Dienos aktualija, Nevyriausybinės organizacijos, Šiauliai

Nijolė Petrošiūtė. Susipažinkime: asociacija „Šiaulių bendruomenė“ ir jos projektas „Šiluma iš mūsų rankų“ – apie džiaugsmą būti kartu

Tiesos.lt redakcija   2019 m. gruodžio 13 d. 7:55

4     

    

Nijolė Petrošiūtė. Susipažinkime: asociacija „Šiaulių bendruomenė“ ir jos projektas „Šiluma iš mūsų rankų“ – apie džiaugsmą būti kartu

Asociacija „Šiaulių bendruomenė“ [pirmininkė Vida Pociuvienė], įgyvendindama projektą „Šiluma iš mūsų rankų“, organizavo kelionę „Dzūkijos lobis: Merkinės piramidė – Grūto parkas – Druskininkai“. Tai tarsi baigiamasis LR Socialinės Apsaugos ir Darbo ministerijos remto projekto akordas, kuomet padėkojama dalyviams, rėmėjams, aktyviausiams „Šiaulių bendruomenės“ nariams.

Pakalbinau kelias šios išvykos dalyves.

– Aplankėme Merkinės miestelį, nuo didingo Merkinės piliakalnio viršūnės apžvelgėme nuostabią panoramą. Merkinėje, dešiniajame Nemuno krante, – naujas, neeilinės architektūros, 26 m. aukščio Merkinės apžvalgos bokštas „Pušų gojelis“. Nuo šio bokšto pamatėme Nemuno kraštovaizdžio draustinį, Nemuno ir Merkio santaką, Merkinės tiltą, kuris neseniai šventė 100 metų sukaktį, –  pasakojo asociacijos vadovė.

– Česukų kaime susipažinome su dažnai dviprasmiškai Lietuvoje vertinama sveikatinimo erdve, vadinamąja Povilo piramide, – prisiminė viena kelionės dalyvių Ligita Bairamova. Ji tęsė: – Vieni čia apsilankę visokių netikėtų jausmų patiria, kiti tik po gražiai sutvarkytą vietą pasižvalgo.

– Didžioji keliauninkų dalis dar nebuvo aplankę viešojoje erdvėje skandalingai pagarsėjusio Grūto parko, esančio netoli Druskininkų. Apžiūrėjome socialistinio realizmo dvasia [kai kas tokios meno formos nė nebeprisimena –  aut.past.] sukurtų sovietinio laikotarpio veikėjų skulptūrų lauko ekspoziciją. Vyresnieji dar mena to laikmečio vadus, kurių biustai, skulptūros ar kompozicijos iki Nepriklausomybės atkūrimo „puošė“ Lietuvos miestų bei miestelių centrines aikštes ir gatves. Jaunimui Grūto parko lauko ekspozicijos eksponatai jau buvo nebeatpažįstami, o vaikams – tiesiog žaidimo objektai: pasislapstyti, imituoti akmeninių figūrų išraiškas ar pan. – sakė Rometa Lymarienė.

Tačiau manau, kad visus šiuos kūrinius buvo verta surinkti ir suvežti į vieną vietą. Dabar galime dalyvauti tokiose edukacinėse išvykose, o skaitydami užrašus prie eksponatų, prisiminti ar pasikartoti istoriją arba tiems, kas domisi, paaiškinti, kam čia tie paminklai buvo pastatyti. Kuo ne istorijos pamoka po atviru dangumi, – įsitikinusi jauna pedagogė Edita Pupkevičiūtė Bačėnė.

Baigiamasis projekto „Šiluma iš mūsų rankų 2019“ akordas – apsilankymas Druskininkų sveikatos šaltinių kurorte. Čia maloniai nustebino teatralizuota ekskursija „Čiurlionio takais“, kur tikra savo miesto patriotė gidė visų dėmesį prikaustė ne tik nuostabiu miesto istorijos pristatymu, be galo šiltu pasakojimu apie genialų kūrėją Mikalojų Konstantiną Čiulionį. Ekskursijos dalyves moteris tiesiog sužavėjo gidės retro stiliaus apranga, bendravimo maniera, sustiprinusi pasakojimo įspūdį, – prisipažino asociacijos „Šiaulių bendruomenė“ vadovė Vida Pociuvienė.

Daugiaplanio projekto sėkmė ir masiškumas

Asociacija „Šiaulių bendruomenė“ įsteigta 2015 metais. Projektas „Šiluma iš mūsų rankų“ yra tęstinis, vykdomas trečius metus. Jis iš karto prigijo Šiauliuose, tarsi sušildė benduomenę, sutelkė ją geriems, išliekamąją vertę turintiems darbams. Viešojoje erdvėje, socialiniuose tinkluose gausu informacijos bei iliustracijų apie šio projekto renginius. Pilietinio portalo Tiesos.lt skaitytojai jau susipažino su rudenine, masiška bei linksma švente, surengta prie Šiaulių „Aušros“ muziejaus

Tačiau dėl tam tikrų taisyklių bei uždarumo visuomenė negavo labai reikšmingos informacijos – asociacija „Šiaulių bendruomenė“ dalį projekto „Šiluma iš mūsų rankų“ organizavo Šiaulių tardymo izoliatoriuje. Įkalintieji ir bendruomenės nariai galėjo susigrumti „Protų mūšyje“.  Informatyvus, sulaikytųjų kasdienybę paįvairinantis renginys vieniems tapo pramoga, žinių pasikartojimu arba neįkainojamu laisvės gurkšniu, kitiems – pažintimi su įstaiga, į kurią geriau patekti tik kaip darbuotojui ar dėl tokių ar kitokių projektinių renginių. Tačiau bendrystės esame vertas kiekvienas – net ir suklupęs gyvenimo kelyje.

Socialiniuose tinkluose pastebėjau informaciją, kuri nustebino. FB profilyje patalpintos nuotaikingos nuotraukos liudijo, kaip „Šiaulių bendruomenės“ aktyvistės dalija miesto gatvėse sutiktiems žmonėms ekologiškus, daugkartinio naudojimo maišelius. Kas galėtų paneigti, kad ši organizacijos akcija neturi išliekamosios vertės? Manau, kad ji įpareigoja tausoti gamtą ir primena, kad privalome riboti „sintetinį“ vartotojiškumą.

Artėja Šventosios Kalėdos ir Naujųjų metų sutikimas. „Šiaulių bendruomenė“ jau sveikina vaikus, įteikdama saldžias dovanas tiems, kurie ne visada gali sau leisti tokias nusipirkti. Senjorų bei vienišų žmonių lankymas dar tik presidės. Jiems gražiuose ekomaišeliuose bus padovanoti kasdienėje buityje reikalingi daiktai.

– Gal ir neturėčiau to sakyti, bet tiek to. Paatvirausiu: norint aplankyti kuo daugiau žmonių, prieš tai reikia gerokai pabėgioti aiškinantis, kur kokia prekė pigesnė, kas kokias nuolaidas už didesnius perkamus kiekius siūlo. Jokios projektinės lėšos nekompensuoja asmeninio automobolilio amortizacijos ar sugaišto laiko. Tačiau bent kartą gyvenime reikia patirti, kuomet dovanų išnešiojimo dieną „n-tąjį“ kartą suplukęs užlipi laiptais į ketvirtą ar penktą aukštą, o duris atidaręs senolis ar jo globėjas nušvinta vien dėl to, kad jį prisiminė, aplankė. Gavę dovanų kai kurie net pasiteirauja: gal dabar vyksta kokie rinkimai? Ir kai žmogus išgirsta atsakymą, ne vienam akys sudrėgsta… O atsakymas labai paprastas – kad didžiosios metų šventės būtų mielesnės… Žinote, kiekvienas turėtume patirti dalijimosi su tuo, kuris yra vienišas ar turi mažiau, jausmą… – sako asociacijos „Šiaulių bendruomenė“ pirmininkė Vida Pociuvienė.

Ji pati apie analogiškas patirtis bei dalijimosi keliamas emocijas jau ir romaną galėtų parašyti, nes per du dešimtmečius trunkančią nevyriausybinę, savanorišką veiklą yra patyrusi ir šilto, ir šalto. Tačiau noras telkti žmones nesavanaudiškam darbui neblėsta, o ir ksavanorių talkininkų geranoriškumas, organizuotumas vykdant įvairiausius projektus įkvepia bei suteikia jėgų dirbti. Juk tiek nedaug tereikia, kad dovanotume vienas kitam bent akimirką laimės, pažabotume pesimizmą, o nuolatinį piktinimąsi kaimynu, gimine, valdžios žmogui ar net valstybei iškeistume į bendrystę – džiaugsmą būti kartu.


 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

manau       2019-12-13 21:32

Na, ši bendruomenė vienintelė, kuri dirba visuomenės labui, kiti kažkaip užsidarę savo rate, dėl kitų nesuka sau galvos.

babute       2019-12-13 19:22

kaip smagu skaityti apie puikius savanorius padeti kitiems. Sekmes ateityje, geri darbai nepasimirsta.

Pritariu       2019-12-13 16:45

Šiauliuose ši organizacija masiškai buria žmones naudingai veiklai. Šioje organizacijoje labai daug jaunimo.

stasys        2019-12-13 16:14

puiki idėja kaip patraukti žmones nuo sofkučiu .. smile)


Rekomenduojame

Algimantas Rusteika. Laukimas

D.Žalimo žiniai: referendumus dėl vienalyčių asmenų santykių vykdė Slovėnija, Airija, Tailandas, Kroatija, kai kurios JAV valstijos, bus Šveicarijoje

„Sengirėje“: G. Kniukštos pokalbis su St. Čepinsku apie miškų naikinimo vajų nepriklausomoje Lietuvoje

Ramūnas Aušrotas apie būsimos Europos viziją. Vera Jourova: su Rusijos grėsme ES vertybėms kovosime cenzūra ir baudomis

Linas Šalna. Klasika

Jolanta Blažytė. Ką jūs sakote?

Tomas Viluckas. Kodėl reikia referendumų

Mantas ir Skaistė Vasiai. Įsimintiniausios Didžiojo šeimų žygio akimirkos

Eurika Masytė siūlo sprendimą: priešlaikiniai Seimo rinkimai. Pritariate?

Nacionalinis susivienijimas reikalauja nutraukti piliečių laisvių suvaržymus

Nida Vasiliauskaitė. Dabar klausimėlis: ką Ingrida?

Papunkčiui. Vytautas Sinica apie visuomenės susipriešinimą

Prof. dr. Andrius Macas. Kažkas čia ne taip (I)

Nida Vasiliauskaitė. Tradiciškai partijos skirdavosi idėjomis ir ideologijomis, bet tie laikai jau baigėsi

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Tarp teisės į gyvybę ir teisės į abortą

Vytautas Sinica. Apie siūlymą, kad šalys Europos Sąjungoje nebeturėtų veto teisės

Vytautas Rubavičius. Baltarusijos galvosūkis – Kremlius laimi?

Nida Vasiliauskaitė. Apie „vatnikus“ ir jų medžiotojus jorkšyrus: kurie iš jų yra tikroji politinė bėda

Keletas prezidento metinio pranešimo komentarų: P.Girdenis, J.Laučiūtė, A.Širinskienė, P.Saudargas, A.Švarplys

„Netiesos jausmas valstybėje palaukti negali“? – Lietuvos Respublikos prezidento Gitano Nausėdos metinis pranešimas

„Tradere“ leidyklos naujienos: Birželio sukilimo metinių proga leidžiama J. A. Antanaičio knyga „Tautos instinktas išlikti“

Citata. Dantė Aligjeris: apie neutralumo padarinius moralinių išbandymų metu

Jonas Kauneckas: visi turime su Nacionaliniu Susivienijimu reikalauti Referendumo arba kitos Visuomenės apklausos

Nida Vasiliauskaitė. Tai šitą jie vadina „komunikacija“ ir „profesionalumu“?

Jūratė Laučiūtė: Visiems, balsavusiems už TS-LKD partiją, siūlau pagalvoti, kas jums yra Lietuva

Naciukų* Lietuva? Aleksandras Nemunaitis primena, Tomas Baranauskas pataria

Vidmantas Valiušaitis. Tėvas apie Birželio sukilimą

Audrys Karalius. Padre…? Kodėl…?

Kaip naujojo kairuoliškumo ideologija užkariavo JAV universitetus – Krescencijus Stoškus primena prof. Česlovo Milošo liudijimą

Andrius Macas. Kaip mylėti vienodai?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.