Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Istorija

Povilas Urbšys. Tai – elementarus vaivorykštinis fašizmas

Tiesos.lt redakcija   2019 m. rugpjūčio 10 d. 22:20

34     

    

Povilas Urbšys. Tai – elementarus vaivorykštinis fašizmas

Ko gero, net saugumiečiai Maskvoje sutrikę: kam iš jų priklauso ordinas už Vilniaus mero R. Šimašiaus išpuolį Lietuvoje, supriešinusį ne tik lietuvius, bet ir žydų bendruomenę...

Jei R. Vanagaitės ir E. Zurofo demaršas prieš A. Ramanauską-Vanagą mūsų visuomenę tik dar labiau sutelkė, tai Vilniaus mero vienasmenis sprendimas paniekinti Jono Noreikos-Generolo Vėtros atminimą tarsi įbėrė druskos į negyjančią Lietuvos holokausto žaizdą.

Pastarosiomis dienomis šia tema komentarų tikrai netrūko, todėl iš anksto atsiprašau tų, kuriems atrodo, kad ši tema išsemta. Tačiau, sutikite, ne kiekvieną dieną Lietuvos žydų bendruomenė nusprendžia uždaryti sinagogą, ypač jei kitą dieną persigalvoja. Tai priverčia susimąstyti, ar tokio susipriešinimo priežastis – ne dvejopi standartai ir jų taikymas vertinant vienų ar kitų prisidėjimą prie holokausto Lietuvoje.

Šviežiai iškeptas R. Vanagaitės pakaitalas R. Šimašius ne kartą viešai tvirtino: jo sprendimą nuimti atminimo lentą nuo Lietuvos Mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos nulėmė nacių okupacijos metais J. Noreikos-Generolo Vėtros perduotas įsakymas izoliuoti žydus Žagarės gete.

Anot teisinį išsilavinimą turinčio Laisvės partijos įkūrėjo, Šaulių sąjungos nario ir Lietuvos sostinės mero R. Šimašiaus, tai – neginčijamas faktas, paverčiantis Generolą Vėtrą žydšaudžių bendrininku.

Ar tikrai to pakanka ką nors TAIP nuteisti?

Dar kartą imu į rankas Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro 2019 m. kovo 27 d. pažymą „Dėl kaltinimų Jonui Noreikai (Generolui Vėtrai)“ ir vėl skaitau: „1941 m. rugpjūčio 22 d. Šiaulių aps. viršininkas J. Noreika valsčių viršaičiams ir antraeilių miestų burmistrams perdavė Šiaulių apygardos komisaro Hanso Gewecke 1941 m. rugpjūčio 14 d. įsakymą žydus iškeldinti į Žagarės getą, taip pat įsakymą dėl žydų turto likvidavimo tvarkymo. Pabrėžtina, kad tai nebuvo J. Noreikos valia atsiradę įsakymai, tai buvo jo, kaip apskrities viršininko, vokiečių administracijos nurodymų perdavimas“.

Taigi J. Noreika minėto įsakymo neinicijavo ir nerašė. Jis jį perdavė.

Iš rašto aiškėja ir kita ne mažiau svarbi detalė. Pasirodo, getų steigimas tuo metu nebuvo siejamas su fiziniu žydų naikinimu: „1941 m. vasarą dauguma Lietuvos piliečių, tarp jų ir žydų, nesuvokė getų kaip vieno iš žydų naikinimo etapų. Iki vokiečių okupacijos Lietuvoje buvo girdėta apie žydų suvaržymus Vokietijoje, getus Lenkijoje, tačiau nebuvo žinoma, kad žydų izoliavimas baigtųsi masinėmis žudynėmis.[...] Lietuvos žydų bendruomenės atstovas, Vilniaus geto tyrėjas Ilja Lempertas teigia, kad iki 1941 metų pabaigos ir dar vėliau patys žydai Vilniaus gete negalėjo patikėti, kad jų buvimas getuose reiškia jų fizinį sunaikinimą. [...] Būta atvejų, kai išlaisvinti ir slepiami žydai neatlaikydavo įtampos ir patys grįždavo į getą – ten jiems atrodė saugiau“.

Dar daugiau, tame pačiame dokumente paminimas ir tas, kuris pasirašė įsakymą dėl geto kūrimo – tą patį raštą, už kurio perdavimą dabar yra pasmerkiamas J. Noreika: „Šiaulių apygardos komisaras Hansas Gewecke, kurio filmuotų prisiminimų įrašai saugomi JAV Holokausto memorialiniame muziejuje Vašingtone, teigė, kad tuo metu jie nemanę, kad getai baigsis žydų sunaikinimu. [...] Po karo sąjungininkai buvo sulaikę H. Geweckę, tačiau po tardymų paleido nepaisant jo tiesioginių įsakymų dėl Žagarės ir Šiaulių getų“.

Tai kaip čia dabar išeina? Įsakymą davęs asmuo yra išteisinamas „nepaisant jo tiesioginių įsakymų dėl Žagarės ir Šiaulių getų“, o jo įsakymą perdavęs žmogus, Vilniaus mero R. Šimašiaus parėdymu, yra prilyginamas holokausto vykdytojui?!.

Dar labiau sutrinki, kai perskaitai apie žydų savivaldos getuose bendradarbiavimo su naciais vertinimą: „[...] Žydų taryba (judenratas) ir geto žydų vidaus policija vykdė nacių nurodymus geto teritorijoje: atrinkdavo nedarbingus gyventojus (juos naciai veždavo sušaudyti), perduodavo vokiečių nurodymus dėl turto atidavimo, prižiūrėdavo, kaip vykdomos vidaus taisyklės ir t.t. Pasak žydų istoriko I. Lemperto, „Judenratas – iš tiesų prieštaringai vertinamas. Tačiau taip vertina žmonės, nežinantys istorijos. Pasidomėję giliau, pamatysime, kad juoda-balta istorija čia netinka.“ Pažymėtina, kad Lietuvos žydų iniciatyva Kauno žydų geto seniūnų tarybos pirmininko Elkeso Chaimo Chanono ir Kauno geto policijos vadovo Judo Zupavičiaus atminimas įamžintas garbės lentomis“.

Tai gal uolusis istorinės atminties dezinfekuotojas R. Šimašius ir jo gerbėjai paaiškins, kodėl vieniems negalima taikyti juodos-baltos istorijos, o kitam – Štuthofo nacių koncentracijos stovyklos kaliniui J. Noreikai – paliekama tik juoda?

Prieš kelias dienas Vilniaus meras kaip kompensaciją už nuplėštą Generolo Vėtros atminimo lentą nurodė nuimti lentą, pagerbiančią Valeriją Valsiūnienę – poetę, išdavusią sovietinei valdžiai pogrindinę Lietuvių tautinę tarybą, kurią įkūrė tas pats J. Noreika – Generolas Vėtra. Pastarasis sovietinio teismo buvo nuteistas mirties bausme ne tik už pasipriešinimą tarybų valdžiai, bet ir už „savanorišką tarnavimą vokiečiams“.

Jei R. Šimašius savanoriškai įsirašė į Generolo Vėtros teisėjų gretas, tai kyla klausimas kuo jam užkliuvo poetė Valerija Valsiūnienė? Juk ji vykdė NKVD inspiruotą „pilietinę pareigą“ ir įdavė... sovietiniam teisingumui tą patį nacių „pakaliką“, kuris net ir praėjus septyniasdešimt dvejiems metams po mirties, R. Šimašiaus liežuvio pliaukštelėjimu, nusipelnė viešo paniekinimo.

Štai iki kokio farso nusiritama, kai galvoje, kad ir pridengtoje Šaulių sąjungos uniformine kepure, tvyro vertybinis ūkas.

Toks teisuolis gali be skrupulų kitą nepagrįstai apkaltinti bendradarbiavimu su nusikalstamu režimu ir čia pat pamiršti, kad tai, ką jis pats perdavė įsiteikinėdamas Lukašenkos režimui, išdavė Baltarusijos disidentus pasmerkdamas juos ilgiems kalinimo metams.

Toks aktyvistas krykštauja iš džiaugsmo, kai Vilniaus gatvėmis žygiuoja homoseksualų ir lesbiečių teisių gynėjai, ir susierzina išgirdęs apie vilniečių sumanymą Baltijos kelio 30-mečio proga išeiti į gatves ir susikibti rankomis.

Tokie veikėjai savo ribotumą suvokia kaip išskirtinumą, nes tik jie žino, kas yra teisinga, o kas – ne. Jiems nusispjauti į kompetentingų valstybinių institucijų išvadas, į teismų sprendimus.

Jie prisiima teisę vienus rūšiuoti pagal juoda, o kitus – tolerantiškai, pagal vaivorykštės spalvas. Būtent jie ir yra – tikrieji dvasinių getų steigėjai.

Taip gimsta elementarus šių laikų vaivorykštinis fašizmas.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Tvankstas       2019-08-12 22:32

Lubiankoje ir filiale Vilniuje buvo daromi masiškai ‘dokumentai’ su ‘įrodymais’ - jei jau per beveik 50 metų sovietijos nebuvo daromi, matyti tai, kad nelipo joks mėšlas ant J.Noreikos.

Tvankstas       2019-08-12 22:18

Klausimėlis - man juokinga skaityti tai, ką rašote, tai išvedžiojimai ant sofos sėdint.
Mano giminėje keletas buvo ‘tardomi’ vien įtarus, pvz. senelis kalvis, galėjęs nukalti pasagą ir rankomis ištiesinti, buvo įtartas ryšiais su partizanais, gyveno gal 300m nuo miško, tai tris paras be pertraukos pasikeisdami daužė, spardė rūsyje ant betoninių grindų, šulinio vandeniu perliedavo, paleido leisgyvį, 6 mėnesius nepasikėlė šaukšto iki burnos.
Mokėjo MBG ir SMERŠ išgauti reikiamus parodymus, dirbo neklysdami.
J.Noreikos atveju susidoroti buvo nesunku, būtų užtekę ‘pranešimo’ iš aktyvaus partinio -ūkinio darbuotojo.
Tikėtina, kad buvo toks atvejis - tegul dirba (labai trūko po karo specialistų lietuvių), savo veikla tegul pritraukia ‘buržuazinį nacionalistinį pogrindį’ prie savęs, tereikia stebėti jo aplinką, aplipinti MGB agentais kaip V. Valsiūnienė, ir susemti su įkalčiais.
Būdamas MGB viršininku aš būčiau taip elgęsis su J. Noreika - tegul dirba, tikėtina - prisidirbs, kantrybės reikia turėti. Visada reikia pabūti priešo galvoje ir kailyje, siekiant suvokti tikrovę ir pasiruošti veiklai prieš.
J. Noreika tikrai taip pat gerai suvokė tikrovę, saugojosi išdavikų, deja, su laiku atsirado žmonės - žiurkės.
MGB dirbo tiek daug žydų (mano senelį kankino vien žydai pasikeisdami, ‘gerieji’ ir ‘blogieji’), buvo neįmanoma, kad būtų paliktas nesuimtas, jei būtų atlikęs nors kokią iniciatyvą įduodant ir sunaikinant bent vieną žydą.
Po karo daug išgelbėtųjų ėjo dirbti į MGB, suiminėjo juos išgelbėjusius, atsiiminėjo savo auksą kankinimais ir sunaikino, bent jau į Sibirą išsiųsdavo (kaip pvz., Kostas Glikas).
Carinė 5 rublių aukso moneta buvo apmokamas vieno mėnesio išlaikymas - toks mokestis buvo už prieglobsčio suteikimą, maistą, nakvynę.
Jeigu atrasdavo slepiamą žydą, tai kaip taisyklė pasakodavo nesustabdomas, slėpusieji bvo ir sušaudyti, ir ištremti darbams į Reichą, taip pat į konclagerius.
Ypač daug rado po pabėgimo iš 9-ojo forto 1943 m. Kūčių vėlų vakarą. Begalės lietuvių buvo išduota, kurie kada nors buvo slapstę.

Dar klausimėlis       2019-08-12 18:50

Tvankstui. Tamsta teigiate ” Gerbiamasis, J. Noreika grįžo iš Stutthof ir įsidarbino Vilniuje teisininku - galite įsivaizduoti, kad SMERŠ ir MGB dirbo be klaidų, tai kaip galėjo žydų žudymu ĮTARIAMASIS išvis eiti į darbą ir dar teisininko.” Manot tie paminėti organai buvusio Šiaulių apskrities viršininko ir Telšių LAF vado prie vokiečių nelaikė tuo tikru buržuaziniu nacionalistu ir todėl leido jam įsidarbint juristu (!) ? Kad nebuvo tų organų jokių patikrinimų įsidarbinant į tokį darbą ir nereikėjo rašyt smulkios autobiografijos sunkoka patikėt . Matyt tie organai su Noreika žaidė kaip katė su pele iki tam tikro ,  tik jiems reikalingo, laiko .

stasys        2019-08-12 18:04

Tvanksui .. bijau J.Noreikos kaltė šiandiena įrodinėjam prielaida ginčui ” o kas galėtu paneigti - kad jis ne kolaboravo su naciais ” ? Įrodinėjimas jo kaltės kaip to pono ‘klausimėlio’ ..

Klausimėlis       2019-08-12 18:03

Tvanskstui. Išeina taip - užėjo vokiečiai tai dirbam nuoširdžiai visa be le kame vokiečiam, atėjo rusai dirbam taip pat nuoširdžiai rusams ? Ir jokių tokių moralinių problemų ir jokios asmeninės atsakomybės ?

Tvankstas       2019-08-12 17:37

Klausimėlis - taip, tarptautinės teisės požiūriu J. Noreika tebuvo samdinys - raštininkas vokiečių okupacinėje administracijoje.
Galėjo savo iniciatyva įskųsti kokį žydą, reikšti tuomi savo iniciatyvą, bet to neatliko, netgi iniciatyviai gelbėjo žydus nuo mirties, už ką buvo išsiųstas atvėsti nuo žydų gelbėjimo pailsėti į Stutthof.
J. Noreikos vienintelė kolaboravimo galimybė Vokietijos okupuotoje Lietuvoje - įskųsti žydus, bet to JIS NEATLIKO.
Gerbiamasis, J. Noreika grįžo iš Stutthof ir įsidarbino Vilniuje teisininku - galite įsivaizduoti, kad SMERŠ ir MGB dirbo be klaidų, tai kaip galėjo žydų žudymu ĮTARIAMASIS išvis eiti į darbą ir dar teisininko.
Šimtai suimtųjų dėl įtarimų žydų žudymu kankinami prisipažindavo, bent pusė tyrėjų buvo žydai, jei ne 2/3 ar 3/4, o J.Noreika net nebuvo suimtas ir ramiai sau dirbo.
Kaip tai galėjo atsitikti ?
Jei bent mažytė dėmelė būtų, tai būtų arba prisipažinęs kankinamas, arba būtų nukankintas neprisipažinęs kaip žydšaudis.

Tvankstui       2019-08-12 17:22

Tamsta viską kaip ir gan logiškai dėstot, bet va tas mūsiškis genocido ir t.t. centras teigia , jog Noreika aplamai nekolaboravo ( nebendradarbiavo ) su vokiečiais .

Tvankstas       2019-08-12 17:22

dr. Jonas Ramanauskas .(JavaScript must be enabled to view this email address) - turite kokias nors vertybes, supratimą apie vertybes, ar užtenka tik bendradarbiavimo ekspertai ru, svarbiausia - JUMS leidžia pasisakyti ir visa kita nesvarbu ?

Tvankstas       2019-08-12 17:18

Klausimėlis - Lietuva buvo okupuota Vokietijos ir galiojo Vokietijos įstatymai ir jos okupacinės administracijos nuorodos. Taip kad labai paprasta tarptautinės teisės požiūriu - jei nurodymas buvo iš okupacinės administracijos siųstas, tai lietuvis darbuotojas neatsako. Abejoju, ar nors vienas lietuvis savarankiškai, pralenkdamas vokiškąją vyresnybę, ėmėsi kada nors kokios nors savarankiškos iniciatyvios veiklos tokioje griežtai subordinuotoje vokiškoje tvarkoje.

Klausimėlis       2019-08-12 15:49

AR galėjo Telšių LAF vado pavaduotojas savavališkai likviduot Telšių žydus be savo vado Noreikos leidimo ? Vis tik ta organizacija šiek tiek buvo sukarinta ir laikėsi kažkokios tai minimalios subordinacijos .

stasys        2019-08-12 15:38

J.Ramanauskas apie Seimą ir Konstitucija , jei nauju įžvalgu neatsirado šelpti dėmesiu putino tinklalapį vargiai verta. smile

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2019-08-12 14:01

Kad ir neblogai parašyta, tačiau nuo to Seimo nariai nepasidaro ne antikonstitucininkais - Valstybės naikintojais iš parindų:

http://www.ekspertai.eu/cekistiniai-rinkimai-lietuvoje99404/

taip, užtat komunistai       2019-08-12 11:04

nekreipė dėmesio nei į rudas akis, nei ar esi garbanotas, nei kokios tautybės.
svarbiausia - klasinė kilmė.
jei turi turto, esi išsilavinęs, katalikas (krikščionis), darbštus, sąžiningas - esi pasmerktas sunaikinimui.
—-
A.Maceina rašė apie fašistų bei komunistų zoocentrizmą, bet komunistai didesni gyvuliai buvo (ir paliko) už fašistus.

Stasys       2019-08-12 10:41

Šimašius Šaulių sąjungos narys ? Įdomu ..... Gal tai “Trojos arklys”, šnipelis patriotinėje organizacijoje. Manau, Šaulių sąjungos vadovybė turi nedelsiant jį išpašolvoninti iš tos sąjungos. Tai, manau, pavojingas tipas prisišvartavo prie jų ....

to prašom neįžeidinėti fašistų       2019-08-12 8:37

Manau, nesi nei žydas, nei čigonas. Manau, nesi rudų akių ir garbanotų plaukų... Esi išplautomis smegenimis lietuvis, nepaisantis faktų ir tikras sovietmečio produktas…

Teisingas       2019-08-12 7:25

Logiškas straipsnis, tie kas ieško kabliuko visuomet jį randą, todėl šimašius ir surado, ir tikriausiai pagal kažkieno planą, vienas jis būtų nesiryžęs, matyt turi šeimininką.

Gerb. Povilai, gerai, kad padugnei       2019-08-11 22:56

labai profesionaliai (nors tik žodžiais) kalėte į dantis šv. Jono Auksaburnio siūlytu būdu (siūlytu dėl šventvagystės). Pats esu panašiai pasielgęs.
Dėl kai kurių tokių poelgių gailiuosi, nes tai buvo perteklinis veiksmas.
Tačiau tokių, kai viešai ir dar po Kovo 11-osios Šimašiaus padarytos nemenkos žalos valstybei, atžvilgiu, bent verbalinis, tikslus smūgis į perlamutrinius dantis vertas visokeriopo pasigėrėjimo. Panašiai savo priešininką Nikolajų Koroliovą yra nokautavęs legendinis Lietuvos boksininkas Algirdas Šocikas.

Pirmam komentuotojui       2019-08-11 22:24

Gavot nemaza palaikymo,bet rasot neteisybe.Lietuviai nuo bolsevikinio maro bego ne i fasistine Vokietija,o ten kur buvo jau kas kita-sajungininku pajegos ir buvo galima begti tolyn i platu Pasauli-JAV,Australija ir kitas salis… Nebuvo mieli fasistai lietuviams…

dar tikintiems holokausto kliedesiais       2019-08-11 21:58

Visa oficiali žmonijos “istorija”-atviras žydaujos melas:

sunaikinta-tiesa.jimdo.com/blog

Fui       2019-08-11 14:08

kaka…

Tvankstas       2019-08-11 12:17

Noriu perduoti Ignazio Silone (1900-1978) žodžius.
“Kada fašizmas grįš, jis nesakys : ‘Aš esu fašizmas.’ Ne, jis sakys : ‘Aš esu antifašizmas.’”

vyte       2019-08-11 12:10

Almanto komentaras toks tikslus,kad prideti nieko nereikia.Kad toks lietuviu supratimas butu,tai sitie visokio plauko padlaizunai i valdzia nepapultu.Savo salies,savo tautos isdaviku nekencia net ir ju seimininkai.Lietuvi,kiek gali galva pelenais barstytis?Laikas jau pakilti nuo keliu….

Performansas       2019-08-11 9:40

Visus perspjovė A. ir A. Zuokai, surengę skyrybų performansą Artūro sugrįžimui į mero postą.

>>Oho,       2019-08-11 9:30

Netikiu, matosi, kad nori ir šis politikas papolitikuoti populiaria tema.

Almantas       2019-08-11 9:20

Visa savaite tik ir girdime “simasius,simasius” taip jis yra nieksas kaip reta,subinlaizys kaip reta ir dar pederastu myletojas.Teko kalbeti si vienu “vreslinyku"tai pasirodo Simasius 10% pakele “otkatus”.BET!!! Lietuva yra parlamentine-prezidentine kap ir valstybe.Tai kur ziuri ir ka veikia parlamentas???Valstybe sito darinio nesivercia liezuvis vadinti.Pabande zydai “uzvaziuoti"ant Lenkijos,kuri yra valstybe,tai lenkai visa zydu delegacija atsauke.Ir dabar Lenkijos parlamentas isleido istatyma-kas kaltins lenkus del zydu ar konslageriu bus traukiamsa baudziamon atsakomyben,kadangi karo metu Lenkija buvo okupuota ir visa atsakomybe tenka OKUPANTAMS!!!VISKAS,TASKAS!!!Gi musu subinlaiziai labai nori soroso pinigeliu,izeisi zydus ir prisuks kraneli.Pasirodo teise,valstybes garbe jiems nesvarbu kadangi 95% seimo yra PARSIDAVELIAI.Reiketu atsistoti greta Anglijos,Lenkijos,Vengrijos ir ziurek ir zydeliu tonas pasikeistu ir gerbti mus pradetu.O dabar…kas gi gerbia zmogu ar “valstybe"kuris laizo tavo uzpakali.Atetis nusimato gan tamsi,gal sociau gyvensime,vazinesime geresnemis auto,bet busime be GARBES,apie kuria musu seimas neturi jokio supratimo.Apie tai issireiske musu vyr.bankininkas-ne sio pasaulio dimensija-ar kaip ten…Gal dar butu sansas rinkimai tik vienmandatinese,bet niekas neleis.Man pradeda atrodyti,kad Lietuva valdo ne seimas ar prezidentas,o konstitucinis teimas,kuris yra NERENKAMAS ir nieko bendro su konstitucija neturi

Oho,       2019-08-11 8:59

kaip vartaliojasi politikoje dar vienas jos chameleonas. Ir Jūs juo tikite, nabagai?

stasys        2019-08-11 8:43

Klausimas .. Jus nekorektiškas jei to klausiate .  smile) Atsakymą žino netgi čia besilankančios ausės .

Klausimas       2019-08-11 8:14

Kur dingo vakarykščiai komentarai prie D. Stanciko straipsnio? Apie 23 val. buvo 38 komentarai. Bandžiau įkelti klausimą, neleidžia!

Romas       2019-08-11 8:12

Ką galvoja šiaulių sąjunga? Kodėl jį laiko savo gretose?

stasys        2019-08-11 7:58

Autoriui ... bet tai nepaaiškina kodėl Šimašius istorija ėmėsi gražinti nuo Lietuvos rezistencijos dalyviu kurie neturi nei savo vardo aikščiu su paminklais ..o tik atminimo lentas su skverais ..kuriu kituose Lietuvos miestuose pilna .

to Al.        2019-08-11 0:56

Nebent ideologiškai - kaip liberalas.
Gerokai snustelėjote?

Al.       2019-08-10 23:17

Ar Kuolys Vilniaus taryboj vis dar koalicijoj su Šimašium ?

Bačkų specialistas       2019-08-10 23:15

  “išdavė Baltarusijos disidentus pasmerkdamas juos ilgiems kalinimo metams”, o tuo pačiu padėjo pakišti pačią geriausią parako bačką Vilniečiams po subine - atominę elektrinę.

prašom neįžeidinėti fašistų       2019-08-10 22:55

niekšus vadinkime tuo, kuo jie ir yra - komunistais
Supraskite vieną kartą, kad komunistai blogesni ir baisesni už fašistus
——-
(lietuviai karo pabaigoje nuo komunistų bėgo slėptis į fašistinę Vokietiją - puikiai žinojo kas yra kas)


Rekomenduojame

Andrius Švarplys. Ką tokie net neslepiami dvigubi standartai turi bendra su pilietine ar kultūrine pozicija?

Verta prisiminti. Kodėl šmeižiamas Kazys Škirpa ir Birželio sukilimas? Dovilo Petkaus pokalbis su Vidmantu Valiušaičiu

Birželio 15–17 dienomis vykusių protesto akcijų rezoliucija

Nida Vasiliauskaitė. Šviesa kovoja su tamsa

Vinco Kubiliaus reportažas iš 17-osios dienos akcijos Simono Daukanto aikštėje „Ar dar gyva Deimantė?“

Algimantas Rusteika: Ponai mieli, patys išsidūrėt – niekas atviroj erdvėj renginių dalyvių skaičiaus nebereguliuoja

Ką apie vaikų skiepijimą sako mokslas – Nidos Vasiliauskaitės parinkti skaitiniai tikintiesiems Mokslu

Vytautas Sinica papunkčiui: Žygimantas Pavilionis prieš Lietuvą

Tomo Baranausko įžvalga apie I. Šimonytės naująjį gerovės receptą

Prof. dr. Andrius Macas. Kažkas čia ne taip – reikia ruoštis (II)

Kęstutis Girnius. Referendumas – tautos valia ar demagogų įrankis?

Robertas Grigas. Pasirodo, yra dar ES šalyse parlamentų, atstovaujančių savo tautų interesams!

Birželio 14-osios naktis: nukryžiuoti vaikai

„Neteisingi“ tekstai, kurie „teisingai“ valdžiai sukelia konvulsijas

Iš propagandos frontų. Buvęs Konstitucinio Teismo pirmininkas D. Žalimas: šeimos yra visi – tiek tos pačios, tiek skirtingos lyties sąjungą sudarę

Nida Vasiliauskaitė. Ko bijote? Jų?

Algimantas Rusteika. Gal pabandom niekur nebebėgti?

Vygantas Malinauskas. Iš tėvų valdžios išlaisvinto vaiko interesas

Vytautas Radžvilas. Nesibaigianti tremties Golgota

Vytautas Sinica. Kas priešina visuomenę?

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Visiškas teisinis nihilizmas

Lietuvos šeimų sąjūdžio pareiškimas: Vienykimės!

Lietuvos Šeimų Sąjūdis: pranešimas dėl birželio 15–16–17 dienomis įvyksiančių protesto akcijų

Ramūnas Aušrotas. Ką reiškia SAM paskelbtas vaikų nuo 12 metų skiepijimo vajus ir manipuliacijos įstatymo tekstu?

Ką šiandien žinome apie tremtis? Dovilo Petkaus pokalbis su prof. Rasa Čepaitiene

Krescencijus Stoškus. Maršas, apnuoginęs realybės absurdą

1941 m. Birželio sukilimo 80-metį pasitinkant. Valdas Vasiliauskas: Idėjinė A. Sniečkaus klaida

Kviečiame į parodą „Pirmasis masinis trėmimas 1941 m. birželio 14–19 d.“

Vidas Rachlevičius. Aš su siaubu laukiu naujų rinkimų

Vaidotas A.Vaičaitis. Šeima, partnerystė ir Civilinis Kodeksas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.