Dienos aktualija, Propagandos ir ideologijos analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Demokratija ir valdymas

„Nacionalinio susivienijimo“ pareiškimas dėl Seimo diskreditavimo ir duomenų klastojimo

Tiesos.lt redakcija   2021 m. kovo 8 d. 23:20

8     

    

„Nacionalinio susivienijimo“ pareiškimas dėl Seimo diskreditavimo ir duomenų klastojimo

Dalijamės „Nacionalinio susivienijimo“ pareiškimu dėl Seimo diskreditavimo ir duomenų klastojimo.

Lietuvos Respublikos Prezidentui
Lietuvos Respublikos Seimo frakcijoms
Lietuvos Respublikos Seimo nariams
Lietuvos Respublikos Ministrei Pirmininkei
Lietuvos Respublikos Teisingumo ministerijai
Žiniasklaidai

PAREIŠKIMAS

DĖL ĮSTATYMŲ LEIDĖJO DISKREDITAVIMO

IR DUOMENŲ KLASTOJIMO

2021 m. kovo 8 d.
Vilnius

Kovo 2 dieną Nacionalinis susivienijimas pareikalavo Lietuvos Respublikos Seimą vykdyti Lietuvos Respublikos Peticijų įstatymą ir įvertinti visuomenininkų surengtos akcijos metu surinktų parašų po peticija (daugiau kaip 300 tūkst. parašų) atitikimą minėto įstatymo reikalavimams ir, jeigu reikalavimus atitinka, svarstyti ją Seime. Kartu pareikalavo pritarti 2021 m. vasario 26 d. žmogaus teisų organizacijų reikalavimui nušalinti T. V. Raskevičių nuo Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininko pareigų, skiriant į šias pareigas kitą asmenį, nepriklausomai nuo jo lyties ar lytinės orientacijos, taip pat surengti gyventojų referendumą dėl Stambulo konvencijos ratifikavimo ir tik gavus vienareikšmišką Tautos pritarimą, spręsti dėl šios konvencijos ratifikavimo/neratifikavimo.

Po šio reikalavimo, siekdamas diskredituoti minėtų visuomenininkų akciją, t. y. daugiau kaip 300.000 piliečių parašais išreikštą konstitucinę valią nušalinti nuo Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininko pareigų netinkantį asmenį, pilietis Andrius Tapinas (Laisvės TV laidų vedėjas) paskelbė alternatyvią akciją – surinkti milijoną parašų prieš tuos 365 tūkstančius, kuriuos visuomenininkai įteikė Seimo pirmininkei V.Čmilytei-Nielsen.

Akivaizdu, kad piliečio A.Tapino paskelbta akcija dėl tariamų milijono parašų pirmiausia buvo skirta gelbėti keblioje teisinėje padėtyje atsidūrusią Seimo pirmininkę V.Čmilytei-Nielsen, kuri, atsisakiusi kompetentingų institucijų vertinimo, vienašališkai paskelbė, kad visuomenininkų surinkti parašai nėra tinkami ir jų autentiškumui nustatyti resursų ji neskirsianti (tai nėra tikslinga). A.Tapino akcija buvo skirta užglaistyti akivaizdiems Seime esančių Laisvės partijos, TS-LKD ir Liberalų Sąjungos partijų atstovų piktnaudžiavimams valdžia, maksimaliai sušvelninti TS-LKD atstovų A. Kubiliaus ir R. Juknevičienės viešą politinį išpuolį prieš Lietuvos rinkėjus dėl tariamos hibridinės atakos prieš Lietuvą, pateisinti A. Kubiliaus ir R. Juknevičienės parodytą atsainų ir niekinantį požiūrį į piliečių konstitucines teises.

Tokiu būdu A.Tapino akcija buvo skirta legitimuoti ciniškam minėtų politikų elgesiui su visuomene. Toje akcijoje ciniška yra tai, kad pilietis A. Tapinas netgi neslėpė ketinantis sufabrikuoti milijoną parašų, kurie esą turėjo įrodyti, jog visuomenininkų surinkti ir Seimo pirmininkei įteikti parašai taip pat yra suklastoti. Įgyvendinęs savo sumanymą ir per kelias dienas, pasak jo, surašęs daugiau kaip 400 tūkst. asmenų duomenis, kurie buvo skirti susikompromitavusiam T. V. Raskevičiui palaikyti,  A.Tapinas sąrašus su šiais žmonių duomenimis įteikė Seimo pirmininkei, imituodamas alternatyvią rinkėjų peticiją, o pirmininkė juos priėmė, pažymėdama,  kad piliečio A.Tapino inicijuota akcija neva įrodanti, kaip lengva per trumpą laiką surinkti vieną ar kitą interesą reiškiančius gausius gyventojų sąrašus.

Nacionalinis susivienijimas pažymi, kad piliečio A. Tapino surežisuota netikrų parašų akcija labiau primena nevykusį spektaklį, kuris gali būti tinkamas televizijos pramogoms, tačiau visiškai netinka demonstruoti aukščiausioje Lietuvos valstybės atstovybėje, kurioje yra sprendžiami svarbiausi valstybės ir Tautos gyvenimo klausimai.

Netinka vien todėl, kad viešai įteikti sufabrikuoti tariamų rinkėjų parašai, kuriuos su visu politiniu rimtumu ir politine atsakomybę  priėmė aukščiausia valstybės vadovė (Seimo pirmininkė), pažemino Lietuvos Respublikos Seimą iki teatro įstaigos lygio, tuo būdu diskredituodama Lietuvos įstatymų leidimo instituciją. Piliečio A. Tapino ir Seimo pirmininkės V. Čmilytei-Nielsen viešas sufabrikuotų parašų įteikimo spektaklis sukėlė didelį nepasitikėjimą ne tik šios institucijos vadovais, bet ir joje priimamų įstatymų kokybe, jų tikrumu, nes piliečiams kilo pagrįstos abejonės, kiek ir kurios įstatymų leidimo inciatyvos yra tikros, kiek ir kurie įstatymai yra priimti atsiliepiant į valstybės piliečių lūkesčius, o kurie priimti tik imituojant piliečių valią.

Nacionalinis susivienijimas pakartotinai reikalauja Lietuvos Respublikos Seimą:

1. Įvertinti daugiau kaip 300 tūkst. piliečių pateiktos peticijos atitikimą minėto įstatymo reikalavimams ir, jeigu reikalavimus atitinka, svarstyti ją Seime.

2. Pritarti 2021 m. vasario 26 d.  žmogaus teisų organizacijų reikalavimui nušalinti T. V. Raskevičių nuo Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininko pareigų, skiriant į šias pareigas kitą asmenį, nepriklausomai nuo jo lyties ar lytinės orientacijos.

Taip pat reikalaujame Lietuvos Respublikos Seimą perduoti Generalinei prokuratūrai piliečio A. Tapino surinktus galimai išgalvotus 400 tūkst. asmenų duomenis, kad būtų pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl dokumentų klastojimo (Baudžiamojo kodekso 300 str. 1 d.).

Kreipiamės į Lietuvos Respublikos Prezidentą ir visus sąžiningai Lietuvos rinkėjams tarnaujančius Seimo narius, prašydami nutraukti Seime vis labiau įsigalintį Lietuvos piliečių teisėtų lūkesčių ir jų valios niekinimą, kuo greičiau stabdyti įstatymų leidybos inciatyvas, nukreiptas prieš lietuvių kalbą, prigimtinę šeimą, Lietuvos laisvės kovų atmintį ir kitas iniciatyvas, nukreiptas prieš Lietuvos valstybingumą.

Politinės partijos „Nacionalinis susivienijimas“ valdyba

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Kaži       2021-03-9 13:13

ar kas pamena, kas pas mus mūru stojo už  KARO POLICIJOS įsteigti būtinumą?

Kur VSD?       2021-03-9 12:54

Kagebisto duktė dalyvauja farsuose, lyg seimas būtų koks “laisvės” tv akcininkas už sorošo grašius. Ką apie tai seimo statutas, seimo valdyba, jei tokia iš viso dar egzistuoja, ar iš viso, mes dar turime legalią valdžią? Nes tapinas Baltarusiją kursto, tapinas, rinkimus daro, tapinas deda ant lietuvių surinktų parašų tiesiog seimo pirmininkės akivaizdoje, jai maloniai vypsant

vytas       2021-03-9 10:21

visos TV ir radijo stotys   rėkia   kad todėl nesvarsto nes   neatitiko peticijų įstatymo reikalavimų ir todėl surinkti parašai yra niekiniai?  ar tikrai?

Laba diena       2021-03-9 9:58

Žiūrėk tu man, ir tuo metu nebuvo jokio nuotolinio posėdžio ir pirmininkė buvo neužimta. Ko gero ir Tapino dėžes padėjo panešioti. Ko ne demokratija. Taip nešiojant dėžes paprastai durys koja atidarinėjamos.

Žodžio laisvė...       2021-03-9 7:59

Pritariu Nacionalinio Susivienijimo šiam tekstui.

Nuomonė       2021-03-9 7:29

Pritariu šiam pareiškimui.

Ramiros       2021-03-9 5:44

... viens toks milijoną rankų ketino “paspausti” ....  Turbūt žinote, kas su juo vėliau nutiko ir kas jis toks ? ... O tas tapinas ? Nesinori net kažką komentuoti apie jį ....

Rasa       2021-03-9 1:25

Gerai suformuluotas atkirtis Tapino ir Čmilytės cirkui.


Rekomenduojame

Algimantas Rusteika. Apie karą, kurio nebus

Nuo bačkos. Andrius Navickas, vienas iš naujojo Partnerystės įstatymo autorių – apie krikščionybę, meilę ir naujuosius inkvizitorius

Ramūnas Aušrotas. Pora pastabų dėl koalicijos partnerių (!) rengiamo Partnerystės įstatymo projekto

Nida Vasiliauskaitė. Ką atsakyti žmogui, kuris yra „pasiryžęs aukoti dalį savo laisvės vardan bendro gėrio“?

Vytauto Sinicos pozicija LRT diskusijoje su Tomu Vytautu Raskevičiumi dėl vienalytės partnerystės projekto

Gertrūda Jolanta Juchno SF. Reikia dalyvauti, nes jei nepaprašysime atsižvelgti į Tautą, kito Maršo jau nebebus

Replika. Romualdas Žekas. Rafinuotas bandymas apgauti

„Neredaguota“ pokalbis su Nida Vasiliauskaite. Žmonių balsas

Dėl pasisakymų organizatorių vardu: „Didžiojo Šeimos Gynimo Maršo 2021“ organizacinės grupės pranešimas žiniasklaidai

Iš skaitytojų pašto. Pranas Kaladė apie Laisvę ir „laisvę“

Paulas Stametsas: Išgydo net vėžį – nepažintas grybų pasaulis

Kardinolas S. Tamkevičius palaiko „Šeimų maršo“ idėją: „Ginant principines vertybes Bažnyčia stovės mūru“. Kunigų R. Grigo ir A. Valkausko pozicija

Andrius Švarplys. Į ką lyties ir diskriminacijos nęsamonės perdaro Ameriką: gimsta naujoji CŽV

Herta Burbė apie „galimybes“: vasarą paplūdimyje

Vytautas Sinica. Bažnyčia draudžia katalikams balsuoti už partnerystę (ir A. Navickas tą žino)

Brolio Arūno Peškaičio žinia: Pranciškonų ordinas draudžia broliui Pauliui Vaineikiui dalyvauti Šeimų gynimo marše (papildyta)

Nuo bačkos. Andrius Navickas: Taip, aš palaikau Partnerystės įstatymo priėmimą

Kastytis Braziulis. Ar pritariu šeimų maršui? Taip, be abejo, nes…

Nida Vasiliauskaitė. Klausiate, ką daryti? Paklauskite piliečių

Jarūnė Rimavičė. Atsakymai į klausimą, nuo ko ginama tradicinė šeima Lietuvoje

Andrius Švarplys. Pagaliau yra alternatyva „Dviračio Žynioms“

Romualdas Žekas. Lavono gaivinimas

Jolanta Blažytė. Aūūū, Greta!!! Kur tavo „How dare you?“

Nida Vasiliauskaitė. Dabar išties pabūsiu – pirmą kartą – radikalu

Papunkčiui. Vytautas Sinica apie elitizmą

Vidas Rachlevičius. Dvi šalys nesitaiksto su Kinijos užmačiomis Pietų Kinijos jūroje – koks bus šios atsakas?

Vytautas Radžvilas. Klausimai maršo išvakarėse

„Neredaguota“ pokalbis su Adu Jakubausku apie istoriją ir politiką

Kunigas Arnoldas Valkauskas: pilietinių iniciatyvų reikia, kad valdžia neužmigtų

Gerovės valstybė? Antanas Buračas palygino

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.