Demokratija ir valdymas

Vytautas Landsbergis: Projektas valstiečiai

Tiesos.lt siūlo   2016 m. spalio 31 d. 17:26

22     

    

Vytautas Landsbergis: Projektas valstiečiai

lzinios.lt

Kai kurie manė, dar ir dabar paplepa, kad Sąjūdis buvo imperijos projektas. Kai kurie sutinka, kad taip galėjo būti, tik štai ėmė projektas ir išsprūdo iš raudonų rangovo rankų, nelyginant implantas, kuris užsimezgė, gimė ir pradėjo gyventi savarankiškai. Pakeitė visą perstroikos planą!

Revanšo jėgos skubiai rezgė antiprojektus. Fransuaza Thom juos iškart pavadino trečiuoju ešelonu. (V. Beriozovas dar anksčiau Aukščiausiojoje Taryboje iškart po Kovo 11-osios pasakė: turim sukurti trečiąją jėgą!). Kaleidoskopas besivartančiame žaislo vamzdelyje buvo gražus; „n“ centrizmo-liberalizmo atmainų (Prunskienės-Klimaičio-Paulausko soclibai, R. Ozolo blaškymasis po trečiuosius kelius ir pan.), taip tada fosforavo ilgosios 25-erių metų procesijos pradžia.

Toliau vis mainėsi valstiečiai (net v. liaudininkai, virsdami tai agrarininkais, tai moterimis), keleriopi naujieji (n. demokratija, n. politika, n. sąjunga, n. leiboristai), demokratinis darbas ir šiaip darbas, nuo klaidžiojančių liberalų R. Pakso atsipumpuravę tvarkiečiai („tvarka bus!“), galų gale prisikėlėliai ir tiesiečiai arba vargšo Drąsiaus „kelias“... vis į ten pat. Į nepatenkintųjų mišraines, kuriose kažkaip gerai jaučiasi, vis išplaukdami, tradiciniai pokomunistiniai kairieji. Labai gabūs, reikia pripažinti. Ir puikiai besinaudojantys Stokholmo sindromu. Išties, nelaisvėje buvo geriau.

Nūnai jie atrodė skaudžiai pralaimėję, bet žiūrėk, ir vėl valdžioj.

Beje, neoprojektams besimainant pavadinimais, ryškėjo tūlas bendras vardiklis arba generalinis jų turinys – daryti viską, kad nubėgantys nuo motinos (matuškos) laisviečiai nepriklausomybininkai bent kiek ilgėliau neįsitvirtintų. Arba tebėga sau lauk iš Lietuvos.

Ešelonų metodika gali sukelti nesmagių minčių, kad ir naujieji poprunskiniai valstiečiai – dar vienas amžinosios kairės projektas.

Ši prielaida, nors verčiau jos nebūtų, netrukus paaiškės. Nariai apsispręs, ir visai nereikia pykti, kad atėję balsuoti žmonės taip renkasi. Jų teisė, kad tik visi neišvažiuotų. Čia rimta. Gyvybiniam Lietuvos projektui – negirtuokliavimui, neišvažiavimui ir antiastravui – turėtų būti sutelktos visos ir kairiųjų, ir dešinesnių jėgos. Pamėginkim, dar verta gyventi.

lzinios.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Mįslė       2016-11-13 11:31

negi landsbergiai neskaito komentarų po savo straipsniais, negi iš jų nepasidaro sau išvadų, negi nemato, kad tai pagrįsti komentarai, negi žmonių niekinimas ir pravardžiavimas gali jiems duoti dividendų,negi elgdamiesi pagal modelius, kuriuos visiškai netinkamais įvardija politologijos, psichologijos, sociologijos mokslai, jie tikisi kažką pasiekti, negi…?

Tarybinio ŽVALGO sūnus "Dėdulė"       2016-11-4 21:17

prisiuostė vaikystėje per daug “Bielomoro” dūmų...

Duokit SĄRAŠĄ       2016-11-4 21:15

kas balsavo už KGBistų paslapties saugojimą 75 metus.
Koncervų ir lyberių tarpe daug tokių.

Antanas       2016-11-3 0:28

Sąjūdis “dėdule” neišsprūdo iš kgb rankų, tik jį perėmė lietuviškieji rezervistai, nes traiškyti rusiškais tankais jau buvo ne tas laikas, o kegebistiniai “trojos arkliai” manau ir toliau griauna Lietuvą. Taip konservatorius Starkevičius televizijos laidoje ir neatsakė, ką veikia Rasos konservatorės buvusios komjaunuolės brolis Maskvoje? Ką veikia kiti tikrieji kgb rezervistai Lietuvoje?

Paulius       2016-11-2 20:14

Nebestebina manęs kai kurių konservatorių ir jų šalininkų paranojiškumas. Vis Rusiją mato, o Lietuvos, tos skurdesnės, - nė kiek.

Nuomonė       2016-11-2 9:54

Gerb. Profesorius yra teisus kaip visada, giliai mąstantis ir daug Lietuvai nusipelnęs žmogus. Jį nuo pat nepriklausomybės iškovojimo pradžios
puldinėjantys šakalai ir jiems prijaučiantys - begėdiškas rytų kaimynės projektas. Norisi tikėti - nepavyks, niekšybė ne amžina.

:-(       2016-11-2 9:22

Kai visi tampa pagonimis, valdo šamanai.

Didžiausias        2016-11-1 20:22

siaubas diedukui, anukui, kubiliukui ir Ko: o jeigu “valstiečiai” iš tikro padarys rimtų ir gerų darbų, įvykdys savo pažadus. Košmaras. Blogiausime sapne nesusapnuosi. Tai būtų visai šitai “pšijemnai” kompanijai vamzdiec, kaip sakė kažkada kažkas"Respublikoje”.

Kada       2016-11-1 15:15
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.
temide       2016-11-1 14:56

abso0liutus nukvailejimas.nezinau kaip ten buvo,bet senuosius kedzius dar vadinti pedofilais ,tai jau gyditis pats laikas

Komentatoriai toliau audžia konservatorius       2016-11-1 12:45

1. Rinkėja iš Kauno: p. Adomėnai, pirmiausiai detoksikuokitės pats - nekaišiokit.
į savo rašinius citatų ir posakių užsienio kalbomis, jei tai nėra būtina.
Ne visi juos supranta, o ir suprantančius šitas išsidirbinėjimas erzina.
Gal jau tada geriau atsišvieskit savo britišką diplomą ir nešiokite pasikabinęs
ant kaklo, kad visi matytų, koks jūs ypatingas, protingas, pranašesnis už visus kitus. Tiesa, rinkėjų palankumo tas jums nepridės. Ir tikrai ne dėl to, kad visi žmonės yra kvailiai ir nemėgsta už save protingesnių. Žmonės nemėgsta pasipūtėlių, žiūrinčių į juos iš aukšto. Pasipūtimas, kitų negirdėjimas ir nematymas
yra didelė jūsų partijos ir ypač jos jaunųjų feisbukinių ir internetinių “smogikų”, aistringai klijuojančių oponentams etiketes, bėda.
2. Jau 8 metai, kaip konservatoriams yra šakės. Net Prezidentės paslėpta-atvira agitacija balsuoti už konservus, šuniui nuėjo ant uodegos. Konservatorių partija yra vienintelė partija, kuri su panieka žiūri į eilinį žmogų, arogantiški, net ciniški veikėjai. Jų veidų mimikoje, retorikoje akivaizdžiai matomas begalinis pasipūtimas, didybės manija, kitaip mąstančių agresyvus ir nemotyvuotas puolimas, kas žmones labai siutina. Kuo dažniau į areną tegul išleidžia anūką, Kubilių, Raselę ir kitus ” smogikus”, tai rinkėjų šakės dar 8 metams tikrai bus įteiktos.
3. Šventi Adomėno žodžiai “TS-LKD dabar yra kryžkelėje tarp liberalėjimo ir konservatyvumo.” Kai vegetaras pradeda valgyti mėsą, jis nebe vegetaras,
o liberalus konservatorius, nebe konservatorius ...
4. Ech, Adomėnai… skaitau tavo rašinėlius, matau tave kalbant ir širdis verkia…
O galėjo Lietuvėlė turėti puikų Antikos tekstų vertėją ir interpretatorių, filosofijos istoriką ir šiaip gėdos Europoje Lietuvai nedarantį kultūrininką - intelektualą. O kas dabar iš tavęs, žmogau, išėjo?
Kas Tėvynei iš tavęs, tokio tapino lygio pseudointetektualo,
mėtančio banalias tikro provincijos pižono “zajavkes” angliškai?
(http://www.delfi.lt/news/ringas/politics/m-adomenas-konservatoriams-reikia-detoksikacijos.d?id=72731092)

Jau geriau projektas valstiečiai       2016-11-1 7:41

Negu projektas konservai su lioberastais.

Stop       2016-11-1 6:31

Gal reikėtų pažvelgti į situacijas pradedant nuo savęs ir savo partijos. Su pagarba ne tik sau, bet ir kitiems. Kodėl ozolams (ir piliečiams) neliko vietos jūsų politikoje, kodėl konservatoriai (nesiblaškantys, ale) teisuoliai, šviesuoliai, per 2 dešimtmečius nesugeba Lietuvai pagelbėti, kodėl šlovingai partijai gelbėti „metamas“ anūkas, kodėl ir t.t.

Dzeikas       2016-10-31 22:13

Nesiimu vertinti Karbauckio kaip politiko, sunku tiketis ko nors is latifundininko, taciau klausytis pastarojo zymiai mazau kenksminga sielai negu profesoriaus kalbu pamazu virstanciomis i verbaline masturbacija grynajame pavidale.
Turgaus bobos lygio gandu sklaidymas: buvo-nebuvo, galetu bet nenoretu.
Kaip pasakytu kokio 5-aukscio daugiabucio berniuksciu gaujos vadas:
- Ka ten murmi, taip ir sakyk, kad sh…nori!

apie žalius       2016-10-31 20:44

Butkevičius su socialdemokratais su darbiečiais ir su tvarkiečiais sunaikino litą- Lietuvos ekonomikos reguliavimo įrankį, buvo už žemės pardavimą užsieniečiams, priėmė darbo kodeksą su nulinėmis darbo sutartimis, kas ir nulėmė kad nuo 40 seimo narių nusirito iki 17. Koncervatoriai jojo ant anūko paveldėtos partijos ir Astrovo AE arklio, bet Lietuvos žmonės neapsuko paskui anūko paveldėtą partiją - ar gi galėjo būti kitaip? ir suprasdami Astrovo AE statybos sustbdymo realumą nebėgo paskui Astrovo AE arklį,  va milijonierius Karbauskis tuo tarpu blaivino Lietuvą, o per TV periodiškai sukosi prezidentės priminimas apie prasigėrusią Lietuvą ir filmas “Naisių vasara”, o paskutinė vinis, apsispręsti ką pasirinkti, buvo prezidentės atmestas DK, kurį Karbauskis žadėjo taisyti, o Butkevičiaus sparnas su Graužiniene - ne. Ir dar pensijas valstiečiais besivadinantys žadėjo padidinti kiek pamenu 40 eurų.
Tai ko stebėtis rinkėjų apsisprendimo rezultatu - 56 valstiečiais besivadinančiųjų ir žalių mandatai.  Tik kas iš to?

Dar viena versija - delfyje       2016-10-31 20:43

http://www.delfi.lt/news/ringas/politics/v-landsbergis-naujas-etapas-naujas-laikotarpis.d?id=72728208

kažko labai jau džiaugiasi, kad konservatoriais liks sėdėti opozicijoje - matyt, kaišios kojas ir lauks, kol tie suklups…
ir tai vadins Tėvynės meile

pasvarstymai       2016-10-31 20:29

“Bet kaip sutelkti, jeigu p. Landsbergio prjektas “konservatoriai” su anūkėliu priešakyje kaip velnias kryžiaus bijo socdemų”...
Pamąsčius, manau, kad nesunku įžvelgti, jog anūkėlis ir jo tipo “konservatoriai” propagandiniais tikslais tik vaizduoja esantys dideliais socdemų priešininkais ir iš tikrųjų jų nebijo. Jeigu socdemų nebijo krikdemiškasis konservatorių sparnas, tai, argi gali bijoti socdemų kosmopolitinis, palaikantis atvirąjį homoseksualizmą, “konservatorių” didysis sparnas? Juk tiek vieni, tiek kiti vertybiniuose reikaluose praktiškai yra visur vienminčiai ir nesutarimai vyksta nebent tik dėl partinių - klaninių, o ne vertybinių, dalykų.

pagal darbus ir draugus sprendžiam       2016-10-31 20:06

na kad didžiulė atskirtis ir kgbistai realiai valdo Lietuvą - tai gal nebūtinai čia Landsbergio darbas (bet jis tikrai tam nemaišė)
o jo chebra:
- mizantropas technokratas kubilius
- komunistė gobšuolė degutienė
- kgbistas demagogas anušauskas
- komjaunuolė vagies oleko bendrininkė juknevičienė ir t.t.
——-
tai ar dar yra tokių, kurie tiki ką rašo Landsbergis?
tur būt yra…

Vladukui Mažajam II, Lenino anūkui       2016-10-31 19:48

Gerai dirbate, “Lietuvos muzikos ir teatro akademijos” ir “Trolių fabriko” auklėtini.
Gan įtikinamai vograujate, neprisimenantiems, kas ir kaip vyko.

TS garbės pirmininkui       2016-10-31 18:25

Nusibodęs { rusai puola… Jūsų ir socdemų valdymo 25 rezultatai; nykstantis gyventojų skaičius, ko gero nebeatstatomai, pražūtinga socialinė atskirtis ir totalus neteisingumas išsikerojusiame biurokratiniame valstybės aparate, tai vaisius , kad nebuvo liustracijos,net ir žemės grąžinimo nesugebėjote įvykdyti tinkamai- Latvijoje jau užmiršo, kada buvo restitucija… Žmonėms nusibodo ir pavargo jie nuo jūsų nenoro ar nesugebėjimas spręsti mūsų problemas.

Žmonės pavargo gyventi "mus puola"       2016-10-31 18:03

atmosferoje.Žmonės nori kurti,nori taikios atmosferos.

Ogi       2016-10-31 17:45

kieno projektas pats p. Landsbergis? Gal kada paaiškės. “...turėtų būti sutelktos kairiųjų ir dešinesnių jėgos.” Turėtų. To p. Karbauskis ir nori. Bet kaip sutelkti, jeigu p. Landsbergio prjektas “konservatoriai” su anūkėliu priešakyje kaip velnias kryžiaus bijo socdemų, chamiškai elgiasi ir nežinia ko nori. Tik ne gero Lietuvai.  Galimai telkia “jėgas” kad galėtų kaišioti pagalius į “valstiečių” vyriausybės ir Seimo ratus.

Marginalas       2016-10-31 17:44

Visos jėgos turi būti sutelktos į asmens laisvės gynybą prieš bankinę ir elektroninę asmens kontrolę, privatumo naikinimą, prievartinį asmens susocialinimą iki “skaidraus” konclagerio kalinio. Orwellas ne vien apie komunistus rašė, o vakarietiškas neomarksizmas visai ne iš Maskolijos išaugęs, greičiau Maskolijos komunizmas - iš vakarietiško marksiszmo (suprantama, plius Ordos tradicija, apie kurią net ir pats Marksas mėgo pašnekėti).

Komentarai, nusiųsti pas nykštukus

Kada       2016-11-1 15:15

tas mizelis pasprings savo vemalais.


Rekomenduojame

Nida Vasiliauskaitė. Ko bijote? Jų?

Algimantas Rusteika. Gal pabandom niekur nebebėgti?

Vygantas Malinauskas. Iš tėvų valdžios išlaisvinto vaiko interesas

Vytautas Radžvilas. Nesibaigianti tremties Golgota

Vytautas Sinica. Kas priešina visuomenę?

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Visiškas teisinis nihilizmas

Lietuvos šeimų sąjūdžio pareiškimas: Vienykimės!

Lietuvos Šeimų Sąjūdis: pranešimas dėl birželio 15–16–17 dienomis įvyksiančių protesto akcijų

Ramūnas Aušrotas. Ką reiškia SAM paskelbtas vaikų nuo 12 metų skiepijimo vajus ir manipuliacijos įstatymo tekstu?

Ką šiandien žinome apie tremtis? Dovilo Petkaus pokalbis su prof. Rasa Čepaitiene

Krescencijus Stoškus. Maršas, apnuoginęs realybės absurdą

1941 m. Birželio sukilimo 80-metį pasitinkant. Valdas Vasiliauskas: Idėjinė A. Sniečkaus klaida

Kviečiame į parodą „Pirmasis masinis trėmimas 1941 m. birželio 14–19 d.“

Vidas Rachlevičius. Aš su siaubu laukiu naujų rinkimų

Vaidotas A.Vaičaitis. Šeima, partnerystė ir Civilinis Kodeksas

Vidmantas Valiušaitis. Pasiuntinys, kurio neatpažino. In memoriam Stasys Lozoraitis (1924–1994)

In memoriam Marcelei Kubiliūtei (1898–1963): ar atsirastų Vilniuje paminklas pačiai iškiliausiai Lietuvos Moteriai, Tautos sukilimo dalyvei?

Zigmas Tamakauskas. Atminties išsaugojimo paminklas

Robert P. George. Drąsa, meilė ir pasiaukojimas kovoje už šeimą

Lietuvos advokatūros pergalė prieš STT: slaptų pažymų eros pabaiga?

Pristatome „Šeimų Sąjūdžio“ nuotolinę vaizdo konferenciją apie protesto akciją birželio 15–17 dienomis

Geroji Naujiena: Broliai, seserys, gyvenkime ir mes tikėjimu, ne regėjimu

Rasa Čepaitienė. Jie sako „NE“

Nacionalinis susivienijimas kviečia paminėti Birželio sukilimo 80-metį

Kastytis Braziulis apie jėgos naudojimą prieš parlamentarą: incidentas gali tapti precedentu

Nida Vasiliauskaitė. Kokia būtų TS-LKD ir medijų reakcija, jei tai būtų nutikę Baltarusijoje ar Rusijoje?

„Neredaguota“ pokalbis su istoriku Valdu Rakučiu apie tarpukario Lietuvą iki perversmo

Andrius Švarplys informacinėje laidoje „Proto balsas“: kur dingo tikroji TS-LKD partija ir „konservatizmas“ Lietuvoje?

Kas Nidą Vasiliauskaitę stebina labiau nei žvaigždėtas dangus, kėlęs nuostabą Kantui

Vidmantas Valiušaitis apie Lukašenkos vertą „šventę“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.