Nerasta rubrikos

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba: didieji prekybos centrai klaidina vartotojus

Tiesos.lt siūlo   2016 m. spalio 2 d. 23:31

10     

    

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba: didieji prekybos centrai klaidina vartotojus

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba MAXIMA LT, UAB, UAB „Rimi Lietuva“, UAB „Prisma LT“ bei UAB „Norfos mažmena“ skyrė ekonomines sankcijas už vykdomą nesąžiningą komercinę veiklą prekybos centruose. Tyrimai pradėti pagal vartotojų pateiktus skundus įtarus, jog prekybos centrai pateikia vartotojams klaidinančią informaciją apie prekių kainas ir joms taikomas nuolaidas.

Vartotojai pateiktuose skunduose nurodė, jog prekybos centruose pateikiamos prekių kainos neatitinka kasos kvite nurodomų kainų, skelbiamos nuolaidos, kurios kasoje nėra pritaikomos, o kartais prekės kaina su nuolaida yra didesnė už kainą be nuolaidos.

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba tyrimo metu nustatė, jog produktų kaina ir jos apskaičiavimo būdas laikoma esmine informacija, kurią komercinės veiklos subjektas privalo pateikti kiekviename komerciniame pasiūlyme.

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba pažymėjo, jog produkto kaina turi vieną iš svariausių arba net lemiamą įtaką tam tikram vartotojo apsisprendimui dėl sandorio, todėl vartotojų ekonominiam elgesiui dėl sprendimo dėl sandorio priėmimo didelę įtaką daro pateikiama informacija apie produktų kainoms taikomas nuolaidas. Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos vertinimu, vartotojai, atsižvelgdami į komercinės veiklos subjekto skleidžiamą informaciją apie prekės kainą ir įsigydamas prekes, neturi pagrindo abejoti skleidžiama informacija ir imtis priemonių pateikiamai informacijai patikrinti, įsitikinant, jog nurodoma informacija nėra klaidinanti. Tiek vartotojai, kurie pateikė prašymus Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai, tiek galimai kiti vartotojai priimdami sprendimą pirkti prekes minėtuose prekybos centruose, neturėjo pagrindo abejoti skelbiamomis nuolaidomis bei pateikiamomis prekių kainomis, kadangi pagrįstai tikėjosi iš bendrovių, kaip vienų didžiausių mažmeninės prekybos tinklų operatorių Lietuvos rinkoje, vartotojų atžvilgiu bendro sąžiningumo principo.

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba tyrimo metu nustatė, jog MAXIMA LT, UAB, UAB „Rimi Lietuva“, UAB „Prisma LT“ bei UAB „Norfos mažmena“ pateikė vartotojams klaidinančią informaciją apie prekių kainas ir joms taikomas nuolaidas ir tuo pažeidė Lietuvos Respublikos nesąžiningos komercinės veiklos vartotojams draudimo įstatymo nuostatas.

Bendrovėms už vykdytą klaidinančią komercinę veiklą vartotojų atžvilgiu Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba, atsižvelgdama į trukmę, mastą ir pobūdį, taip pat į nustatytas lengvinančias aplinkybes, skyrė  sankcijas nuo 1000 iki 4344 EUR. 

Šaltinis: vvtat.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

pensininke,       2016-10-6 19:54

pirkau desreles kuriom buvo akcija kainavo 66cnt, i kvita imuse 1,70eur, stai tau ir akcija

Dzeikas       2016-10-4 6:27

Isorines jegas jus zinote patys.Jos neislaptintos.Kuri is ju suteiks musu parazitiniam dariniui (savenaikinanciam greiciau) lemiama postumi as nezinau.Nepretenduoju buti pranasu.As tik issakau zinomus desnius.
Tarabilda, musu imunine sistema nesuveike 1991m ir velesniais metais, kai tas uzkratas modifikavosi ir buvo virsmo stadijoje.Dabar, - as nesociologas ir socialinius ivykius vertinu ir prognuozuoju pagal analogijos desni su labiau pazistamomis sritimis,- kai nuodai perejo skrandi ir kepenys ir pateko i krauja, belieka issirgti ji.

turbulensinė logika       2016-10-3 20:52

Jeigu nepakratysim valdžios paėmę už pautų, valdžoa ir oligarchai taip suims mums gerkles, kad beliks pakratyti kojas.

Kū daryyyyyt?!       2016-10-3 20:39

Vaje - buratinai nepatenkinti.
Ale interNifiga!
kažin kodėl?
Visgi dingojasi jog ta srutų bala kurioje visa runkelių lapais žaliupjanti Lietuvėlė yra dėl totalios pašarinių burokų tinginystės.
Juk tingim.
Tingim protestuoti, tingim gobšus vertelgas boikotuoti.
Nu i dą pavydas ėgi ubago skūpumas trukdo- ot, o jeigu aš neisiu į maximą, taigi eis kaimynas ir krautuvininkams boikoto proga paledus kruopas papigiaja, nu taigi svolačius kaimynas apsukriai tų kruopų pirks daug ir pigiai, o aš mažai ir brangiai kokioje zamuchrišmino pardovkėje.
Nifiga!
Nedaleisiu, kad kaimynas pustų pigiau nei aš pirktas kruopas!
Geriau kažkas kiti tegul maximas boikotina, o aš irgi būsiu gudresnis už visus.
Šiandie. O kaip bus rytoj, nesvarbu kol baigsis pigiai pirktos kruopos.
Po to pirksim brangiai. Ir keiksim chapugas viarslininkus.
Neinam ir į protesto demonstracijas. Naktį norisi miego, o dieną reikia kulniuoti į darbą kur kitas chapūga viarslininkas moka minimalią algelę. Tokią kad bile tik badu kojų neparatyt.
Galima būt spjaut į tą ubago terbą ir protestuoti. Kokį mėnesiuką pagyventi duona ir vandeniu, bet įkalti oligarchams bendranacionalinį totalų streiką, kad visi tie kurie į mus kojas valosi po mėnesio visiško valstybės paralyžiaus, apsikakotų iš panikos.
Bet kurgi- argi ubagas sutiks mėnesį išbūti vien duona vandeniu gyvas.
Ubago organizmui būtinos dar optima linija kruopos ir šlapia iš  gyvulių snarglių padaryta optimaliai pigi dešra. Ne, ubagas neatsisakys nei ubago terbos nei ubago laxdos, nes su ubago terba ubagas dar jaučiasi beveik bajoru, o va be terbos, ubagas kaip oligarchas be ferario.
Kiti, kur labiau yr prakutę, tie kur turi naujo fasono ubago terbas arba net po dvi terbas turi- tokie ptabagotėję ubagai jau nenori jokių protestų.
Tingi. Kam protestuoti jeigu gyvenimaspalengva gerėja. Vakar turėjau vieną ubago terbą, dabar jau cielas dvi. O į dvi ubagobterbas, oho kiek kruopų telpa!
Daug. Kokie keturi pakaeliai. Gal net penki!
Todėl kam čia vargintis, protestuoti, boikotuoti. Fe ...
Tingisi,...
Ir taip tingisi kad net NEITI tingisi.
Todėl ubagai-lodariai rinkimų neboikotuos.
Tingės nenueiti.
Tad viskas tęsis tol kol kam nors iš už rubežiaus nepaniežtės delnai pasiimti šitą ašarų pakalnę pasiimti naxaliavai.
Bet neverta nusiminti. Kai ruūūūsai pagaliau mus užpuls, rūsū tankai tikrai iki Vilniaus nedaeis. Pakeliui buratinai rūsū tankus negyvai gėlėmis užmėtys.
Todėl skubėkite pirkti, nes gėlės tikrai brankZ.

Tarabilda       2016-10-3 20:19

Pritariu Dzeikui beveik dėl visko, išskyrus vieną dalyką. Taip, blogis naikina save (turiu galvoje ir Sistemą). Atrodytų, galėtume ramiai laukti, kol ji save sunaikins, bet bėda ta, kad ji kaip vėžys sunaikina ir sveikąją organizmo dalį. Jei mūsų imuninė sistema jau taip nusilpusi, kad tam vėžiui nebegali pati pasipriešinti, be abejo reikia laukti ir tikėtis, kad situaciją iš mirties taško pajudins kažkokie įvykiai, vykstantys už sistemos ribų. Arčiausiai, kas man matyt, tai ES griuvinėjimas ir karas.

Dzeikai       2016-10-3 19:35

Rašai:“Sistema bus sulauzyta isoriniu jegu,“Gal paaiškintum,kas yra tos “išorinės jėgos”?

vartotojas        2016-10-3 9:09

Vartotojai - tai pagrindiniai mokesciu moketojai.
Kaip sie centrai pamsta is siu moketoju, rodo naujai pastatyti Norfa centrai Lazdynuose, Karoliniskese. Laikas iskaidrinti ju saviinkus.

Dzeikas       2016-10-3 8:00

Standartinis negatyviosios atrankos pavyzdelis.
Praktikoje, sociumose kur jis veikia asocialus elementu tankis, gausa dideja kylant socialiniais laiptais.
TSRS sis mechanizmas veike virsuneje esant banditui, ypac J.Stalino valdymo laikotarpiu tai buvo etaloninis pavyzdys.Lietuvoje virsuneje ne banditai.Viso labo vagys ir ju aplinkos zmones.Del isoriniu faktoriu, konkurencijos negatyvioji atranka buna isjungiama.Taciau santykines stabilizacijos laikotarpiu ji veikia pilna jega.
Butent todel, dori ar bandantys veikti ne pagal vagiu taisykles pareigunai (verslininkai, politikai, valdininkai) salinami is sistemos.O kvalifikuotas sukcius sekmingai daro karjera.
Patriotiskas poziuris siulo “kovoti uz geresne Lietuva” nors eiliniam zmogui(ir net atskiram netycia neismestam iki siol is sistemos aukstam pareigunui) tai savizudybe.
Todel pazityvu yra mazesnis blogis - lauzyti sistema.Jeigu tam teks sunaikinti sociuma(sociuma kaip organizacija, o ne zmones ji sudaranti), nesant kitos iseities. Sistema bus sulauzyta isoriniu jegu, nes nepaisydama logikos zlugdo pati save.Kodel? Todel,kad blogis iracionalus.

Šeštadienį       2016-10-3 7:09

pirkom kefyrą maximoje skelbiama su nuolaida,tačiau čekyje nuolaidos nebuvo.Važiuosim apsipirkti į Lenkiją.

Už tokias nuobaudas       2016-10-3 7:02

Prekybos centrams tik nusispjaut ant jūsų Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos, kai jie per dieną surenka milijonus. Tokios nuobaudos turėtų būti skiriamos kasdien.


Rekomenduojame

Robert P. George. Drąsa, meilė ir pasiaukojimas kovoje už šeimą

Lietuvos advokatūros pergalė prieš STT: slaptų pažymų eros pabaiga?

Pristatome „Šeimų Sąjūdžio“ nuotolinę vaizdo konferenciją apie protesto akciją birželio 15–17 dienomis

Geroji Naujiena: Broliai, seserys, gyvenkime ir mes tikėjimu, ne regėjimu

Rasa Čepaitienė. Jie sako „NE“

Nacionalinis susivienijimas kviečia paminėti Birželio sukilimo 80-metį

Kastytis Braziulis apie jėgos naudojimą prieš parlamentarą: incidentas gali tapti precedentu

Nida Vasiliauskaitė. Kokia būtų TS-LKD ir medijų reakcija, jei tai būtų nutikę Baltarusijoje ar Rusijoje?

„Neredaguota“ pokalbis su istoriku Valdu Rakučiu apie tarpukario Lietuvą iki perversmo

Andrius Švarplys informacinėje laidoje „Proto balsas“: kur dingo tikroji TS-LKD partija ir „konservatizmas“ Lietuvoje?

Kas Nidą Vasiliauskaitę stebina labiau nei žvaigždėtas dangus, kėlęs nuostabą Kantui

Vidmantas Valiušaitis apie Lukašenkos vertą „šventę“

Pagaliau. Andrius Švarplys. Ką pasakė Prezidentas: Lietuvos viešajame informaciniame lauke yra įsitvirtinusi politinė cenzūra

Prof. Vytautas Radžvilas kviečia pakalbėti apie politiką: laisvės iliuzijos

Nida Vasiliauskaitė. Kodėl „stiprios ironiškos asmenybės“ vis dar ne ten, kur joms ir vieta

„Neredaguota“ pokalbis su Šarūnu Jasiukevičiumi: kapitalizmas ir švietimas

Algimantas Rusteika. Laukimas

D.Žalimo žiniai: referendumus dėl vienalyčių asmenų santykių vykdė Slovėnija, Airija, Tailandas, Kroatija, kai kurios JAV valstijos, bus Šveicarijoje

„Sengirėje“: G. Kniukštos pokalbis su St. Čepinsku apie miškų naikinimo vajų nepriklausomoje Lietuvoje

Ramūnas Aušrotas apie būsimos Europos viziją. Vera Jourova: su Rusijos grėsme ES vertybėms kovosime cenzūra ir baudomis

Linas Šalna. Klasika

Jolanta Blažytė. Ką jūs sakote?

Tomas Viluckas. Kodėl reikia referendumų

Mantas ir Skaistė Vasiai. Įsimintiniausios Didžiojo šeimų žygio akimirkos

Eurika Masytė siūlo sprendimą: priešlaikiniai Seimo rinkimai. Pritariate?

Nacionalinis susivienijimas reikalauja nutraukti piliečių laisvių suvaržymus

Nida Vasiliauskaitė. Dabar klausimėlis: ką Ingrida?

Papunkčiui. Vytautas Sinica apie visuomenės susipriešinimą

Prof. dr. Andrius Macas. Kažkas čia ne taip (I)

Nida Vasiliauskaitė. Tradiciškai partijos skirdavosi idėjomis ir ideologijomis, bet tie laikai jau baigėsi

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.