Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė

Prokuratūra: buvusiam Seimo nariui Eligijui Masiuliui pareikšti įtarimai dėl kyšininkavimo, prekybos paveikiu ir neteisėto praturtėjimo (patikslinta)

Tiesos.lt redakcija   2016 m. gegužės 25 d. 10:11

15     

    

Prokuratūra: buvusiam Seimo nariui Eligijui Masiuliui pareikšti įtarimai dėl kyšininkavimo, prekybos paveikiu ir neteisėto praturtėjimo (patikslinta)

Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyrius patikslina vakar pirminiame pranešime pateiktą informaciją ir atsiprašo dėl netikslumo, atsiradusio dėl techninės klaidos.

Tęsiant ikiteisminį tyrimą, kuriame vieno verslo koncerno atstovui buvo pareikšti įtarimai perdavus itin stambaus masto kyšį buvusiam Seimo nariui Eligijui Masiuliui bei įtarimai dėl galimai neteisėto disponavimo valstybės paslaptį sudarančia informacija, tyrimą kontroliuojantys ir jam vadovaujantys Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai šiandien pareiškė įtarimus ir apklausė buvusį Seimo narį Eligijų Masiulį.

E. Masiuliui įtarimai pareikšti vadovaujantis Baudžiamojo kodekso 225 str. „Kyšininkavimas“ 3 dalimi, 226 str. „Prekyba poveikiu“ 4 dalimi bei 1891 straipsnio „Neteisėtas praturtėjimas“ 1 dalyje numatytų nusikalstamų veikų.

Šiuo metu ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia pagrįstai įtarti, kad E. Masiulis, būdamas valstybės tarnautoju – Lietuvos Respublikos Seimo nariu, parlamentinės politinės partijos pirmininku ir šios politinės partijos Seime frakcijos seniūnu, koncerno atstovui R. K. už tam tikrus šiam koncernui palankius ir finansiškai naudingus sprendimus pažadėjo, susitarė priimti ir savo bei kitų naudai priėmė 106 000 eurų kyšį – ši suma 11 kartų viršija teisės aktuose nurodytą didelės vertės kyšio (250 MGL arba šiuo metu 9415 eurų) dydį. Pranešime apie įtarimą taip pat nurodoma, kad turimais duomenimis įtariamasis galimai yra žadėjęs veikti dėl šių naudingų koncernui sprendimų pats bei paveikti tai daryti kitus asmenis.

Įtarimas dėl neteisėto praturtėjimo pareikštas atsižvelgiant į tai, kad atliktos kratos metu E. Masiulio namuose buvo rasta didelė pinigų suma – apie 250 000 eurų, kuri, kaip įtariama šiuo metu, negalėjo būti įgyta teisėtai. 

Po apklausos E. Masiuliui skirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Lietuvos Respublikos Konstitucijos 62 straipsnio 2 dalyje nustatyta, kad Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, taip pat negali kitaip būti suvaržyta jo laisvė. Todėl pirminiame tyrimo etape, tuo metu kai E. Masiulis buvo Seimo narys ir turėjo teisinį imunitetą, jis buvo apklaustas kaip specialusis liudytojas.

Kaip buvo pranešta, ikiteisminį tyrimą dėl įtariamo kyšininkavimo, papirkimo ir prekybos poveikiu stambiu mastu pradėjo ir atlieka Specialiųjų tyrimų tarnyba.

Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorų grupė.

Šaltinis: prokuratura.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Pikasas       2016-05-27 8:41

Visi politikai, kurie yra panirę į moralinį ar ekonominį šešėlį turėtų būti iš jo ištraukti tam, kad teisėsauga bei visuomenė galėtų tinkamai juos įvertinti. Panašiai turėtų būti elgiamasi ir su tais verslininkais, kurie metą į tą šešėlį didžiules sumas, kurios vėliau sukrenta ant eilinių mokesčių mokėtojų pečių perkant prekes ir paslaugas. Tikrai nemanau, kad Liberalų sąjūdyje nėra padorių politikų ir eilinių narių, kurie su korupciniais ryšiais yra nesusiję. Tačiau sunku būtų teigti, kad bendra prasme jais visiškai nebuvo ruošiamasi pasinaudoti rinkiminės kampanijos metu. Jei pažvelgti giliau, tai E.Masiulio paviešinta nuomonė, kad gali būti linksma, nežavi jo buvusios artimos aplinkos. O jei sakyti tiesiai, tai neatmestina, kad tos aplinkos likimą.gali lemti tai, ar E.Masiulis savo grasinantį pažadą įvykdys. Net jei to ir nebus, LS rinkėjai savo reitingavimu nuomonę išsakyti galės. Nemanau, kad ji buvusiai E.Masiulio aplinkai bus palanki. Matysim…

 

Masiuliui atgaila nepadės       2016-05-27 6:56

Tokie žmonės kaip Masiulis atgailauti nuoširdžiai nesigaus, nes per tiek metų jo darbai tiek sustabarėję ir pirštai lenkti tik į savę, kad jam jau niekas nepadės tik kameros vienutė kokiai 10 metų, tik po to gal atsiras kažkoks nuoširdumas atgailai.

VaidasVDS       2016-05-26 8:52

Tarabilda teisingai parašė, kad atleisti galima tada, kada prašoma atleidimo, na dar reiktų pridurti, prašoma nuoširdžiai.
O 18:34 nurodo laikotarpį, kuomet Masiuliui užuojautos ir nereikėjo. Jis darė savo darbus ir buvo savimi patenkintas.
Šiandien Masiulis gavo šansą savo gyvenime, tik jis greičiausiai to nesupras (norėčiau klysti). Jis gavo galimybę permąstyti savo gyvenimą ir atgailauti iš tiesų. Štai toks šansas žmogui suteikiamas tik kartą gyvenime.
Ir esant teisingam pasirinkimui net ir Dievas dar sugebėtų atleisti.
Deja, daugeliu atvejų žmogaus pasirinkimas būna netinkamas.
Čia norėčiau priminti seną anekdotą:
“Ateina žmogus pas svetimą moterį ir netikėtai grįžta vyras. Tuomet jis griebia rūbus ir šoka per langą, bet ten devintas aukštas. Tuomet žmogus kreipiasi į Dievą. O, Dieve, padėk man, aš jau niekada nebūsiu toks blogas. Ir tada šlumšt į didelę lapų krūvą. Atsikelia žmogus ir sako: ot kartais ir kvailos mintys mane apninka…”

>Vaidui VDS       2016-05-25 18:34

Užjausti, ką? Masiulį? Ar pablūdai? Jam net Dievas neatleis, kai per visas kadencijas runkeliams makaronus kabino, kūrė “Gerbtinųjų draugiją” išvertus kitaip vadinamą Mafiją. Kiek jis priviliojo jaunimo, net pensininkų su savo tylia mafijine ideologija. Prisiminkit, kaip jis kasė duobes menkiamsiam šurmuliukui, tuoj rėkdavo interpeliaaaaciją jam, interpeliaaaaciją jam. Šlavė Masiulis su savo šaiką korupciją ir ta korupcija suėdė lyg alkanas šakalas. Nėra jam jokios atgailos ir pasigailėjimo.

Tarabilda Vaidui VDS       2016-05-25 17:33

Labai krikščioniška būtų ne tik užjausti, bet ir atleisti. Susitaikinimui trūksta tik vieno esminio segmento - viešo kaltės išpažinimo ir nuoširdžios atgailos, kokia bjauri ta situacija bebūtų. Kol kas girdime tik mėginimą išsisukinėti ir įtarimų neigimą. Liberalas Masiulis neišlenda iš tos kreivos paradigmos, kurioje Dievo nėra.

VaidasVDS       2016-05-25 16:49

Kartais būna taip:
Sunki, labai sunki dilema.
Ot varganas tas gyvenimas, kada vien sveiku protu pasikliauti negalima.
Ir kaip čia ką pasirinkti, kuomet jau nebeaišku, o kas savi, o kas svetimi, kas išduoda, o kas palaiko.
Ir kaip čia pasirinkti, ar geriau prisipažinti vienam ir sėsti (su tokia suma beveik garantuota), ar pripažinti ir pasidalinti tą sumą dar bent su dešimčia draugų ir gal nesėsti (pirmas kartas, beveik šventas, niekada nebaustas ir t.t.).
Ir kaip čia pasirinkti, o gal pavyks išsisukti, gal vis tik draugai neišduos ir kokiu nors būdu išgelbės, gal bus panaikintas bent tas sunkiausias kaltinimas.
Tiesiog galva gali suplyšti. Tikrai negalima pavydėti ir reikėtų užjausti sunkią valandą dilemos turėtoją...

Tėvas Gorjo       2016-05-25 16:00

Jau ir vakar buvo prokuratūros pamėginta prasizonduoti, nepateikus Masiuliui įtarimo dėl kyšininkavimo. Patikrino, kaip sureaguos spektaklio publika. Suuodė žiūrovas, kad norima gražiai suvynioti meškeres, pateikus beveik niekinius įtarimus. Sureagavo, tai šiandien iškišo ir dar vieną įtarimą, kurį jau ketino numazolinti dėl to, kad neva kyšis sunkiai įrodomas, nors sveikas protas jokių dar papildomų įrodymų nereikalauja. Procesas vyksta - muilinimo procesas.

uz Masiulio tyla       2016-05-25 16:00

visi liberastai dirbs issijuose su STT, GP ir kt justicijos chebrytemis - juk kailis tai dreba - dalinosi, kombinavo ir t.t. Gentvilo praturtejimas niekam neuzkliuvo?! O Simasiaus ,,skaidrumas”? Gal ne veltui jis buvo paskirtas teisingumo ministru, galimai, sumaniai padengti partijikes nusikaltimus?! Gal ir tai bus pangrineta, kaip pvz., Mockaus ir Simasiaus draugyste, Steponavicienes ir Mockaus bendradarbiavimas ir t.t.

Tėve Gorjo       2016-05-25 15:24

Tu čia gali būti teisus. Pamarinuos bylą 10 metų ir po to pasakis, kad jokio nusikaltimo nėra.

Tėvas Gorjo       2016-05-25 15:19

Laikas duotas tam, kad per advokatus suderintų gynybos strategiją ir taktiką, o ir kad atslūgus ažiotažui būtų galima reikalą ilgiems metams užmarinuoti, neleidžiant jokiai info į viešumą prasisunkti. Jaučiu savo sena subine, kad bylos nuosprendžio gyvas neprigyvensiu.

> kontrastas       2016-05-25 15:03

Ne. Ne del zoles. O kad turetu laiko suhariku pasidziovint. 8 metam. Daug darbo.

Kyšio davimas ir kyšio ėmimas nusikaltimai vienodi       2016-05-25 14:56

Tai kodėl kyšio davėjas uždarytas kaliuzėje, o kyšio ėmėjas laisvėje? Ką tie “mūsų teisėtvarkininkai’ daro ir kaip jie supranta baudžiamąjį kodeksą?

Motušė Kuraš       2016-05-25 14:35

Turėtų apimt gailestis, bet neapima kaži kodėl.

Edis       2016-05-25 13:38

Pagaliau aršusis “teisėjas” suzinojo, kad lazda turi du galus. Oi gerai tam klano pakalikui. Buk prakeiktas abu su kubilium, išgamos!

kontrastas       2016-05-25 13:08

Labai sunkūs įtarimai ir labai lengva kardomoji priemonė.Paliktas laisvėje,kad žole užspringti galėtų?


Rekomenduojame

Algimantas Rusteika. Laukimas

D.Žalimo žiniai: referendumus dėl vienalyčių asmenų santykių vykdė Slovėnija, Airija, Tailandas, Kroatija, kai kurios JAV valstijos, bus Šveicarijoje

„Sengirėje“: G. Kniukštos pokalbis su St. Čepinsku apie miškų naikinimo vajų nepriklausomoje Lietuvoje

Ramūnas Aušrotas apie būsimos Europos viziją. Vera Jourova: su Rusijos grėsme ES vertybėms kovosime cenzūra ir baudomis

Linas Šalna. Klasika

Jolanta Blažytė. Ką jūs sakote?

Tomas Viluckas. Kodėl reikia referendumų

Mantas ir Skaistė Vasiai. Įsimintiniausios Didžiojo šeimų žygio akimirkos

Eurika Masytė siūlo sprendimą: priešlaikiniai Seimo rinkimai. Pritariate?

Nacionalinis susivienijimas reikalauja nutraukti piliečių laisvių suvaržymus

Nida Vasiliauskaitė. Dabar klausimėlis: ką Ingrida?

Papunkčiui. Vytautas Sinica apie visuomenės susipriešinimą

Prof. dr. Andrius Macas. Kažkas čia ne taip (I)

Nida Vasiliauskaitė. Tradiciškai partijos skirdavosi idėjomis ir ideologijomis, bet tie laikai jau baigėsi

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Tarp teisės į gyvybę ir teisės į abortą

Vytautas Sinica. Apie siūlymą, kad šalys Europos Sąjungoje nebeturėtų veto teisės

Vytautas Rubavičius. Baltarusijos galvosūkis – Kremlius laimi?

Nida Vasiliauskaitė. Apie „vatnikus“ ir jų medžiotojus jorkšyrus: kurie iš jų yra tikroji politinė bėda

Keletas prezidento metinio pranešimo komentarų: P.Girdenis, J.Laučiūtė, A.Širinskienė, P.Saudargas, A.Švarplys

„Netiesos jausmas valstybėje palaukti negali“? – Lietuvos Respublikos prezidento Gitano Nausėdos metinis pranešimas

„Tradere“ leidyklos naujienos: Birželio sukilimo metinių proga leidžiama J. A. Antanaičio knyga „Tautos instinktas išlikti“

Citata. Dantė Aligjeris: apie neutralumo padarinius moralinių išbandymų metu

Jonas Kauneckas: visi turime su Nacionaliniu Susivienijimu reikalauti Referendumo arba kitos Visuomenės apklausos

Nida Vasiliauskaitė. Tai šitą jie vadina „komunikacija“ ir „profesionalumu“?

Jūratė Laučiūtė: Visiems, balsavusiems už TS-LKD partiją, siūlau pagalvoti, kas jums yra Lietuva

Naciukų* Lietuva? Aleksandras Nemunaitis primena, Tomas Baranauskas pataria

Vidmantas Valiušaitis. Tėvas apie Birželio sukilimą

Audrys Karalius. Padre…? Kodėl…?

Kaip naujojo kairuoliškumo ideologija užkariavo JAV universitetus – Krescencijus Stoškus primena prof. Česlovo Milošo liudijimą

Andrius Macas. Kaip mylėti vienodai?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.