Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Geopolitika

Vidas Rachlevičius. Dvi šalys nesitaiksto su Kinijos užmačiomis Pietų Kinijos jūroje – koks bus šios atsakas?

Tiesos.lt redakcija   2021 m. gegužės 4 d. 18:04

6     

    

Vidas Rachlevičius. Dvi šalys nesitaiksto su Kinijos užmačiomis Pietų Kinijos jūroje – koks bus šios atsakas?

Vakar iš Portsmuto į pirmąją 7 mėnesius truksiančią operatyvinę misiją išplaukė naujojo Britanijos laivyno flagmano, lėktuvnešio HMS Queen Elizabeth vadovaujama smogiamoji laivyno grupė – Carrier Strike Group.

Tai – galingiausias britų laivyno kovinis junginys nuo Folklendų karo laikų. 65 000 tonų lėktuvnešis ir jį lydinti laivų grupė patruliuos Viduržemio, Arabijos jūrose, Indijos ir Ramiajame vandenyne, įveiks 26 000 jūrmylių ir aplankys 40 valstybių.

Man įdomiausias yra būsimas epizodas Pietų Kinijos jūroje, kurią įvairiomis tarptautinę teisę pažeidžiančiomis priemonėmis Pekinas siekia padaryti savo vidaus vandenimis. Šis žygis buvo suplanuotas dar prieš kelerius metus ir šiame etape prie britų prisijungs amerikiečių laivyno smogiamoji grupė. Tuo siekiama parodyti kad dvi šalys nesitaiksto su Kinijos užmačiomis Pietų Kinijos jūroje. Jau pernai Kinija kėlė didelę isteriją dėl šios misijos ir grasina griežtu atsaku.

Tokio masto projekto, kaip HMS Queen Elizabeth, kelias nebuvo lengvas. Nuo idėjos iki šios dienos praėjo 20 metų ir, kaip dažniausiai būna, keičiantis poreikiams ir technologijoms, projektas per tą laiką pabrango du kartus. Pati idėja pirmą kartą viešai nuskambėjo 1998 m. Buvo daug skeptikų, kurie teigė, kad tokie laivai Britanijai nereikalingi ir gynybos biudžetas negali to sau leisti. Tačiau 2003 m. gynybos ministerija susitarė, kad laivo statybai vadovaus „BAE Systems“ ir „Thales“ aljansas.

Milžiniško lėktuvnešio statyboje dalyvavo šešios britų laivų statyklos. Komponentai baržomis buvo gabenami į surinkimo vietą, didžiausia dalis svėrė 11 000 tonų. Statant didžiausią istorijoje Karališkojo laivyno laivą, dalyvavo 100 JK kompanijų, dirbo 10 000 žmonių ir tai rodo didelius britų technologinius bei ekonominius pajėgumus.

2014 m. liepą karalienė Elizabeth II dalyvavo oficialioje laivo vardo suteikimo ceremonijai, kurios metu ji sudaužė butelį „Islay“ salyklinio viskio. Įdomu, kad tai buvo tik antras kartas Karališkojo laivyno istorijoje, kai buvo naudojamas viskis, o ne šampano butelis.

Po to vyko „pliko“ laivo bandymai jūroje, montuojama įranga, pirmasis sraigtasparnio nusileidimas ant denio, kelionė į JAV, kur kartu su amerikiečių pilotais buvo atliekami pirmieji F35 skrydžiai, po to naktiniai skrydžiai ir t.t.

Beje, dviejuose šios klasės laivuose nėra katapultų ir orlaivių stabdymo įrankių, todėl jame dislokuota penkiolika trumpojo kilimo ir vertikalaus nusileidimo (STOVL) F35 B variantų orlaivių.

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Ir dar       2021-05-5 17:07

4. Britanijos laivynas didesne laiko dalį neveiksnus, nes net naujausi laivai pastatyti su daugybe defektu. Kaip ir Taivano armija, kurios puse tanku nevažiuoja. 
Autoriau, gal prisiduriate prie algos iš ten pat, kur ir Kojala su Audrium Butkevičium?

Nepasirašysiu        2021-05-5 17:03

Eilinis Rachleviciaus mandagus melas:
1. Apie tarptautine teise ir konkrečiai Taivano (korumpuotu pinigu plovyklos, narkotiku, sekso prekybos ir pornografijos mazgo, gėjų teisių sostinės ir prekybos organais centro) teisinio statuso.
2. Tarptautine teise rašė Vakarai, ir dauguma pasaulio ją pripažins tik laikinai.
3. Eilinis Britanijos garbinimas iš kažko, dirbančio Londone pardavėju. Kiekvienas darbas garbingas, bet tik tiems, kurie rašo tiesa, o ne karą skatinančia propaganda.

Emili       2021-05-5 13:54

Didžioji Britanija yra deep state lizdas. Iš ten visos blogybės plius jankynas

Prašalietis       2021-05-5 7:27

Lansberginiame durnių laive, kaip “patriotinis intelektualas”, taip jo patriotinio “proto” gebėjimas ką nors neseniai vykusio prisiminti būna beveik visas arba visas visiškai išgaravęs į “tautines dausas”. Pasekoje jie yra nepajėgūs prisiminti prieš pora metų buvusių tokio tipo JAV darytų “grandiozinių karinių dalykų”. Priminsiu, ne taip seniai visi proamerikiniai “tautiniai patriotai” laukė savo “ausis suglaudę ir kelnes iš džiaugsmo prikrovę”, ką JAV “super galybės” prezidentas Trumpas varganai, bet įžūliai ir visiškai neklausančiai JAV Šiaurės Korėjai padarys savo “daug didesnę” atominio ginklo knopkę demonstravęs Trumpas. Kaip “galingai” plaukė Trumpo pasiųsti link Šiaurės KOrėjos berods net trys lėktuvnešiai su armadomis palaikymo laivų. Kas ko išsigando ir kas iš viso šito JAV “galingumo” gavosi, žino net ir eilinis žmogelis. Kinija yra ne Šiaurės KOrėja, taip kad Raklevičių Vidukas gali su Anglijos ir JAV “grandiozinės galios” demonstravimu nejuokinti neišsivaikščiojusių lietuviško kaimo mažaraščių bernų. JAV, NATO, visų vakarų “karinė galia”, kurią sudarė JAV, Anglija… viso 60 valstybių koalicija, buvo pademonstruota ir demonstruojama po šiai dienai Afganistane, Irake, Sirijoje. Kol Sirijoje neatsirado Rusijos nedidelis karinis kontingentas, Igilo islamistų super puper galios JAV su visų vakarų karine koalicija eilę metų niekaip “nesisekė”įveikti islamistinių teroristų.... Kaip žinia, po 20 metų “galingų ir pergalingų kovų” JAV palieka Afganistaną, Irake taip pat JAV super puper karinė galia su ta pačia Anglija yra “laimėjusi” ne vieną pergalingą karą ir išvedinėjusi savo kariuomenes iš jo, bet ir po šiai dienai super puper “karinės galybės” yra priverstos po truputį ten “pergalingai” kariauti su visokiai ne proamerikiniais islamistais…

Papa Borgia       2021-05-5 5:41

Už tokią Kiniją ir Sovietiją, virtusią Federacija atsakingas Wall Street’as ir niekas kitas. Tiesa, o kur buvo supleškintas pirmasis LR Prezidentas Antanas Smetona ir kodėl, nežinote? Kas pleškino vokiečių darbininkų klasę jos didmiesčiuose masinių bombardavimų karo metu? Nežinote, kaip sudega gyvi žmonės jų metu? Kokiose kančiose jie žūva, miršta, jei iškart nepavyksta žūti? Ko nepaaiškina Kapsukė šito mamičiukams (paikiems studenčiokams)?

Šilko kelias       2021-05-4 20:54

Išplaukė ,tai išplaukė,bet ar bus kur sugrįžti su tuo karališku laivu.Kinai jau UK turto už 135£ milijardus ” įsisavinę”; dvigubai daugiau negu tyrėjai iš pradžių manė.“Chinese investors have amassed a portfolio of UK businesses, infrastructure, property and other assets worth nearly £135 billion, almost twice as much as was previously suspected, an investigation reveals today”>>Revealed: how China is buying up Britain<<<


Rekomenduojame

Andrius Martinkus. Ką liudija dainos „Kelkis, Lietuva!“ gimimas?

Karolinska (Švedija) ligoninė nebetaikys hormoninio lyties keitimo metodo vaikams

Lina Dūdaitė-Kralikienė. Kai priežastys painiojamos su pasekmėmis, arba Kaip grąžinti valstybę prie ‘res publica’

Eligijaus Masiulio bylos penkmečiui artėjant Dovilas Petkus klausia: ar Tauta gali tikėtis atomazgos, aiškumo ir teisingumo?

Algimantas Rusteika. Apie karą, kurio nebus

Nuo bačkos. Andrius Navickas, vienas iš naujojo Partnerystės įstatymo autorių – apie krikščionybę, meilę ir naujuosius inkvizitorius

Ramūnas Aušrotas. Pora pastabų dėl koalicijos partnerių (!) rengiamo Partnerystės įstatymo projekto

Nida Vasiliauskaitė. Ką atsakyti žmogui, kuris yra „pasiryžęs aukoti dalį savo laisvės vardan bendro gėrio“?

Vytauto Sinicos pozicija LRT diskusijoje su Tomu Vytautu Raskevičiumi dėl vienalytės partnerystės projekto

Gertrūda Jolanta Juchno SF. Reikia dalyvauti, nes jei nepaprašysime atsižvelgti į Tautą, kito Maršo jau nebebus

Replika. Romualdas Žekas. Rafinuotas bandymas apgauti

„Neredaguota“ pokalbis su Nida Vasiliauskaite. Žmonių balsas

Dėl pasisakymų organizatorių vardu: „Didžiojo Šeimos Gynimo Maršo 2021“ organizacinės grupės pranešimas žiniasklaidai

Iš skaitytojų pašto. Pranas Kaladė apie Laisvę ir „laisvę“

Paulas Stametsas: Išgydo net vėžį – nepažintas grybų pasaulis

Kardinolas S. Tamkevičius palaiko „Šeimų maršo“ idėją: „Ginant principines vertybes Bažnyčia stovės mūru“. Kunigų R. Grigo ir A. Valkausko pozicija

Andrius Švarplys. Į ką lyties ir diskriminacijos nęsamonės perdaro Ameriką: gimsta naujoji CŽV

Herta Burbė apie „galimybes“: vasarą paplūdimyje

Vytautas Sinica. Bažnyčia draudžia katalikams balsuoti už partnerystę (ir A. Navickas tą žino)

Brolio Arūno Peškaičio žinia: Pranciškonų ordinas draudžia broliui Pauliui Vaineikiui dalyvauti Šeimų gynimo marše (papildyta)

Nuo bačkos. Andrius Navickas: Taip, aš palaikau Partnerystės įstatymo priėmimą

Kastytis Braziulis. Ar pritariu šeimų maršui? Taip, be abejo, nes…

Nida Vasiliauskaitė. Klausiate, ką daryti? Paklauskite piliečių

Jarūnė Rimavičė. Atsakymai į klausimą, nuo ko ginama tradicinė šeima Lietuvoje

Andrius Švarplys. Pagaliau yra alternatyva „Dviračio Žynioms“

Romualdas Žekas. Lavono gaivinimas

Jolanta Blažytė. Aūūū, Greta!!! Kur tavo „How dare you?“

Nida Vasiliauskaitė. Dabar išties pabūsiu – pirmą kartą – radikalu

Papunkčiui. Vytautas Sinica apie elitizmą

Vidas Rachlevičius. Dvi šalys nesitaiksto su Kinijos užmačiomis Pietų Kinijos jūroje – koks bus šios atsakas?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.