Dienos aktualija

Švedija keičia kursą – jungiasi prie rytų europiečių: policija prabilo apie „grėsmę sistemai“, griežtinti įstatymus reikalauja net buvęs ABBA narys

Tiesos.lt redakcija   2020 m. spalio 19 d. 13:09

13     

    

Švedija keičia kursą – jungiasi prie rytų europiečių: policija prabilo apie „grėsmę sistemai“, griežtinti įstatymus reikalauja net buvęs ABBA narys

Eglė Gatelytė | DELFI.lt

„Mano Europa sienų nestatys“, – tikino Švedijos premjeras, socialdemokratas Stefanas Löfvenas 2015 metų rudenį, į Europą plūstant šimtams tūkstančių Sirijos karo pabėgėlių bei geresnio gyvenimo ieškančių migrantų.

Anuomet šalis priėmė jų 163 000 (skaičiuojant vienam gyventojui – dvigubai daugiau nei Vokietija) ir didžiavosi tokia kilniaširdiška politika.

O štai šį rudenį, kai migrantų padegta supleškėjo Morijos stovykla Lesbo saloje, tas pats premjeras S. Löfvenas pažadėjo Graikijos salose susitelkusiems migrantams padėti finansiškai, tačiau atsisakė bent vieną jų priimti.

Švedija prisijungė prie kietą migracijos politiką praktikuojančių rytų europiečių, – stebėjosi Vokietijos žiniasklaida ir klausė, kas gi nutiko švedams, tiems atvirumo imigracijai pirmūnams. Juk vyriausybėje – ne dešinieji, o socialdemokratų ir žaliųjų koalicija!

Kursą keisti, kaip matyti, privertė pats gyvenimas: Švedijos miestuose aidintys migrantų gaujų susišaudymai bei sprogdinimai. Šalies policijos vadovo pavaduotojas Matsas Löfvingas, kalbėdamas per šalies televiziją, netgi prabilo apie „grėsmę sistemai“. Visa tai neišvengiamai keičia diskursą šalyje, spalio 1 d. rašė kairės pakraipos vokiečių dienraštis „Frankfurter Rundschau“.

Panašus sprogdinimų skaičius – tik Afganistane

Vien šiais metais Švedijoje per migrantų gaujų susišaudymus žuvo 27 žmogus, beveik visi – nusikalstamų gaujų nariai. Tačiau šalį vis sukrečia ir tragiškos nekaltų žmonių mirtys. Štai, rugpjūčio pradžioje žuvo dvylikametė mergaitė, atsitiktinai patekusi į gaujų susišaudymą piečiau Stokholmo esančioje Botkirkos vietovėje.

O pernai, taip pat rugpjūtį, Malmės mieste du kaukėti vyrai viduryje gatvės nušovė 31-erių moterį su dviejų mėnesių kūdikiu ant rankų, – kaip anuomet rašė švedų bulvarinis laikraštis „Aftonbladet“, už tai, kad ji, būdama ligoninės gydytoja, vienoje nužudymo byloje davusi parodymus, kaltinančius gaujos narį.

Jau keleri metai, kai gaujos, norėdamos įbauginti ar šantažuoti, imasi sprogdinimų. Nepraeina nė savaitė, kad kur nors Švedijos miestuose nebūtų sprogusi bomba, – praėjusių metų rudenį skundėsi nacionalinės policijos vadovas Andersas Thornbergas.

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

stasiui       2020-10-22 10:26

butu gerai, jeigu tu nusikalstamumo problemu nesiimtu spresti ES, nes jeigu imsis, bus blogiau nei dabar. tegu salys pacios galvoja, nes situacija jose yra skirtinga

T0mas J.       2020-10-20 12:55

Mes dar nė nebuvome į ES įstoję, o pasaulis jau žinojo: 90% sunkių nusikaltimų Stokholme padaro būtent imigrantai. Jau tada buvo aišku, bet švedai labai lėto mastymo, jiems tik dabar dašuto.. Užuojauta. Laikas baigti eksperimentą “Švedija - visų”?

Ehrmantraut       2020-10-20 9:56

ar tik ne šaukštai po pietų jei Švedija jau 2015 metais turėjo 55-ias valstybės nekontroliuojamas zonas, kur net greitoji pagalba be ginkluotos apsaugos nevažiuoja, apie siuntų išvežiotojus net nekalbu. plius kaip jie žada kovot su etniniu nusikalstamumu -  mažindami imigraciją iš trečių šalių? jau dabar privežta tiek, kad užteks 200 metų į priekį, jei dar ta Švedija bus. dar plius kas tvarkys šitą jovalą, jei darželiuose ir mokyklose laužoma berniukų psichika, kovojama su taip vadinamu “toksiniu vyriškumu” (suknelės, atiminėjami berniukiški žaislai, diegiamas kaltės jausmas), kad atseit berniukai augtų ne tokie agresyvūs. taigi žuvėdai kol kas dar važiuoja ant tėvų ir senelių pastatytos ant bėgių ekonomikas ir technologinio išprusimo, bet šitas “Benjamino Kordušo balius” kažkada vistiek baigsis.

stasys       2020-10-20 7:39

Taip turėjo nutikti . Valstybė ne guminė negali jos ribose sutalpinti tiek skirtingu tautybių pabėgėlių kuriu didžioji dauguma net nežino tos šalies papročiu ir įpatumų . Teks švedams kuriam laikui atidėti savo nuosaiku charakterio būdą ir imtis tu problemu gal netgi paprašius pagalbos iš Europos . Su tokiomis problemomis susiduria didžioji dauguma vakaru europos šalių kuriu politika imigracijos atžvilgiu buvo labiau tolerantiška nei buvo galima leisti . Ta problema turi spręsti ES visu jos mastu ir tik taip galima suvaldyti auganti nusikalstamumą .Spėju greitai išgirsime apie tokias iniciatyvas ir jos bus žiaurios , tokios pat netoleruotinos kaip tas atsainus požiūris į įmigracija iš musulmonišku šalių .

žodžio laisvei       2020-10-20 1:14

dėl klaikių logikos ir dėstymo klaidų jūsų komentaro paskutinis sakinys - visiškas marazmas. Gal norėtumėte parašyti normaliai, ką norėjote? Lietuviai pasiruošę išpjaut ko ne visus lietuvius?... Net girtas nesugalvotum.

Dzeikas       2020-10-19 20:02

Zingsnis teisinga linkme , bet nepakankamas.
Imigrantams (nesvarbu po kokiu padazu atvykusiems) ir net naturalizuotiems pilieciams turetu buti taikoma JAV praktika: 1 (vienas) smurtinis nusikaltimas , 15 minuciu po teisejo sprendimo i lektuva skrendanti nusikaltusio imigranto kilmes kryptimi. Jeigu seimos nariai ne pilieciai - kartu su jais. Jeigu seimos nariai naturalizuoti pilieciai - jie praranda pilietybe. Jeigu nusikalsta naturalizuotas pilietis, jis praranda pilietybe ir sedi. Isejes gyvena “ant garbes zodzio” - pagaunamas vairuojant neblaivus - deportacija.
Rusu banditus besislapstnacius JAV veikia nuostabiai. Dirba , sedi ausis suglaude. Gal ir netmpa “balti ir pukuoti”, bet kaip sunys su isluptais dantimis - kast nebegali. Manau paveiks ir “pabegelius - atbegelius”.

Tvankstas       2020-10-19 18:51

Būna vien gerų žinių iš Švedijos. Kai 1991 m. sakiau švedams, kad turėsite rimtų bėdų su musulmonais, jie mane fašistu, nacistu, rasistu,..., vadino.

ah1       2020-10-19 17:29

nuo senos laikų siena kaip žaltys tai bešliaužęs žemės paviršium, tai panerdamas į vandenį apraizgęs žemę, o gynybinės angos nukreiptos į pietus ne šiaip sau?  Kas tas Biblijinis žaltys žinantis tiesą apie dievo melus žmonėms ir demaskavęs dievo melą ir melagio dievo nubaustas šliaužioti žeme, plaukti vandeniu ir nardyti po vandeniu jei ne viso labo siena ” žalčio” alegorijoje? Nuo kokios velniavos buvo statomos sienos “valai”/volai, Derbentas, Kinų siena, Korėjos siena na ir nepamirštant Trampo sienos?

O kada       2020-10-19 17:13

ES pradės keisti kursą?
Kada demokratinėje ES bus renkamas prezidentas?
O kada normalūs žmonės jausis normaliai?
O kada…

Ieškokite...       2020-10-19 16:51

Prancūzai sako: “šerše le fem” - ieškokite moters…
Panašu kad visur, kur tik bardakas - ieškokite socialistų, komunistų žodžiu kairiųjų...
Ar kairieji “paskutinė instancija”?
Kai kas dėl pasaulinio komunizmo kilimo kaltina pasaulinę žydiją ir jų vietininkus.
Kai kas pirštu duria į reptiloidus.
Man, kaip vyrui mylinčiam moteris, kuom tikėti???

Klausimas       2020-10-19 16:14

Kur dingo taikos palaikymo pajėgos - žydrieji šalmai ?

Žodžio lasivė...       2020-10-19 15:41

Ar neateis tokia diena,kai Švedijoje neliks vietos patiems švedams.Lietuva jau daugelį šimtmečių pamokyta dėl atėjūnų kenkimo patiems lietuviams,kai lietuvius tremdavo iš Lietuvos mirti iš bado ir šalčio,o lietuvių namus ir žemes užimdavo klajokliai.Sugrįžę gi lietuviai turėjo savo gimtas bakūžes išsipirkti iš neprašytų
svečių.Reikia turėti vilties,kad lietuviai nebus svetingi pasaulio klajokliams ir neprašytiems sveteliams su ginklu rankose ir pasiruošę išpjauti ko ne visus lietuvius.

kis       2020-10-19 15:02

kaltinti musliku gal ir nereikia,nes as matau lietuvi,kuris atsidarius sienas puole i europa,ne del to ,kad vyko karas Lietuvoje?paprasciausiai bego siuksles,kurios slepesi nuo kalejimu,vagis ir banditeliai.Kaltinsim valstiecius?Tai veidrodinis paveiksliukas,kuri pamatai tai kas su zenklu(-).Karo pabegeliams - taip,.dykaduonoiams -ne ,stai ir problemu sprendimas,tokius su - lauk,atgal is kur atbeges.


Rekomenduojame

Vytautas Sinica. Elitizmas

Nida Vasiliauskaitė „galimybių pase“ nei rūšiavimo, nei diskriminacijos nematantiems aktyvistams: nesiskųskite, jei ir jums pasiūlys prisitaikyti

Apie Šeimos gynimo maršą išsamiai: Kęstutis Skrebys kalbina Artūrą Orlauską

Kas šiandien išduoda Tėvynę? Dovilo Petkaus pokalbis su Vilhelmu Čepinskiu

Sekmadieniai su Fulton Sheen: patriotizmas

Arnoldo Taujansko ir advokato dr. Antano Bartusevičiaus kreipimasis į Advokatų tarybą ir jos pirmininką

Dovydas Norkūnas: Kaip aš tapau „antivakseriu“, arba Kodėl kyla ir klausimų, kurių nevalia klausti

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: kodėl ES įteisina vabzdieną?

Nida Vasiliauskaitė apie vadinamąjį „galimybių pasą“: tai – ne sveikatos rodiklis, o lojalumo šitai politikai ženklas

Geroji Naujiena: Pasilikime Jo meilėje! Kad duotume vaisių ir jie išliktų

Rasa Čepaitienė. Monografijos rašymo stadijos

Londone garbaus amžiaus pastorius 24 valandoms buvo sulaikytas policijos dėl neva homofobiškų žodžių

Žuvelė. Kun. Arnoldas Valkauskas kalbasi su prof. dr. Andriumi Macu: apie šeimą, vertybes ir dvasinę reanimaciją

Nida Vasiliauskaitė. Kaip į šitą žemiausio lygio manipuliaciją turėtų reaguoti išties turintis nors kiek padorumo ir proto?

Emilija Latėnaitė. Tikiu ir tikiuosi, kad žmonės apgins savo ir kitų orumą atsisakydami „galimybių“ paso

Kun. Robertas Grigas. Jei skelbiesi „kataliku politiku“, Katalikų Bažnyčios mokymas moralės, politikos, socialiniais klausimais tave įpareigoja

R. Aušrotas. JK Žmogaus teisių ir lygybės komisija: teismai turi ginti ir iš religinių įsitikinimų kylantį požiūrį į homoseksualumą. Ką pasakytų LGKT?

Liudvikas Jakimavičius apie Vytauto Landsbergio paradoksą

Andrius Martinkus. Ką liudija dainos „Kelkis, Lietuva!“ gimimas?

Karolinska (Švedija) ligoninė nebetaikys hormoninio lyties keitimo metodo vaikams

Lina Dūdaitė-Kralikienė. Kai priežastys painiojamos su pasekmėmis, arba Kaip grąžinti valstybę prie ‘res publica’

Eligijaus Masiulio bylos penkmečiui artėjant Dovilas Petkus klausia: ar Tauta gali tikėtis atomazgos, aiškumo ir teisingumo?

Algimantas Rusteika. Apie karą, kurio nebus

Nuo bačkos. Andrius Navickas, vienas iš naujojo Partnerystės įstatymo autorių – apie krikščionybę, meilę ir naujuosius inkvizitorius

Ramūnas Aušrotas. Pora pastabų dėl koalicijos partnerių (!) rengiamo Partnerystės įstatymo projekto

Nida Vasiliauskaitė. Ką atsakyti žmogui, kuris yra „pasiryžęs aukoti dalį savo laisvės vardan bendro gėrio“?

Vytauto Sinicos pozicija LRT diskusijoje su Tomu Vytautu Raskevičiumi dėl vienalytės partnerystės projekto

Gertrūda Jolanta Juchno SF. Reikia dalyvauti, nes jei nepaprašysime atsižvelgti į Tautą, kito Maršo jau nebebus

Replika. Romualdas Žekas. Rafinuotas bandymas apgauti

„Neredaguota“ pokalbis su Nida Vasiliauskaite. Žmonių balsas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.