Dienos aktualija, Istorija, Gynybos politika

Vidmantas Valiušaitis. Su Lietuvos kariuomenės diena!

Tiesos.lt redakcija   2020 m. lapkričio 24 d. 17:38

13     

    

Vidmantas Valiušaitis. Su Lietuvos kariuomenės diena!

Malonu pasveikinti Kariuomenės dienos proga Lietuvos karius ir karininkus.

Mūsų kariuomenė yra viena iš tų gyvenimo sričių, kurios pagrįstai leidžia didžiuotis Nepriklausomybės pasiekimais! Sovietinio kareivio ar ir karininko padėtis, aprūpinimas, traktavimas ir panašūs dalykai, lyginant su padėtimi Lietuvos kariuomenėje (tiek prieškario, tiek dabartinėje), – kaip dangus ir žemė.

Amerikiečių diplomatai yra paliudiję, kad įvedus sovietines įgulas į Lietuvą, „raudonieji karininkai, po laikino pabuvojimo Lietuvoje, reiškia pasibjaurėjimą sovietiniu režimu, kai palygina čionykščius ekonominius standartus ir laisvę su tuo, kas yra pas juos“.

Galiu liudyti iš savo kuklios patirties sovietinėje kariuomenėje, nors mano padėtis tuomet buvo privilegijuota – tarnavau tik kelis mėnesius po aukštosios mokyklos baigimo, jau kaip kursantas, tarnaujantis gauti atsargos karininko laipsnį, – mūsų statusas buvo kitas, lyginant su šauktiniais. Tačiau to pakako sovietinės kariuomenės gyvenimą patirti iš arčiau, pamatyti eilinių kareivių tarpusavio santykius ir vadinamąją „diedovščiną“, kuri karininkų buvo skatinama ir naudojama kaip vienas iš kariuomenės iškreipto valdymo įrankių.

Šia proga pritinka ne vien džiaugtis padėties pasikeitimu, bet ir neužmiršti istorijos. Ateinančiais metais – 1941 m. liepos 30 d. – sukaks 80 metų nuo gen. Kazio Skučo žūties Maskvos Butyrkų kalėjime.

Pažvelkite į nuotrauką: iš karininkų žurnalo „Kardas“, 1940 m. pradžioje pažymėjusio 15 m. leidybos sukaktį, puslapio žvelgia generolas, paskutinis Nepriklausomos Lietuvos vidaus reikalų ministras, pačiame jėgų žydėjime. Kas būtų tuomet patikėjęs, kad būtent jis, drauge su valstybės saugumo departamento direktoriumi Augustinu Povilaičiu, taps pirmosiomis sovietinio teroro aukomis!?.

Žurnalistė Virginija Skučaitė yra parašiusi monografija apie savo dėdę, ateinančiais metais ji turėtų būti išleista. Tai bus tinkamas paminklas vienam pirmųjų Lietuvos laisvės kankinių ir tam tikras priminimas mūsų laikams.

Su Lietuvos kariuomenės diena!

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

štaziui       2020-11-26 22:58

k…u… na, stasele, tu supratai. Įsistatei engelsus su marksu į v…a…g..i…n…ą ir želigovskį į analą ir bėgte. Kur nori. Kad ir Maskvą.

starikui       2020-11-26 22:56

neapsimetinėk dzūku, pusgluši. Nesivadink “dziedu”, paleistuve. Turi ką pasakyti? Ar tik čia triedaliosi?

Discusion       2020-11-26 7:45
Diedas       2020-11-25 19:23

Prašalietis, kaip ir visi Lanzbergio fanatikai, be fantazijos. Per visus portalus, kokia bebūtų tema, varo vienodai tą patį.
Taip kultūringai užkabinau, tikėjausi įdomios diskusijos, ir še tau kad nori, vėl Lenzbergis. Nusivyliau.

Prašalietis       2020-11-25 18:47

Diedas Prašaliečiui     2020-11-25 15:51
Buvęs tarybinis ir šiandieninis “laimingasis turtuoli”, iš kurio Lansgrybis su anūku ir visa Lietuva neatėmė buvusio turto, kuris iki 1990 metų priklausė valstybei. Galėtum savo “patriotiniame” komentare pablevyzgoti dar neišsivaikščiojusiems šiandieniniams jauniesiems “patriotiniams” runkeliams, 30proc. nepajėgiančių žiemą susimokėti už šildymą žmonėms, gausiems tautiniams esamiems ir būsimiems tuberkuliozininkams ir sifilitikams ir t.t.  ne “Prę rūūūūsą būvą geriaūūūūūūū”, o ką nors konkretaus į straipsnelio temą apie šlovingą ir niekada “nenugalėtą” Lietuvos kariuometę arba apie “tautinės gerovės valstybės statybos eigą”, konkrečius “gerus” darbus vykdomus visus 30 metų nusipelniusio Tarybų Lietuvos meno veikėjo, mokslinio komunizmo specialisto, “dėdulės”, šiandieninio tautos patriarcho Lansgrybio su 75 metams užsislapstinusiais gausiais buvusiais komunizmo statytojais, KGB užverbuotais politiniais kaliniais ir tremtiniais atskirai paimtoje “nepriklausomoje ir laisvoje “Lietuvoje eurokolūkio sudėtyje ir t.t.

Diedas Prašaliečiui       2020-11-25 15:51

Ar yra bent viena tema, kur pats neasisnarglėtum, neapsiašarotum ar neapsikakotum, kad “vyyyskas bląąągai, arbe neišgyvynsme arba mirsme” “Prę rūūūūsą būvą geriaūūūūūūū”
Suprantu, Lietuva turtus atėmė, Lanzbergis gyvenimą sugadino, nepriklausomybė pavertė nelaimingu nevykėliu.
Bet nejaugi nėra jokios temos kur tamstai šviestų nors mažas šviesos spundulėlis?
Nebandei pas psichologus kreiptis?

Gera būti laisviems       2020-11-25 15:07

Gera turėti savo valstybę ir kariuomenę. Daugelis jau ir nepatikėtų, kad apie tarpukario Lietuvą skaityti galima buvo tik su saugumo organų leidimu, specfonde. O šalia stovėdavo darbuotoja ir stebėdavo, kad skaitytumei tik tą puslapį, kurį kgb leido skaityti

Prašalietis       2020-11-25 14:46

Vidmantas Valiušaitis “patriotiškai” džiaugiasi Lietuvos tarpukario ir šiandienine kariuomene ir jos šauniais generolais ir vadais. Bet pamini tik K.Skučą ir nei mur mur apie kariuomenės vadą generolą Vincą Vitkauską. O ir apie tarybinių laikų pabaigos armijos diedovščiną, kaip pats rašo, “girdėjo” pabuvęs armijoje kelis mėnesius sboruose kaip atsargos karininkas… Gilesnės tarybinės armijos “diedovščinos” žinias Valiušaitis turėtų, jei būtų jam tekę tarybiniais laikais patarnauti kareiviu, o dar geriau būtų, jei Valiušaičiui būtų tekę tarybinėje armijoje “pasidiedinti” 1979-1990 metais eiliniu ar seržantu Afganistane…. Na o šiandienine Lietuvos armija būtų galima “pasidžiaugti ar paliūdėti kaip 1940 metais”, po šiandieninių nenugalimų kariūnų susitikimo mūšio lauke kokioje Ukrainoje ar Sirijoje su taip vadinamais Rusijos “žaliais žmogeliukais”...

Laumėjantis       2020-11-25 14:09

Dėl pasakymo ,,rusai puola”. Ilgą laiką nesupratau to pasakymo. Nors truputį domiuosi politika, bet aš niekur nemačiau, kad kas nors kalbėtų apie puolančius maskolius. Žiniasklaida rašo apie padėtį Ukrainoje - taip, apie besitęsiančią dalies Sakartvelo okupaciją - taip, apie maskolių armijos koncentracijas Karaliaučiuje ir Pichtvoje-Pleskavoje, apie jų karinius planus - taip, bet jokio ,,rusų puolimo” neteko aptikti. A, tiesa ,,Kario” žurnale kažkada buvo straipsnis apie - atvirkščiai - maskolių ,,surastus” NATO planus  užpulti Maskoliją ir su Maskvos puolimo kryptimis. Ir dar tada žiniasklaida kalbėjo apie tai, kad puola mašalai - Druskininkus… O kur iš tikrųjų maskoliai puola ( gal tiksliau - puolė, kol turkai su dronais jų kaip reikiant neapdaužė ) - tai Sirija, Idlibo miestas ir jo apylinkės. Beveik kiekvieną dieną - gyvenamųjų rajonų, ypač ligoninių ( pagal koordinates, kurias jiems perdavė Jungtinių tautų atstovai ), mokyklų, turgaviečių, pabėgėlių stovyklų bombardavimai, tiktai lietuviškoji žinasklaidą apie tą rašo labai mažai.. Ir tik gal prieš kokius metus supratau, kad terminu ,,rusai puola” tai patys maskoliai šaiposi iš savo saugumu susirūpinusių Lietuvos ir kitų NATO šalių gyventojų. Tad visus kviesčiau neplatinti pačių maskolių sugalvoto termino ,,rusai puola”.

DD plius DD       2020-11-25 13:04

Palaikau Valiušaičio sveikinimą. Valio kariūnams, nes tai mūsų kariūnai!

stasys       2020-11-25 10:30

Visi užsiėmę ieško kompromato ‘dobrovolskajai’. Va Lapinskas pramušė tylos skylę dabar gera savaite ,po to kai prezident Trump leido imtis veiksmu perduodant valdžia Baltuosiuose rūmuose, bus renkami pasisakymai jos internete .Su prabėgūsia kariuomenės diena visus protaujančius .

Diedas       2020-11-25 8:54

Na “taikos balandžiai” pirmyn, jūsų tema. Sukurpkit ką nors nauja be savo pasakos apie vietoj perkamų tankų statomas mokyklas ir maldelės “vel mus RUSSAI pola”

viena svarbiausių švenčių       2020-11-24 21:18

Su praėjusia Kariuomenės diena!


Rekomenduojame

Andrius Švarplys. Ką tokie net neslepiami dvigubi standartai turi bendra su pilietine ar kultūrine pozicija?

Verta prisiminti. Kodėl šmeižiamas Kazys Škirpa ir Birželio sukilimas? Dovilo Petkaus pokalbis su Vidmantu Valiušaičiu

Birželio 15–17 dienomis vykusių protesto akcijų rezoliucija

Nida Vasiliauskaitė. Šviesa kovoja su tamsa

Vinco Kubiliaus reportažas iš 17-osios dienos akcijos Simono Daukanto aikštėje „Ar dar gyva Deimantė?“

Algimantas Rusteika: Ponai mieli, patys išsidūrėt – niekas atviroj erdvėj renginių dalyvių skaičiaus nebereguliuoja

Ką apie vaikų skiepijimą sako mokslas – Nidos Vasiliauskaitės parinkti skaitiniai tikintiesiems Mokslu

Vytautas Sinica papunkčiui: Žygimantas Pavilionis prieš Lietuvą

Tomo Baranausko įžvalga apie I. Šimonytės naująjį gerovės receptą

Prof. dr. Andrius Macas. Kažkas čia ne taip – reikia ruoštis (II)

Kęstutis Girnius. Referendumas – tautos valia ar demagogų įrankis?

Robertas Grigas. Pasirodo, yra dar ES šalyse parlamentų, atstovaujančių savo tautų interesams!

Birželio 14-osios naktis: nukryžiuoti vaikai

„Neteisingi“ tekstai, kurie „teisingai“ valdžiai sukelia konvulsijas

Iš propagandos frontų. Buvęs Konstitucinio Teismo pirmininkas D. Žalimas: šeimos yra visi – tiek tos pačios, tiek skirtingos lyties sąjungą sudarę

Nida Vasiliauskaitė. Ko bijote? Jų?

Algimantas Rusteika. Gal pabandom niekur nebebėgti?

Vygantas Malinauskas. Iš tėvų valdžios išlaisvinto vaiko interesas

Vytautas Radžvilas. Nesibaigianti tremties Golgota

Vytautas Sinica. Kas priešina visuomenę?

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Visiškas teisinis nihilizmas

Lietuvos šeimų sąjūdžio pareiškimas: Vienykimės!

Lietuvos Šeimų Sąjūdis: pranešimas dėl birželio 15–16–17 dienomis įvyksiančių protesto akcijų

Ramūnas Aušrotas. Ką reiškia SAM paskelbtas vaikų nuo 12 metų skiepijimo vajus ir manipuliacijos įstatymo tekstu?

Ką šiandien žinome apie tremtis? Dovilo Petkaus pokalbis su prof. Rasa Čepaitiene

Krescencijus Stoškus. Maršas, apnuoginęs realybės absurdą

1941 m. Birželio sukilimo 80-metį pasitinkant. Valdas Vasiliauskas: Idėjinė A. Sniečkaus klaida

Kviečiame į parodą „Pirmasis masinis trėmimas 1941 m. birželio 14–19 d.“

Vidas Rachlevičius. Aš su siaubu laukiu naujų rinkimų

Vaidotas A.Vaičaitis. Šeima, partnerystė ir Civilinis Kodeksas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.