Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas

Prof. dr. Andrius Macas. Kažkas čia ne taip – reikia ruoštis (II)

Tiesos.lt siūlo   2021 m. birželio 16 d. 19:30

5     

    

Prof. dr. Andrius Macas. Kažkas čia ne taip – reikia ruoštis (II)

laikmetis.lt

Du politikai praėjusią savaitę po įvykusio fiasco aiškina, kad „čia provokacija“ ir būtina „žiūrėti kontekstą“. Įdomu, kad tai sako vienas prikalbėjęs, o kitas – jo partijos pirmininkas. Kitaip tariant, dengiantysis (rusiškai – pakravytelius). Taip bandydami paaiškinti, kad kai kalbi atsipūtęs esant provokacijai, tai tarsi laikytum čiuriką – niekas nesiskaito. Kitaip tariant, saugiai pasislėpęs ir gali varyti, ką nori, o jei prišneki neapdairiai, jau kaltas provokatorius. Deja, ne. Prikalbėjimų ir išsakytų minčių jau niekas nepakeis.

Puikiai žinome, kas Šventajame Rašte yra pasakyta – niekas žmogaus nesuteršia, kas į jį įeina, tik kas iš jo išeina. Priešnuodis prieš visas tolimesnes interpretacijas. Provokacija ar ne provokacija – nesvarbu, čia įeinantysis dėmuo. Išeinantysis dėmuo – tai, ką pasakai ar padarai.

O pasakė politikas šnekorius daug. Ir atspindėjo ne vieno savo nuomonę. Vietoje to, kad atsiprašytų, ieško bjaurių „aplinkos kaltumo“ įrodymų. Baltais siūlais tos pasiteisinimo istorijos daigstytos. Dar daugiau – tas prikalbėjęs ponas net akiplėšiškai ir bjauriai tvirtina besididžiuojantis savo pasisakymu, esą yra svarbus Kremliui. Aš Kremliui svarbus jokiomis aplinkybėmis būti nenorėčiau ir tokia sėkme nesididžiuočiau.

Kas vyksta toliau. Paprastai už tokias šnekas, jei nepriklausai meinstryminei jėgai, žiniasklaidoje esi sumalamas į miltus. O ką matome čia? Gi matome tylą – gerą bylą. Viskas ir čia aišku. Blogai, jei nepriklausai. Daug žmonių nepriklauso. Ir yra suklasifikuoti į mano jau minėtus runkelius, vatnykus, marširuotojus ir kitokius menkystas.

Jau net kunigai ir vyskupai tapo bendriniu žemo išsilavinimo ir reakcingumo simboliu. Sakote, ne? O jei europarlamentaras taip teškia? Taip, iš tiesų, su tais juodaskverniais bėda. Neužkiši jų. Ir ypač tokių kaip Tamkevičius, Grigas ar Vaineikis. Yra ir kitų. Daug. O kaišyti bando ypač politikai, prisistatantys dorais ir giliai tikinčiais. Tik vis agresyvesne retorika.

Jau seniai girdžiu iš ramių žmonių, kad ateina sunkus metas. Vis galvojau, kad truputį reikia būti įsitempusiu, kad taip manytum. Dabar, matydamas, kas ateina į Europos Sąjungos ir Lietuvos teisėkūros bei teisėsaugos institucijas, galvoju, kad laiko bus sunkaus. Tačiau – nebijokite. Įkvepia Jono Pauliaus II-ojo pavyzdys ir kiti.

Kai bus labai neramu, prisiminkite dar vieną – Susaną iš Šventojo Rašto Danielio knygos. Kaip profesoriaus prelato A. Rubšio įžangoje rašoma, ši knyga nepriskiriama prie pranašiškų raštų, bet yra perdėm savita raštija – apokaliptinė, t. y. apreiškimo. Ten kaip tik apie nedorus seniūnus ir pasitikėjimą Viešpačiu. Kas galite, paskaitykite Danielio knygą. Pasakojimą apie Susaną. Tikrai verta, įtemptas siužetas. Agatos Kristi stiliumi. Kriminalistikos etiudas. Ir tik du puslapiai.

Tiems, kas negali – trumpai. Susana, kaip Danielio knygoje rašoma, buvo didelio grožio ir dievobaiminga moteris. Jos tėvai, būdami pamaldūs, buvo išauklėję savo dukterį pagal Mozės Įstatymą. Kartą du nedori teisėjai panoro palenkti ją savo valiai, pagrasinę priešingu atveju pasakysiantys, kad ji po medžiu svetimavo. Susana atsisakė nusidėti Viešpaties akyse, ir nedaug trūko, kad būtų pralietas nekaltas jos kraujas. Tačiau vienas vienintelis Danielio klausimas, it tikro kriminalisto, – tai po kuriuo medžiu? –  sugriovė visą melo konstruktyvą.

Krikščionims ir bendrai lanksčios sąžinės neturintiems ateina sunkūs laikai. Bet, kaip išmintingi žmonės sako, ir tai praeis.

laikmetis.lt

 

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Šaikos auka       2021-06-18 15:14

Prisisnekejo ponulis nuvykęs į Gruzija. Koncervu išvada: Niu niu niu, paglostė galvytę ir paleido į  “plačiuosius vandenis”.
Prisisnekejo vėl atsipūtęs po geru pietų. Koncervu išvada:  Nudilusi plokštelė.  Įteiktas Paguodos prizas kankiniui ir suteikiama teisė toliau taip puikiai nusisnekineti bet kur, bet kada. Dar visai šaikai labai reikalingas asmuo. Kai nereiks, patys pakišime.

Kis       2021-06-17 11:43

trumpai-drutai

Life Site News       2021-06-17 11:00

Didžioji spauda pagaliau patvirtina, kad kovidą sukūrė Kinijos laboratorija:
Vanity Fair, Wall Street Journal finally report on evidence supporting COVID lab-leak theory
Vanity Fair has done an incredible about-face in its reporting on COVID-19, detailing and revealing hidden investigations into the origins of COVID-19.
https://www.lifesitenews.com/blogs/vanity-fair-wall-street-journal-finally-report-evidence-supporting-covid-lab-leak-theory

Life Site News       2021-06-17 10:57

Kovidistai susiję su Kinijos kovido gamykla:
Compromised: Fauci and other COVID-players have ties to Wuhan lab
https://www.lifesitenews.com/news/compromised-fauci-and-other-covid-players-have-ties-to-wuhan-lab

Brajanas       2021-06-16 22:10

Geras tekstas…


Rekomenduojame

Nida Vasiliauskaitė. Apie „tikėjimą“, kad „valdžia tik gelbėja gyvybes“ ir kad, jei sutiksi, tai pagaliau ramiai gyvensi

Krescencijus Stoškus. Atsakyti už savo likimą teks net ir tiems, kurie leido savivaliauti tik šia diena gyvenantiems pareigūnams

Vytautas Rubavičius. Nepaprasti užsienio politikos „laimėjimai“ – Lietuva žeminama

Andrius Macas. Kalbėtis, kol gali. Reikia susitarti

Rasa Čepaitienė. Vertėtų pritarti Prezidento idėjai kviesti į visuotinę sienos statybos talką

Andrius Švarplys. „Tai buvo gerai organizuota ataka prieš Lietuvos valstybę...“?

Krescencijus Stoškus. Šiandien jis triumfuoja

Lietuvos Šeimų Sąjūdžio organizacijos kūrimo ir veiklos principai: projektas

Rasa Čepaitienė. Kodėl liko neįgyvendintas planas užtverti sieną su Baltarusija iki 2020 m.?

„NeRedaguota“ pokalbis su politologu Valentinu Beržiūnu: Prezidento pozicija

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: Rūdninkų „riaušininkų“ apsuptyje

OpTV: Pasienio krizė: kam ji virsta eurais? Konservatoriai perka dar vieną ‘Independence’

LŽTA pareiškimas dėl jėgos panaudojimo prieš taikius gyventojus

Vytautas Sinica. „Daugiau jėgos Lietuvai“ Rūdninkų fone

Vidas Rachlevičius. Kaip nelegalių migrantų krizės kontekste veikia mūsų neomarksistų-globalistų smegenys?

Kun. Arnoldo Valkausko interviu JAV lietuvių laikraščiui „Draugas“

Česlovas Iškauskas. Ar verta tapti danajais?

Jolanta Blažytė. Naujienos iš pasauline vakcinų bandymų laboratorija tapusio Izraelio

Vytautas Sinica apie Dieveniškių dovaną Lietuvai

Lietuvos šeimų sąjūdžio pareiškimas dėl įvykių Rūdninkuose

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“ klausia: „Ar valdžia išdrįs „paauklėti“ dieveniškiečius?“

Kaip TV3 žurnalistai buvo išprašyti iš Dieveniškių

Rasa Čepaitienė. Tai satrapo, ne suvereno mentalitetas

Algimantas Rusteika. Apie apsimelavusį „Lietuvos rytą“ ir jo „žurnalistą“, provokavusį neramumus

Andrius Švarplys. Vyriausybė nesilaiko Lietuvos įstatymų, vietoj jų primeta valstybei ir visuomenei savo ideologinę pasaulėžiūrą

Viktoras Orbanas dėkoja Nacionaliniam susivienijimui už palaikymą

Vasariški pokalbiai su Dovilu Petkumi. Jurga Lago: aš nesu nuomonių formuotoja

Ramūnas Karbauskis. Valdžia vis dažniau ima grasinti Lietuvos žmonėms

Nida Vasiliauskaitė: kas, oficialiu požiūriu, dabar turi teisę viešai kalbėti apie esamą padėtį?

Geroji Naujiena: uoliai sergėkime Dvasios vienybę taikos ryšiais

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.