Dienos aktualija, Propagandos ir ideologijos analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Demokratija ir valdymas, Kultūros, kalbos, istorijos politika

Vytautas Radžvilas. Po susidorojimų: atidavus Sukilimą, nebereiks ir Genocido centro

Tiesos.lt siūlo   2021 m. vasario 2 d. 6:55

34     

    

Vytautas Radžvilas. Po susidorojimų: atidavus Sukilimą, nebereiks ir Genocido centro

Pro Patria

Tai, ką pasakė prof. Rakutis ar V. Valiušaitis, dabar jau visai nesvarbu. Reikia, kad būtų kuo skubiau adekvačiai suvokti ir įsisąmoninti to, kas įvyko juos likviduojant, padariniai.

Visiškai nesusimąstoma, ką apskritai reiškia tai, kad tapo tokie svarbūs D. Stancikas ir V. Valiušaitis bei jų atlikti tyrinėjimai. Sąmoningai atsiribokime nuo jų mokslinės vertės, nes esmė  glūdi kitur: jie kaltinami, esą nėra tos srities profesionalai. Bet ką tai reiškia? Ogi tai, kad daugybę istorikų kasmet parengiančioje Lietuvos valstybėje neįmanoma rasti net minimalaus skaičius tos valstybės interesus norinčių ir nebijančių ginti Istorijos fakultetuose studijavusių istorikų, todėl tai yra priversti daryti formalūs mėgėjai. t. y. žmonės, atėję iš kitų sričių.

Nėra abejonės, kad Dalius Stancikas ir Vidmantas Valiušaitis savo įtaką ir autoritetą dideliu, jei ne lemiamu mastu įgijo dėl parodytos pilietinės drąsos ir paprasčiausios ištikimybės valstybei. Todėl, kad ir kokie būtų jų tyrimų trūkumai, skundas prieš juos visuomenėje bus suvoktas kaip sugrįžusio sovietmečio recidyvas, kai bailiai ir konformistai panašiai susidorodavo su savo kolegomis – iš dalies dėl profesinio pavydo, bet dar labiau todėl, kad išnyktų fonas, kuriame ypač krisdavo į akis jų kolaboravimas ir padlaižiavimas šeimininkams.

Tačiau nuolatinis priminimas, kad Stancikas ir Valiušaitis ne istorikai, turi ir grynai politinę potekstę. Pastangos juos diskvalifikuoti yra mėginimas išstumti už akademinės istorikų bendruomenės ribų ir jų darbus traktuoti kaip menkavertę profanų ir šarlatanų rašliavą. Perkelti juos į Gedgaudo ir Statkutės de Rasales lygą. „Iš LGGRTC išmesti diletantai ir nemokšos”, – tokia, jei pasiseks šio plano autoriams, bus nuolatos klijuojama etiketė. O tada jau „tikrieji” istorikai prabils dar drąsiau.

Apskritai stebint kaip tyli istorikų bendruomenė kyla asociacijos su Povilaičiu ir Skuču, kurie buvo atiduoti sovietams reikalaujant, guodžiantis, kad juos „teis savi”...

Keli ir kurie iš 17 istorikų skundo autorių jau prilaiko namuose Rusijos trikolorą ir apsirūpinę Putino portretais, kad atėjus valandai X turėtų po ranka? Tai nebeturi jokios reikšmės. Aišku viena—tai žingsnelis link tos dienos, kai Centras rašys pažymas, kad metas statyti paminklus Abai Kovneriui, Faniai Brancovskajai, J. Vitui ar G. Zimanui. Tiesiog įdomu, ką sąžiningesni Centro darbuotojai darys, kai bus paskelbta, jog K. Škirpa ir J. Noreika – kuo tikriausi naciai? Kai jiems patiems teks dėti parašus po tokia išvada?

Daugelio Lietuvos istorikų bėda ta, kad jie vis nori rašyti „nepolitizuotą”, tariamai objektyvią istoriją, tarsi nesuprasdami, kad visi mokslai tarnauja praktiniams tikslams. Idėjinė kova dėl Sukilimo interpretacijos ir vertinimo – ne intelektualinės pratybos, o labai praktinis klausimas.

Norint ką nors užpulti paprastai rūpinamasi išsaugoti veidą surandant kilnius agresijos motyvus. Jeigu per Škirpos ir Vėtros, o gal ir Brazaičio pripažinimą naciais visas Sukilimas virs Hitlerio pakalikų ginkluotu maištu, tai bus neatšaukiama. Net jeigu pasikeitus laikams toks pripažinimas būtų anuliuotas.

Bizantijos diplomatijos ir politikos tradiciją paveldėjusi imperija tuo ir skiriasi nuo artojėlių ir dainorėlių tautos vos prieš šimtmetį sukurtos valstybės, kad ji supranta tokių žaidimų reikšmę ir kainą.

Ne veltui Gorbačiovas tūžmingai keikiamas už Molotovo-Ribentropo slaptųjų protokolų pripažinimą. Žvelgiant iš Rusijos perspektyvos, tai buvo siaubinga klaida ir valstybės išdavystė. Be to pripažinimo Kovo 11-osios Akto statusas ir svoris būtų buvę visai kitokie. Kur kas menkesni.

Rusijos triumfo perrašant istoriją akimirka tad kaip niekada arti. Išgavę tai, ko reikia dėl Škirpos, Vėtros ir Sukilimo, jie ištriūbys visam pasauliui: matote, litovcai patys pripažino, kad yra prigimtinių nacistų ir žydšaudžių tautelė, o Rusijos šventa pareiga – išgydyti ją nuo to genetinio defekto. Po to atšaukinėk neatšaukinėjęs – tai bus kova su vėjo malūnais.

Molotovo-Ribentropo pakto pripažinimas buvo triuškinantis smūgis SSRS idėjinėje-politinėje plotmėje, jo reikšmė sužlugdant imperiją turbūt net deramai neįvertinta. Taigi galima tik įsivaizduoti, kas lauktų Lietuvos atidavus grobio laukiantiems šakalams Sukilimą.

Abejotina, ar po to LGGRTC išliktų, nes jo veikla taptų beprasmiška. Nebent būtų pertvarkytas į Kovos su nacionalsocializmu ir fašizmu Lietuvoje tyrimų centrą.

propatria.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Padėka       2021-02-3 10:13

Nuoširdus ačiū gerb.V.Radžvilui už tiesą.

O kam       2021-02-3 4:44

tas Artimavičienės Voodoo DR Igbinovia, kai daug paprasčiau kreiptis tiesiai į šėtoną?

>>Tvanksas       2021-02-3 1:11

Įvairi ta žmonių kalba.Įdomiai skirtingos kalbos susišaukia,пос мотри-pas moterį,arba пос мотрите-pas moterytę nuo Uralo:)

Tvankstas       2021-02-3 0:32

Kalbėkim nekalbėję, bet pasaulinė istorijos mokslo praktika rodo, kad istorijos mokslo varikliai niekada nebuvo istorikai ( jų nesuskaičiuojama galybė buvo, yra ir bus rūmų istorikais ).
Istorijos mokslą labiausiai pastūmėjo H. Schliemann, A. Sutton, V. Suvorov, kurių nei vienas niekada nebuvo istorikai profesionalai (profai), o tebuvo mėgėjai profanai istorikų profų akyse.
Tai kartojasi nepaliaujamai, kaip ir A. Bumblausko isterija dėl L. Mažylio atrasto Vasario 16-osios Akto.
Verta perskaityti Erasmus Desiderius ‘Pagyra kvailybei’, 1517 metai, ten visos ‘mokslinės metodikos’ aprašytos bent 1000 metų į priekį, tikriausiai - iki Paskutinio Teismo dienos.

Tvankstas       2021-02-3 0:19

Man keistas dalies patriotų pomėgis atsikrenkšti ir nusispjauti skrepliu ant patriotų Č. Gedgaudo ir J. Statkutės - Rosales lyg niekur nieko.
Tai Jūsų patriotiškumo įtvirtinimas, klupteliant prieš Maskvą, Varšuvą, Berlyną ar Londoną ?
Ne taip seniai visi šie miestai vadinami buvo gražiai lietuviškai : Mazgava, Varžuva (kitapus Veislos Pereiga), Varulynas ar Landynas ...

Tvankstas       2021-02-3 0:03

Prof. Vytautui Radžvilui dėl : “Pastangos juos diskvalifikuoti yra mėginimas išstumti už akademinės istorikų bendruomenės ribų ir jų darbus traktuoti kaip menkavertę profanų ir šarlatanų rašliavą. Perkelti juos į Gedgaudo ir Statkutės de Rasales lygą.”
Šio atvejo postringavimui sakoma : ‘Atleisk jam, Viešpatie, nes jis nežino, ką sako.’
Labai gerai prisimenu, kaip aršiai prof. V. Radžvilas reiškėsi būdamas liberalų ideologu 2000-2006 metais, kaip aršiai puolė V. Tomkų ir jo ‘Respubliką’ dėl straipsnių apie judėjų pasaulio valdymą, visiškai susiliedamas su Lubiankos, Open Society ir G. Soroso vienminčiais.
2004-2006 m. labai aršiai puoliau prof. V. Radžvilą paaiškindamas jam kaip filosofas filosofui jo nuklydimus nuo filosofijos į propagandą, kaip tiesos ieškotoją anksčiau ar vėliau grįšiantį prie Aristotelio mokymo ir patriotiškumo Lietuvai ir lietuvių tautai.
Po kelerių metų man buvo džiugu - prof. V. Radžvilas tapo aristotelininku ir patriotu, tai neatsiejama filosofui būti vientisam.
Man džiugu šiandien matyti prof. V. Radžvilą ginant prof. V. Rakutį ir V. Valiušaitį prieš dogmas, nuleistas Lietuvai ir lietuviams dar 1944-45 m. iš Lubiankos, šiandien atkakliai ginamas KGB, milicininkų, G. Soros Open Society bendromis pastangomis užlodant kone šimtmetinio melo ir šmeižto purvą atvalančius Lietuvos patriotus.
Man labai gaila, kad prof. V. Radžvilas užstalės anekdotų žinovo tonu niekina Č. Gedgaudą ir J. Statkutę Rosales, apgailėtina, kai reiškiamasi žinovu būnant profano lygyje.
Užduosiu klausimą, į kurį jau beveik metai laiko nepajėgus yra atsakyti lituanistas, letonistas prof. A. Butkus : Schwentine upė, tekanti per Kylio ( Kiel ) miestą Vokietijoje, kokios kalbos žodis yra ( tarti vokiškai Šventyne )?
Gal prof. V. Radžvilas gali atsakyti, jei jau taip niekina Č. Gedgaudą ir J. Statkutę - Rosales ?
Jei prof. A. Butkus, kaip lituanistas ir letonistas, nepajėgia protu suvokti, tai gal prof. V. Radžvilas, kaip filosofas, bus pajėgus protu suvokti Schwentine žodžio reikšmę kažkuria tai kalba ?
J. Statkutę - Rosales savo suklastota ‘kritika’ Alke prieš keletą metų užsipuolė prof. A. Butkus ir dr. S. Lanza - stebina dviejų mokslininkų nusileidimas į užstalės bernelių klastočių - pažvingaliojimų lygį, visiškai neturintį nieko bendro su moksliškumu.
Didysis V. Toporovas labai aiškiai yra nusakęs ateities pasaulio kalbotyros vystymąsi kaip lietuvotyrą ( galima pasižiūrėti Tarvydo filmą ), kuri taps XXI amžiuje kaip varomoji kalbotyros mokslo jėga.
Dr. J. Basanavičius dar Bulgarijoje gyvendamas labai aiškiai nurodė, kad trakų kalba labai gimininga lietuvių kalbai, eilė bulgarų kalbotyrinikų vykdė šį priesaką ir tapo pasaulinėmis kalbotyros mokslo įžymybėmis.
Duosiu prof. V. Radžvilui trakų žodį ‘brinkainis’ kuris lietuviškai būtų ‘storas’.
Tai ar ne apie tai yra rašęs Č. Gedgaudas ‘Mūsų praeities beieškant’, tai ar ne ta kryptimi dirbusi J. Statkutė - Rosales ?
Akad. Z. Zinkevičius straipsnyje ‘Nespecialistų rašliava’ išjuokė Valiukevičių, kad šis randa bendrų žodžių su madjarų kalba. Šiandien galiu drąsiai pasakyti - akad. Z. Zinkevičius žiauriai apsijuokė, nes 30-40 nuošimčių madjarų kalbos žodžių yra lietuviški.
Duosiu vieną pavyzdį su Ferenc Liszt.
‘Liszt’ /tarti ‘list’ madjariškai reiškia ‘miltas’, ‘malni’ - ‘malti’, ‘malom’ - ‘malūnas’, tai štai tas ‘liszt’ atsirado iš panonų ir gepidų lietuviakalbių tarmių žodžio ‘malistas’ ( čia yra fantastinės sąsajos tarp lietuvių ir suomių bei madjarų, kaip suomių šaknų turinčios, iš išsiskyrimo Uralo kalnuose maždaug prieš 8 tūkstančius metų - tai atskiras ir netrumpo paaiškinimo reikalaujantis reiškinys ), sutrumpėjo į ‘liszt’.
Prof. V. Radžvilai, kaip Jums negėda šmeižti savus lietuvius patriotus, tiek daug nudirbusius kolumbais lietuvių tautai ir lietuvių kalbai, kaip viso pasaulio kalbų Motinai.

Pala       2021-02-2 23:40

tada gi Britanija kariavo su Vokietija . Išeina , kad sukilėliai kariavo Vokietijos pusėj ?

erlas       2021-02-2 23:38

kaip įrodė paskutiniai įvykiai, kad čia didžiausias sorošinių susirinkimas, nereikėtų būti kategoriškam dėl to rakučio (kaip provokacijos supjudyti)

Patyrinėkim       2021-02-2 23:38

Pasaulyje papūtė modernūs,nauji ir stiprūs marksizmo vėjai,kurie išpūs iš  pasaulio genocidų  centrų  dar ne vieną tyrėją.


“JAV Floridoje, Holokausto muziejuje
atidaryta ekspozicija pagerbti George’ą Floyd’ą>> Florida Holocaust Museum sparks fury by adding George Floyd exhibit

https://youtu.be/XRzePDXYCIE

‏תנ״ך.....       2021-02-2 21:21

Tikras lietuvis nesutinka su Radzvillu

Raimundas       2021-02-2 19:38

Su visa pagarba asmenybei, drįstu pasakyti, kad visa tai yra sofizmas, nuo žodžio “ sofa”. Situacija grimzta gylyn, kiekviena diena įtvirtina jų pergalės jausmą, o mes , susėdę ant sofų, geriame alų ir postringaujame. Nieko nebus, kol nėbus lyderio, kuris išdrįs paaukoti dešrą vardan laisvės.

to Neapsirikime dėl Vokietijos       2021-02-2 19:38

Na ir kada pats perskaitei Theodore N.Kaufman veikalą “Germany must perish”, ar supratai dabar?

Tvankstas       2021-02-2 18:06

Pasiskaityti.
Wiki Leaks lässt alles im Internet fallen!!
Wikileaks hat gerade alle ihre Dateien online gestellt. Alles von Hillary Clinton E-Mails, McCain ‘s ist schuldig, Vegas-Schießerei von FBI-Scharfschützen, Steve Jobs HIV-Brief, PedoPodesta, Afghanistan, Syrien, Iran, Bilderberg, CIA-Offiziere wegen Vergewaltigung verhaftet, WHO - Pandemie.. und Happy Graven! Bitte lesen und weiterleiten….. https://file.wikileaks.org/file (https://file.wikileaks.org/file/)/..... Das sind Clintons E-Mails: https://file.wikileaks.org/file/clinton-emails (https://file.wikileaks.org/file/clinton-emails/)/
Index-Datei! https://file.wikileaks.org/file (https://file.wikileaks.org/file/)/
Schickt alle, die ihr könnt, so schnell ihr könnt! https://file.wikileaks.org/file (https://file.wikileaks.org/file/)/

Deivi,       2021-02-2 16:29

nežinai, kad jų anūkai dar plėšresni?

Deivis        2021-02-2 15:39

Kol neišdvės seni komuniagos su kgbistais tol nieko gero nebus.

Neapsirikime dėl Vokietijos       2021-02-2 15:34

Dar iki karo jie ten buvo uždaromi į stovyklas, bet tai ir patiems vokiečiams buvo valstybinė paslaptis, tik siauras karininkų bei stovykloje dirbusių ratas tai žinojo. Žydams drausta vaikščioti šaligatviais, privalėjo segėti žvaigždes. O visuomenėje tada dar diskutuota, kodėl su ž. pradėta taip elgtis, kodėl elitas turi netekti savo gerų gydytojų, kurie buvo tos tautybės, kitų sričių ž. tautybės specialistų paslaugų... Ar ne todėl, kad nebuvo besąlygiško jų persekiojimo palaikymo ir iš aristokratų pusės?  Ar ne todėl vokiečiai ir austrai taip rūpinosi egzekucijas vykdyti ne Vokietijoje, o okupuotų šalių teritorijose - atveždavo ir ten sušaudydavo? Patys sušaudydavo, vietiniams to nepatikėdavo, tik patikėdavo konvojuoti iki nurodytos vietos! Bent jau taip jie rašė savo darbo ataskaitose Gestapui.  Vokietijoje tik karui įpusėjus plačiai sužinota apie KZ! (gal po pralaimėjimo prie Stalingrado?) Todėl kalbos apie tai, kad lietuviai žinojo, kas ir kam yra getas, kad KZ naikinami žmonės - neišmanėlio arba aferistų kalbos, tikintis, kad visuomenės daugumą sudaro neišsilavinę žmonės.

Pirmas žingsnis       2021-02-2 14:29

Priešlaikiniai LR Seimo rinkimai !
Nedelsiant !!!

Sąjūdis (ištrauka)       2021-02-2 14:12

Jei per 30 m. dauguma savanoriškai klaidžioja tik paviršutiniškuose pasipiktinimuose, o su intelektualiniu elitu situacija matomai panaši kaip ir su kultūrininkų 700-ąja “divizija”, tai šviesos tunelio gale dar ilgai nematysime.
O juk tai, tikrai kažkam* naudinga…

stasys       2021-02-2 13:59

Balai nematė ta stasiu , reikės užmėtisite ji ‘ušankėmis’ komentaruose ir tiek problemos .

Įsidrąsino       2021-02-2 13:25

štazius, leitenantas naują metodiką atsiuntė. Ir efreitorius Kacas šianakt pasistengė...

▶️2021-02-2 12:14       2021-02-2 12:31

ar tavęs kas klausė? Ne! Tai ko čia bezdi?! Vėl skųsies, kad subinę skauda.

stasys       2021-02-2 12:14

Rimantas E.: ..cit.’ kad Jonas Noreika, būdamas miesto savivaldos nariu, pasirašė įsakymą perkelti žydus į getą, kai net Vokietijoje apie jokį žydų šaudymą niekas dar net nesapnavo, tai jis jau “žydšaudys”? ‘...pasitikrnkite datas , aiškios daromos klaidos išvadose .Beje Vilniuje ir iki Lietuvos okupacijos veikė žydu getas ir tai buvo laikoma sėkmės ženklu miestui .Jums vertėtu išsigrininti kai kuriuos savo teiginius nuplaunant sovietinį naratyvą .

stasys       2021-02-2 12:07

habilitās  2021-02-2 11:35 .. kiek primiršote todėl priminsiu jog rytu Europos šalys su Rusija jau kuris laikas skirtingai vertina antro pasaulinio karo pabaiga ir pamokas .Holokausto minėjimai irgi tapo įtakojami geopolitiniu vėju todėl minėjimai irgi nesutampa.Klausimas kiek toli Lietuvos visuomene padrasinat V.Radžvilo galima pasinerti į istoriniu faktu interpretavimą . Nereikia Lietuvos lyginti su Rusija , pastarosios planuose sujungti skirtingas Rusijas į viena didžia valstybę sukuriant tokį istorinį naratyva kuris tarnautu tai idėjai . Taip Lietuvoje nėra istoriku ir diskusiju platformu kurios leistu diskutuoti visais įmanomais klausimais susijusiais su valstybe , vienok diskusijos ne faktai kuriais butina remtis o čia Lietuvos akademinė bendruomenė nėra linkusi savo laiko investuoti .Prisiminkite ‘mažilio’ parodyta iniciatyva ‘su nepriklausomybė aktu’ ir šoka kuri patyrė  po to ta istoriku akademinė bendruomenė .

Rimantas E.: Standartai tai dvigubi?       2021-02-2 12:00

Kuomet Jakovas Gensas, Vilniaus geto policijos viršininkas!,
sudarinėjo sąrašus, kuriems žydams laikas būti sušaudytiems,
tai jis su naciais nebendradarbiavo?
O kad Jonas Noreika, būdamas miesto savivaldos nariu, pasirašė įsakymą perkelti žydus į getą, kai net Vokietijoje apie jokį žydų šaudymą
niekas dar net nesapnavo, tai jis jau “žydšaudys”?
Jei net tautiečių kančios ir žūtys paverčiamos manipuliacijų dėl naudos dalyku, tai po tokio moralinio nuopuolio, kiek reiks laiko atgauti savigarbai?

Jules       2021-02-2 11:47

Ne tą paktą absoliutinate, o reiktų pačiam išversti į Lietuvių kalbą Žydų perkėlimo paktą “The Transfer Agreement”(Haavara Agreement), pasirašytą tarp Vokietijos Vyriausybės ir Žydų atstovybės. Kas to pakto signatarai - patys ne vien gulėkite ant sofkutės ir susiraskite, nepatingėkite.

habilitās       2021-02-2 11:35

„Idėjinė kova dėl Sukilimo interpretacijos ir vertinimo – ne intelektualinės pratybos, o labai praktinis klausimas.“
✒✒✒
Tik atsakymo į tą praktinį klausimą ieško ne lietuviai. Čia yra esmė. Atitinkamai ir interpretacija yra antilietuviška, nes valstybė neturi savo istorijos politikos. O neturi, nes nėra ir pačios valstybės, tik pavadinimas. Institucijos ir heraldika, kad ir kokia spalvinga bebūtų, teritorijos su gyventojais valstybe nepadaro. Ją reikia kurti, deja, deja, toks procesas nevyksta, todėl jo vietą užėmė genderizmai su konvencijomis.
Žvelgiant į Rusiją, galima manyti, kad ji perrašo istoriją, bet atidžiau pažvelgus, supranti, kad jie tą istoriją pritaiko, būtent, savo praktinėms reikmėms, atsižvelgdami į savo, t. y. Rusijos, valstybės istorijos politiką. Mums mokytis iš to reikėtų, o ne piktintis ir kritikuoti.
Laikas suvokti, kad pagal Rusijos istorijos politiką, Rusija išvadavo Lietuvą 1944 m., o mūsų obalsiai, kad tai buvo Lietuvos okupacija, yra tik šauksmas tyruose, leidžiantis F. Kuklanski ir jos ruporui G. Vinokurui dergti Lietuvą ir jos tautą. Dargi naudojant tam nacionalines žiniasklaidos priemones.

K. P. pastebėjimas ir raginimas       2021-02-2 11:29

Teistumas paprastai pasinaikina po 15 metų. Tai kodėl mes šį “pagaliuką drožiam” jau 80 m.? Kalti jau seniausiai nuteisti ir sušaudyti. Teismas buvo ne lietuviškas, šiuo požiūriu ‘nešališkas’, nes kaltino patys žydai.
Todėl, manau, jau seniai laikas siųsti šiuos kiršintojus/pinigų ieškotojus ant trijų raidžių, nes dabartinė karta su visais tais, praėjusio amžiaus siaubais, neturi nieko bendra, nei morališkai, nei juridiškai. Baigta.
Privalome padaryti, kaip padarė Lenkija: už melagingus tvirtinimus,
kad lenkai yra žydšaudžių tauta - kriminalinis straipsnis,
ir išsyk su sąžine ir Dekalogu nesuderinamos bakchanalijos Lenkijoje liovėsi.

stasys       2021-02-2 10:38

Dar vienas gilias ‘leniines’tradicijas turintis str. cit.‘Tai, ką pasakė prof. Rakutis ar V. Valiušaitis, dabar jau visai nesvarbu. Reikia, kad būtų kuo skubiau adekvačiai suvokti ir įsisąmoninti to, kas įvyko juos likviduojant, padariniai.’ Klausimas kam gilinti nesutarimus tokiais esminiais klausimais visuomenėje ? Mes jau tolokai pažengę nuo to jog Tiesa ir sprendimai visuomenėje butu įdiegiami vieno žmogaus supratimu . Esamos akademinės bendruomenės problemos prasidėjo kai buvo nustota diskutuoti jos viduje ir karštos temos persikėlė i visuomene aut. minimais asmenimis . Tokias problemas tapatinant su išorės grėsmėmis galima tik diskredituoti ir paversti jas dar didesnėmis sunkiai apčiuopiamomis. V.Radžvilas neturėtu ‘imti jauti už ragu’ o kviesti diskusijai , deja to nėra o pasirenkama opuonuoti atstatant ragus .Klausimas nuo ko ruošiasi gintis NS ir kas ja puola ? Kartais labai norisi būti tuo kuo nesi iš tikro .

kai Prezidentas       2021-02-2 9:15

atsiprašinėja už pripaišomas nuodėmes, tai vadinasi, Lietuvoje yra pilna Mūsų istorijos anarchija,  sąmoningai valdoma buvusių KGBistų. Todėl jie ir išliko įslaptinti dar 75 m. Dabar skiname vaisius - fantomasai įsisiautėja. čmilytės, armonaitės ir kt.-ytės ar ienės- buvuių (o jų juk nebūna) KGBistų palikuonės, šiuo metu ,,sėkmingai” valdančios Lietuvą. Lietuvos tragedija prasidėjo su Liasvės parcijos suklastotais rinkimais. Kas toliau? Prezidentas nelaisvas, Seime- KGBisų palikuonys… Kam dr rūpi Lietuva? Silvia Foti, prastai kalbanti lietuviškai, parduoda Lietuvos istoriją už šeikelius??? Motina karste vartosi.

Joooo...,       2021-02-2 9:03

stipriai jaučiasi Kapsuko universiteto mokykla….
Kaip sakoma, nuo saves - nepabėgsi…

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2021-02-2 8:56

- Lietuva neteko pusės darbininkų.
- Lietuva - sparčiausiai tuštėjanti valstybė pasaulyje taikos(!) metu.
- 30 metų varoma Tauta iš Lietuvos, bet nei Vytautas nei NS valdyba nei taryba nežino šios problemos sprendimo būdo (neturi savigynos plano) ir nenori sužinoti iš Tautos. Tai - apgailėtinas ir net pavojingas vedlių neįgalumas. NS “maištininkų” pasirodymas antikonstituciniuose seimo rinkimuose - niekinis (=0). NS valdyba bei taryba turi būti nušalintos velniop. Vytautai, geras esi vyras (filosofas, politologas, ...), bet maištininkų vado vietoje - netinkamas. NS reikia kito vado.
____________________________________________________________________
Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų neteisėto (antikonstitucinio) seimo landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių, visokių liberalkomunistų bei panašių banditų (budelių, ...), dabar jau pasipuošusiųjų narkomaniška bei iškrypėliška paleistuvyste.
2021 vasario 2

Diedas       2021-02-2 8:54

Baimė sukaustė Lietuvą. Diktatūrą jau galima pačiupinėt. Radžvilas irgi bijo įvardint kas diriguoja paradui.
Kas išdrys nors pirstelt prieš vėją, tą užgrius žiniasklaidos, pasipiktinusios liaudies, valdžios ir visuomenės uraganas.
Komunizmas sugrįžo kartu su visais absurdais.

Diedas       2021-02-2 8:30

Šitie “darbo kokektyvai” “liaudies balsas” “padipiktinusi visuomenė” nesuvokia, kad darydami tai kas liepta, taip “kaip reikia” kasa sau duobę. Jeigu tokia praktika, kai keliolika parašų gali nulemti neįtikusio žmogaus likimą, jau veikia, tai kirvis virš galvos pakeltas ir tiems pasirasiušiems. Vakar jie buvo reikalingi, rytoj, kai kažkam, dar savesniam prireiks vietos, tokiu pat būdu bus išėsti šiandieniniai “teisuoliai”. Geriausias pavyzdys Donbasas. Visiems “ruski miro” vadams neužteko šiltų vietų ir buvę teisuoliai, rodę kitiems kelią,“didvyriai”, sėdi belangėj. 
Bet kokia diktatūra,asmens, proletariato, partinė, nacionalistinė ir t.t.visda atsisuka ir prieš jos garbitojus.

Algimantas       2021-02-2 8:04

Prasmingas tiesos žodis. Ačiū.


Rekomenduojame

Algimantas Rusteika. Laukimas

D.Žalimo žiniai: referendumus dėl vienalyčių asmenų santykių vykdė Slovėnija, Airija, Tailandas, Kroatija, kai kurios JAV valstijos, bus Šveicarijoje

„Sengirėje“: G. Kniukštos pokalbis su St. Čepinsku apie miškų naikinimo vajų nepriklausomoje Lietuvoje

Ramūnas Aušrotas apie būsimos Europos viziją. Vera Jourova: su Rusijos grėsme ES vertybėms kovosime cenzūra ir baudomis

Linas Šalna. Klasika

Jolanta Blažytė. Ką jūs sakote?

Tomas Viluckas. Kodėl reikia referendumų

Mantas ir Skaistė Vasiai. Įsimintiniausios Didžiojo šeimų žygio akimirkos

Eurika Masytė siūlo sprendimą: priešlaikiniai Seimo rinkimai. Pritariate?

Nacionalinis susivienijimas reikalauja nutraukti piliečių laisvių suvaržymus

Nida Vasiliauskaitė. Dabar klausimėlis: ką Ingrida?

Papunkčiui. Vytautas Sinica apie visuomenės susipriešinimą

Prof. dr. Andrius Macas. Kažkas čia ne taip (I)

Nida Vasiliauskaitė. Tradiciškai partijos skirdavosi idėjomis ir ideologijomis, bet tie laikai jau baigėsi

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Tarp teisės į gyvybę ir teisės į abortą

Vytautas Sinica. Apie siūlymą, kad šalys Europos Sąjungoje nebeturėtų veto teisės

Vytautas Rubavičius. Baltarusijos galvosūkis – Kremlius laimi?

Nida Vasiliauskaitė. Apie „vatnikus“ ir jų medžiotojus jorkšyrus: kurie iš jų yra tikroji politinė bėda

Keletas prezidento metinio pranešimo komentarų: P.Girdenis, J.Laučiūtė, A.Širinskienė, P.Saudargas, A.Švarplys

„Netiesos jausmas valstybėje palaukti negali“? – Lietuvos Respublikos prezidento Gitano Nausėdos metinis pranešimas

„Tradere“ leidyklos naujienos: Birželio sukilimo metinių proga leidžiama J. A. Antanaičio knyga „Tautos instinktas išlikti“

Citata. Dantė Aligjeris: apie neutralumo padarinius moralinių išbandymų metu

Jonas Kauneckas: visi turime su Nacionaliniu Susivienijimu reikalauti Referendumo arba kitos Visuomenės apklausos

Nida Vasiliauskaitė. Tai šitą jie vadina „komunikacija“ ir „profesionalumu“?

Jūratė Laučiūtė: Visiems, balsavusiems už TS-LKD partiją, siūlau pagalvoti, kas jums yra Lietuva

Naciukų* Lietuva? Aleksandras Nemunaitis primena, Tomas Baranauskas pataria

Vidmantas Valiušaitis. Tėvas apie Birželio sukilimą

Audrys Karalius. Padre…? Kodėl…?

Kaip naujojo kairuoliškumo ideologija užkariavo JAV universitetus – Krescencijus Stoškus primena prof. Česlovo Milošo liudijimą

Andrius Macas. Kaip mylėti vienodai?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.