Emigracija, imigracija, demografija

Pritarta sutarčiai su nevyriausybininkais dėl pabėgėlių integravimo Vilniuje

Tiesos.lt siūlo   2016 m. vasario 25 d. 13:44

10     

    

Pritarta sutarčiai su nevyriausybininkais dėl pabėgėlių integravimo Vilniuje

BNS

Vilniaus taryba patvirtino savivaldybės sutartį su „Caritas“ bei jėzuitais dėl pabėgėlių integravimo.

Sutartimi numatoma pasidalyti funkcijas priimant ir integruojant pabėgėlius, steigti pabėgėlių bendruomeninį centrą.

Kaip BNS sakė už sutarties įgyvendinimą atsakingas vicemeras Gintautas Paluckas, gavus tarybos pritarimą sutartis bus pasirašyta artimiausiu metu.

Apie 200 kv. metrų centro patalpos Kalvarijų gatvėje šiuo metu yra tvarkomos, savivaldybė iki 2018-ųjų pabaigos centro išlaikymui numato skirti 16,5 tūkst. eurų. Be centro įsteigimo, sutartimi „Caritas“ įsipareigos padėti užsieniečiams susirasti būstą, tarpininkauti gaunant sveikatos priežiūros, psichologines, teisines ir socialines paslaugas, organizuoti pabėgėliams lietuvių kalbos, kultūrinio, pilietinio ugdymo pamokas, neformalųjį ugdymą, padėti ieškotis darbo. Taip pat „Caritas“ turės organizuoti savivaldybės tarnautojų, kurie dirbs su užsieniečiais, mokymus.

Pabėgėlių integracija taip pat rūpinsis jėzuitai – be mokymų savivaldybės tarnautojams, Lietuvos jėzuitų provincija prisiims atsakomybę už savivaldybėje apsigyvenusių pabėgėlių vaikų formalųjį ugdymą, rūpinsis užsieniečių sielovada.

Anot G.Palucko, Vilniaus jėzuitų gimnazija, kurios steigėja yra Lietuvos jėzuitų provincija, apsiimtų vaikų iš krikščioniškų šeimų ugdymą, tuo metu savivaldybė – likusiųjų. Tačiau šeimos mokyklas ir darželius galės rinktis pačios.

Sutartimi savivaldybė ketina įsipareigoti koordinuoti bendrą nevyriausybininkų ir savivaldybės atstovų darbą, taip pat žada sudaryti sąlygas migrantų vaikams gauti ikimokyklinį ir mokyklinį išsilavinimą, neformaliojo švietimo paslaugas, tarpininkauti su potencialiais būsto nuomotojais ieškant kur įsikurti, skatinti darbdavius įdarbinti užsieniečius.

Taryba taip pat nusprendė į pabėgėlų integracijos procesą įtraukti konsultacijas su Lietuvos musulmonų bendruomene.

Lietuva įsipareigojo per dvejus metus priimti 1105 asmenis, kurie bėga nuo smurto Sirijoje, Irake ir Eritrėjoje. Pabėgėliai perkeliami iš Italijos ir Graikijos, kurios susidūrė su didžiausiu migrantų antplūdžiu. Lietuva pagal šį susitarimą kol kas yra priėmusi vienintelę irakiečių šeimą – tėvas, mama ir du mažamečiai vaikai iš Graikijos atvyko gruodžio viduryje iš šiuo metu gyvena Pabėgėlių priėmimo centre Rukloje.

Šaltinis: faktai.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

tech. tarnybai        2016-02-26 15:00

tvarkykite neveikiantį reitingavimą. Tai chroniška jūsų problema, ypač prie aktualesnių tekstų.

rinkėja iš Kauno        2016-02-26 14:57

smalsu, kaip jėzuitai ketina rūpintis atbėgėlių MUSULMONŲ sielovada? Juk būtent jų marios atklydo į ES, ir to srauto mums bus priverstinai dalijamas “didis gėris”. Ar čia paraleliai per Caritas dar priiminėjami papildomi būriai migrantų, kurie yra kitų tikėjimų? Tai ar jie įeina į tą 1100 galvų kvotą?
Kyla įtarimas , kad slapta atbėgėlių jau nemažai privežta, tame dalyvauja visokios nežinia kieno finansuojamos NVO, Caritas, SAD ministerija, jau yra atvažiavę “talkinti” vokiečių socialiniai darbuotojai (žr. str. Delfyje).
Pvz. vakar Kaune “Molo” prekybos centre mačiau būrį tamsaus gymio vyrukų,besiblaškančių prie Swedbank skyriaus,  kiek vėliau pamačiau , kad tas kokių penkių žmonių būrelis bando išsiimti su kortele pinigų iš bankomato, o juos dar vienas vyras vokiškai instruktuoja… Gal išsiiminėja pašalpas? Jie tikrai ne studentai, nemažai KTU studentų tamsiaodžių gyvena netoli mano namų, bet jie visai kitaip atrodo.
Kažin ar nebus taip, kad mums patyliukais sukiš tuos vagis ir moterų grabaliotojus iš Alžyro, Maroko, Tuniso, kurie jau keletą metų  nelegaliai trinasi Vokietijoje, o Merkel valdžia niekaip nesugeba jų deportuoti. Tai gal vokiečiai savo “sveteliams”  davė kišenpinigių ir “deportavo” pas mus?
Nes jau ne pirmą kartą interneto komentaruose skaitytojai pastebi, kad arabiško gymio ir juodaodžių žmonių nuo vasaros pastebimai padaugėjo Vilniuje, Kaune, Kaipėdoje. Kažkaip turizmo verslas nesigiria, kad pas mus padaugėjo turistų ir Afrikos ir Azijos. Rektoriai neteigia , kad studentų iš užsienio Tai kas tokie tie žmonės?

hmm       2016-02-26 11:53

kažkaip nusivyliau caritu, beje 15 min rašė, kad šeštadienį, Kudirkos aikštėje bu rengiama-dabar laikykitės, pabėgėlių palaikymo akcija.

ruta       2016-02-26 7:24

O kodel politikams , valdziai taip nepasirupinti SAVO Tautos atstovais , nes pinigu , kaip suprantu, atbegeliams yra , tik saviems visada trukta ?Kai matai politikus veikiancius ne i nauda SAVO Tautai , tai kyla klausimas , tai kas gi valdo Lietuva , kas tampa uz virvuciu Lietuvos politikus ?Kodel kitos ES nares sugeba atsisakyti atbegeliu kvotu ir net grasiai apie tai pasakyti ir net imtis veiksmu ?Ar Lietuvos politikai taip ir liko prisitaikeliu banda ir padlaizunu sutve dar nuo Rusijos okupacijos laiku ?Manau , net klaustuko nereikia..

Pikc       2016-02-26 1:32

Po velnių, kiek galima nelegalus vadinti “pabėgėliais”, čigonus - “romais”, o pederastus - “gėjais”? smile Bet rimtai - ar man vienam “pabėgėliai” iš ITALIJOS ir GRAIKIJOS skamba gerokai kvailai? smile
P.S. Kažkaip politkorektiškai linkstama nutylėti, kad ta su euforiška isterija priimta Irako babajų šeimyna iškart suskubo Lietuvą teisman paduoti. O dabar, kad įsivaizduotumėte trumpalaikę perspektyvą, padauginkite tai iš kokių 300-400. wink O dėl ilgalaikės - Kiolnas, Paryžius… na, supratot. wink

gel       2016-02-25 19:54

Mes turim suprasti,kad Lietuva planuose turi isnykti,o issivaduoti turim visi susitelkti,kaip vienas kitaip misios.

nesuprantu       2016-02-25 18:26

kodel tuos nelegalus reikia integruoti Vilniuje? Kodel ne Didziasalyje? Vistiek jie nesiruosia dirbti, o tik reikalauti pasalpu tiktu ir Didziasalis.

Smalsus klausimas       2016-02-25 18:10

Jeigu jau taip, tai gal tas “Karitas” sugeba taip pat sukryžminti šunį su katinu?

Turėtų       2016-02-25 16:29

būti sutartyje ir atsakomybės prisiėmimas ir koknkretus atsakymas įstatymiškai už tos priežiūros įsipareigojimų nevykdymą.Jei kas nukentės turi atsakyti ir tie kas tuos įsipareigojimas prisiėmė,nes tai kartu būtų įsipareigojimas ir visuomenei ,jos saugumui.

Nepasirašysiu        2016-02-25 15:41

Na štai - net bažnyčia (būtent popiežiaus ordinas) pasipelnys is popiežiaus palaimintos nelegalios migracijos. Pasirodo, jėzuitai ne taip toli nuo Simonko užsienio ambasadų finansuojamos gėjų lygos, kaip atrodytų.


Rekomenduojame

Liudvikas Jakimavičius apie Vytauto Landsbergio paradoksą

Andrius Martinkus. Ką liudija dainos „Kelkis, Lietuva!“ gimimas?

Karolinska (Švedija) ligoninė nebetaikys hormoninio lyties keitimo metodo vaikams

Lina Dūdaitė-Kralikienė. Kai priežastys painiojamos su pasekmėmis, arba Kaip grąžinti valstybę prie ‘res publica’

Eligijaus Masiulio bylos penkmečiui artėjant Dovilas Petkus klausia: ar Tauta gali tikėtis atomazgos, aiškumo ir teisingumo?

Algimantas Rusteika. Apie karą, kurio nebus

Nuo bačkos. Andrius Navickas, vienas iš naujojo Partnerystės įstatymo autorių – apie krikščionybę, meilę ir naujuosius inkvizitorius

Ramūnas Aušrotas. Pora pastabų dėl koalicijos partnerių (!) rengiamo Partnerystės įstatymo projekto

Nida Vasiliauskaitė. Ką atsakyti žmogui, kuris yra „pasiryžęs aukoti dalį savo laisvės vardan bendro gėrio“?

Vytauto Sinicos pozicija LRT diskusijoje su Tomu Vytautu Raskevičiumi dėl vienalytės partnerystės projekto

Gertrūda Jolanta Juchno SF. Reikia dalyvauti, nes jei nepaprašysime atsižvelgti į Tautą, kito Maršo jau nebebus

Replika. Romualdas Žekas. Rafinuotas bandymas apgauti

„Neredaguota“ pokalbis su Nida Vasiliauskaite. Žmonių balsas

Dėl pasisakymų organizatorių vardu: „Didžiojo Šeimos Gynimo Maršo 2021“ organizacinės grupės pranešimas žiniasklaidai

Iš skaitytojų pašto. Pranas Kaladė apie Laisvę ir „laisvę“

Paulas Stametsas: Išgydo net vėžį – nepažintas grybų pasaulis

Kardinolas S. Tamkevičius palaiko „Šeimų maršo“ idėją: „Ginant principines vertybes Bažnyčia stovės mūru“. Kunigų R. Grigo ir A. Valkausko pozicija

Andrius Švarplys. Į ką lyties ir diskriminacijos nęsamonės perdaro Ameriką: gimsta naujoji CŽV

Herta Burbė apie „galimybes“: vasarą paplūdimyje

Vytautas Sinica. Bažnyčia draudžia katalikams balsuoti už partnerystę (ir A. Navickas tą žino)

Brolio Arūno Peškaičio žinia: Pranciškonų ordinas draudžia broliui Pauliui Vaineikiui dalyvauti Šeimų gynimo marše (papildyta)

Nuo bačkos. Andrius Navickas: Taip, aš palaikau Partnerystės įstatymo priėmimą

Kastytis Braziulis. Ar pritariu šeimų maršui? Taip, be abejo, nes…

Nida Vasiliauskaitė. Klausiate, ką daryti? Paklauskite piliečių

Jarūnė Rimavičė. Atsakymai į klausimą, nuo ko ginama tradicinė šeima Lietuvoje

Andrius Švarplys. Pagaliau yra alternatyva „Dviračio Žynioms“

Romualdas Žekas. Lavono gaivinimas

Jolanta Blažytė. Aūūū, Greta!!! Kur tavo „How dare you?“

Nida Vasiliauskaitė. Dabar išties pabūsiu – pirmą kartą – radikalu

Papunkčiui. Vytautas Sinica apie elitizmą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.