Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Demokratija ir valdymas, Teisėkūros iniciatyvos

Nida Vasiliauskaitė. Grįžta feodalizmas?

Tiesos.lt redakcija   2021 m. balandžio 12 d. 9:54

41     

    

Nida Vasiliauskaitė. Grįžta feodalizmas?

„Tauta ir kiekvienas pilietis turi teisę priešintis bet kam, kas prievarta kėsinasi į Lietuvos valstybės nepriklausomybę, teritorijos vientisumą, konstitucinę santvarką.“ (LR Konstitucija, I skyrius, 3 straipsnis). Lemiamas momentas šiuo atveju – „konstitucinę santvarką“. Ne, nepasakyta, kad į ją kėsintis galima tik iš išorės ar iš apačios.

Kokiu būdu į ją kėsinamasi? Na, pavyzdžiui:
– II skyriaus 21 straipsnis sako, kad „Su žmogumi, be jo žinios ir laisvo sutikimo, negali būti atliekami moksliniai ar medicinos bandymai“;
– 22 straipsnis – kad „Informacija apie privatų asmens gyvenimą [čia įeina ir informacija apie sveikatos būklę, t.y. ir apie covid positive] gali būti renkama tik motyvuotu teismo sprendimu ir tik pagal įstatymą“;
– 29 straipsnis – kad „Įstatymui, teismui ir kitoms valstybės institucijoms ar pareigūnams visi asmenys lygūs. Žmogaus teisių negalima varžyti ir teikti jam privilegijų dėl jo lyties, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų pagrindu“ [t.y. nesutinkantys skiepytis būtų varžomi įsitikinimų/pažiūrų pagrindu, o tada dar ir socialinės padėties, kurią specialiai jiems toks varžymas sukurtų]“;
– o 32 straipsnis numato, kad „Pilietis gali laisvai kilnotis ir pasirinkti gyvenamąją vietą Lietuvoje, gali laisvai išvykti iš Lietuvos. Šios teisės negali būti varžomos kitaip, kaip tik įstatymu ir jeigu tai būtina valstybės saugumui, žmonių sveikatai apsaugoti, taip pat vykdant teisingumą. Negalima drausti piliečiui grįžti į Lietuvą. Kiekvienas lietuvis gali apsigyventi Lietuvoje“ [t.y. šį punktą pažeidžia karantino ribojimai, nes neįrodyta, kad būtina].

Taigi, jau karantino politika pasidarbavo šioje srityje, bet siūlomas skiepų pasas yra atviras ir tiesioginis kėsinimasis padaryti ne mažiau nei demontuoti konstitucinę santvarką. Savo ruožtu, pasak pačios šios konstitucinės santvarkos, bet kuri valdžia, raginanti tai padaryti, yra nebelegitimi, ir tiek nacija apskritai, tiek pilietis atskirai turi teisę ir pareigą priešintis.

O dabar prisiminkime seną (ne tokį ir seną) luomų pasaulį, kur būta kategorijos „prie žemės pririšti valstiečiai“ – tokie, kur be savo šeimininko leidimo negali išvykti iš apibrėžtos teritorijos, ir šiaip daug ko negali. Kaip, hipotetiškai, būtų įmanoma vėl atkurti kažką panašaus – refeodalizuoti visuomenę? Pavyzdžiui, kažkaip taip.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Taip, internaciukai       2021-04-15 5:22

valstiečių nekentė be proto! Kas tokie čia džiaugiasi, Rabinovičiau, kad Vilniuje liko 2 procentai lietuvių, o kiti buvo išžudyti per šimtmečius? O Vilniaus provincija irgi buvo nelietuviška, ane? Rytų Prūsija ar vokiška, ar prūsiška šiandien? Kodėl tokia didelė neapykanta paprastam, padoriam, eiliniam lietuviui, kas galėtų paaiškinti?

Al. Dzeikui       2021-04-15 0:31

Į miestų teisę mano požiūris palankus. Tik nevadinu jos buržuazine. Buržuazijos sąvoka pas mus atėjo ne iš miestų, o iš marksistų. Ir jiems ji buvo teigiama tik tiek, kad buržujų nekentė paprastai, kai tuo tarpu valstietijos nekentė be proto. Kriterijus vienas – kokiu laipsniu pasiduoda marksistiniam ,,perkrovimui“. Lietuvių miestuose buvo skirtingas skaičiu skirtingais istorijos laikotarpiais. Lenkai lietuvos miestuose, kaip ir žydai, ėmė rastis po Liublino unijos, 1569. Ir tai tik ėmė rastis. Iki to laiko – lietuviai, rusėnai ir vokiečiai. Šiek tiek škotų Kėdainiuos. Šiek tiek totorių prie Vilniaus, prie Biržų. Bet jie bajorai, kariai, taigi, ne miestiečiai. Iki krikšto paveikslas dar kitoks. Kernavė, pavyzdžiui, užėmusi 20 kartų didesnį plotą už didžiausią tuometinės Danijos miestą, sostinę Haidebiu. Ir tai Kai dar nėra nei jokių vokiečių, nei totorių, nei, aišku, lenkų ar Gedimino laiškų. Po 200 met trukusio karo su tuometiniu NATO, po Liublino, po 1655-61 m. Tvano praradimų, po Rusijos imperijos okupacijos, po beviltiškų sukilimų tauta nusilpo ir nutautėjo. Suprantama, kad per užsitęsusias okupacijas apsigyvena daug kolonistų. Bet net ir po viso to, beveik visi tie lenkai, sudarę pusę ar daugiau prieškarinio Vilniaus gyventojų, buvo nutautėję lietuviai. Taigi, miestų nulietuvėjimo priežastis ne kažkokie ypatingi lietuvių trūkumai, nutautėjimas dėl karų ir okupacijų. Santykis – kaip Anglijos su Škotija. Kad ,, feodalizmas buvo isejes is Lietuvos ir va blogiuku atgal nesamas” – čia ne mano mintis, o Nidos. Aš sakau, kad čia ,,nešamas” ne feodalizmas, o bolševizmas,  kuris buvo tam tikras feodalizmo, vergovės ir geto mišinys. Kokiu laipsniu po visų šitų okupacijų, žudynių, emigracijų ir repatriacijų mes esam savo pačių praeities paveldėtojai, klausimas atviras. Kaip ir klausimas kokiu laipsniu mes esam tie patys, kuo buvom vakar. Į jį mes atsakinėjam savo gyvenimais.

Tvankstas       2021-04-14 22:11

2021-04-13 12:00 - paėmiau tą citatą ninefornews.nl, užmiršau nurodyti šaltinį, ten ne tik nyderlandiškai straipsniai, bet ir angliškai, rusiškai, dar keliomis kalbomis, straipsnis lyg tai balandžio 12 dienos. Kalbų vartiklis dešinėje viršuje.

Dzeikas       2021-04-14 17:24

Julesui:
Kaip sposija milijardieriai nezinau. Ir niekas is lietuviu nezino, nes mes betarpiskai turime reikala su tautiska valdzia.Ju, tos valdzios vierchai gal karta metuose tiem milijardieriam duris palaiko kokiam vakarelyje.
Todel nereikia streliu parvedineto ant milijardieriu, kalbetis reikia apie tuos su kurie mes , eiliniai bendraujame ir kam galime betarpiskai itakoti.
O jau tautiniai vierchai tegul tame milijardieriu vakarelyj nesutersia kelniu kai reikes susilaikyt duru neatverus kokiam to klubo milijardieriui (tam samdyti liokajai yra) ir pasakyti ka turi pasakyti isreiksdamas tautos interesa.

Dzeikas       2021-04-14 17:17

Dzeikas, Al.ui
Ir as ne apie etimologija, o apie jusu neigiama poziuri i burzuazine teise. Nes man taip pasirode, kad jus jai suteikiatia neigiama kanotacija, lygiai kaip tasai Uljanovas beje zoologiskai nekentes “smulkiosios burzuazijos”, t.y. versliu, nepriklausomo mastymo zmoniu kuriems bolshevikine propoganda lipo tiek kiek vanduo prie zasies.
Taip, miestai Lietuvoje su Magdeburgo teise faktas, tiek pat kiek ir faktas tai, kad LIETUVIU tuose miestuose buvo nebent kokia Magde ar Katre sestadieni slegtais suriais ar pienu prekevusios miesto turguj. Lietuviu kilmes miestelenu Pirmosios respublikos miestuose kaip sakoma diena su ziburiu nerastum. Todel Vasario 16 Lietuva tai lietuviu su plugo rankenomis is kyseniu styranciomis Lietuva. Ir tame nebutu nieko blogo, taciau ne ukininku, o baudziauninku Lietuva.
O jusu nuoroda i Zecpolitos miestus ir tariama testinuma tu miestu kulturos - tiek pat turi pagrindo argumentacijai,- esa feodalizmas buvo isejes is Lietuvos ir va blogiuku atgal nesamas,- kiek siuolaikiniu italu sasajos su antikos romenais.

Jules       2021-04-14 4:16

Žinot, ponios ir ponai, manau, kad “c’est une décision politique qui est destinée à favoriser le business des grands groupes de pharmaceutiques qui gagnent des milliards dans cette histoire”? O ką manote Jūs? Kaip šposina su jumis milijardieriai - pasaulio valdovai su jo kunigaikščiu priešaky? Kas pelnosi iš to ir kam tai naudinga? Kam buvo naudingi du pasauliniai karai? Vienas buvo naudingas mums, kai Antrajame Žalgiryje gavome progą atsikurti dėka ko? Tik nemanykite, kad dėka Vilsono, kaip pliurpia mamyčiukams Kapsukė su docentais.

Brisius       2021-04-13 17:51

Kiekvienam suvakcinuotam po Šuns skiepų pasą ir žetoną po kaklu!

property       2021-04-13 17:48

Kas yra feodalas? Siaurąja prasme - savininkas.
Feodalui kumečiai yra tokia pati nuosavybė kaip galvijai, arkliai ar avys.
Tikras fepdalas rūpinasi, kad gyvuliai nedvėstų, antraip sumenks turtas.
Todėl, visi kumečiai turi būti suvakcinuoti ir sučipuoti.
Va, seimas nutarė jog naminiai gyvūnai turi būti čipuojami privalomai.
Reik vykdyt.
Kadangi brangūslietuvosgyvuliai irgi naminiai gyviai, visi bus paskiepyti ir sužymėti.
Džiaukitės, jog dabar nebedaro įkarpų ausyse.
Čipas po oda daug moderniau!

>xxr       2021-04-13 16:52

teisingai - pats pirmas parodyk pavyzdį. Atsistok ant žemės. Parsiduok į vergiją. Juk be šeimininko neišgyvensi. O mes pasirenkame laisvų žmonių gyvenimus. Kurie taip pat savarankiškai sprendžia sveikatos klausimus. Be šeimininkų nurodinėjimų.

XXR       2021-04-13 15:51

Deja, su užkrečiama liga, kuria Jūs galite ,,apdovanoti” kitą žmogų ir kuri gali būti jam mirtina, turi būti kitaip. Velniop visas Jūsų perdėtas laisves. Atsistokite pagaliau ant žemės.

deja,bus daug blogiau       2021-04-13 14:58

Palyginti su tuo,kas netrukus mūsų laukia,čia minimas senas geras feodalizmas greit atrodys kuo tikriausias rojus žemėje:

sarmatas.lt/02/valdas-anelauskas-smegenu-plovimo-pasekmes-kovidiniame-fronte-1/

Al. Nepasirašysiam       2021-04-13 12:53

Jei tavo tautos intelektas tikrai būtų aukštas, tai chamizmas jai būtų svetimas.

Al. Dzeikui       2021-04-13 12:51

Na, apie etimologija gal nereikia. Nepradėkim aiškintis nuo Tvano. Lietuvoj miestai dar iki Magdeburgo turėjo šiokią tokią savivaldą. Tą įvardinti nereikia jokių prancūzizmų.  Kuriuos mums išplatino būtent leniniečiai. Kam tau su tokia patologine neapykanta lietuviams tiek laiko skirti jų reikalams ? Ar ne per didelė auka ? O Amerikos vergovė yra ne feodalizmas ?

Jules       2021-04-13 12:01

Na va, ponas Džeikas jums ir paaiškino, kas prie ko ir dėl ko. Lietuvos inteligentai taip įsimylėję Žečpospolitą - tą buvusį lietuvių pragarą, kad nuo jos akių atitraukt jau nebegali kartu su konservatoriais ir jų draugeliais laisvūnais bei galingąja LDDP. Jų suvokimas sustoja ties feodaline Žečpospolitos luomine teisės samprata ir privilegijomis lietuviškai, tarmiškai kalbančių lietuvių atžvilgiu. Nori atgal į Žečpospolitą, atgal į lietuvių vergovę, manantys, kad jie ten bus vergvaldžiais - laisvai galės engti silpnesnį brolį ir sesę, kaip anuomet.

>Tvankstas 2021-04-12 16:05        2021-04-13 12:00

gal galite įdėti svarbios informacijos nuorodą? Ačiū.

> 2021-04-12 18:31       2021-04-13 10:33

Teisingai juliau Milaiti, pradės čia visokios kapsulės docentės mums aiškinti, kaip gyventi. Ką jos išmano apie dešros trynimą spiritu.
Ширвинтаaaсай рулс!

Nepasirašysiu Al.       2021-04-13 8:49

Mano tautos, manau, pirmas smile

Dzeikas       2021-04-13 5:15

Al.ui:
Zodis “burzuazinis” egzistavo ir IKI Uljanovo rastu.“Burzuazinis” reiskia miesto gyventojo, zmogus kuris verciasi pats, laisvo zmogaus. Kildinamas is zo “biurgeris” arba burgo, miesto vok.,  gyventojas.
Atatinkamai burzuaziniai istatymai reiskia NE feodaliniai ir ne feodaline teise palaikantys istatymai. Visu lygybes pries istatyma ateina butent is burzuazines teises.
Lietuviai del savo mentaliteto to nepajegus suvokt. Ir kol lietuviu savivoka ir patriotizmas remiasi FEODALINE teises samprata,o jis remesi net liberaliausiais laikais, - privelegijos,istatymo skirtinga traktuote, istatymo normu priestaravimas istatymo principams, - tol remti TOKI ir TOKIOS visuomenes patriotizma ...na tas pat kaip buti Siaures Korejos patriotu.
O Nida Vasiliauskaite siuo atveju sako Lietuvai nepelnytus komplimentus “sugrizta feodlizmas”.
Dar karta, is lietuviu tautos samones jis niekur nebuvo isejes. Ir ta rode/rodo burzuaziniu istatymu nesilaikymas feodaliniu principu naudai.
Aplamai , tai klounu, kvailiu, kuriems “laisve” keiksmazodis patriotizmas.
Nevertetu man atsakineti apie Amerika, bet tebunie:
JAV bendroje feodalizmo grizimo tendencijoje, kaip ir visas pasaulis. Bet ten jis NE grizta, - jo ten niekada nebuvo, - bet ateina. Sunkiai ir girgzdedamas. Lietuvoje, kartoju, feodalizmui grizt nereikia. Jis tiesiog nusimeta kauke.

Al. Dzeikui       2021-04-13 0:55

,,Lietuva labai nenoriai prieme burzuazinius istatymus.” Pasidėk tu tuos Lenino raštus - apie kokius ,,buržuazinius įstatymus” čia, tamsta ? Ir kur matei tą ,,nenoriai” ? Geriau papasakok kaip jūs ten Amerikoj talžot buržuazinius nacionalistus ir baltuosius suprematistus.

Al. Nepasirašysiui       2021-04-13 0:51

O tavo tautos IQ kelintas ?

smulkus ūkininkas       2021-04-12 21:16

Tikrai taip ,feodalizmas Lietuvoje jau pilnai funkcionuoja. Kiek dvarų ,kiek latifundijų ,stambiūjų žemvaldžių dvarai. O visiems kitiems kaimo gyventojams žemės nebėra ,nes visos seniūnijos laukus dirba du -trys stambūs ūkininkai ,visiems kitiems palieka pakrūmės . tai tiek apie žemės ūkį.

Dzeikas       2021-04-12 21:07

Al.ui:
Lietuva labai nenoriai prieme burzuazinius istatymus.Lietuviui tas svetima ir nesuprantama - Kap tai? Pono nebus? Ne, tvarka turi buti.
Beje , abejingumas Mergaites istorijai is to paties teka. Ponai zaide su vaikais. Na tai jie ponai, turi eise. Is to paties AMB issidirbinejo kaip norejo - eliniam lietuviui buvo ‘tupai’ nesuprantama kaip galima reikalauti laikytis istatymo pono.
Na varo atgal i gyvuliu uki lietuvius. Tai jie ir eina , syki seria neblogai.
Jus sakote Rusijoje blogiau?
Blogiau. Ant tiek blogiau, kiek blogiau banditu ir zmogzudziu tvarka no vagiu tvarkos.
Bet jie ir nepretenduoja buti Laisvojo pasaulio dalimi.

Nepasirašysiu       2021-04-12 20:53

Beje, kas, jei ne feodalizmas, būtų tinkama santvarka tautai, kurios IQ - žemiausias Europoje (ne tik ES)?

Nepasirašysiu       2021-04-12 20:52

Feodalizmas Lietuvoje niekada nesibaigė.

Al.       2021-04-12 20:27

Nereikia jokio feodalizmo. Bolševizme buvo tas pats feodalizmas. Rusijoj, pavyzdžiui, valstiečių pasai gulėjo pirmininko seife. Nekalbant jau apie masinius tautų perkėlimus ir žudynes. Ir net ,,naująjį feodalizmą” įvedantys ,,liberalieji demokratai” yra dažnai buvę komjaunimo ar partijos aktyvistai ar jų palikuonys. Progresyvnaja molodiož. Ir prie ko čia feodalizmas Lietuvoj, Dzeikai ? Tavo tėvonijoj jis dar bjauresnis. Ar iš Lietuvos kyla visa šita naujoji bjaurastis ? Gal ir Geicas su Sorošu lietuviai?

simple       2021-04-12 18:50

velniop “izmus”- ši santvarka tiesiog visiškai šūdina ir baigtas kriukis
o iš šūdo saldainio nenulipdysi
o kad ir nulipdysi - “saldainio” skonis vis tiek bus kaip šūdo.

Dėkui autorei, bet       2021-04-12 18:35

Būna sudėtinga knaisiotis, kas ten parašoma po formulėmis “pagal įstatymą”.
Yra trumpesnis kelias,- skaityti šaltinius, pvz.:
Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencija
Roma, 1950 m. lapkričio 4 d.
“...15 STRAIPSNIS Nukrypimas nuo įsipareigojimų nepaprastosios padėties atveju
1. Kilus karui ar esant kitokiai nepaprastai padėčiai, dėl kurių atsiranda grėsmė tautos gyvavimui, kiekviena Aukštoji Susitarančioji Šalis gali nukrypti nuo įsipareigojimų pagal šią Konvenciją, tačiau tik tiek, kiek tai reikalinga dėl susidariusios padėties, ir jei tokios priemonės neprieštarauja kitiems įsipareigojimams pagal
tarptautinę teisę.
2. Ankstesnė nuostata neleidžia nukrypti nuo įsipareigojimų pagal 2 straipsnį, išskyrus mirties atvejus dėl teisėtų karo veiksmų, taip pat pagal 3 straipsnį, 4 straipsnio 1 dalį ir 7 straipsnį.
3. Kiekviena Aukštoji Susitarančioji Šalis, besinaudojanti šia teise nukrypti nuo įsipareigojimų, privalo išsamiai informuoti Europos Tarybos Generalinį Sekretorių apie priemones, kurių ji ėmėsi, ir apie tokių priemonių ištakas ir motyvus. Ji taip pat turi informuoti Europos Tarybos Generalinį Sekretorių, nuo kokios datos šios priemonės neteko galios ir Konvencijos nuostatos vėl buvo imtos visapusiškai įgyvendinti…”
Ilgokas tekstas, bet esmė aiški: “...tik tiek, kiek tai reikalinga dėl susidariusios padėties…”
Ir “...privalo išsamiai informuoti ET Generalinį Sekretorių...”
Norėtųsi perskaityti tą “išsamią info”! Paskelbtų savi - ir ginčams terpės nebeliktų. Taigi.

Dzeikas       2021-04-12 18:31

Nesutinku su N.Vasiliauskaite.
Feodalizmas Lietuvoje negrizta. Jis niekur net nebuvo isejes. Tik tiek, kad formalus burzuaziniai istatymai, kuriu niekas rimtai nesilaiko, jie dekoracija,- bus paneigti , lietuviskai - poistatyminiais aktais.
Tad tautai turbut patiks.Pasakys “pagaliau tvarka bus”, be jokiu dviprasiskumu su kazkiomis tai laisvemis.
Duonos reikia, seimas maitinti , o ne kazkokios poniskos “laisves”.
Saliami, kaip sako prancuzai.

Tvankstas       2021-04-12 16:05

Būna atvirų kalbų apie Mokslinį Kovidą.
Up to March 26, the European Medicines Agency (EMA) had received more than 100,000 reports of serious adverse reactions, including 3,350 deaths. A 2019 study finds that overall, less than one percent of all side effects are reported. The researchers attributed this to a ‘complicated reporting process’. It is therefore not inconceivable that up to March 26 more than 335,000 people have died after corona vaccination.

Birute       2021-04-12 15:39

Paprastai ir aiskiai.Aciu ,Nida.Saunuole!

Jules       2021-04-12 15:24

Jokių Niurnbergų. Mums nereikia dar vieno farso, o reikia tikro pasaulio tautų teismo kovidistams ir dezinfosklaidai, prapiesoriams ir ekspertams, kurie mus maustė, melavo ir apgaudinėjo - griovė ekonomiką, kad prastuoliai kilmingiesiems, ypač nuo padebesių, nesimaišytų po kojomis. Der Nürnberger Prozesse ist der größte Justizskandal der Weltgeschichte. Die Lüge ist entlarvt - demaskuotas.

Aha, Juozai,       2021-04-12 15:13

turi pareigą sakyti tiesą, tad prašom nemeluoti mums, gerai?

Džiugu,       2021-04-12 14:25

kad akivaizdžiai galvose šviesėja.
Tik nereikia painioti feodalizmo (tai SSSR buvo feodalizmas Brežnevo laikais) su vergove, nors aišku, kad panašumų yra, o istoriškai Europos feodalizmas buvo net žiauresnis negu klasikinė vergovė graikų helenizmo laikais. Be to, nepastebima, kad valstybės panaikinamos, o vienoje gigantiškoje vergovinėje supervalstybėje ribojamas susisiekimas tarp miestų, kitaip tariant, kuriamos naujos sienos aplink didmiesčius, kuriose biorobotai galės laisvai judėti “vykdydami savo pareigas”.

Tvankstas       2021-04-12 14:06

Lawyer Reiner Fuellmich gives update on ‘Nuremberg 2’: There is light at the end of the tunnel, https://www.ninefornews.nl/advocaat-reiner-fuellmich-geeft-update-over-neurenberg-2-er-is-licht-aan-het-einde-van-de-tunnel/# yra i,r 1 valandos pokalbis angliškai, šioje nyderlandiškoje yra vertimai į keletą kalbų, tarp jų angliškai ir rusiškai.

Juozas       2021-04-12 13:02

Kiek daug pastaruoju metu atsirado Konstitucijos žinovų ir aiškintojų- ir vis apie žmonių teises. Net Sinkevičius po daugelio metų prabudo- tiesioginiai merų rinkimai, mat, prieštarauja Konstitucijai. Jei jau judėjimo ribojimai, informacija apie covid positive yra Konstitucijos pažeidimai, tai ką tada kalbėti dėl PSD priverstinio rinkimo? Visi ištraukia kokį straipsnį ir jau komentuoja, baisisi valdžia. Ir visai pamiršta, kad Konstitucija yra vientisas dokumentas, kuriame ne tik apie teises, bet ir apie pareigas kalbama. Apie valstybės ir jos žmonių gynimą ne tik nuo rusų, apie bendrabūvio taisykles. Gal p. Nida ir turi teisę neribotai judėti visur, net jei jos covid positive. O kaip tada su mano teise bent jau duonytės nusipirkti saugiai, nesusitinkant Nidos? Tai valstybė ir bando suderinti priešingas žmonių teises, kad ir vienam, ir kitam būtų užtikrinamos pagrindinės teisės su daliniais ribojimais. Ribojimų laipsnis, aišku, tikrai diskutuotinas.

T0mas J.       2021-04-12 12:43

Mes turime teisę nesitestuoti, nesiskiepyti ir prieš nieką net nesiteisinti - kodėl taip elgiamės.
Įsisąmoninkite tai.
Globalistų milijardierių mafijai tarnaujanti valdžia tai žino, todėl kovidinės psichozės neišsigandę žmonės nemetami iš darbo, o vien tik gąsdinami.

Hm.        2021-04-12 12:40

Kaip paprastai, šaunus straipsnis, p. Nida.

2 dėsniai       2021-04-12 12:22

1. Piliečių laisvių kiekis ir kokybė yra tiesiogiai proporcingai susiję su piliečių, visuomenės rodomu pasipriešinimu, protestų kiekiu bei mąstais.
Per trisdeišmt metų yra įvykięs tik vienas ryškesnis aktyvaus pasipriešinimo atvejis - prie seimo po kubybiliaus naktinės “reformos”.
Kadangi visuomenė neprotestuoja (taip kad režimas negalėtų ignoruoti), į piketėlius su žvakutėm ir giesmelių giedojimais, valdžia gali nekreipti jokio dėmesio.
ir nekreipia.
ir dulkina be ceremonijų.
(o kodėl turėtų liautis krušti asilus?)
2. Yra tik dvi santvarkos formos:
a) kai visuomenė dulkina valdžią kiekvieną dieną kiekviename žingsnyje
b) kai visuomenė nors kartą leidžiasi būti valdžios iškrušta, galima neabejoti, jog valdžia visuomenę “mylės” visais Kamasutroje išvardintais būdais.
Valdžios ir visuomenės santykis toks pat kaip vyro ir moters tarpusavio sekse - vienas dulkina, kita yra dulkinama.
Kai valdžia iškrušta piliečių pajunta orgazmą, tai yra teisingas, konvencinis santykis.
Kai valdžia kruša tautą o visuomenei skauda - tai yra prievartavimas.
Kai valdžia dulkina visuomenę, retkarčiais numesdama vargo pisuokliams kažkokių kapeikų, o išdulkintieji džiaugiasi jog prie pencijos pridėjo tris eurikus - tai yra prostitucija, seksas su gyvūnais.
Nes kai dulkinamieji nesipriešina, tai reiškia jog jie yra gyvulėlių banda.

Jules       2021-04-12 11:31

Atšliaužia kovidistų diktatūra: “Les vaccines c’est du business, rien d’autre”(tai tik biznis - nieko daugiau ir bilijonierių pasaulinė vyriausybė). Anksčiau buvo Proletariato diktatūra, Neosovietikų (raudonųjų oligarchų) demokratija, o dabar Kovidistų diktatūra ir milicijos teroras gresia mūsų ateičiai. Desovietizacijos gi nebuvo, tiesa?

tai senai tas yra       2021-04-12 11:05

pvz: neregistruotas žmogelis neturi daug teisių, tame tarpe negali gauti pensijos, išmokų ir t.t.
ir feodalų (kolaborantų-okupantų) liepimu iš žmogelio gali būti atimtas turtelis, visos santaupos - žmogelis padaromas bomželiu.
——
negi dar reikia priminti Garliavą - kai pizdukėliai teisininkai parodė, kokia santvarka yra Lietuvoje?

AČIŪ.       2021-04-12 10:28

Atsispausdinau. “Jei ką” turėsiu su savimi.


Rekomenduojame

Algimantas Rusteika. Laukimas

D.Žalimo žiniai: referendumus dėl vienalyčių asmenų santykių vykdė Slovėnija, Airija, Tailandas, Kroatija, kai kurios JAV valstijos, bus Šveicarijoje

„Sengirėje“: G. Kniukštos pokalbis su St. Čepinsku apie miškų naikinimo vajų nepriklausomoje Lietuvoje

Ramūnas Aušrotas apie būsimos Europos viziją. Vera Jourova: su Rusijos grėsme ES vertybėms kovosime cenzūra ir baudomis

Linas Šalna. Klasika

Jolanta Blažytė. Ką jūs sakote?

Tomas Viluckas. Kodėl reikia referendumų

Mantas ir Skaistė Vasiai. Įsimintiniausios Didžiojo šeimų žygio akimirkos

Eurika Masytė siūlo sprendimą: priešlaikiniai Seimo rinkimai. Pritariate?

Nacionalinis susivienijimas reikalauja nutraukti piliečių laisvių suvaržymus

Nida Vasiliauskaitė. Dabar klausimėlis: ką Ingrida?

Papunkčiui. Vytautas Sinica apie visuomenės susipriešinimą

Prof. dr. Andrius Macas. Kažkas čia ne taip (I)

Nida Vasiliauskaitė. Tradiciškai partijos skirdavosi idėjomis ir ideologijomis, bet tie laikai jau baigėsi

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Tarp teisės į gyvybę ir teisės į abortą

Vytautas Sinica. Apie siūlymą, kad šalys Europos Sąjungoje nebeturėtų veto teisės

Vytautas Rubavičius. Baltarusijos galvosūkis – Kremlius laimi?

Nida Vasiliauskaitė. Apie „vatnikus“ ir jų medžiotojus jorkšyrus: kurie iš jų yra tikroji politinė bėda

Keletas prezidento metinio pranešimo komentarų: P.Girdenis, J.Laučiūtė, A.Širinskienė, P.Saudargas, A.Švarplys

„Netiesos jausmas valstybėje palaukti negali“? – Lietuvos Respublikos prezidento Gitano Nausėdos metinis pranešimas

„Tradere“ leidyklos naujienos: Birželio sukilimo metinių proga leidžiama J. A. Antanaičio knyga „Tautos instinktas išlikti“

Citata. Dantė Aligjeris: apie neutralumo padarinius moralinių išbandymų metu

Jonas Kauneckas: visi turime su Nacionaliniu Susivienijimu reikalauti Referendumo arba kitos Visuomenės apklausos

Nida Vasiliauskaitė. Tai šitą jie vadina „komunikacija“ ir „profesionalumu“?

Jūratė Laučiūtė: Visiems, balsavusiems už TS-LKD partiją, siūlau pagalvoti, kas jums yra Lietuva

Naciukų* Lietuva? Aleksandras Nemunaitis primena, Tomas Baranauskas pataria

Vidmantas Valiušaitis. Tėvas apie Birželio sukilimą

Audrys Karalius. Padre…? Kodėl…?

Kaip naujojo kairuoliškumo ideologija užkariavo JAV universitetus – Krescencijus Stoškus primena prof. Česlovo Milošo liudijimą

Andrius Macas. Kaip mylėti vienodai?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.