Dienos aktualija, Partijos

Narystę partijoje sustabdęs Rimantas Dagys apie jam skirtas sankcijas: Tapau itin nepatogus ir nepriimtinas TS-LKD partijos vadovybei

Tiesos.lt redakcija   2019 m. birželio 26 d. 8:21

26     

    

Narystę partijoje sustabdęs Rimantas Dagys apie jam skirtas sankcijas: Tapau itin nepatogus ir nepriimtinas TS-LKD partijos vadovybei

TS-LKD partijos vadovybės atstovai nusprendė susidoroti su manimi dėl mano, kaip Seimo nario, Konstitucinės pareigos ginti šeimos teises auklėti savo vaikus, apsaugant juos nuo perteklinio valdžios kišimosi, svarstant Vaiko teisių pagrindų įstatymą, ir kreipėsi į Partijos Priežiūros komitetą dėl sankcijų mano atžvilgiu.

Dėl vienos ir tik dėl vienos priežasties tapau itin nepatogus ir nepriimtinas TS-LKD partijos vadovybei. Ši priežastis yra tvirta mano pozicija, skleidžiant krikščioniškąsias ir konservatoriškąsias vertybes politikoje. Gyniau šeimos laisvę nuo perteklinio valstybės kišimosi ir diktato, auklėjant savo vaikus. Tačiau TS-LKD vadovybės atstovai mane kaltina, kad nepaklusau TS-LKD Prezidiumo įpareigojančiam sprendimui nepalaikyti daugelio Lietuvos tėvų raginimo taisyti įstatymą taip, kad būtų kuo tiksliau reglamentuota ir užtikrinta Konstitucijoje įtvirtinta teisė tėvams auklėti savo vaikus.

Įstatymo projekto tikslai atitiko tiek teisinės valstybės, tiek TS-LKD programos, tiek Katalikų Bažnyčios socialinio mokymo principus. Šių pataisų palaikymas nuosekliai išplaukė iš TS-LKD programinių nuostatų, teisinės valstybės principų ir Bažnyčios socialinio mokymo. Ir priešingai, TS-LKD prezidiumo draudimas palaikyti pataisas niekaip nedera nei su TS-LKD programinėmis nuostatomis, nei su teisinės valstybės principais, nei su Bažnyčios socialiniu mokymu, nei su Seimo nario sąžinės laisvės principais, nei su didžiosios dalies TS-LKD rinkėjų lūkesčiais. Lietuvos Respublikos Konstitucijos 59 straipsnio ketvirtojoje dalyje nustatyta, kad Seimo nariai eidami pareigas vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, valstybės interesais, savo sąžine ir negali būti varžomi jokių mandatų.

TS-LKD vadovybės atstovų spaudimą partijoje dėl mano elgesio priimant Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisas Seime vertinu kaip grubų LR Konstitucijos pažeidimą, siekiant riboti Seimo nario teises, o TS-LKD viduje įtvirtinti liberalią pasaulėžiūrą, vengiant atviros diskusijos ir norint priversti partijos narius bijoti išsakyti savo nuomonę.

Stabdau savo narystę TS-LKD, manau, kad partijos vadovybės atstovų užimta pozicija šiuo ir kitais klausimais prieštarauja krikščioniškoms vertybėms, įtvirtintoms TS-LKD programoje. Tai nuoseklus siekis, išvengiant sąžiningų diskusijų, partijoje įtvirtinti liberalią pasaulėžiūrą.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

nesuprantu Dagio       2019-07-3 21:58

susistabdo narystę partijoje, anūkas ir senelis jam daro patyčias, o jis sėdi frakcijoje kaip sėdėjęs. Nu kažkoks nevykęs…

Ona       2019-07-3 6:56

Gerb. Dagys isliko TEISINGAS savo SAZINEI ir VERTYBEMS. Tokiu politiku turi buti   daugiau,  kurie IGNORUOTU MELA ir PATAIKAVIMA partijai, o labiausiai ju vadovams.

> 23:18       2019-07-2 18:16

Gal aš tuos simbolius ne blogiau už tave žinau, fariziejau. Neprichvatizuok visos tautos paveldo ir nesityčiok iš protėvių. Tau tik sava kišenė, valdžia ir galia rūpi, o ne paveldas. Tas kičas, kurį tu pateiki kaip paveldą, prilygsta pigiai plastmasei, ne daugiau. Viską jūs subjaurojat, prie ko prisiliečiat, apsišaukėliai.

>????       2019-06-29 23:18

smile:):)“nejau aiškumas randas kai į kišenę įdėta?“Galimai?
Simboliai tautodailėj,kitam pavelde,rašytiniam,kalbiniam,vaizduojamam ir tt Jums negirdėta,nematyta? Nustebinot.

????       2019-06-29 22:35

,,tikėjimą protėvių perduotą per kartas”??? Ir kaip jie tau jį perdavė? Į kišenę įdėjo? Nediskredituok protėvių, bent kažką gerbk.

to ne       2019-06-28 10:49

prigimtinė tradicinė senoji lietuvių religija mums yra tradicinė,Jums ne,Jūsų krikščionybė,jauskitės gerai joje,niekas gi Jūsų nevaržo.Niekas neturi teisės atimti iš lietuvių lietuvių pamatinį tikėjimą protėvių perduotą per kartas.O seimo nariai turi atstovauti Lietuvos rinkėjus,kokio jie tikėjimo bebūtų,ne dalyvauti vienų rinkėjų tikėjimo sklaidos galimybių sumažinime, kitų padidinime,ar savo smeninio nusistatymo realizavime.Tai kertasi su seimo nario pareiga rinkėjams.

Ne visi lygūs -> Jis       2019-06-28 10:25

Lietuva - krikščioniška šalis. Todėl R. Dagys ne už romuviečių jau turimų teisių suvaržymus, bet už tai, kad romuviečiai savo teisėmis nebūtų prilyginti tradicinėms krikščioniškoms religijoms.

Jis       2019-06-28 10:07

elgias su romuviečiais taip pat kaip elgiasi partiečiai su juo,tai kuo jis geresnis?

Kad       2019-06-28 10:05

jo elgiasys pasisakymuose ir balsuojant parodė,kad jis toks pats.

MAN       2019-06-27 17:11

atrodo, kad čia tik pradžia - Dagiu pasekti turi visi tos partijos krikščionys, jei galvoja apie tolesnę savo ateitį.Su Gabrieliu jų laukia katastrofa…

Ignas       2019-06-27 10:08

Kas yra partijos politika? Partijos politika yra jos VEIKLOS KRYPTIS, apsprendžiančios valstybės ir jos viešosios kultūros bei dorovės ateitį.

  TS – LKD partijos veiklos kryptis:
1. Lietuvos išsivaikščiojimas po pasaulį, t.y. planas „Globali Lietuva“.
2. Lietuvos apgyvendinimas nelegaliais migrantais iš Afrikos ir Azijos pagal Briuselio nustatytas kvotas.
3. Homoseksualizmo, kaip normos, įteisinimas viešojoje erdvėje.
4. Genderistinis vaikų „auklėjimas“, tiksliau tvirkinimas, bei smulkmeniškas valstybės kišimasis į vaikų auklėjimą šeimoje.
5. Dar gilesnė integracija į ES, Lietuvos, kaip valstybės, likimą visiškai parleidžiant į Briuselio politkomisarų rankas.

P.S. Išvada peršasi pati savaime. Tai ne krikščioniška ir lietuviška partijos VEIKLOS KRYPTIS, bet, priešingai, tai antikrikščioniška ir antilietuvška VEIKLOS KRYPTIS, nepriklausomai nuo to, kas šios partijos programoje yra įrašyta.

Donatas       2019-06-27 6:25

Sveikinu, labai teisingas ir lauktas sprendimas.

Ramiros       2019-06-26 22:37

Šaunuolis R.Dagys. Su tuom ir sveikinu ir linkiu doriems konservatorių partijos nariams (neabejoju, kad tokių partijoje yra nemažai) pasekti Rimanto pavyzdžiu, prisijungti prie jo, kad nugalėti išsibujojusį slibiną toje, tikiu, nueinančioje į praeitį partijoje.

simple       2019-06-26 21:16

Na, savo pozicija Dagys praktiškai užsigarantavo vietą naujame seime.
Labiausiai tikėtina jog vienmandatėje, laimės jau pirmame ture.
Sutriuškindamas “žmoniū Partijos” kandidatą.
Taigi, puskvailis Broileris ne tik kad nenubaudė Dagio, o netgi įteikė jam puikią dovaną.
Landzdgryb kaput!

stasys        2019-06-26 19:18

čia reiktu sustoti ir pono Povilo P.Gaidelio paklausti ..kiek kartu į jo duris beldėsi tie vaiku teisiu nevidonai . ?  Kiekvienas atvejas toks unikalus ir ta spręsti turi tikrai ne R.Dagys o teismas ..tad jam Rimantui kaip ir nėra dėl ko pritarti . Nebent norisi paplekšnoti per petį Rimantui ir padėkoti už ilgametį darbą Seime ..

HERALD       2019-06-26 18:32

Lietuvos valstybė kišasi į šeimą daug labiau nei tai darė sovietinė valstybė. Šis kišimasis yra destrukcinio pobūdžio. Tai šeimos naikinimas.
Net Rusijoje šeimos turi teisę spręsti kur vaikui mokytis - namuose ar mokykloje. Amerikoje viską sprendžia šeima.
Vad. konservatorių elitas yra degraduojanti klika, kurios pagrindinė žinia Lietuvos vaikams yra įtikinėjimas, kad jie (vaikai) yra gyvuliai. Žinoma, kad tai neturi nieko bendra su krikščioniškomis verybėmis ir aš sveikinu R. Dagį galų gale priėmusį teisingą sprendimą. Linkiu, kad kuo daugiau partijos narių pasektų jo pavyzdžiu.
Atėjo laikas kitokiai partijai ir kitokiai mokyklai Lietuvoje. Jei dar mums rūpi ateitis.

viskas paprasta       2019-06-26 15:24

Liurbosrąlizmas turi būti liurbosrąlus. smile Čia toks super-mega-puper anūkėlininkų daugiažingsnis siekiant perimti liurbosrąlizmo vėliavą iš Kremliaus priedangos įmonės “Dujotekana” patikėtinių. Tiesiog Šnobelio premijos vertas sumanymas! smile

Liudesys       2019-06-26 14:56

Kas dar gali buti tokioje visiskai moraliskai zlugusioje partijoje? Jokiu vertybiu- jiems nereikia nei Dievo, nei seimos, nei kalbos, nei Tevynes. Ka galima galvoti, jeigu sio darinio vaduko zmonos mokykloje pati didziausia metu svente- Helo vynas!? O, siai Setono sventei, jie ruosiasi visus metus?

Al.       2019-06-26 12:45

Seniai buvo laikas sukurti partiją, ginančią tiesą ir tautą. Ir dabar tam puiki proga. Dagys turi ne nusiminti, o šypsotis ir priimti iššūkį.

stasys        2019-06-26 11:38

2019-06-26 10:42 .. taip idėjos svarbios ir jos būna įvairios . Kito kelio gauti naujiems politikams patirties nėra ..tik kaip nuolatinis treniravimasis “patrauk laiku pirštus”.

stasiui       2019-06-26 10:42

pritariu, kad tai yra kartu kaita tevynes sajungoje. bet su kartu kaita ateina ir esmine ideju kaita. o tai jau kas kas kita. paziuresim, kai viskas baigsis

stasys        2019-06-26 10:28

Jaučiu silpnybe politikams kurie moka sakyti masėms (rinkėjai) kalbas žiūrint į akis . Lieka nuspręsti kaip pavadinti ši Dagio akibrokštą .. ultimatumas ar ‘potiomkino’ garbinga žūtis . Ir vienu atveju ir kitu aš mastau kad tai tie patys TS -LKD partijos pertvarkos procesai ..  užleidžiant vieta jauniems ir tas procesas jau įgauna pagreitį . smile))

vladas.vikimas@gmail.com       2019-06-26 10:27

TS-LKD partijos vadovybės atstovai nuosprendį pasirašė sau.

Kkrikščionys       2019-06-26 10:12

visada nepatogūs malonumų,valdžios ir pinigų ištroškusiai visuomenės daliai.Iki tam tikro laiko.

Raigerdas        2019-06-26 10:07

Labai sveikintinas žingsnis ir svarbiausia, kad politikas išdrįso turėti savo principus ir juos ginti į išsigimimą linkusių bendrapartiečių. Pagaliau drąsus Rimanto Dagio žingsnis parodė, kad šita konservatorių partija yra su iltimis, nes bando susidoroti ir nuslopinti principingai ir pilietiškai pasielgusį Seimo narį. Prasidėjo gąsdinimai, kad Rimantas Dagys nebeturės teisės dalyvauti rinkimuose. Čia tai bent… Bet manau, kad didesnė visuomenės dalis palaikys principingą Rimanto Dagio poziciją. Manau, kad Rimanto Dagio rinkėjai gali didžiuotis tokiu Rimanto Dagio ryžtingu žingsniu. Gal ir kiti konservatorių partijos nariai atsibus ir paseks drąsiu Rimanto Dagio pavyzdžiu, ir atsisakys tokios komjaunuoliškos politikos ir metodų, inicijuojamų ir diegiamų šios partijos vadovybės.

Šaunu,       2019-06-26 9:23

vertinu labai gerai. Tai drąsus žingsnis ir skatinantis pavyzdys kitiems doriems toje partijoje esantiems krikščionims. Labai svarbu nepasiduoti diktatoriškam partijos valdymui.


Rekomenduojame

Vytautas Sinica. Elitizmas

Nida Vasiliauskaitė „galimybių pase“ nei rūšiavimo, nei diskriminacijos nematantiems aktyvistams: nesiskųskite, jei ir jums pasiūlys prisitaikyti

Apie Šeimos gynimo maršą išsamiai: Kęstutis Skrebys kalbina Artūrą Orlauską

Kas šiandien išduoda Tėvynę? Dovilo Petkaus pokalbis su Vilhelmu Čepinskiu

Sekmadieniai su Fulton Sheen: patriotizmas

Arnoldo Taujansko ir advokato dr. Antano Bartusevičiaus kreipimasis į Advokatų tarybą ir jos pirmininką

Dovydas Norkūnas: Kaip aš tapau „antivakseriu“, arba Kodėl kyla ir klausimų, kurių nevalia klausti

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: kodėl ES įteisina vabzdieną?

Nida Vasiliauskaitė apie vadinamąjį „galimybių pasą“: tai – ne sveikatos rodiklis, o lojalumo šitai politikai ženklas

Geroji Naujiena: Pasilikime Jo meilėje! Kad duotume vaisių ir jie išliktų

Rasa Čepaitienė. Monografijos rašymo stadijos

Londone garbaus amžiaus pastorius 24 valandoms buvo sulaikytas policijos dėl neva homofobiškų žodžių

Žuvelė. Kun. Arnoldas Valkauskas kalbasi su prof. dr. Andriumi Macu: apie šeimą, vertybes ir dvasinę reanimaciją

Nida Vasiliauskaitė. Kaip į šitą žemiausio lygio manipuliaciją turėtų reaguoti išties turintis nors kiek padorumo ir proto?

Emilija Latėnaitė. Tikiu ir tikiuosi, kad žmonės apgins savo ir kitų orumą atsisakydami „galimybių“ paso

Kun. Robertas Grigas. Jei skelbiesi „kataliku politiku“, Katalikų Bažnyčios mokymas moralės, politikos, socialiniais klausimais tave įpareigoja

R. Aušrotas. JK Žmogaus teisių ir lygybės komisija: teismai turi ginti ir iš religinių įsitikinimų kylantį požiūrį į homoseksualumą. Ką pasakytų LGKT?

Liudvikas Jakimavičius apie Vytauto Landsbergio paradoksą

Andrius Martinkus. Ką liudija dainos „Kelkis, Lietuva!“ gimimas?

Karolinska (Švedija) ligoninė nebetaikys hormoninio lyties keitimo metodo vaikams

Lina Dūdaitė-Kralikienė. Kai priežastys painiojamos su pasekmėmis, arba Kaip grąžinti valstybę prie ‘res publica’

Eligijaus Masiulio bylos penkmečiui artėjant Dovilas Petkus klausia: ar Tauta gali tikėtis atomazgos, aiškumo ir teisingumo?

Algimantas Rusteika. Apie karą, kurio nebus

Nuo bačkos. Andrius Navickas, vienas iš naujojo Partnerystės įstatymo autorių – apie krikščionybę, meilę ir naujuosius inkvizitorius

Ramūnas Aušrotas. Pora pastabų dėl koalicijos partnerių (!) rengiamo Partnerystės įstatymo projekto

Nida Vasiliauskaitė. Ką atsakyti žmogui, kuris yra „pasiryžęs aukoti dalį savo laisvės vardan bendro gėrio“?

Vytauto Sinicos pozicija LRT diskusijoje su Tomu Vytautu Raskevičiumi dėl vienalytės partnerystės projekto

Gertrūda Jolanta Juchno SF. Reikia dalyvauti, nes jei nepaprašysime atsižvelgti į Tautą, kito Maršo jau nebebus

Replika. Romualdas Žekas. Rafinuotas bandymas apgauti

„Neredaguota“ pokalbis su Nida Vasiliauskaite. Žmonių balsas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.