Sveikatos apsaugos politika, Iš propagandos frontų

Ryšard Maceikianec. Pokomunistinė propaganda ir Tautos alkoholizavimas

Tiesos.lt siūlo   2015 m. gegužės 8 d. 7:30

6     

    

Ryšard Maceikianec. Pokomunistinė propaganda ir Tautos alkoholizavimas

Ryšard Maceikianec | pogon.lt

„Jūs pažinsite juos iš vaisių.“ Evangelija pagal Matą.

Pastaruoju metu prezidentės D. Grybauskaitės iniciatyva buvo nepaprastai garsiai kalbama apie žalingą įtaką, kurią mūsų visuomenės protams daro pokomunistinė propaganda, transliuojama per Rusijos televizijos stotis. Nesiginčysime su ponia prezidente dėl komunistinės ir pokomunistinės propagandos žalos masto, nes ji yra neprilygstama šio dalyko žinovė.

Kadangi Rusijos programų nežiūrime, tai dėl to mums nei šilta, nei šalta. Pagaliau šiandien randasi vis daugiau žmonių, kurie nebeturi televizoriaus, todėl nežiūri ir jokių nacionalinių programų, norėdami išsaugoti aiškų protą bei nepriklausomą mąstymą.

Tačiau mūsų nemoksliniai ir nesisteminiai stebėjimai rodo, kad ideologinė propaganda iš Rytų dažniau paveikia tuos asmenis, kurie piktnaudžiauja alkoholiniais gėrimais. Ir tiktai ši pora – visuomenės alkoholizavimas ir pokomunistinė propaganda – gali mus pribaigti tikrąja šio žodžio prasme. Blaiviai visuomenei, kurios narių galvos mąsto aiškiai, tai negresia.

Negalime daryti jokios įtakos tam, ką pasauliui transliuos Rusija, tačiau privalome sustabdyti savo Tautos alkoholizavimą, kurio padariniai yra kur kas tragiškesni. Tad gal pradėkime pirmiausia pašalindami sąlygas ir priežastis, dėl kurių pokomunistinė propaganda yra paveiki, užuot garsiai skelbę apie didvyrišką kovą su padariniais?

Nežinau, ar D. Grybauskaitė, L. Graužinienė ir A. Butkevičius nutuokia apie Lietuvos Tautos prasigėrimo mastą, bet jeigu tikėtume europarlamentaru B. Rope (jis remiasi Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis), tai per kelis pastaruosius metus pagal suvartojamo alkoholio kiekį atsidūrėme trečioje vietoje pasaulyje ir pirmoje Europoje.

Per metus išgeriame 15,4 litro gryno spirito, tenkančio kiekvienam šalies gyventojui, vyresniam negu 15 metų, vadinasi, jau du kartus viršijome ribą (8 litrų), už kurios prasideda išsigimimai, tragiški ir neatitaisomi padarinių požiūriu.

Maža to – kas ketvirtas penkiolikmetis bent kartą per savaitę taip pat išgeria alkoholio. Tad praktiškai jau susilygome su šioje srityje pirmaujančiomis Baltarusija bei Rusija, iš kurios ir sklinda ta žalinga pokomunistinė propaganda, skirta alkoholizuotai visuomenei. O jei atsižvelgtume į tai, kiek yra emigrantų, neužregistravusių savo išvykimo iš šalies, ir todėl rengiant statistinius duomenis išgerto alkoholio kiekis dalijamas ir įtraukiant ir juos, tai, regis, esame pirmoje vietoje ne tiktai Europoje.

Įdomu tai, kad, skirtingai nuo D. Grybauskaitės, L. Graužinienės ir A. Butkevičiaus, Rusijos valdžia puikiai suvokia, kad propagandos veiksmingumas priklauso nuo visuomenės alkoholizavimosi laipsnio, todėl nuolatos didina savo stipriųjų gėrimų eksportą į Lietuvą.

Gilindamiesi į šią temą, pasitaikius progai pasidomėjome rusiškos degtinės rūšimis vienoje iš „Iki“ parduotuvių ir apstulbome: „Зеленая марка“, „Русский стандарт“, „Беленькая“, „Спецзаказ“, „Талка“, „Журавли“, „Пять озер“ visuomenės alkoholizavimosi skyriuje užima pačią didžiausią vietą. Neskaičiuojant tų degtinės rūšių, kurios gaminamos Latvijos ir Baltarusijos įmonėse su Rusijos kapitalu.

Šio srities žinovai teigia, kad kituose prekybos centruose padėtis šiuo atžvilgiu yra dar ryškesnė.

Taigi dabar atsidūrėme nepaprastai įdomioje situacijoje – Rusija taiko embargą mūsų produktams, įskaitant užkandžius. Kad nėra užkandžių, tai degtinės perteklių Rusija siunčia į mūsų šalį. O mūsų vadovai D. Grybauskaitė, L. Graužinienė ir A. Butkevičius nežinia kodėl nesiryžta taikyti embargo rusiškai degtinei, nors, pasiklausius jų, atrodo, kad trykšta tokia narsa ir susirūpinimu dėl lietuvių tautos gerovės. Bet gal Europos Sąjunga neleidžia?

Žinodami, kad esame Europos šalis su didžiausiais socialiniais skirtumais (minimalus atlyginimas ir didžiausias pareigūno atlyginimas ES šalyse skiriasi 6–7 kartus, mūsų šalyje – net 28,9 karto), o antikonstitucinių privilegijų, suteiktų sovietinei ir naujajai nomenklatūrai, mastas neturi analogų Senajame Žemyne, suprantame, kad tai vyksta silpniausių ir pažeidžiamiausių visuomenės narių sąskaita. Ir pirmiausia – tų šeimų, kurių nariai kasmet išgeria po 15,4 litro gryno spirito – už save ir už emigrantus taip pat.

Tokia padėtis, kai reikšminga visuomenės dalis nugirdoma tiktai tam, kad „elitas“ galėtų naudotis antikonstitucinėmis privilegijomis, mūsų nuomone, yra labai amorali. Ir aiškiai prieštaraujanti Lietuvos Respublikos Konstitucijos 53 straipsniui, kuriame sakoma, kad „(…) Valstybė rūpinasi žmonių sveikata“. O mums iki šiol nepavyko rasti įrodymų, kad Tautos girdymas būtų tolygus rūpinimuisi jos sveikata ir ateitimi.

Nagrinėjant Tautos nugirdymo temą neįmanoma nepastebėti, kad per kelias paskutines savaites istorinė Lietuvos sostinė Vilnius pagerino tragiškus rekordus alkoholio reklamos srityje – jau beveik nėra reklamos stendų, įstiklintų stovų viešojo transporto stotelėse, stulpo ar tvoros – prie žaidimo aikštelių, mokyklų, bažnyčių, Seimo ir Vyriausybės, kur nebūtų įvairiausių plakatų, reklamuojančių alų, vyną ir kitus svaigiuosius gėrimus. Vakare stipriųjų alkoholinių gėrimų, tarp jų ir rusiškos degtinės, reklama pratrūksta iš televizorių ekranų. Tad nuo jos neįmanoma pasislėpti nei dieną, nei naktį – ir silpnesnis jau skuba į artimiausią alkoholizavimosi skyrių.

Taigi šiandien visas Vilnius apklijuotas alkoholio reklamos plakatais kaip prieš referendumą dėl stojimo į Europos Sąjungą ar prieš rinkimus į Europos Parlamentą. Bet šį kartą yra kitaip – skirtingai nuo rinkimų, pilietis čia neturi jokio pasirinkimo. Alkoholizavimąsi skatinančių plakatų jūroje nerasi nė vieno, kuriame būtų kritiškai įvertintas girtuokliavimas ir skatinamas sveikas gyvenimo būdas. Alkoholio reklama aiškiai vyrauja atvirose informacinėse sostinės erdvėse, dėl to Vilnius galėtų būti įtrauktas į Gineso rekordų knygą. Jeigu tik Vilniaus valdžia pateiktų tokį prašymą.

Įdomu būtų žinoti, ką apie tai mąsto D. Grybauskaitė, L. Graužinienė, A. Butkevičius? Gal jų padėjėjos ir padėjėjai apie tai neinformuoja, o važiuodami per miestą automobiliais su tamsintais stiklais jie tiesiog to nemato?

Tad nusiųsime jiems pirmiau pateiktus svarstymus ir sulaikę kvapą, su neramiai plakančia širdimi lauksime jų atsakymo ir reakcijos. Nes kai atkreipėme jų dėmesį į Europoje neregėtą antikonstitucinių privilegijų mastą, pakertantį valstybingumo pamatus, tai pradėjo jas skirti vis naujoms ir naujoms grupėms.

Tačiau piliečių alkoholizavimo atveju to padaryti nepavyks – visose vietose, kuriose galima kabinti plakatus, jau puikuojasi alkoholio reklama, o visose lentynose ir sandėliuose jau sukauptos atsargos keliems metams.

Tad laukiame. Mes pažinsime juos iš vaisių, apie kuriuos nuolatos informuosime savo skaitytojus.

Nuotraukose: keli šiuo metu Vilniuje išklijuotų plakatų pavyzdžiai.

pogon.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

jeigu vadas yra tik tuščiagarbis plepys?        2015-05-8 22:20

Dūsta tai dūsta, tik dauguma to nežino.
Dauguma žmonių tiesiog veikia kaip yra pripratę.
Prisitaiko.
Trūksta deguonies? Nieko tokio, galima mažiau kvėpuoti.
Siurbčioti orą po truputį. Žmonės neišrankūs.
Sovietinė dresūra nenuėjo niekais.
Jeigu nėra šviežio oro, nesuka galvos- kvėpuoja bezdalais.
Gudresni išsiaugina žiaunas.
Atidaryti langą, įleisti oro daug kam pasaulyje įprastu veiksmu -tūlas lietuvis to nedarys nei už ką.
Reikia užpakalį pajudinti, reikia padaryti judesį už kurį niekas nesumokės, o ką žinai, gali apturėti praradimų.
Juk nežinia kas už lango.
Gal skersvėjis, gal meningito bacila.
O gal už lango laukia rusai.
Laukia pulti,( taip sako televizorius).
Taigi, “brangūslietuvosžmonės” kaipo tokie jokios opozicijos nepasigenda.
Jie pasigenda tik to/tų kurie už juos, teritorijos gyventojus padarytų darbus nuo kurių jų, aborigenų gyvenimas pagerės.
Dalyvauti savo gerovės projektavime ar tiesioginiame kūrime, prisiimant atsakomybę - tokį kelią renkasi mažuma.
O mažuma ką- mažuma pagados nedaro.
Tad neieškokime smegenų toje vietoje kur kojos nesutenka.
“Brangūslietuvosžmonės” jokios opozicijos nekurs ir permainų neinicijuos.
Vansi, tai padaryti turėtų kažkas kitas.
šiuo atveju yra du variantai - arba tai padaro aktyvūs intelektualai, arba - tai organizuoja tų kaimyninių šalių tarnybos kurioms durnių apgyvendinta teritorija rūpi kaip lengvas kąsnis.
Na rusai musyse yra stipriai šaknis suleidę ir per parsidavėlius statytinius valdo daug ką Lietuvoje. Tai viena iš priežąsčių kodėl politikų tarpe opozicija tik imituojama.
Maskva yra patenkinta Lietuvos užvaldymo eiga ir todėl nesuinteresuota kelti jokių revoliucijų.
Kam?
Juk turi saujoje beveik viską.
Todėl ruskyno spectarnybų ir lietuviško saugumo bendradarbiavimas yra logiškas.
Kusaitės byloje tik maži epizodai išlindo to bendradarbiavimo.
Tikrojo kolaboravimo masto niekas beveik nemato. dirbama taip kad nematytų.
visa kita, smulkių šnipelių demonstratyvus gaudymas yra tik veiklos imitaciją, maskuotė.
Vienžo, oficialios realios opozicijos šioje sistemoje negali būti, nes to nenumato Lubiankoje surašytos šio krašto valdymo taisyklės.
O intelektualai?
Jų, nedaug bet yra. Kadangi tai išmirštanti rūšis, populiacijoje šie individai yra pasklidę retomis pavienėmis figūrėlėmis, maksimum retsykiais aptinkami pavienėmis grupelėmis po 3-5 .
Kievienas intelektualas, ar tokių grupelė turi savo asmeninę viziją, o kadangi bukūjų dominuojamoje visuomenėje beveik neturi savo arialuose konkurencijos, pasijunta “alfa” patinais ir tos rolės nenori užleisti niekam.
Tačiau būna, kad susiburia ir skaitlingesnės intelektualų grupelės ir net bando kažką daryti.
Deja čia kelią pastoja intelektualiosios opozicijos bėda - neturi elementarios reikalų tvarkymo vadybos. Viskas ką pavyksta pasiekti būna tuomet jeigu lyderis charizmatiškas, komunikabilus.
tuomet tai kažkiek dar tempia traukinuką.
Bet tik iki pirmos rimtesnės Sistemos pastatytos užtvaros.
Ir paskutinė bėda, labai didelė- lig šiol kovojantys prieš Sistemą veikėjai visuomet pralaimėdavo dėl kūrybiškumo stokos.
Prieš Sistemą negįmanoma laimėti žaidžiant pagal Sistemos taisykles.
Laimėti gali tik tie kurie laužys Taisykles, kurs savo ir primes savo taisykles Sistemai.
Tik.
Kito būdo nėra.
ypač mūsų atveju.
Misija neįmanoma.
Nes reikia trijų viename - intelekto, kūrybiško ir vadybos , geros nestandartinės organizacijos.
Šiuo metu toks kokteilis Lietuvai negręsia.
Ir dar.
Vado problema.
Vienas vadas yra didžiulė problemų puokštė - tai lengvas taikinys Sistemai.
Gerai jeigu vadas yra talentingas t.y. 3 viename.
O jeigu tik protingas?
Tuomet jis tampa stabdžiu.
O jeigu vadas yra tik tuščiagarbis plepys?
Tuomet toks tampa puteikiu.
rinkite tą poną ir turėsite naują grėblį ant kurio bus smagu užlipti.
Per aspera ad astra.
Kas kad žvaigždės tai tik žiežirbos kurios iš akių byra nuo smūgio į kaktą.
smagu.
Sadomazochizmas mūsų pašaukimas.

valstybes politika       2015-05-8 17:47

girtus zombius taip paprasta valdyti, jie niekada nekels jokiu reikalavimu isskyrus viena- aprupinti alkoholiu. To ir reikia sisteminei sutvei, kad isliktu valdzioje.

Letas Palmaitis       2015-05-8 11:35

Niekas nestabdys alkoholzavimo, nes jis yra viena iš būtinų sąlygų Ordos likučiams (kas liks nuo Kinijos) grįžti į Baltiją ES sudėtyje. Be alkoholio nėra nei Maskolijos, nei maskolinimo.
Alkoholinė zona taip pat yra būtina ir “[iš bado] laisvai [at]judančios” darbo jėgos bangoms marinti.
PS Įsivaizduoju kinų politiką jų būsimoje teritorijoje nuo Amūro iki Uralo (žr. elise.com.ua/?p=125690). Kiekvienam ruskiui jie nemokamai dalys maždaug po 1 kibirą vandenuko per mėnesį. O kadangi jie savų žmonių neskaičiuoja, bet daro iš jų pavyzdinius vergus, tai toje teritorijoje kinai baus mirties bausmę savuosius kinus, pastebėtus vartojant alkoholį (skundikais samdys ruskius aiškindami, kad tie kinai nori atimti iš jų vandenuką, kuris yra ruskių nacionalinis gėrimas).

ir dar       2015-05-8 11:05

kalbant apie spartu tautos nusialkonavima, nejuciom prisiminiau kazkada praeito amziaus astuntame desimtmetyje per BBC laida rusu kalba girdeta muzikines laidas vesdavusio Sevos Novgorodcevo fraze “pochemu russkije pjut vodku? - da potomu, chto ne mogut kupitj goviadinu”. Sparciausiai prasigerimo statistika didinanciam Lietuvos kaimui galima perfrazuoti - kodel litovcai taip daug laka, nugi todel, kad nepajegia ipirkti autobuso bilieta iki Londono…

propagandai - NE       2015-05-8 11:00

autorius visiskai teisus, sakydamas, kad labai daug zmoniu arba neziuri tos rusiskos propagandos (turi sveika imuniteta runkelizacijai) arba bevelyja netureti televizoriaus, nes gaila brangiausio gyvenime dalyko, laiko, tokiam slamstui, koki nedozuotai stumia per TV.
As vis dazniau prisimenu, kad rudeniop baigiasi sutartis su interneto paslaugu teikeju ir linkstu i tai, kad “komplekto” TV+internetas reikes atsisakyti dar ir taupymo sumetimais. Kokia prasme permoketi uz televizija, kurios neziuri. Tik labai reta nemigos nakti vietoj migdomuju naudoju rusiska kanala su zvejybos propaganda “Ochota-rybalka”. Net ir ji ne visada, nes jei ijungus rodo zinduoliu zudytojus (sito “sporto” niekad nesuprasiu ir nepateisinsiu), tenka kamuotis vartaliojantis nuo sono ant sono ir skaiciuojant simtus avinu, isivaizduojant juos prie balsadeziu.
O su alkoholiu jau daug metu neturiu nieko bendra ir tik uzjauciu tuos, kurie bando apgauti save ar su tuo brudu megindami atsikratyti vienokiu ar kitokiu igimtu kompleksu.

ruta       2015-05-8 9:39

Labai skaudi tena , bet pinigai kvapo neturi .Akcizai ,PVM keliauja nomenklaturos privilegijoms .Na o Grybauskaites pasukavimai ant Rusijos , tai tik tuscias piaras , nes kitaip nebutu tokios rusiskos alkoholio juros .
Na , pasiseke Lietuvos politikams su pilieciais , kur dar rasi tokiu pusprociu , kurie atsikrate komunistinio -KGB rezimo , vel ir vel renka , tai Brazauska , tai Grybauskaite .Kai Landsbergiai paduodami , kaip patriotai , tai net diskutuoti nesinori , visiskas kolapsas su istorine atmintimi . Kas nors vienu pirstu buvo prisilietes savo gyvenimu prie sovietines represines strukturos / nekalbu apie susauditus ir nukankintus NKVD ,seimos narius /, tas zino , kad NEIMANOMA buvo daryti ne tik karjera tremtiniu vaikams , bet ir po tokios biografijos , kaip Tarybinio profesoriaus , butu maziausiai sedes i lageri , o ne vazinejas po uzsieni , kai brolis pabeges i Australija .
Musu seimai susidaro ispudis , kad politikai Lietuvoje daro viska , kad jos Tauta isnyktu ir jau yra zenklus ‘pasiekimai ‘.


Rekomenduojame

Andrius Švarplys. Ką tokie net neslepiami dvigubi standartai turi bendra su pilietine ar kultūrine pozicija?

Verta prisiminti. Kodėl šmeižiamas Kazys Škirpa ir Birželio sukilimas? Dovilo Petkaus pokalbis su Vidmantu Valiušaičiu

Birželio 15–17 dienomis vykusių protesto akcijų rezoliucija

Nida Vasiliauskaitė. Šviesa kovoja su tamsa

Vinco Kubiliaus reportažas iš 17-osios dienos akcijos Simono Daukanto aikštėje „Ar dar gyva Deimantė?“

Algimantas Rusteika: Ponai mieli, patys išsidūrėt – niekas atviroj erdvėj renginių dalyvių skaičiaus nebereguliuoja

Ką apie vaikų skiepijimą sako mokslas – Nidos Vasiliauskaitės parinkti skaitiniai tikintiesiems Mokslu

Vytautas Sinica papunkčiui: Žygimantas Pavilionis prieš Lietuvą

Tomo Baranausko įžvalga apie I. Šimonytės naująjį gerovės receptą

Prof. dr. Andrius Macas. Kažkas čia ne taip – reikia ruoštis (II)

Kęstutis Girnius. Referendumas – tautos valia ar demagogų įrankis?

Robertas Grigas. Pasirodo, yra dar ES šalyse parlamentų, atstovaujančių savo tautų interesams!

Birželio 14-osios naktis: nukryžiuoti vaikai

„Neteisingi“ tekstai, kurie „teisingai“ valdžiai sukelia konvulsijas

Iš propagandos frontų. Buvęs Konstitucinio Teismo pirmininkas D. Žalimas: šeimos yra visi – tiek tos pačios, tiek skirtingos lyties sąjungą sudarę

Nida Vasiliauskaitė. Ko bijote? Jų?

Algimantas Rusteika. Gal pabandom niekur nebebėgti?

Vygantas Malinauskas. Iš tėvų valdžios išlaisvinto vaiko interesas

Vytautas Radžvilas. Nesibaigianti tremties Golgota

Vytautas Sinica. Kas priešina visuomenę?

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Visiškas teisinis nihilizmas

Lietuvos šeimų sąjūdžio pareiškimas: Vienykimės!

Lietuvos Šeimų Sąjūdis: pranešimas dėl birželio 15–16–17 dienomis įvyksiančių protesto akcijų

Ramūnas Aušrotas. Ką reiškia SAM paskelbtas vaikų nuo 12 metų skiepijimo vajus ir manipuliacijos įstatymo tekstu?

Ką šiandien žinome apie tremtis? Dovilo Petkaus pokalbis su prof. Rasa Čepaitiene

Krescencijus Stoškus. Maršas, apnuoginęs realybės absurdą

1941 m. Birželio sukilimo 80-metį pasitinkant. Valdas Vasiliauskas: Idėjinė A. Sniečkaus klaida

Kviečiame į parodą „Pirmasis masinis trėmimas 1941 m. birželio 14–19 d.“

Vidas Rachlevičius. Aš su siaubu laukiu naujų rinkimų

Vaidotas A.Vaičaitis. Šeima, partnerystė ir Civilinis Kodeksas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.