Nuo bačkos

Nuo bačkos. Robertas Dargis: Ekonominiai migrantai yra neišnaudotas Lietuvos potencialas

Tiesos.lt redakcija   2016 m. vasario 19 d. 8:00

12     

    

Nuo bačkos. Robertas Dargis: Ekonominiai migrantai yra neišnaudotas Lietuvos potencialas

Lietuvos pramoninkų konfederacijos prezidentas, dar prieš kelis mėnesius raginęs tautiečius „laikytis europietiškų vertybių“, pagaliau tapti „civilizuota, normalia multikultūrine šalimi“, susitaikyti su masine imigracija ir pageidavęs per 5–7 metus atsivežti 50 000 už grašius dirbsiančių vergų, po susidūrimo su realybe (migrantai aplenkia Lietuvą iš tolo, visuomenė masinės imigracijos propaganda netiki, o Europos Sąjungai nepavyksta įgyvendinti priverstinės imigracijos kvotų plano), nusprendė šiek tiek pakeisti savo „šviečiamąjį“ diskursą.

Ponas R. Dargis jau nebekalba apie „europietiškas vertybes“ ir multikultūralizmo žavesį, nebenurodo ir skaičiaus vergų, kurį pageidautų atsigabenti. Dabar jo pasisakymo akcentas – šalies demografinės problemos ir tautiečių menkas nusimanymas apie šias problemas. Anot pono R. Dargio, „Jau po 10 metų Lietuvos laukiantys rimti demografiniai iššūkiai verčia ne neigti problemas, o nedelsiant ieškoti būdų joms spręsti.“

Kas gi su tuo nesutiks? Iš esmės teisingai pramoninkų konfederacijos prezidentas nupiešia šios problemos detales, pažerdamas ir keletą iškalbingų skaičių. Tačiau sprendimą mato vienintelį – imigraciją, t.y. ir vėl tą patį vergų atsivežimą. Charakteringa, kad šį kartą R. Dargis atsargiai parenka pavyzdį. Šį kartą tai jau ne multikultūrinės Vakarų valstybės, o Lenkija, įsileidusi karo pabėgėlius iš Ukrainos.

Tenka pripažinti, kad R. Dargis Lenkijos patirtį pasitelkia labai vienpusiškai. Ši šalis savo problemas sprendžia ne vien imigracijos būdu. Lenkija taip pat vykdo visiškai kitokią socialinę politiką. Štai, pavyzdžiui, pagrindinius maisto produktus apmokestina lengvatiniais tarifais ir jie Lenkijoje kur kas pigesni negu Lietuvoje – būtent todėl lietuviai kasdien tūkstančiais vyksta į Lenkiją apsipirkti.

Be to, Lenkijoje netrukus ims veikti įstatymas, pagal kurį už antrą ir kitus vaikus tėvams bus mokama 500 zlotų kasmėnesinė išmoka. Kodėl gi demografinėms problemoms spręsti neperėmus būtent šito Lenkijos patyrimo? Atsakyti labai paprasta. Stambusis verslas, kuriam atstovauja R. Dargis, yra labai suinteresuotas dabartinė regresine mokesčių politika, kada samdomą darbą dirbantys asmenys sumoka proporcingai žymiai didesnę pajamų dalį negu verslininkai, kurie pajamas gauna iš kapitalo. Kas be ko, toks verslas kur kas labiau suinteresuotas nususinta socialine politika, nei mokesčių politikos permainomis. Tai, kad ši ekonominė ir socialinė politika jau nustekeno ir toliau siaubia šalį, nei R. Dargiui, nei jo atstovaujamam stambiajam verslui nė motais – jie juk turi sprendimą, kurio keisti neketina: atsivežti vergų, o visuomenę „apšviesti“.


balsas.tv3.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Vakar vienas       2016-02-20 11:51

prancūzas sako per TV,kad mūsų miestuose ir miesteliuose…O šis ponas nori palikti tik kelis miestus provincijos sąskaita.Tai nesąžininga ir neekologiška.O be to paskolos miestuose žmones daro nelaisvus.

vai me       2016-02-20 9:14

Teisinėje valstybėje, visi šitie “pramonininkai” jau seniai sėdėtų kalėjime, nes 99proc. vadinamųjų “pramonininkų”, negali pagrįsti, savo pradinio kapitalo ir turtų kilmės, jokiais dokumentais.

Danutė       2016-02-19 22:50

  Klausimas :Kiek vaikų augina Robertas Dargis ? Kas jo tėvai, gal sovietinių laikų funkcionieriai, kad užaugino kosmopolitą ? Net sovietiniais laikais funkcionieriai saugojo Lietuvą nuo migrantų.  Lietuvoje galėjome pasiekti nepriklausomybę tik todėl, kad dauguma gyventojų buvo lietuviai,kurie suprato ir žinojo ko nori. Ne tam lietuviai siekė nepriklausomybės, kad užleistų savo žemes ir miestus kitataučiams ir kitatikiams.Lenkai priima ukrainiečius, nes ukrainiečiai yra slavai, galės juos lenkinti,kaip mus lietuvius kažkada, o arabų jie nenori. Jeigu čia privešit kitataučių, lietuviai visai išvažinės, nes bus nesaugu gyventi, reikės aplink visų bijoti. Lietuva niekada neturėjo kolonijų ir niekam nėra skolinga ir neprivalo priiminėti svetimtaučių. Svetimtaučiai turi savo tėvynes ir tegu rūpinasi savo šalimi. Ta masė migrantų, kurie užpuolė Europą,tegu užpuola savo šalies valdžią ir priverčia juos dirbti ir rūpintis   savo tautiečiais, nebereikės tada kariauti.
Lietuva gali gyventi ir su mažu skaičiumi žmonių. Darbininkų Lietuvai nereikia , nes nėra gamybos,žmones darbe greitai pakeis robotai, be to tiek daug prekybos centų Lietuvai nereikia ir nereikia kiniško šlamšto.  Lietuviai verslininkai iškelia savo verslą į kitas šalis, nes jiems Lietuva nerūpi, tai kam tada reikalingi tie imigrantai ?

Tai       2016-02-19 21:41

kodėl negalėjo būti sudarytos sąlygos gimdyti lietuvėms moterims?Kodėl žmonės taip užspausti,kad išvyktų?Kodėl alkoholis liejas laisvai ir žudo žmones visokiom formom?Nejau pinigai svarbiausia jų ir taip turinčiam?

ir taip kalba verslininku vadovas?!       2016-02-19 19:51

jokio mentaliteto, jo IQ=0000, tarnavimas Mamonai ir tiek. Kiek verslininkai prisidejo, kad motinoms, gimdancioms vaikus Lietuvoje, butu issaugotos darbo vietos, ismoketa premija ar kitokios formops paskatinimas. o siam asiliukui, kuris nera susidures su tais, kurie atvyksta ,,gyventi,. bet ne dirbti!”, beliktu iseiti i atsarga, kol dar ne vuisa Lietuva pardave. Kiek jis klasiu baiges? Gal tik pradine. Apgailetinas padaras.

tegul       2016-02-19 19:22

Tegul sprendžia priežastis kodėl apie 800 tūkst.lietuvių išvyko, ir susigrąžina atgal o ne keičia Lietuvos tautinę sudėtį prisiveždami migrantų

nuomone       2016-02-19 18:42

jei atvykeliai cia gimdys,tai kas mums is to.TAI NEBUS lietuviai.O kad jie dirbs,vergaus ponams tai pamirskit.Kai sake vienas toks ne baltasis as i Vokietija atvykau gyventi o ne dirbti

Tegul       2016-02-19 13:52

nesvigsta tas svaigalas Dargis.Kaip sakoma ,netaip ropė kepa,kaip š......ė nori.

ruta       2016-02-19 12:29

Kol tokie dargiai atstovaus Lietuvos ‘verslinykams’ , o ju meiliuzes miliutes amzinai tupes Siaurovizijoje , o LRT vadovaus ‘siaurai’ , o prezedenturoje tupes -komunistinio -KGB rezimo uolios funkcionieres ,o Seime bus vietos tik amoraliems cinikams , o Tauta tik lauks mesijos , gero caro, dangaus manu ,  tai niekas tokios valstybes neisgelbes ..

pravilno, tovarišč dargis       2016-02-19 9:46

tikras rusas (su lietuviška pavarde) tas tovariščius dargis.
daug tokių pizdukėlių Lietuvoje.

vladas       2016-02-19 9:28

Vergvaldziui reikia vergu!

Verslininkas idiotas       2016-02-19 9:17

Va tokie Pavlikai Morozovai parduoda Lietuvą. Vietoje to, kad skatintų gimstamumą, tai jo protelis tiek ir tesumąsto, kaip atsivežti padugnių. Bet matyt yra kita problema su proteliu. Jis yra lengvai perkamas ir mama vaikystėje blogai išauklėjo.

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.