Dienos aktualija, Seimo rinkimai 2020, Nuo bačkos

Nuo bačkos. Andrius Navickas: raginu pasitikėti intuicija ir reitinguoti mane. Nepažadu būti geriausias, bet pažadu būti nepatogus ir tikras

Tiesos.lt siūlo   2020 m. rugpjūčio 29 d. 21:50

20     

    

Nuo bačkos. Andrius Navickas: raginu pasitikėti intuicija ir reitinguoti mane. Nepažadu būti geriausias, bet pažadu būti nepatogus ir tikras

Be komentarų.

Andrius Navickas. Penktas numeris. Atgniaužto delno strategija

Paaiškėjo, kokia tvarka partijos ir koalicijos bus įrašytos Seimo rinkimų biuletenyje. Burtai lėmė, kad TS-LKD bus įrašyti penktu numeriu. Gražus skaičius ir kartu proga prisiminti jau prieš kurį laiką rašytą tekstą, kuris šiandien įgijo naujos svarbios simbolikos.

Susitikime nedideliame miestelyje išgirdau atodūsį, kad visi, kurie siekia valdžios, kalba apie rūpestį, teisingumą, bet kai tik patenka valdžion, moka tik vieną – rodyti visiems trijų pirštų kombinaciją.

Sudėtinga tirpdyti tokią nuostatą, nes negaliu paneigti, kad dabartinė valdžia veikiau sprendžia savo problemas, nei rūpinasi bendruoju gėriu. Tačiau ar yra garantijų, kad kita valdžia bus kitokia? Gyvename pažadų, įsipareigojimų infliacijos laikotarpiu ir nevilties dykuma tik plečiasi. Idant būtų atkurta vilties auginimo sistema, reikia ne žodžių, bet konkrečių veiksmų.

Kita vertus, svarbu ne vien kritikuoti, bet ir nuosekliai, drąsiai judėti link politikos, kaip kūrybos, o ne visų karo prieš visus. Jei mums nepatinka, kad valdžia naudojasi tik trijų pirštų kombinacija, jei mums atrodo, kad visi politikai laiko sugniaužtus kumščius, pabandykime sau įvardinti pagrindines gaires, kurios padeda keisti politinį gyvenimą.  Įvardinsiu tai atgniaužto delno strategija.

Padori politika. Paradoksalu, kai politika paverčiama kova be taisyklių, vis daugiau taisyklių bandoma primesti visai visuomenei. Padorumas nėra nuolatinis kalbėjimas apie vertybes ir kitų moralizavimas. Veikiau tai tvarkingos laisvės pripažinimas Taip pat perėjimas nuo siekio primesti savo nuostatas kitiems, prie įsipareigojimo bendrajam gėriui. Padorumas – tai pripažinimas, kad politikoje svarbu ne tik tikslas, bet ir priemonės, taip pat politinė kultūra. Padori politika nėra baili, pasyvi – privalome drąsiai ir nuosekliai ginti politinę bendruomenę nuo cinizmo, manipuliacijų, autoritarizmo apraiškų.

Laiminga šeima. Tik nuosekli, išmintinga ir pakankamai gausi valstybės parama šeimai gali padėti įveikti „demografinę žiemą“, kai senėjanti visuomenė kelia vis didesnes socialines problemas. Valstybės pagalba šeimai – tai ne deklaracijos, bet konkretūs įstatymai, kurie padeda spręsti kasdienes finansines, socialines, psichologines problemas. Labai svarbu – kartų solidarumas šeimoje. Vaisinga socialinė politika turi įvertinti tiek vaikų, tiek tėvų, tiek senjorų poreikius.  Šeimoms yra aktuali ne tik parama vaikų auginimui, palanki teisinė aplinka derinti darbą ir šeimos užduotis, specialistų pagalba, iškilus problemoms santykiuose, bet it prieinamos sveikatos apsaugos paslaugos bei pagalba, globojant išskirtinio rūpesčio reikalingus šeimos narius.

Ugdanti mokykla. Drįstu teigti, kad jau kuris laikas švietimo sistema ne padeda, bet kelia stresą mūsų vaikams. Nuklydome šunkeliais ir mokykla pradėjo „gaminti“ vykdytojus, o ne ugdyti kūrėjus. Jei nesugebėsime pakeisti šios situacijos, būsime kitus aptarnaujanti, bet ne savo talentais pasaulį keičianti tauta. Privalome pripažinti, kad mokytojo profesijos kokybė ir prestižas yra ne tik pačių mokytojų reikalas, bet kiekvienos gyvybingos visuomenės pirmutinis uždavinys. Tik tada, kai kompetentingi, jautrūs, kūrybiški mokytojai mūsų vaikus ruoš gyvenimo iššūkiams, o ne vien egzaminams. Pradės keisti psichologinis klimatas visoje visuomenėje. Ypač svarbu, jog išdrįstume kovoti už tai, kad kiekvienam vaikui, nepriklausomai nuo jo socialinės padėties, gyvenamosios vietos, privalo būti pasiūlyta galimybė įgyti kokybišką išsilavinimą.

Teisinga visuomenė. Valstybė, kurioje nėra teisingumo, tėra plėšikų gauja. Privalome laikytis įstatymo viršenybės principo visiems ir būti visiškai nepakantūs politinei korupcijai. Tik tarnaujanti visuomenei, o ne viską bandanti smulkmeniškai reguliuoti ir palenkti savo valiai valdžia gali pelnyti žmonių pagarbą. Kitas dalykas – niekada neklestės valstybė, kurioje nėra solidarios visuomenės. Teisingumas ir solidarumas glaudžiai susiję tarpusavyje. Šiandien populiaru kalbėti apie „gerovės valstybę“, tačiau realiai turime ydingą situaciją, kai, turtingiesiems sugebant atrasti įvairius pasiteisinimus, niekaip nesustiprėjanti „vidurinė klasė“ priversta mokėti vis naujus mokesčius, idant pakaktų pinigų įvairiausioms pašalpoms išmokėti. Siekti turėtume priešingo dalyko – turtingieji dosniau nei kiti pildo biudžetą, „vidurinioji klasė“ stiprėja ir gausėja, vis daugiau žmonių, kurie gyveno iš pašalpų ar minimalaus atlyginimo padedant finansiškai „atsistoti ant kojų“. Dar vienas itin svarbus tikslas – kiekvienas žmogus, ne tik žiūrėdamas į kainas, bet ir gaudamas europietišką gerovę standartą atitinkančias paslaugas, turi pajusti, kad mes gyvename elitinėje Europos Sąjungoje.

Stipri valstybė. Tai visai kas kita, nei išsikerojusi valstybė. Tikrai ne prižiūrėtojų armijos dydis yra valstybės stiprybė, bet veikiau kūrybiškas valstybės valdymas, strateginis požiūris, gebėjimas pasiekti sinergiją, veiksmingai išnaudoti kiekvieną mokesčių eurą. Itin svarbu išvengti politinės simuliacijos, kai valstybės institucijos nesugeba, neturi galimybių įgyvendinti politinės valdžios išdalintų pažadų.  Bet kuris valstybės aktyvumas reikalauja finansinių investicijų, todėl labai svarbu realistiškai sutarti, kiek aktyvios valstybės norime ir už tai sutinkame mokėti per mokesčius. Valstybę derėtų suprasti ne tik kaip politinę valdžią, institucijas, bet ir kaip bendruomenes, visą nevyriausybinė sektorių, šeimas, kūrybingus asmenis.

Tenka sutikti, kad šiandien Lietuvos politinis gyvenimas yra tarsi prastai užprogramuotas mechanizmas ar veikiau programa, į kurią  įsimetė virusas. Būtent todėl svarbu grįžti prie pagrindų, prie pamatinių veikimo principų, nes kitu atveju, ir toliau su vis augančia neviltimi, gausinsime socialinius, ekonominius, kultūrinius ir kitokius „gaisrus“, skaičiuosime naujus emigrantus ir skęsime bejėgiškumo jausme.

Nieko negalima pakeisti? Nepamirškime, kad žmogus, kuris iš savo kelio patraukė didžiulį kalną, pradėjo nuo nedidelių akmenukų perkėlimo. Pergalę pasiekia ne tas, kuris niekada neparkrenta, nepavargsta, bet tas, kuris atranda jėgų atsikelti ir kovoti toliau. Penki yra pergalės ir vilties skaičius.

Na, o visiems tiems, kurie rinksis Nr. 5, norėdami suteikti valstybei daugiau jėgos, raginu nepamiršti reitinguoti šio sąrašo ir pažymėti Nr.34. Tikrai nesiūlau reitinguoti tik mane, nes sąraše yra labai daug puikių žmonių. Jei vertintume labai griežtai ir racionaliai, sąraše tikrai yra daugiau nei penki už mane talentingesni, protingesni politikai, todėl šiuo atveju neapeliuoju vien į racionalią „už/prieš“ skaičiuoklę, bet raginu pasitikėti intuicija. Nepažadu būti geriausias, bet pažadu būti nepatogus ir tikras.

Politinė reklama, kuri sukurta neatlygintinai.

Viešinama taip pat neatlygintinai.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Al.       2020-09-3 22:29

Laisvas vertimas:
,,Nieko nepažadu, bet šiltos vietos neatsisakysiu.”

Is penkiu pirstu sudedama        2020-09-1 17:29

spyga taukuota !

Ona       2020-09-1 17:11

Panieka melagiams, seime destrukciją kėlusiems ketverius metus.
Kurios partijos lyderis per metus sugebėjo seime sėdėdamas padidinti asmeninį turtą 8 kartus? Kurios partijos lyderio žmona sugebėjo pasiekti, kad jos privatus verslas būtų finansuojamas iš biudžeto, arba “teisėtai” parduoti apie du milijonus kainuojantį sklypą už eurą?

Dzeikas       2020-09-1 9:57

Pirmynui:
—-“Visi į išsvajotą lovį, kaip visi bėga,kaip į laimės švyturį,...”—-
===========
O svarbiausia , kad ir atbegs.
Juk legenda sako, svarbiausia nesizvalgyti. Nes kas apsigrez ir atgal pasiziures - pavirs i druskos stulpa.

Pirmyn       2020-08-31 19:51

Visi į išsvajotą lovį, kaip visi bėga,kaip į laimės švyturį, kokios liesis kalbos, kaip apdumti rinkėjų smegenines, ir kaip praktika rodo tikrai pavyks, dėl to kad protaujančių visada deficitas, o masių yra masės, o demokratijos kokybė yra protaujančių dauguma, deja yra atvirkščiai.

Al.       2020-08-31 18:46

Kodėl Navicką komenuoti galima, o Rachlevičiaus - ne ?

Dzeikas       2020-08-31 16:13

Kazkada saipiausi, kad banku pleve isrinks preziku(apie 2007-09mm., kai tas issisiepes vare “putai pranks!”).
Dabar issiziojau noredamas pasakyti ta pati apie sita meiteli - bet ,kad baisu.

Pritariu       2020-08-30 20:42

Tikrai esi nepatogus nei fizine nei dvasine prasme. Toks ir į lėktuvą ir kirpėjos kėdėje netilps. O mano skrandyje sukeli pykinimą. Dar tokio nepatogaus nesu regėjęs. Ir kas baisiausia, kad tai yra tikra.

Kis       2020-08-30 18:04

ten reikia su galva dirbti,bezdeti kaip matau proto nereikia.

Vinis       2020-08-30 11:06

Ieško durnių...

Raigerdas        2020-08-30 10:16

  Andrius Navickas, panašiai kaip ir psichopatas A. Lukašenko, pademonstravo, kad jie negali gyventi be LOVIO. Lovys, matomai, turi magišką trauką ir tie, kurie prie jo pabuvo, laikosi į jį įsikibę ne atviromis rankomis, o mėšlungiškai įsikabinę pamėlynavusiais pirštais. Ir štai prasideda makaronų kabinimas:“Teisinga visuomenė. Valstybė, kurioje nėra teisingumo, tėra plėšikų gauja. Privalome laikytis įstatymo viršenybės principo visiems ir būti visiškai nepakantūs politinei korupcijai”.  O tai, kur buvai visus keturis metus, Andriau Navickai? Rašinėjai panegirikas Šimonytei ir konservatorių partijai… Tai ir buvo tas Teisingos visuomenės kūrimas? Ką tu nori apgauti, A. Navickai? Apart tuščių pažadų, kuriuos tu gali dalinti į visas keturias puses, tu nieko negali. Kaip tu gali kalbėti apie “Teisingą visuomenę”, jeigu pas tave patį tas teisingumo jausmas nėra išvystytas, kaip ir pas Šimonytę. A. Lukašenka irgi pastoviai kalba apie įstatymus ir į kitus bado pirštais, kad jie, neva, nesilaiko įstatymų, o jis tai laikosi. Ir tam, kad atrodytų, kad jis įstatymų laikosi, jis sufalsifikuoja rinkimus, ir bado pirštu į kitus:“jūs nesilaikote įstatymų”. Andrius Navickas, manipuliuoja tokiomis sąvokomis, kaip “Teisinga visuomenė”, “Padori politika” ir t.t. Jeigu paprašyti jo parodyti , kokioje šalyje yra ta “Teisinga visuomenė” arba “Padori politika”? Kinijoje? Vokietijoje? Švedijoje? Argentinoje? JAV? Rusijoje? Kur yra tokia šalis? Aš tokios nežinau, bet štai tuščiažodžiavimais ir pažadais Andrius Navickas sukurs tokią “Teisingą visuomenę” Lietuvoje. Kaip jis tai padarys? Na, reikia tik Šimonytę į premjerus iškišti ir ta “Teisinga visuomenė” pati savaime taps “Teisinga”, kaip pas A.Lukašenką. Andrius Navickas niekada nėra kovojęs už TEISINGUMĄ Lietuvoje, bet yra daug nuveikęs, kad to TEISINGUMO Lietuvoje nebūtų, o vietoje jo būtų Andriaus Navicko ir Šimonytės iškrypęs TEISINGUMAS. MELAS, manipuliacijos, subinlaižystė, faktų iškraipymas, įvairūs metodai apgauti visuomenę - tai ir yra Andriaus Navicko “TEISINGUMAS”, nuo kurio koktu darosi. LOVIO TRAUKA - štai ir visas Andriaus Navicko “TEISINGUMAS”.

Buvo       2020-08-30 9:54

cia tokia Maldeikiene, ar zadejo tvarka ivest…..ir neivede cha cha…

IŠ TIKRŲJŲ -       2020-08-30 9:29

be komentarų......

Bus darbo       2020-08-30 8:46

zakristijoms, kol surikiuos Lietuvos gyvulių ūkį prie altoriaus.

Dzeikas       2020-08-30 7:58

Jeigu interpretuoti si hm…“politika” i buitines prostitucijos lygi, tai jis specializuosis BDSM. Ne visada bus patogu, bet galiausiai patirsite malonuma. smile)

Na, ne,       2020-08-30 7:15

jo vieta kartu su visa šutve, kitoje vietoje.

Tomas       2020-08-30 7:03

ponas Navickai ,Jūs atsiskleidėte po Gerb.Sadūnaitės kalbos seime.Esate prisitaikėlis - be savo nuomonės tekanti pasroviui kaip indų nuoplova.

Taip,       2020-08-29 22:50

tikras demagogas. Nieko naujo.

abc.       2020-08-29 22:46

tikrai,jūs tikras.

Visiskas dugnas        2020-08-29 22:36

Nu, kiauliu kiaule. Tikras parsas. Kiaulinas.


Rekomenduojame

Andrius Švarplys. Ką tokie net neslepiami dvigubi standartai turi bendra su pilietine ar kultūrine pozicija?

Verta prisiminti. Kodėl šmeižiamas Kazys Škirpa ir Birželio sukilimas? Dovilo Petkaus pokalbis su Vidmantu Valiušaičiu

Birželio 15–17 dienomis vykusių protesto akcijų rezoliucija

Nida Vasiliauskaitė. Šviesa kovoja su tamsa

Vinco Kubiliaus reportažas iš 17-osios dienos akcijos Simono Daukanto aikštėje „Ar dar gyva Deimantė?“

Algimantas Rusteika: Ponai mieli, patys išsidūrėt – niekas atviroj erdvėj renginių dalyvių skaičiaus nebereguliuoja

Ką apie vaikų skiepijimą sako mokslas – Nidos Vasiliauskaitės parinkti skaitiniai tikintiesiems Mokslu

Vytautas Sinica papunkčiui: Žygimantas Pavilionis prieš Lietuvą

Tomo Baranausko įžvalga apie I. Šimonytės naująjį gerovės receptą

Prof. dr. Andrius Macas. Kažkas čia ne taip – reikia ruoštis (II)

Kęstutis Girnius. Referendumas – tautos valia ar demagogų įrankis?

Robertas Grigas. Pasirodo, yra dar ES šalyse parlamentų, atstovaujančių savo tautų interesams!

Birželio 14-osios naktis: nukryžiuoti vaikai

„Neteisingi“ tekstai, kurie „teisingai“ valdžiai sukelia konvulsijas

Iš propagandos frontų. Buvęs Konstitucinio Teismo pirmininkas D. Žalimas: šeimos yra visi – tiek tos pačios, tiek skirtingos lyties sąjungą sudarę

Nida Vasiliauskaitė. Ko bijote? Jų?

Algimantas Rusteika. Gal pabandom niekur nebebėgti?

Vygantas Malinauskas. Iš tėvų valdžios išlaisvinto vaiko interesas

Vytautas Radžvilas. Nesibaigianti tremties Golgota

Vytautas Sinica. Kas priešina visuomenę?

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Visiškas teisinis nihilizmas

Lietuvos šeimų sąjūdžio pareiškimas: Vienykimės!

Lietuvos Šeimų Sąjūdis: pranešimas dėl birželio 15–16–17 dienomis įvyksiančių protesto akcijų

Ramūnas Aušrotas. Ką reiškia SAM paskelbtas vaikų nuo 12 metų skiepijimo vajus ir manipuliacijos įstatymo tekstu?

Ką šiandien žinome apie tremtis? Dovilo Petkaus pokalbis su prof. Rasa Čepaitiene

Krescencijus Stoškus. Maršas, apnuoginęs realybės absurdą

1941 m. Birželio sukilimo 80-metį pasitinkant. Valdas Vasiliauskas: Idėjinė A. Sniečkaus klaida

Kviečiame į parodą „Pirmasis masinis trėmimas 1941 m. birželio 14–19 d.“

Vidas Rachlevičius. Aš su siaubu laukiu naujų rinkimų

Vaidotas A.Vaičaitis. Šeima, partnerystė ir Civilinis Kodeksas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.