Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Istorija, Kultūros, kalbos, istorijos politika

Tuskulėnų rimties parke – fotomenininkų R.Dichavičiaus ir J.Valiušaičio fotografijų paroda „Istorijos arimai“

Tiesos.lt redakcija   2020 m. rugsėjo 24 d. 0:02

11     

    

Tuskulėnų rimties parke – fotomenininkų R.Dichavičiaus ir J.Valiušaičio fotografijų paroda „Istorijos arimai“

Genocido tyrimo centras praneša, kad minint Lietuvos žydų genocido atminimo dieną, rugsėjo 23 d. 16 val. Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso Konferencijų salėje (Oficina, Žirmūnų 1F) atidaroma fotomenininkų Rimanto Dichavičiaus ir Juozo Valiušaičio meninių fotografijų paroda „Istorijos arimai“.

Meninės dokumentikos žanrą atspindinti paroda yra svarbi ir istoriškai: 1961–1965 m. R. Dichavičius nuotraukose įamžino vėliau sovietų sunaikintus Vilniaus žydų kapinių vaizdus.

„Šiandien neberasime ant nugludintų Vilniaus kalvelių nei vieno akmens iš tų šimtų ir tūkstančių ten sergėjusių mirusiųjų dvasią seniausiose žydų kapinėse, – parodos pratarmėje rašo R. Dichavičius. – Jie visi virto skalda, tiltų ar namo pamatais, laiptais… vienu mirksniu, – po nematomos rankos slaptos plunksnos brūkštelėlimo. Tai įvyko 1965 metais – ramiai, tyliai, kaip ir visi atlikti juodieji darbai. Šios fotografijos buvo darytos net nenujaučiant tuo metu, kad kiekvienas žvilgsnis per objektyvą taps vieninteliu vaizdžiu liudijimu, atminties matomu kristalu, skaudžiu dokumentu. Atsigręžus atgal ir žiūrint į šiuos paveikslus, supranti, kad jie patys tapo Paminklais buvusiems Paminklams…“.

Paroda papildyta R. Dichavičiaus mokinio Juozo Valiušaičio fotografijomis, darytomis 1990–1994 metais dar išlikusiose 44 senose Lietuvos žydų kapinėse: Lietuvos hebrajų atminties paveldo likučius autorius įamžino daugiau kaip 1100 fotografijų.

Poeto Vaidoto Daunio įžvalga, akmuo, augmuo ir rašmuo yra esminiai motyvai fotografijų, kuriose J. Valiušaitis menine kalba ieško ryšio tarp žydų ir lietuvių tautų. Akmuo jam simbolizuoja žydų kultūrą, medis – lietuvių. Žaisdamas metaforomis – medžio įaugimu į akmenį ar akmens apaugimu augmenija – J. Valiušaitis ieško kultūrinių paralelių išryškindamas taip pat ir motyvą, kad abiejų tautų istorija okupuotoje Lietuvoje buvo suarta.

Paroda veiks iki 2020 m. spalio 23 dienos.Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

thomaslist       2020-10-8 12:05
Prašalieti,       2020-09-25 11:33

mes puskvailiai, be jokios abejonės, - “rinkas ikanomika”, anot Uspaskio ir CK sekretorių anūkų, taip sakant. Jau nekalbant apie jų meilužes. Žinom, esi baigęs Vilniaus Kapsukę, todėl gerai pakaustytas. Stumi “dūrą” čia kartu su jos prapiesoriais ir docentais. Nors, tiesą pasakius, pirmąkart girdžiu, kad Džo gruzinas ar osetinas, “ei Bogu”. Kiek žinau, tai Vini supartalino Pasaulinę(jūrinę) Britų imperiją, už ką jam amžinai dėkingi anglai - stato jam paminklus. Na, o Džo praplėtė savo imperiją beveik iki begalybės - nuo Vandenyno iki Baltijos, nors norėjo iki Atlanto su Jūsų pagalba. Man nereikia nei Vangos, nei Majų ar Nostradamus(Mūsų damos) - užtenka jūsų Apfelbaum(Zinoviev) sparnuotų minčių, vieno vienintelio jo sakinio, o būtent: kad “From the population of a hundred million in Soviet Russia, we must vin over ninety million to our side. We have nothing to say to the others. They have to be exterminated”, ne daugiau. Geriau jau ir nebepasakysi, ane, Prašalieti? Na, viena pačiam paguoda, kad šito nežino Vilniaus Kapsukės prapiesoriai. Nebent jų meilužės žino, paklausk. Gerai, Prašalieti?

Prašalietis       2020-09-25 7:30

Prašalieti,    2020-09-24 16:29
Siais laikais “su patriotiniu džiaugsmu” neatsistebi, kaip šiandieniniams puskvailiams,“tautiniams, patriotiškai progresyviems samprotautojams” sunkiai sekasi ką nors konkretaus ir prasmingo savo komentare išstenėti į straipsnelio temą ar komentare pateiktus konkrečius subjektyvius pasamprotavimus. “Nepatikus” komentaruose išdėstytiems pasamprotavimams, “tesugebama” kažką ne į temą beprasmiško sapalioti “apie šaudymus, tautybes, Drezdeno sudeginimą, ką apie Covidą galvoja tremtiniai ir politkaliniai”, prie to pačio buvo galima holokausto tema,“dėl mokslinio objektyvumo”, dar “moksliškai” pavaryti “ką apie ką” pasakojo Vanga, Majų kaledorius, prancūzų Nastradamus ir t.t.

Džo ne?        2020-09-25 4:50

Pats gal durnas? Aplink tik jie, o jis ne? Ar išgėrei citramono šįryt, kad pačiam su galva taip blogai?

Jules > Ir ką       2020-09-25 0:31

Viskas labai patinka:
ypač patinka Jules maniakiškumas ir gilus įsitikinimas, kad jei Vini su Džo ir nežydai (o tai netiesa, nes įrodyta - tik docentai ir universitetai nežino, ar ne? - kad Džuga-švili reiškia Jew-švili!), juos vis tiek “valdė žydai”, ar ne?

Ir ką       2020-09-24 20:17

čia pats pripeckeliavojai? Kas pačiam čia nepatinka dėl Vini ir Džo?

Jules       2020-09-24 19:38

maniakiškai kartoja tą patį skirtingais žodžiais ir mano, kad be užrašo “Jules” jo niekas nebeatpažins.
Jules požymiai:
1) sudegino Drezdeną
2) ar taip? a? ar ne?
3) kompleksuoja: docentai ir universitetai
4) Churchillis Winny
5) Džo Stalinas
6) pergyvena, kad hitleriuką šlovinę vokiečiai visiems be tautybės, a?

Prašalieti,       2020-09-24 16:29

o šitie nieko nešaudė, ane? Jie be tautybės, ar taip, Prašalieti? Kas tokie gyvus apie pusę milijono sudegino Dresden’e kartu su pabėgėliais iš Baltijos šalių ir Rytų Prūsijos per šventą Valentiną? Šito irgi, geruokšli, nežinai, ane? Pačiam tik lietuviai turi tautybę, kaip ir tiems Vilniaus Kapsukės docentams ir prapiesoriams, tiesa? Na, o ką politkaliniai ir tremtiniai mano apie Covid’ą? Ko jie tyli, a?

Prašalietis       2020-09-24 7:49

Genocido tyrimo centrui, “mininčiam” Lietuvos žydų genocido atminimo dieną, prie sovietų sunaikintų žydų kapinių nuotraukų, šios Genocido tyrimo centrui “reikšmingos"datos “paminėjimo sustiprinimui” reikėjo pridėti “didelio žydukų mylėtojo” Noreikos-Vėtros nuostabius 1933 metų pasisakymus ir jo atliktus “grandiozinius žydų gelbėjimo darbus” karo metais būnant Šiaulių apskrities viršaičiu, priminti lietuvių “žydų gelbėjimo darbus’ atliktus Lietūkio garažuose, Paneriuose, Kauno 9 forte ir daug daug kur kitur, vykdytus tokių Lietuvos “patriotų” kaip Impulevičius ir kt.

stasys       2020-09-24 6:34

Istorinės atminties nereikia bijoti , netgi tokios kuri žymi baisias klaidas .
Priešas visada tuo pasinaudos ir netruks jas priminti. Tiesose čia tokiu irgi rastume ...nedamūštais stribu anūkais pasislėpusiais amerikėje ir t.t.

Iškalbinga       2020-09-24 4:47

fotografija, parodanti, kas mūsų viršininkas.


Rekomenduojame

Dr. Rimas Jankūnas. Ką apie skiepijimo naudą sako susirgimų Covid-19 statistika?

Prancūzai protestuoja prieš naujuosius E. Macrono įvedamus žmogaus laisvių ir teisių suvaržymus

Geroji Naujiena: „Vargas ganovams, kurie pražudo ir išblaško mano kaimenės avis! – Viešpaties žodis“

Audrius Bačiulis. Dešiniosios diktatūros baigiasi demokratija – tai iš esmės dėsnis, kad taip baigtųsi kairiosios diktatūros, istorijoje nerasite

Martynas Katelynas mitinge prie Seimo „Apginkime Lietuvą!“

Nida Vasiliauskaitė  naujojoje „Lapių medžioklėje“: apie Armonaitę, ieškančią, jaunoko kvailoko vyro, kuris atsiduos už 20 eurų MAXIMA čekį

Margaritos Starkevičiūtės kreipimasis į prezidentą Gitaną Nausėdą: piliečių pasitikėjimą praradę vadovai turi atsistatydinti arba būna atstatydinti

Vytautas Rubavičius. Baltarusijos galvosūkis; geopolitika Lietuvai

Algimantas Rusteika. Rudens finalas artėja

Sekmadienį įvyks paskutiniojo mirties bausme nubausto partizano Pranciškaus Prusaičio–Lapės laidotuvės

Liepos 17 d. kviečiame į mons. A. Svarinsko Mūšios Didžiosios Kovos apygardos partizanų parką pagerbti arkiv. J. Steponavičių ir vysk. V.  Borisevičių

Vytautas Sinica. Kas galėtų suabejoti…

Vytautas Sinica. Žalimas prieš Konstituciją

Kaip atpažinti manipuliacijas: trumpai. Kun. Roberto Grigo pastebėjimas: „Ar visi?“

Linas Šalna apie tuos, kurie vertina ne žaidimą, o futbolininkų odos spalvą

Audrius Bačiulis. 3 klausimai valdžiai

Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda: būčiau nepasirašęs lyčiai neutralios partnerystės įstatymo

Vido Rachlevičiaus pastebėjimas: tėra vienas klausimas

Nidos Vasiliauskaitės išvada. Šįkart nekorektiška

Vytautas Radžvilas mitinge prie Seimo: Apginkime Lietuvą!

Stasys Jakeliūnas. Neįtikėtini (anti)demokratijos standartai

Viltinga? Andrius Bačiulis. ~40 proc. amerikiečių vis dar vadovaujasi sveiku protu

Rasa Čepaitienė. Gėdintojai

Papunkčiui. Vytautas Sinica: dėl ko kaltas Landsbergis ir kodėl jis turėtų atsistatydinti?

Tomas Baranauskas. Hibridinio karo naujienos

Martynas Katelynas. Padėkokim Raskevičiui, Šedbarui ir kitiems konservatoriams!

Vytauto Sinicos kalba mitinge „Apginkime Lietuvą“ prie Seimo: reikalaujame sustabdyti nelegalių migrantų priėmimą

Seimas priėmė rezoliuciją dėl hibridinės agresijos atrėmimo

Santykiai su Baltarusija: „Neredaguota“ pokalbis su VU TSPMI dėstytoju dr. Laurynu Jonavičiumi

Rašytojo Liudviko Jakimavičiaus pareiškimas: „Tokia skandalinga LRT veikla nebeturėtų tęstis“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.