Dienos aktualija, Kultūros, kalbos, istorijos politika

Valdas Rakutis: „Geros valios žmonėms“

Tiesos.lt redakcija   2021 m. sausio 31 d. 23:19

49     

    

Valdas Rakutis: „Geros valios žmonėms“

2021 m. sausio 29 d. pranešimas žiniasklaidai

II pasaulinio karo metais vykdytas Europos žydų genocidas, vadinamas Holokaustu – ne tik žydų, tačiau ir viso pasaulio tragedija, deja, neaplenkusi ir mūsų Lietuvos. Vokiečių kariuomenei panaudojus blitzkriego taktiką, Lietuva buvo užimta per 3–4 dienas, paliekant labai nedaug laiko Lietuvos žydams pasitraukti. Šiuo siaubingu laikotarpiu buvo išžudyti tūkstančiai mūsų bendrapiliečių, o dalis Lietuvos žmonių tapo okupantų pakalikais ir susitepė bendrapiliečių krauju.

Sovietinės, o dabar ir putinistinės propagandos meistrai sumaniai naudojasi šiuo istorijos laikotarpiu, nuolat menkindami mūsų tautą. Lietuviai dažnai linksniuojami kaip nacių sąjungininkai, fašistai. Kremliaus propaganda yra netgi teigusi, kad tokia „fašistų tauta“ neturi moralinės teisės turėti savo valstybę. Paskutiniu metu ypač puolami Lietuvos Nepriklausomybės kovų veikėjai, ieškoma būdų prikabinti vokiečių kolaborantų etiketes 1944–1953 metų partizaninio karo vadams. Šių faktų akivaizdoje holokausto tema yra ypač aktuali ir svarbi Lietuvos valstybės istorinei atminčiai. Visuomenei reikalingos diskusijos ir svarstymai.

Kol Lietuva buvo laisva ir suvereni šalis, žydai joje nebuvo persekiojami. Žydai parėmė Lietuvos Nepriklausomybę sunkiais Nepriklausomybės karo metais, stojo tarnauti savanoriais, aukojo pinigus, puikiai organizavo logistiką Lietuvos kariuomenėje. Lietuva buvo pirma šalis pasaulyje, pradėjusi nacionalsocialistinių pažiūrų veikėjų persekiojimą Klaipėdos krašte.

Nelaimės prasidėjo Nepriklausomybės sutemų laikotarpiu. Lietuvos valstybingumui silpstant, priimant vieną ultimatumą po kito, galų gale 1940 m. praradus nepriklausomybę ir vieniems okupantams pradėjus pamečiui keisti kitus, nebeturėjome jokių svertų apginti vienus savo piliečius nuo skriaudos, o kitus – sudrausminti, užkirsti kelią jų nusikaltimui. Tai buvo lietuvių tautos tragedija ir sukilėlių idealų pamynimas. Lietuviai tikėjosi atgauti bent dalį laisvės 1941 metų birželį–liepos pradžioje, bet Laikinajai vyriausybei nebuvo lemta išgyventi, jos vietoj naciai surado labiau sukalbamus talkininkus, dalis kurių su okupantais dalyvavo žmogaus vardo nevertose egzekucijose. Lietuvoje įsigalėjo niekada nematytas genocidas ir prievarta, žmonės buvo palikti patys spręsti išgyvenimo klausimą. Niūriose tamsybėse, siekdami išlikti, Lietuvos žmonės pasirinkdavo įvairias strategijas, apie kurias ir buvau užsiminęs savo straipsnyje. Tuo laikotarpiu galima rasti pasigėrėjimo vertų istorijų, kai šeimos, rizikuodamos ne tik savo, bet ir savo vaikų gyvybėmis, gelbėjo kaimynus, o kartais ir visai nepažįstamus žmones, be tėvų likusius vaikus, bet buvo ir tokių, kurie buvo linkę aukoti savo bendrapiliečius siekdami išlikti bet kokiomis sąlygomis. Apie tai savo knygoje „Eichmann in Jerusalem: A Report on the Banality of Evil“ (liet. „Eichmanas Jeruzalėje. Ataskaita apie blogio banalumą“) detaliai pasakoja Hana Arent (Hannah Arendt). Mano vakar dienos straipsnis („Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena: ar jau suvokiame tragedijos priežastis ir išmokome pamokas?“) jokiu būdu nebuvo nukreiptas prieš žydų tautą, kuriai visada jaučiau pagarbą, bet buvo kalbama apie holokaustą ir jo pavidalus ypač sudėtingomis sąlygomis.

Tauta be valstybės – vergų tauta. Lietuvos istoriją Sovietų Sąjungoje rašė režimo kontroliuojami žmonės, suplakdami į vieną krūvą niekšus ir didvyrius, kolaborantus ir laisvės kovotojus, stengdamiesi pakirsti žmonių tikėjimą Lietuvos valstybe, pačia jos idėja. Tačiau vergas, kovojantis dėl laisvės, atgauna laisvojo žmogaus garbę. 1947 m. žydams pavyko sunkioje kovoje iškovoti ir apginti Izraelio valstybę. 1990–1991 metais ir Lietuvos gyventojai atgavo savo valstybingumą ir, gavę progą laisvai tirti praeitį, skyrė daug dėmesio genocido ir rezistencijos tyrimams. Buvo viešinami dokumentai, atskleistos klastotės ir tautų diskreditavimo modeliai, skelbiamos publikacijos. Tačiau darbas dar nebaigtas, yra daug neatsakytų klausimų, vis dar gajūs neleistini stereotipai ir etikečių klijavimas. Visuomenė tebėra pasimetusi ir atsiribojusi.

Norėdami ateityje išvengti panašių nelaimių kaip didžiausią vertybę turėtume saugoti ir ginti savo laisvę ir Nepriklausomybę ir laikytis kartu tarptautinėje laisvųjų žmonių bendruomenėje. Turime pasimokyti iš istorijos: jei anuomet, vos pajautus agresoriaus kėslus, būtume su ginklu rankose stoję ginti savo šalies, daug kas būtų susiklostę kitaip.

Mano nuomone, Tarptautinė Holokausto diena yra tinkamas laikas apie tai kalbėti ne tik pagerbiant aukas, bet ir analizuojant šio reiškinio priežastis ir apraiškas. Šia intencija Tarptautinę Holokausto aukų minėjimo dieną mano, kaip politikoje naujo žmogaus, padarytas pareiškimas, deja, davė visiškai priešingą rezultatą.Deja, žmonėms neįsigilinus į reiškinio esmę ir nesupratus jo sudėtingumo, pateiktas tekstas sukėlė didžiulį nepasitenkinimą ir tarptautinę audrą, įskaudino ir nuvylė daugelį man brangių žmonių. Pripažįstu, kad keli neatsargiai parinkti žodžiai ir apibendrinimai nebuvo tikslūs ir tinkami šios dienos kontekste bei sukėlė pagrindo interpretacijoms ir spekuliacijoms, kurių tikrai nesiekiau ir norėčiau išvengti.

Turiu atsiprašyti visų žmonių, kurie pasijuto įžeisti, savo kolegų, partijos vadovybės ir narių, draugiškų šalių diplomatų ir piliečių, kad šios interpretacijos sujaukė Tarptautinei Holokausto dienai būdingą rimtį. Prašomas Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos ir frakcijos vadovybės, prisiimdamas politinę atsakomybę, nenorėdamas, kad dėl šio mano pareiškimo būtų apsunkinta labai svarbi Laisvės kovų ir istorinės atminties komisijos veikla bei sekdamas vakarietiška politine tradicija, apsisprendžiau žengti garbingą žingsnį ir pasitraukti iš šios komisijos pirmininko pareigų. Tikiuosi, kad šis žingsnis padės nuimti nereikalingas įtampas tiek šalies viduje, tiek užsienyje su mums svarbiais strateginiais partneriais ir leis tolesnei diskusijai plėtotis konstruktyvesne linkme. Tikiu, kad dirbdami toliau kartu sustiprinsime laisvųjų žmonių istorinę atmintį kalbėdami ne visada lengvomis temomis. Juk tam ir esame, kad telktume, analizuotume ir kurtume bendrą ateitį.

Noriu padėkoti komisijos nariams, partneriams ir piliečiams, kurie šiuo sunkiu COVID-19 pandemijos laikotarpiu dirbo kartu su komisija Lietuvos laisvės kovotojų ir valstybės istorinės atminties srityje, sudėtingomis sąlygomis minėjo trisdešimtąsias laisvės gynėjų dienos metines. Liko daug tik pradėtų darbų. Linkiu naujajam komisijos pirmininkui sėkmės darbe, pažadėdamas, jei reikės, savo paramą istorinės kompetencijos srityje.

Nuoširdžiai

Valdas Rakutis

lrs.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

stasys       2021-02-2 18:00

..cit. Kodėl nepasisako Lietuvos Sąjūdis ir išlikę  SIGNATARAI ? , Pasisako , tik va su bendra nuomone-pareiskimu tai jau sudėtinga . Tiek metų vidinių kovų su vidaus priešais ji Sąjūdį turėjo susilpninti ir susilpnino .Iš Signatarų klubo liko tik šešėlis ir jokio autoriteto .

>> 16:09       2021-02-2 16:51

Tas Sąjūdis seniai išsigimė su kaikieno padėjimu…
O Signatarai… Hmmm… Ar jie per 30 m. kur nors patriotiškai ir atsakingai… ryžtingai pasielgė... nedviprasmiškai pasisakė...
Iš esmės sIGNATARAI, tai ne tai ko reikia tautai ir valstybei…

StasySG       2021-02-2 16:09

Kodėl nepasisako Lietuvos Sąjūdis ir išlikę  SIGNATARAI, kurie atkūrė Lietuvos Nepriklausomybę, dėl naujųjų istorikų  ir jų organizacijų sukilimo?

Pirmas žingsnis       2021-02-2 14:31

Priešlaikiniai LR Seimo rinkimai !
Nedelsiant !!!.

>> Algis Kazlauskas (pataisyta)       2021-02-2 13:38

“Kodė gi žydai turi būti statomi svarbiau visų kitų.”
Politologija:
Kapitalizmas yra…
Komunizmas yra…
Nacionalizmas yra…
Fašizmas yra tada, kai viena tauta iškeliama aukščiau (visų) kitų.

>> Algis Kazlauskas       2021-02-2 13:36

“Kodė gi žydai turi būti statomi svarbiau visų kitų.”
Politologija:
Kapitalizmas yra…
Komunizmas yra…
Nacionalizmas yra…
Fašizmas yra tada, viena tauta iškeliama aukščiau (visų) kitų.

O vis tik,       2021-02-2 8:02

Lietuviai nuo senų senovės pasižymėjo taikiu sugyvenimu tarpusavyje ir su kitomis tautomis prisiglaudusiems jų žemėje. Kodėl nusisukame nuo savo senelių papročių? Praradome tikėjimą? Štai čia ir yra mūsų tautos nelaimė, o ne primetamose nuomonėse. neieškokime priešų, bet ieškokime draugų.

O vis tik,       2021-02-2 7:57

Jei Dievas mus neburs, tai bergždžios mūsų pastangos. Šventasis Raštas mus moko, kad susiskaldžiusi valstybė, bendrovė, šeima ir t.t. nieko neverta. Ją bet koks priešas nugali. Baikime rietis. Matykime ir gerus darbus, draugiškai patarkime, jaunimą mokykime su kantrybe ir be pykčio. Juk labai greitai žmogus paslysta, bet kaip toje rusiškoje dainoje - kaltinkime kelią, bet ne žirgą. Kantrybės jums gudručiai banbekliai ir verksniukai.

ne viskas taip paprasta       2021-02-2 1:29

Bėda tame, kad revizionistai atkasė per daug “nepatogių” faktų, kurių teisme paneigti nebeišeina.

  (PVZ., revizionistai teigia kad:

- nėra rasta nė vieno dokumento su Hitlerio įsakymu naikinti žydus (įsakymai naikinti psichinius ligonius ir komisarus yra);
- nerasta jokio holokausto plano;
- pagrindinio “mirties fabriko” Aušvico “dujų kamerose” nėra dujų Ciklon B pėdsakų;
- krematoriumuose techniškai neįmanoma sudeginti tiek kūnų, kiek deklaruojama, kad buvo sudeginta;
- liudininkų parodymai melagingi (prieštarauja gamtos dėsniams) ir nepatikimi;
- visi nacistų “prisipažinimai” išgauti kankinimais ir taip pat prieštarauja gamtos dėsniams;
- pačiame holokausto įkarštyje JAV žvalgybos iš lėktuvų darytose Aušvico nuotraukose nėra jokių holokausto pėdsakų
... )

  Žodžiu, visa ta holokausto isterija stipriai paduoda šūdu; verkiant reikia rimtų nepriklausomų tyrimų, kurie leistų nustatyti tiesą.

  Bet sionistai turi laikytis šio melo iki paskutinio kraujo lašo - holokaustas yra jų skydas ir kardas, o kartu ir pagrindinė melžiama karvė.

  Jiems toks abejoti draudžiantis įstatymas be galo patogus, nes pagal jį net nereikia nagrinėti, ar atsakovo teiginys teisingas, ar melagingas. Užtenka to, kad kaltinamojo teiginys “mažina holokausto mastą” (pvz. suskaičiavai, kad iš tikro žuvo ne 6 Milijonai žydų, o ,tarkim, 5.999 000 žydų - į kaliūzę tave).

>Tvankstas       2021-02-2 0:41

Tokiais atvejais tikriausiai daugumai teisingų  kalbėtojų iškyla ir praktiniai, piniginiai buitiniai klausimai.Ką reiktų veikti, jei esi atjungiamas iš sistemos,tavo knygos išimamos iš prekybos vietų ir niekas tavęs niekur su darbo ir verslo pasiūlymais nebelaukia ,nes bijo,kad neatsitiktų taip,kaip ir su visuomenės “atstumtuoju”. Gal reiktų organizuoti ,kokį paramos fondą drąsiems kalbėtojams,būti jų užnugariu ir patriotiškai paremti,nes matomai ne visi pasirengę likti su duonos ir vandens daviniu ant stalo,kol mes čia drąsiai komentuojame jų bėdas,kurios neužilgo bus visų mūsų  bėdos.

Tvankstas       2021-02-1 22:08

Niekaip nesuprantu prof. V. Rakučio : vieną dieną pasakyti mažą dalelytę Tiesos, kitą dieną jau atsisakyti pareigų dėl vakarykščio pasakymo.
Svarbiausia - tos užimtos pareigos leistų įtvirtinti Tiesą apie buvusius įvykius, nustoti klūpėti prieš Lubiankos enkavedistų/ kgbistų ir milicnykų nuleistas tiesas dar 1944-45 metais.
Jeigu sakoma Tiesa, tai sakantysis taria mintį kitą iš savo kelių galimų knygų žinių gausos, turi žinoti, kas jau buvo atsitikę tokių naujienų skleidėjams praeityje ir dabartyje, turi numatyti dvasinio purvo šlavyną nuo metų metais sunešto melo kalno.
Nors pažvelgus į mokslininkų laikyseną, jų lankstumą (dar V. Kudirkos išviešintą inteligentų kinkų drebėjimą) per ilgus metus darbo paklūstant teisinga uosle naujai kylantiems vėjams ir atslenkančioms žvarboms, tai nieko naujo.
Siaubinga, kad Lietuvoje labai mažai mokslininkų pajėgūs atsilaikyti prieš atslenkančias melo, šmeižtų ir gąsdinimo bangas, pasirenka nedelsiant patys atsitraukimą ir užsigniaužimą.
Drąsioms Tiesos mintims išreikšti reikalingi ir drąsūs bebaimiai žmonės.

Neverkšlenkim, burkimės...       2021-02-1 21:33

https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/istorijos-instituto-ir-triju-universitetu-atstovai-atsisako-bendradarbiauti-su-genocido-centru.d?id=86376835
https://www.delfi.lt/news/ringas/lit/arkadijus-vinokuras-mobingui-ir-komunistinei-cenzurai-genocido-centre-laikas-pasakyti-stop.d?id=86375271
ONS buldozeris, lyderiaujant liberalglobalistams, nori perimti Genocido centro (GC) kontrolę ir masiškai kląstoti, dergti mūsų Nepriklausomybę  ir niekinti istoriją ir mūsų didvyrius. Nori atsakomybę už fašistinio Reicho įvykdyta holokaustą  primesti visai lietuvių tautai (kaip tai delfyje padarė  įžūlus siteminis liberalniekšelis ir akivaizdus melagėlis Gritėnas )...
Akivaizdu, kad Valiušaičio lengvas pasitraukimas po liberalo ( kokybiško melagio ir neprikl. valstybės niekintojo ir dergėjo) Gritėno ir Ko tekstų, bei GC liberalų rašto, jų apetitą padidino. Nuo prop. kampanijos pradžios buvo aišku, kad nikžentaičių šutvės taikinys yra buvęs Sąjūdžio Seimo narys A.  Jakubauskas, o Vaiušaitis-tik užkandis prieš pagrindinį geidžiamą ,,patiekalą’‘.
Mažiukų lyderiai turi skubiai skaipu ir pan. tartis dėl greito koordinuoto veikimo,nes ryt bus vėlu.
Yra būtinybė susisiekti su valstiečių vedliais ir poreikis panaudoti individualių piketų sinchronišką bangą (prisitaikant prie karantino reikalavimų) šalies didmiesčiuose, panaudoti Pūko stotį, bei NVO pavadinimus, paraginti piliečius laiškais bombarduoti savo seimūnus ir institucijas ir pan…
Tik vienos partijos eilinis teisingas pareiškimas čia būtų tik protesto imitacija.
Galima veikti ir taip,kad partijų pavadinimai nesiafišuotų, o lyderiautų  paviršiuje ,tarkim, sąjūdžio veterano iš Klaipėdos D.Varkalio NVO Piliečių Sąjungos ar kitos NVO (Sąjūdžio padalinio ) ir pan. pavadinimas,
Pamenu, kad NS nesamoningas indiv. kelias spalio rinkimuose baigėsi ne tik jos fiasko, nors visi adekvatūs iškillūs visuomenininkai dėl to perspėjo ir (rezultatą nuspėjo procentų tikslumu).....Numanau ,kad ir dabar profesoriui ne lygis bendradarbiauti su kitais, neva antrarūšiais ir prosisteminiais mažiukais, bet kito kelio, kaip bendras frontas ir kuklių pavienių žmogiškų jėgų susitelkimas GC klausimu, į sėkmę nėra…
Ar bent dabar NS lyderiai imsis lyderystės efektyviam solidariam bendram veikimui, o ne pavienio popierinio ,,šūvio’’ GC klausimu organizavimui?...
Alg.

O vis tik.       2021-02-1 20:58

Garbingo žmogaus garbingas atsistatydinimas. Kad visi mes tokie būtume. Man labai patinka pal. Jurgio Matulaičio žodžiai: “Blogį nugalėkime gerumu”.
Piktoji dvasia mus supjudo, o mes imame ir įsiveliame į jos pinkles ir murdomės, o piktasis tik žvengia iš džiaugsmo durniais mus vadindamas.
O Šventasis Raštas mums liepia ne su blogiu draugauti ir smegenyse jį gromuluoti, bet džiaugtis ir vieni kitus mylėti. Mat, taip pat yra posakis su kuo susidėsi, toks ir pats tapsi, t.y., jei mintimis maitinsi velnią, tai ir pats suvelnėsi. Tad turime Lietuvoje tiek velniavos, kad jau skęstame tame liūne. O aš jums sakau džiaukitės ir dar kartą džiaukitės, t.y. paieškokite savyje kuo galiu pasidžiaugti ir su kitu pasidalinti.

Vardas       2021-02-1 19:01

Speju Lietuvos istorija perrasys Kukliansky, Vinokuras, Zingeris, kad butu tinkama debiliska Lietuvos istorijos versija kuri patiktu Liberalu Hitleriui George Soros.

Sąjūdis (ištrauka)       2021-02-1 16:58

Jei per 30 m. dauguma savanoriškai klaidžioja tik paviršutiniškuose pasipiktinimuose, o su intelektualiniu elitu situacija matomai panaši kaip ir su kultūrininkų 700-ąja “divizija”, tai šviesos tunelio gale dar ilgai nematysime.
O juk tai, tikrai kažkam* naudinga.

Nebloga sovietmečio iliustracija       2021-02-1 16:11

kaip sumaitodavo žmones, kad jie ,,savanoriškai” idėjiniais taptų ir vadovautų, kaip liepta. Kažkur Feisbuke vienas parašė, ir tuoj atsirado Seime ,,tautos atstovų” frakcija, entuziastingai puolusi ,,klejmitj pozorom” ,,niekadėją”... Tu stovi, matai iš visų pusių prie tavęs artėjančią kažką piktai rėkaujančių, mosuojančių kumščiais minią, ir nieko nesupranti - kas čia, ir kodėl? Gal sapnuoju?
Na, ,,pažangioji intelektualija” - norėtumėte visą gyvenimą tokioje mėsmalėje gyventi ir dirbti? Kai nežinai kodėl staiga visi puola kaltinti, o tu nesupranti, už ką? Ogi už nieką. Tiesiog iš Centro atėjo įspėjimas, jog apleistas ideologinis darbas su kadrais. Reikia įrodyti, jog neapleistas, nes premijos negausi, o gal ir pažemins pareigose. Tai ką čia dabar iš kolegų, iš pavaldinių sudirbus? Na, kas pirmas koridoriumi pro šalį praeis, tą ir apkaltinsime. Gal tik skirsime partinę nuobaudą, o gal iš visur ištrenksime, ir dar vilko bilietą jam išduosime, kad tik nebent kiemsargiu galėtų įsidarbinti.. 
Klausimas: Ar partijos vadas, prieš skelbdamas nuosprendį Seimo nariui, ATSIKLAUSĖ partijos narių nuomonės?  Ar tai tebuvo asmeninė frakcijos narių nuomonė? Ir nebuvo nė vieno, kas kitokią turėjo?

 

 

Žemyna       2021-02-1 15:54

Tamstos kreipimasis - puikiausias tamstos nekaltumo, geriausių norų išraiškos įrodymas.
Jų veiksmų būdas = akivaizdaus masinio puolimo organizavimo iš išorės įrodymas, kaip ir beatodairiškų iš piršo laužtų kaltinimai. Jų veiksmai - pačių įkalčiai prieš juos pačius.
Tikslas - perimti GC į savo rankas, nes jau ne sykį jiems pakenkė, paneigė jų kaltinimus Lietuvai.
Šiandien ryte LRT Aktualijų studija tęsė ,,pasipiktinusios visuomenės” puolimą jau prieš TREČIĄ ,,dirbti trukdantį NUSIKALTĖLĮ” - GC direktorių. Jį irgi mes lauk? Juk Gochinas LIEPĖ? 

Paskutinis lašas       2021-02-1 15:37

Šitas gojus buvo neatsparus.

Rezervatas       2021-02-1 15:29

Dar vieną istorinės tiesos sakytoją,istoriką, uždarė į Lietuvoje  įrengtą specialiosios paskirties, vienos istorinės “tiesos”  teritoriją - rezervatą.Rezervate gali laisvai gyventi,kaip tau patinka,išsikelti trispalvę,sugiedoti himną  ,tyrinėti istoriją ir kalbėti apie surastas istorines tiesas su taip pat ten uždarytais,tokiais pačiais rezervato gyventojais, kitais tiesos tremtiniais savoje istorinėje  šalyje. Bet jei bandysi arčiau prieiti ir  prasiardyti spec istorinės “tiesos” teritorijos  tvorą ir su trispalve  išlysti laukan, tuojau pat prisistasys ,koks negarbingas  politrukas ,spec istorinės “tiesos” ,rezervato tvoros prižiūrėtojas su durklu dantyse   ir nuvis  nuo pavojingai prie spec istorinės ” tiesos” tvoros ribos  priartėjusį vargšą nesusipratusį istoriką , naują  rezervato gyventoją-gilyn į “teisingą”  spec istorinės “tiesos” teritoriją  pas kitus, jau nusiraminusius ir  susipratusius ir nebandančius galvų kaišioti pro  “kokią istoriją galima tyrinėti” Lietuvoje ir pasaulyje rezervato vielos tinklą

>>>>štazius       2021-02-1 13:53

Vėluoji, balandėli, ilgai pleistrą lipdei? Kaip ten reikalai su su….?
Žiūrėk, tau draugas atsirado - “adata”, ar čia tu dvejiniesi? Sunku su tais sindromais…

Gaidelio tekste...       2021-02-1 13:52

“Silvija Foti, Lietuvos laisvės kovotojo, paaukojusio gyvybę už Tėvynės laisvę, Jono Noreikos-Generolo Vėtros anūkė”.
.
Matyt esu visiškai “beviltiškas”...
... kaip galima nesišlykštėti tokia Silvija Foti dėl jos ištekėjimo už kitataučio.
Pasmerkite mane amžiams, bet su tokiais “patriotais” man nepakeliui…

adata       2021-02-1 13:28

Ir Rasute - Vikipedijos skaitytoja - atsiunte savo dvigrasi…

pastaba       2021-02-1 13:16

...1940 m. praradus nepriklausomybę...
O kas važiavo pas maskolius atvežtu saulę? Lietuviai. Vienas ar du žydai.
Už tai atgavome Vilnių. Kitaip būtume ją matę, kaip ausis. Ačiū dviem nusikaltėliams.
Be to, Lietuvą valdė lietuviai, nors ir komunistai.
(Per 30 laisvų metų šalis nudardėjo… PATYS pasistengėm. Be žydų ar rusų pagalbos).
Ir visvien dar ieškom kaltų... Matyt, tikrai stimpam.

stasys       2021-02-1 12:35

Profesorius ne kokia nors ten lietuviu kalbos mokytoja įsisiautusi į trispalve
vieno guašo pagalba pasiruošusi apspalvinti Lietuvos valstybės priešus .V.Rakutis išsakė pozicija ir pasitraukė išsakydamas savo nuomone kas trukdo bent normalizuoti santykius su žydu bendruomene . Tai kad kai kurie klausimai dirbtinai koncervuojami rodo jog yra temu kurios pastūmtos toliau už ribos diskusiju .Tie nesutarimai istoriniais klausimais niekur nedings ir mums dar teks išmokti diskutuoti ne emocijomis ar A.Rusteikos ‘garbės kodeksais’,teks išmokti kalbėtis faktais ir tik ju pagalba griauti stereotipus apie Lietuvą holokausto metu .Populistinis patriotizmas skirtas tik primišti į kelnes ir negali paskui save patraukti žmones , tiesa sqkant jis mažai kuo skiriasi nuo užimtos pozicijos valdančiais tuo klausimu .

Kol mes čia spėliojam, ką pasakė Rakutis ar Faina,       2021-02-1 12:32
Rakutį       2021-02-1 12:28

pastatė rakom. Toks šios istorijos moralas.

Rasa       2021-02-1 12:12

Gerbiamas Rakuti, paaiškinti vertėjo, bet taip lankstytis ir atsiprašinėti tikrai ne. Vergas gali lankstytis nuolat, nes jo tokia dvasinė būsena. O normalus žmogus gali net fiziškai susirgti nuo tokių judesių. Saugokit save. Vidinis stuburas palaužtas negli būt. Antra vertus, net panašu, kad kelios eilutės įrašytos svetima ranka… Tikėkimės, kad stuburas visgi išliks tvirtas ir tiesus; pasidarysite išvadas kas yra kas ir laikysitės savo linijos - rašyti Lietuvos istoriją, remiantis Lietuvos interesais. Neišduokite. Stiprybės ir Apsaugos. Ačiū už nuveiktus darbus. Tikimės gerų darbų ateityje.

>StasySG       2021-02-1 11:39

Manote esąs labai raštingas? Nepadarote rašybos klaidų?

visai kaip sovietmeciu       2021-02-1 11:35

sutriuskino dar viena, isdrisusi pasakyti TIESA.

Jei lietuviai       2021-02-1 11:27

tokie baisūs žydšaudžiai, tai kodėl vien per VRM Ritos Tamašūnienės ministravimo laikotarpį net 6 tūkst., o gal ir daugiau, PAR (pietų Afrikos respublikos) žydams ,,litvakams"buvo steikta LR pilietyė, neatsisakius kitų turimų pilietybių?! Kubiliaus planas, kad žydai užvaldytų Lietuvą? Štai jau Gorsich grąsina Lietuvai - neturite teisės nagrinėti savo Tėvynės istorijos - tik svetimi, ,,kvalifikuotesni” turi tokią teisę. Remiantis kuriais dokumentais - KGB? (buv. NKVD)??? Bolševikinis požiūris. Pagarba V.Rakučiui ir palinkėjimai- išlikite tvirtu savo tyrimuose, tvirtu istoriniu vertinimu. Nesileiskite sulaužomas. JAV demokratai bando sulaužyti ne žydui prez.
D.Trump stuburą. 75 mln. JAV piliečių balsavo už jį. Manau, kad didesnė pusė Lietuvos piliečių balsuos už Jus. Pasitikime.

perskaiciau       2021-02-1 11:23

parasyta neblogai. paaiskinta, kuria puse gerb. profesorius pasirenka. cia, zinoma, yra jo reikalas, bet pasitraukdamas is komisijos, tuo paciu galejo pasitraukti ir is konservatoriu frakcijos. juk vis tiek yra akivaizdu, kad kituose rinkimuose i sarasa auksciau 141 numerio jis nepateks (o gal ir is viso i sarasa nepateks), o i vienmandate gali ir nesvajoti. Gabrielius turi gera atminti. dabar turetu 3 metus laiko kurti savo nepriklausoma ivaizdi ir veliau sekmingai konkuruoti su tais paciais konservatoriais vienmandateje. bet, velgi, cia jo pasirinkimas. ir man del to kazkiek gaila

Diedas       2021-02-1 11:19

Dar vieną priveikė.

Rakuti, tu, Rakuti       2021-02-1 11:08

Teisingai parašė “vai me” - dešra skaniau…

Ramzanas Kadyrovas - padišachas       2021-02-1 11:04

Maža atsiprašymo, turėjo dar viešai kelnes nusiimt…

Agnė       2021-02-1 10:34

Iš partijos irgi, dar garbingiau būtų

,,Objektyvus" pokalbis       2021-02-1 10:33

LRT radijuje, ,,objektyvus” laidos vedimo stilius

LRT Aktualijų studija. Kas vyksta Genocido centre?
− lrt.lt/mediateka/irasas/2000139621/lrt-aktualiju-studija-kas-vyksta-genocido-centre

Čia priėjo Kindziulis       2021-02-1 10:14

Rakutis buvo pastatytas rakom.

nereikėjo       2021-02-1 9:57

nereikėjo atsistatydinti ir pasiduoti blogos valios žmonių siekiams. Nuvylė ir LT vado “smerkiantis apgailestavimas”.... Skaitai, klausais ir net rodos, kad sugrįžo niūrios brežnevinės dienos su atsiprašymais…

Istorikas       2021-02-1 9:50

Yra temų, kuriomis negalima diskutuoti arba prieiti kiek kitu kampu nei yra nustatyta. Tai yra tiesioginis įrodymas, kad Lietuvą valdo ne prezidentas, ne seimas ar vyriausybė, bet Lietuvą valdo ŽYDAI, tiksliau kažkuri ŽYDŲ SLAPTA SEKTA.

StasySG       2021-02-1 9:45

Žodžio laisvė...    2021-02-1 9:28
“...ne su tais nuplaukiai”.
———————————————-
Didelis įtarimas, ar čia lietuvis nuoširdžiai parašė? Nors gal, jei tik 4 klases baigęs(usi).

p. Rakuti !       2021-02-1 9:40

Esat skystakiaušis!

Žodžio laisvė...       2021-02-1 9:28

Rakuti,ne su tais nuplaukiai.Jie tavęs nesupranta ir niekada nesupras.Jiems rūpi
tik savi marškiniai ir nieko daugiau.Per trisdešimt metų buvo nemažai laiko sudėti
visus taškus ir kablelius apie Lietuvos praeitį.Lietuviai privalo turėti tvirtą stuburą,nes aplinkui zuja priešų ordos ir jos nenurims tol,kol nepastips paskutinis
raudonojo fašizmo apologetas.Lietuvi,nebijok nieko,jauskis stiprus savos Tėvynės Lietuvos garbingas pilietis.Drąsiai vanok priešus tiesos žodžiu ir aiškink savo vaikams apie tikrąją Lietuvos praeitį,gink garbingą Lietuvos sūnų ir dukrų,paaukojusių savo gyvybes už Tėvynės laisvę ir nepriklausomybę,garbę ir orumą.

"Prašomas TS partijos vadovybės...       2021-02-1 9:17

...apsisprendžiau žengti garbingą žingsnį ir pasitraukti iš šios komisijos pirmininko pareigų.”

Klausimas: ar žodį “garbingą” įterpė uolūs partijos cenzoriai, ar savo sąžiningai rašyto teksto išsižadėjęs (vardan partijos idealų) pats traukulių kamuojamas (J. Žemaičio karo akademijoje prieš tai dirbęs) istorikas?

Sutinku       2021-02-1 9:13

su pirmu komentaru, kad dešra nugalėjo ir šis parašymas yra reveransas dešrai. Ką Rakuti veiki ir žadi nuveikti toje šutvėje pasivadinusiai konservatoriais?

negirdėjau atsiprašymų       2021-02-1 9:02

už kolaboravimą
už sukurtą labai didelę nelygybę - turtinę ir prieš įstatymus
už masinę emigraciją - dėl teisybės ir teisingumo nebuvimo
už daugiatūkstantines savižudybes
už benamius
už lietuvių kalbos naikinimą
už krikščioniškos moralės naikinimą
ir t.t. ir t.t.

123       2021-02-1 9:01

Palaikau prof. Rakutį.Jūs drąsus žmogus. Labai gaila, kad tiesa niekm neįdomi….

Pilietis Vitas       2021-02-1 8:35

Prof. Valdui Rakučiui linkiu ištvermės ir sėkmės jo siekiuose ir darbuose.

Nuomonė       2021-02-1 8:02

Reiškiu nuoširdžią pagarbą prof.V.Rakučiui. Gaila, kad Jums teko atlaikyti eilę nemotyvuotų kaltinimų.

Vai me       2021-02-1 7:42

Draugas Rakutis, galėjo paklodžių nerašyti. Užtektų vieno sakinio.“ALEISKITE, TAUTIEČIAI, vietoj tiesos aš pasirinkau dešrą.

 


Rekomenduojame

Andrius Švarplys. Ką tokie net neslepiami dvigubi standartai turi bendra su pilietine ar kultūrine pozicija?

Verta prisiminti. Kodėl šmeižiamas Kazys Škirpa ir Birželio sukilimas? Dovilo Petkaus pokalbis su Vidmantu Valiušaičiu

Birželio 15–17 dienomis vykusių protesto akcijų rezoliucija

Nida Vasiliauskaitė. Šviesa kovoja su tamsa

Vinco Kubiliaus reportažas iš 17-osios dienos akcijos Simono Daukanto aikštėje „Ar dar gyva Deimantė?“

Algimantas Rusteika: Ponai mieli, patys išsidūrėt – niekas atviroj erdvėj renginių dalyvių skaičiaus nebereguliuoja

Ką apie vaikų skiepijimą sako mokslas – Nidos Vasiliauskaitės parinkti skaitiniai tikintiesiems Mokslu

Vytautas Sinica papunkčiui: Žygimantas Pavilionis prieš Lietuvą

Tomo Baranausko įžvalga apie I. Šimonytės naująjį gerovės receptą

Prof. dr. Andrius Macas. Kažkas čia ne taip – reikia ruoštis (II)

Kęstutis Girnius. Referendumas – tautos valia ar demagogų įrankis?

Robertas Grigas. Pasirodo, yra dar ES šalyse parlamentų, atstovaujančių savo tautų interesams!

Birželio 14-osios naktis: nukryžiuoti vaikai

„Neteisingi“ tekstai, kurie „teisingai“ valdžiai sukelia konvulsijas

Iš propagandos frontų. Buvęs Konstitucinio Teismo pirmininkas D. Žalimas: šeimos yra visi – tiek tos pačios, tiek skirtingos lyties sąjungą sudarę

Nida Vasiliauskaitė. Ko bijote? Jų?

Algimantas Rusteika. Gal pabandom niekur nebebėgti?

Vygantas Malinauskas. Iš tėvų valdžios išlaisvinto vaiko interesas

Vytautas Radžvilas. Nesibaigianti tremties Golgota

Vytautas Sinica. Kas priešina visuomenę?

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Visiškas teisinis nihilizmas

Lietuvos šeimų sąjūdžio pareiškimas: Vienykimės!

Lietuvos Šeimų Sąjūdis: pranešimas dėl birželio 15–16–17 dienomis įvyksiančių protesto akcijų

Ramūnas Aušrotas. Ką reiškia SAM paskelbtas vaikų nuo 12 metų skiepijimo vajus ir manipuliacijos įstatymo tekstu?

Ką šiandien žinome apie tremtis? Dovilo Petkaus pokalbis su prof. Rasa Čepaitiene

Krescencijus Stoškus. Maršas, apnuoginęs realybės absurdą

1941 m. Birželio sukilimo 80-metį pasitinkant. Valdas Vasiliauskas: Idėjinė A. Sniečkaus klaida

Kviečiame į parodą „Pirmasis masinis trėmimas 1941 m. birželio 14–19 d.“

Vidas Rachlevičius. Aš su siaubu laukiu naujų rinkimų

Vaidotas A.Vaičaitis. Šeima, partnerystė ir Civilinis Kodeksas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.