Demokratija ir valdymas

Nida Vasiliauskaitė. Kodėl nereikia balsuoti?

Tiesos.lt siūlo   2016 m. rugsėjo 27 d. 21:15

59     

    

Nida Vasiliauskaitė. Kodėl nereikia balsuoti?

Siūlome susipažinti su Delfi.lt portale paskelbtais filosofės Nidos Vasiliauskaitės svarstymais apie tai, kodėl neverta balsuoti rinkimuose.

„Piliečių stabilus atsisakymas „rinktis“ delegitimuotų „pasirinkimą“ – būtų nebeįmanoma toliau siūlyti. O jei esama politinė klasė vis tiek tebetvyrotų – nebebūtų įmanoma išsaugoti legitimumo iliuzijos. Atsisakymas taptų tema, realiu, pagaliau tikru, gyvu politiniu reikalu, jis artikuliuotųsi į klausimus, kodėl sabotuojama, priežasčių suradimus, realius lyderius, kurie jas išsakytų, žinotų, kas ir kodėl vyksta, negalėtų ir nenorėtų būti fotošopiniais kandidatais (kiekvieno iš plakato vypsančio nufotošopinto kandidato vienintelė ir tikroji politinė programa yra ši fotošopinė povyza; žvilgtelėjimo turėtų pakakti: ne, už jį nereikia balsuoti), pasirinkimą tarp jų ir anų, ir taip pagaliau ir atsirastų, ką būtų noras, pagrindas, ne gėda rinktis,“ – viliasi N. Vasiliauskaitė.

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Medardas       2016-10-10 19:09

Šios mintys taip pat yra iliuzija, nes kaip ir iki šiol šioje rinkimų butaforijoje pirmiausiai dalyvauja pačios partijos bei jų “sotrapai”. To pakanka ir visada pakaks sukurti legitimumo iliuziją. Kitas kraštutinumas - labai aktyvus piliečių dalyvavimas duotų rezultatus, jei jie turėtų vieningą dominuojančią nuomonę, jei būtų, kaip gerai organizuota kariuomenė, o ne minia. Pakankamai didelėje minioje kiekvienai nuomonei ar interesui atsiranda kitas, su priešingomis nuostatomis, ir atstojamoji lygi nuliui. Tokiomis aplinkybėmis laimi atskalūnai ar kurmiai, neturintys oponentų... Tačiau, kai piliečiai veikia kaip gerai organizuota kariuomenė (panašiai veikta ir šiuose rinkimuose, kaimiškose vietovėse), paprastai už jų nugarų šešėlyje stovi išmanūs karvedžiai ir dirigentai. Sėkmė gali lydėti tik tuo atveju, jei piliečiai susiburia į solidarią saviorganizuojančią bendruomenę. Štai kodėl Lietuvoje nėra žemiausio lygio savivaldos, o tik jos butaforija. Belieka visiems slėptis savo butuose už šarvuotų durų ir tikėtis, kad smurtautojai ir plėšikai, tarp jų politikai ar mokesčių rinkėjai, praeis pro šalį ir pričiups kaimyną - tradicinis malonumas, kompensuos patirtą baimę... Juk esame lietuviai. Mano nuomonė svarbesnė už kito žinojimą...

Pikasiuk nabagiuk!       2016-10-6 17:36

Ar mes galim tikėti stribo vaiku,kuris parašė dizertaciją apie Staliną? Vaigausko skaičiais tikėti negalime.Balsuoja vagys ir jų giminaičiai ir tie,kurie nori įsirašyti į jų tarpą!

Pikasas       2016-10-6 14:48

Susidaro įspūdis, kad tokios Nidos Vasiliauskaitės siekiai “prašovė pro šikšnelę”. Tą rodo priešlaikinio balsavimo pirma diena, kurios metu rinkėjų buvo 10 tūkstančių daugiau negu per tą patį laiką 2012m. Seimo rinkimuose. .

Nidos straipsnis gilus,išsamus ir suprantamas.       2016-10-6 13:29

Neinam balsuoti!Tegul tie vidutinybės nusprogsta iš pasiutimo.

Pikasas Dzeikui       2016-10-4 16:25

Kodėl turėčiau teisintis? Pateikiu faktą, kad niekad nemanipuliuoju ir neveidmainiauju. Sutikit, kad daugiau žinau apie save, negu visokie kaltintojai absurdais.

Kodėl REIKIA balsuoti,       2016-10-3 19:45

mano parašyta komentuojant Editos Janulevičiūtės publikaciją “Kaip nusivilti politika – rinkėjo atmintinė”.
Marginalas

Dzeikas       2016-10-3 14:47

Pikasai,
protingi zmones perskaite mano trumpa santrauka kaip jus manipuliuojate straispniuose issakytais faktais nueis paskaityti jusu paklodziu ir patys gales isitikinti kuris is musu kalba tiesa arba arba arciau jos.
Nesiteisinkite jeigu nesijauciate kaltu(nemokamas patarimas).

Pikasas Dzeikus       2016-10-3 14:38

Esate maksimaliai nepastabus. Niekados nieku nemanipuliuoju ir nieko nemulkinu. Kam man tokiomis niekšybėmis užsiiminėti? Man rūpi tik kelio tiesos link paieškos. Visa tai darau tik dėl viešo intereso. Tikiuosi, kad ir lenkų partijos rėmėjai tokių tikslų turi. A ne?

Ačiu Nidai už straipsnį!       2016-10-3 14:05

Mano daugiabutis neis balsuoti!Daugmaž vieningai visi nutarėme.

Dzeikas       2016-10-3 13:28

Komentatoriu, kuris daznai reiskiasi atpazistamas is rasymo stiliaus, o ne is niko.Pikasas reiskiasi(maciau tiksliau jeigu) nuo pat 2003 ar 04 metu ir jo rasymo stilius, kryptingumas ne kiek nepakites.Gal tik netaip ryskiai angazuojasi kaip sajudiniu propogandistas.Eme destyti pozicija ne taip tiesmukai, o statydamas taip,kad klausytojams sajudiniu pozicija isplauktu tarsi savaime suprantama. Naudoja zmogus manipuliatyvinius metodus t.y. Pavyzdziui straipsnyj teigiama ,kad 2x2=4. Pikasas jei 4 netinka sajudiniams pila paklode, tipo “jo, buna toks rezultatas tam tikrom aplinkybemis klasikineje matematikoje”.Tiesa? Tiesa.O kur melas? O melas tame, kad gyvenimo praktikoje(matematikai pasakytu Euklidines geometrijos erdveje) KITOKIU aplinkybiu nebuna ir priminti tokias - mulkinti klausytojus, tariamai praktikoje jos buna ir vogti ju laika.

Danutė       2016-10-1 0:14

Na kiršinate čia vieni kitus, kam to reikia ? Jeigu esate kada nors dirbę per rinkimus, tai žinote, kad subraukyti, prirašyti ar nepažymėti biuleteniai dedami į vieną krūvą, kaip negaliojantys(kaip truputį psichiškai nesveikų žmonių balsavimai,nes ir tokie ateina balsuoti) Niekas nesigilina ir neskaičiuoja jokių protesto balsų, neskaičiuoja ir neatvykusių, nes tarp neatvykusių yra daug nepaeinančių, nesusigaudančių dėl senatvės, ar gyvenančių nežinia kur.Gyventojų sąrašai yra apytiksliai ir išpūsti.Negaliojančių biuletenių skaičius įrašomas atskira eilute ir viskas. Sąmoningai neateinančių į rinkimus yra mažuma.
  Ir ko Jūs prikibote prie Pikaso, ką jis Jums blogo padarė ? Čia visai ne tas Pikasas, kurį Jūs turite galvoje.  Va taip ir išlenda yla iš maišo, paaiškėja kad intensyviai dirba pasamdyti anoniminiai šuniukai.
  Reikia keisti rinkimų įstatymą, o kas ir kada tai padarys ?

vai me       2016-09-30 17:51

Artėjančiuose rinkimuose,kilo realus pavojus, kad zmogzudzių, vagių ir pedofilų gauja, neteks seime daugumos,todėl asmenys, raginantys gadinti rinkimų biuletenius ,ar boikotuoti rinkimus,tampa aiškūs, kaip ant delno.Tokie raginimai, tai, kaip pasikabinti, ant nugaros plakatą , su uzrašu “Aš esu sisteminių partijų provokatorius” ir išeiti, į pagrindinę miesto gatvę.

ruta       2016-09-30 17:01

Lietuvos politikai ,pakaitom taip nuvalde valstybe , kad is kolapso ja gali prikelti tik stiprus sokas , dabartiniu atveju tai butu dalyvavimas rinkimuose , bet biuleteniu gadinimas / visu partiju isbraukimas /. Gal pradetu ‘kasytis ‘, o gal ir sankcijas sugalvotu tokiems , kurie nori , kad politikai atstovautu ne mockams , o viesiems interesams ir ne zodziais , o darbais ..

VaidasVDS       2016-09-30 8:03

Labas Liepa,
džiugu, kuomet bent kas nors bendrauja.
Iš dalies atsakiau ir tau komentare Juozapui.
Tik kelios papildomos mintys.
Niekas nevyksta greitai. Ypač dėl dvasinių dalykų.
Žmogaus gyvenimas trumpas ir intensyvus.
Amžinas (dvasinis) gyvenimas yra begalinis ir laiko požiūriu žmogiškasis gyvenimas dvasinio gyvenimo atžvilgiu yra tik akimirksnis.
Būtent dėl to šiuos priešingumus sunku suvienyti ir suvokti.
Net ir viena žvakė yra ryškesnė už tamsiausią tamsą.
Taip ir su Seimu. Ten irgi turi pradėti šviesti žvakės - viena, dvi, dešimt, o vėliau gal ir dauguma. Ir nesvarbu po kiek dešimtmečių bus dauguma…

VaidasVDS       2016-09-30 7:55

Labas Juozapai,
galiu lengviau atsidusti. Balsų negirdi. Aš, beje, taip pat.
Paklausiau atvirai, neturėtum labai pykti.
Neklausiau tiesiogiai; balsuoti ar nebalsuoti.
Panaudojau hamletišką sarkazmą.
Šiemet iš tiesų nėra beveik už ką balsuoti, bet kitokių žmonių (nors šiek tiek) Seime vis tik reikėtų...
Ir yra tik vienas tikras Tikėjimas - tikėjimas į Dievą.
Joks žmogus ar žmogiškasis autoritetas negali išmokyti to Tikrojo tikėjimo.
Padėti gali, bet ir pakenkti taip pat.
Kalbu iš savojo, labai ilgo, visą gyvenimą trunkančio, patyrimo.
Ir žinau tik vieną Asmenį, į Kurį galiu tvirtai atsiremti. Tai Dievas Tėvas.
Turiu ryšį su juo, kaip ir kiekvienas žmogus šioje Žemėje.
Ne visada atskiriu, kuri mintis Jo, kuri mano, bet rezultatai parodo.
Rezultatai niekada nebūna greiti. Dažniausiai užtrunka metus, ar keletą metų.
Neseniai, padaręs pertrauką visokiausiuose komentaruose, suvokiau, kodėl tiek daug nuostabių, puikių žmonių (kai kuriuos teko man pažinti ar bent bendrauti, kad ir internetu) vis tik nėra tokie aktyvūs ir nebando keisti šio apipuvusio pasaulio.
Nes atsimuši į sieną.
Nesuvokimo, priešiškumo, baimės, peraugančios į nepakantumą ir neapykantą, sieną.
Tą sieną reikia griauti ir naikinti, bet visi (net ir geri žmonės) ją tik stiprina ir didina.
Ne išimtis ir tu, Juozapai.
Dėl to liūdna labiausiai…

Liepa-Vaidui       2016-09-30 7:45

Jei ketvirtį amžiaus mums visiems kažkaip stebuklingai nesiseka “išrinkti” atstovus, kurie iškart po rinkimų pamiršta savo pažadus ir pareigas, protingiausia nustoti tą daryti.//
Asmeniškai aš negyvensiu du šimtus metų,kad galėčiau dalinti savo brangų pasitikėjimą kažkokiems pažadukininkams melagiams ir aferistams.Didžioji dalis lietuvių nepriklausom jokioms partijoms, bet esam verčiami rinkti tų partinių šaikų narius.Gana. Įpratimas- tas pat kas prigimimas. Sunku nustoti inertiškai dalyvauti vadinamų “rinkimų” žaidimuose.Sunku,bet kaip smagu ir ramu ant dūšios,kai peržengi sistemos primestas žalingas taisykles.//Ketvirtį amžiaus nevyksta jokie valdžios atstovų darbai, kurie būtų naudingi Lietuvių Tautai: netekom milijono Lietuvių, netekom Lito, netekom Savarankiškumo,netekom Orumo ir Pasitikėjimo vienas kitu ir t.t.//Į šalį kasdien vežami “pabėgeliai”, bet mūsų pačių žmonės, kurie skursta,sunkiai serga paliekami likimo valiai: štai šiandien 15min. skaitau straipsnį, kur vėžiu susirgusiai moteriai atsisakyta skirti gydymą. Ir tokių istorijų yra tūkstančiai.//
Istorija parodė,kad daug kas yra įmanoma.// Žmogui privalu siekti gražių,kilnių ir teisingų dalykų. Save gerbiantis neleidžia iš savęs tyčiotis. Pateiksiu buitinį pavyzdį, į ką yra panašus rinkiminis cirkas: esi verčiamas rinktis tarp supuvusio runkelio, išplerusio kopūsto ar supelyjusio aguročio.//Kažkodėl demokratiškai išrinkti seimūnai pamiršta uoliuosius rinkėjus ir pradeda globoti kitų šalių piliečius, rūpinasi sexualinių mažumų problemomis,poriekiais, pradeda parceliuoti Lietuvos teritoriją, žmones,susišavi eutanazijom, gmo produktais,integracijom,globalizacijom, federalizacijom ir kitokiomis velniavomis.//Ar dar mažai pavyzdžių?//

J---Vaidui       2016-09-29 20:58

Labas.
Nesupranti, balsuoti ar nebalsuoti?
Viskam savo laikas, kiekvienam kitaip…
Kažkada neišvengiamai ir Tu susivoksi.
...
Neturiu kumyrų, neturiu stabų.
To neleidžia mano Tikėjimas kurį išpažįstu.
Tavo nuomonė yra tik paviršutiniška interpretacija.
Asmeniškumu ir tik paremta.
Letą Pamaitį laikau įžvalgiu ir išmintingu, aukštos erudicijos pašnekovu ir broliu Tikėjimo išpažinimą.
Pagarbos rodymas netapatus kėlimui ant pjedestalų.
Nevartoju šnapso ir narkotikų, okultizmais neužsiimu, tad jokių vaiduoklių balsų negirdžiu.
Tavo priekaištai yra niekiniai, o išsigalvotų dalykų primetimas man niekaip nedera su oficialia Tavo pozicija.
Apgailestauju.

 

Dzeikas       2016-09-29 20:06

Jau minejau, sifilio gydymo metoda naudojant maro uzkrata: susirgus maru, kyla temperatura,jautrus jai stafilokokai zuva, o maras veliau pagydomas medikamentais.
Todel Vaidui atsakymas, kodel reikia gadinti biuletenius - tai tam tikras agentas keliantis socio-politine temperatura.
Tai blogis? Jeigu humaniski gydymo metodai jau paveluoti ir neveiksmingi , tada tai MAZESNIS blogis, negu nieko nedarymas, arba naudojimas neveiksmingu gydymo metodu, tikintis kad ivyks stebuklas.

VaidasVDS       2016-09-29 17:08

Balsuoti ar nebalsuoti?
Štai kur klausimas…
Per praeitus rinkimus balsuoti atėjo 52 % rinkėjų. Kad šiemet rinkimai neįvyktų turi ateiti mažiau kaip 25 % rinkėjų. 
Ar tai realu?
Beveik neįmanoma, nebent visi valdžios ruporai nėjimo į rinkimus propagandą skleistų.
Tad tų boikotuotojų tikslų niekaip negaliu suprasti.
——
Juozapai,
tau visi Lietuvos žymesni žmonės (ir prasti, ir prastesni, kitokių juk nebūna…) pasidarė negeri.
Tik tu va protingiausias ir tavasis kumyras Letas.
Tai ką gali rimto pasiūlyti nustekentai tautai?
Tavasis kumyras siūlo Apokalipsę (pasaulio pabaigą), bet tik kad nors ir turėjo būti ji labai greita (Apr 1 pirmas sakinys), bet vargšai krikščionys jos per daugiau kaip du tūkstančius metų taip ir nesulaukė.
Ir ką tada daryti, kuomet aplink vien agentai ir kvailiai?
Kokiu būdu tave ar tavo kumyrą ant pjedestalo užkelti?
Siūlei seniai savo variantus, tik visi jie į nieką pavirto.
Ar gali tauta būti dar labiau susiskaldžiusi.
Beje, jei girdi balsus, tai atmink, kad ir Hitleris juos girdėjo bei bandė sukurti “šviesią ateitį” žmonijai…

neokairiesiems su rusu-lenku aljansu       2016-09-29 12:57

nebalsuokit,  gerbiamieji. Paklausykit marksistines filosofijos profesores patarimo.
Neokaires lyderis Bielskis taip “gerai” patarinejo Butkeviciui, jog Neokaire globojantys socdemai greiciausiai nebesitiki laimet rinkimu. Jei arteja krize, tai kose srebt verciau palikt TS.smile Na, kaip visada.

Pikasas > "kriterijai"       2016-09-29 10:11

Negi nesupratote. Vertinti palikau jums…

Pikaso kriterijai       2016-09-29 9:09

Vertinu pagal delfistų komentatorius. “Paskaitykite pas delfistus ką jie komentuoja apie šią rašliavą ir jos autorę. ” Supratom ir labai aukštinam tamstos vertinimo kriterijus.

"paskaitykite delfistusui"       2016-09-29 0:02

Pats ir vartyk tą mėšlą jeigu jis tau taip kvepia

Pikasas > "Neabejingas.."       2016-09-28 23:17

Kad neabejingas, tai jūsų reikalas. Tačiau, gal jau laikas baigti visokiausius kliedesiukus platinus. Paskaitykite pas delfistus ką jie komentuoja apie šią rašliavą ir jos autorę. Paskaitykite kitus šios autorės rašinius. Mano pastabos, manau, pakankamai korektiškos. O jei jums nepatinka, kad “atkirtį reikia duoti komunistams”, tai čia jūsų skonio reikalas. O kad “bolševizmas - nyki praeitis”, tai kas to nežino? Ko nustebote? Švedijoje ar Danijoje jokio bolševizmo niekada nebuvo ir nėra. Švedai bandė originalią socialdemokratiją kurti, kuri artėjo prie socializmo, tai vos išsikapstė iš to marazmo.

Neabejingas- dėl Pikaso        2016-09-28 22:27

Pastebėkite, kaip šių komentarų ir diskusijos metu Pikasas manipuliatyviai, kontekste, tarsi netyčia bando įdiegti, kokios Vasiliauskaitės pažiūros:  1.-“autorė nuolat demonstruojanti savo kairuolišką poziciją”  2.- ......“atkirtį reikia duoti komunistams ”  3.-  Bolševizmas - nyki praeitis.”
Tai tas pats, kaip švedus, danus pavadinti bolševikais.

Juozapas--- Dzeikui       2016-09-28 21:42

Gerbiu Tamstos vertybinį požiūrį į diskusijų kultūrą.
Man pačiam yra daug maloniau diskutuoti inteligentiškoje atmosferoje.
Tokiu atveju galiu pagarbiai išklausyti net labai demetrialiai mano padaulėžiūrai prießingą požiūrį. Jeigu,...
Jeigu tarp diskusijos dalyvių nėra trolių ar piktybißkai įkyrių propagandistų.
Esu ne kartą sakęs jog vadovaujuosi savo mėgiamo antisoviečiko, disidento V. Bukovskio principu- niekada nesivelti į diskusijas su agentais ir kadriniais gebistais, nes šie bandymą kalbėti inteligentiškai suvokia vienareikšmiškai- kaip oponento silpnumą. Todėl trolius ir propagandistus seno antitarybininko pavyzdžiu be ceremonijų siunčiu ten kur geležinkelio bėgiai prapuola petspektyvoje. Aš nedemokratiškas nes demokratiją priimu kaip ir kolega L. Palmaitis. To ir neslepiu ir demokratijos žaidimuose nedalyvauju.
Todėl nesiekiu būti visiems vienodas. Tuos ką gerbiu, kalbinu mandagiai, ko negerbiu tiems savo požiūrio vaton nepakuoju.
Tai tiesiog toks mano požiūris ir nematau reikalo jo keisti.
Jeigu Tamstai mano charakteris netrukdo, tai man jūsiškis būdas tuo labiau.
Rašote įdomiai, stengiatės argumentuoti savo nuomonę ir neįkyraujate aplinkiniams, nelipate ant sprando su propaganda.
Tokie pašnekovai man įdomūs ir matau petrspektyvų bendradarbiauti stengiantis to paties Tikslo labui.
Naujai atkurtos Nepriklausomos ir Tiesos bei Teisingumo pamatu surėdytos Lietuvos tikslo tealizavimo atveju, toje geresnėje visuomenėje turės rastis vietos įvairioms pažiūroms. Bet esant pagrindiniams bendriems vardikliams nesudėtinga išklausyti kitokias nuomones.
Atsikračius dabartinės chuntos juk teks mums burtis bendriems darbams ir rasti sutarimą Kaip tuos darbus daryti.
Bet tai kalbėjimas tarp Tikslo bendrystę suvokiančių piliečių.
Gi tarp nusikalstamo režimo apologetų, smegenų plovėjų, chuntos propagandistų ir normalių piliečių jokios bendrystės nėra.
Nėra ir motyvo su šakalais, hienomis bei kobromis kalbėti mandagiai.
Toks mano požiūris.

Dzeikas       2016-09-28 21:12

Juozapai,
dekoju uz mano talentu ivertinima, zinau,kad blogai darau naudodamas pasaipa. Guodziu save mintim,kad saipausi ne is Pikaso asmens,ir netgi ne jo poziuru, o is jo polemikos metodu.
Siaip reiketu nutraukti diskusija susidurus tokiais metodais,nes isikarsciaves gali pasakyt ko nereikia. Taciau bolshevikams budingas manipuliatyvinis polemizavimas turi   tokia savybe provokuoti oponenta ir greta to stato pavojun pati tokiu metodu naudotoja.
Gaila ,kad Pikasas ji naudoja.Kita karta butu idomu pasiklausyti argumentu uz Anukelio partija. Diskutuotu kaip tiesos ieskotojas, ziurek susimastytau ar tokie jau tvirti mano argumentai, ar nepraziurejau ka statydamas savo politine vizija…

Pikasas       2016-09-28 20:57

Jau sakiau, p. Dzeikai, kad ūis gali elgtis kaip tik norite, tačiau negalite prievartauti kitų elgtis tik pagal jūsų supratimą. Bolševizmas - nyki praeitis. Kad ir kuo mane kaltintumėte, žinokite, kad niekada veidmainiu nebuvau.

Juozapas--- Dzeikui       2016-09-28 20:15

Na ir pralinksminai Tamsta.
Taip skaniai juokiausi jog dar ir dabar šonus skauda.
Gi tiesiog virtuoziškai “išmaudei” poną Pikasą ir suvartei visas jo demagogijas.
Vertinu tokį aukštą pilotažą.
Ekstra klasė.

lig šiol negalėjęs apsispręsti       2016-09-28 20:09

ponui pikasui-
dėkui, dabar jau apsisprendžiau/
tikrai paremsiu boikoto šalininkus/
juk jeigu pikasas aršiai agituoja “už”,
reiškia bando įsiūlyti kažkokì pašvinkusį konservinį brudą// DDD

Dzeikas       2016-09-28 20:02

Pikasai,
naturlich niekas nevarzo zmoniu pasirinkimo laisves, bet nebukim veidmainiais - jeigu mums atrodo,kad geriausias atkirtis piktavaliams Rusijoje ir ju idejiniams paveldetojams Lietuvoje rinkimu biuletenio gadinimas - tai mes ta ir raginame daryti.
O jus raginkite balsuoti uz piktavalius.
Tik budamas pozityvus galetumete negasdinti kaip koks komunistas “tarptautines burzuazijos(zo galima keisti pagal aktualuma) samokslu pries jauna Lietuvos respublika” ir lipdyti is Vasiliauskaites tu paciu jegu samdini, tarsi su zvake stovejes butumet jos parsidavimo momentu.
Pasistenkite argumentuoti faktais, o ne samokslu pries Lietuva ieskojimu.Nes zmones pagalvos ,kad Grybauskaites institute paskaitu klausetes.

Pikasas       2016-09-28 19:11

Atsiprašau Dzeiko, kad nesileisiu į tokius keistus patarinėjimus. Mane mokė gyvenimas, kad atkirtį reikia duoti komunistams. Tie kurie čia iš džiaugsmo striksi, kad autorė siūlo nebalsuoti turiu vieną pasiūlymą. Visi, kurie remia autorę, nebalsuokite, o tie, kurie įsiklauso į mano žodžius atlikti savo pilietinę pareigą, balsuokite. Viščiukus suskaičiuosite po rinkimų smile

Dzeikas       2016-09-28 18:45

Na va ,Pikasai, jus toks patriotiskas, toks pasiryzes duoti atkirti imperialistams ir ju priesams, toks Sajudzio tradiciju puoseletojas ir vos gaves klausima ivardinti mazesni blogi is dvieju - prabilote apie kinieciu aukas IIPK, tarsi mes cia apie Kurilu salu grazinima Japonijai kalbeje butume. Kur tokio polemikos meno mokina, nepapasokosite?

Manipuliacijos?       2016-09-28 16:24

N.Vasiliauskaitė - “kairioji”, o Pikasas - “dešinysis”, todėl, aišku, kad jų nuomonės dėl dalyvavimo rinkimuose turi nesutapti, tiksliau “nesutapti”.

Al.       2016-09-28 15:55

Žmonės,suvokiantys rezervistų valdymo blogį,privalėjo surasti bent kelis dorus žmones ir padėti patekti į Seimą - bent jau tam,kad turėtų vietą pasakyti tiesą. Neturint laisvos žiniasklaidos, nedalyvavimas nieko neduos. Nebent,kai kiti šalį atkariaus,galėsim pasigirti dėl savo ,,mažųjų karų”.

Čekistai atpažįstami pagal kalkių naudojimą - taip rusai argumentavo Gruzijos puolimą. Panašiai,manau, ir dabar - a,jūs nepatenkinti vaigauskiniais rinkimais? norit juos blokuoti? Na, tai staltiese kelelis - mes jums suteiksim tribūną. Bet jūsų pačių į ją, aišku, neleisim - dar imsit kalbėt pagal nesuderintą planą. Jūsų lozungus paskelbs mūsų darbuotojas.

pasvarstymai       2016-09-28 14:43

Anksčiau būdavo žymiai paprasčiau sužinoti “kas yra kas”. Visa tai išryškindavo žiaurūs karai ir revoliucijos. Šiandien padėtis visiškai kitokia: karai vyksta nebent tik žodiniai, ginkluotų revoliucijų niekas neorganizuoja, todėl išsiaiškinti “kas yra kas” yra labai sunku ir niekas negali būti tikras, kad neklystamai išsiaiškino “kas yra kas”. Aišku tik viena, kad prie esamų tokių sąlygų, politikai tradiciškai savo priešininkus bando susilpninti sukeldami jų tarpusavio nepasitikėjimą ir taip suskaldydami jų vienybę. Kyla klausimas, argi negali būti tokios taktikos pasireiškimas ir prieš artėjančius rinkimus, kai nepatenkintus sisteminėmis partijomis aktyviai raginama išvis nedalyvauti rinkimuose?

Povilas       2016-09-28 12:32

Neturiu pagrindo tikėti, kad netikrų pinigų spaustuvė staiga išleido tikrių tikriusią banknotą.
Jie tik labai pasistengė ir padarė beveik tobulą falsifikatą.
Buvo priversti.
Nes vartotojas senas “falšyvkes” pradėjo per daug dažnai pažinti.

Letas Palmaitis: Algirdas Patackas       2016-09-28 11:59

Algirdo Patacko gimimo dienos proga parengta (ir teberengiama) jo gyvenimo temoms (krikščionybė ir pagonybė, kalba ir tautos mentalitetas, Lietuvos
savitumas ir misija, dorovė ir politika, geopolitinė orientacija ir Lietuvos išlikimas) skirta svetainė
http://www.algirdaine.eu
Svetainės tikslai: burti intelektualinį elitą, keistis pozityviomis idėjomis ir jas platinti. Išsamiau - pačioje svetainėje.
Svetainė neturės interaktyvaus ryšio, todėl jokie samdyti komentatoriai jos nepasieks, tačiau joje bus publikuojami net ir kontraversiniai straipsniai, jei tik skatintų perspektyvesnį dialogą.
Už svetainės turinį, tiek moraliai, tiek “pagal galiojančius įstatymus”, kol kas esu atsakingas tik aš pats vienas:
Letas Palmaitis

Pinokis       2016-09-28 11:29

reikia eiti į rinkimus ir balsuoti, kad išrinkta mylima valdžia galėtų pasikviesti pas mus keliasdešimt mln kadaise kraugerių japonų nuskriaustų vargšų kitajcų.
tuomet kai 95 proc gyventojų pas mus bus siauromis akimis, rūūūsai tikrai nebeišdrįs mūsų pulti.
akivaizdi nauda o ir dižioji mylimo kubyyyliaus VVIZIJA 2030 išsipildytų su kaupu.
pirmyn į liaudies deputatų rinkimus
koncervatoriai nugales
gero savaitgalio

Pikasas       2016-09-28 11:16

Visada kovojau prieš visokias skriaudas mūsų valstybei ir jos gyventojams. Tuo pačiu, pergyvendavau ir dėl įvairių pasaulinių problemų. Man, pavyzdžiui, skaudu ir tai, kad beveik nutylima, jog Japonijai užpuolus Kiniją žuvo 20 milijonų Žemės gyventojų. Kai kas gali pagalvoti, kad tai buvo toli, o kiniečių daug ar panašiai. Ne, jie gyveno čia pat. Žemėje. Kur ir mes gyvename…

nesupranta nabagas paksius       2016-09-28 10:56

kad ta pseudodemokratija, tie “tautos išrinktieji” - tai viskas diriguojama iš ruskyno.
tame tarpe ir koncervatoriai, nekalbant apie kolaborantus nuo gimimo komunistus…

Dzeikas       2016-09-28 10:34

Pikasai, isreiksiu jusu ideja glaustai.Pataisykite jeigu ne taip supratau:
“Kentekime savu,tautisku piktadariu skriaudas, nes kitaip ateis piktadariai is rytu(zvairas zvilgsnis i Rusija) ir bus dar blogiau.”

:-(       2016-09-28 10:28

Didžiosios partijos barjerą perlipa savo elektorato balsais, o kad jais suformuoti daugumą, nori, kad kiti nebalsuotų. Nupilietinimas tęsiasi.

Dėdė       2016-09-28 10:26

„Nei vienas iš kandidatų nėra joks interesų grupės atstovas.“

Jei iš anksto aišku, kad niekas neatstovaus rinkėjų interesų grupių, dalyvavimas beprasmiškas. Čia iškyla papildomas klausimas – kodėl tokio interesų atstovavimo nesiekia įvairios profsąjungos ir smulkiųjų verslininkų/prekybininkų organizacijos ir kodėl tokių organizacijų lyderiai neišvaikomi?

Pikasas Dzeikui       2016-09-28 10:19

Kodėl turėčiau bijoti? Ir dargi paniškai? Demokratinėje visuomenėje net ir tie, kurie nesuvokia politinių procesų esmės, turi teisę reikštis. Kai ta raiška aiškiai užsakyminė - liūdnokai atrodo. Bet tik tiek. Pas delfistus nemažai paaiškinta apie šią autorę, jos pažiūras ir t.t. Kokios jūsų pažiūros? - nesunku suprasti. Turite teisę net ir sugadinti biuletenį. Asmeniškai siūlau to nedaryti, nes tokiu veiksmu tik prisidėsite prie to nihilizmo, kuris yra apėmęs nedidelę, suklaidintą visuomenės dalį. Manau, kad Kremliaus ideologai turi rimtą pagrindą pasidžiaugti tais, kurie bando įvairiai paniekinti visas Lietuvos valdžios institucijas. Prasminga kritikuoti tuos, kurie dirba blogai ar net įtartinai, bet tai visai kas kita.

Dzeikas       2016-09-28 9:15

Pikasai,
jus tik nusiraminkite ir nesikarsciuokite.
Nedalyvavimas ir biuleteniu gadinimas(as uz pastaraji, taciau tai mano atskirai paimta nuomuone) yra lietuvisko “perkrovimo” variantas.Ir kai programa “pakibo” ir visi kiti veiksmai “zuchzwang’as” (sachmatu pozicija kai visi ejimai blogina situacija) - kodel ne? Kodel jus to taip paniskai bijote?

Pikasas > "pikasius loja" anonimui       2016-09-28 9:04

Čia veikiančio “Spiečiaus” galimybes žinau. Jūs dar kartą jas pademonstravote. Veltui vargstate. Tik save apjuokiate…

viktorija A       2016-09-28 8:55

..manau, straipsnyje daug tiesos. Beje, aklos, nemastancios “megztos baretes” taip pat yra salies blogis…Demokratijos , manau mineti nereiketu, ji naudinga tik valdziai. Ne veltui, prie kiekvienos progos politikai klykia, o kaip su demokratija, ai ai…Kad demokratija turi dideliu ydu, suprato jau jos kurejai ir jos atsisake…Kuo demokratija skiriasi (Lietuvoje siuo atveju) nuo anarchijos? Tik tuo, ko gero, kad anarchija ironizuoja viska, tame tarpe ir valdzia. o demokratija gera tik TEORIJOJE, bet rusiskas socializmas irgi buvo geras, TEORIJOJE…

pikasius loja       2016-09-28 8:47

au au - mes koncervos, geri komunistų šuniukai
au au - balsuokite už mus
au au - komunistų niekšybes nuslėpsime !!
au au - komunistų zadanijas įvykdysime - tautą užsmaugsime
au au ...

Pikasas2       2016-09-28 8:38

Dabartinei valdančiai daugumai labai svarbu kiek įmanoma sumažinti protesto balsų. Tam griebiamasi visokiausių būdų ir įtikinėjimų. Autorė N.Vasiliauskaitė tik mažas sraigtelis tame bildančiame buldozeryje. Net nereikia aiškinti, kokia “firma” jį pagamino. Bėda tik ta, kad čia ne Rusija, o Lietuva turėjo tarpukaryje 20 metų atokvėpio nuo okupacinių marazamų. Tad visi matom, kad nebėra vieno “hegemono”, surinkdavusio 99,98 procentus balsų. Dabar tenka varžytis, rodyti tam tikras pastangas ir sugebėti įrodyti rinkėjui , kad tu arba ta partija yra labiausiai kelianti pasitikėjimą. Tokia pozicija, kaip autorės, jokia naujiena mūsų dabartinėje žiniasklaidoje. Kadangi daugmaž žinau, kas tokius kliedesius platina, tai galiu pasakyti aiškiai. Tai daro Lietuvos demokratijos, o tuo pačiu ir mūsų laisvės priešininkai. Mannyti, kad autorė nuolat demonstruojanti savo kairuolišką poziciją atsisakys jos balsavimo dieną būtų naivu. Noras įtikinti, kad piliečiai netgi neturi teisės išsakyti savo nuomonę per rinkimus, kurie vyksta gan retai, gali stengtis tik visiškas populistas - demagogas. Apgailėtina ši rašliava ir tiek žinių.

 

Pikasas       2016-09-28 8:33

Negi jūs tikrai manote, kad autorė išsakė savo nuomone? Labai tuo abejoju, nes yra jėgų, kurioms naudinga mažas aktyvumas rinkimuose. Kiekvienas pilietis turi teisę nebalsuoti. Tačiau keisčiausia, kad taip siūlo elgtis tie, kurie nepatenkinti dabartine valdžia. Tai kaip ją keisti nerenkant? Nebūkime naivūs, Net ir po labai aktyvaus siūlymo nebalsuoti tai gali paveikti tik vieną kitą procentą turinčių rinkimų teisę. Tikėtina, kad tie agitatoriai nebalsuoti pirmi į rinkimines apylinkes nuskubės. Tad viso to esmė - politinio pokerio blefas.

Dzeikas       2016-09-28 7:41

Priezastis kodel radosi tokia situacija salyginai priimt galeciau.
Taciau kai Vasiliauskaite ima kalbeti apie pasekmes ...ne, suraityk tu man taip: “artikuliuotųsi į klausimus, kodėl…”
Atsakantis uz zo zmogus nesakys ir neprognozuos neprognozuojamo.Nes nebalsavimas atima legitimuma valdziai ir…sukelia neapibreztumo busena, “sakutes” situacija, kai ivykiai gali pasukti viena, arba KITA vaga.Filosofei gi “artikuliuojasi” kazkodel VIENA vaga.
Musu atveju viena vaga yra situacijos su kosmetiniais pakitimais issaugojimas t.y. reali valdzia pasilieka pas tuos, kurie ir sukure sia situacija.Nominalai pasikeis - elgesio stereotipai - ne.Is to ir pazinsite.
Kita - kai valdzios aparatas prarades legitimuma praranda realia valdzia.Tai ivyksta kai vietose atsisakoma vykdyti legitimuma praradusios valdzios potvarkius.
Jeigu zaidete domino kailiukais zinote zaidejimu ejima rusiskai vadinama “ryba”.Kai zaidimas netiketai uzbaigiamas ir zaidejai parodo turimus kauliukus.Nugaletojas nustatomas pagal turimu tasku sakiciu.Kai matai ,kad oponentai laimi tai gali buti budas pralaimeti taskais, arba susikloscius palankiai - laimeti taskais.
Valdziuke mano(ten irgi skaiciuoja) , kad DABAR ji turi daugiau tasku negu nesusimobilizavusi tauta ir vercia mest kaulus ant stalo DABAR.O ne rytoj.
Taskai bus skaiciuojami ,kai iseis nelygytimios valdzios potvarkis ir tauta jam paklus.Arba ne.

Maskva diriguoja,        2016-09-28 6:55

viskas sinchroniška su Maskvos veikimu.
putinistai griebėsi garo nuleidimo scenarijaus.
tą patį daro ir mūsiškiai - raudonieji pizdukėliai.
—-
kažkas prispaudė kgbistinėm žiurkėm uodegą...

Juozapas       2016-09-28 6:06

Ar yra vietos optimizmui ar nelabai, parodys lakmusiukai- ar bus siūlymų naikinti dabartinę KKK ir vietoje jos kurti kažką padoresnio ir ar bus keičiamas referendumo įstatymas. Jeigu ne, tuomet sulauksime tik dar vieno Projekto.
Matot, Matrioškai taip ir nepavyko nei nudaužti LDDP “populiarumo” nei išpiarinti Anūką. Paklusni koalų koalicoja nelabai šviečiasi dabar.
Vaivorykštė matrioškai netinka.
Tpdėl tokioje situacijoje kai negali susipdyti traficißkai, visai logißka pafdaryti kažką kaip 1940, tik be tankų.
Iš zylių suburi sinicinę liudų girų ir venclovų “leudies actovū” tarybinių inteligentų gvardiją ir gelbėtojų išyroßlusių buratinų rankomis pasidarai nuosavą marionečių teatrą.
Kodėl gi ne?

Marginalas       2016-09-28 1:26

Būkime optimistai: o gal marazmas pasiekė jau tokias aukštumas, kad imama su pagrečiu ateiti į protą ir šis procesas taps nesuvaldomas net geometrine progresija? Pvz., kad ir tas Rusteika: kaip jis galėjo staiga patekti į čekistiškai švarią “Komjaunimo tiesą”, iš kurios visada tik visokie nerijai su fotoaparatais lakstė po liaudies priešų teismus?
Jei staiga visi ims ir praregės - kas tada ką jiems padarys? Juk čipai dar neimplantuoti ir atsiskaitymas grynaisiais dar nepanakintas!

Juozapas       2016-09-28 1:05

Prie to paties.
Esu bjaurus tuo, kad netikiu ” acitiktiniais sutapimais”.
Turiu pomėgį stebėti KADA ir kaip atsiranda įvairūs dalykai.
Man užkliuvo vienas įdomusvaspektas- radžvilų ircsinicų forumo rinkiminės atmintinės/klausimyno bei panelės Nidos straipsnio pasirodymo…sinchronißkumas.
Ar tai tik nereiškia to jog režimas turi realią padėtį atspindinčius duomenis apie tai jog cirko vaidinimas realiai neįvyks? T.y. reżimas suprato jog rinkėjų- buratinų aktyvumas einant “balsuoti” tikrai bus nepakankamas tam kad cirkas būtų formaliai užskaitytas įvykusiu. Todėl tikėtina ir išvrežimo pusės būtų logißka, kol visuomenei neišdygo sparnai ir įsidrąsinę piliečiai nepradėjo kelti griežtų reikalavimų- użbėgti pavojingiems procesams už akių.
Gali būti jog sukurtas planelis ” B”:
Paspartinti boikoto nuotaikų plėtrą, po to kai rinkimai ” netikėtai” žlugs, suvaidinti virßūnių paniką bei į areną iš už širmos ißleisti naujas lėles. Kad ir iš to paties radžvilų ir sinicų lentynos.
Tokiu būdu režimas galėtų imituoti “sėkmingą revoliuciją”, o lėlių siūlus tampantys karabasai toliau diriguotų ” naujo” marionečių teatro pasirodymams.
Dabartiniai politinio istablišmento pinokiai, malvinos ir pjerai, suprantama būtų laikinai patraukti publikai iß akių, o vėliau, kai režimas užkamšys spragas bei sutvirtins auroras naujomis įstatymų kniedēmis, tuomet visi petelißkinai, kubyliai, steponavčiai bei kirkilai po vieną, patyliukais vėl tyliai nusileistų  į jau saugesnius, atnaujintus krėslus.
Va toks, visai tikėtina mums švieżiai paruoštas “demokratijos triumfas” nusimato..
Ir ” gaz gadi padeigti” jog ne?
Kche kche…

 

Al.       2016-09-28 0:38

Man atrodo, Vasiliauskaitė paskirta perimti kai kurių interneto komentatorių pasiūlymus.

Juozapas ---Letui       2016-09-28 0:32

Kails, mielas Brolau.
Smagu matyti Tamstą geros nuotaikos.
Taip, straipnelio tekste visai neblogai “pakrauta malkelių”.
Nevyniojant į vatas.
Pamačiau, net akis išsprogdinau- ėgi iš kokių intencijų monikučių delfyne toks kuolas vampyrams į tarpušonkaulius?
Ką Tamsta manot apie šį tikrai įspūdingą fejerverką?
Kodėl viename iš uoliausių režimo ruporų ūmai pasirodo tokia bomba?
Arba tai reiškia jog gudresnės žiurkės pirmos palieka skestančią Kailių fabriko aurorą, ar tai kažkokio gudraus manipuliacinio triuko uvertiūra?
Mat kaip ir Jūs, netikiu šv. demokratijos netikėtais apsireiškimais režimo hienų irštvose.
Vienžo, tekstas geras, o va paskelbimo intencijos yra neaiškios.
Teksto prasmei pritariu ir greta pasirašau, bet tuo pačiu dairysiuos atidžiau- ar tik nesidriekia lėlininko šniūreliai iš už tamsios širmos.
Pagyvensim, pamatysim.

Marginalas: auksiniai žodžiai pagaliau!       2016-09-28 0:02

KIEKVIENO IŠ PLAKATO VYPSANČIO NUFOTOŠOPINTO KANDIDATO VIENINTELĖ IR TIKROJI „POLITINĖ“ PROGRAMA YRA ŠI FOTOŠOPINĖ POVYZA
-  valio, tikrai taip!!!
KIEKVIENO IŠ PLAKATO VYPSANČIO NUFOTOŠOPINTO KANDIDATO VIENINTELĖ IR TIKROJI „POLITINĖ“ PROGRAMA YRA ŠI FOTOŠOPINĖ POVYZA
-  valio, tikrai taip!!!
KIEKVIENO IŠ PLAKATO VYPSANČIO NUFOTOŠOPINTO KANDIDATO VIENINTELĖ IR TIKROJI „POLITINĖ“ PROGRAMA YRA ŠI FOTOŠOPINĖ POVYZA
-  valio, tikrai taip!!!
KIEKVIENO IŠ PLAKATO VYPSANČIO NUFOTOŠOPINTO KANDIDATO VIENINTELĖ IR TIKROJI „POLITINĖ“ PROGRAMA YRA ŠI FOTOŠOPINĖ POVYZA
-  valio, tikrai taip!!!


Rekomenduojame

Nida Vasiliauskaitė. Ko bijote? Jų?

Algimantas Rusteika. Gal pabandom niekur nebebėgti?

Vygantas Malinauskas. Iš tėvų valdžios išlaisvinto vaiko interesas

Vytautas Radžvilas. Nesibaigianti tremties Golgota

Vytautas Sinica. Kas priešina visuomenę?

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Visiškas teisinis nihilizmas

Lietuvos šeimų sąjūdžio pareiškimas: Vienykimės!

Lietuvos Šeimų Sąjūdis: pranešimas dėl birželio 15–16–17 dienomis įvyksiančių protesto akcijų

Ramūnas Aušrotas. Ką reiškia SAM paskelbtas vaikų nuo 12 metų skiepijimo vajus ir manipuliacijos įstatymo tekstu?

Ką šiandien žinome apie tremtis? Dovilo Petkaus pokalbis su prof. Rasa Čepaitiene

Krescencijus Stoškus. Maršas, apnuoginęs realybės absurdą

1941 m. Birželio sukilimo 80-metį pasitinkant. Valdas Vasiliauskas: Idėjinė A. Sniečkaus klaida

Kviečiame į parodą „Pirmasis masinis trėmimas 1941 m. birželio 14–19 d.“

Vidas Rachlevičius. Aš su siaubu laukiu naujų rinkimų

Vaidotas A.Vaičaitis. Šeima, partnerystė ir Civilinis Kodeksas

Vidmantas Valiušaitis. Pasiuntinys, kurio neatpažino. In memoriam Stasys Lozoraitis (1924–1994)

In memoriam Marcelei Kubiliūtei (1898–1963): ar atsirastų Vilniuje paminklas pačiai iškiliausiai Lietuvos Moteriai, Tautos sukilimo dalyvei?

Zigmas Tamakauskas. Atminties išsaugojimo paminklas

Robert P. George. Drąsa, meilė ir pasiaukojimas kovoje už šeimą

Lietuvos advokatūros pergalė prieš STT: slaptų pažymų eros pabaiga?

Pristatome „Šeimų Sąjūdžio“ nuotolinę vaizdo konferenciją apie protesto akciją birželio 15–17 dienomis

Geroji Naujiena: Broliai, seserys, gyvenkime ir mes tikėjimu, ne regėjimu

Rasa Čepaitienė. Jie sako „NE“

Nacionalinis susivienijimas kviečia paminėti Birželio sukilimo 80-metį

Kastytis Braziulis apie jėgos naudojimą prieš parlamentarą: incidentas gali tapti precedentu

Nida Vasiliauskaitė. Kokia būtų TS-LKD ir medijų reakcija, jei tai būtų nutikę Baltarusijoje ar Rusijoje?

„Neredaguota“ pokalbis su istoriku Valdu Rakučiu apie tarpukario Lietuvą iki perversmo

Andrius Švarplys informacinėje laidoje „Proto balsas“: kur dingo tikroji TS-LKD partija ir „konservatizmas“ Lietuvoje?

Kas Nidą Vasiliauskaitę stebina labiau nei žvaigždėtas dangus, kėlęs nuostabą Kantui

Vidmantas Valiušaitis apie Lukašenkos vertą „šventę“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.