Dienos aktualija, Pasaulis, Demokratija ir valdymas

Pastabos paraštėse: Andrius Švarplys apie Lino Kojalos apžvalgą „JAV liepsnoja, bet nesudegs“

Tiesos.lt redakcija   2020 m. birželio 4 d. 14:15

17     

    

Pastabos paraštėse: Andrius Švarplys apie Lino Kojalos apžvalgą „JAV liepsnoja, bet nesudegs“

16 valstijų keliasdešimtyje miestų įvedė komendanto valandą, Niujorko policijos sąjungos vadovas sako, kad prarandama miesto kontrolė, o Linas Kojala sako (skaityti ČIA), kad „nereikia selektyviai išsirankioti faktų, žiūrėti į viską pro daužomų vitrinų prizmę ir pamiršti, kad didžioji dalis protestuoja taikiai“.

Kai kurie policijos pareigūnai, anot jo, atliko pareigą – žygiavo kartu su protestuotojais. (Policijos pareiga – žygiuoti su protestuotojais ar ginti įstatymą, tvarką ir nuosavybę?).

Kokie jo šaltiniai? „Washington Post“, „New York Times“... Pagarsėję šališkos, ideologizuotos žiniasklaidos ruporai.

Pažiūrėkite, kokie aktualūs klausimai keliami:

Kodėl susišaudymuose su policijos pareigūnais žūsta proporcingai daugiau afroamerikiečių nei baltaodžių?

Gal todėl, kad dėl menkesnio išsilavinimo, nedalyvavimo darbo rinkoje, gatvinio gyvenimo būdo ir polinkio į nusikaltimus yra dažniau traukiamas ginklas ir priešinamasi teisėtiems pareigūnų reikalavimams? Nesakau, kad tai viską paaiškina, juo labiau išsilavinimo, nusikalstamumo sisteminės sąlygos veda į atskirą kalbą. Bet kodėl L.Kojalos klausime jau numanomas rasizmas? Štampas.

Kodėl policija militarizuota, o ginklai atkeliauja tiesiai iš kariuomenės?

Tai dabartiniai vaizdai iš Amerikos miestų nepalieka abejonių, kad policija per mažai ginkluota ir reikia gvardijos karių – priešingai nei teigia L. Kojala. Ginklų demonizavimas Amerikoje yra leftistinės žiniasklaidos ir interesų štampas. Kai šitaip niokojama privati nuosavybė, kai eiliniai žmonės su ginklais rankose saugo savo turtą ir taip realizuoja JAV Konstitucijos 2 pataisos teises, kai trankomi policininkai per galvas, Lietuvos politologas klausia, ar ne per daug ginklų turi policija. Leftistinis štampas.

Dėl trečio klausimo – „kodėl 99% pareigūnų dėl juodaodžių aukų nesulaukė teisinių pasekmių?“ – autoriaus nuoroda neveikia, komentuoti sunku. Tokia statistika šokiruoja ir todėl skamba neįtikinamai.

Pati straipsnio intencija yra teisinga – situacija JAV yra kompleksinė, sudėtinga, nėra vieno viską paaiškinančio atsakymo.

Bet… L.Kojalai būdingas saldus, visiems įtinkantis, daug kalbantis, bet nieko iš esmės nepasakantis kalbos stilius. Tai ekraninė, wikipedinė politologija. Todėl, kad sąmoningai pasirinktas ekraninis karjeros modelis, yra įvaldytas nuosaikus, patrauklus, nieko „neįžeidžiantis“, visiems bent dalinai tinkantis TV žinių vedėjo stilius. Daugeliui žmonių tokios žinios yra naudingos. Bet žiūrint giliau ir iš esmės, toks politologinis diskursas tiesiog atkartoja vyraujančios žiniasklaidos štampus. Jis nėra kritiškas.

Ir pabaigai – ne viltis išgelbės JAV demokratiją, o tai, kad toje šalyje yra istoriškai susiformavusi kritinė masė (autonomiškų, savarankiškų, turinčių savo versliukus) žmonių, kurie pasiruošę ginti konstitucinius demokratinius Amerikos pagrindus, prigimtines teises.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Dzeikas       2020-06-5 14:30

yrairasui:
Siaip tas siautejimas yra ne rasinis reiskinys, o socialinis. Juodukai kurie verslus turi ar darbus i tai nesivelia. Tai daugiausia “prodzektu”(socialiniu bustu) gyventojai. T.y. veltedziu paderme (jie ten kartomis gyvena jau virs 100 metu).
Beje kai ivyko 9/11 incidentas tai juodukai pamate sokancius is dziaugsmo musulmonus vieninteliai nepasimete - eme musti juos(sokejus). Atvede i gedulo busena.
Policija gi tuo metu pasimetusi buvo ir nezinojo kaip i tai reaguoti.

Dzeikas       2020-06-5 14:21

Kas idomu: labiau ginkluotuose valstijose, kur demokratams neleido siauteti atiminejant teise i savygina ir zmoniu teise tureti ginklus juodaodziai protestuotuojai reiskiasi zymiai kulturingiau. T.y. gatvese pamosikuoja plakatais, pasukalioja bet plesti parduotuviu neina. Tie smulkus krautuvininkai tai jums ne policija - lysi vidun be ilgu kalbu svino atseikes ir nieko jam uztai nebus. Amerika kol kas nesulietuvejo ir nudejes i tavo valda lendanti plesika patsai nenukentesi.
Niujorke gi, kur pasiautejo visokie europiniai demokraytai ir faktiskai nuginklavo zmones (leidima ginklui gaut vos ne kaip Lietuvoje sunku) - “protestuotuojai” suizuleje iki krastutinumo.mazai tiketina , kad gaus ginkluota atkirti.

Tikslūs autoriaus pastebėjimai        2020-06-5 12:26

Tai kad liberastai dabar visi atrodo juokingai ir apgailėtinai. Krizė labai greitai ir gražiai nušlavė visus liberalizmo blizgučius, o kas liko - tik visiška tuštuma. Liberalizmas niekada ir neturėjo nieko savo, jokio rimtesnio turinio, anei jokios moralės, jokio rimtesnio savo ideologijos pagrindimo. Nubraukus šypsenas ir blizgučius, lieka tik melas, arogancija, puikybė, ir bet kokios kitokios nuomonės puolimas, kurs paskutiniu metu buvo virtęs į atvirą prievartą. Visi pagaliau pamatė, kad karalius nuogas. Net meluoti taip, kaip buvo įpratę ar išmokę iš savo brolių komunistų, liberastams tampa sudėtinga, visi jau išmoko atpažinti, ir dabar tiesiog išjuokia. Kaip atsitiko ir šiuo konkrečiu atveju su šituo ponaičiu. Melas matosi kaip balti siūlai. Todėl ir Šimašiui belieka piarintis su nudistų paplūdimiais mieste. O kaip gi kitaip G taške? Matyt nuogų dešrų ir papų apsuptyje Šimašius įsteigs ir Laisvės partijos rinkiminį štabą... O Kojala per Delfi, 15min ir LRT galės pasauliui paskelbti apie neeilinę pažangą ir progresą tolerancijos ir žmogaus teisių srityje. Kažin ar tokia neeiline proga Šimašius su Armonaite interviu duos irgi pasipuošę Adomo ir Ievos kostiumais? DDD

stasys        2020-06-5 10:56

ah1 2020-06-5 10:44 > ruskio paistalus siūlai klausytis .smile))

ah1       2020-06-5 10:44
ah1       2020-06-5 10:14

arba žiolpas arba išplautos smegenys arba jo toks darbas.

stasys        2020-06-5 8:17

Atsargiai autoriaus paklausiu , gal Kojala nėra kaltas dėl Amerika užplūdusio smurto .? O jei atsakymas teigiamas ..tada ne jo reikia klausti o kas ten darosi pas Jus Amerikoje .? Vieni rašo apie viena kiti ižvelgia kitką .. bet ko nerasi tai ginkluoto policininko malšinanti riaušes smile . Žiūrėkime į faktus netgi garsios kompanijos pasamdžiusios savo parduotumės apsauga .. negalėjo aniems į rankas iduoti nieko savigynai . Taip kaip ta taisyklė visiems žinoma siautėjančioje minioje ginklu irgi nebuvo pastebima . Visi kurie norėjo pasimėtyti akmenimis buvo semiami iš karto . Ginklu klausimas Amerikoje turi truputi kita įstatymiškai apibrėžta reikalavimą , nei mes čia Lietuvėlėje ta klausima suprantame . Piliečiu teisė išreikšti nepasitenkinimą riaušėmis vėlgi apibrėžta ne taip suvaržančiai kaip pas mus Lietuvoje suprantama . smile
Niekas kraujo nelieja tam kad įstatymas pajaustu savo galia .

Labai       2020-06-4 20:13

Labai patiko straipsnis, pritariu. Aš manau kojalai liepia taip rašyti, negi iš tikro jis taip nesigaudo?

JAV veteranai prieš Antifa       2020-06-4 19:07

Kai policija nesusitvarko, į gatves išeina veteranai ir duoda į skūrą antifadugnėms. smile
https://twitter.com/tomfm_/status/1267642669435674626?s=20

gal išaugs?       2020-06-4 19:01

Gal Linas dar suvyriškės kaip politologas? Dabar - svajonių jaunikis įsimylėjo iki ausų,viskas ružava ir ne baisu.

AAA       2020-06-4 18:54

Apie Liną Kojalą maniau geriau. Nematyti smurto, riaušių, nežinoti statistikos politologui - gėda.

Vir.       2020-06-4 18:32

Kojala ir kalba, ir rašo tiesioginiu vertimu iš anglų kalbos. Paprastai tai liudija nekritišką mąstymą, mąstymą klišėmis, su kalbos filtro galvoje neturėjimu tai susiję tiesiogiai. Nors normalų redaktorių susirastų: “„supervalstybės“ titulą”, dominavimas, dominuojančiai, ir taip n kartų; Kinijos galia išaugo; JAV drastiškai nusilpo; naftos importo apimtys; absoliutus prioritetas ir pan.

Jules       2020-06-4 18:00

Lietuvoje nėra geopolitikos žinovų - tik valdiški pastumdėliai arba šarlatanai su šulėriais. Mūsų “babuškos” - dezi LRT žiūrovės nepareikalaus iš Lietuvos inteligentų atsakomybės už invazijos į Europą skatinimą, už Arabų pavasarį ir pan., ir už Koronę, žinoma.

Trabantas       2020-06-4 17:57

Labai tiksliai pasakyta apie Kojalą. Toks saldžialiežuvis švelnus pūkuotukas.

Prašalietis       2020-06-4 17:20

Ai ai ai, JAV organizuoti arabų “pavasariai”, Irako ir Libijos “demokratizavimas”, Ukrainos Maidanas ir t.t. buvo visiem pseudo patriotams šaunu ir gražu, o Maidano užuomazga pačioje JAV ypač provakarietiškiems ir besicivilizuojantiems čiabuviams oi oi oi kaip nedemokratiška ir negražu… Jei daiktas yra"gražus ir kvepia “, tai jis visur ir visada yra “gražus ir kvepia”, o jei ne, tai ne. Belieka su autoriumi sutikti, kad iki pilno buvusio griaunamos TSRS rusiško grožio, dar trūksta miestuose haubicų ir tankų pašaudymų.....

taip       2020-06-4 15:56

aciu uz to straipsniuko apzvalga. Kojalos jau senokai neskaitau, tai bent isitikinau, kad ir dabar neprasoviau. deja, bet Kojala cia ne vienintelis. visame mediju transliaciju fone pasirodo, kad jis dar ir siek tiek objektyvesnis, nei kiti, aklai perspausdindami straipsnius is uzsienio spaudos. neitiketina. stai 15min publikavo gana nemaza straipsni apie Antifa, toki atseit objektyvu, bet is esmes teigiama. visa mainstreamine ziniasklaida pakartojo straipsnius, apie ta zuvusi juodaodi, kaip gera ir teigiama zmogu, kuris rupinosi dukra, tik vos vos primindami,kad jo biografijoje . buvo ir tamsesniu demiu, bet ju labai nespecifikuojant. plius dar straipsniukas apie 20 policijos dujomis apnuodytu kunigu vien tik del Trumpo uzgaidos ten nusifotografuoti, plius dar lietuvsku jaunuju chunveibinu protestas prie JAV ambasados Vilniuje. ir t.t. ir pan. ir etc. Kazkas is cia rasanciu autoriu rase, kad po karantino lyg ir viskas bus kitaip. I tai as komentavau, kad butent viskas liks taip pat. nesidziaugiu, kad buvau teisus

yra įrašų       2020-06-4 15:43

Juose matosi, kaip tikrai labai taikiai žygiuoja protestuotojai, nes… palei savo valdas stovi ginkluoti baltieji amerikiečiai ir policija kiek atokiau. Štai tada protestuotojai, besinešantys pačio įvairiausio turinio plakatus, pro tą vietą praeina tikrai taikiai. Kažkas iš protestuotojų net padėkoja nuobodžiaujantiems 2 policininkams.
Pamačius prisiminiau kelių metų senumo nuotrauką iš Teksaso. Kaip tik tada islamo fanatikai mėgo traiškyti žmones sunkvežimiais ir lengvaisiais automobiliais. Tai štai stovi kažkokiame Teksaso miestelyje kokie 8 vietiniai vyrai, vienas kurių - juodukas. Laiko teisėtai įsigytus pistoletus ir sumažintos kovinės galios karabinus. Šypsodamiesi pozuoja prie plakato: “Drunk with guns. You loot, we shoot.” (“Girti ir ginkluoti. Tu traiškai, mes šaudome.”)
Ar reikia priminti, kad tame miestelyje nebuvo nei vieno incidento? Tikriausiai ir dabar ten viskas tvarkoje, niekas neplėšia, viskas pasibaigė taikiu mitingu.
Nesu didelis ginklų turėjimo šalininkas, tačiau šis pavyzdys parodo net ne ginklo turėjimo privalumus, o bendruomeniškumo naudą ir valią ginti savo šeimas ir turtą, nusispjovus ant visų tų medijinių propagandinių nesąmonių.


Rekomenduojame

Andrius Švarplys. Ką tokie net neslepiami dvigubi standartai turi bendra su pilietine ar kultūrine pozicija?

Verta prisiminti. Kodėl šmeižiamas Kazys Škirpa ir Birželio sukilimas? Dovilo Petkaus pokalbis su Vidmantu Valiušaičiu

Birželio 15–17 dienomis vykusių protesto akcijų rezoliucija

Nida Vasiliauskaitė. Šviesa kovoja su tamsa

Vinco Kubiliaus reportažas iš 17-osios dienos akcijos Simono Daukanto aikštėje „Ar dar gyva Deimantė?“

Algimantas Rusteika: Ponai mieli, patys išsidūrėt – niekas atviroj erdvėj renginių dalyvių skaičiaus nebereguliuoja

Ką apie vaikų skiepijimą sako mokslas – Nidos Vasiliauskaitės parinkti skaitiniai tikintiesiems Mokslu

Vytautas Sinica papunkčiui: Žygimantas Pavilionis prieš Lietuvą

Tomo Baranausko įžvalga apie I. Šimonytės naująjį gerovės receptą

Prof. dr. Andrius Macas. Kažkas čia ne taip – reikia ruoštis (II)

Kęstutis Girnius. Referendumas – tautos valia ar demagogų įrankis?

Robertas Grigas. Pasirodo, yra dar ES šalyse parlamentų, atstovaujančių savo tautų interesams!

Birželio 14-osios naktis: nukryžiuoti vaikai

„Neteisingi“ tekstai, kurie „teisingai“ valdžiai sukelia konvulsijas

Iš propagandos frontų. Buvęs Konstitucinio Teismo pirmininkas D. Žalimas: šeimos yra visi – tiek tos pačios, tiek skirtingos lyties sąjungą sudarę

Nida Vasiliauskaitė. Ko bijote? Jų?

Algimantas Rusteika. Gal pabandom niekur nebebėgti?

Vygantas Malinauskas. Iš tėvų valdžios išlaisvinto vaiko interesas

Vytautas Radžvilas. Nesibaigianti tremties Golgota

Vytautas Sinica. Kas priešina visuomenę?

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Visiškas teisinis nihilizmas

Lietuvos šeimų sąjūdžio pareiškimas: Vienykimės!

Lietuvos Šeimų Sąjūdis: pranešimas dėl birželio 15–16–17 dienomis įvyksiančių protesto akcijų

Ramūnas Aušrotas. Ką reiškia SAM paskelbtas vaikų nuo 12 metų skiepijimo vajus ir manipuliacijos įstatymo tekstu?

Ką šiandien žinome apie tremtis? Dovilo Petkaus pokalbis su prof. Rasa Čepaitiene

Krescencijus Stoškus. Maršas, apnuoginęs realybės absurdą

1941 m. Birželio sukilimo 80-metį pasitinkant. Valdas Vasiliauskas: Idėjinė A. Sniečkaus klaida

Kviečiame į parodą „Pirmasis masinis trėmimas 1941 m. birželio 14–19 d.“

Vidas Rachlevičius. Aš su siaubu laukiu naujų rinkimų

Vaidotas A.Vaičaitis. Šeima, partnerystė ir Civilinis Kodeksas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.