Dienos aktualija, Propagandos ir ideologijos analizė

LVI atsakymas dėl klaidinančių aliuzijų į sąsajas su Sputnik.lt

Ramutė Bingelienė   2020 m. balandžio 9 d. 7:07

9     

    

LVI atsakymas dėl klaidinančių aliuzijų į sąsajas su Sputnik.lt

Balandžio 7 d. socialinėse medijose buvo paskleista melaginga ir šmeižikiška aliuzija apie neegzistuojančius Laisvos visuomenės instituto (LVI) ryšius su vienu iš Kremliaus propagandinių ruporų Sputniknews.

Konkrečiai – socialiniame tinkle Facebook privatus asmuo paskelbė įrašą, esą portalas sputnik.lt rekomenduoja apsilankyti LVI internetinėje svetainėje ir taip implikavo LVI sąsajas su Lietuvai nedraugiškomis užsienio jėgomis. Netrukus šiuo klaidinančiu privataus asmens įrašu dalinosi ar nevengė komentuoti politikai ir visuomenininkai, tokie kaip Rasa Juknevičienė, Jonas Ohmanas ir kiti, taip padarydami žalą LVI reputacijai.

Reaguodami į skleidžiamą šmeižikišką informaciją, pateikiame LVI atsakymą:

1. Portalas sputnik.lt yra Lietuvos piliečiui Laurynui Ragelskiui priklausanti interneto srauto nukreipimo (angl. internet traffic misdirection) svetainė – tai visiškai kitas portalas nei propagandinis Kremliaus ruporas Sputniknews. Kaltinimai LVI grįsti aliuzija, kylančia iš panašumo tarp dviejų nesusijusių portalų pavadinimų. Beje, Lietuvos radijo ir televizijos komisija priėmė sprendimą blokuoti kitą L. Ragelskio portalą Ldiena.lt po to, kai LVI jį apskundė dėl neteisėto LVI informacijos skelbimo.

2. LVI nėra atsakingas už nesusijusių tinklalapių savininkų sprendimus naudoti nuorodą į LVI interneto svetainę ir toks naudojimas jokiu būdu nerodo, kad LVI pritaria portale skleidžiamai informacijai; iš portalo sputnik.lt savininko LVI pareikalavo pašalinti atitinkamą nuorodą.

3. LVI neturi ir niekada neturėjo jokių ryšių su Rusijos politikais, verslininkais, žiniasklaidos kanalais ar su Kremliaus interesui Lietuvoje palankiomis organizacijomis.

4.  LVI skleidžia ne Putino propagandistų, bet Sovietų Sąjungą sugriovusių šv. Popiežiaus Jono Pauliaus II, JAV prezidento Ronaldo Reagano, taip pat Europos Sąjungos tėvų kūrėjų Konrado Adenauerio ir Roberto Schumano idėjas.

5. Rusija nėra valstybė, kurioje klesti laisva visuomenė, kaip ją supranta LVI. Rusijos vadovybė nieko nepadarė, kad būtų deramai gerbiama žmogaus gyvybė nuo pradėjimo, užtikrinama religijos laisvė ir piliečių apsauga nuo perteklinio valdžios kišimosi į jų gyvenimą.

6. Šmeižikiškas aliuzijas apie LVI skleidžiantys privatūs asmenys ir jomis dalintis skubantys politikai demonstruoja visišką internetinį neraštingumą, arba – labiau tikėtina – baimę ir neapykantą LVI vykdomai veiklai ir norą ją sustabdyti bet kokiomis priemonėmis.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

"Patriotizmas" per kraštus verčiasi       2020-04-10 19:13

O juk jie buvo raudoni komjaunuoliai ir komunistai, Rusijos šlovintojai. Nieko gero iš išverstaskūrių

stasys        2020-04-10 7:40

Str. išdėsto problema bet ne atsakymus problemai . Kas pažabos tokį kaip Ragelskį ir jo neteisėta veiklą . Kada žmogus nusižengia visuomenei ar kai nepaiso joje galiojančiu įstatymu ar tada kai laisva nuomonė ir jos išraiška tampa nepakeliama našta tai pačiai visuomenei ir joje galiojančioms normoms . Ar mūsų įsitikinimai gali tapti nusikalstami ir prieštaraujantis BK požiūriu . Kaip visuomenė pati savyje turi suderinti prieštaravimus va tokioje byloje .: ‘laisvavisuomene.lt/byla-beizaras-ir-levickis-pries-lietuva-faktai-argumentai-ir-pasekmes/’ iš tos pačios LVI svetainės . Ne per seniausiai teismas išteisino Egle Mirončikiene ‘15min.lt/naujiena/aktualu/nusikaltimaiirnelaimes/vilniaus-policija-moteri-bande-nubausti-del-karikaturos-bet-teismas-to-padaryti-neleido-59-1291148’ dėl jos karikatūros žinomai pareigūnei , o tai sukėlė dar daugiau prieštaravimu kada kokiu atveju įstatymas gina ir baudžia pilietį . Pasirodo demokratija skirtingai nuo didumos manančiu nėra visuomenės laukas po kuri strapalioti kaip sau tinkamas .

net įdomu pasidarė       2020-04-9 18:26

Kas per daiktas Ragelskis, seniai aišku. Net įdomu pasidarė, kas per vienas tas Mindaugas Paulavičius?

Naujas terminas       2020-04-9 16:45

Liaudis ir jos kūryba - nenugalima!Puikiai - solidūs melagiai!Analitikai,blin.

nieko naujo        2020-04-9 14:22

seni metodai, taikyti visu diktaturu ir demokratiju. juodinti savo priesininkus ir konkurentus bet kokiomis priemonemis, netiesa cia irgi puikiausiai tinka. stai ir konservatoriu simpatikai naudoja ta pati. nieko naujo. bet pritariu, kad tai slykstu

Patarimas       2020-04-9 11:51

Sinica, nelenktyniauk su Rasele. Nepavysi jos brolio kazachstano traukinuko.

stasys        2020-04-9 10:28

Klaidas visi daro , o joms padeda iš anksto suformuoti neigiamo įvaizdžio stereotipai . Visuomenės pakraščiuose visada veikė grupelės ‚diversantu‘  kuriu tikslai labai primityvus valstybės atžvilgiu . Bet ar V.Radžvilas supranta kokia spalvota ir margaspalvė publika susibūrė po jo steigėju partijos vėliava ? Pradedu suprasti apie ką buvo kalbama palietus atrankos klausimus . LVI turėtu kreiptis į tuos kurie suklydo padarydami klaidą susiejus juos su neadekvačios elgsenos asmeniu ir kreiptis į teisėsauga . Tolesnis dalyvavimas viešu ryšių socialinėje akcijoje , bent man atrodo beprasmiškas tokiais viešais pareiškimais .
Socialiniai tinklai suteikia galimybes informacijai pasklisti bet nesuteikia atsakymus klausimas ir problemoms. Apšaukti priešu galima bet kurį tinklalapį ir tai suveiks kaip magnetas pritraukiant visų dėmesį . Kažin ar tai geriausias elgesio būdas ,ginant savo sutepta vardą .

raselė       2020-04-9 10:27

cha, cha cha - mes paskleidėme per visus ruporus. o dabar jūs bandykite atsiplauti skelbdami paneigimus mažutėliame portalėlyje.
negražu?
bet labai patogu ir veikisminga smile
paduosite į teismą?
o teismai kieno? teismai kam dirba?
daugybę teisėjų juk paskyrė Naša Daša.
duskyt povidolei.

grumstas       2020-04-9 9:24

Kad tie, kurie skleidė melagingą informaciją  pasinaudodami sputnik .lt valdytojų ir pristatydami ją už sputnik news informaciją kitiems nenuovokiems skaitytojams, yra
tie ,kuriems mokama už melo skleidimą. Bet kaip paaiškinti politikų ir propagandistų tokių žmonių , kaip Raselė , Laurinavičius kurie sėdi ES parlamente, “dirba’ universitetuose ir visokiuose valstybiniuose institutose tokių  melagingų žinių platinimą savo feisbukuose : kvailumu ar tyčiniu klaidinimu savo bendrapiliečių , kuriems tiražuojamos tokios naujienos iš melagingnų kanalų?  Todėl susimąstykite , kai skaitote , klausote tokių “solidžių” melagių tiražuojamą informaciją.  Lygiai taip pat susimąstykite , kai skaitote ir tikite , kad laisvos visuomenės institutas kovoja už laisvę ir demokratiją. Greičiau jie kovoja už tokią lasvę, kuri jiems parankesnė.


Rekomenduojame

Algimantas Rusteika. Laukimas

D.Žalimo žiniai: referendumus dėl vienalyčių asmenų santykių vykdė Slovėnija, Airija, Tailandas, Kroatija, kai kurios JAV valstijos, bus Šveicarijoje

„Sengirėje“: G. Kniukštos pokalbis su St. Čepinsku apie miškų naikinimo vajų nepriklausomoje Lietuvoje

Ramūnas Aušrotas apie būsimos Europos viziją. Vera Jourova: su Rusijos grėsme ES vertybėms kovosime cenzūra ir baudomis

Linas Šalna. Klasika

Jolanta Blažytė. Ką jūs sakote?

Tomas Viluckas. Kodėl reikia referendumų

Mantas ir Skaistė Vasiai. Įsimintiniausios Didžiojo šeimų žygio akimirkos

Eurika Masytė siūlo sprendimą: priešlaikiniai Seimo rinkimai. Pritariate?

Nacionalinis susivienijimas reikalauja nutraukti piliečių laisvių suvaržymus

Nida Vasiliauskaitė. Dabar klausimėlis: ką Ingrida?

Papunkčiui. Vytautas Sinica apie visuomenės susipriešinimą

Prof. dr. Andrius Macas. Kažkas čia ne taip (I)

Nida Vasiliauskaitė. Tradiciškai partijos skirdavosi idėjomis ir ideologijomis, bet tie laikai jau baigėsi

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Tarp teisės į gyvybę ir teisės į abortą

Vytautas Sinica. Apie siūlymą, kad šalys Europos Sąjungoje nebeturėtų veto teisės

Vytautas Rubavičius. Baltarusijos galvosūkis – Kremlius laimi?

Nida Vasiliauskaitė. Apie „vatnikus“ ir jų medžiotojus jorkšyrus: kurie iš jų yra tikroji politinė bėda

Keletas prezidento metinio pranešimo komentarų: P.Girdenis, J.Laučiūtė, A.Širinskienė, P.Saudargas, A.Švarplys

„Netiesos jausmas valstybėje palaukti negali“? – Lietuvos Respublikos prezidento Gitano Nausėdos metinis pranešimas

„Tradere“ leidyklos naujienos: Birželio sukilimo metinių proga leidžiama J. A. Antanaičio knyga „Tautos instinktas išlikti“

Citata. Dantė Aligjeris: apie neutralumo padarinius moralinių išbandymų metu

Jonas Kauneckas: visi turime su Nacionaliniu Susivienijimu reikalauti Referendumo arba kitos Visuomenės apklausos

Nida Vasiliauskaitė. Tai šitą jie vadina „komunikacija“ ir „profesionalumu“?

Jūratė Laučiūtė: Visiems, balsavusiems už TS-LKD partiją, siūlau pagalvoti, kas jums yra Lietuva

Naciukų* Lietuva? Aleksandras Nemunaitis primena, Tomas Baranauskas pataria

Vidmantas Valiušaitis. Tėvas apie Birželio sukilimą

Audrys Karalius. Padre…? Kodėl…?

Kaip naujojo kairuoliškumo ideologija užkariavo JAV universitetus – Krescencijus Stoškus primena prof. Česlovo Milošo liudijimą

Andrius Macas. Kaip mylėti vienodai?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.