Sveikatos apsaugos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Skiepų pasas dėl laisvės?

Tiesos.lt siūlo   2021 m. balandžio 22 d. 8:41

19     

    

Skiepų pasas dėl laisvės?

laikmetis.lt

David Robertson theweeflea.com tinklaraščio autorius, CHRISTIAN TODAY

Kinija tokį turi. Japonija jį ruošia. Europos Sąjunga siūlo turėti. Amerika greičiausiai jo neturės, tačiau daugelis jos korporacijų ir kompanijų turės, o taip pat sklinda gandai, kad pasą planuoja ir Didžiosios Britanijos vyriausybė. Vieną savaitę sveikatos ministras Nadhimas Zahawi sako, kad paso nebus. Kitą savaitę užsienio reikalų sekretorius Dominicas Raabas sako, kad toks pasas yra „svarstomas“. Kol šis straipsnis bus paskelbtas, pasas jau gali būti priimtas vyriausybės!

Mes, žinoma, kalbame apie „skiepų pasą“ – dokumentą ar programėlę, kuri parodytų, kad esate paskiepytas nuo COVID ir kuris vėl leistų keliauti ar dalyvauti masiniuose renginiuose.

Yra svarių argumentų už skiepų pasą. Pirma, jis gali mums grąžinti laisvę – laisvę keliauti, susitikti kartu, dirbti ir mėgautis normalesniu gyvenimu. Antra, jis gali paskatinti daugiau žmonių pasiskiepyti. Jis taip pat suteiks vyriausybėms galimybę geriau kovoti su „Covid-19“ plitimu.

Iš pirmo žvilgsnio ir daug nemąstęs negalėjau pamatyti, kur yra problema. Tie, kurie prieštaravo prieš pasą, man atrodė šiek tiek panašūs į tuos krikščionis, kurie mato „žvėries pėdos žymę“ ant kiekvieno brūkšninio kodo! Bet tada aš nugalėjau savo išankstinius nusistatymus, peržengiau garsių ir paprastų šūkių ribas ir atradau, kad nors visa tai skamba gerai, yra ir neigiama pusė. Apsvarstykite.

Ką toks pasas įrodytų? Iki šiol negarantuojame, kad vakcina užkirs kelią COVID plitimui. Net esant aukščiausiam 95% vakcinos efektyvumo lygiui, vis tiek reiškia, kad 5000 žmonių iš 100 000 gali užsikrėsti. Esmė ta, kad vakcinos yra skirtos apsaugoti nuo COVID komplikacijų; jos negarantuoja, kad jūs viruso jo neplatinsite.

Taigi kokia būtų paso prasmė? Mano piliečio pasas garantuoja, kad esu Jungtinės Karalystės pilietis. COVID vakcinos pasas negarantuos, kad aš ar kiti neplatiname COVID.

O kaip kiti variantai? Ar skiepų pasai garantuos didėjantį viruso mutacijų skaičių? Viskas, ką gali padaryti pasas, yra parodyti, kad asmuo buvo paskiepytas – o ne tai, kad jis neturi viruso ar negali jo perduoti.

Tačiau tam tikri klausimai temdo skiepų paso idėją. Pasas yra dokumentas, suteikiantis jums tam tikras privilegijas – paprastai privilegiją keliauti. Siūlomo skiepų paso bėda ta, kad jis greičiausiai bus naudojamas ne tik tarptautinėms kelionėms, bet ir ėjimui į darbą, pramogaujant , einant į parduotuves ir net bažnyčias. Tai yra diskriminacijos forma, kuri palies tuos, kurie dar nėra paskiepyti – dėl savo ar ne savo pasirinkimo. Tikėtina, kad ir taip nuskriausti asmenys bus dar labiau engiami.

Kitos galimos problemos yra sukčiavimas ir privatumo pažeidimas. Yra pavojus, kad vyriausybės ir kiti asmenys naudos šį „pasą“ rinkdami duomenis apie mus. Nors atrodo, kad mūsų kultūroje yra daugybė žmonių, pasirengusių prekiauti savo privatumu, kad būtų patogiau ir „saugiau“, yra daugybė iš mūsų, kurie nėra pasirengę tokiems mainams.

Taip pat yra precedento klausimas. Reikalavimas, kas iš tikrųjų ir yra sveikatos pasas, norint naudotis tam tikromis paslaugomis, yra prievartos forma. Jei negausime paso, mums bus uždrausti tam tikri viešojo gyvenimo aspektai. Tai lengvai gali tapti pagaliu, kuris sulaužo jau ir taip trapių liberalių demokratijų, kurias turi Vakarų šalys, stuburą. Žinoma, Kinijos komunistų partija mėgsta šią idėją. Ten jau veikia socialinių kreditų sistema. Yra visos galimybės, kad tai būs ir pas mus.

Kai vyriausybėms (ar korporacijoms) suteiksite tokio pobūdžio galių, jos nenorės jų grąžinti. Jos mums pasakys, kad „tai yra sveikata ir saugumas“, bet kokia kaina? Jei mes turime „COVID-19“ pasą, kodėl jo neturėtume naudoti ir kitomis aplinkybėmis? Pavyzdžiui, Didžiojoje Britanijoje maždaug du trečdaliai suaugusiųjų turi antsvorio (daugiau kaip 20% yra nutukę). Antsvoris reiškia, kad yra didesnė tikimybė, kad COVID jus labiau paveiks. Nutukimas NHS (šalies sveikatos sistemai) kainuoja daugiau nei 27 mlrd. svarų per metus. Kodėl neturime paso, kuriame sakoma, kad nesame nutukę? Tai juokingas pavyzdys – bet jei prieš porą metų jūs būtumėte pasiūlę tokias „nutukimo“ korteles, Borisas Johnsonas jas pavadintų sąmokslo teorija! Vyriausybės gali imtis daugybės priemonių sveikatos ir saugos labui.

Bažnyčiai taip pat gali būti rimtų pasekmių, todėl daugiau nei 1000 bažnyčios vadovų (daugiausia evangelikų), kreipėsi į vyriausybę, kad išreikštų savo susirūpinimą dėl skiepų paso. Jie teisingai prašo, kad niekada nebūtų skiepų pasų žmonėms, norintiems ateiti į bažnyčią. Kaip jie teigia: „Mūsų skelbiamą žinią Dievas leidžia skleisti visiems žmonėms, ne tik išrinktiesiems. Uždrausti žmonėms patekti į vietą, kurioje skleidžiamas Dievo žodis, būtų didžiulė Kristaus ir Evangelijos išdavystė. Nuoširdžios krikščionių bažnyčios ir organizacijos negali išreikšti savo valios, bet, būdami krikščionių lyderiais, mes būsime priversti energingai priešintis bet kokiam panašiam vyriausybės nutarimui“.

Didžiausias mano rūpestis yra tas, kad skiepų pasai galiausiai taps ne keliu į laisvę, o keliu į visuomenę, kurią valdo technokratai, o ne demokratai. Vyriausybės sakys, kad tai daro mūsų labui. Bet ar atsisakyti savo laisvės ir demokratijos yra kaina, kurią verta mokėti, kad tik mus galėtų auklėti valstybė?

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Tvankstas       2021-04-29 0:21

Skiepų pasas yra visuotinam konclageriui.

ah1       2021-04-23 19:53

tai ką daryt su vyriausybės galva?
https://youtu.be/ubXiJxe-awQ


>stasys 2021-04-23 6:36        2021-04-23 19:07

jei jau apsisprendei, tai prašyk šeimininko, kad būdą ir lenciūgą žaliai perdažytų. Kitiems giliai nusišvilpt ant tavo apsisprendimų.

ah1       2021-04-23 18:32

pasai nesąmonė:
“Dainius Kepenis - pagaliau Covid-19 prilygintas eilinei ligai. Bet dar teks pakentėti su apynasriu.”

https://www.youtube.com/watch?v=_TZ7m-UasPo

Demokratija       2021-04-23 15:08

reikalauja kuo greičiau įvest Segregacijos įstatymą Amerikos pavyzdžiu - nėr ko čia prasčiokams po kojomis oligarchams trainiotis.

sitas       2021-04-23 11:05

skiepu pasas ne del laisves, o del kontroles. Daiktus vadinkite savais vardais.

asmeniskai       2021-04-23 10:28

as netikiu kad nors puse visuomenes sutiks skiepytis. Ir tas pasas man tikrai nepriimtinas, idomu kaip cia bus su tais kurie atsisako bendrautri bet kokia forma su medikais.

Pinigų taškymas       2021-04-23 7:24

Paprasčiausiasa mūsų pinigų taškymas:tuoj susikurs departamentas, taisyklės, kontrolierių šutvė, spausdinimas, registravimas; nejaugi konservatoriai nemato, kad šaliai ne tokių “zabovų” reikia

stasys       2021-04-23 6:36

Jei kam toks skiepų pasas reikalingas kodėl gi ne ? Jei žmogus apsisprendęs ji turėti jam drausti tą daryti tiek pat ne humaniska kaip ir versti ta skiepu pasą turėti nenorinciam. Kaip suderinti visuomenės poreikius ir vieno individo norus ? Į tą klausimą kur kas sunkiau atsakyti ,, yba tas konkretus individas jokiu būdu nenori būti varžomas realybės .Be abejo yra pavojus visuomenei prisižaisti ir suvaržyti save pačią pertekliniais reikalavimais yba technokratu valdoma visuomenė pasikliauna ne protu , ne jo analizė o gaunama informacija kuri dažnai būna toli nuo tos realybės arba labai paviršutiniška .
Pagal mane valdžia turi užtikrinti tokio paso galimybę turėti ,o pilietis nuspręsti ar jam jo reikia , suvokiant būsimus jam taikomus apribojimus lankytis viešose vietose.

Žalias pasas       2021-04-22 20:14

Jau buvo JAV, taip vadinama”žalia knyga” (“The n…. motorist green book”), skirta juodaodžiams. Buvo naudojama 1936-66 metais. Juodaodžiai galėjo keliauti tik į tam tikras vietas, tam tikru metu, apsistotoi tam tikrose vietose, kaip ir buvo nurodyta “žaliojoje (galimybių) knygoje”.
Grįžtame i diskriminacijos laikus

Agnė       2021-04-22 20:12

Pasiilgome Verygos “draudimų”? Laaaabai! Šioji “laisvė” iki koktumo jau smegenis ėda

Turčiai (bilijonieriai) svetimų šalių       2021-04-22 20:07

ypač rūpinasi mūsų mažutėliais - ubagais, bedarbiais ir minimalkę uždirbančiais nabagais be ateities.

Al.       2021-04-22 19:41

Tam, kad nuo mūsų atskrestų kovidiniai čekistai, atkišam skiepui petį - Petys už laisvę ! Kad atsikabintume nuo mus persekiojančių sodomitų, reikės atkišti užpakalį ?

Po antro skiepo        2021-04-22 15:42

daugiau dvejų metų nekeliaus, nes iškeliaus: http://www.kla.tv/18040

O man papūst       2021-04-22 14:30

ant to paso ir su juo susijusios laisvės, aš ir taip laisvas. Ir neleidimas nuvažiuot kur nors ar į sumauta restoraną, man sukelia tik juoką. Tokiais juokeliais jūs mano laisvės net nepaklibinate.

Pagaliau       2021-04-22 12:49

bilijonieriai(milijardieriai) mus paėmė į nelaisvę. Kad į laisvę galėtum ištrūkti - turi sutikti laisva valia pasitrumpinti gyvenimą ir drg.Švabą pripažinti Pasaulio Viešpačiu (kunigaikščiu).

Pažanga       2021-04-22 10:47

Kai techininės galimybės leidžia, tai ko nepasinaudoti. Kartais atrodo, kad technika vystoma sparčiau, nei vystosi technikos naudotojų protas. Taip ir bakterijos nusinuodija nuo savo sukurtos terpės. Kažkada bndžiau įsivaizduoti mobilų telefoną NKVD laikais. Dabar tai įsivaizduoti nebesunku.

Kis       2021-04-22 10:08

pamaciau “skiepu pasa"ir iskazkur pries akis isdygo J.V.Stalino9 politika su pilietiniais pasais,ateme ir pasake,jus niekur nesidesite,o as jus tvarkysiu kaip oziukus.Kas tas profesorius ,kuris sitaip ismano Stalino politika ir taktika?Leidziu speti iki 3-ju kartu,pameginkite sia loterija?Ir ji sklando ne tik “europos centre”,bet ir jos uzkulisiuose,kas ta bacila nuneses iki europos pakrasciu?

Žodžio laisvė...       2021-04-22 9:33

Jeigu bus pradėta dalinti tokius pasus,tai išduodantiems šį popiergalį atsiras galimybė juos paversti preke.Juk pas mus viskas yra paverčiama preke,net ir žmogaus
organas.


Rekomenduojame

Andrius Martinkus. Ką liudija dainos „Kelkis, Lietuva!“ gimimas?

Karolinska (Švedija) ligoninė nebetaikys hormoninio lyties keitimo metodo vaikams

Lina Dūdaitė-Kralikienė. Kai priežastys painiojamos su pasekmėmis, arba Kaip grąžinti valstybę prie ‘res publica’

Eligijaus Masiulio bylos penkmečiui artėjant Dovilas Petkus klausia: ar Tauta gali tikėtis atomazgos, aiškumo ir teisingumo?

Algimantas Rusteika. Apie karą, kurio nebus

Nuo bačkos. Andrius Navickas, vienas iš naujojo Partnerystės įstatymo autorių – apie krikščionybę, meilę ir naujuosius inkvizitorius

Ramūnas Aušrotas. Pora pastabų dėl koalicijos partnerių (!) rengiamo Partnerystės įstatymo projekto

Nida Vasiliauskaitė. Ką atsakyti žmogui, kuris yra „pasiryžęs aukoti dalį savo laisvės vardan bendro gėrio“?

Vytauto Sinicos pozicija LRT diskusijoje su Tomu Vytautu Raskevičiumi dėl vienalytės partnerystės projekto

Gertrūda Jolanta Juchno SF. Reikia dalyvauti, nes jei nepaprašysime atsižvelgti į Tautą, kito Maršo jau nebebus

Replika. Romualdas Žekas. Rafinuotas bandymas apgauti

„Neredaguota“ pokalbis su Nida Vasiliauskaite. Žmonių balsas

Dėl pasisakymų organizatorių vardu: „Didžiojo Šeimos Gynimo Maršo 2021“ organizacinės grupės pranešimas žiniasklaidai

Iš skaitytojų pašto. Pranas Kaladė apie Laisvę ir „laisvę“

Paulas Stametsas: Išgydo net vėžį – nepažintas grybų pasaulis

Kardinolas S. Tamkevičius palaiko „Šeimų maršo“ idėją: „Ginant principines vertybes Bažnyčia stovės mūru“. Kunigų R. Grigo ir A. Valkausko pozicija

Andrius Švarplys. Į ką lyties ir diskriminacijos nęsamonės perdaro Ameriką: gimsta naujoji CŽV

Herta Burbė apie „galimybes“: vasarą paplūdimyje

Vytautas Sinica. Bažnyčia draudžia katalikams balsuoti už partnerystę (ir A. Navickas tą žino)

Brolio Arūno Peškaičio žinia: Pranciškonų ordinas draudžia broliui Pauliui Vaineikiui dalyvauti Šeimų gynimo marše (papildyta)

Nuo bačkos. Andrius Navickas: Taip, aš palaikau Partnerystės įstatymo priėmimą

Kastytis Braziulis. Ar pritariu šeimų maršui? Taip, be abejo, nes…

Nida Vasiliauskaitė. Klausiate, ką daryti? Paklauskite piliečių

Jarūnė Rimavičė. Atsakymai į klausimą, nuo ko ginama tradicinė šeima Lietuvoje

Andrius Švarplys. Pagaliau yra alternatyva „Dviračio Žynioms“

Romualdas Žekas. Lavono gaivinimas

Jolanta Blažytė. Aūūū, Greta!!! Kur tavo „How dare you?“

Nida Vasiliauskaitė. Dabar išties pabūsiu – pirmą kartą – radikalu

Papunkčiui. Vytautas Sinica apie elitizmą

Vidas Rachlevičius. Dvi šalys nesitaiksto su Kinijos užmačiomis Pietų Kinijos jūroje – koks bus šios atsakas?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.