Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Bažnyčios socialinis mokymas, Krikščionių pilietinis veikimas

Tikėjimo mokymo kongregacija: Tikintieji turi žinoti – ant kortos statoma moralinės tvarkos esmė, susijusi su visapusiška žmogaus gerove

Tiesos.lt redakcija   2020 m. spalio 19 d. 11:26

12     

    

Tikėjimo mokymo kongregacija: Tikintieji turi žinoti – ant kortos statoma moralinės tvarkos esmė, susijusi su visapusiška žmogaus gerove

Jūsų dėmesiui siūlome Ramūno Aušroto atrinktą ištrauką iš Tikėjimo mokymo kongregacijos Notos dėl katalikų veiklos ir elgesio politiniame gyvenime kai kurių klausimų. Nota skirta Katalikų Bažnyčios vyskupams ir ypač katalikų politikams bei visiems tikintiems pasauliečiams, pašauktiems dalyvauti demokratinių visuomenių viešajame ir politiniame gyvenime.

„Politinėje veikloje susidūrus su moraliniais principais, neleidžiančiais jokių nuokrypų, išimčių ar kompromisų, katalikų veikla darosi labiau krintanti į akį ir atsakingesnė. Turėdami priešais akis pamatinius etinius reikalavimus, kurių nevalia atsisakyti, tikintieji turi žinoti, jog ant kortos statoma moralinės tvarkos esmė, susijusi su visapusiška žmogaus gerove. Tokie atvejai, pavyzdžiui, yra pilietiniai įstatymai aborto ir eutanazijos srityje (nepainiotini su perdėto terapeutinio uolumo atsisakymu, kuris teisėtas ir moralės požiūriu). Šie įstatymai turėtų saugoti pirmapradę žmogaus teisę į gyvenimą nuo prasidėjimo momento iki natūralios pabaigos. Čia taip pat primintina pareiga gerbti ir ginti žmogaus embriono teises. Panašiai būtina laiduoti šeimos, pagrįstos monogamine dviejų skirtingos lyties asmenų santuoka, apsaugą bei skatinimą ir ginti jos vienybę bei tvarumą nuo mūsų laikų modernių įstatymų dėl skyrybų. Nesantuokinio bendro gyvenimo formoms jokiu būdu nevalia teikti nei tokio teisinio statuso, kokį turi santuoka, nei teisinio pripažinimo. Tėvų laisvė auklėti savo vaikus irgi yra neatimama teisė, kuri pripažinta ir tarptautinėmis žmogaus teisių deklaracijomis. Iš akių nevalia išleisti ir socialinės nepilnamečių apsaugos bei aukų išlaisvinimo iš šiuolaikinių vergijos formų (pavyzdžiui, narkotikų ar prostitucijos). Šiame sąraše taip pat neužmirština teisė į religijos laisvę bei ūkio, tarnaujančio asmeniui bei bendrajai gerovei ir paisančio žmogiškojo solidarumo bei subsidiarumo principų, pagal kuriuos „saugojamos ir skatinamos visų asmenų, šeimų ir grupių teisės bei naudojimasis jomis“ [21], plėtra.“

Šaltinis: Tikėjimo mokymo kongregacijos nota

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Students For Life of America       2020-10-21 10:28

The Pro-Life Gen Crashes the 2020 Women’s March
https://www.youtube.com/watch?v=903jshFFPyc&feature=emb_logo

Vilniečiams ir ah1ams > 2020-10-20 2:11       2020-10-20 22:36

Vėl painiojate Eklesiją su konkrečia vadovybe, kuri apostazės atveju gali atsidurti net ir ANAPUS Eklesijos. Eklesija nėra politinė partija su Centro Komitetu. Gali atsitikti taip, kad būtent Aušrotas ir yra Eklesija, t.y. sako jos vardu, gal ir pats to neįtardamas. Tai labai ploni dalykai, brolau.

Al.       2020-10-20 18:35

Pritariu Vilniečiui. Tikėjimo mokymo kongregacija pasisakė aiškiai, bet mūsų vietiniai bažnyčios vadai doroviniu klausimu tyli. Gal, kaip ir Romos vyskūpas, galvoja ,,kas mes tokie, kad…”? Tai kai NS vadai skelbiasi krikščioniška partija, kokią krikščionybę jie turi omeny?

Vilnietis to Vilniečiams ir ah1ams        2020-10-20 2:11

Niekas ir nesako kad Aušrotas neturi teisės dalintis- malačius kad dalinasi- tik aš sakau kur bažnyčios žodis šitais klausimais? Kodėl jie pastoviai tyli prišikę kelnes kai aplinkui vyksta toks pragaras?? kodėl eiliniai žmonės privalo ginti moralės normas- kai bažnyčia apsimeta nieko nematanti ir negirdinti ir net negalvoja nei kažką sakyti nei kažką daryti!
Kodėl neatskiria nuo bažnyčios tiek politikų tiek nuomonės formuotojų už paramą vaikų atiminėjimas, pederastijai, lyčių keitimams, abortams?? Kodėl jie to nepadaro ir išvis niekaip į tai nereaguoja po velnių???
tik tokie kaip doveikos važinėja su jazzu (kuri yra viena iš pagrindinių lgbt rėmėjų ir pati matomai yra degradavus iškreepėlė) po afrikas ir fotkinasi su negrų vaikais- bet tas doveika niekada nepasakys nei vieno žodžio prieš iškrypėlius ir jų rėmėjus-  nes daugiau jo į LRT nepakvies- o jam draugystės su jazzu ir pederastais - daug svarbiau nei kova už moralę ir prigimtinę šeimą!

Vilniečiams ir ah1ams       2020-10-20 0:29

Jei nežinote pamatų, paskaitykite bent Katalikų Bažnyčios katekizmą. Bažnyčia nėra kunigų organizacija, kurioje ir už kurią kalba vien kunigai. Bažnyčia yra Ekklesia - tai graikiškas žodis, kuris reiškia sušauktą susirinkimą. Tam vartojamas ir specifinis terminas SURINKIMAS, atitinkantis hebrajų kalbos šaltinį QeHILLA.
Lietuviai, vartojantys slavišką pagonių kilmės barbarizmą bOžnicą, nesusigaudo ir pramano nežinia ką.
Eklesijoje turi reikšmę autoritetas, priklausantis nuo įšventinimo pareigoms laipsnio, kurio teisėtumas per rankų uždėjimą pareina nuo pačių apaštalų. Jei čia viskas tvarkoje, tai visi pakeitimai ir naujovės eina iš viršaus į apačią, tačiau gerai žinant ir atsižvelgiant į tai, kas eina iš apačios į viršų. Tikintysis ne tik gali, bet ir privalo dalytis savo nuomone ir abejonėmis visų pirma su nuodėmklausiu, o jei jis neišsprendžia - su vyskupu. Tai galioja visiems, tiek pasauliečiams, tiek vienuoliams ir kunigams. Todėl Aušrotas turi visišką teisę ir net pareigą dalytis savo dvasiniais nerimais ir rūpesčiais su broliais ir seserimis Kristuje, kitaip tariant - su Bažnyčia, t.y. Ekklesia - tikinčiųjų Surinkimu, teologiškai - vienu visus jungiančiu Kristaus Kūnu.

Vilnietis to Sovietizuotas vilnietis        2020-10-19 17:50

Aš tau sakau priedurni jei nesupranti kas sakoma, kad apie religinius reikalus turi šnekėti pati bažnyčia, nes čia jos reikalas ir jos turi klausyti kas save skaito katalikais. gali ir Aušrotas šnekėti, bet tai privalo kalbėti bažnyčios hierarchai ir tada galima laukti efekto.

ir viskas nuplaukia       2020-10-19 17:07

kai katalikų bažnyčios vyskupai Vokietijoje nusprendžia skirti po 50 tūkst. eur. nukentėjusiems nuo lytinės prievartos bažnyčioje. Oficialiai Vokietijoje priskaičiuojama apie 3677 tokių aukų per 1946 - 2014 m.laikotarpį. Kiekviena atskira auka - tai atskira tragedija. Ir išsigimėlių yra visur, net bažnyčioje. Tačiau nejaugi jie nesupranta, kad esant tokiam statistiškai nedideliam šitų nusikaltimų skaičiui kenčia visa bažnyčia ir čia ne plauti garbę jau reikia o iš bransboito pilnu pajėgumu šluoti visą mėšlą. Ko bijoma? Tik nejuokinkit su tais tūkstančiais šventieji tėvai ...

ah1       2020-10-19 17:06

religija tai žmonių valdymo sistema o tikėjimas tai rėmimas vienokios ar kitokios religijos valdymo sistemos.

Pastabėlė       2020-10-19 16:09

Tikėjimo doktrinos kongregacija…

Sovietizuotas vilnietis       2020-10-19 15:19

mano, kad Aušrotas neturi teisės apie tai kalbėti.
Nuo kada? Juk jūsų sovietmetis jau seniai baigėsi,
o liberastinis ateizmas dar Lietuvos nevaldo…

Vilnietis       2020-10-19 14:40

TAI TURI PASAKYTI NE AUŠROTAS BET VYSKUPŲ KONFERENCIJA, BEI KIEKVIENAS VYSKUPAS, KARDINOLAS IR KUNIGAS ATSKIRAI.

O kur       2020-10-19 13:53

kas aš toks….?


Rekomenduojame

Ramūnas Karbauskis. Valdžia vis dažniau ima grasinti Lietuvos žmonėms

Nida Vasiliauskaitė: kas, oficialiu požiūriu, dabar turi teisę viešai kalbėti apie esamą padėtį?

Geroji Naujiena: uoliai sergėkime Dvasios vienybę taikos ryšiais

Algimantas Rusteika. Dabar yra tada, tada yra dabar

Nida Vasiliauskaitė ir jos lapių medžioklė: ar įvedę prievartą prieš piliečius kovos su pandemija pretekstu, politikai sustos?

Algimantas Rusteika. Dabar yra tada, tada yra dabar

Kam netinka pilietinė pozicija? Artūras Orlauskas „Neredaguota“ tinklalaidėje

Ramūnas Aušrotas. Bendruomeninio solidarumo ir atsakingos kaimynystės pavyzdys

Vytautas Sinica. Negi į dieveniškiečius vandens patrankas arba gumines kulkas atsuks pirmiau nei į nelegalus prie sienos? Man tai makabriška

Nida Vasiliauskaitė. „Dirbu UAB „PR“, gavom užsakymą parduoti „visuomenei“ plytą“

Audrius Bačiulis. „Tai – ne Lietuvos Vyriausybė, tai – okupacinė administracija“

Andrius Švarplys. Čia gali būti du variantai

Lietuvos Šeimų Sąjūdžio pareiškimas: kviečiame Lietuvos žmones palaikyti Dieveniškių gyventojų protestą

Vytautas Sinica. Šiandien jie lengvai būtų apšaukti laisvės priešais

Rasa Čepaitienė. Kuris neapsvaigtų?

Ramūnas Aušrotas. Lazda visada turi du galus

Trakų istorinio nacionalinio parko pašonėje – plynas kirtimas

Audrius Bačiulis. Sakiniai, turintys išvartyti ministrą iš šlapio viščiuko

Liudvikas Jakimavičius. Lietuvos konservų fabriko „Brolių kapai“

Vytautas Sinica apie Gabrielio Landsbergio fiasko

Žinios iš Dieveniškių – tai, ko „Panorama“ šį vakarą nerodė

Lidžita Kolosauskaitė. Antivakserės laiškas Sveikatos apsaugos ministrui

Algimantas Rusteika. Susiliejam su gamta

Ramūnas Karbauskis. Sužvėrėję, godūs ir pikti

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“ apie demografinę Afrikos bombą

Vinco Kubiliaus reportažas iš Lietuvos laisvės kovotojų atminimo šventės vyskupams Julijonui Steponavičiui ir Vincentui Borisevičiui pagerbti

Roberto de Mattei. Pranciškus pradėjo karą, kuris baigsis Tradicijos triumfu

Nida Vasiliauskaitė. Proga kai ką sužinoti apie protingųjų protą

Vidmantas Valiušaitis. Išdavystės dienos

Ramūnas Karbauskis. Prievartos maniakai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.