Demokratija ir valdymas

Rinkiminiai debatai: kada jų epicentru taps ne musė, eilės ar kartoninė dėžutė, bet konkretūs politikų pasiūlymai?

Tiesos.lt siūlo   2016 m. rugsėjo 21 d. 18:47

9     

    

Rinkiminiai debatai: kada jų epicentru taps ne musė, eilės ar kartoninė dėžutė, bet konkretūs politikų pasiūlymai?

Jūratė Juškevičiūtė | Alfa.lt

Kiekviena LRT politinių debatų laida nušvinta vis naujomis spalvomis. Jei praeitose laidose pagrindiniais akcentais tapo rietenos ar musė, tai antradienio vakarą politikai sužibėjo skaičiuodami, kas ir kiek vaikų turi. Vis dėlto politologams tai didesnio įspūdžio nepadarė jų teigimu, šie debatai buvo dar prastesni nei praeitą savaitę.

Antradienio vakarą debatuose dalyvavo Stanislovo Buškevičiaus ir Tautininkų koalicija „Prieš korupciją ir skurdą“, „Lietuvos sąrašas“, Lietuvos liaudies partija (LLP) bei „Antikorupcinė“ N. Puteikio ir K. Krivicko koalicija. Debatų tema – demografija.

Nepateikė problemų sprendimo būdų

Didžiausia politikų klaida – kalbėjimas bendrybėmis. Į užduodamus klausimus atsakoma svarstant galimas Lietuvos problemų priežastis, o kaip jas spręsti, rodos, nežino ir patys. „Matosi, kad jie dar nesuvokia, kokias problemas akcentuoti, kai perduodamas mikrofonas komandai, tai kas antras, atrodo, neturi absoliučiai jokios patirties nei politikoje, nei kalbant viešai. Kol susigraiboma, kam ir ką sakyti, praeina pusė pasisakymo laiko“, – kritikos debatų dalyviams negailėjo Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (TSPMI) politologas Mažvydas Jastramskis.

Pasak politologo, kai kurių partijų vadovai netgi prieštarauja patys sau. „Lietuvos liaudies partijos lyderis Rolandas Paulauskas iš pradžių sakė, kad gimstamumas mažėja stipriose šalyse, nes, turėdami daugiau pinigų, žmonės nori skirti laiką tik sau. O paskui pats sau prieštaraudamas teigė, kad, norint gerinti demografijos padėtį Lietuvoje, žmonėms reikia daugiau pinigų“, – sakė politologas ir pridūrė, kad debatuose politologui truko elementarios logikos.
„Nesvarbu, koks klausimas aptariamas, – demografija, emigracija, jaunimo emigracija ar užimtumas, – visi pasisakymai prasidėdavo nuo partijų bandymų identifikuoti problemą, išsiaiškinti, kodėl tai vyksta, o konkrečių sprendimo būdų beveik nebuvo“, – pritarė ir Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) dėstytojas, politologas Giedrius Česnakas.
G. Česnakas pastebėjo, kad visos partijos mato tik vieną problemų sprendimo būdą – didesnį finansavimą, o iš ko žada paimti pinigų, lieka neaišku. „Jei partija siūlo vaiko pinigus mokėti iki 18-os metų, tai reikėtų pateikti skaičiavimus, kiek tikisi, kad bus vaikų, kiek jų yra dabar ir kiek tam reikėtų biudžeto. Dabar girdime tik idėjas, o ne konkrečius pasiūlymus“, – svarstė VDU dėstytojas ir pridūrė, kad dalis antradienį debatuose dalyvavusių partijų tik bando gauti dėmesio ir pasireklamuoti, o apie patį valdymą negalvoja.

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.


P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Debatui       2016-09-22 19:46

Tai tu pasiūlyk. Ką siūlai? Duok siūlo galą. Pasiūlyk.

Debatai       2016-09-22 17:21

blankūs, kandidatai, išskyrus vieną kitą, kalba apie seniai visiems žinomas problemas, kartoja tas pačias atsibodusias tezes, bet naujų ir racionalių problemų sprendimų būdų nesiūlo, deja.

Klausimas       2016-09-22 11:52

Ar Lietuvoje politologai galimai,ir ne retai su tendencija?
Ar gali politologas būti objektyvus jei jis partijos narys ar artimas kokiai partijai???? Ar jis tada politologas ar partijos narys,matanytis iš tos partijos ideologijos lauko ir gal ir intereso?Kaip čia yra ir turėtų būti?

Nuomonė       2016-09-22 11:43

ne mano tik nuomone,kad daug įdomiau ir naudingiau žiūrėti ir klausyti mažų partijų debatus,nes jos turi užtaisą naujų įdėjų,pasiūlymų loginių, būtinų Lietuvai svarstymų.Būdami ne pakyloje, žmonėse ir su žmonėmis,supranta,mato,jaučia žmonių gyvenimo pulsą ir žino ką reikia keisti. Kažkokdėl didžiųjų”žadėjimai”,nekreipiant į tai dėmesio,kad jie 26 metus turėjo galimybes tuos savo žadėjimus įgyvendint,vėl žadą“teikia viltį”,kurią patys vadovavimu galimai paskandino.Todėl patrauklumu ir realistiniu matymu,pateikimu išsiaskiria mažos partijos tik gal Puteikio atrodo kiek avantiūristinė????Gaila,kad mažosios partijos neapsijungė ir netapo stipria jėga.

Tarabilda       2016-09-22 0:17

Piratas nudreifavo ten kur jam ir vieta - pas vatnikus ir paleckinininkus. Ims tą elektorato segmentą. Kuolys turėjo nuo jo atsiriboti anksčiau ir visiems laikams, nes idėja sutelkti išmintingus Lietuvos žmones (ne partinius politikanus) ir spręsti išlikimo klausimą yra nesuderinama su puteikizmo makaronais vatnikams.

Tarabildai       2016-09-21 23:22

tik noriu priminti dar vieną stiprų, gal net stipresnį D. Kuolio pasisakymą - tai paskutinėje debatų dėl Žemės referendumo laidoje (ir iš šios publikacijos galima susidaryti vaizdą: http://www.tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/propaganda-visuomenineje-tv-kaip-e.jakilaitis-moderavo-debatus).
Tačiau jis pats pasirinko piarinti pajacą piratą ir “mikrobų” vienytoją, o ne pats ginti tai, kuo tiki [tiesą sakant, taip ir nesužinosim, kad jis tuo tikrai tiki]

Tarabilda       2016-09-21 21:09

Pažiūrėjau debatų įrašą. Puikiai pasirodė Kuolys. Geriausias pasirodymas ekrane per keletą pastarųjų metų.Kalbėjo iš esmės kaip tikras valstybės vyras. Ir kaip visiška priešingybė - nusibalamūtinęs iki plintuso Puteikis su trijų žodžių kombinacija apie korupciją į visus klausimus, kokie jums tik galėtų kilti.
Viešumoje Puteikiui jau paišomos šiokios tokios perspektyvos. Gal ten “sistemukai” apsisprendė vis dėlto kažką įsileisti iš žemesnės lygos? O kodėl tada ir ne tą niektauzą su Napalono kompleksu? Nepavojingas, kaip nepavojingi buvo valinskininkai, o ir Drąsos kelias. Kaip matome, per kadenciją tuos įsileistus išardo, įsileidžia naujų. Neįsileisti būtų pavojinga. Sistemukai padarė klaidą, per anksti įsileidę Karbauskininkus, kurie kaip mat tapo sistemos dalimi - todėl, kad neatsitiktų kaip Rusijoje ar Baltarusijoje, įsileisti dėl akių kažką reikės.
Dabar skaičiuokim taip. Aišku jei tie rinkimai įvyks. Na, tarkim, Vaigauskas padarys tą 40 procentų. Na, tarkim, jie daugmaž atspindi bendrą Lietuvos vaizdą. Tai kokia dalis procentualiai, sakykit, Lietuvoje yra runkelių. Septyni procentai? ... cha cha, jų mažiausiai 27, o gal ir daugiau. Procentų galima padaryt kiek tik reikia, jei toks užsakymas iš viršaus. Bet va reikia paskaičiuoti, kad nebūtų nei per daug, nei per mažai. Apie tai dabar sistemukai suka galvas.

AAA       2016-09-21 19:37

R.Paulauskas sau neprieštaravo, tai politologas paviršutiniškai pasižiūrėjo. Turint daug pinigų bei paveiktam vartojimo bei pinigų ideologijos, taip pat veikiant konkuravimo atmosferai, tikrai - žmonės ima gyventi tik sau (individualistinės ideologijos pasekmė). Visai neturint pinigų, suvokiama, kokia skurdi vaikystė lauktų vaikų. Vadinasi, reikia gauti bent pakenčiamas algas. Žinoma, taip pat ypač svarbi bendra atmosfera valstybėje, valstybingumo idėja (bendruomeniškumas, savitarpio sutarimas bei pagalba), be jos taip pat nieko gero nebus.

Juozapas       2016-09-21 19:31

Vieną kartą, vieną tokią malviną, (buratinų pusseserę), apėmė nostalgiška melancholija:
- Ak, kada gi pagaliau mūsų kolūkio kultūrnamyje pasirodys tikras Cirkas?
Su kokybiškais klounais!


Rekomenduojame

Nida Vasiliauskaitė. Ko bijote? Jų?

Algimantas Rusteika. Gal pabandom niekur nebebėgti?

Vygantas Malinauskas. Iš tėvų valdžios išlaisvinto vaiko interesas

Vytautas Radžvilas. Nesibaigianti tremties Golgota

Vytautas Sinica. Kas priešina visuomenę?

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Visiškas teisinis nihilizmas

Lietuvos šeimų sąjūdžio pareiškimas: Vienykimės!

Lietuvos Šeimų Sąjūdis: pranešimas dėl birželio 15–16–17 dienomis įvyksiančių protesto akcijų

Ramūnas Aušrotas. Ką reiškia SAM paskelbtas vaikų nuo 12 metų skiepijimo vajus ir manipuliacijos įstatymo tekstu?

Ką šiandien žinome apie tremtis? Dovilo Petkaus pokalbis su prof. Rasa Čepaitiene

Krescencijus Stoškus. Maršas, apnuoginęs realybės absurdą

1941 m. Birželio sukilimo 80-metį pasitinkant. Valdas Vasiliauskas: Idėjinė A. Sniečkaus klaida

Kviečiame į parodą „Pirmasis masinis trėmimas 1941 m. birželio 14–19 d.“

Vidas Rachlevičius. Aš su siaubu laukiu naujų rinkimų

Vaidotas A.Vaičaitis. Šeima, partnerystė ir Civilinis Kodeksas

Vidmantas Valiušaitis. Pasiuntinys, kurio neatpažino. In memoriam Stasys Lozoraitis (1924–1994)

In memoriam Marcelei Kubiliūtei (1898–1963): ar atsirastų Vilniuje paminklas pačiai iškiliausiai Lietuvos Moteriai, Tautos sukilimo dalyvei?

Zigmas Tamakauskas. Atminties išsaugojimo paminklas

Robert P. George. Drąsa, meilė ir pasiaukojimas kovoje už šeimą

Lietuvos advokatūros pergalė prieš STT: slaptų pažymų eros pabaiga?

Pristatome „Šeimų Sąjūdžio“ nuotolinę vaizdo konferenciją apie protesto akciją birželio 15–17 dienomis

Geroji Naujiena: Broliai, seserys, gyvenkime ir mes tikėjimu, ne regėjimu

Rasa Čepaitienė. Jie sako „NE“

Nacionalinis susivienijimas kviečia paminėti Birželio sukilimo 80-metį

Kastytis Braziulis apie jėgos naudojimą prieš parlamentarą: incidentas gali tapti precedentu

Nida Vasiliauskaitė. Kokia būtų TS-LKD ir medijų reakcija, jei tai būtų nutikę Baltarusijoje ar Rusijoje?

„Neredaguota“ pokalbis su istoriku Valdu Rakučiu apie tarpukario Lietuvą iki perversmo

Andrius Švarplys informacinėje laidoje „Proto balsas“: kur dingo tikroji TS-LKD partija ir „konservatizmas“ Lietuvoje?

Kas Nidą Vasiliauskaitę stebina labiau nei žvaigždėtas dangus, kėlęs nuostabą Kantui

Vidmantas Valiušaitis apie Lukašenkos vertą „šventę“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.