Religija ir filosofija

Marius Kundrotas. Kokią žinią skelbia popiežius Pranciškus?

Tiesos.lt redakcija   2016 m. vasario 20 d. 19:09

21     

    

Marius Kundrotas. Kokią žinią skelbia popiežius Pranciškus?

Religijų, konfesijų ir denominacijų santykiuose dažnai sutinkami du priešingi kraštutinumai. Pirmasis – atmesti tai, kas tarp jų bendra, paneigti, kad kitoje pusėje taip pat gali būti gėrio. Antrasis – paskelbti, jog tarp skirtingų tikėjimo sampratų ar srovių nėra esminių skirtumų.

Romos katalikų bažnyčia ilgus amžius laikėsi pirmojo kraštutinumo, dabar panašu, jog slenkama link antrojo. Kubos deklaracija, pasirašyta popiežiaus Pranciškaus ir Rusijos patriarcho Kirilo, 24-uoju punktu skelbia: tarp krikščioniškų bendruomenių atmetamas bet koks prozelitizmas, kitaip tariant – atvertinėjimas iš vienos konfesijos į kitą.

Atmesti prozelitizmą reiškia atsisakyti požiūrio, jog tavo tikėjimas – pats teisingiausias. O šis požiūris – vienintelė rimta priežastis likti šio tikėjimo. Visos kitos priežastys – jog taip tikėjo mano tėvai, jog taip tiki dauguma mano šalyje ar tautoje, jog čia aš geriausiai jaučiuosi – apgailėtinos kalbant apie religiją. Vienintelė religijos prasmė yra Tiesa. Tiek intelektualinė, tiek moralinė. Tiesa apie visatą ir žmogų. Ji negali būti privatizuota nei vienos tautos, nei vienos kultūros, nei tuo labiau – atskiro individo. Ji – universali. Arba ji nėra Tiesa.

Prozelitizmas sunkiai atsiejamas nuo bet kokios religijos, pretenduojančios į visuotinumą. O religija be šios pretenzijos vargiai verta būti rimtai traktuojama kaip religija. Kai tiki, jog tavo kelias veda į dvasios išgelbėjimą, atveria objektyvią Tiesą, tai skelbti šią religiją kitiems – ne tik teisė, bet ir pareiga. Laikytis Tiesą ir išgelbėjimą tik sau būtų savanaudiškumas.

Vengiant skubotų vertinimų galima klausti: galbūt dabartinis popiežius kalba tik apie skirtingus tos pačios Tiesos aspektus? Daugelis religijų turi tam tikrų Tiesos aspektų, o kalbant apie tos pačios religijos konfesijas ar denominacijas dauguma skirtumų išties – antraeiliai. Vis dėlto kiti popiežiaus pareiškimai šią raminančią prielaidą paneigia.

Žinoma Pranciškaus tezė: jeigu homoseksualistas yra geras žmogus ir ieško Dievo – kas aš toks, kad jį teisčiau? Skamba labai humaniškai, bet ar krikščioniškai? Pakeiskime žodį: jeigu žmogžudys yra geras žmogus ir ieško Dievo – kas aš toks, kad jį teisčiau? Ar gali žmogus, blogas vienoje srityje, būti geras kitoje? Žinoma, kad gali. Tai liudija sveikas protas ir gyvenimo patirtis. Bet ar jo gerumas vienur paneigia jo blogumą kitur? Jokiu būdu. Krikščionišku požiūriu Dievui atsiskaitysime už kiekvieną nuodėmę, net pačią mažiausią. Gerai, jeigu ji atpirkta Kristaus. Bet nuodėmė yra nuodėmė ir vadinti ją kaip nors kitaip – taip pat nuodėmė.

Dar vienas pavyzdys – iš tos pačios Kubos deklaracijos. 26-ajame punkte tarsi apgailestaujama dėl smurto Ukrainoje, bet užuot įvardijus kaltininkus apsiribojama kalba apie „visas puses, įsitraukusias į konfliktą“. Rusija ir Ukraina – užpuolikas ir besiginantysis – statomi į vieną gretą. Spaudos konferencijoje popiežius prasitarė: nežinia, kas tą karą sukėlė...

Tai, ką skelbia Pranciškus, vadinama reliatyvizmu. Reliatyvizmas šiandien – pagrindinis šėtono ginklas. Tiesos ir melo statymas vienoje plotmėje, prieš galutinį žingsnį – jų sukeitimą vietomis. Jėzus Kristus sako: Pažinsite Tiesą ir Tiesa jus išlaisvins (Jn 8:32). Pranciškus sako, jog Tiesos tiesiog nėra arba ji nėra pažini. Apreiškime Jonui rašoma: „regėjau kitą žvėrį, atslenkantį nuo sausumos. Jis turėjo du ragus, panašius į Avinėlio, bet kalbėjo kaip slibinas“ (Apr 13:11). Avinėlis Apreiškime simbolizuoja Jėzų Kristų, slibinas – šėtoną.

Bažnyčia pašaukta išsiskirti iš pasaulio ir kartu – žengti į pasaulį. Ne tam, kad persisemtų jo standartais, bet kad neštų į jį savus standartus, ateinančius iš paties Dievo. Kristus leisdavo sau bendrauti su nusidėjėliais, bet anaiptol ne tam, kad juos mėgdžiotų ar pateisintų. Visi prisimena istoriją apie ištvirkėlę, kurią fariziejai norėjo užmušti akmenimis. Deja, daugelis iš šios istorijos prisimena tik pirmąją dalį: kas iš jūsų be nuodėmės, lai pirmas meta akmenį. Užmiršta antroji dalis, kur Jėzus jai sakė: eik ir daugiau nenusidėk (Jn 8:1–11).

Daugelis krikščioniškų bažnyčių susidūrė su dilema: kaip būti pasaulyje ir iš jo išsiskirti. Katalikų bažnyčia ilgą laiką buvo didžiausia ir įtakingiausia doros tvirtovė, kai dalis protestantiškų bažnyčių susitapatino su pasauliu. Aukso vidurys buvo Antrasis Vatikano susirinkimas, o ypač – Jono Pauliaus II-ojo ir Benedikto XVI-ojo pontifikatai. Ši Bažnyčia aiškiai žinojo, kaip laikytis savo, gerbti kito ir vengti smerktino. Dabar ji – pasaulio atspindys.

Prieš daugelį metų teko būti vienoje evangelinėje, bet autoritarinėje Bažnyčioje. Ten vadovo žodis būdavo šventas, o bet kokia kritika, net pati nuosaikiausia, laikyta sukilimu prieš Dievą. Nežinia, kam paskatinus kartą vyriausias pastorius trenkė pamokslą apie kritiką ir savikritiką. Faktiškai paneigdamas visą ligtolinį Bažnyčios mokymą apie lyderystę. Ir tikintieji džiūgavo: kaip šauniai pasakė pastorius! Tai, kas pasakė, buvo svarbiau už tai, jis pasakė.

Dabar panaši dilema ištiko Romos katalikų bažnyčią. Absoliutus pasitikėjimas vadovu tapo rimta grėsme pačios Bažnyčios turiniui ir prasmei. Daugelis tikinčiųjų renkasi pozicijas pagal seną, gerą lietuvių pasaką: ką senelis padarys – viskas bus gerai. Ar tikrai tai – gerai?

Norėtųsi tikėti, jog popiežiaus Pranciškaus norai – patys geriausi: taika, meilė, atvirumas. Bet žinome patarlę: gerais norais kelias į pragarą grįstas. Vargu ar tai – tik metafora.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

VaidasVDS       2016-02-24 13:21

krikščioniui
yra labai nekrikščioniška meluoti ir šmeižti.
Sakote - plagiatas. Tai įrodykite, kas čia ką ir nuo ko nuplagijavo.
Ir gal galite paaiškinti, kaip pagaminti autoprojekciją, dar patogią vartotojų visuomenei? Galiu tik paneigti jūsų apgailėtiną teiginį, nes Urantijos Knyga visiškai nėra patogi vartotojų visuomenei. Atvirkščiai, Ji labai griežtai įspėja, kad “dauguma tų, kurie Vakarų civilizacijoje save laiko krikščionimis, šito patys nežinodami, yra tikri pasauliečiai” bei “šiuolaikinė civilizacija visiškai nesivysto dvasiškai ir šeimos institucijos išsaugojimo srityje.”
——
Melas kiek daugiau būdingas taip vadinamiems politikams - krikščionims demokratams, bet ir kiti politikai, kurie save laiko krikščionimis, tikrai nevengia pameluoti. Tik kad kiekviena nuodėmė labai tiesiogiai žudo sielą. Štai ta neva “patogi” vartotojui Knyga labai griežtai sako: “Net ir dėl to, kad būtų priartėta prie dieviškosios asmenybės pažinimo, turi būti pašvęstas visas žmogaus asmenybės talentas; neryžtingas, dalinis atsidavimas bus bergždžias.”
Tad, jei jau meluojate, šmeižiate, darykite tai įtikinamiau…

krikščionis       2016-02-23 21:03

Biblija yra autentika, Urantija - plagiatas lengvatikiams. Jos Kristus - antropomorfinė autoprojekcija, patogi vartotojų visuomenei. Ypač paleistuvės istorijos interpretacija.

VaidasVDS       2016-02-23 8:55

Kaip visada, minusai be jokių argumentų.
Tad pacituosiu Apreiškimą:
“Mokytojas iki galo suvokė, jog kai kurie visuomeniniai rezultatai pasaulyje atsiras kaip karalystės evangelijos pasklidimo pasekmė; bet jis norėjo, kad visi tokie pageidautini visuomeniniai pasireiškimai tikrai atsirastų kaip individualių tikinčiųjų šito asmeninio patyrimo, šitos grynai dvasinės bičiulystės ir komunijos su ta dieviškąja dvasia, kuri gyvena tokių tikinčiųjų viduje ir juos sužadina,  nesąmoningi ir neišvengiami padariniai, arba natūralūs vaisiai.
    Jėzus numatė, jog po tikrosios dvasinės karalystės pažangos atsiras visuomeninė organizacija, arba bažnyčia, ir štai kodėl jis niekada nesipriešino apaštalams, kada jie praktikavo Jono įvestą krikštijimo ritualą. Jis mokė, jog tiesą mylinti siela, toji, kuri yra išalkusi ir ištroškusi teisumo, išalkusi ir ištroškusi Dievo, į dvasinę karalystę yra priimama įtikėjimo dėka; tuo pačiu metu apaštalai mokė, jog toks tikintysis į mokinių visuomeninę organizaciją yra priimamas išorinio krikšto ritualo dėka.
    Kada Jėzaus tiesioginiai pasekėjai suvokė tai, kad jiems iš dalies nepavyko įgyvendinti jo idealo įkurti dangiškąją karalystę žmonių širdyse, kur dvasia vadovautų individualiam tikinčiajam ir jį vestų, tada jie pamėgino jo mokymą gelbėti, kad jis nebūtų prarastas iš viso, pakeisdami Mokytojo karalystės idealą matomos visuomeninės organizacijos, krikščioniškosios bažnyčios, palaipsniu sukūrimu. Ir kada šitą pakeitimo programą jie buvo užbaigę, tada tam, kad išlaikytų nuoseklumą ir kad užtikrintų Mokytojo mokymo, susijusio su karalystės faktu, pripažinimą, ėmėsi karalystės nukėlimo į ateitį. Bažnyčia, vos tiktai užėmė tvirtą padėtį, pradėjo mokyti, jog karalystė tikrovėje turi pasirodyti krikščioniškojo amžiaus kulminaciniu momentu, tuo metu, kada Kristus ateis antrą kartą.
    Šitokiu būdu karalystė tapo amžiaus sąvoka, idėja apie būsimą apsilankymą, ir Paties Aukštojo šventųjų paskutiniojo atpirkimo idealu. Ankstyvieji krikščionys (ir per didelis vėlesniųjų skaičius) apskritai iš akiračio prarado tą Tėvo-ir-sūnaus idėją, kurią įkūnijo Jėzaus mokymas apie karalystę, tuo tarpu jie pakeitė ją gerai organizuota visuomenine bažnyčios bendrija. Šitokiu būdu bažnyčia tapo iš esmės visuomenine brolyste, kuri veiksmingai pakeitė Jėzaus sampratos ir idealo dvasinę brolystę.
    Jėzaus idealios sampratos didžiąja dalimi nepavyko įdiegti, bet ant Mokytojo asmeninio gyvenimo ir mokymo pamatų, papildęs graikų ir persų sampratomis apie amžinąjį gyvenimą ir išplėtęs Filono doktrinomis apie tai, kas yra žemiškas, kaip kontrastas tam, kas yra dvasinis, Paulius nuėjo toliau, kad sukurtų vieną iš pačių progresyviausių žmogiškųjų draugijų, kurios kada nors egzistavo Urantijoje.
    Jėzaus samprata vis dar tebėra gyva pasaulio išsivysčiusiose religijose. Pauliaus krikščioniškoji bažnyčia yra suvisuomenintas ir sužmogintas šešėlis tokios dangiškosios karalystės, kokios norėjo Jėzus – ir kokia ji tikrai vis tiek taps ateityje. Paulius ir jo perėmėjai amžinojo gyvenimo klausimus iš dalies perkėlė iš individo į bažnyčią. Šitokiu būdu Kristus tapo bažnyčios galva vietoje to, kad būtų kiekvieno atskiro tikinčiojo vyresniuoju broliu Tėvo karalystės šeimoje. Paulius ir jo amžininkai visas Jėzaus išvadas, susijusias su jo paties ir atskiro tikinčiojo ryšiu, pritaikė bažnyčiai kaip tikinčiųjų grupei; ir šitaip pasielgdami, jie sudavė mirtiną smūgį Jėzaus sampratai apie dieviškąją karalystę atskiro tikinčiojo širdyje.
    Ir tokiu būdu, per amžius, krikščioniškoji bažnyčia dirbo tokiomis sąlygomis, kada nepaprastai didžiuliu laipsniu žmones painiojo, nes ji išdrįso pareikšti teises į tas paslaptingas karalystės galias ir privilegijas, kurios gali būti naudojamos ir patiriamos tiktai tarp Jėzaus ir jo dvasinių tikinčiųjų brolių. Ir šitokiu būdu tampa akivaizdu, jog narystė bažnyčioje nebūtinai reiškia bičiulystę karalystėje; viena yra dvasinė, kita iš esmės yra visuomeninė.
—-
Urantijos Knyga psl. 1866

Parašams       2016-02-22 23:27

Rinkimai artėja ,o Jūs ,tamstos,dėl neaiškių priežąsčių siunčiat rinkėjus paskui saldžialiežuvautojus.

“O Rusijos šalininkams :čemodan-vokzal-Moskva.”

Žmonės dėl socialinės atskirties,turinčius įvairių nuomonių,negalinčius praguyventi ir bambančius,jau pasiuntė galimai kas galėjo netiesiogine prasme,tai koks skirtumas,kad dar kartą juos pasiųsit kažkur-jiems tai dzin.Bet jie balsuos už tuos,kurie pasakys jiems gražių žodžių ,pažadės vildamiesi į pagarbą ateičiai.Todėl ar neprisidedate prie to,tamsta?.Ar žmonės,tamstos tautiniai broliai ir sesės yra kažkoks objektas neturintys jokių įtakos svertų gali būti grėsmė Lietuvai ar prorusiški?Nejau manote,kad smulkios neįtakingos “žuvelės"tai tas objektas peckeliojimuisi?
Ar gali būti renkamas žmogus į seimą,kuris dabar jau siuntinėja lietuvius bala žino kur-jei tai puikybė,tai kokį laipsnį ji pasiektų seiman patekus ir ar rūpėtų aplamai žmogus,ar butų jis ginamas socialiai,gyventi savivertėje?Turime apie tai kalbėti rimtai iki rinkimų,nes kaltė visada metama žmonėms:“o kaip balsavote”-balsuojatiems ,nesugebant prisiimti kaltės patiems.

Parašai       2016-02-22 14:13

Parašų rinkimo akcija įstatymo iniciatyvai yra niekinė. Seimas gali ją atmesti. Kas kita - balsuoti už normalias patriotines partijas, kurios darbais įrodė savo pozicijas tiek dėl migracijos, tiek dėl galimybės rengti referendumus. Kai bus įteisinti referendumai, svarbiausius klausimus spręs Tauta. O Rusijos šalininkams: čemodan-vokzal-Moskva.

2:13:23       2016-02-22 14:10

M.Kundrotas ir yra vienas iš Tautininkų sąjungos vadovų. Jis vicepirmininkas ideologijai.

VaidasVDS       2016-02-22 11:53

Nežinojimas gimdo įtarumą ir atitolina nuo tiesos.
Ar autorius žino visą tiesą? Be abejo, ne. Ar kuris nors žmogus žino visą tiesą? Be abejo, ne.
Todėl, siūlymas neieškoti tiesos, apsiriboti turima tiesa veda į aklą dogmatizmą, virsta fanatizmu ir autoritarizmu bei nieko gero duoti negali.
Autorius kritikuoja reliatyvizmą. Tačiau šis terminas vartojamas dvejomis prasmėmis. Viena teigiama - metodologinis principas, absoliutinantis pažinimo, vertybių, tikrovės kintamumą, sąlygiškumą. O kita neigiama - neigiantis daiktų, reiškinių pastovumą, žinių perimamumą. Gal kiek blogiau yra su tuo absoliutinimu, nes Absoliutu yra tik Dievas, tačiau mūsų žinios apie Dievą, būnant dar šiame pasaulyje, neturi jokių galimybių būti absoliučiomis. Tad, ką siūlo autorius? Apsiriboti tuo, kas sukelia tiek konfliktų ir neaiškumų? Ir dar tai pavadinti visa dieviška tiesa? Kvailas dogmatizmas niekada neduos teigiamų rezultatų.
Na ir dar kvailiau yra remtis Apreiškimu Jonui. Didžiausios pasaulio problemos ir slypi tame, kad pasaulis remiasi suklastotu Apreiškimu Jonui. Pats apaštalas Jonas, visai to nenorėdamas, klydo kai kuriose savo vizijose, jas išsakydamas ir užrašydamas, daug ką matė simboliniais vaizdais ir pavidalais. Kai kuriuos galiu iššifruoti: “ugniaspalvis slibinas su septyniomis galvomis” - pats Liuciferis, kuris aišku neturėjo jokių ragų gausybės tikrame savo paveiksle, tačiau visokių blogio formų ar darbų turėjo gausybes; “uodega nušlavė trečdalį dangaus žvaigždžių ir nužėrė jas žemėn” - čia kalbama apie angeliškus pagalbininkus, priskirtus dangiškoms būtybėms, ir jie buvo nublokšti visai ne žemėn, o kai kur kitur…
O ten tie visi ženklai, kaip 666, ar 13, ar ženklai ant rankų, ar kaktų, tai kartais susidaro įspūdis, kad tos klastotės buvo padarytos su Šėtono pagalba, kad tik žmones labiau visko bijotų, būtų labiau įtarūs ir konfliktiški, ir jie net neatkreipia dėmesio, kad Jėzus labai aiškiai pareiškė, kad: “Jn 12 31 Dabar teisiamas šitas pasaulis. Dabar šio pasaulio kunigaikštis bus išmestas laukan. 32 O aš, kai būsiu pakeltas nuo žemės[i3], visus patrauksiu prie savęs“; “Jn 16 11 Dėl teismo, – kad šio pasaulio kunigaikštis jau pasmerktas.”
Taigi, kunigaikštis ir pasmerktas, ir išmestas laukan, tačiau visi suklastoto apreiškimo Jonui pagalba vis dar mano, kad tas kunigaikštis vis dar valdo ir įtakoja. “Geras” buvo šėtono darbas (sarkazmas, jei kas nesupranta)...
Na ir dar viena “smulkmenėlė”. Jėzus nesakė tai moteriai “daugiau nenusidėk”, Jis jai pasakė: “Eik savuoju keliu ir būk rami”, po ko ji prisijungė prie karalystės mokinių...

> Klaustukui 2016-02-21 9:30       2016-02-21 21:22

Jeigu teisingai supratau, Tautininkų sąjunga skaito, jog parašų rinkimas dėl “pabėgėlių” pataisų įstatymo atšaukimo taktiškai yra per ankstyvas? Manau, kad gal ir teisinga taktika: juk tokį parašų rinkimą galima atlikti bet kada, kad ir po rinkimų į Seimą rinkimų pralaimėjimo atveju. Be to, posakis “neskubėk ir būsi pirmas” ne taip jau retai pasiteisina… Juk tai kompromituojantis sistemines partijas įstatymas. Kas norės rinkti į Seimą vėl tuos pačius, priėmusius tokį įstatymą...

popiezius Pranciskus,       2016-02-21 20:07

stovedamas ant tilto, jungiancio Mexico su JAV, pasake : ,,Ne sienas statykite, bet tiltus” ir apkaltino kandidata i JAV prezidentus, pazadejusi sustiprinti siena tarp JAV ir MEksikos, kad kuo maziau nelegalu, narkotiku platintoju patektu i JAV, kad Trump’as nera krikscionis. Ta proga, JAV pilieciai padejo Trump’ui laimeti priesrinkimini balsavima, net 12 proc. atitolinusi nuo konkurentu. Jei popiezius ir toliau gins homikus, jis isjudins katalikiskos baznycios pamatus - juk katalikai, krikscionys siandien dar pasisako uz tvirta vyro ir moters sheima. Popieziaus pirsciojimai - kas as toks…, sukelia erzeli tikinciuju tarpe.

to klaustukui       2016-02-21 17:00

“Tokie klausimai turi būti sprendžiami parlamentiniu keliu”

Tai ir renkami parašai,kad šis klausimas dėl pakeitimų,ir įstatymo atstatymo būtų sprendžiamas parlamentiniu keliu.Tai yra ir pagalba seimo nariams ,kurie balsavo neįsiskaitę ar visai neskaitę savo klaidą ištaisyti,aišku jei yra toks geranoriškumas.Palaukite,kai mus išrinks?Problema šiandieninė ir sprendžiama neatidėliojant,o “palaukit” ar nereiškia “pamirškit”?
Jei Jus taip nuvargino ir galimai “sugniuždė” vienkartiniai sunkumai ir “tyčiojimasis” dėl referendumo,tai kaip Jūs dirbsite,ištversite seime nuolatinėje kovoje už pilnavertį Lietuvos žmonių gyvenimą,jei pavargę sakotės dabar nuo to"vargo"ir “tyčiojimosi”.Ten reiks dirbti nuolat ir rimtas darbas būtų nuolatinė kova jei norėtomėte tinkamai atstovauti rinkėjus.Tai kaip man balsuot už jau dabar pavargusius ir galimai nusivylusius?Ar čia gal kaltas politkorektiškumas ,kuris vis labiau įsisavina erdves?

Jėzusas       2016-02-21 14:28

Įvairių pakraipų religijos yra masių valdymo ir pavergimo priemonė. Tai informacinis - politinis tinklas. Juk netgi tarybinėje Lietuvoje tas tinklas egzistavo ir niekas jo nenaikino. Tas tinklas rado savo vietą ir fašistinėje Europoje, ras ir bet kokioje sistemoje. Problema, kad informacinis valdymas elektronėja ir bažnyčia nespėja su laiku, dėl ko netgi “konkuruojančioms firmoms” reikia derinti savo veiksmu.
Kiek popiežius neatrodytu naivus, tačiau jis suvokia kaip veikia pasaulis, tuo labiau kas vyksta Ukrainoje. Ukrainoje chaosą sukėlė JAV, kaip ir daugelyje šalių ir esminis tikslas buvo pats chaosas. Rusija sukūrė kitą chaosą ir suka į kitą pusę. JAV tikėjosi, kad Rusija užsuks plataus masto karą Ukrainoje, tačiau to - neįvyko ir niekas daugiau nieko negali nei patarti, nei pasiūlyti tuo labiau vagims skolinti pinigų smile.
O mūsų tautininkai norėdami atrodyti patriotais užsimaukšlino pačią pigiausią - rusofobo ar putinofobo kaukę. Tautininkai, jūsų daina sudainuota, galite jungtis prie konservatnikų ar socialdemokratų - koks skirtumas,jiems visiems atrodo kad reikia atsiduoti bet kam ir už bet kiek, kad tik vėl mūsų rusai nepaimtų. smile

Labai aiškus straipsnis ir pozicija.       2016-02-21 13:23

Jei gerbiamas M.Kundrotas vadovautų tautininkams,tai už juos balsuočiau.Ar būtų vienas iš vadovų.

Klaustukui       2016-02-21 9:30

Kaip jums žinoma tautininkai rinko parašus dėl žemės referendumo,aš pats paaukojau begalę laiko,o tauta savo neatėjimu neįvertino begalinio darbo kuris buvo atliktas. O kokias patyčias iš vaigausko teko patirti>Taigi mes jau pasimokėme su tais parašų rinkimais ir daugiau neleisim iš savęs tyčiotis.
Tokie klausimai turi būti sprendžiami parlamentiniu keliu. Todėl mūsų tikslas yra patekti į parlamentą ir ten daryti tiesioginę įtaką tautai svarbių įstatymų priėmimui. Noriu pabrėžti,kad jeigu mes nerenkam parašų ,tai visai nereiškia,kad mes palaikom migrantus.

Citizen Go       2016-02-21 0:36
?????????       2016-02-20 22:32

Šnekam,šnekam,šnekam-kalbos ?
Kodėl tautininkai yra galimai abejingi daromam gerbiamo Verygos ir Dabšausko darbui?Ar rūpi tautininkams blaivi Lietuva?Kodėl tautininkai nedalyvauja parašų rinkime dėl migracijos įstatymo pakeitimų atšaukimo-tai būtų darbai?
Ar nesupranta svarbos,ar abejingi,ar tingūs?

gal       2016-02-20 22:26

gal lietuviams laikas atsipeikėti ir susivokti ...

Atsakyk lietuvi į klausimą ką darė žydai ne taip ir nuo ko išlaisvinti žydus atėjo K ristus:„31 Jėzus kalbėjo įtikėjusiems žydams : ...„44… Jūsų tėvas – velnias, ir jūs pasišovę tenkinti jo užgaidas. Jis nuo pat pradžios buvo galvažudys ir niekuomet nesilaikė tiesos,- jame ir nėra buvę tiesos. Skleisdamas melą, jis kalba, kas jam sava, nes jis melagis ir melo tėvas“8 :31, 44 evangelija pagal Joną,
“31 Jėzus kalbėjo įtikėjusiems į  jį  žydams :  J e i laikysitės mano m o k s l o, jūs iš karto būsite mano mokiniai;32 jūs pažinsite   t i e s ą , ir   t i e s a   p a d a r y s   j u s   l a i s v u s” .ev pagal Jn 8 :31, 32.???
Pagal citatą iš straipsnio ” Pranciškus sako, jog Tiesos tiesiog nėra arba ji nėra pažini” ,  gaunasi kad popiežius Pranciškus neigia Kristaus mokslą?

Antanas       2016-02-20 22:11

Čia jau dabar manau visų Jėzuitų supasaulietintas reikalas ir sprendžiu iš to kad atėjęs Radcingeris i Šv,Tėvo sostą, pirmiausiai “griebė” Jėzuitus ir jų vadovą atleido. Seksualinis skandalas Vokietijoje Jėzuitų gimnazijoje, pačiame Vatikane. Kauno Kunigų Seminarija ištuštėjo nuo 230 klierikų iki vienetų berods 7 ar 17 klierikų valdant Jėzuitams?

Popiežius, platinantis materializmą ir kosmopoliti       2016-02-20 21:02

Man, kaip tautininkui, yra priimtinesnė, lefebristinė katalikų Bažnyčios pakraipa. Beje, kyla toks įspūdis, jog popiežiui Pranciškui yra svarbesnis žmonių materialinis, o ne dvasinis gyvenimas. Tai patvirtina kad ir šio popiežiaus nuolatinės kalbos apie materialinę pagalbą vargstantiems, bet beveik nesigirdi apie pagalbą dvasinės pagalbos būtinybę skurstantiems dvasinine prasme. Beje, dvasiniu atžvilgiu, materialinė labdara yra prasminga tik tuo atveju, jeigu tokia labdara duoda ne tik materialinę, bet ir dvasinę naudą labdaros gavėjams. Jeigu to nėra, tai tokia labdara tampa tik materializmo, kurio šiais laikais yra daugiau negu reikia, skatinimą.
Tuo pačiu būtent todėl nulemia popiežiaus Pranciškaus kosmopolitinė pozicija tikrų ir tariamų pabėgėlių atžvilgiu: svetingai priimti visus “pabėgėlius”, nesirūpinant į tai, jog šiuo atveju yra ardoma, valstybės, kuri juos priglaudžia, vyraujanti tautinė kultūra.

tiesa....       2016-02-20 20:34

pas Kundrotą galima tik viena Tiesa.
pvz: tikras žmogus gali būti tik baltas. taškas.
Kristaus pasakymas: “kas ne prieš mane, tas - už mane” per sunkus suprasti Kundrotui.

Upe nešk žodį       2016-02-20 20:28

Jėzus KristusKristus buvo siųstas   t i k   pas pražuvusias I z r a e l i o   namų avis (15,24. ev. pagal Matą), Jėzus Kristus žydus informavo kad „Jūsų  tėvas –velnias“ , “niekada nesilaikė tiesos”,“nes jis melagis ir melo tėvas” :
„31 Jėzus kalbėjo įtikėjusiems žydams : ...„44… Jūsų tėvas – velnias, ir jūs pasišovę tenkinti jo užgaidas. Jis nuo pat pradžios buvo galvažudys ir niekuomet nesilaikė tiesos,- jame ir nėra buvę tiesos. Skleisdamas melą, jis kalba, kas jam sava, nes jis melagis ir melo tėvas“8 :31, 44 evangelija pagal Joną.
“31 Jėzus kalbėjo įtikėjusiems į  jį  žydams :  J e i laikysitės mano m o k s l o, jūs iš karto būsite mano mokiniai;32 jūs p a ž i n s i t e   t i e s ą , ir tiesa padarys   j u s   l a i s v u s” .ev pagal Jn 8 :31, 32.

O mūsų protėviai dar iki Kristaus žinojo kad “3.1.7. T i e s a   visados nugali, ne melas. T i e s a   išgrįstas kelias pas dievus…” Mundaka Upanišada, Upanišados

Ir ne sveikiems reikia gydytojo o sergantiems… Skaitykit Upanišadas ir žinosit ant ko pastatytas Kristaus mokymas skirtas žydams.

Be to Kristus apaštalams liepė neiti pas pagonis o lankyti tik pas žydus.

Tomas       2016-02-20 20:14

Ačiū ,pastebėjimai tikrai verti dėmesio. Panašu, kad Pranciškus užsikrėtė toliarancijos virusu.


Rekomenduojame

Iš skaitytojų pašto. Pranas Kaladė apie Laisvę ir „laisvę“

Paulas Stametsas: Išgydo net vėžį – nepažintas grybų pasaulis

Kardinolas S. Tamkevičius palaiko „Šeimų maršo“ idėją: „Ginant principines vertybes Bažnyčia stovės mūru“. Kunigų R. Grigo ir A. Valkausko pozicija

Andrius Švarplys. Į ką lyties ir diskriminacijos nęsamonės perdaro Ameriką: gimsta naujoji CŽV

Herta Burbė apie „galimybes“: vasarą paplūdimyje

Vytautas Sinica. Bažnyčia draudžia katalikams balsuoti už partnerystę (ir A. Navickas tą žino)

Brolio Arūno Peškaičio žinia: Pranciškonų ordinas draudžia broliui Pauliui Vaineikiui dalyvauti Šeimų gynimo marše (papildyta)

Nuo bačkos. Andrius Navickas: Taip, aš palaikau Partnerystės įstatymo priėmimą

Kastytis Braziulis. Ar pritariu šeimų maršui? Taip, be abejo, nes…

Nida Vasiliauskaitė. Klausiate, ką daryti? Paklauskite piliečių

Jarūnė Rimavičė. Atsakymai į klausimą, nuo ko ginama tradicinė šeima Lietuvoje

Andrius Švarplys. Pagaliau yra alternatyva „Dviračio Žynioms“

Romualdas Žekas. Lavono gaivinimas

Jolanta Blažytė. Aūūū, Greta!!! Kur tavo „How dare you?“

Nida Vasiliauskaitė. Dabar išties pabūsiu – pirmą kartą – radikalu

Papunkčiui. Vytautas Sinica apie elitizmą

Vidas Rachlevičius. Dvi šalys nesitaiksto su Kinijos užmačiomis Pietų Kinijos jūroje – koks bus šios atsakas?

Vytautas Radžvilas. Klausimai maršo išvakarėse

„Neredaguota“ pokalbis su Adu Jakubausku apie istoriją ir politiką

Kunigas Arnoldas Valkauskas: pilietinių iniciatyvų reikia, kad valdžia neužmigtų

Gerovės valstybė? Antanas Buračas palygino

Filmuota medžiaga atskleidžia: demonstracijoje Stokholme prieš karantino suvaržymus dalyvavo mažiausiai tūkstantis žmonių

Br. Paulius Vaineikis: „Kaip senais gerais Sąjūdžio prabudimo laikais…“

Laikas pradėti kalbėti ir apie politiką (2). Vytautas Radžvilas: ar išnyks politika?

Kun. Robertas Skrinskas. Ar dar švęsime kitais metais Motinos dieną?

Audrius Globys: maldos skydas „Santuokos sakramentas – regimasis meilės ženklas“

Tik faktai. Skelbiami išankstiniai duomenys apie 2020 m. mirusių Lietuvos gyventojų mirties priežastis

Algimantas Rusteika. Taip gyventi neverta

Vyskupo Jono Kaunecko kreipimasis į Tautą: laiminu Didįjį Šeimos gynimo maršą

Liudvikas Jakimavičius. Šiukšlių amžius

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.