Dienos aktualija, Gynybos politika

Martynas Katelynas. Kaip planuojamas poligonas atrodytų Varėnos rajone

Tiesos.lt redakcija   2020 m. gruodžio 27 d. 17:35

16     

    

Martynas Katelynas. Kaip planuojamas poligonas atrodytų Varėnos rajone

LRT praneša, kad Varėnos rajone svarstomos galimybės įrengti karinį poligoną, kurio plotas užimtų 15 000–20 000 hektarų.

70 proc. rajono teritorijos yra miškai, nemaža teritorijos dalis saugoma (Čepkelių rezervatas, Dzūkijos nacionalinis parkas ir kt.).

Žadama, kad greiti sprendimai nebus priiminėjami: bus atliekama studija, realiausia, kad dėl daugybės saugomų teritorijų Varėnos rajone įkurti poligono nepavyks.

Siūlau pažiūrėti, kaip tokio dydžio poligonas atrodytų mūsų rajone.

P.S. Į vietą ir formą nekreipkit dėmesio – brėžinukas tik iliustravimui, kad suprastumėte, koks dydis turėtų būti.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Na, kad Karaliaučius       2020-12-30 11:11

jau ir taip absoliučiai militarizuotas, paverstas poligonu, kad civiliui nebėr kur ir kojos pastatyti - užimta.

aš manau       2020-12-29 23:26

kad Karaliaučius tam tinkamiausias.

Kariaukit virtualiai       2020-12-29 20:00

Na neįtikėtina. Buvom TSRS pasienis, dėl to poligonų, karinių miestelių, raketinių bazių buvo kaip prišikta. Rodos mūsų kariūnai visus tarybinius poligonus perėmė, ir ką - jiems maža, TSRS nori pralenkti? Reikia skelbti referendumą ir klausti žmonių, ką jie apie tai mano. O kol negavot iš visos tautos leidimo, prisipirkit planšečių, kompiuterių, ir kariaukit virtualiai. Statykit virtualius nors milijonų hektarų piligonus ir kareivukai galės ten duotis nuotoliniu būdu iš namų kas dieną. Vaikai mokosi nuotoliniu, jūs taip pat kariaukit nuotoliniu virtualiuose Marso poligonuose, ar nors ir juodoj skylėj! Nauji poligonai, karo policijos nauji antikonstituciniai įstatymai… kas toliau? Kosmodromų dar statyti neplanuojat?

Aš Jums       2020-12-29 11:46

dar kartą sakau, kaip kiemsargio padėjėjas, kad tinkamiausia vieta poligonui yra Šalčininkų rajonas. Kas Jums čia dar neaišku?

stasys       2020-12-29 9:53

cit. ’ Iki siol kariniai mokymai REZERVUI nevyksta’ ..netiesa . Jie vyksta , tik pasirinktinai .Taip kaip tam reikalui Lietuvoje elementariai truksta reikalingos infrastruktūros ir priemoniu, paprastai tai atliekama tuose pačiuose miškuose mažomis grupėmis ir norinčiu žinok netruksta , valstybė tam suteikia visas reikalingas socialines garantijas . Lietuvoje yra poligonai sovietiniai , vienok ju dydis kaip smėlio dėžė . Gražiu vieteliu Lietuvoje netruksta ir tam kad ju skaičius ir toliau didėtų truksta tik ukiškumo.

Dzeikas       2020-12-29 9:37

Nematau tam jokio reikalo. Yra didelis poligonas 3-kampyje Kaunas-Jonava-Kaisiadorys. Ten zeme jau suniokota ir tegul tautiniai vojakos rengia ten pratybas nors kasdien.
Niekas negincyja ,kad turint toki kaimyna kaip Putino Rusija reikia tureti stiprias karines pajegas ir mobilu ,apmokyta rezerva.
Tik stai pastangu kurti toki rezerva as nematau: iki siol nei savanoriai, nei sauliai neturi teises laikyti tarnybini ginkla namuose. Iki siol kariniai mokymai REZERVUI nevyksta. O uzimti geriausius gamtos kampelius - va sitam apetito pakanka. Ka, ponai generolai(sito sh irgi daug turime, bemaz daugiau negu eiliniu kariu)  nebeturi kur medziokles rengti?

stasys       2020-12-29 8:30

Didesniu saugumo garantijų Lietuva jau negali turėti , na nebent vėl ‘savanoriškai’ įstotų į ta modifikuota naujoviškai Putino cccp . Tos konstitucinės pataisos priimtos Rusijoje vasara ją įpareigoja siekti atkurti senąją jos galia pačiai pasirenkant kaip kilnoti sienas ar pagal Stalina ar iki jo galiojūsias paskutinio caro .Vienu ir kitu atveju į jos interesų lauką papuola ne tik Lietuva su Lenkija bet ir rytu bei vidurio Europos šalys .Draugu Europoje Putinui užtenka o ir priešu vakaru pasaulyje sočiai , vieni ju tinka geopolitiniams žaidimams pasaulyje pasirūngti Afrikoje , kiti JT kuluaruose liežiūviu visiems primenant kieno didžiausias branduolinis arsenalas .Lietuva ir būdama NATO nare papuola į jos naujojoje Konstitucijoje
apibrėžtus siekius ginti tos valstybės -imperijos interesus meduoliu ir kardu . Ka ši karta galėtų pasiūlyti draugystės su ja pasiilgusiems mūsų politikams ? Kaliningradą ir visus jame esančius karinius žaisliukus ? senosios LDK istorijos teisingus tekstus ir ta sąlyga jog grąžins Rusijoje paslėptus Lietuvos istorija aprašančius rašytinius dokumentus ? Valstybė be savo istorijos irodančiu dokumentu pasilieka sau labai daug vietos ja interpretuoti kaip politikams patinka . Aš tikrai pasilieku sau teise galvoti jog ta šalis vis dar turi ka pasiūlyti Lietuvai mainais į jos dalinį suverenumą . Dėl poligonu jie Lietuvai reikalingi modernus ir pritaikyti pasikeitusiai geopolitinei aplinkai aplink Lietuvą .Mes galime rinktis siųsti savo jaunus vyrus ir moteris į karštuosius kraštus konfliktuose mokytis ir ten grūdinti ju charakterį arba sudaryti maksimaliai priimtinas sąlygas pas save namuose ta daryti mokymuose..su tomis tech. priemonėmis kuriu mums privalu bus turėti , tu gynybos priemoniu, netgi daugiau 100 tukst. gyventoju vienetais nei Rusijoje turima .Visa laimė jog progresas nestovi vietoje ir Lietuva čia turi galimybe sutaupyti savo biudžeto lėšų šalies gynybai .Kodėl pasirinkta Dzūkija steigiant viena didžiausiu poligonu Lietuvoje ? rečiausiai apgyvendinti rajonai ir valstybė matyt turi šiek tiek daugiau valstybinės žemės šalia išoriniu jos sienu . Praėjo laikai negrįžtamai kai keli žalieji pacifistai putino galėjo sugriauti visos valstybės interesus vienoje ar kitoje jos strateginėje ekonomikos srityje . Nesuvokimas tu prioritetu valstybės palaidojo ne viena ,mano akimi, gera ir perspektyvu politiką Lietuvoje .

Žmudzine,       2020-12-28 17:33

okupavai Vilnių, ane? Kaip mano mūsų tuteišiai, žiūrėdami tiek daug lenkiškų TV kanalų, o žmudzinai vokiško nei vieno nemato “nachaliavai”, kodėl?

Żmudź       2020-12-28 17:20

Pagarba Žemaitijai ir šiaurės žemaičiams (Telšių; Akmenės; Mažeikių), kurie apgynė savo žemę... Dzūkeliams bus sunkiau. Jų mažiau, o ir tapatybė ne ttaip sutelkta, labiau išblaškyta. Kvaila galvoti, kad dar vienas poligonas sustiprins Lietuvos saugumą. Užtenka pasižiūrėti į žemėlapį ir susipažinti su šiuolaikinio karo taktikomis/strategijomis bei tecgnologijomis, kad suprastum, jog tokie poligonai neturi prasmės. Ypač geopolitinio paribio valstybėse. Jie čia parankūs tik dėl pigios infrastruktūros, darbo jėgos ir išlaikymo, kuomet nereikia galvoti apie šios žemės ir žmonių išsaugojimą. Lietuvos didžioji bėda ta, kad ji vis žiūri atgal, o ne į priekį ir pirkdama haubicas ar panašiai realiai visiškai nesirūpina valstybės saugumu.

Ne, Jūsų prakilnybe,       2020-12-28 15:34

pone Pulkininke, ne visą Lietuvą, o tik ten, kur nuo amžių mūsų patikrintas priešas tūno ir laukia progos. Apie latvius, Jūsų prakilnybe, prašom taip nekalbėti. To prašo eilinis kiemsargio padėjėjas. Latviai nėra gavę jokių Karo garantijų iš Albiono, manau, kad teisingai supratote mano užuominą, atspėjau? Prašom gerbti Henriko Latvio palikimą, taip pat ir mums, lietuviams,ir jo “Chronicon Livonicum vetus”. Latviai mūsų braliukai, nesvarbu, kad karts nuo karto pasišpilkuojame, kaip rusai su anglosaksai, kurie jau daugiau kaip 200 metų tūno nenutraukiamoje karinėje sąjungoje - drapalina Europą, ypač Vokietiją. Matėte Vokietijos miestus po karo, sulygintus su žeme, o žmones juose išgarintus, iškeptus, gyvus sudegintus masinių bombardavimu metu napalmu ir fosforu? Tschüß!

Pulkininkas Patriūbavičius       2020-12-28 13:43

Aplamai visą Lietuvą reikia poligonu paverst. Visi bijotų.
Lenkai, rusai, gudai ir latviai.
Silpni Jūs visi strategai…

Keista       2020-12-28 13:21

Pasirodo, kad Lietuva, kaip TSRS pasienis, šaltojo karo metu buvo per mažai militarizuota. Gaunasi, kad naujai buferiniai zonai reikia daugiau poligonų.

Jūsų prakilnybe, Pulkininke,       2020-12-28 9:12

o nuo lenkų tai jau apsiginsi, ane? Manai, kad jie nebegaus iš Anglų antros Karo garantijos, kaip 1939 metais kovo 31 dieną? Iš tos garantijos naudos juk tik Kremlius teturėjo su savo sąjungininkais, tiesa? Pasidalijo pasaulį. Poligonui geriausia vieta būtų Šalčininkų rajone.

O tuteišių       2020-12-28 6:02

mergos taptų nuogos, ane, Stasy?

stasys       2020-12-27 22:12

Tankų , raketų ,sraigtasparnių turime ar bent artimiausiu metu juos isigysime , o va su jais piskinsime dievui į langus ? Dzūkų mergos tikrai plikos netaps jei pasiskolinsime kelias jų gribingas vietas . Jei autorius pacifistas tai dar nereiškia jog galima taip atsainiai vertinti kariuomenės poreikius .Geriau vieną didelį poligoną turėti nei dešimt po visą Lietuvą išmėtytų .

Pulkininkas Patriūbavičius       2020-12-27 18:29

O kaip kitaip nuo ruso apsigint?


Rekomenduojame

Andrius Švarplys. Ką tokie net neslepiami dvigubi standartai turi bendra su pilietine ar kultūrine pozicija?

Verta prisiminti. Kodėl šmeižiamas Kazys Škirpa ir Birželio sukilimas? Dovilo Petkaus pokalbis su Vidmantu Valiušaičiu

Birželio 15–17 dienomis vykusių protesto akcijų rezoliucija

Nida Vasiliauskaitė. Šviesa kovoja su tamsa

Vinco Kubiliaus reportažas iš 17-osios dienos akcijos Simono Daukanto aikštėje „Ar dar gyva Deimantė?“

Algimantas Rusteika: Ponai mieli, patys išsidūrėt – niekas atviroj erdvėj renginių dalyvių skaičiaus nebereguliuoja

Ką apie vaikų skiepijimą sako mokslas – Nidos Vasiliauskaitės parinkti skaitiniai tikintiesiems Mokslu

Vytautas Sinica papunkčiui: Žygimantas Pavilionis prieš Lietuvą

Tomo Baranausko įžvalga apie I. Šimonytės naująjį gerovės receptą

Prof. dr. Andrius Macas. Kažkas čia ne taip – reikia ruoštis (II)

Kęstutis Girnius. Referendumas – tautos valia ar demagogų įrankis?

Robertas Grigas. Pasirodo, yra dar ES šalyse parlamentų, atstovaujančių savo tautų interesams!

Birželio 14-osios naktis: nukryžiuoti vaikai

„Neteisingi“ tekstai, kurie „teisingai“ valdžiai sukelia konvulsijas

Iš propagandos frontų. Buvęs Konstitucinio Teismo pirmininkas D. Žalimas: šeimos yra visi – tiek tos pačios, tiek skirtingos lyties sąjungą sudarę

Nida Vasiliauskaitė. Ko bijote? Jų?

Algimantas Rusteika. Gal pabandom niekur nebebėgti?

Vygantas Malinauskas. Iš tėvų valdžios išlaisvinto vaiko interesas

Vytautas Radžvilas. Nesibaigianti tremties Golgota

Vytautas Sinica. Kas priešina visuomenę?

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Visiškas teisinis nihilizmas

Lietuvos šeimų sąjūdžio pareiškimas: Vienykimės!

Lietuvos Šeimų Sąjūdis: pranešimas dėl birželio 15–16–17 dienomis įvyksiančių protesto akcijų

Ramūnas Aušrotas. Ką reiškia SAM paskelbtas vaikų nuo 12 metų skiepijimo vajus ir manipuliacijos įstatymo tekstu?

Ką šiandien žinome apie tremtis? Dovilo Petkaus pokalbis su prof. Rasa Čepaitiene

Krescencijus Stoškus. Maršas, apnuoginęs realybės absurdą

1941 m. Birželio sukilimo 80-metį pasitinkant. Valdas Vasiliauskas: Idėjinė A. Sniečkaus klaida

Kviečiame į parodą „Pirmasis masinis trėmimas 1941 m. birželio 14–19 d.“

Vidas Rachlevičius. Aš su siaubu laukiu naujų rinkimų

Vaidotas A.Vaičaitis. Šeima, partnerystė ir Civilinis Kodeksas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.