Dienos aktualija, Politika, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Partijos

„Neredaguota“ pokalbis su Nida Vasiliauskaite (ištrauka): kas tas leftizmas?

Tiesos.lt redakcija   2021 m. gegužės 31 d. 20:47

11     

    

„Neredaguota“ pokalbis su Nida Vasiliauskaite (ištrauka): kas tas leftizmas?

Jūsų dėmesiui siūlome ištrauką iš tinklalaidės „Neredaguota“ pokalbio su Nida Vasiliauskaite apie leftizmo ištakas ir perversijas.

Pokalbio potemės:

00:00 – įžanga.
01:08 – XX a. mada būti komunistu. Simpatija sovietams. Kaip klakisikinio Marksizmo teorinius trūkumus sprendė Frankfurto mokyka. Masių kultūra. Atviroji visuomenė. Kritinė teorija. Emancipacija. Kultūros kritika. Ideologijos samprata ir struktūros. Universalus modelis paaiškinti. Burbulo akiniai.
9:33 – Kas ką opresuoja neomarksizme? Gėrio paieškos? Kaip dingsta senasis „revoliucinis subjektas“ – proletariatas ir klasės? Nauji vienijimosi faktoriai – grupės pagal rasę, lytis, seksualinė orientacija. Galios disbalanso paieškos. Kaip tampama kaltais?

 

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

trumpai > valytuvui       2021-06-1 23:18

tamsta ,nors ir kiek besistengtum ,tačiau aukštu intelektu nepasižymi.Pilna kur kas aukštesnės kvalifikacijos kvailintojų.

ups!       2021-06-1 17:54

pasirodo, praziopsojau antraja dali.
einu klausyt toliau…

respect       2021-06-1 17:51

Nida sio portalo dvasia!

elfe > Stiklo valytuvui       2021-06-1 16:07

kapitalizmo “laisvos rinkos” tetusis Adam Smith didziausiu laisvos rinkos priesu laike ne tik valstybine monopolija, kokia buvo Sovietu sajunga. Dar blogesne laike privacias monopolijas, kurios isvis nepaiso nei morales, nei visuomenes socialiniu poreikiu.

tuo tarpu think-tank’as Kato institutas 1995 netikram Nobelio apdovanojimui prastume Milton Friedman teorija snobu itkinimui, kad morales paisyt nereikia, kad svarbu vien pinigai…
vat tada ir prasidejo nauju globaliu planu kurimas su “banditisku kapitalizmu”...
nacionalines valstybes su savo konstitucijom tapo kliutimis…
ir tai liecia ne tik monopolijas, korporacijas, bet ir organizuota nusikalstama veikla..

kodel Zmogaus teisiu teismas nusprende, kad Lietuvos visuomene turi but nubausta, susimoket teroristui simtus tukstanciu, kurio buvimas net neirodytas?..

elfe > > elfe        2021-06-1 15:42

matot, marksistai visu pirma - ateistai.
o “zydai pagal religija”, kile is 9 a judaizma priemusio chazaru chanato, nera “kraujo zydai”. tad jei jie tampa ateistais, kazin ar nepraranda teises vadinti save zyfais, kaip safardai.

gal, sakau,  todel ir antinacionalistas ateistas Soros taip atakuoja sionisto/nacionalisto Natanyahu valdoma Izraeli?..

Stiklo valytuvas       2021-06-1 15:35

>>  trumpai     2021-06-1 14:21
.
Pradžioje,drauge* komuniste, leiskite replikuoti. „Paprasta: komunistinė ideologija puolama tik dėl vienos priežasties…“ Ne dėl vienos, ar beveik vienos! Be visų ‘klasikinių’ kaltinimų, pastaruoju metu dar būtina pridėti ir įžuliai brukamą genderizmą, tautų naikinimą (čia ne tarp kitko - TSRS tautų dienos…), baltosios rasės naikinimą ir pan.
.
O dėl „... kad darbo rezultatai privalo priklausyti jų kūrėjui.“ Čia bandai prstumti kreivą tiesą!
.
„... kad darbo rezultatai privalo priklausyti jų kūrėjui.“ sutinku 100 %!!! Tik kas tas kūrėjas? Ar sumanytojas, organizatorius, planuotojas ir netgi investuotojas prie to darbo rezultato prisideda ar ne? Ar jiems priklauso dalis „pirago“, ar ne? Juk utopinėje TSRS buvo toks „Mokslinis darbo organizavimas ir planavimas“, ir kaip mokslinė disciplina su apmokamais (!) dėstytojais, ir kaip išpūstas valstybės (valstybinių įmonių) aparatas su apmokamais darbininkais ir darbuotojais. Taip kad, ne galutinių darbo rezultatų priklausomumas, o moralus jų pasidalinimas. Bet kai prigimtinė žmogaus esmė pradedama ‘piešti’ „nuo balto popieriaus lapo“, moralė ir kitos vertybės atsiduria tarp kreivų veidrodžių. Kapitalo (laisvasis*) pasaulis, deja, morale irgi nepasižymi! Ypač nelikus TSRS.
.
Problemos gilio ir svarbios, tik geranoriškumo jas sprendžian nerodo nei viena pusė. Be asmeninių ambicijų ir „savos“ tiesos gynimo, kitkam vietos prie apvalaus stalo nelieka. Nors, ir iki to stalo dažniausiai neprieinama. Svaidydamiesi vien kaltinimais sutarimo nerasime.
.
Ir kaip čia neprisiminti: tu nesakyk ką man daryti, ir aš nesakysiu kur tau eiti.

elfe > trumpai        2021-06-1 15:32

darbo rezultatai?..
robotizacijos eroje beveik neliko “darbo klases”.
o robotu, isstumusiu darno mases,  darbo rezultatais kazkodel nenorima dalintis.
gal pasiulykit apmokestint robotus?

trockistine pasaulio revoliucija anksciau vadovavosi “darbo klase”.
siandien ji pakeista neva “opresuojamu” mazumu klase visuomeniu subversijom..
paklausykit kgb expropagandos ekspertoJjuri Bezmenov youtubej,
jis viska nuodugniai paaiskins apie kgb planus ir ju metodus.
gaila, kad tik pora menesiu 1984 siam is Indijos i Kanada su hipiais pabegusiam ekspertui buvo leista kalbeti… kazkas ji uzciaupe po to suvisam…

elfe       2021-06-1 15:21

man begal patinka toks lakoniskai tikslus minciu destymas…
gaila, kad ne visas pokalbis ikeltas ir neisgirdom atsakymo i paskutini klausima.

Popperis deste London School of Economy, kur studijavo ir Soros..
anglams per brangus sis universitetas, tad daugiausiai studentu is Kinijos, kuriuos subsidijuoja vyriausybe.
pazinojau suomiu kilmes sio univero profesore, exkomuniste, socialiniu mokslu daktare -  Thery Rantinen, kurios tetos kadais buvo isveztos i Sibira, o Suomijoj paliktam sunui, atsisakius eit i privaloma karine tarnyba, teko pasedet pusei metu kalejime…
ji dziaugesi, kad universitete desto daugiausia zd kilmes destytojai, “nes tik jie supranta, ka reiskia gyvent emigracijoj…
jos vyras R.Colinsas is Open University irgi exkomunistas, irgi sociologas, medijos profesorius. 1990, lyg burtu lazdeliai mostelejus, visi komunistai staiga tapo globalistais…
mane jiedu draugiskai “studijavo”, kaip sovietinio svietimo pavyzdi, o as jiems padestydavau kiek kitokias, nei David Icke “samokslo teorijas”.
veliau Colins buvo pakviestas patareju i lordu rumus. bet kartais paklausdavo ir mano nuomones. tarkim, kai buvo siunciamas i Kanada, issiaskint skunda del vieno radijo neva skleidziamos “hate speach”.
Thery turejo laisva diena, knygu rasymui, kad neapkerpetu,nors zinojo, kad ju visvien niekas neskaitys. bet paskutine, sesta - “Medija globalizmo eroj” issiverte net rusai ir Gorbis pakviete ja su vyru konferencijon. tik rusu ambasados biurokratai neisdave vizos…
tada nemokejau paaiskint kodel…
tai buvo Blier’o laikai ir man buvo sunku stebet, kaip naikinamos senosios Anglijos tradicijos. ypac aristokratu. masmedia stenges nutylet ta daugiau nei 2 milijonu sukilima pries lapiu medziokles su sunimis naikinima istatymu, parlamento spykeri protestuotojams tiesiog griebiant uz gerkles.

nemalonu buvo stebet ir kaip imigrantai perraso Anglijos istprija per marksizmo prizme… tokiu kaip is Lietuvos askenazu Simon Schama, ir kaip kazkas ji apdovanoja “geriausio visu laiku britu istoriko” vardo premija uz tai, kad nusitaikes pries tautini patriotizma?.. nors pats upac aktyvus sionistas. 
 
BBC, kasmet didinanti metini mokesti visuomenei, irgi nyko akyse.. laikrascius, tokius kaop The Independent ir kitus nusipirko snipo Lebedevo sunus su Gorbaciovu… kiti oligarchai… o praradus posta, po karo su Iraku Bleira isidarbino Putino draugas is gru… 

teisesauga uzplusta geju skundai su tikslu prisiteist “moraline zala”. medija skalambija apie “visuomenes atsilikima”, “neolerancija”... tarkim, vienas toks prikimba prie praeivio, ikyriai jam aiskina, kad jis gejus, o tas atsako - o man kas?., nusispjat man ar tu gejus ar ne.. ir to uztenka..

tad toks vaizdelis is tu “vakaru” patirties…
atrodo, kad jau pacios visuomenes tapo kazkieno priesu, spaudziamos po dehumanizacijos presu…
kas jai kenkia, plesia, okupuoja, tas teisus, o kalta visuomene?.. 
begal gudria taktika pasirinko nokolonialistai!

> elfe       2021-06-1 14:26

Ne marksistai įkūrė..., žydiški marksistai…

trumpai       2021-06-1 14:21

Paprasta: komunistinė ideologija puolama tik dėl vienos priežasties - dėl jos nepaneigiamos logikos ,kad darbo rezultatai privalo priklausyti jų kūrėjui.Tos nepaneigiamos tiesos kritikai, nuperkami aukščiausio intelekto(bet ne moralės) žmonės

elfe       2021-06-1 12:57

marksistai ikure Frankfurto mokykla, o si sukure moksla kaip valdyt visuomenes - Sociologija…
sunku siandien butu surast sociologa, kuris nebutu marksistas, nors gal ir pats tokiu saves nelaiko…

Jau net JAV ima bust is Harvardisko letargo:
Need for a Nuremberg for Communism
https://www.americanthinker.com/articles/2021/05/the_need_for_a_nuremberg_for_communism.html


Rekomenduojame

Papunkčiui. Vytautas Sinica apie visuomenės susipriešinimą

Prof. dr. Andrius Macas. Kažkas čia ne taip (I)

Nida Vasiliauskaitė. Tradiciškai partijos skirdavosi idėjomis ir ideologijomis, bet tie laikai jau baigėsi

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Tarp teisės į gyvybę ir teisės į abortą

Vytautas Sinica. Apie siūlymą, kad šalys Europos Sąjungoje nebeturėtų veto teisės

Vytautas Rubavičius. Baltarusijos galvosūkis – Kremlius laimi?

Nida Vasiliauskaitė. Apie „vatnikus“ ir jų medžiotojus jorkšyrus: kurie iš jų yra tikroji politinė bėda

Keletas prezidento metinio pranešimo komentarų: P.Girdenis, J.Laučiūtė, A.Širinskienė, P.Saudargas, A.Švarplys

„Netiesos jausmas valstybėje palaukti negali“? – Lietuvos Respublikos prezidento Gitano Nausėdos metinis pranešimas

„Tradere“ leidyklos naujienos: Birželio sukilimo metinių proga leidžiama J. A. Antanaičio knyga „Tautos instinktas išlikti“

Citata. Dantė Aligjeris: apie neutralumo padarinius moralinių išbandymų metu

Jonas Kauneckas: visi turime su Nacionaliniu Susivienijimu reikalauti Referendumo arba kitos Visuomenės apklausos

Nida Vasiliauskaitė. Tai šitą jie vadina „komunikacija“ ir „profesionalumu“?

Jūratė Laučiūtė: Visiems, balsavusiems už TS-LKD partiją, siūlau pagalvoti, kas jums yra Lietuva

Naciukų* Lietuva? Aleksandras Nemunaitis primena, Tomas Baranauskas pataria

Vidmantas Valiušaitis. Tėvas apie Birželio sukilimą

Audrys Karalius. Padre…? Kodėl…?

Kaip naujojo kairuoliškumo ideologija užkariavo JAV universitetus – Krescencijus Stoškus primena prof. Česlovo Milošo liudijimą

Andrius Macas. Kaip mylėti vienodai?

Andrius Švarplys. Tėvynės Sąjungos partija tampa genderistine globalistine partija (papildyta)

Rasa Čepaitienė. Tėviškos figūros

Algimantas Rusteika. Negrįžtamumo taškas

Dr. Rogeris Hodkinsonas. Kai bus surašyta šios beprotybės istorija, vyks reputacijų skerdynės!

Nida Vasiliauskaitė. Apie visuotinę penkiapirštystę ir kaip reta protingą kunigaikštį

Geroji Devintinių Naujiena: „Aš esu gyvoji duona, nužengusi iš dangaus, – sako Viešpats. Kas valgys tą duoną – gyvens per amžius“ (Jn 6, 51)

Saulius Dambrauskas kviečia Aplinkos ministerijos partnerius į diskusiją: džiaugsimės rinkdami šiukšles ar imsimės globalaus šiukšlinimo prevencijos?

Tėvo dienai. Audrys Karalius: Mano tėvas – Sibiro Liūtas

Birželio sukilimo 80-mečiui: Vidmantas Valiušaitis. Lietuvos diplomatinė tarnyba – neįveikta pasipriešinimo citadelė

Česlovas Iškauskas. Mere, čia ne Baltarusija!

Andrius Švarplys. Čia liberali Laisvės partija?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.