Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas, Sveikatos apsaugos politika

Nida Vasiliauskaitė. Emocijos VS protas

Tiesos.lt redakcija   2021 m. balandžio 24 d. 14:57

35     

    

Nida Vasiliauskaitė. Emocijos VS protas

Paprasti, ne itin išsilavinę, ne itin protingi žmonės, esą, vadovaujasi emocijomis, reaguoja spontaniškai, visi kartu – kaip banda, o protingieji – protu: jie patys mąsto, neskuba, tikrina faktus, žvelgia kritiškai, viskuo abejoja ir, jeigu ką renkasi, tai tik argumentų pagrindu.

Pirmieji vakcinuotis neskuba: emocijos stabdo. Paprastos tokios, kaip kad: daiktas eksperimentinis; informaciniame lapely parašyta, kad nelabai ir neilgai tepadės; šalutiniai poveikiai pobaisiai; oficiali statistika ir asmeninė patirtis rodo, kad jei susirgsiu, tai veikiausiai pakosėsiu ir pasveiksiu; politikai jau byloja, kad galo nei skirtumo nebus; o kur dar „sąmokslo teorijos“, pilnos nuorodų, lyginimų, skaičiukų, lentelių...

Antrieji entuziastingai už, nes liepia šaltas grynojo proto balsas: „Ojoj, ligoninės perpildytos!“, „Aš tikiu mokslu!“, „Nebūk tamsuolis!“, „Nori atsidurt lavonmaišy?!“, „Nori, kad bobutės mirtų?!“, „Jei nesiskiepysiu – mirsiu, nes taip IKI reklamoje sako!“, „Valdžia – mūsų tarnas, todėl nemeluoja!“, „Hahaha, sąąąmokslo teorija!“.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Iš šalies       2021-04-27 13:07

Truputį pabodo ir pirmųjų entuziazmas - ne, girdi, mąstyk, neskubėk, tikrink faktus, žvelk kritiškai, viskuo abejok ir, jeigu ką renkiesi, tai tik argumentų pagrindu. Panašiai kaip gėjai reiškiasi. Na, būk tu tuo gėjum, tik nelysk į akis. Taip ir čia - nesiskiepink iki pamėlynavimo (pažaliavimo, užkimimo, negalėjimo, apsikakojimo, mirties…), bet mažiau aiškink.
Apsigalvojau. Reikia šnekėti. Diskusija niekada blogo nepadarys. O tai šaipydamasis ar tildydamas stosiu valdžios pusėn, skatindamas savicenzūrą ir draudimus.

štaziui       2021-04-26 12:24

stazislova, trisdešimt norveginių neverti tavo gaištamo laiko. Grįžk į fondą, pasiimk po bidoną vazelino į kiekvieną ranką. Ir gulkis po šeimininkais. Darbuokis greitai ir efektyviai, prezervatyvus, kaip kulkosvaidžio juostas, keisdama. Saugumas - svarbiausia! Daugiau jokių gamybinių traumų darbe!

The New American       2021-04-26 12:23

John F. McManus. COVID-19: A Deep State Excuse for World Government?
https://thenewamerican.com/covid-19-a-deep-state-excuse-for-world-government/

Amerika žiauriai nukentėjo. Ekspertai ne tik neišsprendė bėdos, bet tik viską pablogino.
Atsakas į kovido pandemiją greičiausiai sunaikins tūkstančius mažų įmonių. Tai jau susilpnino dolerį dėl valiutos dalijimo žmonėms ir dėl kitų „pagalbos“ išlaidų. Be to, labai išaugo pasikliovimas vyriausybe. Daugelis amerikiečių pamiršo, kad mūsų tautą sukūrė ne vyriausybė; ją sukūrė laisvi žmonės. Tačiau žmonių laisvė nyksta. Tikimės, kad ji grįš, tačiau nesam dėl to tikri.

Kai kuriuos faktus, susijusius su šia neįprasta krize, reikia išvysti.

• Federaliniai ligų kontrolės centrai teigia, kad 2017–2018 metų žiemą dėl gripo mirė 80 000 žmonių. Šis skaičius yra didesnis nei mirčių skaičius per dabartinį orų ciklą dėl COVID-19 (gegužės 1 d. - 65 000). Tuo senu gripo sezonu nebuvo privalomų verslo nutraukimų, nebuvo reikalavimo, kad žmonės liktų namuose, nebuvo uždarytos bažnyčios ir mokyklos, nereikalauta, kad žmonės nedengtų veido kaukių ir pan.
• Asmenims, užpildantiems mirties liudijimus, liepta priskirti COVID-19 mirtį, kai mirties priežastis nežinoma ar kita. Kai kurie gydytojai skundėsi, kad reikalaujama meluoti.
• Federalinė vyriausybė už COVID-19 paciento mirtį ligoninei moka didesnę sumą nei kitos mirties priežastys. Kai kurios ligoninės teigia, kad mirtis turėtų būti siejama su COVID-19, net jei miręs pacientas nuo kovido nesusirgo ir mirė ne dėl jo.
Tokie faktai verčia žmogų susimąstyti, ar vadinamoji pandemija gali būti naudinga jėgoms, norinčioms Amerikos nuosmukio, kai jau gali būti nepakankama priežastis imtis drastiškų veiksmų.
2010 m. Rokfelerio fondas paskelbė ataskaitą „Technologijų ir tarptautinės plėtros ateities scenarijai“. Rokfelerio fondo ataskaitoje buvo nagrinėjami pokyčiai, kurių galima tikėtis pasaulio žmonių gyvenime dėl įvairių scenarijų - kai kurie tikri, kiti sukurti. Viename iš scenarijų buvo aptartas galimas atsakas, kurį ekspertai galėtų pateikti, jei išsivystytų bauginanti pandemija. Fondo pranešime cituojamas Indijos G.K. Bhatas, kuris kreipėsi į galimą atsaką į krizę: „Kurį laiką galima drausminti ir kontroliuoti kai kurias visuomenes, bet ne visą pasaulį visą laiką“.
Trumpai tariant, pripažįstama, kad pasinaudojant pandemija, galima sukurti valdžios galią kontroliuoti žmones. Ir jei krizė neatsiranda natūraliai, galima ją sukurti.
Tada 2020 m. balandžio 3 d. „Wall Street Journal“ Henry A. Kisindžeris rašinyje „Koronaviruso pandemija amžinai pakeis pasaulio tvarką“ rašo, kad kovojant su virusu, privalo būti „apsaugota liberali pasaulio tvarka“. Jis nerekomenduoja laikytis vyriausybės apribojimų, kuriuos numato JAV Konstitucija. Kovojant su kovidu, reikia sukurti „veiksmingą ir toliaregę vyriausybę“, reikalingą „tarptautinei taikai ir stabilumui“.
Per visą savo darbą JAV vyriausybėje Kisindžeris sunkiai dirbo kurdamas „naują pasaulio tvarką“, kuri sutelktų valdžios galią vienoje organizacijoje, tokioje kaip Jungtinės Tautos. Pasaulio planuotojai skolingi jam už mūsų šalies nepriklausomybės perdavimą pasaulinei organizacijai.
Kitas galimas tikslas, kad dabartinė sveikatos krizė atrodytų kur kas blogesnė, nei yra iš tikrųjų, susijusi su artėjančiais lapkričio rinkimais. Pastaraisiais mėnesiais pandemija tapo praktiškai vienintele žinia, kurią skleidė daugybė vyriausybės pareigūnų, didžioji dalis žiniasklaidos priemonių ir net kai kurios bažnyčios.
Amerikiečiai turėtų savęs paklausti, ar visa, kas nutiko kovojant su kovidu, buvo būtina.
Nepamirštam prarastų gyvybių. Tačiau niekas nepuola uodo su kūju, kad nesugriautų namo - kodėl mes kovodami su kovidu turime atsisakyti savo laisvės ?

Al. stasiui       2021-04-26 10:55

Apie kokius čia, tamsta, gylius? Sparvas?

To stasys       2021-04-26 7:44

Stasiuk, pasikark. Ant lietuviško beržo.

stasys       2021-04-26 6:30

Autorei , pievos str. , matyt pavasarinės žydinčios pievos visai apsuko Tamstai galva . Ir pirmų ir antru pasirinkimu žmogus daro sprendimą , tik pasirenka tuos argumentus kurie jam labiau patinka . Teisingas atsakymas į Tamstos klausimą vadovaujantis protu ir tais pačiais argumentais būtų rinktis trečia kelią ,vykti į negyvenamą salą , ar sodyba gyliai miške .

Al.       2021-04-26 0:49

Man atrodo, rašinius būtų gerai pažymėti nuoroda - kokiai amžiaus grupei skirta. Pvz., ,,nuo 18 metų” arba ,,12+”. Arba - po rašiniu pateikti santrauką apie pagrindinę mintį- pvz., ,,šiuo rašiniu autorė (-ius) norėjo pasakyti…/ atskleisti vis dar pasitaikančius… Ir gerai būtų pajuokavimus pažymėti šypsenėle. Kad tekstus suprastų ir pažangusis jaunimas.

ah1 >elfei       2021-04-25 22:10

vedanta - aukščiausias vedų mokymas nieko nepainioja, ir aukščiausias vedų mokslas vedanta ne budizmas. Vedantoje taip ir parašyta apie du kelius proto ir malonumų ir vargas tam kas pasirenka malonumų kelią.
Nu va -  ar ne maloniau vieną kartą nubėgti susivakcinuoti nei nuolatos rūpintis savo imunitetu? Tik kas kiek laiko bėgsi vakcinuotis jei virusas mutuoja/ keičiasi kaip metų laikai ir kiek laiko trauks organizmas dažną vakcinavimą?

>pastebėjimui.       2021-04-25 22:02

proto nebūna kai veikia emocijos.pvz-senoliai po paros pradeda protaut atidavę tūkstančius sukčiam už tariamai prisidirbusį anūkėlį ar sūnelį kurio niekada neturėjo. arba mergužėlei protas pabunda ryte po jebitvakario. taip kad autorė nusirašliavojo.

mtz.       2021-04-25 21:08

taip jiems ir reikia.

Pastebėjimas       2021-04-25 21:06

Emocijos ir protas veikia kartu, tačiau išplautsmegeniai, paranoikai, bėgs vakcinuotis alkūnėm pasistumdydami (jiems moksliniai argumentai neįdomūs), nes sako vakcinų juk gali pritrūkti…

vakcinuoti       2021-04-25 20:56

Vakcinuoti pasakoja, kad dvi dienas po procedūros iš lovos nepasikelia, taip visą kūną skauda, net miegoti negali, turbūt tikrai verta…

Atvirkščiai:-)       2021-04-25 20:52

Tie kur nesivakcinuoja, jie labiau šaltu protu ir faktais remiasi, o tie kur lekia vakcinuotis- emocijomis, baime, manipuliacijom ir pan.

cha.       2021-04-25 20:16

emocijos stabdo.ką autorė rūko?

Tvankstas       2021-04-25 19:02

https://thenewamerican.com/covid-shots-to-decimate-world-population-warns-dr-bhakdi/;COVID Shots to “Decimate World Population,” Warns Dr. Bhakdi;———In this exclusive interview with The New American magazine’s Senior Editor Alex Newman, world-renown German-Thai-American microbiologist Dr. Sucharit Bhakdi warns that the COVID hysteria is based on lies and that the COVID “vaccines” are set to cause a global catastrophe and a decimation of the human population. Starting off, he explains that the PCR test has been abused to produce fear in a way that is unscientific. Next, he explains what the mRNA vaccines are going to do to the human body in terms and using analogies that anyone can understand. Among other concerns, he expects massive deadly clotting as well as immune system responses that will destroy the human body. Finally, Bhakdi, who warned of impending “doom” during a Fox News interview that went viral, calls for criminal prosecutions of the people responsible and an immediate halt to this global experiment.
Yra video - galima pasižiūrėti ir pasiklausyti.

Hm.        2021-04-25 18:25

Tobula, p. Nida, tiesiog tobula! Nuoširdžiai sakau.

to to to issilavine       2021-04-25 18:19

o ka as ir sakau?.. taigi ir NUORODAS daviau i bolseviku/trockistu atgimusi internacionala…
bolshe..bolshe.. bolsevikams vis negana, vis daugiau ir daugiau, kol vel baigsis tik taugiau kanciu visiems…
o ko bolshevikai labiausiai nekente?.. taigi ne milijardieriu, bet butent “burzua”, save islaikancios, demokratiskiausios ir todel patriotiskiausios viduriniosios klases.
stai kodel jiems reikia bolshe besakniu migrantu, daugiau ivairiu “mazumu”, multi-kulti visuomenes, kad “vardan taikos” pjudytu vienus su kitais… o panaikine Konstitucijas su musu laisvem ir teisem, galetu ivest totalitarine kontrole…
jau Platonas su Aristoteliu zinojo, kad oligarchinis valdymas niekur kitur negali mutuotis, kaip tik i “tironija”. 

tankai sukilimus Vengrijoj ir cekoslovakijoj malsines Andropovas suprato, kad “sausainiukai” veiksmingesni, nei bizunas…
jo planas per “filantropija” okupuot protus, pasirode isties veiksmingas.
o jo draugas Gorbaciovas dar 1984 Prahoje prabiles apie Nuajaja Pasaulio Tvarka ir “bendrus Europos namus, pasmerke tik stalinistini komunizma… ismetes Stalina is mauzoliejaus, Lenina palikes, emesi antrojo   NEP’o, vadinamo “perestroika”. faktiskai tai turejo buti sugrizimas prie “teisingojo” komunistinio socializmo “su zmonisku veidu” - trockizo-leninizmo.
o, kaip zinot, Trockis sieke pasaulines revolicijos.
ir, kaip matot, Covid karantinas puikiai pasitarnauja mazo ir vidutinio verslo naikinimui, atskirties didinimui, o kartu ir demokratijos naikinimui…

tad verta vel skaityt ar youtubej klausyt Orwell, kuris knyga “1984” rase 1949 m.
metais, kuomet Niurnbergo prokuroras su “sajungininkai” (ir Stalinu) kure “The Council of Europa”.
demokratiniu saliu silpnumas tame, kad jos planuoja nuo rinkimu iki rinkimu. o, tuo tarpu, autoritariniu saliu saugum ekspertai - simtmeciams i prieki. 

abc       2021-04-25 17:43

tai kad viskas atvirkščiai.emocijomis besivadovaujatys žmogėnai tiki durnasklaida tiki statistika,veryga,dulkiu ir reikalauja kuo greičiau juos suvakcinuoti.autorė gabi filosofė, tik ne psichologė.

elfe to Ah1       2021-04-25 17:25

kodel taip supriesinate prota su malonumais?..
Budos kelias - budinti samoninguma..
bet panasu, kad nei budistai nebezino tikrojo budizmo, nei krikscionys tikrosios krikscionybes. isskyrus viena kita mistika..
tereikia pazvelgt kiek komentaru susilaukia cia kataliku straipsniai..

to Troliai       2021-04-25 12:22

Ką čia kliedi? Švabo Didysis runkelių numetimas ir istorijos nulinimas yra ne praeitis, o dabartis. Oligarchai atsikratys runkelių ir tiek, ir jokia tai ne šimtmečio senumo makulatūra.

Troliai,       2021-04-24 21:15

liaukitės šimtmečio senumo makulatūrą dulkinti. Gyvename čia ir dabar, ir problemas reikia spręsti čia ir dabar, o ne dalytis tarybinių politinformacijų konspektų gabaliukais.

ah1       2021-04-24 21:09

šiaip tai nieko naujo - pagal aukščiausią vedų vedantą žmogus turi du kelius -  arba proto arba malonumų/emocijų ir tik pats žmogus pasirenka kurio keliu eiti

to to issilavine        2021-04-24 19:56

Pamiršote mums pasakyti, kad tuos kairiuosius (internacius) finansavo būtent stambūs kapitalistai - vedantys pasaulio bankai, tiksliau, Bankų aveniu. Nežinote ar tyčia apsimetate nežinančiais, ką? Bolševikų rūmų perversmą finansavo stambiausių banksterių viršūnėlė čia paminėtame, kaip Bankų aveniu. Gal žinote, kokiame mieste? Covid’ą irgi vairuoja kas tokie?

to issilavine       2021-04-24 19:55

https://www.wsws.org/en/special/pages/sep/us/home.html?redirect=true

taigi, is siu trockistu portalo aiskiai matom, kam tarnauja Covid 19 karantinas
ir kaip ju idejos graziai dera su milijardieriaus trockisto Soros ir Putino draugo M.W, Kantor idejomis ar ne?..
 

to Išsilavinusiems       2021-04-24 19:45

Iš prezidento Woodrow Wilson rankų. Na to, kuris buvo ir carinės Rusijos imperijos, ir bolševikinės Rusijos imperijos sąjungininku, kaip Čerčilis, žinot?

to issilavine       2021-04-24 19:19

vaikuti, kai paruosi pamokeles, galesi paskaityt ir apie trockistu internacionala - From global pandemic to global class struggle - cia;
https://www.wsws.org/en?redirect=true

On May 1, the International Committee of the Fourth International is holding its annual Online May Day Rally. The rally will be addressed by representatives of the ICFI and its affiliated Socialist Equality Parties throughout the world. It will be streamed live at wsws.org/mayday.
This year’s May Day is being held under conditions of a new surge in the global COVID-19 pandemic. Since the emergence of the pandemic more than one year ago, nearly three million people have died and more than 136 million have been infected. Fueled by the emergence of more contagious variants, the seven-day average for new cases is now approaching 700,000 and is close to its previous peak in January. More than 11,000 people are dying every day throughout the world.
The experience of the past year has demonstrated that the fight against the pandemic is not merely a medical issue. It requires a political struggle against the capitalist system. The interaction of the drive for profit regardless of social cost, the lust of the oligarchs for obscene levels of personal wealth, and their inhuman indifference to the lives and welfare of the world’s population has created a global social catastrophe.

Išsilavinusiems       2021-04-24 18:46

Iš kokio prezidento rankų, plyz?

Ačiu       2021-04-24 18:26

Nuostabiai,taikliai,originaliai kaip visada!

Išsilavinę       2021-04-24 17:24

tiki pasauline revoliucija ir Banko “Trockis” galia - pasu iš prezidento rankų.

Birute       2021-04-24 16:55

Aciu ,Nida,taikliai

elfe        2021-04-24 16:40

et, idomu,  kokios emocijos ir kam suveike, kad tik pasirodes Nidos postas “Meskit lauk gera skoni” nustumtas jau i pasali?..

Teisė klysti       2021-04-24 16:33

Jau pabodo kasdienės rekomendacijos:ką valgyti,kaip miegoti,ką kalbėti,kuom tikėti,dabar ant bangos vakcinos,baisu,kad belyginant kelnes prašneks rozetė.Palikit pagaliau kiekvienam rinktis ir suklysti.Tiesa paaiškės ne kitais metais,patys užteršėm savo planetą,gamta keršija,ne kitaip.Gerbiama Nida turi savo nuomonę,ją ir parašo,jūs galvojat kitaip,valio,išklausyk ir pasilik su savo nuomone.

to tiek       2021-04-24 15:50

Islindo TSPMI mulkis. Kodel jus, ASILAI, net DNR nuo RNR neskiriantys, vaidinate, kad kazka biologijoje raukiate? Is kur tas narcizo kompleksas?

tiek       2021-04-24 15:40

ir vėl “žviegia”:))). Na tai diagnozė aiški net ir su tais ditirambais autorei.(tikrai protinga moteris ,tarp kitko ,pagarba). Bet išeitis , būtinas persilaužimo taškas - visuotinis imunitetas - šiandien praktiškai imanomas tik einant vakcinacijos “klystkeliu”. Kita kelias - gerb.Kepenio ,kol kas visiškai neveikia .Manau,kad ištupėt “po medžiu” - dar nėra ir pati garbingiausia išeitis.

trumpai       2021-04-24 15:00

Nida super parase - kaip taisykle, tie kurie zviegia apie mokslo ir progreso galia, yra durni kaip bato aulas. Ir kaip taisykle - baige TSPMI.


Rekomenduojame

Andrius Martinkus. Ką liudija dainos „Kelkis, Lietuva!“ gimimas?

Karolinska (Švedija) ligoninė nebetaikys hormoninio lyties keitimo metodo vaikams

Lina Dūdaitė-Kralikienė. Kai priežastys painiojamos su pasekmėmis, arba Kaip grąžinti valstybę prie ‘res publica’

Eligijaus Masiulio bylos penkmečiui artėjant Dovilas Petkus klausia: ar Tauta gali tikėtis atomazgos, aiškumo ir teisingumo?

Algimantas Rusteika. Apie karą, kurio nebus

Nuo bačkos. Andrius Navickas, vienas iš naujojo Partnerystės įstatymo autorių – apie krikščionybę, meilę ir naujuosius inkvizitorius

Ramūnas Aušrotas. Pora pastabų dėl koalicijos partnerių (!) rengiamo Partnerystės įstatymo projekto

Nida Vasiliauskaitė. Ką atsakyti žmogui, kuris yra „pasiryžęs aukoti dalį savo laisvės vardan bendro gėrio“?

Vytauto Sinicos pozicija LRT diskusijoje su Tomu Vytautu Raskevičiumi dėl vienalytės partnerystės projekto

Gertrūda Jolanta Juchno SF. Reikia dalyvauti, nes jei nepaprašysime atsižvelgti į Tautą, kito Maršo jau nebebus

Replika. Romualdas Žekas. Rafinuotas bandymas apgauti

„Neredaguota“ pokalbis su Nida Vasiliauskaite. Žmonių balsas

Dėl pasisakymų organizatorių vardu: „Didžiojo Šeimos Gynimo Maršo 2021“ organizacinės grupės pranešimas žiniasklaidai

Iš skaitytojų pašto. Pranas Kaladė apie Laisvę ir „laisvę“

Paulas Stametsas: Išgydo net vėžį – nepažintas grybų pasaulis

Kardinolas S. Tamkevičius palaiko „Šeimų maršo“ idėją: „Ginant principines vertybes Bažnyčia stovės mūru“. Kunigų R. Grigo ir A. Valkausko pozicija

Andrius Švarplys. Į ką lyties ir diskriminacijos nęsamonės perdaro Ameriką: gimsta naujoji CŽV

Herta Burbė apie „galimybes“: vasarą paplūdimyje

Vytautas Sinica. Bažnyčia draudžia katalikams balsuoti už partnerystę (ir A. Navickas tą žino)

Brolio Arūno Peškaičio žinia: Pranciškonų ordinas draudžia broliui Pauliui Vaineikiui dalyvauti Šeimų gynimo marše (papildyta)

Nuo bačkos. Andrius Navickas: Taip, aš palaikau Partnerystės įstatymo priėmimą

Kastytis Braziulis. Ar pritariu šeimų maršui? Taip, be abejo, nes…

Nida Vasiliauskaitė. Klausiate, ką daryti? Paklauskite piliečių

Jarūnė Rimavičė. Atsakymai į klausimą, nuo ko ginama tradicinė šeima Lietuvoje

Andrius Švarplys. Pagaliau yra alternatyva „Dviračio Žynioms“

Romualdas Žekas. Lavono gaivinimas

Jolanta Blažytė. Aūūū, Greta!!! Kur tavo „How dare you?“

Nida Vasiliauskaitė. Dabar išties pabūsiu – pirmą kartą – radikalu

Papunkčiui. Vytautas Sinica apie elitizmą

Vidas Rachlevičius. Dvi šalys nesitaiksto su Kinijos užmačiomis Pietų Kinijos jūroje – koks bus šios atsakas?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.