Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė

Raimondas Navickas. O gal tai jokie NE vandalai? Gal tai PROTESTUOTOJAI?

Tiesos.lt redakcija   2020 m. birželio 28 d. 0:38

22     

    

Raimondas Navickas. O gal tai jokie NE vandalai? Gal tai PROTESTUOTOJAI?

Šįryt dažais buvo apipilti Vilniaus Gaono bei Cemacho Šabado paminklai. Iš užjūrio į Lietuvą atsirito naujoji „protestavimo“ mada?

Važiuodamas automobiliu įsijungiau radiją ir net krūptelėjau išgirdęs sodrias vyriškos raudos gaidas naujienų sraute.

Pasirodo, tai buvo Užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus skubus pranešimas apie sostinėje dažais apipiltus žymaus XVIII–XIX a. talmudisto Elijahaus ben Solomono Zalmano bei XX a. pradžios Vilniaus žydų bendruomenės lyderio Cemacho Šabado paminklus.

Nuo šeštadienio pramogų atitrauktas ministras labai rūsčiai pasmerkė vandalizmą, nusistebėjo, kad tokie baisūs dalykai dar gali vykti Lietuvoje, pranešė, jog šis išpuolis buvo nukreiptas prieš Lietuvą, ir išreiškė viltį, kad policija atliks savo darbą.

Pirmiausia, norėčiau pasakyti, kad prisijungiu prie pono Lino Linkevičiaus pasipiktinimo dėl sostinę pastaruoju metu vis labiau užliejančios [nebaudžiamo] vandalizmo bangos.

Visi matome, kas nutiko Basanavičiaus paminklui Rasų kapinėse [niekas nesuimtas], kas darosi su naujai pastatytų ar šviežiai suremontuotų Senamiesčio, Centro bei Naujamiesčio pastatų sienomis, kurios [faktiškai nebaudžiamai] nedelsiant nutepliojamos visokių [kažkodėl negaudomų] peckelių autografais ir tagais.

Nebaudžiamas vandalizmas turi tendencija plėstis. Ką ir pamatėme šiandien.

Trumpiau tariant, rūsčiai smerkiu tuos, kurie padarė tą bjaurią nesąmonę – apipylė dažais ir išpeckino paminklus žmonėms, kurie tikrai nepadarė nieko blogo Lietuvai ar lietuviams.

Taip, tie istoriniai veikėjai nepadarė mums ir nieko gero, bet savo tautiečių tarpe jie yra žymūs ir nusipelnę žmonės, todėl pastarieji turi pilną teisę statyti jiems paminklus mieste, kuriame gyveno ir veikė Gaonas & Šabadas bei tikėtis, kad tie paminklai nebus niokojami ar niekinami.

Paminklų tepliojimas – bjaurus poelgis, gadinantis šalies reputaciją ir kiršinantis žmones, už kurį pagautiems peckeliams – kas jie bebūtu – reikėtų skaudžiai duoti per rankas baudžiamuoju kodeksu kietais viršeliais.

Tai tiek apie reikalo esmę.

* * *

Tačiau stebint kilusią valstybės vyrų ir spaudos reakciją galvoje nenoromis atsiranda minčių. Tame tarpe – net baisu pasakyti – įvairių.

Ir viena iš jų yra apie tų valdžios vyrų ir spaudos reakcijos skirtumus analogiškais atvejais:

– vos prieš kelias savaites nutikusio Lietuvos patriarcho Jono Basanavičiaus kapo išniekinimas Rasų kapinėse praėjo faktiškai nepastebėtas spaudoje [išskyrus vieną Delfio žurnalistą] ir nesulaukė jokių didesnių valdžios vyrų pasipiktinimo. Nuo šeštadienio ar sekmadienio pramogų stalo tikrai niekas neatitrūko dėl tokio menkniekio.

Tik po to, kai visą sekmadienį prašurmuliavo socialiniai tinklai, pirmadienį nutiko šiokia tokia reakcija – pasirodė keli pavargę ir nepikti straipsniūkščiai bei pasisakė kažkokie antraeiliai valdžios personažai.

Bet vos apipylė dažais Gaoną ir Šabadą – šeštadienį, per patį pliažinimosi įkarštį momentaliai darban supuolė visos redakcijos bei pats Užsienio reikalų ministras atitrūko nuo pietų stalo tam, kad paraudotų dėl vandalizmo bei pagrūmotų niekšams baisiomis bausmėmis.

Puiku, bet kodėl Basanavičiaus kapo išniekinimo atveju taip nenutiko? Kodėl spaudai ir valdžios vyrams buvo dzin ir niekas nuo šeštadienio pramogų tuomet neatitrūko?

Kas man galėtų pateikti kokį suprantamą paaiškinimą, nesusijusį su kokia sąmokslo teorija ar anti-patys-žinote-kuo?

Nekantriai laukiu versijų.

O kita mintis įvairiųjų tarpe yra apie mūsų pažangiosios žiniasklaidos galimą vaidmenį tokio bjauraus, prieš paminklus nukreipto vandalizmo plitime mūsų šalyje.

Pastebėkite – dažų pilstytojai ant Gaono bei Šabado monumentų net antraštėse įvardinti VANDALAIS, o jų veiksmai – VANDALIZMU. Kas, be abejo, yra teisingas apibūdinimas tokiems veiksmams.

Bet palaukite – juk pastaruoju metu tokių veiksmų Vakaruose įvykdoma nesuskaičiuojama aibė – naujienų juostos kasdien net mirga nuo pranešimų apie protestuotojų prieš rasizmą nuverstus ar subjaurotus paminklus JAV bei Vakarų Europos valstybėse. Čerčilis, Vašingtonas, Džefersonas, Grantas, DeGolis. Net Tadas Kosciuška buvo apipiltas dažais!

Ir visų šitų veiksmų atlikėjai mūsų žiniasklaidos antraštėse kažkodėl figūruoja NE kaip vandalai, bet švelniai ir maloniai tituluojami protestuotojais. Gana pozityviame jų veiklos vertinimo kontekste, kas keisčiausia.

Suprask – paminklų niokojimas ir griovimas negausios ekstremistų minios užgaida yra suprantamas ir nelabai gražus, bet iš esmės teisingas veiksmas.

Nes jie gi kovoja prieš rasizmą!

Todėl, anot tos keistos ideologijos, galima versti ir peckinti visų ne juodos spalvos istorinių veikėjų paminklus, nes tokie automatiškai priskirtini rasistams. Nes jei patys ir nebuvo vergvaldžiai, tai bent aktyviai nekovojo prieš vergvaldystę. O net jei ir kovojo, tai nepakankamai efektyviai ir ne iki galo!

Ir mūsų pažangioji spauda tuos veikėjus aprašo pozityvia ar atvirai draugiška neva neutralia gaida.

Grįžtant prie Gaono:

– gerbiamieji žurnalistai, o kodėl jūsų tonas peckelių ir paminklų niokotojų atžvilgiu staiga pakito? Kodėl staiga jie virto vandalais?

O gal tai jokie NE vandalai? Gal tai PROTESTUOTOJAI?

Gal Gaono veikaluose koks nors akylas pažangus žvilgsnis aptiko kokį rasizmo pėdsaką? Gal anas savo talmudinėse studijose buvo užkabinęs kokį vergų valdymo klausimą? Talmudas storas – ten apie daug ką yra parašyta. Apie vergus irgi.

Gal vargšas Šabadas pakliuvo už kompaniją, nes protestuotojams dažų atliko, o jo paminklėlis ant žemės, kabarotis niekur nereikia?

 

* * *

Vienžo, garbieji žiniasklaidinykai bei žurnalistai, pamąstykite laisvalaikiu apie savo galimą vaidmenį, iš užjūrių perkeliant visokias naujai atsirandančias bjaurias tradicijas į mūsų bendrą gintarinį kraštą. Gal pradėkite vandalus ir marodierius vadinti tikraisiais vardais VISAIS, o ne tik „nepažangiais“ atvejais.

Nors dėl Gaono ir Šabado paminklų apliejimo dažais dar nežinia, kokį vaidmenį galėjo suvaidinti vienaip ar kitaip pažangių ar nuolat skriaudžiamų grupių veikėjai.

Palaukime policijos tyrimo išvadų. Tikiuosi, tuos peckelius pagaus.

#VilniausGaonoMetai
#Protestuotojai
#Vandalizmas

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Kis       2020-06-29 12:01

rinkimai,kodel nepanaudojus zydu korta,kitos kortos jau mustos,o prie kiekvieno paminklo policajaus nepastatysi,o kazkoks “Deivis”(kodel ne dovydas?jau spejo apkaltinti Linkeviciu ir komunistus uzmirsdamas KGB,nes komunistai su KGB chebra tik eriukai?Iki rinkimu bus cirku,manau zydams aiskinti nereikia,kad zydus erzinti tapatu liutui kisti makaule i nasrus,bet kaltininkus gyvus ar prasmirusiomis kelnemis surasti,tai ne Al Kapcinai?

Kis       2020-06-29 11:55

Tai kas vyksta aplinkui kaltas ne Linas ar Simas,o NEBAUDZIAMUMAS.
  Kodel nebaudziami palieka,visi kas pazeidzia visuomeneje priimtas taisykles,kiek gali patriotais-variojotais apsirede idiotai siauteti nebaudziami.Laisve,tai ne anarchija,pamegik idiote isivaizduoti kaip pasijaustumei,jeigu aplink tave sitaip elgtus super patriotai?net nuo istaytmu laikymosi viskas prasideda;Landzbergiui Gabrieliui susisypsoti i parlamentaru komisijos klausima,ar KT pirmininko pasakymas,kad stop ,cia Landzbergis.Nuo cia pradekite deti taskus,tada neliks tokiu “zygdarbiu"per 2 paras sugauti ir nubausti pagal istatymus.(Taskas)

NS vedliai- užsispyrėliai ar niokotojai?       2020-06-29 1:37

Pagal V.R. komplimentus, prolygiškam, antisantalkiškam Rusteikos radikalizmui ir pesimizmui (jo tekste Respublikoje ) : :http://www.tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/vytautas-radzvilas.-sistemine-opozicija-nomenklaturinio-rezimo-atrama
NS vadovai kol kas kala karstą rinkimams, partijai ir valstybingumui.
Profesorius negudriai, viską kitaip suprantančius Raginimų signatarus -šviesuolius bei plebėjus ir Ko, bando sumanipuliuoti. Bando permesti atsakomybę už protesto balsų nukanalizavimą nuo NS pečių ant taikos ir darnos balandžių Santalkoje..NS aktyvui ,apžavėtam profesoriaus retorikos, atrodo, kad būtent Santalka, gausianti ( be nuolat kviečiamos deryboms NS), 6,5 procento spalį, bus atsakinga už liūdnas pasekmes..Tik šiukštu ne NS,gausianti 2 procentus, ir neįžvalgiai išsisukusi nuo bendro kumščio rinkimuose. Profesoriau, šviesuolių ir plebėjų raginimų telktis mažiukams signatarai- ne pirštu penimi..Jie ir Ko puikiai supranta, kas dėl radikalių ir šventuoliškų nuostatų, dirbina karstą sau ir valstybingumo likučiams.
A.

Šįkart pritariu Deiviui       2020-06-28 21:52

Greičiausiai patys ir apipylė, kad vėl galėtų eskaluoti žydų temą. Visokiuose delfynuose atgarsių ilgai laukti nereikėjo. Ir neryškios nuotraukos - uniformuotų vyrų, aišku, ne vokiečių, bet ,,lietuvių”. Turbūt ir Hitleris greit bus lietuvis.

Žemyna       2020-06-28 19:50

Ko čia piktintis? Viskas gerai, nes visų lygios galimybės.  Jei ponui Š. galima, tai kodėl jiems negalima išsityčioti iš to, kas kitiems brangu ar šventa?

Žemyna       2020-06-28 19:46

Ko čia piktintis? Jei ponui Š. galima, tai kodėl jiems negalima tai, kas kitiems šventa ar brangu, apdergti?

Deivis       2020-06-28 19:00

Košmaras yra tame, kad Linas Linkevičius sėdi tokiame poste, 30metų po nepriklausomybės. Kaip ir Grybauskaitė ir visas kitas legionas komunistų, komjaunuolių ir kitų petterastų. O tuos žydulių paminklus greičiausiai Vinokūro ir kuklianski provokatoriai dažais apipylė. Teisybės dėlei tai tie paminklai galėtų Izraelin teleportuotis.

KLausimasui 15:57        2020-06-28 17:17

Vėl skundžiate ir reikalaujate išskirtinumo?
Kitų tautų personažus galima vaizduoti bet kaip, o jūsiškės niekaip?
Kur čia įžvelgiate net -izmą, provokatoriau ir skundike, lygesnis už lygius?

Raigerdas        2020-06-28 16:11

Vienas, kitas pagautas kenkėjas vargu ar ką nors pakeis. Juk ne pirmus metus yra peckeliojamos sienos. Ir ką? Niekas šito nemato? Įdomu, o meras Š. mato ar irgi nemato? Prisimenu, kaip žurnalistai net apie tuos grafiti peckelius rašė, kad tai vos ne menas. Bet neatsirado nei vieno žurnalisto, nei vieno politiko, kuris UŽSISAKYTŲ šitokį meną ant savo namo sienų. Kiek man teko matyti tuos grafiti peckavimo veikėjus, tai dauguma iš jų yra šizofrenikai. Juos galima nupirkti labai lengvai ir jie išpeckios bet ką. Kodėl visa tai vyksta? Todėl, kad baudos yra per menkos. Bauda turi būti skaičiuojama nuo sugadinto daikto vertės. Jeigu sugadintas namas, tai kaina turi būti skaičiuojama už viso namo restauraciją. Jeigu tai paminklas, tai kaina turi būti viso paminklo restauracija. Pas mus numojama ranka į kenkėjus, kurie lieka nenubausti, todėl padarę vieną žalą jie jau ruošiasi padaryti žalą kitoje vietoje. Lietuvoje tokie nenormalūs dalykai tapo norma:“Ne mano daiktą sugadino, tai man ir nerūpi”. Dėl žydų paminklų sugadinimo, tai čia gali būti ir užsakytas dalykas, kad sukelti Lietuvoje įtampą žydų atžvilgiu. Reiškia tai daroma specialiai ir galimas dalykas, užsakovai yra užsienyje.

KLausimas portalui ir ....       2020-06-28 15:57

ar tokio pobūdžio iliustracia, kokia sukurpta ir naudojama šiame straipsniuke, nėra tipiška antisemitizmo reklama? Ką apie tai mano LŽB? Lietuvių intelektualai?

Paraštėse. Mielas Raimondai, sakote, kad       2020-06-28 15:51

URM’o Lino Linkevičiaus gaidos yra “sodrios vyriškos”? - Atsiprašau!
Nelengva būtų rasti kitą tokio glotnumo vyro balselį kaip homjaunimo sekretoriaus.

Povilas       2020-06-28 12:35

Ypač sėkmingai vanadalizmu Vilniuje paskutiniu metu užsiima toks ponas Š.
Nieko nebijo ir nesislepia.
O ką jūs jam padarysit???
Ogi nieko.
Todėl ir nebijo.

ah1       2020-06-28 11:54

klausimas :  JAHVĖS siekis vienai tautai valdyti kitas tautas per pinigų skolinimo sistemą rasizmas ar ne rasizmas?

Ne, ne protestuotojai       2020-06-28 11:47

o vandalai .

Tvankstas       2020-06-28 11:31

Nenustebčiau, jei Gaono ir Šabado paminklų terliotojai pasirodytų besą Vilniaus rusakalbiai chabadnikai.
Šitaip neapkenčia chabadnikai Gaono, kuris juos smerkė visą gyvenimą, kad paprasčiausiai galėjo tinkamos progos nepraleisti.

Tomas       2020-06-28 10:14

Geriau būtų ,kad jie izraelyje statytų savo paminklus.

petras       2020-06-28 9:04

Saunuolis ,geras straipsnis ...

dabar kiti laikai       2020-06-28 8:53

žydelio ir pederasto Lenino skulptūros dabar tikrai neleistų griauti.

Bandau įsivaizduoti       2020-06-28 8:33

Jeruzalės meras Moshe Lion atveža sunkvežimius smėlio prie raudų sienos ir įrengia pliažą.

Vadinasi,       2020-06-28 7:30

pagrindiniai gaivalingos minios vadukai ir yra liberastai. Tai jie pirmieji pradėjo niokoti atminimo lentas, “Lukiškių aikštę”, tai, lyg užaugintai naujajai besmegenių kartai, siūlomas žaidimas, “Jurgeli meistreli, mokyk savo vaikus, o mes vaikai taip darykim, kaip Jurgelis daro”.

Tikrovė       2020-06-28 6:17

Ko čia stebėtis. Kiekvienas veikia pagal savo galimybes. Kai pagrindinis Vilniaus vandalas niokoja atminimo lentas, suniokojo pagrindinę Valstybės aikštę, smulkūs vandaliukai lsito dažus ant paminklų. Dabar tokia “pasaulinė” mankurtų mada.

Paulius       2020-06-28 5:10

lietuviški „žurnalistai“ (eufemizmas) pamąstys, pone Raimundai, jei jiems sumokėsite daugiau nei sorošiniai ir garantuosite nuolatinius mokėjimus už tinkamą rašliavos tonaciją. na žinoma, dotacijas, premijas bei šiaip įvairias beneficijas už lojalią tarnybą. Kalbate kažką apie nesuinteresuotą tiesos viešinimą? Cha cha cha, o kas yra tiesa? (Piloto klausimas tam, kuris pernelyg daug kalbėjo apie laisvinančią tiesą ir visi žino kuo tai baigėsi)


Rekomenduojame

Algimantas Rusteika. Apie karą, kurio nebus

Nuo bačkos. Andrius Navickas, vienas iš naujojo Partnerystės įstatymo autorių – apie krikščionybę, meilę ir naujuosius inkvizitorius

Ramūnas Aušrotas. Pora pastabų dėl koalicijos partnerių (!) rengiamo Partnerystės įstatymo projekto

Nida Vasiliauskaitė. Ką atsakyti žmogui, kuris yra „pasiryžęs aukoti dalį savo laisvės vardan bendro gėrio“?

Vytauto Sinicos pozicija LRT diskusijoje su Tomu Vytautu Raskevičiumi dėl vienalytės partnerystės projekto

Gertrūda Jolanta Juchno SF. Reikia dalyvauti, nes jei nepaprašysime atsižvelgti į Tautą, kito Maršo jau nebebus

Replika. Romualdas Žekas. Rafinuotas bandymas apgauti

„Neredaguota“ pokalbis su Nida Vasiliauskaite. Žmonių balsas

Dėl pasisakymų organizatorių vardu: „Didžiojo Šeimos Gynimo Maršo 2021“ organizacinės grupės pranešimas žiniasklaidai

Iš skaitytojų pašto. Pranas Kaladė apie Laisvę ir „laisvę“

Paulas Stametsas: Išgydo net vėžį – nepažintas grybų pasaulis

Kardinolas S. Tamkevičius palaiko „Šeimų maršo“ idėją: „Ginant principines vertybes Bažnyčia stovės mūru“. Kunigų R. Grigo ir A. Valkausko pozicija

Andrius Švarplys. Į ką lyties ir diskriminacijos nęsamonės perdaro Ameriką: gimsta naujoji CŽV

Herta Burbė apie „galimybes“: vasarą paplūdimyje

Vytautas Sinica. Bažnyčia draudžia katalikams balsuoti už partnerystę (ir A. Navickas tą žino)

Brolio Arūno Peškaičio žinia: Pranciškonų ordinas draudžia broliui Pauliui Vaineikiui dalyvauti Šeimų gynimo marše (papildyta)

Nuo bačkos. Andrius Navickas: Taip, aš palaikau Partnerystės įstatymo priėmimą

Kastytis Braziulis. Ar pritariu šeimų maršui? Taip, be abejo, nes…

Nida Vasiliauskaitė. Klausiate, ką daryti? Paklauskite piliečių

Jarūnė Rimavičė. Atsakymai į klausimą, nuo ko ginama tradicinė šeima Lietuvoje

Andrius Švarplys. Pagaliau yra alternatyva „Dviračio Žynioms“

Romualdas Žekas. Lavono gaivinimas

Jolanta Blažytė. Aūūū, Greta!!! Kur tavo „How dare you?“

Nida Vasiliauskaitė. Dabar išties pabūsiu – pirmą kartą – radikalu

Papunkčiui. Vytautas Sinica apie elitizmą

Vidas Rachlevičius. Dvi šalys nesitaiksto su Kinijos užmačiomis Pietų Kinijos jūroje – koks bus šios atsakas?

Vytautas Radžvilas. Klausimai maršo išvakarėse

„Neredaguota“ pokalbis su Adu Jakubausku apie istoriją ir politiką

Kunigas Arnoldas Valkauskas: pilietinių iniciatyvų reikia, kad valdžia neužmigtų

Gerovės valstybė? Antanas Buračas palygino

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.