Demokratija ir valdymas

Seimo rinkimai įvyko: pusę Seimo narių mandatų pasidalijo šešios partijos

Tiesos.lt siūlo   2016 m. spalio 10 d. 20:57

11     

    

Seimo rinkimai įvyko: pusę Seimo narių mandatų pasidalijo šešios partijos

Spalio 9 dieną vykusiuose Seimo rinkimuose dalyvavo 50,55 proc. rinkėjų – rinkėjų aktyvumas buvo kiek mažesnis nei 2012 metais (52,4 proc. rinkėjų).

Pagal pirmadienio vakarą suskaičiuotus duomenis iš 71 rinkimų apygardos ir visų 1996 apylinkių, rinkimų barjerą įveikė 6 partijos:

Tėvynės Sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai: 21,64 proc. – 20 mandatų;
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga: 21,66 proc. – 19 mandatų;
Lietuvos socialdemokratų partija: 14,43 proc. – 13 mandatų;
Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis: 9,04 proc. – 8 mandatai;
Partija „Tvarka ir teisingumas“: 5,33 proc. – 5 mandatai;
Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga: 5,49 proc. – 5 mandatai.

Rinkimų barjero neperkopė: Darbo partija – 4,69 proc.; Antikorupcinė N.Puteikio ir K.Krivicko koalicija (Lietuvos centro partija, Lietuvos pensininkų partija) – 6,07 proc.; Lietuvos žaliųjų partija – 1,94; Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai) –  2,14; Politinė partija „Lietuvos sąrašas“ – 1,72; Lietuvos liaudies partija – 1,01 proc.; S.Buškevičiaus ir Tautininkų koalicija „Prieš korupciją ir skurdą“ (partija „Jaunoji Lietuva“, Tautininkų sąjunga) – 0,54 proc.; „Drąsos kelio“ politinė partija – 0,28 proc.

Spalio 23 dieną rinkimų kova vyks dar dėl 68 Seimo narių mandatų vienmandatėse apygardose – trijose vienmandatėse apygardose parlamentarai išrinkti jau per pirmąjį turą: Leonardas Talmontas (LLRA-KŠS) – 64,43 proc. rinkėjų balsų; Česlavas Olševskis (LLRA-KŠS) – 57,31 proc. rinkėjų balsų; Ingrida Šimonytė (TS-LKD) – 51,54 proc. rinkėjų balsų.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga pirmauja 17-oje vienmandačių rinkimų apygardų, o Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai ir socialdemokratai – 10-yje.

Daugiau balsavimo rezultatų ieškokite ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Pikasas pradžia       2016-10-12 10:58

Apie “aršiausias kovas” vienmandatinėse apygardose dar bus laiko padiskutuoti. Kol kas manau verta išsiaiškinti pačią šių Seimo rinkimų prasmę ir esmę. Kalbėsiu atvirai: Dešinės centro jėgos (TS LKD ir LS) pralaimėjo pagrindinėms kairiosioms jėgoms (LVŽS ir LSDP) keturiais Seimo mandatais.  Tai, kad N.Puteikio ir K.Krivicko koalicija neperžengė 7 proc. ir neišeliminavo tuo pačiu mažiau palaikymo gavusios TT partijos, lemia rezervo dešinei trūkumą. Peržvelgus kai kurias Žemaitijos apygardas susidaro įspūdis, kad kai kas ir per rinkimus dar manė, kad prezidentas R.Paksas - nuskriaustasis. MIeli žemaičiaI,  jūs net neįsivaizduojate, ką rašys apie šį nušalintąjį prezidentą ateities istorikai. Žinoma, jei Lietuva sugebės išsaugoti savo Nepriklausomybę. Tiek to. Yra kaip yra. Tačiau teigti, kad jokių permainų politikoje dar neįvyko ir kad nėra jokių šansų, kad nevaldys Lietuvos panašios jėgos, kurios valdė šiuos keturis metus, išlieka. Be to, Seime nebeliko kelių odiozinių politikų. Išsilakstę pirmieji partijų lyderiai taip pat kai ką pasako. Tačiau ne viską. Tampa nedidele paslaptimi, kad iškritusią DP keičia LVŽS. Savo esme tai labai panašios politinės jėgos, tačiau valstiečiai ir žalieji Seime gali suskilti, jei tokio finansavimo “in cash”, kaip prie V.Uspaskich, nesulauks. Manau , kad tas margutis su premjeru S.Skverneliu net ir socialdemokratams gali nelabai patikti. Šie pripratę viską suvadovauti patys.

Pikasas tęsinys       2016-10-12 10:57

Tad summa summarum, valdžios pasikeitimo tikimybė išlieka tik tada, jei minėtos dešinės - centro dvi partijos laimės prieš savo konkurentus. Nepamirškime ir to, kad tie kurie turės teisę į iniciatyvą sudarinėti valdančią koaliciją gali tikėtis dar ir pavienių, save išsikėlusių dėmesio. Be to ir prezidentė D.Grybauskaitė pasisakė už permainas, palinkėdama “mažiau Seime vogti”. Jei, sakykim, koks R.Karbauskis, valdydamas 30 tūkst. hektarų žemės ir turėdamas virš 12 mil. eurų turto panorės savo turtus gerokai padidinti ar bent jau apginti turimų teisėtumą, tai kalbėti apie visišką ES ir kitų  lėšų įsisavinimo skaidrumą būtų sudėtinga. Nenoriu būti blogu pranašu, tačiau buvę skandalai kitko nežada. Ir nežiūrint viso to, ką aukščiau sudėliojau, esu įsitikinęs, kad viskas mūsų piliečių rankose. Panorėsime atitrūkti nuo neatsakingų valdančių jėgų atsiradimo tikimybės, tai susitelkę galime ir tą pasiekti. Na, o jei įvyktų taip, kad LVŽS pasijus pralaiminti ir panorės išbandyti koaliciją su dešinės centro jėgomis, tai kas gali tai užginti? Gal suskilę jie nebegalės jai iš esmės pakenkti. Prisiminkime, kad A.Valinsko likę 7 “samurajai” koaliciją išsaugojo. Visko toje politikoje būna. Net ir mažų stebuklų.

Pikasas       2016-10-12 9:29

Pats didžiausias “nusikaltimas” yra nuolat internete platinimas epitetas - “anūkėlis”. Manau, kad nors Gabrielius Landsbergis į politinius vandenis paniro santykinai visai neseniai, bet toks jo giminystės ryšys prideda jam nemažai balų. Tai normalu, nes būtent profesorius Vytautas Landsbergis buvo tas Nepriklausomybės architektas, kuris lemiamu momentu sugebėjo paveikti LSSR Aukščiausiąją tarybą, kad būtų priimtas Lietuvos ateitį lėmusį sprendimą. Tuomet atsiskyrusios LKP šalininkai, siekę “Stepas po Stepo” varianto, nesurinko nei trečdalio balsų. Kaip jau rytojaus dieną tapo aišku, kad kelias į Nepriklausomybę būtų užkirstas Sojūzo valdžios parengtame naujame išstojimo įstatyme. Tad Gabrielius turi teisę didžiuotis savo seneliu. Na, o kad V.Landsbergis liks amžinu priešininku tų, kuriems “prie ruso buvo geriau gyventi”, tai tokia situacija gali savaime išnykti kartu sa ta nomenklatūros karta, kuri iki šiandien tyčiojasi iš mūsų Laisvės. Ateina nauja jaunimo karta, kuriai sovietiniai “brandasu socilaizmo” marazmai gali kelti tik juoką. Beje, ne iš karto G.Landsbergiui pavyko nuo politinės raiškos šablonų pereiti prie politinės esmės gelmės ir šilto bendravimo nuoširdumo. Per tokį trumpą laiką tai – didelis pokytis. Tai teko pripažinti ir jo oponentams, skaičiusiems savo labai prasmingas kalbas iš “špargalkių” Prakalbo Gabrielius žmogaus balsu ir tai neliko nepastebėta rinkėjų. Sutikti tenka, kad per eilę rinkiminių kadencijų tęsėsi panašios tezės bei vienodas jų pateikimas, Dievaž įkyrėjo.. Pagal savo patirtį žinau, kad reikia sugalvoti pirmą mintį. O toliau viskas liejasi savaime . Ar raštu ar žodžiu – tas pats. Žinoma, kiekvienam gali būti šiek tiek skirtinga… Tačiau , jau Petras Pirmasis žinojo, ką reiškia savų minčių pateikimas ir kad tai gerokai skiriasi nuo bojarinų raštvedžių priraitymų. Caras įsakė kalbėti be rašto, “čtob dūrenj každovo vidna byla” ( kad kiekvieno kvailumas pasimatytų). Manau, kad TS LKD partijos lyderį komentarų puslapiuose. apipildavę epitetų tiradomis liko su ilga nosimi. O gal būtent tokie “gudručiai” taip pat prisidėjo prie gero dešinės partijos pasirodymo pirmame ture? Kas gali paneigti? Dabar laukia lemiamas, antras rinkimų turas. Kadangi kairės jėgos kol kas tvirtos daugumos neturi, todėl rinkėjai turi teisę apsispręsti ar palikti tą pačią, gerokai susikompromitavusią ir stagnuojančią valdžią ar bandyti veržtis iš to raugo. Matysim. Būtų įdomu sužinoti kas įkvėpė Gabrielių Landsbergį būti atsargesniam, girdint LVŽS lyderių naivius blefus apie “vaivorykštinės” koalicijos galimybę?

 

Pikasas       2016-10-11 19:03

Gal dėl kokio mandato ir suklydau, tačiau priakaičiavau TS LKD antrame ture 22 pirmoje pozicijoje ir 21 rezultatą antroje. Manau, kad VRK paskelbti rezultatai yra tikslesni negu šiame rašinyje nurodant, kad (cituoju) “Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga pirmauja 17-oje vienmandačių rinkimų apygardų, o Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai ir socialdemokratai – 10-yje.”

zita.       2016-10-11 18:16

po kompu užlinkimo anukas ėmė ir pralenkė karbauski.ir atsitik šitaip.

Marginalas       2016-10-11 17:32

Nieko nuostabaus, aišku, kad turėjo “laimėti” valstybės palaikomų bei reklaminio solidumo išbandytų konservatorių bei populisto Karbauskio oligarchinio sporto komandos.
Kaip kadais tarė Virgilijus Noreika apie “pertvarką”: Mes nemetam kelio dėl takelio! -
tą patvirtina ir dabartis. Lietuviai kietai pasitiki solidžiais dėdėmis spalvotame televizoriuje ir, dėdžių vedami, visa banda tvarkingai juda į demokratinį “Gyvulių ūkio” konclagerį.
Tad tikėkime ir toliau šv. rinkimais bei šv. balsų dauguma! Tegyvuoja dar niekur nematytas “liaudies suverenitetas”!

Cha,       2016-10-11 16:06

na, kad Pats Puteikis irgi konciervas, anot Jūsų, nežinot?

A. Kliukliukaitė       2016-10-11 8:51

I kiek mandatų gavo tautą atstovaujantis Lietuvos Sąrašas?

gal kas žiūrėjote?       2016-10-10 23:21

Kai Puteikis LRT studijoje pasakė,kad suvienodintų pajamų mokestį turtuoliams ir eiliniams,dešimties minučių bėgyje pasirodė ilgai laukta Vaigausko spaudos konferencija,kurioje jis pasakyti neturėjo ko,nes turėjo tik apytikslius duomenis iš dalies mažųjų apylinkių.Bet paskubėjo pasakyti,kad Puteikio ir Krivicko koalicija neperžengia 7% barjero.Užtai sisteminiai “liankai” iškart,avansu buvo apdovanoti mandatais,nors dar nebuvo jokių duomenų iš didžiųjų miestų,kurie iš esmės kaitaliojo nugalėtojų išsidėstymą.Va ir galvok ką nori.Man atrodo,sisteminis monolitas mieliau linkęs dovanoti koloradiniams mandatus,nei leisti būti išrinktiems puteikiams,kuoliams,krivickams.Nes koloradiniai yra lengvai pažeidžiami,bet labai naudingi.Kitaip seniausiai būtų juos sutraiškę kaip a.a “Drąsos kelią”.Sveikinimai Venckienės nemėgtai K.Sulikienei! smile

O Puteikiui tai RIEBIĄ pastabą turiu.Kokį velnią jūsų sąraše pamiršo “legendinis” antiherojus,ekskonservas Nr.17 sąraše Evaldas Jurkevičius? Pagailo prisitaikėlio,iš Seimo kėdės nugriuvusio iki “Venipak” siuntų išvežiotojo? smile

Back       2016-10-10 22:57

Grįžinėjam į 1940-sius.
Palengva, bet labai nuosekliai.

Hmmmmm.....       2016-10-10 22:42

“Pagal VRK turimus duomenis iš visų 71 rinkimų apygardų ir 1996-tų rinkimų barjerą įveikė 7 partijos:”  Back to 1996???


Rekomenduojame

Nida Vasiliauskaitė. Ko bijote? Jų?

Algimantas Rusteika. Gal pabandom niekur nebebėgti?

Vygantas Malinauskas. Iš tėvų valdžios išlaisvinto vaiko interesas

Vytautas Radžvilas. Nesibaigianti tremties Golgota

Vytautas Sinica. Kas priešina visuomenę?

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Visiškas teisinis nihilizmas

Lietuvos šeimų sąjūdžio pareiškimas: Vienykimės!

Lietuvos Šeimų Sąjūdis: pranešimas dėl birželio 15–16–17 dienomis įvyksiančių protesto akcijų

Ramūnas Aušrotas. Ką reiškia SAM paskelbtas vaikų nuo 12 metų skiepijimo vajus ir manipuliacijos įstatymo tekstu?

Ką šiandien žinome apie tremtis? Dovilo Petkaus pokalbis su prof. Rasa Čepaitiene

Krescencijus Stoškus. Maršas, apnuoginęs realybės absurdą

1941 m. Birželio sukilimo 80-metį pasitinkant. Valdas Vasiliauskas: Idėjinė A. Sniečkaus klaida

Kviečiame į parodą „Pirmasis masinis trėmimas 1941 m. birželio 14–19 d.“

Vidas Rachlevičius. Aš su siaubu laukiu naujų rinkimų

Vaidotas A.Vaičaitis. Šeima, partnerystė ir Civilinis Kodeksas

Vidmantas Valiušaitis. Pasiuntinys, kurio neatpažino. In memoriam Stasys Lozoraitis (1924–1994)

In memoriam Marcelei Kubiliūtei (1898–1963): ar atsirastų Vilniuje paminklas pačiai iškiliausiai Lietuvos Moteriai, Tautos sukilimo dalyvei?

Zigmas Tamakauskas. Atminties išsaugojimo paminklas

Robert P. George. Drąsa, meilė ir pasiaukojimas kovoje už šeimą

Lietuvos advokatūros pergalė prieš STT: slaptų pažymų eros pabaiga?

Pristatome „Šeimų Sąjūdžio“ nuotolinę vaizdo konferenciją apie protesto akciją birželio 15–17 dienomis

Geroji Naujiena: Broliai, seserys, gyvenkime ir mes tikėjimu, ne regėjimu

Rasa Čepaitienė. Jie sako „NE“

Nacionalinis susivienijimas kviečia paminėti Birželio sukilimo 80-metį

Kastytis Braziulis apie jėgos naudojimą prieš parlamentarą: incidentas gali tapti precedentu

Nida Vasiliauskaitė. Kokia būtų TS-LKD ir medijų reakcija, jei tai būtų nutikę Baltarusijoje ar Rusijoje?

„Neredaguota“ pokalbis su istoriku Valdu Rakučiu apie tarpukario Lietuvą iki perversmo

Andrius Švarplys informacinėje laidoje „Proto balsas“: kur dingo tikroji TS-LKD partija ir „konservatizmas“ Lietuvoje?

Kas Nidą Vasiliauskaitę stebina labiau nei žvaigždėtas dangus, kėlęs nuostabą Kantui

Vidmantas Valiušaitis apie Lukašenkos vertą „šventę“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.