Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas

Prof. Ado Jakubausko atsakymai į jam mestus melagingus kaltinimus

Tiesos.lt redakcija   2021 m. balandžio 1 d. 2:53

19     

    

Prof. Ado Jakubausko atsakymai į jam mestus melagingus kaltinimus

Prieš rytdienos nepasitikėjimo/pasitikėjimo balsavimą Seime mane kaltina visais būtais ir nebūtais dalykais. Vienas jų – neva aš 2009 ar kitais metais buvau apdovanotas kažkokiu Rusijos Federacijos garbės raštu. Pats apie tai sužinojau praeitų metų birželio antroje pusėje, kada ėjau prisistatyti Seimo frakcijoms prieš paskiriant mane Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generaliniu direktoriumi. Vienas iš Seimo narių klausimų buvo kaip tik apie šį mistinį neva gautą padėkos raštą. Dabartiniais melagienų (fake news) laikais šita „antis“ paleista nedraugiškos rytų kaimynės propagandistų.

Kas yra tikra – penkerius metus po Krymo okupacijos buvau persona non grata (mano buvimas nebuvo pageidaujamas, t.y. patekau į juoduosius sąrašus) įvažiuoti į Rusijos Federacijos teritoriją. Pirmą kartą tai patyriau, kai 2015 m. Dagestane gyvenantys nogajai (nogajai yra Krymo totorių tautos dalis) pakvietė mane į Pasaulinį Nogajų Kongresą Machačkaloje, antrą kartą – kai 2016 m. norėjau vykti į Astrachanę ir Kazanę – iki šiol Rusijos okupuotas totorių žemes, kurių gyventojai patiria milžinišką spaudimą, dėl to vyksta kalbinis ir kultūrinis nutautėjimas.

Kitas kaltinimas, kad aš 2011 m. priėmiau Šv. Stanislovo trečiojo laipsnio ordiną. Štai ką apie ordiną rašo lietuviškoji Vikipedijos versija: „Šventojo Stanislovo ordinas (Order Świętego Stanisława), Abiejų Tautų Respublikos ordinas, įsteigtas 1765 m. gegužės 7 d. Stanislovo Augusto Poniatovskio. Šventojo Stanislovo kryžius buvo Maltos kryžiaus formos, padengtas raudonu emaliu. Devizas „Pro emiando incitat“ (lotynų kalba „apdovanojant skatina“). Ordinai valdovo buvo teikiami gegužės 8 d. – Šv. Stanislovo dieną. Šv. Stanislovo ordinas 1831–1917 m. buvo Rusijos imperijos oficialus apdovanojimas. Dabar tai visuomeninis apdovanojimas, skiriamas už kultūrinę veiklą. Lietuvoje juo apdovatoti A+A operos solistas Virgilijus Noreika bei keletas kitų Lietuvos kultūros veikėjų. Po Krymo okupacijos ir aneksijos 2014 m. kovo mėn. aš atsisakiau apdovanojimo, paprašiau mane išbraukti iš apdovanotųjų sąrašo, jį grąžinau, fiziškai išsiunčiau paštu teikėjui.

Knygos „Lietuvos totoriai istorijoje ir kultūroje“ pirmasis leidimas pasaulį išvydo 2009 m., antrasis – 2012 m. Renkant medžiagą archyvuose dirbta mažiausiai septynerius metus. Į knygą patalpintos žymiausių Lietuvos totorių biografijos nuo Žalgirio mūšio iki mūsų dienų. Knygos leidimą parėmė LR Kultūros ministerija, Kultūros rėmimo fondas, Vilniaus miesto savivaldybė, Lenkijos Respublikos ambasada Lietuvoje. Dėl knygos leidimo buvo kreiptąsi į Tatarstano Respublikos kultūros ministeriją. Kadangi Tatarstanas nėra savarankiška valstybė, jo skirtos lėšos buvo pervestos tiesiai spaustuvei „Aušra“ Kaune per Rusijos Federacijos bendratautiečių užsienyje reiklalų komisiją.

Tikiuosi, kad atsakiau į visus kilusius klausimus.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2021-04-4 6:16

Ado Jakubausko nušalinimo priežastys aiškiai parodomos laidoje su Rūta Janutiene ir Kęstučiu va čia https://www.youtube.com/watch?v=9w-WovRz_zQ

____________________________________________________________________


Klausimai po laidos peržiūros:
- kiek ilgai dar bus su landsberginiais politinių kalinių ir tremtinių sąjunga ts-lkd partijoje?
- ar partizano Tigro dukra Angelė Jakavonytė dar nori dirbti landsbeginių ts-lkd partijoje?

Tvankstui       2021-04-1 23:50

nereikia čia įpinti Šventosios Inkvizicijos. Kagėbistų vaikų savivaldžiavimas - taip, tikra tiesa.

>ant kryžiaus jį       2021-04-1 23:49

žmogau, naivusis, nėra jokios “atleistos istorikės” knygos. Dokumentų rinkinį, kurį jai pakišo, ji savo vardu išleido. Su trumpučiu įvadu, visa kitą - archyviniai duomenys, ką jai ant gatavo padavė.

štaziui       2021-04-1 23:46

stazele, ir vėl tu čia vazelininę šliužę palikai… Na neverta tau čia ardytis dėl trisdešimties norveginių. Pirštų sąnarius tik išklaipysi nemokšiškai klaviatūrą maigydama. Grįžk prie tradicinio savo šeimininkų aptarnavimo.

bronius       2021-04-1 17:35

Aš visgi galvojau, kad neatstatydins. Čia dar sklando gandai apie LGGTRC sujungimą ar prijungimą, o rezultate liks tik žydų holokausto tyrimų centras. Kitaip tariant, Lietuvos gyventojų genocidas = tik žydų genocidas, kurį vykdė etniniai lietuviai fašistai. Tokie ir bus tyrimai, tarsi sovietinės okupacijos nė nebuvo, o partizanai gal ir buvo, bet nebebus aišku, prieš ką, ar už ką jie kovojo. O po tokios sėkmės su Jakubausku, Lietuvos priešai ir išdavikai nesustos ir prie šito tikslo bus einama dar greičiau. Turint omenyje, kad šita valdančioji dauguma dar tik pirmus metus pradėjo, tai labai tikėtina, kad po 4 metų tikslas ir bus pasiektas ir įtvirtintas. O procesai čia negrįžtami ir taip vadinamom “teisinėm ir demokratinėm” priemonėm to jau nebepakeisi. Aišku, kai kas gali sakyti, vyriausybė iki kalėdų netemps, bet jei tai būtų vyriausybė tikrąja to žodžio prasme, tai gal ir netemptų, bet ši “vyriausybė” tėra tiesiog teritorijos administracija, paklūstanti aukštesnei valdžiai. Todėl dar ir kaip temps. Net jei ir būtų kokie neramumai, jie nesidrovėtų ir pagalbos kreiptis į ES, kad padėtų su maištaujančia liaudim susitvarkyti. Bet, kitavertus, ir savų “deržimordų” pakanka.

Ant kryžiaus jį       2021-04-1 17:23

Mat kaip judošytės ir judošiukai užbūčiavo jiems neįtinkantį vadovą. Ką darysi,anot patriarcho KGB-bynas ir kirmėlynas.
Tarp kitko gal kas žinote kur galima būtų susipažinti su atleistosios mokslininkės knyga apie Juozą Lukšą Daumantą. Koks pavadinimas, kur galima įsigyti ?

Povilas       2021-04-1 17:04

Kodėl?
Atsakymas čia:
„Jeigu pamenate, buvusioje Seimo kadencijoje aš sakiau, kad jeigu būsiu paskirtas, aš sieksiu centro depolitizacijos. Kad jokia politinė jėga negalėtų diktuoti centrui, neprašytų išbalinti arba išjuodinti personalijos arba tam tikro istorinio įvykio“(A.Jakubauskas).
Pavojinga politikams savo ketinimus sakyti atvirai.
O dar pavojingiau - laikytis žodžio.

Ramiros       2021-04-1 16:26

Tai, va, pats pačiausias kėgėbėšninkas anksčiau konstatavo, kad “buvusių” nebūna…  Tas, tikriausiai, tiesa, nes aiškiai matosi, kad buvo susidorota su nepalankiu kremliui žmogumi. Per ką ? Taigi, juk matėmė, kaip ardėsi “buvusio, kurių nebūna” atžala, kad tik išgrūsti profesorių iš to centro, maža kas, dar ims ir atkapstys kažką tai, ko niekas neturėtų žinoti, apie kai kuriuos net 75 metus ...  Tai,gi, jie ir balsavo už profesoriaus pašalinimą iš centro ...  Todėl peršasi išvada, kad buvo gauta komanda iš nedraugiškos mums šalies “centro” ir yra tas įvykdyta….  O kas toliau ? Pavyko viens dalykas, tai gali įgauti pagreitį ir kiti mums nemalonūs, ar net tragiški dalykai. Galbūt, jau seimas yra pakankamai pavojingai okupuotas ? Su neramumu lauksime tęsinio .... Pastebėjau, kad tikrų Lietuvos piliečių vis mažiau, mažiau ...

bedugnė       2021-04-1 16:02

Akivaizdu, kad A.Jokubausko likimas buvo nulemtas Elito, ir ne tik politinio, išankstinių nuostatų. Tačiau bent jau elementarių teisinės valstybės formulumų laikytųsi. Nes dabar A.Jokubauskas pradėtas doroti per KGB rezervisto dukrą - Seimo pirmininkę. Kadangi LGGTRC net labai turėtų tyrinėti represinės okupantų struktūros veiklą Lietuvoje, čia jau išeina akivaizdus interesų konfliktas. Bent jau bet kuriam Seimo vicepirmininkui reikalą permestų. Esmės tai vis tiek nepakeistų, tačiau bent jau teisiniai formalumai būtų įvykdyti. O dabar taip akivaizdžiai užsimota. Prezidentūra pati sėdi apkasuose, todėl ir iš ten atskrieja tik mirtina kapų tyla.

stasys       2021-04-1 15:45

Lieka tik autoriui palinkėti nekaupti tu nuoskaudų .Visada atsiras norinčių Jūs pavaišinti pamazgu kibiru ir deja politikoje tai dažnas atvejas . Aišku būtų klaidą viską va taip mesti ir pasinerti į savo mokslinius tyrinėjimus . Buvusioje darbovietėje problemos tuo atleidimu nesibaigs , juk problemos kaip buvo taip ir liko ..todėl apie jas dar teks pakalbėti.

bronius => Tvankstas       2021-04-1 15:17

Čia matyt turima galvoje visa valdančioji koalicija? Ar tik save vadinantys liberalais?

Garbė Lietuvos totoriui Adui Jakubauskui,       2021-04-1 13:42

nukentėjusiam dėl pastangų ginti tiesą, išsaugoti ir puoselėti Lietuvos laisvės kovotojų atminimą.

Tvankstas       2021-04-1 11:09

Prigyvenome XXI amžiuje Lietuvoje Šventosios Liberalų Inkvizicijos laužą.

Žodžio laisvė...       2021-04-1 9:18

Ne čmilytėms spręsti apie Genocido centro reikalus ir jo Direktoriaus kompetenciją
ir galimybes dirbti ten.

klaikiausia, kad nelabai yra alternatyvų       2021-04-1 8:48

arba korumpuoti apsivogę apsipedofilinę bebrai (komunistai)
arba burliokų gerbėjai (lietuvių nekentėjai) darbiečiai
—-
politinės mažumos, tai ne seksualinės mažumos - jas niekina ir smaugia

NuNu       2021-04-1 8:39

Gyvename laikais, kai gėjai ar lesbietės vertinamos labaiu nei profesoriai: profesoriai netenka darbo, o seksualinė mažuma paskatinama šiltomis vietelėmis. Kai bakalaurams sunku apdrgti profesorių, jis apkaltinamas, kad gimė TSRS teritorijoje, tais laikais įgijo išsilavinimą. Teks dantis sukandus prakentėti iki rinkimų. Netikiu, kad lietuviai žavisi seimo Šveikais.

ne tos vertybės pas čmilytę       2021-04-1 8:25

va paminėjo antradienį NKVD’istą jokūbą minkevičių.
—-
teko gyvenime sutikti tą jok.mink.
įstrigo tamsios stiklinės akys.
kai vėliau paskaičiau - tokios akys būna pas nekaltų žmonių žudikus.

LR Seime daug muzikanciu -       2021-04-1 8:25

apgailetina, kad teisininku skystoka. Kai kurie , sedintys Seime 20 ir daugiau metu, jau seniai prarado teisininko kvalifikacija. J.Sabatauskas - vienas is tokiu. Vardan savo netradicines krypties vaiko, priestarauja LR Konstitucijai - nebalsuoja uz tradicine - vyro, moters, vaiku seima, vyro ir moters santuoka. Ka jau bekabeti apie pianiste Radvile, nors ir baiguia Kultūros vadybos ir kultūros politikos specialybę, magistrė, bet nei istorike, nei teisininke, nei mokslu daktare. EUropos parlamente besededama, pamirso kaip atrodo tradicine seima, kas yra mokslu daktaras, profeorius ir uz kokius nuopelnus taip ivardijamas. Tauta jos neisrinko vienmandateje, tai, kaip ir Raskevicius , pralindo per sarasa. O jau atsisedusi i Seimo nario kede, isivaizdavo esanti pasaulio bamba. Buvau geresne nuomones, deja. Isvi, Seimo nariu issilavinimas ir IQ, galimai, zemiau plintuso…

Pastaba       2021-04-1 7:10

Toks nemotyvuotas ir negarbingas gerb. profesoriaus daktaro A.Jakubausko puldinėjimas nedaro garbės nei Seimo pirmininkei V.Čmilytei, nei jos inicijuotai taip vadinamai komisijai. Labai gaila, kad šios komisijos pirmininkei R.Morkūnaitei - Mikulėnienei, turbūt ir kitiems siekiamam tikslui parinktiems komisijos nariams, trūksta ne tik tokiems tyrimams reikiamos kvalifikacijos, bet elementarių istorijos žinių ir pagarbos savo valstybei, jos istorinei atminčiai. Norisi tikėti, kad Seime neatsiras daug šias intrigas palaikančių žmonių. Labai gaila, kad vyksta tokie dalykai 32 Nepriklausomybės metais. O V.Čmilytei dėl jos biografijos derėtų susilaikyti nuo aktyvaus savo išankstinės nuomonės skelbimo.


Rekomenduojame

Andrius Martinkus. Ką liudija dainos „Kelkis, Lietuva!“ gimimas?

Karolinska (Švedija) ligoninė nebetaikys hormoninio lyties keitimo metodo vaikams

Lina Dūdaitė-Kralikienė. Kai priežastys painiojamos su pasekmėmis, arba Kaip grąžinti valstybę prie ‘res publica’

Eligijaus Masiulio bylos penkmečiui artėjant Dovilas Petkus klausia: ar Tauta gali tikėtis atomazgos, aiškumo ir teisingumo?

Algimantas Rusteika. Apie karą, kurio nebus

Nuo bačkos. Andrius Navickas, vienas iš naujojo Partnerystės įstatymo autorių – apie krikščionybę, meilę ir naujuosius inkvizitorius

Ramūnas Aušrotas. Pora pastabų dėl koalicijos partnerių (!) rengiamo Partnerystės įstatymo projekto

Nida Vasiliauskaitė. Ką atsakyti žmogui, kuris yra „pasiryžęs aukoti dalį savo laisvės vardan bendro gėrio“?

Vytauto Sinicos pozicija LRT diskusijoje su Tomu Vytautu Raskevičiumi dėl vienalytės partnerystės projekto

Gertrūda Jolanta Juchno SF. Reikia dalyvauti, nes jei nepaprašysime atsižvelgti į Tautą, kito Maršo jau nebebus

Replika. Romualdas Žekas. Rafinuotas bandymas apgauti

„Neredaguota“ pokalbis su Nida Vasiliauskaite. Žmonių balsas

Dėl pasisakymų organizatorių vardu: „Didžiojo Šeimos Gynimo Maršo 2021“ organizacinės grupės pranešimas žiniasklaidai

Iš skaitytojų pašto. Pranas Kaladė apie Laisvę ir „laisvę“

Paulas Stametsas: Išgydo net vėžį – nepažintas grybų pasaulis

Kardinolas S. Tamkevičius palaiko „Šeimų maršo“ idėją: „Ginant principines vertybes Bažnyčia stovės mūru“. Kunigų R. Grigo ir A. Valkausko pozicija

Andrius Švarplys. Į ką lyties ir diskriminacijos nęsamonės perdaro Ameriką: gimsta naujoji CŽV

Herta Burbė apie „galimybes“: vasarą paplūdimyje

Vytautas Sinica. Bažnyčia draudžia katalikams balsuoti už partnerystę (ir A. Navickas tą žino)

Brolio Arūno Peškaičio žinia: Pranciškonų ordinas draudžia broliui Pauliui Vaineikiui dalyvauti Šeimų gynimo marše (papildyta)

Nuo bačkos. Andrius Navickas: Taip, aš palaikau Partnerystės įstatymo priėmimą

Kastytis Braziulis. Ar pritariu šeimų maršui? Taip, be abejo, nes…

Nida Vasiliauskaitė. Klausiate, ką daryti? Paklauskite piliečių

Jarūnė Rimavičė. Atsakymai į klausimą, nuo ko ginama tradicinė šeima Lietuvoje

Andrius Švarplys. Pagaliau yra alternatyva „Dviračio Žynioms“

Romualdas Žekas. Lavono gaivinimas

Jolanta Blažytė. Aūūū, Greta!!! Kur tavo „How dare you?“

Nida Vasiliauskaitė. Dabar išties pabūsiu – pirmą kartą – radikalu

Papunkčiui. Vytautas Sinica apie elitizmą

Vidas Rachlevičius. Dvi šalys nesitaiksto su Kinijos užmačiomis Pietų Kinijos jūroje – koks bus šios atsakas?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.