Dienos aktualija, Politika, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Partijos

„Neredaguota“ pokalbis su Nida Vasiliauskaite (ištrauka): kas tas leftizmas?

Tiesos.lt redakcija   2021 m. gegužės 31 d. 20:47

11     

    

„Neredaguota“ pokalbis su Nida Vasiliauskaite (ištrauka): kas tas leftizmas?

Jūsų dėmesiui siūlome ištrauką iš tinklalaidės „Neredaguota“ pokalbio su Nida Vasiliauskaite apie leftizmo ištakas ir perversijas.

Pokalbio potemės:

00:00 – įžanga.
01:08 – XX a. mada būti komunistu. Simpatija sovietams. Kaip klakisikinio Marksizmo teorinius trūkumus sprendė Frankfurto mokyka. Masių kultūra. Atviroji visuomenė. Kritinė teorija. Emancipacija. Kultūros kritika. Ideologijos samprata ir struktūros. Universalus modelis paaiškinti. Burbulo akiniai.
9:33 – Kas ką opresuoja neomarksizme? Gėrio paieškos? Kaip dingsta senasis „revoliucinis subjektas“ – proletariatas ir klasės? Nauji vienijimosi faktoriai – grupės pagal rasę, lytis, seksualinė orientacija. Galios disbalanso paieškos. Kaip tampama kaltais?

 

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

trumpai > valytuvui       2021-06-1 23:18

tamsta ,nors ir kiek besistengtum ,tačiau aukštu intelektu nepasižymi.Pilna kur kas aukštesnės kvalifikacijos kvailintojų.

ups!       2021-06-1 17:54

pasirodo, praziopsojau antraja dali.
einu klausyt toliau…

respect       2021-06-1 17:51

Nida sio portalo dvasia!

elfe > Stiklo valytuvui       2021-06-1 16:07

kapitalizmo “laisvos rinkos” tetusis Adam Smith didziausiu laisvos rinkos priesu laike ne tik valstybine monopolija, kokia buvo Sovietu sajunga. Dar blogesne laike privacias monopolijas, kurios isvis nepaiso nei morales, nei visuomenes socialiniu poreikiu.

tuo tarpu think-tank’as Kato institutas 1995 netikram Nobelio apdovanojimui prastume Milton Friedman teorija snobu itkinimui, kad morales paisyt nereikia, kad svarbu vien pinigai…
vat tada ir prasidejo nauju globaliu planu kurimas su “banditisku kapitalizmu”...
nacionalines valstybes su savo konstitucijom tapo kliutimis…
ir tai liecia ne tik monopolijas, korporacijas, bet ir organizuota nusikalstama veikla..

kodel Zmogaus teisiu teismas nusprende, kad Lietuvos visuomene turi but nubausta, susimoket teroristui simtus tukstanciu, kurio buvimas net neirodytas?..

elfe > > elfe        2021-06-1 15:42

matot, marksistai visu pirma - ateistai.
o “zydai pagal religija”, kile is 9 a judaizma priemusio chazaru chanato, nera “kraujo zydai”. tad jei jie tampa ateistais, kazin ar nepraranda teises vadinti save zyfais, kaip safardai.

gal, sakau,  todel ir antinacionalistas ateistas Soros taip atakuoja sionisto/nacionalisto Natanyahu valdoma Izraeli?..

Stiklo valytuvas       2021-06-1 15:35

>>  trumpai     2021-06-1 14:21
.
Pradžioje,drauge* komuniste, leiskite replikuoti. „Paprasta: komunistinė ideologija puolama tik dėl vienos priežasties…“ Ne dėl vienos, ar beveik vienos! Be visų ‘klasikinių’ kaltinimų, pastaruoju metu dar būtina pridėti ir įžuliai brukamą genderizmą, tautų naikinimą (čia ne tarp kitko - TSRS tautų dienos…), baltosios rasės naikinimą ir pan.
.
O dėl „... kad darbo rezultatai privalo priklausyti jų kūrėjui.“ Čia bandai prstumti kreivą tiesą!
.
„... kad darbo rezultatai privalo priklausyti jų kūrėjui.“ sutinku 100 %!!! Tik kas tas kūrėjas? Ar sumanytojas, organizatorius, planuotojas ir netgi investuotojas prie to darbo rezultato prisideda ar ne? Ar jiems priklauso dalis „pirago“, ar ne? Juk utopinėje TSRS buvo toks „Mokslinis darbo organizavimas ir planavimas“, ir kaip mokslinė disciplina su apmokamais (!) dėstytojais, ir kaip išpūstas valstybės (valstybinių įmonių) aparatas su apmokamais darbininkais ir darbuotojais. Taip kad, ne galutinių darbo rezultatų priklausomumas, o moralus jų pasidalinimas. Bet kai prigimtinė žmogaus esmė pradedama ‘piešti’ „nuo balto popieriaus lapo“, moralė ir kitos vertybės atsiduria tarp kreivų veidrodžių. Kapitalo (laisvasis*) pasaulis, deja, morale irgi nepasižymi! Ypač nelikus TSRS.
.
Problemos gilio ir svarbios, tik geranoriškumo jas sprendžian nerodo nei viena pusė. Be asmeninių ambicijų ir „savos“ tiesos gynimo, kitkam vietos prie apvalaus stalo nelieka. Nors, ir iki to stalo dažniausiai neprieinama. Svaidydamiesi vien kaltinimais sutarimo nerasime.
.
Ir kaip čia neprisiminti: tu nesakyk ką man daryti, ir aš nesakysiu kur tau eiti.

elfe > trumpai        2021-06-1 15:32

darbo rezultatai?..
robotizacijos eroje beveik neliko “darbo klases”.
o robotu, isstumusiu darno mases,  darbo rezultatais kazkodel nenorima dalintis.
gal pasiulykit apmokestint robotus?

trockistine pasaulio revoliucija anksciau vadovavosi “darbo klase”.
siandien ji pakeista neva “opresuojamu” mazumu klase visuomeniu subversijom..
paklausykit kgb expropagandos ekspertoJjuri Bezmenov youtubej,
jis viska nuodugniai paaiskins apie kgb planus ir ju metodus.
gaila, kad tik pora menesiu 1984 siam is Indijos i Kanada su hipiais pabegusiam ekspertui buvo leista kalbeti… kazkas ji uzciaupe po to suvisam…

elfe       2021-06-1 15:21

man begal patinka toks lakoniskai tikslus minciu destymas…
gaila, kad ne visas pokalbis ikeltas ir neisgirdom atsakymo i paskutini klausima.

Popperis deste London School of Economy, kur studijavo ir Soros..
anglams per brangus sis universitetas, tad daugiausiai studentu is Kinijos, kuriuos subsidijuoja vyriausybe.
pazinojau suomiu kilmes sio univero profesore, exkomuniste, socialiniu mokslu daktare -  Thery Rantinen, kurios tetos kadais buvo isveztos i Sibira, o Suomijoj paliktam sunui, atsisakius eit i privaloma karine tarnyba, teko pasedet pusei metu kalejime…
ji dziaugesi, kad universitete desto daugiausia zd kilmes destytojai, “nes tik jie supranta, ka reiskia gyvent emigracijoj…
jos vyras R.Colinsas is Open University irgi exkomunistas, irgi sociologas, medijos profesorius. 1990, lyg burtu lazdeliai mostelejus, visi komunistai staiga tapo globalistais…
mane jiedu draugiskai “studijavo”, kaip sovietinio svietimo pavyzdi, o as jiems padestydavau kiek kitokias, nei David Icke “samokslo teorijas”.
veliau Colins buvo pakviestas patareju i lordu rumus. bet kartais paklausdavo ir mano nuomones. tarkim, kai buvo siunciamas i Kanada, issiaskint skunda del vieno radijo neva skleidziamos “hate speach”.
Thery turejo laisva diena, knygu rasymui, kad neapkerpetu,nors zinojo, kad ju visvien niekas neskaitys. bet paskutine, sesta - “Medija globalizmo eroj” issiverte net rusai ir Gorbis pakviete ja su vyru konferencijon. tik rusu ambasados biurokratai neisdave vizos…
tada nemokejau paaiskint kodel…
tai buvo Blier’o laikai ir man buvo sunku stebet, kaip naikinamos senosios Anglijos tradicijos. ypac aristokratu. masmedia stenges nutylet ta daugiau nei 2 milijonu sukilima pries lapiu medziokles su sunimis naikinima istatymu, parlamento spykeri protestuotojams tiesiog griebiant uz gerkles.

nemalonu buvo stebet ir kaip imigrantai perraso Anglijos istprija per marksizmo prizme… tokiu kaip is Lietuvos askenazu Simon Schama, ir kaip kazkas ji apdovanoja “geriausio visu laiku britu istoriko” vardo premija uz tai, kad nusitaikes pries tautini patriotizma?.. nors pats upac aktyvus sionistas. 
 
BBC, kasmet didinanti metini mokesti visuomenei, irgi nyko akyse.. laikrascius, tokius kaop The Independent ir kitus nusipirko snipo Lebedevo sunus su Gorbaciovu… kiti oligarchai… o praradus posta, po karo su Iraku Bleira isidarbino Putino draugas is gru… 

teisesauga uzplusta geju skundai su tikslu prisiteist “moraline zala”. medija skalambija apie “visuomenes atsilikima”, “neolerancija”... tarkim, vienas toks prikimba prie praeivio, ikyriai jam aiskina, kad jis gejus, o tas atsako - o man kas?., nusispjat man ar tu gejus ar ne.. ir to uztenka..

tad toks vaizdelis is tu “vakaru” patirties…
atrodo, kad jau pacios visuomenes tapo kazkieno priesu, spaudziamos po dehumanizacijos presu…
kas jai kenkia, plesia, okupuoja, tas teisus, o kalta visuomene?.. 
begal gudria taktika pasirinko nokolonialistai!

> elfe       2021-06-1 14:26

Ne marksistai įkūrė..., žydiški marksistai…

trumpai       2021-06-1 14:21

Paprasta: komunistinė ideologija puolama tik dėl vienos priežasties - dėl jos nepaneigiamos logikos ,kad darbo rezultatai privalo priklausyti jų kūrėjui.Tos nepaneigiamos tiesos kritikai, nuperkami aukščiausio intelekto(bet ne moralės) žmonės

elfe       2021-06-1 12:57

marksistai ikure Frankfurto mokykla, o si sukure moksla kaip valdyt visuomenes - Sociologija…
sunku siandien butu surast sociologa, kuris nebutu marksistas, nors gal ir pats tokiu saves nelaiko…

Jau net JAV ima bust is Harvardisko letargo:
Need for a Nuremberg for Communism
https://www.americanthinker.com/articles/2021/05/the_need_for_a_nuremberg_for_communism.html


Rekomenduojame

Dr. Rimas Jankūnas. Ką apie skiepijimo naudą sako susirgimų Covid-19 statistika?

Prancūzai protestuoja prieš naujuosius E. Macrono įvedamus žmogaus laisvių ir teisių suvaržymus

Geroji Naujiena: „Vargas ganovams, kurie pražudo ir išblaško mano kaimenės avis! – Viešpaties žodis“

Audrius Bačiulis. Dešiniosios diktatūros baigiasi demokratija – tai iš esmės dėsnis, kad taip baigtųsi kairiosios diktatūros, istorijoje nerasite

Martynas Katelynas mitinge prie Seimo „Apginkime Lietuvą!“

Nida Vasiliauskaitė  naujojoje „Lapių medžioklėje“: apie Armonaitę, ieškančią, jaunoko kvailoko vyro, kuris atsiduos už 20 eurų MAXIMA čekį

Margaritos Starkevičiūtės kreipimasis į prezidentą Gitaną Nausėdą: piliečių pasitikėjimą praradę vadovai turi atsistatydinti arba būna atstatydinti

Vytautas Rubavičius. Baltarusijos galvosūkis; geopolitika Lietuvai

Algimantas Rusteika. Rudens finalas artėja

Sekmadienį įvyks paskutiniojo mirties bausme nubausto partizano Pranciškaus Prusaičio–Lapės laidotuvės

Liepos 17 d. kviečiame į mons. A. Svarinsko Mūšios Didžiosios Kovos apygardos partizanų parką pagerbti arkiv. J. Steponavičių ir vysk. V.  Borisevičių

Vytautas Sinica. Kas galėtų suabejoti…

Vytautas Sinica. Žalimas prieš Konstituciją

Kaip atpažinti manipuliacijas: trumpai. Kun. Roberto Grigo pastebėjimas: „Ar visi?“

Linas Šalna apie tuos, kurie vertina ne žaidimą, o futbolininkų odos spalvą

Audrius Bačiulis. 3 klausimai valdžiai

Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda: būčiau nepasirašęs lyčiai neutralios partnerystės įstatymo

Vido Rachlevičiaus pastebėjimas: tėra vienas klausimas

Nidos Vasiliauskaitės išvada. Šįkart nekorektiška

Vytautas Radžvilas mitinge prie Seimo: Apginkime Lietuvą!

Stasys Jakeliūnas. Neįtikėtini (anti)demokratijos standartai

Viltinga? Andrius Bačiulis. ~40 proc. amerikiečių vis dar vadovaujasi sveiku protu

Rasa Čepaitienė. Gėdintojai

Papunkčiui. Vytautas Sinica: dėl ko kaltas Landsbergis ir kodėl jis turėtų atsistatydinti?

Tomas Baranauskas. Hibridinio karo naujienos

Martynas Katelynas. Padėkokim Raskevičiui, Šedbarui ir kitiems konservatoriams!

Vytauto Sinicos kalba mitinge „Apginkime Lietuvą“ prie Seimo: reikalaujame sustabdyti nelegalių migrantų priėmimą

Seimas priėmė rezoliuciją dėl hibridinės agresijos atrėmimo

Santykiai su Baltarusija: „Neredaguota“ pokalbis su VU TSPMI dėstytoju dr. Laurynu Jonavičiumi

Rašytojo Liudviko Jakimavičiaus pareiškimas: „Tokia skandalinga LRT veikla nebeturėtų tęstis“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.