių, regioninių ir mažesnių sistemų junginys, kurio visi elementai susiję ir savaip sąveikauja su aukštesnio ir aukščiausio lygmens sisteminiais veiksniais. Niekaip negalime jų suvokti, kadangi patys, kaip rūšis, esame tik elementas, tad mūsų supratimas dalinis, santykiškas. Todėl visada turime galvoti apie dalinio mąstymo nulemtos veiklos pasekmes, kurių net neįmanoma numatyti. Globalizacijos nulemtas masinis darbo jėgos „keliavimas“ naikina mažųjų ekosistemų , gimtinių gyvybingumą, nes tą gyvybingumą palaiko vietinės bendruomenės, per ilgą laiką išsiugdžiusios sugyvenimo su gimtąja aplinka kultūrą ir įgūdžius. Ypač žemdirbystės, gebėjimo susikalbėti su žeme ir gamta. Gyventi pagal žemės ritmus, palaikant jos ir savo gyvastį. Pramoninė žemdirbystė unifikuoja ir technologizuoja žemės naudojimą, tad ji greitai nualinama, nes neatsižvelgiama į vietinius mikrofaunos ir mikrofloros ypatumus, jų gyvybinį audinį. Nepaisoma ir vietinio unikalaus gyvenimo būdo. Tad ar nebūsime verčiami iš globalizacijos ideologijos aukštumų grįžti prie vietinių žemės ūkių, prie savųjų gimtinių, labiau paisydami Žemės „teisių“ ir jos poreikių, o per juos – mokydamiesi visapusiško sugyvenimo?

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Mažiau yra daugiau       2020-03-18 0:23

Wiki šią frazę priskiria Ludwig’ui Mies Van Der Rohe’i (1947 m.)
Bet dar anksčiau (1855 m.)ji panaudota Robert’o Browning’o poemoje Andrea del Sarto:

Who strive - you don’t know how the others strive
To paint a little thing like that you smeared
Carelessly passing with your robes afloat,-
Yet do much less, so much less, Someone says,
(I know his name, no matter) - so much less!
Well, less is more, Lucrezia.

O išsiblaivinimo        2020-03-16 16:25

vakciną ar turi? Ar tik “Juozaičio dūmus”? Neįstengi perskaityt “The eyes of darkness” Leigh’o Nichols’o?

tbc.-jules.       2020-03-16 11:37

įdomu. skirtas europos sudrapalinimui,bet kilnojamas ligonines ir krematoriumus pirma pasiruošė kinija. afrika , rusija ir indija paliktos desertui? išsiblaivykit.

Mažiau yra daugiau?       2020-03-16 10:58

Kaip visada, puikios gerb. Rubavičiaus mintys ir įžvalgos. Karūnuotasis tiek visą pasaulį, tiek ir Lietuvą nors kuriam laikui privers išblaivėti nuo liberalizmo bei globalizmo apžavų ir visos iPhoninės bei Facebookinės vartotojiškumo kultūros. Ar taip vadinami nuomonės formuotojai (dezinformuotojai) vis dar bando masėms muilinti smegenis įprastais savo blizgučiais? Kam nors tai vis dar įdomu? Ar prieš karūnuotąjį kasdien visokių vienas su kitu lenktyniavusių garsenybių ir įžymybybių viešumon krauti šimtai selfių ir kitoks ego demonstravimas dabar neatrodo paprasčiausiai visiškai beprasmiškai, apgailėtinai bei atstumiančiai? Pats laikas su sveika ironija prisiminti taip Apple korporacijos neseniai mėgtą šūkį - “Less is More”. Staiga užsidarė visos blizgučių parduotuvės… ar išgyvensim be naujausio iPhone? Negi nesutiksime su jo kūrėjais? Taigi, “Less is More”!

Jules       2020-03-15 16:33

Dirbtinai sukurtas virusas skirtas Europos drapalinimui, ypač Vokietijai, bet pirminį smūgį gauna(laiko) italai ir graikai nuo inveiderių. Graikai laikosi puikiai - atsilaikys ir italai. Na, o Lietuvos žurnaliūgos už inveiderių kvietimąsi turėtų būti traukiami rimton atsakomybėn ateity su visais dezistais radijuje ir TV.

Logika       2020-03-15 16:11

Teisingai Tvankstai, taip gali būt, tokie eksperimentai tikrai daromi, ir dvikojis tikrai nori tapti Dievu, tik tikriausiai neišeina, matyt ir neišeis, jei sakoma;,, Dievas sukūrė žmogų, tai jis turi ir jam tarnaut, deja ne visi tarnauja Dievui, čia seka analogija, gali jie sukurt virusą, bet visi virusai tikrai netarnaus kūrėjui, ims ir pabėgs… .

Tvankstas       2020-03-15 13:40

Dėsnis - yra dat keletas smulkmenėlių.
Karūnavirusas - jo kilmė, ar žinoma pačiam ne iš teisingų fake news.
Kažkodėl Vuhane prieš pora metų pradėjo veikti JAV laboratorija, atliekanti biologinius tyrimus ir eksperimentus.
Kažkodėl Vuhane, kaip Kinijos centre ir transporto mazge, karūnaviruso protrūkis susijęs su kinų naujais metais.
Kai mane mokė žvalgybos pagrindų VISI karinėje katedroje kaip karininką, tai kalė aksiomą : du sutapimai yra sistema.

Dėsnis       2020-03-15 11:00

Visada galioja sąmokslo teorijos, kartais jos gali ir pasitvirtinti, ant jų kimba ir Tvankstas, jis įtaria kad tai gali būt sukurta, bet tada reikia pridėt, dvikojis tampa visagaliu, o to negali būt, todėl tokia sąmokslo teoriją galim laisvai atmesti, čia geriau tinka beprotybės teorija, jei įsijausi į ją ir labai vystysi, nesustosi, tave visada sustabdys kokie nors faktoriai, istorija apie tai sako.

Linas Hermanas, Karališkiai       2020-03-14 20:53

visiškai sutinku su Ponu Rubavičium.

Tvankstas       2020-03-14 15:47

Viskas gal ir taip, kaip V. Rubavičius rašo, bet tik viena sisteminė smulkmena - židiniai Vuhane Kinijos viduryje, Irane (kažkodėl medžlise labai jau daug apsikrėtusiųjų), Š. Italijoje, kur M. Salvini vyrauja.
Kažkoks atsitiktinumas, kad Kinijoje, kurią reikia ekonomiškai pakirsti, Irane, prieš kurį visos priemonės tinka, įskaitant bakteriologinį ginklą Covid-19, Š. Italiją reikia parklupdyti chaosu, siekiant sumažinti M. Salvini įtaką, neprošal ir jį patį apkrėsti ir numarinti.
‘Mažulėliai, pulkim ant kelių’ - ne visi nuolankiai priima švinkines naujienas (fake news) už gryną tiesą, yra dar žmonių sugebančių galvoti ir daryti nepriklausomas išvadas.

ah1       2020-03-14 12:41

pagal gamtos dėsnį panašus traukia panašų - pas ką “karūna” pas tą ir “karūnos” virusas.

Koks       2020-03-14 11:38

puikus straipsnis. Ačiū filosofui, sveikatos Jums!

Ne Tomas, to 8:31       2020-03-14 10:02

Kultūra, bendravimo kultūra. Jei jos nėra, tai esi tik “gaidys”, kuris kabinasi prie bet ko, kad tik pasitenkintu.

Taip,       2020-03-14 9:53

o Maldeikova paaiškino studentams ir žirmūniškiams. Dabar aiškins Rūtelė.

Prašalietis       2020-03-14 9:42

“Tautiniai - patriotiniai” kapitalizmo nešamų blogybių“atradėjai” ir kapitalizmo kritikai kaip Vytautas Rubavičius su savo “atradimais” mažiausiai pavėlavo 150 metų. Dar dėdulė Marksas su savo draugu Engelsu, vėliau Leninas su Trockiu šia tema viską daug kartų išdėstė, perdėstė ir aprašė....

Tomukai,       2020-03-14 8:31

nepurkštauk, kai patį taip pavadina vyresnis amžiumi žmogus ar oponentas bei kritikas- nebūk politinis zanūda. Panašėji į anūką - pradedi raukytis, kaip piemuo ant tako.

Ramiros       2020-03-14 6:44

Apmaudu, kad tas COVID-19, griebia , kas pakliūva, o ne tuos niekšelius, kurie naikina mietų žaliąjį rūbą, negailestingai kerta gražiausius vešliausius medžius, o visoje šalyje, tiesiog, šienauna gražiausius miškus. ... Vardan ko ? Ne kartą kalbėjau, kad gamta, anksčiau ar vėliau, atkeršys už barbarizmus prieš ją.

stasys        2020-03-13 22:10

Tomui J..gyvenimiška patirtis viska diktuoja .smile Pabūtumėte mano kailyje , toks išrankus tikrai čia nebūtumėte .smile)

Tema       2020-03-13 20:30

Yra dar viena, gerb. Vytautai, įdomi tema:Graikijos ir Romos civilizacijų išsigimimas ir žlugimas dėl nutolimo nuo dvasingumo, dėl korupcijos, lytinių iškrypimų ir t.t., kas susišaukia su dabartinio pasaulio panašiomis “naujovėmis”.

T0mas J. -> stasiui       2020-03-13 20:25

Kokios mintys galvoje tave paskatina į nepažįstamą žmogų kreiptis malonybiniu vardu? Ką tuo nori parodyt? Išreikšt pagarbą ar.. kaip?

stasys        2020-03-13 20:19

Tomui J ..pastaba tinkama davėte smile va va man net tokia mintis į galva nebūtu atėjusi ..

T0mas J. -> stasiui       2020-03-13 20:12

Tomuku manęs niekas nevadina jau beveik 50 metų. Tai kai išgirstu taip sakant, iškart pagalvoju - ar ne iškrypėlis bando prisimeilinti?

Paulius       2020-03-13 20:11

minėjau ir anūką. nors, aišku, dėl jo lyties….  o apskritai tai bandžiau pasisakyti daugiau apie nacionalines vertybes nei apie moteris. Nors gramatiškai lytis ta pati smile

stasys        2020-03-13 20:05

Pauliau .. juk kalbate apie moteris ? kas čia per klausimas o kuo blogesnė ..smile) gal jaunesnės labiau patinka ir tokios kurios žodžio po sijonu neieško .. skirtumai čia gali siekti dangų .. smile

Paulius -->jums ką       2020-03-13 19:51

šiaip, grynai vardan smalsumo: o kuo rutelė blogesnė už šakalienę? o už armonaitę? ar anūką? nesunku būtų ir daug smagesnes nacionlines vertybes pavardinti

stasys        2020-03-13 19:49

Tomuk ... po ranka turi internetą . smile

stasys        2020-03-13 19:47

Jos besceleris “raudona dalia” karaliavo detektyviniu romanu kategorijoje ES parlamente puse metu . Tokio turto nereikėtu palikti nuošalėje .Kuo gi šiandiena ji užsiima ? dirba pas puteikį sekretore kava verda ir laisvalaikiu skaičiuoja kiek valdininkai biudžetiniu pieštukams ir kramtoškėms išleidžia .. Tokį nuojautos potencialia galima ir geriau išnaudoti ..

T0mas J.       2020-03-13 19:43

Viskas būtų nieko, bet kad biblioteka užsidarė.. o aš tik 1 knygą skaitymui turiu. Tai trim dienom.. o ką toliau daryt?! Išprotėjimas. Kaip anksčiau nepagalvojau… Kur buvo mano protas.. Prasidės “lomkės”.. kai išprotėsiu, bandysiu pats rašyt.
Bet rašymas juk darbas, netinka vietoj skaitymo; be to aš nemoku rašyt. O privačių bibliotekų ar nėra Lietuvoj?

Jums ką,       2020-03-13 19:30

vienos Maldeikovos, kaip Lenino raštų specialistės, jums per mažai? Norite dar vienos, ane? Norite Rūtelės Seime? Oho!

stasys        2020-03-13 19:21

Sapaliotojui .. na pats pasvarstykite ar prie sovietu yra taip buvę jog kokia nors R.Janutienė lakstytu po televizijas kaip uodegon kirpta ..jog ten Griego paslėpė koki nors vamzdį . O ką Tamstelė neturi automobilio ir nėra susipažinęs su specialiu siūlomu draudiminiu įvykių ” nuo gyvūnui papuolus po ratais” ? ‘bolševikinės sapalionės’ tikrai teisios ..nors miškai Lietuvoje retėja gamtos priežiūrą su tūkstantinėmis baudomis gerėja .smile

Sapaliotojui       2020-03-13 19:00

Taip, buvo užteršimas okupacijos metais, o dabar kitaip, kai valdžioje Sovietų Lietuvos statytojai arba jų anūkai? Dabar žemė, oras, vanduo neužteršti, nenuodijami arsenu ir panašiai, kaip Vokietijoje po karo? Ar tikrai šiandien žuvų vandenyse daugiau, ką?

bolševikėlio sapalionės       2020-03-13 18:49

apie blogus kapitalistus
——
užmiršo nabagėlis, koks buvo baisus užteršimas prie socializmo.
viskas buvo siaubingas užteršta ir užnuodyta: žemė, oras, vanduo.
gyvūnų miškuose, žuvų vandenyse ir paukščių beveik neliko.

stasys        2020-03-13 18:18

negalėjau neįdėti ..va kur optimizmas smile) alfa.lt/straipsnis/50414293/m-barnier-pateike-es-narems-ambicingo-prekybos-susitarimo-su-jk-juodrasti

stasys        2020-03-13 18:07

2020-03-13 17:47 > nežinau . Kai rinkose siaučia epidemija nauda ekonominė tik teorinė ..Čia kaip dideliame kalėjime pandemijos pagalba bandyti susidoroti su kito aukšto “vierchais” .smile)) Bliudeliai, puodeliai ir šaukštai juk bendri ..?

Stasiuk,       2020-03-13 17:47

tai vadinasi, kad pirmiausia vyksta ekonominis karas tokiu pavidalu ar kaip?

stasys        2020-03-13 17:35

Vienu metu visiems parūpo , o kur žmonės tie buvo savaite atgal ? pora savaičių ? Atsakymas akivaizdus ..daugumą ju buvo prilipę prie žydru ekranu skaičiavo užsikrėtusius ir mirusius ,.. stebėjo internete kaip per 10 dienu kinai pastatys infekcine ligonine tūkstančio vietų  ..Buvo tokiu kurie netgi labai piktinosi kaip čia lietuviu statybininkai po metus laiko užtrunka moduliniu darželiu statybose Vilniuje . Visko buvo tik ne to ko reikia . Trumpas Amerikoje be užuolankų apkaltino ES jog ta nuolaidžiavo pandemijai ir vietoj to kad ruoštųsi jos protrūkiui netgi toliau aktyviai palaikė tolesnius aktyvius susisiekimo ryšius su Kinija ..ir ne be pagrindo . Italijoje sprogusi pandemija vystosi kur kas sparčiau nei milijoniniame Kinijos didmiestyje ir nors čia atsiranda bandymu mutavusio viruso genomu pasiteisinti .. nuslėpti to fakto kad tam nebuvo ruoštasi ir visos ES masteliu kaip ir nebetenka. Taip jau gali būti kad pandemijai nuslopus ne vienas šalies vadovas rimtai susimastys kas keistina jos dabartiniame modelyje . 

Konkurentus reikia       2020-03-13 16:15

nudaigoti, kad ir šitokiu būdu.

I paskutini       2020-03-13 16:03

autoriaus sakini galima atsakyti, ne siuolaikinis pasaulis ir jo davsios vergetos nesustos ir negriz prie savuju gimtiniu ir vietiniu ukiu.Ta padarys tik vienetai.Pasaulis gyvena susinaikinimo programoje.O straipsnis yra puikus ir aktualus.

Būdas       2020-03-13 15:48

spręsti pasaulio ekonomines ir finansines piramidžių problemas, ubagyną pasiunčiant po velnių. Anksčiau sprendė dviejų pasaulinių karų pagalba, o dabar?

Babunė       2020-03-13 15:41

Kiek leidžia mano atmintis, tai mes ir mūsų protėviai prasmę  ,,vargas” vartodavo žodžiu ,,koronė” . Labai stebina, kad dabar, kada lietuviai tokie išprusę, bet lietuvių kalbos tarmėse yra nelabai raštingi. Tokie pastebėjimai nuo Suvalkijos kapsų.

Dabar corona       2020-03-13 15:15

pirštu lietuviui rodo,kad neišsiparduotų tėviškių ar pusvelčiui įsigytų užmiesčio sodybas,kaip turi suomiai,danai,švedai…Nes šis klajokliškas gyvenimo būdas,negaminant,nekuriant,neįleidžiant šaknų, labai žaloja sielą.

Šiandien vienas       2020-03-13 15:11

darbuotojas taisė vieną įrenginį ir pasakojo.Sako,dirbu aš vienas,o mane stebi trys.Kurie dabar dirbs nuotoliniu būdu.Ar tikrai ekonomikai reikia tokio balasto?Ir paslaugą rajone reikėjo užsakyti per Vilnių.Gal karūnuotasis tvarkys parazitavimo būdu kuriamą ekonomiką?

Teisingas       2020-03-13 15:04

Puikus logiškas straipsnis, Visata tik yra begalinė, o Žemėje galas yra, todėl karūnuotasis, ar tik perspėjo, ar jau parodė, kad jau atėjom.

ah1       2020-03-13 14:23

nu jo, belieka tikėtis kad karūnuotasis 19 sustabdys laisvės durnavojimą, ekonomika nacionalizuosis, homosapiens išsilavins į ekosapiens.


Rekomenduojame

Ramūnas Karbauskis. Valdžia vis dažniau ima grasinti Lietuvos žmonėms

Nida Vasiliauskaitė: kas, oficialiu požiūriu, dabar turi teisę viešai kalbėti apie esamą padėtį?

Geroji Naujiena: uoliai sergėkime Dvasios vienybę taikos ryšiais

Algimantas Rusteika. Dabar yra tada, tada yra dabar

Nida Vasiliauskaitė ir jos lapių medžioklė: ar įvedę prievartą prieš piliečius kovos su pandemija pretekstu, politikai sustos?

Algimantas Rusteika. Dabar yra tada, tada yra dabar

Kam netinka pilietinė pozicija? Artūras Orlauskas „Neredaguota“ tinklalaidėje

Ramūnas Aušrotas. Bendruomeninio solidarumo ir atsakingos kaimynystės pavyzdys

Vytautas Sinica. Negi į dieveniškiečius vandens patrankas arba gumines kulkas atsuks pirmiau nei į nelegalus prie sienos? Man tai makabriška

Nida Vasiliauskaitė. „Dirbu UAB „PR“, gavom užsakymą parduoti „visuomenei“ plytą“

Audrius Bačiulis. „Tai – ne Lietuvos Vyriausybė, tai – okupacinė administracija“

Andrius Švarplys. Čia gali būti du variantai

Lietuvos Šeimų Sąjūdžio pareiškimas: kviečiame Lietuvos žmones palaikyti Dieveniškių gyventojų protestą

Vytautas Sinica. Šiandien jie lengvai būtų apšaukti laisvės priešais

Rasa Čepaitienė. Kuris neapsvaigtų?

Ramūnas Aušrotas. Lazda visada turi du galus

Trakų istorinio nacionalinio parko pašonėje – plynas kirtimas

Audrius Bačiulis. Sakiniai, turintys išvartyti ministrą iš šlapio viščiuko

Liudvikas Jakimavičius. Lietuvos konservų fabriko „Brolių kapai“

Vytautas Sinica apie Gabrielio Landsbergio fiasko

Žinios iš Dieveniškių – tai, ko „Panorama“ šį vakarą nerodė

Lidžita Kolosauskaitė. Antivakserės laiškas Sveikatos apsaugos ministrui

Algimantas Rusteika. Susiliejam su gamta

Ramūnas Karbauskis. Sužvėrėję, godūs ir pikti

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“ apie demografinę Afrikos bombą

Vinco Kubiliaus reportažas iš Lietuvos laisvės kovotojų atminimo šventės vyskupams Julijonui Steponavičiui ir Vincentui Borisevičiui pagerbti

Roberto de Mattei. Pranciškus pradėjo karą, kuris baigsis Tradicijos triumfu

Nida Vasiliauskaitė. Proga kai ką sužinoti apie protingųjų protą

Vidmantas Valiušaitis. Išdavystės dienos

Ramūnas Karbauskis. Prievartos maniakai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.