Dienos aktualija, Nuo bačkos

Nuo bačkos. Saulius Skvernelis: „Paklauskime apie tai, kiek mūsų universitetų mokslinio potencialo rezultatų yra komercializuota mūsų pramonėje…“

Tiesos.lt redakcija   2019 m. lapkričio 10 d. 14:00

33     

    

Nuo bačkos. Saulius Skvernelis: „Paklauskime apie tai, kiek mūsų universitetų mokslinio potencialo rezultatų yra komercializuota mūsų pramonėje…“

Premjeras Saulius Skvernelis ir vėl sublizgėjo. Sulaukęs akademinės bendruomenės priekaištų ir net pasvarstymų, kad gal vis dėlto reikėtų vieną kartą imti ir sustreikuoti dėl kažkelintą kartą netesimų pažadų, kad kitų metų biudžete tai jau tikrai tikrai bus rasta lėšų ir mokslininkų bei dėstytojų atlyginimams, praėjusį trečiadienį pasibaigus Vyriausybės posėdžiui Saulius Skvernelis ėmė ir atsivėrė:

„Mes paklauskime akademinės bendruomenės, kiek per tuos trejus metus įvyko pokyčių aukštajam moksle, kalbant apie universitetų augimą, apie programų optimizavimą, apie mokslinio potencialo didinimą. Paklauskime apie tai, kiek mūsų universitetų mokslinio potencialo rezultatų yra komercializuota mūsų pramonėje, kaip mūsų baigusius mokslus studentus graibsto verslo organizacijos, ar kodėl jos dar turi ruošti kursus – savo mokymo centrus turi turėti“...

Neilgai trukęs istorikas dr. Tomas Baranauskas kreipėsi į vis dar gyvus, tik niekaip „komercializuotis mūsų pramonėje“ nesusiprantančius humanitarus: Nagi, istorikai, filologai, muzikologai, sociologai visokie, ką davėt pramonei? Kiek davėt pramonei, tiek ir Skvernelis jums duos!.

Daugelį jų ištiko déjà vu ar entendu jausmas: Skvernelis ne pirmasis, pasišovęs atseikėti akademinei bendruomenei pagal jos nuopelnus liaudies ūkiui (ČIA):

Kad būna ir kitaip, galima įsitikinti ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Nepasirašysiu        2019-11-14 18:59

Dedant nuoroda į Meduza, reiketu priminti skaitytojams, kad tai p. Chodorkovskio išlaikoma įstaiga.

To ah1        2019-11-12 16:40

tu net rašyti be klaidų nemoki, o aiškini kitiems, kaip gyventi.

Tai paskaičiuokit       2019-11-12 10:35

reikalauti iš policininko, atsiprašau - premjero, kad jis formuluotų strategines mokslo kryptis ar kažką panašaus yra nelabai sąžininga. Bet va ir toks galėtų paprasčiausiai paskaičiuoti, kiek Lietuva gali išlaikyti lichenologų, archeologų, astronomų ... Anksčiau valstietis tiesiai šviesiai sakydavo savo vaikams, kuris liks žemės dirbti, o kurį galės į mokslus išleisti. Pasiskaičiuodavo galimybes.

Vežimas prieš arklį       2019-11-11 23:42

p.Premjeras ne taip suformulavo klausimą. Gal reikėtų klausti - o kodėl mūsų pramonei nereikia mokslininkų išradimų? Ir kodėl ji jų “nekomercializuoja”? Tikrai ne todėl, kad jų nėra… O šiaip liūdna girdėti tokius premjero pamąstymus…

ah1       2019-11-11 23:36

uždaryt konvejerį gaminantį nepaklausius produktus - neuždarysi subankrutuosi. Toks rinkos dėsnis.

> ah1       2019-11-11 23:04

O tu, padugnių padugne, kam reikalingas?

ah1       2019-11-11 20:58

industrelizacijai, modernizacijai, gamybinei ekonomikai pirma pagrindinė sąlyga yra pigi energija, kai pigios energijos nėra jokie mokslininkai nepadės, robotizacijos laikais ne pigi darbo jėga “veža” ekonomiką, o darbo jėgą pakeitusios technologijos plius pigi energija. Kiba SS ekonomikos nesimokė?  Na o tų istorikų, muzikologų,socialogo nuolat didėjanti armija kam ji reikalinga? - žmonių skaičius sumažėjo apie milijoną, demografija sumažėjusi, pensijinis amžius prailgintas vas ne iki mirities - tad jiems darbo vietų baveik nėra tad ko leisti konvejeriu bakalauruotus, magistruotus niekam nereikalingus?

Skvernelis su Veryga       2019-11-11 7:54

žlugdo ligonines ir daktarus,bet susirgęs be eilės pas juos nuskubėjo.

stasys        2019-11-11 7:43

Cit.“ Jokia komercializuota pramonė, jokia verslo organizacija nesukurs, nesugeneruos, neįpirks net vienam žmogui už viso pasaulio šlamančius Laimės, Sveikatos, Meilės, Tikėjimo, Sąžinės, Garbės , Drąsos, Tėvynės, Tėvų, Vaikų...“ .O juk nuperka , Lietuva nėra didelė šalis kad joje lengva butu akivaizdžiai parodyti tuos pavyzdžius. . Ne pinigai čia svarbiausi o tai koks produktas sukuriamas ju padedant . Tai ka Liepa išvardino viskas vienaip ar kitaip remiasi į realu gyvenimą kuriame reikia tu pinigu . Mokslas pats savaime reiškia investicija į ateitį ir jei tai ateičiai nematome pritaikymo realiame gyvenime ..situacija ir toliau bus tokia kokia yra šiandiena . Aplankai įstaiga , o ten gylus posovietinis įšalas ..kabinetai nomuojami verslui , sienos Brežnevo laikais dažytos ..o ju fone nauji plastikiniai langai ..tam kad įšalas butu amžinas ir fasaduose nesimatytu to kas viduje paslėpta . Jei yra problema reikia keisti požiūrį ... o ne atseikėti dar daugiau “šlamančiu” tikintis kažko.

Al.       2019-11-11 1:53

Kolaborantų luomas, gyvenantis iš prekiavimo Lietuva, ir patekęs į valdžią tai tęsia. To tikisi ir iš aplinkinių ir nuoširdžiai niekina to nedarančius. Mokslų daktaras su Maksimos kasininkės alga - tai jų ,,gerovės valstybė”. Jei valstybė dėl korupcijos kasmet praranda 4,5 milijardo, tai valdininkų darbas komercializuotas kaip reik.

Liepa       2019-11-11 1:24

Būtų labai paprasta, jei viską Gyvenime būtų galima matuoti ekonominės naudos matu. Deja, pagrindinis šio Pasaulio dėsnis yra Gerumas, o ne kažkoks “Materialumas”.// Jokia komercializuota pramonė, jokia verslo organizacija nesukurs, nesugeneruos, neįpirks net vienam žmogui už viso pasaulio šlamančius Laimės, Sveikatos, Meilės, Tikėjimo, Sąžinės, Garbės , Drąsos, Tėvynės, Tėvų, Vaikų...// Prieš Kūrėją nepašokinėsi…// Ne dėl ekonomiškų ekonomikų ateinam į šitą žemę. Dėl kai ko kito..//

kas yra "stasys"       2019-11-11 1:08

kas galėtų paneigti, kad “stasys” yra viso labo… chvaraba? Tiksliau- tai salmonelės bakterija, serganti didybės manija ir įsivardyjusi žmogaus vardu, nes priklausyti Enterobacteriaceae šeimai ir būti judančios G (-) (Gram neigiamos) lazdelės pavidalu “ne lygis”.
Ta salmonelė baisiai mėgsta veistis mėsoje, tad žmogiena “stasiui” - gyvybiškai būtina terpė. Išeitis paprasta : reikia nepamiršt šios svetainėms komentatoriams elementarios higienos ir dezinfekcinių priemonių.

nieko naujo       2019-11-11 0:05

Taigi Stribas - suvalkietis. Pasistatė saulės baterijas ant stogo, dar ir vėžį gydosi. Manote, tai - už dyką? O čia visokie dar pinigų kaulyja.

kompromisas       2019-11-10 23:12

Na gerai, tik to, įkalbėote, dar biškelį ne dugnas.
Tada vadinsime tą poną paprastai, pagal faktą - Padugne.

>Geram optimistui       2019-11-10 22:48

Jūs pervertinate Skvernelį - jis aiškiai su dugnu.
Klausimas tik, kas yra jo dugnas, t. y. kas yra jo galvos ‘administratorius’ (kaip klausė komentatorius ‘Naudingiausia, kas nenaudinga - bonum commune 2019-11-10 22:59’)?
Skvernelio ‘administratorius’, žinoma, jau gali būti ir ‘bedugnis’ (šaukiantis iš prarajos). Bet šito jam (kaip ir R. Požėlai) tikrai nelinkime, nenorėtume.

Geram optimistui       2019-11-10 22:04

Bus toks pats? Juokaujate? Tai neįmanoma!
Bus dar blogesnis. Nes tai dar ne dugnas.
Kodėl?
O kur jūs matėte bedugnę su dugnu?

Gerai,       2019-11-10 21:59

kad šitas susireikšminęs pusprotis nebeilgai bus premjeru. Blogai, kad sekantis greičiausiai bus toks pat.

Naudingiausia, kas nenaudinga - bonum commune       2019-11-10 21:59

Paradoksalu, bet labiausiai vertingi ir naudingi(!) dalykai asmeniui, tautai ar valstybei (neišskiriant Skvernelio norimai vystyti “komercializuotai pramonei”)
yra būtent tie, kurių tikslas nėra ir negali būti nauda (instrumentalizmas),
bet tiesa ir teisingumas, gėris ir grožis, garbingumas ir šventumas
- tikėjimas, filosofinio mąstymo pratybos ir menai (kontempliacija),
veikli meilė ir aukojimasis dėl artimojo gėrio ir t.t.
Tai intuityviai buvo žinoma ir praktikuojama visų brandžių didingų kultūrų,
tai puikiai pagrindė Tomas Akvinietis ir kiti mąstytojai.
********************************************************************
Ar kas nors galėtumėte tai elementariai paaiškinti Skverneliui ir jo proto administratoriams? - Tai gyvybiškos svarbos reikalas ir būtų išganinga. NK

dr. Rentgen       2019-11-10 21:18

Pono smegenėlės ir taip buvo tik su vienu vingiu, (nuo uniforminės kepurės),
o kai chemijos pavarė, smegenėlės susitraukė iki graikiško riešuto. Nabagas.

Tvankstas       2019-11-10 21:06

Driokstelėjo Skvernelis proto sankaupomis.

tejsyngai!       2019-11-10 20:59

giarb. štazys labaj tejsus- tegu tie gumanitaraj ušsidyrba.
kajp?
paprastaj- tegu aijna padėt štaziui trolinti.

stasys        2019-11-10 20:51

Sunku kelti atlyginimus kai taip sunkiai gyvena tie humanitariniai mokslai . Pakėlus atlyginimus tos bėdos neišspręsi , gal vystyk teisingas sprendimas butu leisti tiems žmonėms patiems pinigus uždirbti .. ir taip prisidurti .

Fantomasas       2019-11-10 20:15

-Rejke uždaryt visokes filosopijas, literatiūralogijes ir mianotyras -negeneruoje pelno, nafig nūžna. Tokie mokslai mūsū santvarkoje niarejkalyngi.
Ir apskritaj- kam baudžeunykam mokslai? Mužikai turi dyrpt ir išlaikyt valdžę.

ah1       2019-11-10 19:45

visų biudžetininkų algų didinimas reiškia antkainio ir pardavimo PVM padidėjimą, mokesčių didinimą ir proletariato skurdinimą, nes biudžetininkai faktiškai jokių mokesčių nemoka - biudžeininkai gyvena iš mokesčių surinktų į biudžetą. Jei nori biudžetininkams didinti algas lai susimažina biudžetininkų armiją ir persipaskirsto tarp biudžeto eilučių - vienur eilutėje sumažina kitur pasididina.

Juozui       2019-11-10 19:25

Yra ir dar svarbesnių klausimų. Pavyzdžiui, kada bus atitaisyta skriauda Deimantei, kada bus teisiami pedofilai, kada žinosime kagėbistų aukščiausiuose sluoksniuose pavardes, kada bus sustabdyta gender propaganda, atšaukta Marakešo sutartis, ir t.t., ir t.t.

Juozas       2019-11-10 19:17

Geri premjero klausimai. Tuo pačiu ir mes galime užduoti jam ir visai Vyriausybei, kainavusiai mums ne vieną milijoną eurų, keletą klausimų:
- Kiek sumažėjo Lietuvoje skurstančių žmonių?
- Kiek padaugėjo laisvės (sumažėjo draudimų)?
- Kiek naujų prekybos centrų jūsų kvietimu įsikūrė Lietuvoje?
- Kodėl pasitikėjimas Lietuvos teismais vis dar žemiau plintuso?
Manau, kad tauta užduos jums dar daugybę kodėl nepadaryta tas ir anas, o atlyginimus visi norit gauti kuo didesnius.

tiesą ar melą pasakė?       2019-11-10 19:08

Kad jau tokie prasti mokymo įstaigų rezultatai, tai kodėl mūsų medikai garbinami užsienyje, kodėl lazerio srities pasiekimai pasaulyje žinomi ir t.t. Tai jei jau visos aukštosios rengia prastus specialistus, reiškia ir policijos specialistai, ir teisingumo specialistai yra prasti. Tai ar ir jie gali dirbti kvalifikuotai ir kompetetingai? Prastai domisi mokslo pasiekimais Premjeras.

StasiuiG       2019-11-10 17:40

Tai kodėl Smetonos laikų jaunimas nebėgo, a, gudruti? Pagal tavo skvernelišką filosofiją tuoj užteks ir nulinio finansavimo ne tik universitetams, bet ir pradžios mokykloms. Galėsi sau sklaidytis senių rezervate.

Nesupranta,       2019-11-10 17:38

kuo skiriasi universitetas nuo instituto. Nors, tiesa pasakius, universitetai patys kai kur nusileido iki institutų ar net proftechninės (pvz. galimai žurnalistika ar teisė).Ir dar nesupranta, kad čia ne tas atvejis, kur “rytą kėdės, vakare pinigai”.

Deivis       2019-11-10 17:29

Į pedofilų klano fantamaso nuomonę galima nekreipti dėmesio.

StasysG       2019-11-10 16:49

Premjeras Skvernelis, nors jis ir yra iškilęs iš mano nekenčiamos policininkų draugijos, yra teisus. Universitetai ir institutai dirba tuščia eiga, jei tiek jaunų žmonių išbėgo ir bėga toliau, nenorėdami padėti Lietuvai. Mokymui ir tyrimams finansavimo didinimui dar neatėjo laikas.

ah1       2019-11-10 15:36

taip, taip tiesa turi būt konkreti sakė Leninas, tiesa jus išlaisvins sakė Jėzus Kristus.

prostitutėm už maldą nemoka       2019-11-10 15:16

todėl prostitutės ir nesimeldžia


Rekomenduojame

Lidžita Kolosauskaitė. Antivakserės laiškas Sveikatos apsaugos ministrui

Algimantas Rusteika. Susiliejam su gamta

Ramūnas Karbauskis. Sužvėrėję, godūs ir pikti

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“ apie demografinę Afrikos bombą

Vinco Kubiliaus reportažas iš Lietuvos laisvės kovotojų atminimo šventės vyskupams Julijonui Steponavičiui ir Vincentui Borisevičiui pagerbti

Roberto de Mattei. Pranciškus pradėjo karą, kuris baigsis Tradicijos triumfu

Nida Vasiliauskaitė. Proga kai ką sužinoti apie protingųjų protą

Vidmantas Valiušaitis. Išdavystės dienos

Ramūnas Karbauskis. Prievartos maniakai

Nida Vasiliauskaitė. Jei dar kam nors tebeatrodo, kad čia viskas – apie virusą ir saugumą, tegul skaito VGTU rektoriaus potvarkį

Česlovas Iškauskas. Veiksmas ir atoveiksmis

Tomas Baranauskas. Apie „tikėjimo mokslu“ mokslines ištakas

Goda Juocevičiūtė. Nujaučiu: kurstomos agresijos priežastis – tautos išrinktieji

Ramūnas Aušrotas. Grybavimo Lietuvoje ypatumai

Vytautas Rubavičius. Kas kaltas? – Klimato kaita…

Kun. Nerijus Pipiras. Dievo tarnas arkivyskupas Julijonas Steponavičius: neperskaitytas laiškas

Nida Vasiliauskaitė. Pandemija ir rinkimai

Dr. Rimas Jankūnas. Ką apie skiepijimo naudą sako susirgimų Covid-19 statistika?

Prancūzai protestuoja prieš naujuosius E. Macrono įvedamus žmogaus laisvių ir teisių suvaržymus

Geroji Naujiena: „Vargas ganovams, kurie pražudo ir išblaško mano kaimenės avis! – Viešpaties žodis“

Audrius Bačiulis. Dešiniosios diktatūros baigiasi demokratija – tai iš esmės dėsnis, kad taip baigtųsi kairiosios diktatūros, istorijoje nerasite

Martynas Katelynas mitinge prie Seimo „Apginkime Lietuvą!“

Nida Vasiliauskaitė  naujojoje „Lapių medžioklėje“: apie Armonaitę, ieškančią, jaunoko kvailoko vyro, kuris atsiduos už 20 eurų MAXIMA čekį

Margaritos Starkevičiūtės kreipimasis į prezidentą Gitaną Nausėdą: piliečių pasitikėjimą praradę vadovai turi atsistatydinti arba būna atstatydinti

Vytautas Rubavičius. Baltarusijos galvosūkis; geopolitika Lietuvai

Algimantas Rusteika. Rudens finalas artėja

Sekmadienį įvyks paskutiniojo mirties bausme nubausto partizano Pranciškaus Prusaičio–Lapės laidotuvės

Liepos 17 d. kviečiame į mons. A. Svarinsko Mūšios Didžiosios Kovos apygardos partizanų parką pagerbti arkiv. J. Steponavičių ir vysk. V.  Borisevičių

Vytautas Sinica. Kas galėtų suabejoti…

Vytautas Sinica. Žalimas prieš Konstituciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.