Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Geopolitika

Valdas Vasiliauskas. Lietuvos išdavystė

Tiesos.lt redakcija   2020 m. birželio 9 d. 23:37

23     

    

Valdas Vasiliauskas. Lietuvos išdavystė

Štai ir sprogo muilo burbulas – Lietuvos „kova“ su Astrovo AE. Vyriausybei Energetikos ministerija pateikė Lietuvos sutarties su Latvija ir Estija dėl elektros energijos pirkimo iš trečiųjų šalių projektą, kuris laidoja bendrą Baltijos šalių poziciją dėl Astravo. Latviai ir estai galės pirkti pigią baltarusišką elektros energiją lietuviams palikdami „teisę“ gyventi atominės katastrofos grėsmės pašonėje ir pirkti regione brangiausią elektros energiją.

Projektą pasirašęs energetikos ministras Ž.Vaičiūnas pareiškė, kad jo sąžinė rami. Jis pasakė teisybę, nes tos sąžinės neturi, jeigu galėjo šioje minsterijoje dirbti nuo A.Sekmoko laikų, kai buvo kryptingai ir planingai žlugdoma Lietuvos energetika, taip pat ir atominė, atveriant kelią Astravo AE, jeigu jis dalyvavo, ruošiant tokį strateginį projektą kaip „Independence“. Nustebau, kai prezidentas G.Nausėda rengėsi Ž.Vaičiūną „paaukštinti“ iki ekonomikos ir inovacijų ministro.

Ši sutartis – tai ne kito ministro kotleto ir jo tėvų namų skandalas.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

štaziui       2020-06-11 16:01

stasislova, gana sisioti čia savo “komentarai”. Triperitikės myžalų dvokas nepakenčiamas. Aš puslapio administratorių suprantu, britku tokius myžalus šluoti lauk. Bet reikia. O tu, stasislova, neužsibūk per ilgai čia. Geležinkelio stoties klientūra pas kitas pereis. Jie geriau moka - čia tau ne trisdešimt norveginių už silpnaprotės internetinius komentarus.

StasysG       2020-06-11 15:51

Daug gerų komentarų apie elektrą ne V Vasiliausko naudai. Žagsi jis dabar skaitydamas, jei tyli.

stasys        2020-06-11 7:02

P.Gaideliui ..Autorius politinio šluotkočio rankeną  .. kuriam aplamai nerūpį problemos sudėtis . Jus čia moralizuojate apie Lietuvos problemas o anam tik paloti su kitais sau panašiais . Paskaitykite ka ans rašo apie SGD dujų projektą Lietuvoje ?  išmanymas kaip „leniniečio“ kuriam rūpi tik politinė iškaba su lozungais .

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2020-06-11 6:14

Galima sutikri su Valdo Vasiliausko išvada dėl Lietuvos išdavystės.
Tačiau nereiktų pamiršti, kad ir Valdas Vasiliauskas yra Lietuvos išdavikas, nes būdamas sąrašiniu niekaip nereagavo į ULTIMATUMĄ, kuris parodė, kad iš Lietuvos piliečių yra ATIMTA konstitucinė teisė rinkti Seimą pagal lygią ir tiesioginę rinkimų teisę. Ponas V.Vasiliauskai, gali apie save pasiskaityti čia:
http://www.ekspertai.eu/ultimatumas-seimui-del-lr-teisiniu-pagrindu-griovimo89825/

O juk ir dabar tylėsi ir toliau be perstojo išdavinėsi Lietuvą. O valdžios legitimumas yra pats pirmasis ir pagrindinis klausimas kiekvienoje valstybėjė. Nelegitimi valdžia yra OKUPACINĖ, kuriai yra būdinga išdavikiška veikla. Taigi Valdai…. ar ir toliau liksi IŠDAVIKU, taip kaip ir LR Signatarai su V.Landsbergiu priekyje. Veikiate kaip hibridiniai stribai.

Paulius       2020-06-11 5:53

Lietuvos interesų išdavystė buvo IAE uždarymas, laivyno supjuastymas ir dar daug daug tų išdavysčių buvo. tik visi tylėjote. Net kai bačkorius suko dar neregėto masto aferą su VAE ir LGA terminalu. Kai šaipėsi iš gudų, kad jie stato muliažą. Kai buvo galimybė įtakoti AAE per KHAE ir gauti energiją palankiomis sąlygomis. O dabar spiegiate kaip žiurkiukai primintomis uodegomis traukiniui nuvažiavus. ir, mano manymu, didžiausia išdavystė yra dulkinti dar neišsilaksčiusius tautiečius „vardan idėjos“ iki „paskutinio lietuvio“, kaip kažkada buvo madinga sakyti vienu klausimu. jei galvų neturite, tai bent patylėkite, idėjiniai dulkintojai sadomazochistai

Dzeikas       2020-06-10 22:26

Kaip bebutu Astravo AE yra mazesnis blogis negu AE Lietuvoje , kuria aciu Dievui uzblokavo referendumas. Kodel?
Todel, kad lietuviska AE , zinant tautiniu valdininku goduma ir pomegi vogti , butu statoma su masiniais saugumo technikos pazeidimais,su…na jus patys zinote, kad nera ne vieno proekto Lietuvoje kad nebutu vagiama. Cia net blogas tonas apie tai sneketi. Ne kiek neabejoju,kad Batjka savo elektrine pastatys islaikydamas geresni saugumo lygi.
Nes kai veike Ignalinos AE , kas atsimenat po 1991m , turejome situacija kai nesant kur det tos elektros energijos ji buvo parduodama Baltarusijai zemiau savikainos saviems gi uzkelus kaina iki 20 centu/kwh(1993m tai buvo batono kaina).Ne kiek neabejoju ,kad statymo kastai(o jie butu gerokai aukstesni uz projektinius) butu uzkrauti tautai(moketumete eura uz kilovata su daina). Panasus gescheftas gautusi kaip buvo funkcionuojant Ignalinos AE.
Gal tautiskiems valdininkams pakaks otkatu danisku kiauliu tarsos protekcija. Tos tik aromata skleiddzia, bet spindulines ligos nesukels

>21:44       2020-06-10 21:48

Raudonųjų 30 metų valdomoje Lietuvoje tokie argumentai neveikia.

To Norai ir galimybės       2020-06-10 21:44

Lietuva turėjo ir tebeturi rimtą kozirį, su kuriuo ji galėjo daryti poveikį Gudijos elektros energetikai: Kruonio HAE. Ji labai praverstų BY realizuojant naktinę produkciją, ir galima buvo statyti sąlygą: nestatykite AE prie pat mūsų sienų, tai draugausime, pirkdami tame tarpe ir naktinį perteklių. Jei ne, tai ne. Reikėjo tartis, o ne kubilinę dūmų uždangą skleisti, kad jų AE- blefas. Atrodytų, kad Kubilius, lyg gudų nupirktas skelbė tą savo išmislą, ir še tau- AE veiks nuo liepos.

>18:22       2020-06-10 19:17

Nepavyks - Lietuvą 30 metų valdęs raudonasis gaivalas pasistengė.

Siūlau        2020-06-10 18:22

mums visiems Lietuvos patriotams asmeniškai atsijungt nuo to rusų okupantų  BRELL.

>12:05       2020-06-10 17:18

O kaip Ignalinos AE būtų padėjusi mums atsijungti nuo BRELL? Priklausomybė nuo BRELL būtų tik dar padidėjusi. Sinchronizacija niekaip nesusijusi su NUOSAVOS energijos gamyba. Nors itin galinga Hitachi Ignalinos AE priklausomybę nuo BRELL būtų padidinusi keleriopai. Dabar trūksta vienos “linijos” per Lenkiją sinchronizacijai su Europa, o būtų reikėję neaišku kiek tokių “linijų” milžiniškam energijos pertekliui sinchronizuoti.

Betgi        2020-06-10 15:23

Atominės elektrinės gaminama elektos energija yra daug brangesnė, negu mes perkam dabar iš Rusijos, Švedijos ar Estijos. Gal Lukošenką AE statė mums, ir dotuos mums mums energiją?

Norai ir galimybės       2020-06-10 15:14

Nesmagu, kad prie Vilniaus atsirado atominė elektrinė. Tačiau atsirado ji suverenioje šalyje. Nori pirk elektrą, nori nepirk. Elektrinė jau stovi.
Kokia prasmė dabar rėkauti. Kai buvo planuojama ją statyti ir kur ką statyti, tuomet atsakingi pareigūnai rodė subinę kaimyninei šaliai ir kartas nuo karto pabezdėdavo į tą pusę. Nelygis buvo susėsti kartu vadovams ir pakalbėti apie tai, kaip būtų galima elektrinę patraukti toliau nuo Lietuvos (matyt būtų tekę
kažkokiu būdu atsilyginti ar pan). Užkeikimais varoma užsienio politika davė savo vaisius.  Apgailėtinas susireikšminęs trumparegis ir egoistiškas politinis “elitas”.

Tam - Kis 2020-06-10 10:00       2020-06-10 14:53

Tai gal pats varyk “tenais is kur” nebgrįžtama, galetum toliau dirbti savo sferoje? Kam čia kitus siuntinėji? Nei gėdos, nei sarmatos, fui!

stasys        2020-06-10 12:11

Ar tai pirmas kartas kai Lietuva savo planais kertasi su Latviais ir Estais ?  Tikrai ne pirmas , daug sunkiau surasti tuos bendrus projektus kuriuose Baltijos šalių vidaus politika užleisdavo vietą šaltam protui ir perspektyvai . Kur čia problema ?  Rusija gali panaudoti tokį pat sankcijų apėjimo mechanizmą elektros importui į Lietuvą..kokį Lietuvos pieno gamintojai gana plačiai naudojo-ją eksportuojant savo sub-produktus per Baltarusija į Rusija . Tokios priežasties pilnai užtenka tam kad kelti tą klausimą EP lygiu ir siekti papildomai apmokestinti trečiu šalių elektros importą į ES .Kodėl Lietuva to nepadarė klausimas lieka atviru .Gal kam labai norisi ir toliau aštrinti santykius su Estais ir Latviais ?. Jų pozicijos aiškios ...  klausimas skirtas autoriui ..o tai tas jo ‘mekeninimas’ sąmokslo porcijomis jau tampa chroniškas su visišku nemastymu .

Nebe trūkumėlių       2020-06-10 12:05

Apie tragikomišką dabartį - viskas absoliučiai teisinga. Bet objektyvumo dėlei VISGI buvo galima prisiminti ir tai, kas skaudžiausia, t. y. kaip savo laiku pažaliavusieji, valstietija bei taip vadinama socialdemokratija, padėjusi surengti referendumą dėl naujos Ignalinos elektrinės nestatymo ir aktyviai už tai agitavusi, dėl savo vištakumo ar piktyybiškumo (kai kam) sukūrė Maskolijai nuostabias sąlygas Vilniaus panosėj patubdytį “auksinius kiaušinius” dedantį “paukštuką”.

Gal        2020-06-10 10:47

ligšiolinės jungtys su Švedija ir Lenkija (kol Lietuva nesinchronizuota su Europa) tiesiog puikiai tinka Kremliaus valdomame BRELL žiede pagamintos energijos eksportui į Vakarus? Tai mes čia tiesiog visą laiką dirbame Kremliaus tarpininkais prekybai su Vakarais? Ir mes visą laiką esame “pakabinti už kiaušų”, nes mes BRELL’ui jau nebūtini, o mes be BRELLO’o niekaip. Kažką reikia teisti už valstybės išdavimą, o ne už Vasiliausko nurodomas nesąmones.

Šachmatistas       2020-06-10 10:05

Turime tokį intrigų ir skiepų specą (dabar pats giliai rizikos grupėje), kuris šalies viduje yra labai gudrus žaisti, nes pats taisykles nustatinėja ir pagarsina. O va Batka paėmė ir pastatė šachą ir matą. Nuo tų intrigėlių bežaidžiant ir siuntinėjant laborantą ant dviračio, kentėsime mes. Tema propogandai garantuota 50 metų į priekį, kol stovės elektrinė. Čia ne kailiniai ir kotletai.

Kis       2020-06-10 10:00

kai pasigirsta pletkai,kad jungtis tarp Lietuvos ir Svedijos,tai ne tai kas rasoma ir sakoma,tai jungtis kuri reikalinga Astravo AE produkcijai tiekti?Beje juk sis kabelis iki siolkazko “ypatingo” ir neatlieka.Greitai paleis pirma reaktoriu ir mes suzinosime is kur kojos auga.Kas muzikuoja siame orkestre?Man aiskiai girdisi Landzbergio gaujos sauksmas,panasus i ta kur kepure dega?Atsibodo sis senas ozys arba nustotu kirsines,ar varytu tenais is kur nebgrizta,galetu toliau dirbti savo sferuoje?

Dzeikas       2020-06-10 9:05

Kai Latvija ir Estija kolonistams pilietybei gauti iskele reikalavima moketi valstybes kalba, tuo susilaukdamos Rusijos diplomatinio spaudimo, kaip Lietuva elgesi?
Teisingai - “tai ne musu problema.Kolonistu tik 8% , pas mus jie pagados nedarys net ir gave pilietybe”.
Dabar Latvija ir Estija perka elektra is Baltarusijos. Astravo AE? Na tai ne ju problema, o Lietuvos. Patys ir srebkite.
Keistuolis tas Vasiliauckis. Nori pjauti ten kur nesejo.

Panašu,       2020-06-10 8:58

kad anti-astravinė kampanija skirta maskuoti faktą, kad “nepriklausoma Lietuva” 30 metų sąmoningai yra laikoma priklausoma nuo Kremliaus operatorių valdomo BRELL žiedo.

DDD       2020-06-10 8:26

Jei Astravo elektra “judės stulpais” tiesia linija į Lietuvą, tada nepirksime. Jei Astravo energija “pateks stulpais” į Baltijos šalis nuo Pskovo ar Gardino pusės, tada jau taps gera ir tinkama pirkimui? Kam kaltinti latvius? Kaip pati Lietuva atskirs, kuri energija iš BRELL žiedo astravinė, o kuri ne astravinė?

Prašalietis       2020-06-10 8:00

Valdas Vasiliauskas. Lietuvos išdavystė.“Latviai ir estai galės pirkti pigią baltarusišką elektros energiją lietuviams palikdami „teisę“ gyventi atominės katastrofos grėsmės pašonėje ir pirkti regione brangiausią elektros energiją”....
Kol “tautiniai intelektualai” matys tik “Lietuvos išdavystes, pikto Kremliaus užmačias, enenrgetines nepriklausomybes” ir t.t., tol rinkos dėsnius geriau supratę net ir latviai su estai gyvens geriau “lietuviškų tautinių patriotų” sąskaita, dau pigiau pirkdami “smirdančias” rusiškas dujas tiesiogiai iš Rusijos, “prašvinkusią” elektrą iš Astravo. Kai tuo tarpu Lietuvos “gudručiai” perka daug brangiau tas pačias “smirdančias"rusiškas dujas dujas iš Norvegijos. Tas pat bus ir su elektra… Protingi visais laikais daugiau mažiau gyveno,gyvena ir gyvens visokio plauko durnių ir runkelių sąskaita…


Rekomenduojame

Andrius Švarplys. Ką tokie net neslepiami dvigubi standartai turi bendra su pilietine ar kultūrine pozicija?

Verta prisiminti. Kodėl šmeižiamas Kazys Škirpa ir Birželio sukilimas? Dovilo Petkaus pokalbis su Vidmantu Valiušaičiu

Birželio 15–17 dienomis vykusių protesto akcijų rezoliucija

Nida Vasiliauskaitė. Šviesa kovoja su tamsa

Vinco Kubiliaus reportažas iš 17-osios dienos akcijos Simono Daukanto aikštėje „Ar dar gyva Deimantė?“

Algimantas Rusteika: Ponai mieli, patys išsidūrėt – niekas atviroj erdvėj renginių dalyvių skaičiaus nebereguliuoja

Ką apie vaikų skiepijimą sako mokslas – Nidos Vasiliauskaitės parinkti skaitiniai tikintiesiems Mokslu

Vytautas Sinica papunkčiui: Žygimantas Pavilionis prieš Lietuvą

Tomo Baranausko įžvalga apie I. Šimonytės naująjį gerovės receptą

Prof. dr. Andrius Macas. Kažkas čia ne taip – reikia ruoštis (II)

Kęstutis Girnius. Referendumas – tautos valia ar demagogų įrankis?

Robertas Grigas. Pasirodo, yra dar ES šalyse parlamentų, atstovaujančių savo tautų interesams!

Birželio 14-osios naktis: nukryžiuoti vaikai

„Neteisingi“ tekstai, kurie „teisingai“ valdžiai sukelia konvulsijas

Iš propagandos frontų. Buvęs Konstitucinio Teismo pirmininkas D. Žalimas: šeimos yra visi – tiek tos pačios, tiek skirtingos lyties sąjungą sudarę

Nida Vasiliauskaitė. Ko bijote? Jų?

Algimantas Rusteika. Gal pabandom niekur nebebėgti?

Vygantas Malinauskas. Iš tėvų valdžios išlaisvinto vaiko interesas

Vytautas Radžvilas. Nesibaigianti tremties Golgota

Vytautas Sinica. Kas priešina visuomenę?

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Visiškas teisinis nihilizmas

Lietuvos šeimų sąjūdžio pareiškimas: Vienykimės!

Lietuvos Šeimų Sąjūdis: pranešimas dėl birželio 15–16–17 dienomis įvyksiančių protesto akcijų

Ramūnas Aušrotas. Ką reiškia SAM paskelbtas vaikų nuo 12 metų skiepijimo vajus ir manipuliacijos įstatymo tekstu?

Ką šiandien žinome apie tremtis? Dovilo Petkaus pokalbis su prof. Rasa Čepaitiene

Krescencijus Stoškus. Maršas, apnuoginęs realybės absurdą

1941 m. Birželio sukilimo 80-metį pasitinkant. Valdas Vasiliauskas: Idėjinė A. Sniečkaus klaida

Kviečiame į parodą „Pirmasis masinis trėmimas 1941 m. birželio 14–19 d.“

Vidas Rachlevičius. Aš su siaubu laukiu naujų rinkimų

Vaidotas A.Vaičaitis. Šeima, partnerystė ir Civilinis Kodeksas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.