Dienos aktualija, Pedofilijos byla

Šiandien Apeliacinis teismas atsivers „Garliavos perversmininkų“ bylą

Tiesos.lt redakcija   2019 m. spalio 20 d. 11:08

35     

    

Šiandien Apeliacinis teismas atsivers „Garliavos perversmininkų“ bylą

Spalio 21 d., pirmadienį, 9.30 val. Lietuvos apeliaciniame teisme bus pradėta nagrinėti Lietuvos piliečių, ilgą laiką viešojoje erdvėje vadintų „Garliavos organizuota grupe“ ar „perversmininkais“, apeliacinis skundas. Jame prašoma įvertinti Šiaulių apygardos teismo kolegijos (teisėjai Raimundas Jurgaitis [pirmininkas], Nijolė Matuzevičienė ir Virginija Žindulienė) priimtą sprendimą.

Atsakyti į klausimą, ar pagrįstai Šiaulių apygardos teismas nusprendė, kad savo pilietinę pareigą ginti silpnesnįjį, tuo labiau – vaiką, vykdę žmonės yra kalti dėl „kvalifikuoto šmeižimo (BK 154 str. 2 d.), neteisėto informacijos apie privatų asmens gyvenimą rinkimo (BK 167 str.), neteisėto informacijos apie asmens privatų gyvenimą atskleidimo ar panaudojimo (BK 168 str.), trukdymo teisėjo, prokuroro, tyrimo pareigūno, advokato ar antstolio veiklai (BK 231 str. 1 d.)“, patikėta ypatingos sudėties teisėjų kolegijai: jos pirmininke ir pranešėja paskirta Jolanta Čepukėnienė [pirmininkė ir pranešėja], jai talkins Justas Namavičius ir Regina Pocienė.

Kaip jau skelbėme, Šiaulių apygardos teismas, 2015 m. gruodžio mėn. ėmęsis nagrinėti vienuolikos kaltinamųjų – Audronės Skučienės, Ramintos Baltuškienės, Tatjanos Borovec, Gedimino Aiduko, Dariaus Kaminicko, Rimanto Stanislovo Rinkevičiaus, Gintaro Banaičio, Violetos Banaitienės, Andrejaus Lobovo, Renaldo Ščiglinsko, Vitalijaus Keršio – neva baudžiamąsias veikas, savo sprendimą suguldė į 120 puslapių apimties nuosprendį.

Kviesdami ir toliau stebėti, kaip Lietuvos teismai atlieka jiems patikėtą pareigą – vykdo teisingumą, siūlome prisiminti, kaip ši byla buvo nagrinėjama Šiaulių apygardos teisme. Atgaivinti kone ketverių metų senumo įvykius Jums pagelbės Tiesos.lt portalo bendradarbės Irenos Vasinauskaitės rašinių ciklas, išsamiausiai nušvietęs šią bylą. Kone visus Šiaulių apygardos teismo posėdžius stebėjusi ir aprašiusi visuomenininkė ne tik primins, kaip prokurorei Ritai Poškienei tik iš trečio karto pavyko suformuluoti kaltinimus, bet ir tai, kodėl visi kaltinamieji bei didžioji dauguma liudytojų, kalbėdami teisme, atsisakė savo ikiteisminio tyrimo metu duotų parodymų ir paliudijo apie jiems darytą spaudimą, kodėl teismas teikėsi pakviesti ne visus gynybos kviestus liudytojus, kas šioje byloje tapo pagrindiniais įkalčiais ir pan.

Irena Vasinauskaitė. Garliavos epopėja tęsiasi [4]

Irena Vasinauskaitė. Aukščiausios prabos teisėsaugos cinizmas (papildyta video) [3]

Irena Vasinauskaitė. Nuteisti negalima išteisinti… [2]

Irena Vasinauskaitė. Šiaulių Apygardos teisme paskelbtas nuosprendis pilietiškiems Garliavos mergaitės gynėjams: kas jį surašė? [1]

Irena Vasinauskaitė. „Užsikrėtęs teisingumo bacila“…

Irena Vasinauskaitė. Ramintą Baltuškienę – dorą pilietę ir valstybės tarnautoją – „šluba teisėsauga“ įrašė į „Garliavos perversmininkų“ gretas?

Irena Vasinauskaitė. Ekspolicininkas kritikavo buvusių kolegų darbą (II)

Irena Vasinauskaitė. Ekspolicininkas kritikavo buvusių kolegų darbą (I)

Irena Vasinauskaitė. Žūtbūt REIKIA nuteisti nežinia UŽ KĄ? (Gedimino Aiduko baigiamasis žodis Šiauliuose)

Irena Vasinauskaitė. Nuo 2015 metų gruodžio Šiaulių Apygardos teisme nagrinėta vadinamoji Garliavos „perversmininkų“ byla baigiasi

Irena Vasinauskaitė. Šiaulių Apygardos teisme treji metai nagrinėjamoje Garliavos byloje pradedamos baigiamosios kalbos

Irena Vasinauskaitė. Garliavos byla. Ar dar gyvas Vitalijus Keršis?

Irena Vasinauskaitė. Taip „siuvamos“ Garliavos bylos?

Irena Vasinauskaitė. Teisme liudija Garliavos bylos „siuvėja“. Bet ne apie „sukirpėjus“...

Garliavos „perversmininkų“ byla. Irena Vasinauskaitė. Kaltinimai Ramintai Baltuškienei ir po patikslinimų netapo aiškesni (tęsinys)

Irena Vasinauskaitė. Raminta Baltuškienė teisiama už ištikimybę Lietuvai ir jos piliečiams (tęsinys)

Irena Vasinauskaitė. Garliavos bylos kuriozai: stropumas ir sąžinė valstybės tarnyboje – nusikalstamos veikos požymiai?

Irena Vasinauskaitė. Kam vadovavo Audronė Skučienė? arba Kas Garliavos mergaitės gynėjus „sugrūdo“ į organizuotą grupę? [4]

Irena Vasinauskaitė. Kas Garliavos mergaitės gynėjus „sugrūdo“ į organizuotą grupę? [3]

Irena Vasinauskaitė. Kas Garliavos mergaitės gynėjus „sugrūdo“ į organizuotą grupę? [2]

Irena Vasinauskaitė. Kas Garliavos mergaitės gynėjus „sugrūdo“ į organizuotą grupę? [1]

Irena Vasinauskaitė. Garliavos istorijoje svarbiausias ikiteisminio tyrimo informatorius… „facebook“?

Irena Vasinauskaitė. Forsuojamas Garliavos bylos nagrinėjimas?

Irena Vasinauskaitė. „Perversmininkų“ byla: Nuteisti negalima išteisinti

Irena Vasinauskaitė. Nelauktas posūkis Garliavos byloje: realybė ar gynybinė versija?

Irena Vasinauskaitė. Ant rezonansinių bylų „siuvimo“ konvejerio – Garliavos byla

Irena Vasinauskaitė. Teisėsauga įstrigo Klonio akligatvyje

Irena Vasinauskaitė. Šiauliuose „įsūdyta“ Garliavos byla

Irena Vasinauskaitė. Pasipriešinimo stovykla? Organizuota gauja ar bendrininkų grupė? O gal Lietuvos piliečiai, bandę apginti vaikystę?

Irena Vasinauskaitė. Ar tik Garliavos bylose teismus valdo sekretorės?

Irena Vasinauskaitė. Garliava – paminklas pamynusiems Lietuvos Respublikos Konstituciją

Irena Vasinauskaitė. Garliavos ATLOJIMAS – jau prasidėjo?

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

>Toks Namavičius       2019-10-24 10:36

Aptarinėjant teisėjo Justo Namavičiaus tėvo Zenono Namavičiaus malonų būdą bei aukštą profesionalumą, šis ėmė ir pasimirė. Užuojauta sūnui.

sąsiui       2019-10-23 17:02

Visuomenininkas nuo tuberkuliozinio sąsiaus tuo ir skiriasi, kad jis yra visuomenininkas, o ne sąsius.smile

stasys prisimena       2019-10-23 9:52

savo čapajevišką jaunystę su petkomis, todėl labai nekenčia ,,patvorinių”, kurie pabandė parodyti ,,nu nu nu”. Kovos iki galo ir nepasiduos. Įsižiūrėkite. Štai taip atrodo ,,nepatvoriniai”. Kaip stasys. O jūs tikitės lengvos pergalės?

joo       2019-10-23 9:34

šaudysim su petradomis.

stasys        2019-10-23 7:21

Stasui 2019-10-22 20:19 > Prieš to paklausdamas pats turėjote sau užduoti klausimą o kuo skiriasi tuberkuliozininkas nuo visuomenininko . smile i ta klausima neatsakius sąžiningai sekantis teiginiai yra beprasmiški .

-------       2019-10-22 20:49

-> Jules 14.46
Jules, ,,...Riaušių policija, sukomplektuota iš nežinia ko…” - o štai čia jau tikrai įdomu.
Gal kas nors ką nors detaliau?

Stasui       2019-10-22 19:19

O ko platini tuberkuliozę visuomenėje ir prašaisi uždaromas? Kas tau trukdo paprastai atsigulti į ligoninę?

oi koks rimtas užsiėmimas!       2019-10-22 19:16

Stuok, tciaysmas iayna! Net rudai-baltas “Abibas” lampasas ant VSD “pentagono” ryškiau nušvito, o saugumiečių atžalos šįkart gausiai papildė sisteminių partijų gretas prieš ateinančius Seimo rinkimus.

Toks Namavičius       2019-10-22 14:24

tarybiniais laikais buvo labai normalus teisės dėstytuvas. Čia gal jo atžala jau taip toli prastumtas Jei į tėvuką nusidavė, tai neturėtų būti falšyvas…

stasys       2019-10-22 13:05

al. .. nereikia gailėti tuberkuliozininko kuris tyčiom platina savo užkratą visuomenėje . Pats sau atsakykite kada visuomenė turėtu tokį ligonį uždaryti ir kur turėtu baigtis ta teorinė galimybė ? dešimt metu ilgas laiko tarpas .

s.m.       2019-10-22 13:02

komitetinis sąsys vis labiau sielojasi, kad anksčiau ar vėliau su pagreičiu artėja ta diena, kai ir jis bus išrištas su galimai panašiais pedopolinkiais… O juk taip nesinori į kalėjimą senam raudonarmiečiui.

Al.       2019-10-22 9:12

stasy, net jei tavo skleidžiama panieka ,,patvoriniams” yra nuoširdi, įsivaizduok bent teorinę galimybę, kad visą šį laiką dėl to buvai neteisus ir tų niekuo nekaltų žmonių atžvilgiu elgeisi niekšiškai. Kaip tada jaustumeis ? O juk mastantis ir doras žmogus nuo roboto tuo ir skiriasi, kad visada turi bent nedidelę abejonę.

Vinis       2019-10-22 7:58

Jei valdžioje ir teismuose daugumą sudarytų ne pedofilai, tai gal ko nors ir galima būtų tikėtis, o dabar matome kitokias proporcijas…

Ramiros       2019-10-21 16:17

Juokas per ašaras ....

Keršis       2019-10-21 15:15

Procesas nukeltas dviem savaitėms - lapkričio 4 d. 9:30, nes visi - ir nuteistieji, ir jų advokatai ir netgi Poškienė pareikalavo, kad posėdyje dalyvautų ašinis šios bylos personažas - policijos agentas Vitalijus Keršis, kuris buvo pripažintas nenusikaltusiu, nes “prisipažino” nusikaltęs, o šiuo metu yra užsienyje.

tam Noriu priminti       2019-10-21 15:09

Ūsofilai juokina, savo kvailus argumentavimus remdami jų nekenčiamos N.Venckienės, besiginančios nuo išdavimo į Lietuvą, žodžiais. Aišku, puiku, kad bent vienus N.Venckienės žodžius, apie perversmą, pripažįsta tiesa. Bet, pagal paplitusį Ūsofilų aiškinimą, teisinėje valstybėje ne N.Venckienė sprendžia buvo perversmo ketinimas, ar ne, o teismas. O Šiaulių apygardos teismas, nors ir grieždamas dantimis, panaikino visus kaltinimus dėl perversmo. Jau tie Ūsofilai ir vertingiausiais gaujos teisėjais nepasitiki. Gal ir juos Landsbergis prispaudė?

Dzeikas       2019-10-21 15:09

Ir juk byla ir visas sitas maskaradas ne siaip saugina pedofilus. Cia jau perzengta ta riba, kai galejome sakyti “va, kokia pedofilu mafija stipri, itakojo teisma priimt viena ar kita isteisinanti nuosprendi”.
Byla peraugo i politika. Kur politika - paklausite?
Politika tame, kad uzciaupt BET KOKI pasipriesinima bet kokiem   “teismu” sprendimams.
Tai yra “laisva Lietuva” baigia iforminti diktatura.Sajudiniai isteriskai reke(n) apie “neteiseta” “nusikalstama” isakyma ir jo nevykdyma dabar isteriskai tyli.
Beje, laikoma ,kad moralu padeti nuverst toki rezima svetimsaliams (pvz. naciu rezima Vokietijoje arba bolsheviku Rusijoje). Ar Lietuvai tas irgi galioja?

to to Tikėjimas       2019-10-21 15:00

Tai kad net supernepriklausomi Šiaulių teismo Jurgaičiai išteisino pagal kaltinimo punktus dėl perversmo organizavimo, o Poškienė išteisinimo neskundė, o čia kažkoks egzotinis ar smerdovienė rašinėja juokus apie perversmo planus. KOkia nepagarba teismui! O juo linksmiau, kad oponentus vadina ligoniais, patys būdami proto bokštais smile

Stasys       2019-10-21 14:26

Ui, 8:22 nemeluok. Kaip galėjo kažką prisipažinti, ko nebuvo. Nebent, kaip kad enkavėdistai kažkada, kankintų žiauriai ir prisipažintų ko nebuvo, neištvėrę skausmo. Pliurpalai, apie “pervermus”, “gaujas” yra arba nesuvokiančių žmonių, arba suinteresuotų, kad kažką sudoroti, kas “perbėgo kažkam labai ypatingam skersai kelią” ...Apie “gaują” kur ji yra kažkada viešai ištarė generolas Gailius. Dar girdėjosi visai neseniai apie gaują  Panėvėžyje ...
.

Jules       2019-10-21 13:46

Aha, atvers! Riaušių policija, sukomplektuota iš nežinia ko, irgi rengiasi duot į kailį nepatenkintiems lietuvaičiams, runkeliams, kai kitokiems, kaip 1940 metais nepajėgi. Pamenate, kaip Pirmoji respublika išdavė policijos ir saugumo vadus priešui į nagus, nes jie ištikimai tarnavo Lietuvai Tėvynei, o dabar kam tarnauja ir pasitarnaus, gal yra žinančių?

to Tikėjimas       2019-10-21 7:22

Apsispręskit pagaliau, ko jūs norit - tiesos ar melo. Kad buvo organizuotas perversmas, tai rodo visi faktai ir net pačios Venckienės prisipažinimas, kuris teisme turėtų būti perskaitytas, kaip patvirtinantis dokumrntas. Išvis nesuvokiami Jūsų reikalavimai.

Tikėjimas       2019-10-21 5:24

Yra vilties, kad ši ypatingos sudėties teisėjų kolegija panaikins absurdiškus kaltinimus nekaltiems žmonėms ir priims teisingą sprendimą. Viskas priklauso nuo jų sąžiningumo ir teisingumo.

Pagarba ir padėka       2019-10-20 23:36

Irenai Vasinauskaitei už dėmesį šitai “bylai”.

ah1       2019-10-20 21:48

Prigyvenom ... Lietuvoje teisėsaugoje naudojami NKVDistiniai mechanizmai patvirtinti NKVDisto išperos - teismai jau be atsakovų priima teismo nutartis, teisėjai vadovaujasi melu, Lietuvos teisėsauga tapusi nusikaltamu susivienijimu: Lietuvos teisėsauga - teisėjai pažeidinėja žmogaus laisves ir teises ir Europos žmogaus teisų konvenciją, tikslu padaryti žmogų nusikaltėliu, atimti turtą,  žeminti, Lietuvoje atimama iš žmogaus teisė net žinoti už ką jis bus nuteistas, atimta teisė ir galimybė žinoti net iš viso kad vyksta teismas ir iš žmogaus bus atiminėjamas turtas - ir visa tai seimo ir prezidento patvirtinusių tokius įstatymus darbas.

Ramiros       2019-10-20 21:43

Aišku, kad nėra ko tikėtis kitokio sprendimo, manau, kad to visko yra vienas ir tas pats reguliuotojas arba “lėlininkas”, kaip kai kas vadina. Jų tas marazmas nemažai kainavo,  va, jie ir stengiasi nemažomis baudomis kažkiek kompensuoti. Man tai liūdna ir graudu, matant tokius “nepriklausomus” teismus.

Nieko        2019-10-20 21:27

nera amzino. Visi rezimai anksciau veliau zlunga. Tai parode simtmetine , tukstantmetine praktika.

Noriu       2019-10-20 18:18

Visiems priminti,kad pati Venckienė skunde Amerikoje prisipažino organizavus gaują. Tai kodėl dabar taip atkakliai stengiatės tai paneigti,jei net pati organizatorė organizatorė tai pripažįsta. Ji

Be liustracijos       2019-10-20 17:53

sudėtinga tikėtis teisingumo.

Absurdas.       2019-10-20 16:15

  Visi kaltinimai laužti “iš piršto” - tik rodo mūsų teisėsaugos nekompetenciją ir priklausomybę (priešingai, negu skelbiama) nuo “išorės jėgų”. Visiškai užgožiamos žmogaus teisės ir žmogaus saviraiškos laisvės. Tai diskredituoja visą teisėsaugą. Tuos kelis metus ji vis skendo ciniško melo liūne, o dabar paaiškėjo ir gėdingos korupcijos liūno mąstai. Ir, matot, jie dar nori teisti Venckienę, siūlyti jai 10 metų kalėjimo. Tai kvepia kremlinių teisėjų keliamomis bylomis “masinių besporiadkų” Maskvos gatvėse dalyviams. Sakytume, absurdo teatras, bet labiau panašu į dvokiantį pūlinį Lietuvoje. Matyt, kai yra duotas nurodymas susidoroti su “bosui” neįtikusiais, o tuo pačiu pavojingais, žmonėmis - nebegalioja jokios žmoniškumo normos…

Taip       2019-10-20 15:46

Viena iš didžiausių nūdienos Lietuvos valstybingumo silpnybių yra teisėsaugos sistema /įskaitant ir Konstitucinį Teismą/,kuri taip ir liko iš pagrindų nepertvarkyta,ypač personalinės sudėties srityje.Tad, teismai veikia,bet teisingumo nedaug,o tauta nepasitiki teisiniais sprendimais.Tikėkimes,kad Prezidentas kartu su Seimu pagaliau iš esmės reformuos šią nepatikimą teisėsaugą.O Apeliacinis teismas minėtą bylą išnagrinės kaip protingai numato komentuotojas ,,Tikėtis”.Deja.

ats       2019-10-20 15:28

niekas nepasikeis,kodel ta zmogu kuris pranese,kad rado dedi savaitei uzdare i durnyna?

KGB nepasiduos       2019-10-20 14:35

lietuviai, deja, neturi savo valstybės

abejojanti       2019-10-20 14:32

ant sio svieto ner teisybes

Pesimistas       2019-10-20 14:20

niekas nesikeis!

Tikėtis,       2019-10-20 11:50

kad Apeliacinis teismas išteisintų šiuo atveju nekaltus žmones, neverta. Sistema nepasiduos. Gali panaikinti vieną kitą itin absurdišką kaltinimą, gali vienam kitam sušvelninti dėl akių bausmę. bet kaip rado, taip ir paliks - žmonės gaus galutinai įsiteisėjusius teistumus, Kur yra teisė, ten nėra politikos. Kur yra politika, ten nėra teisės. Čia Lietuva. Čia lietūs lyja. čia žmonės vienas kitą ryja…


Rekomenduojame

Papunkčiui. Vytautas Sinica apie visuomenės susipriešinimą

Prof. dr. Andrius Macas. Kažkas čia ne taip (I)

Nida Vasiliauskaitė. Tradiciškai partijos skirdavosi idėjomis ir ideologijomis, bet tie laikai jau baigėsi

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Tarp teisės į gyvybę ir teisės į abortą

Vytautas Sinica. Apie siūlymą, kad šalys Europos Sąjungoje nebeturėtų veto teisės

Vytautas Rubavičius. Baltarusijos galvosūkis – Kremlius laimi?

Nida Vasiliauskaitė. Apie „vatnikus“ ir jų medžiotojus jorkšyrus: kurie iš jų yra tikroji politinė bėda

Keletas prezidento metinio pranešimo komentarų: P.Girdenis, J.Laučiūtė, A.Širinskienė, P.Saudargas, A.Švarplys

„Netiesos jausmas valstybėje palaukti negali“? – Lietuvos Respublikos prezidento Gitano Nausėdos metinis pranešimas

„Tradere“ leidyklos naujienos: Birželio sukilimo metinių proga leidžiama J. A. Antanaičio knyga „Tautos instinktas išlikti“

Citata. Dantė Aligjeris: apie neutralumo padarinius moralinių išbandymų metu

Jonas Kauneckas: visi turime su Nacionaliniu Susivienijimu reikalauti Referendumo arba kitos Visuomenės apklausos

Nida Vasiliauskaitė. Tai šitą jie vadina „komunikacija“ ir „profesionalumu“?

Jūratė Laučiūtė: Visiems, balsavusiems už TS-LKD partiją, siūlau pagalvoti, kas jums yra Lietuva

Naciukų* Lietuva? Aleksandras Nemunaitis primena, Tomas Baranauskas pataria

Vidmantas Valiušaitis. Tėvas apie Birželio sukilimą

Audrys Karalius. Padre…? Kodėl…?

Kaip naujojo kairuoliškumo ideologija užkariavo JAV universitetus – Krescencijus Stoškus primena prof. Česlovo Milošo liudijimą

Andrius Macas. Kaip mylėti vienodai?

Andrius Švarplys. Tėvynės Sąjungos partija tampa genderistine globalistine partija (papildyta)

Rasa Čepaitienė. Tėviškos figūros

Algimantas Rusteika. Negrįžtamumo taškas

Dr. Rogeris Hodkinsonas. Kai bus surašyta šios beprotybės istorija, vyks reputacijų skerdynės!

Nida Vasiliauskaitė. Apie visuotinę penkiapirštystę ir kaip reta protingą kunigaikštį

Geroji Devintinių Naujiena: „Aš esu gyvoji duona, nužengusi iš dangaus, – sako Viešpats. Kas valgys tą duoną – gyvens per amžius“ (Jn 6, 51)

Saulius Dambrauskas kviečia Aplinkos ministerijos partnerius į diskusiją: džiaugsimės rinkdami šiukšles ar imsimės globalaus šiukšlinimo prevencijos?

Tėvo dienai. Audrys Karalius: Mano tėvas – Sibiro Liūtas

Birželio sukilimo 80-mečiui: Vidmantas Valiušaitis. Lietuvos diplomatinė tarnyba – neįveikta pasipriešinimo citadelė

Česlovas Iškauskas. Mere, čia ne Baltarusija!

Andrius Švarplys. Čia liberali Laisvės partija?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.