Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė

Nida Vasiliauskaitė. Apie šiuolaikinio lyderio ar bent kandidato į tokį savybes

Tiesos.lt redakcija   2020 m. rugpjūčio 15 d. 0:11

15     

    

Nida Vasiliauskaitė. Apie šiuolaikinio lyderio ar bent kandidato į tokį savybes

Kas sakė, kad lyderio ar bent kandidato į tokį savybės (ar bent įtikinama jų regimybė) – savitvarda, ryžtas, drąsa, gebėjimas orientuotis kritinėse situacijose ir įkvėpti kitus?

Senienos kažkokios, „vyriška“ opresija.

Tikra šiuolaikinė lyderė privalo būti (ar bent atrodyti) baikšti, naivi, pasimetusi ir gležna, dejuoti, pasuoti, mygzti ir visomis išgalėmis demonstruoti nežinojimą, ką daryti. Mažai nusimanyti apie politiką, bet daug –– apie barščius. Iš to ją ir atpažįstame. Taip pat iš to, kad saviškiai jos negina (įtarimas, kad negina gal todėl, kad nelyderė, – irgi seniena).

Jau 21 amžius juk, teigia prof.G.Mažeikis (skaityti ČIA).

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Įsikliopino ožkabarzdyla?       2020-08-16 20:18

Kažkoks siusenimas girdisi jo rašinyje. Šiaip tai nesąmonė, kad ji laimėjo rinkimus. Na, patys primeskite realiai. Opozicija turėtų ne meluoti apie savo pergales, o reikalauti pakeisti rinkimų įstatymą, kad būtų numatytos prezidento kadencijos. Nes dabar tai yra galiojančio įstatymo negerbimas ir akivaizdus melavimas

Dzeikas       2020-08-16 8:04

Suda madam Vasiliauskaite pamale ir tiek.
Faktas tas, jog Tihanovskaja - legaliai isrinktas Baltarusijos respublikos Prezidentas, o Batjka nuo siol - maistininkas. O visa kita Vasiliauskaites kliedesiai.
Kaip elgiasi Tihanovskaja kitas klausimas. Mano poziuriu galetu ir tinkamiau - bet tai mano poziuris neprivalomas kitiems ir tiek.
Reikalas gal but tame, kad Tihanovskaja nesuvokia saves kaip prezidentes ir nesuvokia, kad nuo siol ji turi ne tik privelegija , bet ir PAREIGA buti salies vadove.
Atatinkamai dera ir elgtis. Keliai gali ir virpeti, bet priederme privalai vykdyti. Jeigu ji to nedarys - turetu buti teisiama. Kaip ir maistininkas Lukasenka.

Birute       2020-08-15 18:28

Saunu Nida!

Kis       2020-08-15 17:52

su Lukasenka viskas aisku,apsiks nuo galvos iki pamatu,cia viskas suplanuota.Su nekantrumu lauksiu Jav p[rezidento rinkimu,idomus bus ,kai isrinks ne ta?Ka pasakys KGB?

ha ha        2020-08-15 17:03

puikiai, p. Nida. simtas balu

Al.       2020-08-15 13:34

Įvykiai pralenkia juos abu, ir Mažeikį ir iš jo besišaipančią Nidą. Diktatorius išeis, klastotojai ir smurtautojai bus patraukti, o gal net nubausti. Ir Gudija taps normalesnė. Teisiškai Cichanovskaja yra išrinktoji prezidentė, tik dar neprisaikdinta. Nepriklausomai nuo jos gebėjimų. Už daugelį mūsų gudriųjų kurmių, visokių Aktinidijų ir panašių, ji niekuo ne prastesnė. Gudai gavo plyšį ir pro jį išsikrapštė. Užuot inkštę ir šaipęsi, pasveikinkim ir paremkim.

mama iš kaimo       2020-08-15 13:19

Šaunuolė, Nida. Bent vienas protingas, o ir nuotaikingas komentras. Nes jau nuo ‘‘triuškinančiai laimėjusios’’ neperskaitoma pvarde vadinamos neaišku iš kur atsiradusios ‘‘lyderės’’ aukštinimų  tokia alergija, kad iš namų išeiti baisu

Pone Raigerdai,       2020-08-15 10:51

jūs mėgstate cituoti ir remtis Orvelu, bet kai ko ten jame labai svarbaus taip ir nesuprantate, nes kai kas ten tinka ir Jums. Beje, ir kas tas pats Orvelas jau tokis, negi nežinote, pamiršote ar tyčia apsimetate nežinančiu? Daugelį ten jo, Orvelo, minimų dalykėlių toje knygoje puikiausiai žinojo mūsų kolūkiečiai per prievartą, o va Kolchozų pirmininkai nelabai. O tokie kolchoznikai kaip Karbauskis ar Pranckietis gal yra net prastesni už patį Batjką. Na, o Komjaunimo aktyvistas ir kartu mūsų Užsienio reikalų ministeris, manyčiau, yra dar didesnis personažas už visus ten minimus personažus tame jūsų mėgiamame gyvulių ir žvėrių ūkyje, deja.

Pastaba       2020-08-15 10:49

nežinantiems, kas vyksta (ne gatvėse, o pasaulyje).
Verčiau bandykit susivokti prieš rašinėdami “bile ką”. 

Parinkimas       2020-08-15 10:45

Alegorija Orvelas , jo gyvuliu ukis tinka tikrai, dvikojis padaras vadinamas zmogumi atsirado tikrai is gyvo padaro, todel dvikojui galioja beveik visi gyvuju desniai, vadinama demokratija yra kaip ir auksciausia forma, jei tai butu tobulejantis rinkimas, deja kuo toliau tuo baisiau, vyksta ne rinkimai, bet parinkimai, pirkimai, ir lyderiai jau nerenkami, bet parenkami, nuperkami, o tai jau savototiska diktatura, smegenims, panasu kaip Orvelo, tik jau smegenu muilinimo,dezinformavimo ukis, labai tolstantis nuo tikros demokratijos.

-> Raigerdai,       2020-08-15 9:42

Jūs visiškai teisus…:))) širdies gilumoje aš Jums PLOJU…!!!

Raigerdas        2020-08-15 9:03

Yra G.Orwell “Gyvulių ūkis”, kuriame autorius genialiai tam tikrus žmones pavadino kiaulėmis.  Visam gyvulių ūkiui, kaip ir dera kiaulei, pradeda vadovauti Napoleonas, apgaulės būdu užsiropštęs į valdžią  ir ją uzurpavęs. Gyvulių ūkyje prasideda tironija. Gyvuliai pagaliau praregi, kad yra kiaulių iš naudojami ir sukyla prieš kiaules. Napoleonas, aišku, tikisi, kad jam padės jo ištikimi šunys, t.y. KGB, bet jie prisigėrė vyno. Ir Gyvuliai įsiveržia ir sutrypia Napoleoną. Tokia yra pabaiga. Bet Nida Vasiliauskaitė nutarė parašyti pratęsimą šios istorijos, nes kuo ji blogesnė už Džordžą Orvelą? Ji irgi moka rašyti ir straipsnių ji yra prirašiusi daugiau nei genialus rašytojas G.Orwell. Prirašyta daug,  bet nėra kokybės, nors tu ką. Na, neatitinka Nida Vasiliauskaitė marksizmo-leninizmo filosofijoje aprašyto dėsnio, kai kiekybė pereina į kokybę. Pas Vidą Vasiliauskaitę to perėjimo į kokybę nesigauna. Ką daryti? Ogi reikia pasižymėti tuo, kad gali apdergti dorą normalią moterį ir sumenkinti ją iki tokio lygio pasaulio supratimo, koks yra pas Nida Vasiliauskaitę. Ji būtent tuo ir užsiėmė:“Tikra šiuolaikinė lyderė privalo būti (ar bent atrodyti) baikšti, naivi, pasimetusi ir gležna, dejuoti, pasuoti, mygzti ir visomis išgalėmis demonstruoti nežinojimą, ką daryti. Mažai nusimanyti apie politiką, bet daug –– apie barščius. Iš to ją ir atpažįstame”. Pati Nida Vasiliauskaitė apie lyderio savybes menkai ką išmano, bet jai reikia išdurti savo skaitytojus ir suvaidinti, kad ji apie tai išmano. Ir nors šita didvyriška moteris pareiškė, kad ji nenori prezidentauti, bet nori po pusės metų organizuoti naujus sąžiningus rinkimus Baltarusijoje, tačiau būtent šito Nida Vasiliauskaitė ir neišgirdo. O kam? Nes Nidai Vasiliauskaitei patinka toks lyderis kaip diktatorius A. Lukošenka, kuris turi ne tik ryžto pralietė žmonių kraują, jei reikės išlaikyti valdžią, todėl su maniakaliniu užsispyrimu imasi bet kokių priemonių,  bet kokių nusikaltimų, ir jam nieko nereiškia sufalsifikuoti rinkimus.  Nidai Vasiliauskaitei patinka sufalsifikuoti rinkimai, todėl ji puola tą didvyrišką moterį, kuriai grėsė prarasti gyvybę arba sveikatą, ar net vaikus, ir netgi vyro sveikatą, kuris tebėra A.Lukošenkos kalėjime. Ką gi, Nida Vasiliauskaitė atliko savo niekšingą darbą, kaip ir pridera šitai GĖRIO NUO BLOGIO nesugebančiai atskirti žurnalistei, kuriai niekada nelemta sukurti nieko, ką galima būtų pavadinti kokybišku darbu. Tokia jau jos karma - tarnauti Blogiui.

Chaija       2020-08-15 7:43

Dievuli, Dievuli, kiek tokių ,profesorių’ paleistais viduriais ir smegenimis per 30 metelių Lietuvėlė priperėjo….
O Nidai Bravo.

Modernūs politikai       2020-08-15 7:28

turi būti nieko neišmanantys apie politiką, realųjį gyvenimą ir tikrąją, ne Hegemono(karo nugalėtojo) sukurptąją padebesiuose, istoriją, niekad nedalyvavę visuomeninėje veikloje ir nieko niekad neatstovavę, o svarbiausia, nepartiniai.

šiaip teisinga mintis       2020-08-15 6:53

Nida nori pasišaipyti (rusiška komunistinė mokykla)
bet Kristus irgi buvo nuolankus ir minkštas - o didesnio lyderio nebuvo žmonijos istorijoje


Rekomenduojame

Vytautas Sinica. Elitizmas

Nida Vasiliauskaitė „galimybių pase“ nei rūšiavimo, nei diskriminacijos nematantiems aktyvistams: nesiskųskite, jei ir jums pasiūlys prisitaikyti

Apie Šeimos gynimo maršą išsamiai: Kęstutis Skrebys kalbina Artūrą Orlauską

Kas šiandien išduoda Tėvynę? Dovilo Petkaus pokalbis su Vilhelmu Čepinskiu

Sekmadieniai su Fulton Sheen: patriotizmas

Arnoldo Taujansko ir advokato dr. Antano Bartusevičiaus kreipimasis į Advokatų tarybą ir jos pirmininką

Dovydas Norkūnas: Kaip aš tapau „antivakseriu“, arba Kodėl kyla ir klausimų, kurių nevalia klausti

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: kodėl ES įteisina vabzdieną?

Nida Vasiliauskaitė apie vadinamąjį „galimybių pasą“: tai – ne sveikatos rodiklis, o lojalumo šitai politikai ženklas

Geroji Naujiena: Pasilikime Jo meilėje! Kad duotume vaisių ir jie išliktų

Rasa Čepaitienė. Monografijos rašymo stadijos

Londone garbaus amžiaus pastorius 24 valandoms buvo sulaikytas policijos dėl neva homofobiškų žodžių

Žuvelė. Kun. Arnoldas Valkauskas kalbasi su prof. dr. Andriumi Macu: apie šeimą, vertybes ir dvasinę reanimaciją

Nida Vasiliauskaitė. Kaip į šitą žemiausio lygio manipuliaciją turėtų reaguoti išties turintis nors kiek padorumo ir proto?

Emilija Latėnaitė. Tikiu ir tikiuosi, kad žmonės apgins savo ir kitų orumą atsisakydami „galimybių“ paso

Kun. Robertas Grigas. Jei skelbiesi „kataliku politiku“, Katalikų Bažnyčios mokymas moralės, politikos, socialiniais klausimais tave įpareigoja

R. Aušrotas. JK Žmogaus teisių ir lygybės komisija: teismai turi ginti ir iš religinių įsitikinimų kylantį požiūrį į homoseksualumą. Ką pasakytų LGKT?

Liudvikas Jakimavičius apie Vytauto Landsbergio paradoksą

Andrius Martinkus. Ką liudija dainos „Kelkis, Lietuva!“ gimimas?

Karolinska (Švedija) ligoninė nebetaikys hormoninio lyties keitimo metodo vaikams

Lina Dūdaitė-Kralikienė. Kai priežastys painiojamos su pasekmėmis, arba Kaip grąžinti valstybę prie ‘res publica’

Eligijaus Masiulio bylos penkmečiui artėjant Dovilas Petkus klausia: ar Tauta gali tikėtis atomazgos, aiškumo ir teisingumo?

Algimantas Rusteika. Apie karą, kurio nebus

Nuo bačkos. Andrius Navickas, vienas iš naujojo Partnerystės įstatymo autorių – apie krikščionybę, meilę ir naujuosius inkvizitorius

Ramūnas Aušrotas. Pora pastabų dėl koalicijos partnerių (!) rengiamo Partnerystės įstatymo projekto

Nida Vasiliauskaitė. Ką atsakyti žmogui, kuris yra „pasiryžęs aukoti dalį savo laisvės vardan bendro gėrio“?

Vytauto Sinicos pozicija LRT diskusijoje su Tomu Vytautu Raskevičiumi dėl vienalytės partnerystės projekto

Gertrūda Jolanta Juchno SF. Reikia dalyvauti, nes jei nepaprašysime atsižvelgti į Tautą, kito Maršo jau nebebus

Replika. Romualdas Žekas. Rafinuotas bandymas apgauti

„Neredaguota“ pokalbis su Nida Vasiliauskaite. Žmonių balsas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.