Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Demokratija ir valdymas, Teisėkūros iniciatyvos

Vytautas Radžvilas. Klausimai maršo išvakarėse

Tiesos.lt redakcija   2021 m. gegužės 4 d. 16:41

18     

    

Vytautas Radžvilas. Klausimai maršo išvakarėse

Paskelbta žinia, kad beveik parengtas Partnerystės įstatymas – jokia naujiena. Tai seniai žadėta ir laukta. Tačiau ši žinia tampa nemenku iššūkiu Didžiojo šeimų maršo organizatoriams. Nenumaldomai artėja metas, kai būtina bent jau pradėti aiškiai ir konkrečiai atsakinėti į tiesiog sklandančius ore ir vis dažniau užduodamus klausimus, apie kuriuos iki šiol buvo linkstama kalbėti gana aptakiomis frazėmis: a) kodėl protesto akcija iš pat pradžių buvo atsieta nuo konkrečioje vietoje bei konkrečiu laiku Seime priiminėjamų teisės aktų, koks ir bus parengtas Partnerystės įstatymas? b) kaip renginys Vingio parke padės sustabdyti šio ir kitų įstatymų priėmimą ir netaps panašus į iš anksto organizuotą garo nuleidimą? c) kokių konkrečių organizacinių veiksmų ir akcijų bus imtasi po gegužės 15-osios mitingo ir ypač Partnerystės įstatymo svarstymo ir priėmimo Seime dieną?

Kad renginys Vingio parke būtų politiškai turiningas ir prasmingas, nepakaks suformuluoti net griežčiausių reikalavimų valdžiai. Svarbiausias klausimas – kaip pasiekti ir ką daryti, kad tie reikalavimai būtų vykdomi? Praktiškai neįgyvendinamų pažadų kada nors surinkti parašus referendumui, kuriuo būtų paleistas Seimas, tikrai nepakaks. Kaip ir neužteks protesto mitinge priimtų rezoliucijų. Belieka tikėtis, kad Maršo dalyviams bus pateiktas aiškus, konkretus, praktiškai įgyvendinamas ir todėl įkvepiantis bei telkiantis tolesnei kovai artimiausių veiksmų planas. Aiškiai žinant, kad tų veiksmų prireiks tą dieną, kai Seime bus svarstomas ir priiminėjamas pirmasis Stambulo konvencijos nuostatas įtvirtinantis įstatymas.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

tam pamatysime       2021-05-7 18:42

tu gali 100 metu stovet prie to seimo is to gausis tik pish ir nekliedek kad tu tuo ka nors pasieksi. o Marso metu zmones pareikalaus nelegaliu kgbistu pasitraukimo is Seimo ir nauju TEISETU, DEMOKRATINIU IR NEANTIKONSTITUCINIU RINKIMU kur ateis balsuoti daugiau kaip puse o ne 47%

Pamatysime       2021-05-6 8:26

Pamatysime, kur bus maršo dalyviai, kai bus priimtas partnerystės įstatymas. Radžvilas organizuos mitingą prie Seimo, į kurį čia visi esantys vienijimosi apologetai, postringaujantys apie sofas, tylės ausis nuleidę. Laikykite tai kreipimisi į avinus. Į maršą manau reikia ateiti, bet tuo neapsiriboti. Nes, jei niekas neateis prie seimo, tai maršas bus tik garui nuleisti.

Agnė       2021-05-5 15:56

Nuo sofutės V. Radžvilai mojuosite? Tas negerai, anas ne laiku… o ką pats padarėte be ilgų rašinėjimų. Žmonės išeis ir tai bus kaip bus. Prisijunkite gal ar kaip?

Aš už tradicinę šeimą !!!       2021-05-5 11:54

Priminssiu vieną savo komentarą.
———
———
Aš už tradicinę šeimą !!!  2021-04-29 11:17
Papildymas.
.
Kur kas labiau tiktų TAUTOS VIENYBĖS maršas (už tautą ir valstybę).
.
Kreipimąsis į meno žmones.
Sukurkite TAUTOS VIENYBĖS (maršo) logotipą / ženklą (be jokių dviprasmybių!).
Paskelbkite tą ženklą kad ir šiame tinklapyje.
Šeimų maršo atributikos gamintojai pagaminkite dar vieną ženklą - TAUTOS VIENYBĖS (maršo) logotipą / ženklą...
.
Tegu gegužės 15 d. TAUTOS VIENYBĖS dvasia plevena virš Lietuvos!
(Negi šeimų maršo organizatoriai ir dalyviai tam prieštarautų).
(Negi valdžia prieštaraus TAUTOS VIENYBEI).
.
Po TAUTOS VIENYBĖS VĖLIAVA spręskime visas problemas.
.
● Prigimtinei šeimai TAIP.
● Stambulizmui NE.
● Globalizmui NE.
● Tautai ir valstybei TAIP.
● Tautos genocidui (per emigraciją) STOP (NE).
● ‘Neapykantos kalbai’ STOP (NE).
● Lietuviškai abėcėlei TAIP.
● Konstituciniams “perdirbimams” NE.
● Esamoje situacijoje priešlaikiniams LR Seimo rinkimams TAIP.
● Merų rinkimams TAIP.
● Seniūnų rinkimams (pradinė demokratijos mokykla) TAIP.
● Iškreiptam kvaišalų įteisinimui NE.
● Tautinei mokyklai TAIP.
● Profesionalumui ir kompetencijai TAIP.
● ...
——
Tai TAIP ar NE.
Būti ar pūti.
Tautiečiai ir bendrapiliečiai (spausdami patiktukus) pareiškite savo valią.
———
———
Nesakykite kad tuščiai priekabiauju, ir pan.
Bet menininkai tautos vienybės logotipo dar nesukūrė, bent nepaviešino, o galimai ir nesirengia to daryti.
Vienybės logotipo gamyba, delsiant su jo kūrimu, artėja prie fizinio nebesuspėjimo ribos (nors lipdukas limpantis ir prie automobilio stiklo ir prie drabužių nėra sudėtinga gamyba turint reikiamą įrangą). O štai tokio lipduko atsisiuntimui laiko kaip ir nebelieka.
Gamybą palikime šone…, bet bendras (unifikuotas) tautos vienybės ženklas (iš)reiškiantis pritarimą / palaikymą tautos vienybei, manau lieka AKTUALUS, bet galimai menininkams ir organizatoriams tai nepriimtina. Kraštutiniu atveju, jeigu pats ženklas nėra labai sudėtingas, maršo dalyviai ir patys galėtų jį nusipiešti (atsisiūsti ir atsispauzdinti)... ir pasipuošti… Bet menininkai suokalbiškai tyli… (Tuk-tuk, sąžine, kū-kū...).
—-.
O dabar kaltinkite, kad konkrečiai nieko nesiūlau, ar kad mano siūlymai iš fantastikos srities.
Dėl kitų „kabliukų“, kitą kart.

Petras       2021-05-5 11:12

Argi komentatoriai nežino, kad Maršo organizatoriai nuo pačios pradžios atsiribojo nuo visų partijų? Su kuo vienytis? O nuomonę gali kiekvienas reikšti straipsniais ir komentarais. Tik liūdna skaityti komentarus, kuriuose patariama, ką ir kaip reikėtų daryti, o rašybos, skyrybos klaidų mirgu margu. Normalaus sakinio nesurezga, o moko mokytą. Ar ne gėda? Gal geriau tokią rašliavą pasilikti sau? Štai toks komentatorius, nepaisantis savo garbės, net viešoje erdvėje- tikrai yra nepatikimas žmogus; mokyklos suolą trynė dvyliką metų, o neišmoko net gimtosios kalbos. 

Deivis        2021-05-5 10:05

Radžvilas yra nepatikimas. Visus kritikuoja, bet nieko pats nesuorganizuoja.

tam "su kuo"       2021-05-5 10:01

atsakysiu taip: kai žinau ir siekiu šventai savo tikslo,neieškau kaltų ,etikečių neklijuoju.Tiesiog einu į priekį ir besišliejančius draugus ar priešus priverčiu dirbti tinkama kryptim.NUSTOKIM pagaliau ieškoti priešų.visi juk sėdimtoje pačioje valtyje,Lietuva ji vadinasi.Nustolim matuotis postus ,ieškoti pripažinimo.Tiesiog reikia sąžiningai dirbti visiems .gyvenimas trumpas.svarbu, ką radai atėjęs ir paliksi po savęs.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2021-05-5 7:36

Jau 8 paskutinieji seimai antikonstituciniai, kai sąrašinių negal būti seime. Apie tai va čia _
https://www.aidas.lt/lt/visuomene/article/25362-04-14-konstituciniai-rinkimai-lygiai-ir-tiesiogiai

"Bet juk Rusteika - NS narys"       2021-05-5 7:03

Nebe narys Rusteika, pažiūrėkit tinklalapyje Susivienijimas.lt valdybos sąrašą. Radžvilas jį už darbą maršą rengiant išėdė ir dabar toliau savo rašinėliais čia maršą ėda. baisus pavydas, kad kiti padarė tai, ko patsai nesugebėjo.

Su kuo       2021-05-5 5:45

siūlai vienytis? Su LK(bolševikų)P CK sekretorių portfelių nešiotojais, ane?

Radžvilui       2021-05-5 3:32

Kada pagaliau jūs , idejiniai tautos vedliai
, nustosite postringauti? O susivienisite, palikę šone savo ambicijas?? Kiek galima kabėti,Kai veikti laikas baigia išsekti?!.

Al. Pasiūlymui       2021-05-5 2:12

LRT tam ir užimta, kad jokių viešų diskusijų nebūtų. Vienintelis būdas - kurti savo televeziją, o LRT boikotuoti.

Pasiūlymas       2021-05-4 20:36

Su nuprotėjimu reikia kovoti, pakertant pačio nuprotėjimo šaknis. Todėl reikia pareikalauti, kad per LRT būtų surengta vieša diskusija, dalyvaujant sveikosios visuomenės dalies atstovams, ar homoseksualizmas yra normalus ar nenormalus reiškinys. Juk visas absurdas yra vystomas, būtent, remiantis su nesuderinama su gamtos mokslu nuostata, kad homoseksualizmas esąs neva normalus reiškinys.

Teisingi klausimai       2021-05-4 19:50

Ką darysime toliau? Būtų įdomu išvysti organizatorių planą. Garsus piššš čia nepadės – reiks atkaklumo ir pagrįstų argumentų

Diedas       2021-05-4 19:44

Šeimų maršas bus paverstas komedija. Manau kad prie jo visokiausi politikos nevykėliai ir dėmesio ištroškę klounai limpa ne šiaip sau.
Tai gerai apgalvotas ir surežisuotas planas, kaip visus nepatenkintus valdžia parodyt nesveikais marginalais.

Al.       2021-05-4 19:33

Maršininkai, gal, nėra numatę tolimesnių veiksmų. Bet juk Rusteika - NS narys, tai kodėl nepaklausus? O gal ir bendrai ką nors sutarus ? Vistik - Nacionalinis Susivienijimas. Tai vienykitės. O valdžiai tiesiog prašosi planas kaip nors apdergti maršininkus - panašiai kaip tai padarė komuniagos Amerikoj. Pasirūpino, kad būtų aukų ir kad visa žiniasklaida dvi savaites apie tai žviegtų. Ar bent jau išleis kokį graudžiai komišką personažą pasiskeryčioti. Ar užsiundys kokią sodomitų šturmo grupę. Nesunku kai kontroliuoji informacinį lauką. Tokiomis aplinkybėmis reikia ypatingų pastangų.

tiek       2021-05-4 18:15

kokie dar reikalavimai ? Šeimų gynimo maršas ,jo tikslas ir yra VIENAS - apginti tradicinę šeimą nuo suižūlėjusių dėl pasipylusio pinigų lietučio iškrypėlių. Jei tuo maršu imsim spręst visus “ant seilės” populistams užeinančius klausimėlių klausimėlius - visi supranta kad gausis tas pats rezultatas,kaip kad Radžvilas dabar yra Seimo narys. Su Sinica.Bet “tai ne mūsų metodas” ,- kaip sakė genialios komedijos herojus

Egidijus       2021-05-4 17:31

Šiaip politikams, pretenduojantiems į šventuosius ir protinguolius, reikėtų ne echidnus klausimėlius uždavinėti, o patiems išstenėti nors kokį nors pasiūlymą.


Rekomenduojame

Andrius Švarplys. Ką tokie net neslepiami dvigubi standartai turi bendra su pilietine ar kultūrine pozicija?

Verta prisiminti. Kodėl šmeižiamas Kazys Škirpa ir Birželio sukilimas? Dovilo Petkaus pokalbis su Vidmantu Valiušaičiu

Birželio 15–17 dienomis vykusių protesto akcijų rezoliucija

Nida Vasiliauskaitė. Šviesa kovoja su tamsa

Vinco Kubiliaus reportažas iš 17-osios dienos akcijos Simono Daukanto aikštėje „Ar dar gyva Deimantė?“

Algimantas Rusteika: Ponai mieli, patys išsidūrėt – niekas atviroj erdvėj renginių dalyvių skaičiaus nebereguliuoja

Ką apie vaikų skiepijimą sako mokslas – Nidos Vasiliauskaitės parinkti skaitiniai tikintiesiems Mokslu

Vytautas Sinica papunkčiui: Žygimantas Pavilionis prieš Lietuvą

Tomo Baranausko įžvalga apie I. Šimonytės naująjį gerovės receptą

Prof. dr. Andrius Macas. Kažkas čia ne taip – reikia ruoštis (II)

Kęstutis Girnius. Referendumas – tautos valia ar demagogų įrankis?

Robertas Grigas. Pasirodo, yra dar ES šalyse parlamentų, atstovaujančių savo tautų interesams!

Birželio 14-osios naktis: nukryžiuoti vaikai

„Neteisingi“ tekstai, kurie „teisingai“ valdžiai sukelia konvulsijas

Iš propagandos frontų. Buvęs Konstitucinio Teismo pirmininkas D. Žalimas: šeimos yra visi – tiek tos pačios, tiek skirtingos lyties sąjungą sudarę

Nida Vasiliauskaitė. Ko bijote? Jų?

Algimantas Rusteika. Gal pabandom niekur nebebėgti?

Vygantas Malinauskas. Iš tėvų valdžios išlaisvinto vaiko interesas

Vytautas Radžvilas. Nesibaigianti tremties Golgota

Vytautas Sinica. Kas priešina visuomenę?

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Visiškas teisinis nihilizmas

Lietuvos šeimų sąjūdžio pareiškimas: Vienykimės!

Lietuvos Šeimų Sąjūdis: pranešimas dėl birželio 15–16–17 dienomis įvyksiančių protesto akcijų

Ramūnas Aušrotas. Ką reiškia SAM paskelbtas vaikų nuo 12 metų skiepijimo vajus ir manipuliacijos įstatymo tekstu?

Ką šiandien žinome apie tremtis? Dovilo Petkaus pokalbis su prof. Rasa Čepaitiene

Krescencijus Stoškus. Maršas, apnuoginęs realybės absurdą

1941 m. Birželio sukilimo 80-metį pasitinkant. Valdas Vasiliauskas: Idėjinė A. Sniečkaus klaida

Kviečiame į parodą „Pirmasis masinis trėmimas 1941 m. birželio 14–19 d.“

Vidas Rachlevičius. Aš su siaubu laukiu naujų rinkimų

Vaidotas A.Vaičaitis. Šeima, partnerystė ir Civilinis Kodeksas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.