Demokratija ir valdymas

Liudvikas Jakimavičius. Kaip suformuoti „Nacionalinės vienybės“ vyriausybę

Tiesos.lt redakcija   2016 m. spalio 26 d. 18:51

54     

    

Liudvikas Jakimavičius. Kaip suformuoti „Nacionalinės vienybės“ vyriausybę

„Nacionalinės vienybės“ vyriausybės (apie ką kalba Povilas Urbšys), einant tuo keliu, kokiu dabar einama derantis su partijomis, sudaryti tikrai nepasiseks. Kažką suklijuoti gal ir pavyks, bet tai nebus „Nacionalinės vienybės“ vyriausybė. Turinys, neatitinkantis pavadinimo.

Išeitis yra. Nors ir utopinė, bet įgyvendinama, kai bus suprasta tų pačių išrinktų deputatų.

O idėja labai paprasta. Pagal Konstituciją Seimo nario mandatas yra laisvas, o tai reiškia, kad jis balsuoja visų pirma pagal atsakomybę Lietuvai ir sąžinę, o ne pagal partinius reikalavimus, kai jie neatitinka valstybės intereso, – tai siūlo ir sprendimo kelią.

Tad valstiečiai gali toliau ir nebeieškoti sau partnerių, o atėję į Seimą pasiūlyti permontuoti partiniu pagrindu sukurtą nebeveikiantį Seimo konstruktą. Turėtų nuskambėti pasiūlymas sudaryti, tarkim, „Talkos“ daugumos frakciją, ir pakviesti į ją visus, nepriklausomai nuo partinės priklausomybės. Kas neis, tegul sau lieka opozicijoje ir vienijasi savo bastione pagal savo taisykles. O susibūrusi nacionalinės „Talkos“ frakcija ir formuotų „Nacionalinės vienybės“ vyriausybę, apie ką kalba Povilas Urbšys.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

VaidasVDS       2016-10-28 10:28

Juozapai,
nemanau, kad tai buvo trolinimas.
Straipsnis klausia: “Kaip suformuoti „Nacionalinės vienybės“ vyriausybę?”
Mano atsakymas yra paskutiniame komentare - “priimdamas bet kokį sprendimą, neturi teisės apgauti nei savęs, nei kitų.”
Tai galioja visiems: ir politikams, ir religininkams, ir ateistams…

Juozapas---Vaidui       2016-10-28 8:53

Sveikas.
Neatrašiau, nes nenoriu, kad diskusija nukryptų į lankas nesusijusias su tema.
Prašau, uždarykime “filosovavimus” ir kalbėkime į temą.
Antraip gausis trolinimas.
Nenoriu to.

VaidasVDS       2016-10-28 7:47

Juozapai,
Kadangi neatrašei, pabaigsiu savo mintį.
Ko reikia siekti?
Reikia siekti, kad žmogus suvoktų patį fundamentaliausią dalyką - nori išlikti dvasiškai, siek dieviško tobulumo, nors dieviškai tobulu vis tiek niekaip netapsi šiame gyvenime. Tai reiškia, kad priimdamas bet kokį sprendimą, neturi teisės apgauti nei savęs, nei kitų. Bet koks tavo sprendimas turi vesti link meilės, tiesos, gėrio ir grožio. Ir negali būti jokių pasiteisinimų, kad tai aš darau dėl savo įsitikinimų, ar giminaičio, draugo ir net savo vaiko. Tobulumo siekimas tokių pasiteisinimų nepriima. Be to Dievo apgauti neįmanoma, nes Jis žino kiekvieną, net slapčiausią žmogaus mintį...
Sunku?
Taip. Bet taip tik atrodo tol, ko to nepradedi siekti visa širdimi, visa siela ir visu protu.
Ir jei tą pagaliau suvoktų politikai, visuomenės veikėjai, jie paprasčiausiai negalėtų daryti to, ką daro dabar - apgaudinėti savęs ir kitų.
Ir dar vienas labai svarbus dalykas - niekas niekada negali pasakyti, štai tas žmogus šventas, o štai tas ne. Tai išimtinė Dievo kompetencija. Kai kas gali atrodyti šventu, bet tokiu nebūti, o kai kas gali atrodyti blogu, o tikrovėje būti pasišventusiu. Vienintelio dalyko, ko vis dar negaliu ir negalėsiu užtikrinti niekam ir niekada, tai pasakyti, kad štai tu ar tu išliksi tam amžinam gyvenimui, o štai tas ir anas neišliks.
Beje, pragaro nėra. Tai žmonių sugalvota pasaka.
Tačiau savo nuomonę pasakyti galima. Taigi, mano nuomone, šiandien išliekančių turėtų būti gana mažai, bet Dievas atsižvelgia į žmonių tikruosius ketinimus, tad net ir nesuvokiantys, pikti, ir net kerštingi turi tam tikrų šansų. Tačiau tikrą garantiją suteikti gali tik pasišventimas dieviškiems idealams - tiesai, gėriui, grožiui ir, be abejo, pačiam Dievui. Ir tik tada, kada dauguma žmonių to sieks iš tikrųjų, tada šis pasaulis keisis iš tikrųjų. Ir taip nutiks anksčiau ar vėliau be jokių Armagedonų...

VaidasVDS       2016-10-27 22:23

J…
Senasis Testamentas - Babilono nelaisvėje sukurtos istorijos, siekusios sudievinti žydų tautą ir šiek tiek mistifikuoti savuosius pranašus. Pranašai buvo tikri, bet jų žodžiai ten ne visai tikri.
Su Naujuoju Testamentu gavosi panašiai. Jėzus neleido apaštalams užrašinėti savo mokymų, Jis liepė jiems gyventi taip, kaip gyveno Jis - meile nugalėti blogį. Ir jie iš pradžių bandė tai daryti, tačiau reikėjo juk kažką užrašyti, o vėliau visokie cenzoriai sprendė, ką palikti, o ką pakoreguoti…
Meilėje, ypač dieviškoje, nėra jokios neapykantos. Neapykanta, baimė gyvena mumyse todėl, kad mes esame gyvūnai, Kūrėjo milijonus metų kurti gyvūnai, turintys šansą virsti dvasinėmis būtybėmis. Ir nors mes kilome ne iš beždžionės, bet iš to paties tvarinio, kaip ir kai kurios žmogbeždžionės, bet tik mes turime tokį proto lygį ir galimybę mąstyti, kad galime pagaliau bandyti ir suvokti Kūrėją, kuris įvairiais laikais atsiunčia mums Apreiškimus ir vėliau atsiųs dar. Ir visus Apreiškimus žmogus sugeba tik iškraipyti.
Tuo labiau meilėje nerasi beprotybės. Tačiau paradoksas yra tame, kad žmogus, kuris kalba apie meilę, ir iš to atsirandantį grožį, gėrį ir meilę žmogui-gyvūnui iš tiesų atrodo kaip beprotis.
Pats klaidingiausias dvasingumo mokymas yra tame, kad kai kas moko ne tokio nuolankumo, kokio iš tiesų mokė Jėzus. Gali būti nuolankus prieš kvailį, valdininką, ar šiaip beprotį, turintį valdžią prieš tave, bet ne tam, kad jam priešintaisi kaip nors kvailai fiziškai ar revoliuciškai, su aiškia tikimybe pralaimėti, bet, kad sugebėtum išlikti ir įveikti gudrumu ir išmintimi.Ir tą nuostabiai pavaizdavo savo patirtimi ir pavyzdžiu kunigas Svarinskas, kuomet jį talžė beprotis kgbistas, o jis jam nejautė jokios neapykantos ir nors tą kartą nesipriešino, vėliau pasiekė savų idealų pergalę (yra Stanciko pasakojimas apie tai).
Ir štai toks nesipriešinimas yra daug veiksmingesnis už visas revoliucijas ir dogmatus.
Tik tai, kas iš tiesų tikra, gali duoti pergalės vaisių...

J---Vaidui       2016-10-27 21:28

Sveikas.
Nenoriu veltis į diskusijas tema.
Vienok kiek suprantu, misliju jog Senasis Testamentas nepaneigia Naujojo, o Naujasis Testamentas nepaneigia Senojo.
Meilė ir Neapykanta nėra vienodo svorio ir kilmės kategorijos.
Neapykantoje nėra meilės. Nes neapykanta yra viena iš didžiulio reiškinio vardu Meilė antrinė sudedamoni dalis. Antrinė nes Neapykanta yra pirminės Meilės struktūrinės daliesbvienas iš esminių komponentų.
kūrėjo sutvertas Pasaulis, mes kaip kūriniai - esame kvantiški. T.y. vienu metu esame ir tokie ir kitokie.
Viskas priklauso nuo stebėtojo pozicijos.
Jeigu peilis nkreiptas į sveiką kūną, ir dar su nedoru tikslu- tai blogai.
Jeigu ašmenys nukreipti į tame pačiame kūne esantį piktybinį auglį- argi blogai jog sukeliame kitam skausmą gelbėdami jam gyvybę?
Neapykanta negali pati viena sau būti tik blogis.
Viskä lemia intencija, krypties vektorius. Kam, kodėl, kokiu tikslu.
Vardan ko.
Bloga nuo gero skirianti riba yra plačiausia ir ploniausia visatoje struktūra.
Kadangi žmogaus protas neįgalus suvokti Viešpaties mąstelių, todėl esame linkę pasaulį ” susiaurinti iki mums suvokiamų išmatavimų ribų.
Be nuo to kad ploną pavadiname storu, matmenys realybėje nepasikeičia.
Jeigu mes suabsoliutinsim Meilę iki nedalomo vieneto, po teisybei, vistiek tikroji struktūra išliks. Meilės viduje liks ir neapykanta ir pasiaukojimas ir beprotybė ir švelnumas ar rūpestis.
Daugiausia kas gali ištikti- pakisti proporcijos.  Bet ir vėl- žiūrint vardan ko.
Jeigu tai kâ darome yra vardan savęs,vardan savo ydų- tai turi vieną prasmę, o jeigu vardan kitų laimės, jau ir kitokia prasmė.
Himne yra žodžiai - ” Vardan tos…” koks bolekas peteliškinas ” vardan tos” aliuminius šaukštus paverčia auksiniais, o Leyas Palmaitis ” Vardan Tos” stoja prieš teismą.
Abu vardan Tos.
Tik požiūrio taškai skirtingi.
Nemanai jog kiek susiaurini Meilės savoką?
...
Tai kaip su ta puse stiklinės vandenio?
Ji artipilnė ar pustuštė?
.
Geriau pakalbėkim gyvenimo realijų ir aktualijų klausimais.

:

 

 

 

 

VaidasVDS       2016-10-27 19:58

Labas Juozapai,
rašau retai politinėmis temomis, nes ne jos yra svarbiausios.
Daug kas šiame labai apipuvusiame pasaulyje yra atvirkščia.
O sunkiausia žmogui suvokti, kad norint ką nors keisti iš esmės, reikia pradėti ne nuo mažmožių, bet nuo paties svarbiausio - Idealo.
Be tikro Idealo jokio tikslo neįmanoma pasiekti.
Žmonija Idealą prarado tada, kada buvo žmonių surašyta Biblija, ir kuri buvo paskelbta švenčiausiu Raštu.
Gerai buvo tai, kad buvo parašyta Biblija, bet labai blogai, kad Ji paskelbta švenčiausiu ir neklystančiu Dievo žodžiu, nors Ji labai gera yra tuo, kad leido susipažinti su kai kuriais tikrais Jėzaus mokymais. Pasaulyje dėl to atsirado ir tikrųjų dvasinių idėjų ir tų idėjų pasekėjų. O dar yra ir kitų neva neklystančių šventų raštų. O kiek dar visokiausių tokių raštų pasekėjų. O kiek dar visokių pjautynių dėl to. Šiai dienai žmonija iš tiesų yra beveik galutinai praradusi Idealą.
Ir tą Idealą reikia atkurti ir atstatyti.
Jį atkūrus ir atstačius bet kuri politinė ar visuomeninė problema bus išspręsta be jokių problemų.
O didžiausias to kliuvinys bet koks religinis dogmatizmas ar, dar blogiau, fanatizmas.
Taigi, koks gi tas Idealas?
Idealas - siek būti tobulu, kaip ir Tėvas Danguje.
Taigi, jei Tėvas Danguje yra Meilė, tai Jis negali būti neapykanta, pyktis, kerštas, patyčios. Tai niekaip negali būti akis už akį.
Kol tokie gana geri ir protingi žmonės, kaip tu, Povilas, Liepa ir t.t. (deja, manau, kad Letas yra beviltiškas šiuo klausimu, nors ir labai norėčiau klysti) to nesuvoks, tol šis pasaulis na niekaip nepasikeis.
Pagalvok, kiek tavo komentaruose yra meilės, ir kiek antidieviškų savybių.
Jei panorėsi, diskusiją galėsime pratęsti…

stasys        2016-10-27 19:35

Reigardui ..užleiskime Juozapotai smėlio dėže ..savo smėlio pilims statyti ..o ir Liudvikas nuotraukoje susiraukęs žiuri ..ats. VSD temoje .

Juozapas       2016-10-27 19:20

Sveiki.
Na štai, peržiūrėjau šios dienos komentarus- esu labai patenkintas.
Labai dżiaugiuosi jok pavyko išprovokuoti tikrą diskusiją.
Buvo įdomu skaityti.
Tuo pačiu noriu paprašyti jog labai nepyktumėt už pagudravimą dėl suvaidinto aršumo. Pipirai suteikė motyvacijos. Juk sutikit, visai smagu buvo perti kailį blogam juozapui.
Maloniai nustebino Vaidas.
- Vaidai, apie politiką Tu rašai įdomiai. Man visada gaila jog tam skiri labai mażai savo komentarų.
Povilas nenustebino.
Povilo komentarai praktiškai visada yra aukštos prabos.
Liudvikui:
Tikiuosi nepyksi už “spektaklį”?
Juk rezultatas geras.
O ir pats turėjai progä pasitikrinti savo idējų tvarumą.
Ar pastebėjai viename iš komentarų kažkieno frazę jog viską lems visuomenės gebėjimas spausti politikus?
Tai ir yra tas būdas apie kurį užsiminiau vakar.
Situacija dėkinga. Publika yra įsielektrinus, lūkesčiai dideli, tad pakelti žmones ateities gynimui gana nesunku.
Tik reikia tai daryti protingai, kad tuo nepasinaudotų blogos jėgos tiek viduje, tiek išorėje.
Dienos naujienų dar neperžvelgiau, bet Tavo žinia jog gali skilti koncervai yra labai svarbi. Sakyčiau būtų labai į sveikatą politiniam laukui.
Ir galimybių atsirastų didesnių.
Tokioje situacijoje yra tam tikrų dalykų kuriuos derėtų aptarti ne viešai.
Nors didelės dalies savo skepsio dėl karbauckininkų ir neatsisakau, bet politika yra toks žaidimas kur ne vien žaidėjai viską lemia.
Kadangi tiek Tavo tiek mano interesas išjudinti visuomenę sutampa, manau turime apie ką pakalbėti.
Jeigu pavyktų sukurti persilaužimą ir išvesti visuomenę iš apatijos, paakinti dalyvauti politiniame gyvenime, ginant savo intetesus ir kartu bendrus kaip tai buvo Sąjūdžio laikais, padėtis pradėtų keistis.
Tai ir yra tas Precedento kūrimas apie kurį kalbėjau ne kartą.
Jeigu piliečiai pajus jog gali daryti įtaką politikams,Sistemos žlugimas vyks su pagreičiu.
Bet, yra daug pavojų, dėl kurių sumanymas gali nepavykti.
Siekiant išlukštenti tokių pavojų galimybes, siekiant rasti priešnuodžių, teikia rodyti žmonėms kas gali atsitikti negero vienu ar kitu atveju, kai priimami neteisingi taktiniai sprendimai.
Na ir be abejo labai svarbu pagaliau pradėti eskizuoti tokios Lietuvos valstybės kuri būtų mums Motina, o ne pamotė žiežula projektą.
Kažkada pradėjai kalbą apie nają Pagrindinį įstatymą, vietoj dabartinės gerokai pašvinkusios tititiucijos,  misliju jog atėjo laikas imtis to eskizo paišymo. Tas irgi padėtų ugdyti pilietinę tautą.
Ypač jeigu tai būtų daroma islandišku būdu.
....
Kadangi vakarykštis formatas a la “blogas ir geras policininkas pasiteisino”, siūlau tą formatą naudoti toliau.
Mielai pabūčiau blogiečiu.
Dėl gero reikalo negaila.: )

Raigerdas        2016-10-27 18:10

Matote, Stasį, kad jūsų teiginys apie “namudinį” mano supratimą, švelniai tariant, neatitinka tikrovės. Aš žinau visų “Laisvos rinkkos” pasekėjų argumentus. Ir juos suvesti galima į tokį galutinį tašką, apie kurį jūs pats parašėte: “Nebus demokratijos nekils klausimai kas teisinga o kas ne nes rezultatus pasvers pati rinka”. Tai ir yra jūsų TIKĖJIMAS, kad “rezultatus pasvers pati rinka”. Bet tas jūsų TIKĖJIMAS, kad, neva, rinka pasvers rezultatus” yra aklas tikėjimas, kaip ir komunistų tikėjimas į komunizmo statybą. Taigi, mūsų visuomenei būtina atsikartyti tiek nuo aklu tikėjimu pasižyminčių komunistų į komunizmą, tiek naujų komunistų, kurie pasivadino liberalais, pasižyminčiu tikėjimu į “Laisvąją rinką”. Pati rinka jokių rezultatų nesveria, nes ji priklauso nuo daugelio X faktorių. Aš suprantu, kad tiek komunistams, tiek naujiems komunistams - liberalams yra sunku suvokti, kad pirminė yra sąmonė, o antrinė yra materija. Tas sunkumas pareina nuo to, kad viskas aplinkui yra materialu. O štai sąmonės nei pasversi, nei pamatuosi. Tikrai, įpratūs naudotis tais materialiais svertais, “Laisvoji rinka” atrodo, kaip panacėja. Todėl liberalkomunistams yra sunku, netgi skausminga suvokti, kad ta rinka turi TIESIOGINĘ PRIKLAUSOMYBĘ NUO RINKOS DALYVIŲ SĄMONINGUMO LYGIO. Sukurkite rinką visuomenėje, kurioje dominuoja kriminaliniai mainai, ir sukurkite rinką visuomenėje, kurioje dominuoja garbės, padorumo ir sąžiningumo jausmas, ir jūs gausite skirtingus rezultatus. Jeigu jums dar neaišku, tai paimkite kareivių kuopą, kur dominuoja nestatutiniai santykiai, ir ten maisto naujiems šauktiniams neužteks. Ir paimkite kuopą, kurioje yra pagarba karininkams ir savo kuopos broliams, tai maisto naujiems šauktiniams ne tik užteks, bet ir liks. Jeigu visuomenėje žiūrima į darbą pagarbiai, tai netekusiam darbo, turėtų būti laikinai pasiūlytas kitas darbas, kad jis galėtų ramiai susirasti per tą laiką kitą darbą. O pas mus pasiūlomas nedarbas ir už tai dar mokomi pinigai. Tai ir yra ta “Laisvoji rinka”, kuri nėra laisva, nes joje laisvė priklauso nuo pinigų kiekio. Tai, jeigu ją nereguliuoja vyriausybė, tada ją reguliuoja Bankinis kapitalas, kuris reguliuoja ir net nurodo, kaip turi elgtis vyriausybė, ką apmokestinti, o ką ne. Absurdų absurdas. Mums nebūtina pamėgdžioti Vakarų valstybes, nes mes turime savo kelią su savo kultūra. Užtenka paimti geriausias pasaulyje marketingo technologijas ir įdiegti jas Lietuvoje. Bet šito kol kas nėra, nes į Lietuvą atvežami dalykai, kurie jau net Vakaruose laikomi pasenusiais. Ir vienas iš tokių pasenusių dalykų yra paskaėlės ir makaronų kabinimas apie “Laisvąją rinką”. Tos pasakėlės yra priimtinos labai primityviems verslininkams, kurie prie vieno euro moka pridėti du eurus. Jų interesai tokie siauri, kad kiti nėra net teatre buvę nuo mokyklos laikų. Visa galva prikimšta tik materialių interesų patenkinimui. O tai jau yra ne daugiau, kaip XVII amžiuje Moljero laikais vadinami miesčionys. Nturėdami kilmingumo, jie ėjo iš proto pamėgdžiodami kilmingus turtinguosius. Tokį pamėdžiotojų elitą mes turime ir šiandien, nuo kurių kalbų ir nesąmonių darosi bloga. Panašiai buvo jau Lietuvoje, kai mūsų kilmingieji išsižadėdavo net mūsų lietuvių kalbos, ir vertino tik tai, kas buvo lenkiška. Tokių elitinių beždionių Lietuvoje šiandien dauguma.

Liudvikas       2016-10-27 17:18

Na ką? Mano siūlyta utopija ima įgauti šiokį tokį pavidalą. Atrodo, skyla TS-LKD, kaip perskaičiau Delfyje. Atskils ten kas nors ar ne kaip partijos dalis, ar kaip Muntiano darbiečiai kadaise, kol kas nesiimčiau spėlioti, bet kad dalis , gal pasinaudoję laisvu mandatu tikrai prisidės prie koalicijos, aišku kaip dieną. Toje partijoje maištininkų būti negali. Tokia tradicija ir sena gera tvarka. Panašiai galima pakviesti ir kitus jungtis. “Process pošol”, kaip mėgdavo kartoti Michail Segejevičius. Pro atviras koalicijos duris gali tuoj pradėt taip visi veržtis, kad prie durų patikrą reikės pastatyti ir apsaugą, kad nesutryptų vieni kitų tarpdury.
Juokauju, bet kitos pamanomos išeities juk beveik ir nesimato. Na revanšistai gal dar turi vilčių įkaitinti atmosferą iki įvykių gatvėse, o tada daryt chara chiri. Bet tada ir ateieis tie žali žmogeliukai, o tada ir sumirgės pasaulio spaudoj, kad ES narėje prasidėjo pilietinis karas. Visi žinom, kas tą karą laimės. Jei mūsų VSD dar neauodžia tokio negero kvapo, išvada labai paprasta, kad dirba pagal tų pačių revanšistų scenarijų.

stasys        2016-10-27 16:19

Manau kad dabar jau galyte nulipti nuo tos ‚bačkos‘  Reigardai pas tuos žmones kuriems visiškai nerūpį ką valgo koks valdininkėlis pusryčiams .. ar kaip mylisi po antklode paspaudes savo žmona . Žmogus galutinis produktas ir iš jo bandyti raityti moralines dešras apeliuojant į jo sąžine ir dorove ne to pokalbio tikslas . Tikslas pasakyti ko reikia kad tie neidealūs Lietuvos žmonės pagaliau perprastu to verslo fundamentalias tiesas ir jo nesietu su savo teise.. kuri kažkada skalavo sovietinius krantus . Visi mes į savo verslą (dideli,maža, mažiausia) sudedame tas savo moralines normas kuriomis vadovaujamės kasdiena,.. su ta sąlyga kad ir kiti elgsis tinkamai , bet visada būna išimčių kurias sunku paaiškinti kapotais teiginiais ...Mokykla negali būti pelno siekiančia organizacija , bet tai visiškai nepaaiškina kodėl kokia nors Klaipėdos poliklinika laikydavo Snoro banke savo perteklinius milijonus. Vienu atveju vieni gali nors ir neprivalo uždirbti,.. kitu atveju ir norint neišeina ...štai nuo tos ribos ir prasideda skirtumai to suvokimo kas tai yra laisva rinka . Deja laisvoje rinkoje yra netgi daugiau moraliniu suvaržymu nei ten kur jos nėra, o kuo piktinamės tėra tik pasekmė to kad tie dėsniai paprasčiausiai neveikia dėl mums priimtino kito jos modelio „namudinio-švogerinio“, tuo nesunku įsitykinti pamačius kaip keičiasi žmonių dirbančiu tose susistemintose įmonėse požiūris į darbą. Todėl ir sakau išmanymas tamstos tuose klausimuose labiau namudinis ..kas irgi nėra blogai .Lietuvai reikia sutvarkyti savo vidaus stalčius pradedant nuo apačios ..nes jos atskiros valstybės valdymo sistemos tiek išderintos savo darbu tarpusavyje, kad drąsiai galima sakyti jog uodega ir galva ne to kūno dalys . Ir dar dėl to nuolat visur kišamo komunizmo ..nereikia maišyti politinės ideologijos su funkcija atlikti darbą tinkamai ..Lietuva dar tik priartėjo prie to funkcionalumo lygio kuris buvo pasiektas sovietiniais laikais ir demokratijos čia turi būti nulis . Nebus demokratijos nekils klausimai kas teisinga o kas ne nes rezultatus pasvers pati rinka . Nesiplėsiu gyliau tai matyt ne tos temos diskusija . Lietuvai reikia ūkiško pertvarkymo ...ir tam Karbauskis gali tikti .

Raigerdas>stasiui        2016-10-27 14:17

Stasy, mažiau gerk ir tada tau nesivaidens, kad Raigerdas yra suinteresuotas sugrįžti prie valstybinio išlaikymo mechanizmo. Pats išmanai panašiai tiek pat ekonomikoje, kiek ir tas anūkas. Kartoji kaip papūga kažkur išgirstus žodžius ir daugiau nieko. Štai tau faktai. Yra abėcėlinis dalykas: bet koks žmogus, atlikęs darbą, privalo gauti atlygį už savo atliktą darbą. Kas tau čia neaišku, Stasį? Kokį darbą atlieka bedarbis? Kas jį išlaiko? Ar jis gauna atlygį už nedarbą? Gauna. Kur tu matei pas ūkininką, kad jis mokėtų kam nors, kuris nedirba? Tokio dalyko nepamatysi. Kas tau neaišku, Stasį? Kad organizuoti darbą, tam reikia tų ORGANIZATORIŲ. Kad organizuoti nedarbą, tai tam reikalui taip pat reikia “ORGANIZATORIŲ”, tik tie “ORGANIZATORIAI” yra paprasčiausi kenkėjai, tinginiai, girtuokliai ar dar kokie nors amoralūs tipai, kurie viską daro UNTREP, kaip sako žemaičiai. Tai, kaip nekeista, tarp tų bedarbių tų tinginių yra visiškai nedaug. O štai kai jaunas žmogus negauna darbo, tai čia yra tikrai tragedija. Kad pereiti nuo socialistinės ekonomikos prie kapitalistinės ekonomikos, turi būti numatyti etapai. Perėjimas turi būti laipsniškas, pamatuotas ir įvertinti interesai visų dalyvaujančių tame procese pusių. Dabar šitas procesas buvo paverstas grobikišku. Todėl jis negali nesugriūti. Bolševikai užgrobė valdžią. Na ir kas? O kuo tai baigėsi? Kas tau neaišku, Stasį? Tau neaišku, kad jeigu fundamentas kreivas, tai ir namas bus kreivas. Ir jis anksčiau ar vėliau sugrius. Tai tik laiko klausimas. Supranti, Stasį, yra toks dalykas, kaip TEISINGAS ĖJIMAS< TEISINGAS SPRENDIMAS IR T.T. Jeigu šito nesupranti, tai pasidomėk apie tai pas Leonardo De Vinči. Ar tau patinka, ar tau nepatinka, bet šioje Planetoje egzistuoja dėsniai. Arba tu supranti tuos dėsnius, arba tau jie yra neprieinami dėl netinkamo išsiauklėjimo arba netinkamo išsimokslinimo. Taigi, yra toks dalykas, kaip “Aukso viduriukas” arba optimaliausias variantas. Normalus verslininkas visada, pabrėžiu, visada, žiūrės optimalų mainų variantą. O štai įvairūs kluikos versle žiūrės per savo juodus egoizmo akinius. Ar tu supranti, Stasį, ar ne, kad MAINAI priklauso nuo žmonių KULTŪROS. Tai pirmiau, kaip pradėti MAINUS, reikėjo pasirūpinti mainų kultūra. Supranti, yra toks dalykas, kaip nuoseklumas. Ar jis tau patinka, ar nepatinka, bet tai yra dėsnis. Netgi amžinatilsis B. Lubys sakė, kad pas mus “arklys statomas paskui vežimą”. O kaip bus TEISINGAI, Stasį? Ogi, teisingai bus, jeigu pastatysi Arklį pirmiau vežimo. Bendruomeninis ir privatus kapitalas gali ir privalo egzistuoti drauge. Tegul konkuruoja tarpusavyje. Privatus gali būti efektyvesnis, tačiau galima organizuoti darbą taip, kad bendruomeninis bus daug kartų efektyvesnis. Tai, kad komunistai nesugebėjo šito padaryti, tai dar nereiškia, kad tai padaryti neįmanoma. Mokykla, pavyzdžiui, nėra komercinė organizacija. Bet jai taikomi komercinės organizacijos principai. Sakykite, Stasį, jeigu mokykla yra komercinė organizacija, tai KUR JOS PELNAS? Tai, jeigu mokykla neturi pelno, tai kaip galima buvo įbrukti ten krepšelizaciją? Arba mokykla turi būti privati, arba valstybinė. O jeigu valstybinė, tai ji turi turėti SAVUS IŠGYVENIMO METODUS. BET JOS EGZISTAVIMAS TURI BŪTI REGULIUOJAMAS PAGAL BENDRUOMENINIO TURTO PRINCIPUS. IR TIE PRINCIPAI EGZISTUOJA. BET JŲ NĖRA KAM PRITAIKYTI, NES PRIETARAI, NEMOKŠIŠKUMAS, DIREKTORIŲ ŽEMOS MORALINĖS NUOSTATOS, PASENUSI ATGYVENUSI MORALĖ IR KITI NEIGIAMI DALYKAI LIETUVOJE TAPO NORMA. AR SUPRANTI, STASĮ, KAD LIETUVOS ATSILIKAMS PAREINA NUO TAMSOS VADOVAUJANČIŲ ŽMONIŲ GALVOSE, NES JŲ NIEKAS NEIŠMOKĖ KAIP REIKA ATSIRINKTI TEISINGĄ SPRENDIMĄ, JIEMS NIEKAS NEPAAIŠKINO, KAS YRA ATSAKOMYBĖ, KAS YRA KOMPETETINGUMAS, KAS YRA MORALĖ, KAS YRA TEISINGUMAS, IR JIE TEBĖRA SU PASENUSIOMIS KOMUNISTINĖMIS IDĖJOMIS, PRASKIESTOMIS “LAISVOS RINKOS” TEORINĖMIS IDĖJOMIS. Kad žmogus kažką sugebėtų padaryti, jis, pirmiausia, turi žinoti, kad tai, ką jis daro yra TEISINGA. Tada jis žino ir kaip atlikti savo darbą.

Povilas       2016-10-27 14:06

Apie utopijas.
Čia vakar kek susikirto du utopinių (tai tik mano nuomonė) idėjų autoriai.
Idėjos gražios , geros ir teisingos, bet… jos ir liks tik idėjomis.
Tačiau ne čia esmė.
Esmė ta, kad idėjų autoriai tvirtai laikosi savo ir kritikuoja svetimąją idėją.
O jei geriau pagalvojus?
Juk nei vienas iš tų dviejų pasiūlymų nėra blogas tiek, kad netgi beviltiškai bandant jį įgyvendinti atsitiktų kažkas blogo.
Aš, būdamas skeptiku, dalinai prisidėjau prie rinkimų boikoto - nėjau į pirmąjį rinkimų turą. Ar man nuo to blogiau? Ar kitiems blogiau?
Graži ir Liudviko mintis. Mielai ją palaikyčiau praktiniu veiksmu, jei būtų galimybė.
Sakysit laiko ir energijos švaistymas?
Galbūt, galbūt…
Bet šitokiu būdu galima susikurti kai ką ypač vertingo. Galima išmokti ir pradėti veikti vieningai kartu. Ir, tikėtina, kažką pasiekti. Tegu ne dabar, o vėliau, kai “susigrosim”.
O taip kaip dabar, kiekvienas ant savo skiedryno tik savo giesmę giedodamas garantuotai kalno nenuversim.
O nuversti reikia. Kalnas/klanas didelis. Pavieniui nenukapstysim.
Todėl gal nebūtina kolegos akyje krislo ieškoti? Gal geriau pagalvoti, kurioj vietoj aš jį galiu palaikyti ir prisidėti prie jo.
Arba bent jau nestabdyti.

Julius Puras       2016-10-27 13:18

“Profesionalų” vyriausybė ateina su Skverneliu priešakyje. Nacionalinės vienybės vyriausybė žlugo. Apie tokias vyriausybes Urbšiui kita karta reikia kalbėti prieš prasidedant rinkimams. Ir tai ne apie vienybe reikia kalbėti bet apie idėjas kurios apjungtu dauguma Lietuvos žmonių ir tik tada būtų pasiekta vienybė.

stasys        2016-10-27 12:55

Reigardui ..toliau eidamas prieisi ta vieta kurioje paprašysi ir darbo iš valstybės bei algu Europiniu. Skamba taip lig gyvenime nebūtum turėjęs nei vienos galimybės to verslo kurti , o jei ne, tai ka pats gali išmanyti apie jo (verslo) vidaus virtuve (aplinka) . Apkaltinti laisvos rinkos koncepcija galima bet kuo , bet jos esmė vizgi yra tie žmonės kurie kuria sau ta verslą ir bando tais pagrindais konkuruoti su išoriniu pasauliu ..o kaip kitaip ta padaryti posovietinio laikotarpio žmogui, kuris nėra matęs gyvo kapitalisto ?..Sugrįžti prie valstybės reguliavimo mechanizmu nesunku , daug sunkiau vėl juos panaikinti ir dar taip kad nesukeltume visuomenėje dar vieno ekonominio kolapso koks buvo 2009-20010 .Reigardai tavo mintys kartais atsiduoda tokia sovietine klejone ..kuria suprasti galima tik kaip Kinijos parėdyta politine santvarka, pusiau tas pusiau anas .Suprantu entuziazmą tavo , bet kai kada reikia ir proto surišant tu idėjų galus .Lietuvos valstybinis bankas gal ir graži įdėja , bet jo struktūrinis efektyvumas bus toks pat kaip ir pas Lietuvos geležinkelius .. Valstybė –valstybėje su nepajudinamais politiniais svertais .O jei rimtai reikia valstybei to nuosavo banko tegul valstybė su verslu kuria per puse , be teisės turėti kontrolini paketą valstybei .Valstybė turi užsiimti tais svarbiais dalykais kurie ir po šiai dienai Lietuvoje reguliuojami senu perrašytu sovietiniu S-nip pagrindu .Verslas gali būti visoks, atitinkamai ir socialiai atsakingas .. ..tai priklauso nuo pačios visuomenės ir jos požiūrio.  Tvarka prasideda nuo tvarkos vidaus stalčiuose ..ir tik vėliau griebiame rašomo stalo viršų .. aliuzija į matomus dalykus .Nereikia kaltinti tu žmonių kurie iš to (savotiško bardako) pasidarė sau pinigą .. tai reiškia kad be ju praturtėto ir pasimokė to dar kažkas ..

Raigerdas        2016-10-27 11:23

Kodėl gerbiamas Liudvikas iškėlė teisingas idėjas? Yra toks dalykas, kaip SOCIUMAS. Tas sociumas turi tam tikrus sluoksnius ir jis susideda iš grupių. Lietuvoje yra nemažai žmonių, kuriems nereikia prabangių baseinų, kur jame plaukiotų šeimininkas su dešimčia ar daugiau savo prostitučių. Lietuvoje yra nemažai žmonių, kurie moka ir gali pasigaminti skaniausius valgius, ir jie neturi jokio noro, perskelti beždžionei kaušą ir pasmaguriauti jos smegenimis. Lietuvoje yra nemažai žmonių, kuriems nereikia smaguriauti pakepinta mergaite-kūdikiu, nes joje daug vitaminų ir mineralinių medžiagų, ką galima padaryti uždaruose kinų restoranuose. Krikščionys turi labai gerą išminties knygą - Bibliją. Bet netgi ja jie nesugeba pasinaudoti. Ten parašyta, kad Kristus pasakė: “Greičiau kupranugaris pralys pro rakto skylutę, nei turtingas pateks į Rojų”. Bet tik labai nedidelis kiekis krikščionių suvokia, kad tai yra tiesa. Tai, ko reikia tiems paprastiems žmonėms? Jiems reikia maisto, jiems reikia gyvenamo ploto, netgi kuklaus gyvenamo ploto ir darbo, švietimo ir kultūros renginių. Taigi, valstybė galėjo pasirūpinti ta dalimi sociumo. Bet šito neįvyko, ir jie buvo atiduoti privačiam sektoriui, kuriame kiekvienas pradeda kovoti už save, ir tokiu būdu dalis žmonių yra sunaikinami pagal džiunglių įstatymus. “Laisvoji rinka” yra skirta tik vienu tikslu: per individų siekius gyventi tik sau yra suardoma valstybė tų pačių gyventojų rankomis ir ji tampa lengvu grobiu be jokio karo gigantiškoms monopolijoms.

Raigerdas >VaiduiVDS       2016-10-27 10:24

Šį kartą VaidasVDS pranoko pats save. Teisingai rašai, žmogau. Parašei gerai, kad nėra net ką pridurti.

Raigerdas        2016-10-27 10:15

Kas pavertė lietuvius tais ANIMALS? Pasakos apie Laisvąją rinką ir, neva, ta “Laisvoji rinka” viską sutvarkys pati. Pažiūrėkite, kas yra TO BIZNIO PRADININKAI? Tai Darius Mockus. Mieli, bet, deja, nupušę Lietuvos politikai, nesugebėdami pasitelkti analitinį protą, net nesuvokia, kad LAISVOJI RINKA YRA VIENAS IŠ PELNINGIAUSIŲ VERSLŲ LIETUVOJE. Ar tas verslas yra sąžiniingas? Ne, tai nesąžiningų vertelgų darbas. Pažiūrėkime į faktus. Štai vienas iš LAISVOSIOS RINKOS PRADININKŲ LIETUVOJE:“1988 m. Vilniaus universiteto (VU) Ekonomikos fakultete baigė industrinio planavimo studijas. Verslą pradėjo, įkurdamas ir vadovaudamas konsultaciniam kooperatyvui „Litas”[1] (vėliau valdomos įmonės buvo apjungtos į „MG Baltic“ koncerną), nuo 1990 m. Nacionalinės prekių biržos AB „Lietuvos birža“ vykdantysis direktorius, 1991–1992 m. „Lietuvos investicija“ prezidentas, nuo 1992 m. investicinės akcinės bendrovės „Investicijos fondas“ valdybos pirmininkas, nuo 1996 m. UAB „Minvista“ direktorius, nuo 2000 m. koncerno „MG Baltic“ (buvusi „Minvista“) direktorius, nuo 2002 m. prezidentas.
Nuo 2004 m. holdingo „MG Baltic Trade“ generalinis direktorius, nuo 2007 m. alkoholio gamybos bendrovės AB „Stumbras” valdybos pirmininkas.
Žurnalo „Veidas“ duomenimis, pagal savo valdomo turto dydį 2002 m. buvo patekęs į turtingiausių Lietuvos žmonių penketuką. „Metų vadybininkas“ (išrinktas žurnalo „Veidas„). „Darbo žvaigždės“ apdovanojimo laureatas (2008 m.)”. Šitas žmogus yra Darius Mockus. Vienas iš Lietuvos laisvosios rinkos instituto įkūrėjų. Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos prezidentas, Lietuvos teniso sąjungos Garbės prezidentas, Lietuvos teniso sąjungos garbės prezidentas, Vilniaus teniso klubo narys. Vilniaus klubo narys. Dalyvavo Tarptautinių prekybos rūmų „ICC Lietuva“ organizuojamuose verslo vizituose į užsienį. Taigi, šitie žmonės pasidarė sau milijardinį verslą tik dėl to, kad KOMUNISTINES MOKYKLAS BAIGĘ POLITIKAI NESUPRANTA ANGLIŠKAI, TODĖL JIEMS APIE LAISVĄJĄ RINKĄ GALI KABINTI ILGESNIUS NEI METRO ILGIO MAKARONUS. “Laisvoji rinka” yra TEORIJA, bet Lietuvoje tie gudrūs verslininkai iškišo ir pardavė ir pardavinėja iki šiol ne kaip TEORIJĄ, o kaip PRAKTIKOJE EGISTUOJANTĮ DALYKĄ. Trumpiau tariant, privatus verslas išdūrė VALDŽIOS IŠTROŠKUSIUS, BET EKONOMIKOJE NESUSIGAUDANČIUS PRIMITYVIUS LIETUVOS POLITIKUS. KODĖL TAIP ĮVYKO? TODĖL, KAD MŪSŲ POLITIKAI, BŪDAMI LABAI ARTIMI SAVO MĄSTYMU TIEMS KOMUNISTINIAMS ANIMALS, NEGALĖJO ATSISPIRTI TOMS VELNIO PAGUNDOMS BŪTI REIKŠMINGI VALDŽIOS KRĖSLUOSE, TURĖTI DAUG PINIGŲ, TURĖTI, GAL BŪT, NE VIENĄ MEILUŽĘ, ILSĖTIS EGZOTIŠKOSE ŠALYSE IR T.T. Ir jų žemi instinktai neatsilaikė prieš tas Vakaruose egzistuojančias GAUSUMO pagundas, nes jie “nusipelnė gyventi geriau”. Todėl Lietuvos turtai buvo pardavinėjami pusvelčiui, t.y., faktiškai be konkurencijos. Jeigu Rokfeleris pardavinėjo vaistus nuo vėžio, sumaišydamas, gal būt, asilo šlapimą su naftos lašais, tai mūsų gudrūs privatininkai pardavė teorines idėjas apie “Laisvąją rinką”. Ir pirko jas ne kas nors kitkas, o mūsų VALSTYBINĖS ĮMONĖS. Patys jie nenori gerti tą myžalą “Laisvoji rinka”, bet pašnekėti apie ją gali net Vytautas Landsbergis. Brr ... Purto mane nuo tokio totalaus bukumo Lietuvoje.

:-(       2016-10-27 10:14

Pirmiausiai pradėkim nuo talkos tikslo.
1. Ar tai kelių į vakarus blokada?
2. Ar tai pilietinės visuomenės išdaužymas?
Galite tęsti.

Aš tikiu,       2016-10-27 10:11

kad valstiečių laimėjimas rinkimuose tai antrojo sąjudžio pradžia. Valstiečiai vykdykit, liaudis jus palaikis. Jeigu reikės kvieskit visus prie seimo išvaikyti nenorinčius dirbti Lietuvai.

Raigerdas        2016-10-27 9:19

Matomai, lietuviai yra apsėsti destruktyvumo. Susidaro įspūdis, kad jų galvose ten yra tik įsiminę žodžiai ir jie tarška kaip robotai be jokios logikos, be jokios prasmės, be jokio žinojimo, kad tai tikrai įmanoma padaryti. Svarbiausia jie pradeda taisyti tą žmogų, kuris pasiūlė gerą idėją, kad su savo kvailom idėjomis būtų neblogesnis, nei tas, kuris pasiūlė. Susidaro įspūdis, kad jiems protas yra ne jų instrumentas, o priešas jiems patiems. Nevardinsiu visas gerbiamo Liudviko pasiūlytas idėjas. Paimkime vieną iš jų: “Atrodo jiems pasaulio pabaiga, jei valstybė turės savo banką ir susigrąžins dalį sunaikintų suverenių valstybės galių bent kiek tvarkyti savo finansus”. Iš tikro, Liudvikas teisus - valstybė turi pilną teisę būti pati rinkos dalyviu ir turi teisę konkuruoti su privačiais bankais. Kodėl šito bijoma? Pirmiausia, bijoma, kad valstybės institucijos yra blogai valdomos ir ten prasideda piktnaudžiavimai. Nei Stalinas, nei dabartinė Kinija nesusitvarko su tais valstybinių įmonių darbuotojais, todėl ten, kas 10 metų maždaug yra sušaudoma po 8 ar kiek ten tūkstančių valstybės tarnautojų. Tačiau šiandien XXI amžius, ir jeigu dramblį galima išmokyti šokti, tai ir valstybės tarnautoją galima išmokyti sąžiningai dirbti tiek visuomenės, tiek tos institucijos naudai. Tokia metodika jau egzistuoja daugiau nei 50 metų ir ji yra efektyviausia pasaulyje, bet jos bijoma, kadangi monopolijos pralošia darbo našumu tokioms institucijoms, naudojančioms šitą metodiką. Iš tikrųjų bankininkai BIJO ŠITOS KONKURENCIJOS IR PADARYS VISKĄ, KAD JOS NEBŪTŲ. Štai jums ir “Laisvoji rinka” tikrovėje. Ko reikia išmokyti valstybės tarnautoją, kad jis dirbtų visuomenės naudai? Tie dalykai buvo naudojami nuo senų senovės. Negaliu rašyti apie šiuos keletą elementų dėl komercinių paslapčių.
Komentatorius Al rašo būdamas neblaiviame stovyje (nebūtinai nuo alkoholio). Jis siūlo kažkokius ūkanotus arabiškų revoliucijų variantus. Sakyk prašau, prof. A. Kirkutis tau irgi kolūkietis? Tai ar tu girtas, ar tu nuo kokio 2-o aukšto vaikystėje nuo kokio nors stogo esi nukritęs ir dabar nebegali atsigauti? Stasio pasiūlymams galima PASIŪLYTI FINANSUOTI VISĄ TAI, KĄ TU SIŪLAI IŠ SAVO KIŠENĖS. Po tokio pasiūlymo finansuoti iš savo kišenės erelis staigiai tampa žvirbliu.

VaidasVDS       2016-10-27 8:53

Diskusijoje tarp buvusio seno gero draugo (liko tik draugu, bet tikrai ne priešu) Juozapo ir Liudviko renkuosi Liudviko pusę.
Rinkimų boikotas yra visiškai naivi ir niekada nepasitvirtinsianti idėja. Nes didžiausia utopija yra tikėtis, kad į rinkimus, turint tiek partijų-maitintojų neateis bent 25 % rinkėjų. Arba kažkokiu mistiniu būdu tai pasiekus, staiga suklestėtų tikroji demokratija ir būtent geriausi tautos atstovai ateitų į valdžią. Nelabai suprantu, iš kur tokia beveik beprotiška idėja šovė Juozapui galvon.
Bet kuri idėja turi dvi puses. Arba ją galima įgyvendinti, arba ne. Ir tai priklauso nuo to, kiek žmonių yra pasirengę paremti tą idėją.
Liudvikas pasiūlė labai teisingą kelią. Kiekvienas Seimo narys turi, būtent, laisvą mandatą. Nors kai kurie Seimo nariai vis tik turi tik partinį mandatą, gautą per sąrašus. Tačiau net ir tokie Seimo nariai gali pereiti į laisvo mandato turėjimą, atsisakydami dirbti savajai partinei nomenklatūrai, o pereidami dirbti pagaliau tautos arba žmonių labui. Ir tokių žmonių vis dar yra tiek konservatorių partijoje ir kiek mažiau socialdemokratų partijoje (reikėjo pažiūrėti šios savaitės Nuogą tiesą...).
Tad šioks toks šansas yra sudaryti nacionalinės vienybės vyriausybę ne tik iš tų pavienių Seimo narių, bet ir iš tų oficialiai įvardintų “blogųjų” partijų, net ir iš tų “didžiųjų” partijų, kurių vadovai raukosi, o eiliniai lyg ir mėtosi. Gal ne iš karto, gal kiek vėliau. Kuo daugiau žmogus mąsto, tuo geresnius sprendimus priima.
Neliesiu šį kartą dvasinės temos, nors tik tikri dvasiniai idealai gali sutelkti žmones įvykdyti net ir visuomenines pertvarkas. Apie tai rašiau ir rašysiu kitose temose, nors dėl to praktiškai išlieku beveik neišgirstas…

stasys        2016-10-27 7:45

Nustebino Liudvikas neslėpsiu, gal tikrai buvau neteisus ji kritiškai vertindamas ..‘tada pardom‘ ..klaidai pasaldinti keletas mano minčių . Esamoje situacijoje viską lemia matematika ir gebėjimas žaisti pokerį ..o tai kad pokerį mėgsta žaisti ir tradicinės partijos rodo kad argumentų yra ir ju pusėje . Performuoti partijas iš vidaus nepavyks ..be keliu atskiru galimu atveju.. kurie didelės įtakos tam nedarys . Liudvikas pamiršta kad mandatu sąlyginai jos turi nedaug, todėl reitingavimas į pirmas gretas išstūmė pačius pačiausius . Ta idėja vystyti galima ..bet reikia žaisti atvira korta ..tik su keliais pataisymais ..Nuošalyje liko Prezidentė ir tai stebina ..Karbauskiui reikia jos palaikymo,.. atmetant visas senas prielaidas ir pasiraukimus . Atvira Karbauskio paviešinta (plačiau pristatoma) pertvarku programa leistu užsitikrinti ir aktyvios visuomenės palaikymą tuo pačiu patraukti D.Grybauskaite savo pūsėn ..taip paspaudžiant dešiniuosius nuolaidoms ..antra nemažiau svarbi detalė galimi pakartotini Seimo priešlaikiniai rinkimai , jei nei viena iš rinkimus laimėjusiu partijų neistengia suformuoti valdančios daugumos tuo pačiu vyriausybės .. Prezidentė tam gali ryžtis ..O tie kas turėjo salyginai surinkę daug gali ir tiek netekti .Revoliucijas galima daryti,  ir jas galima daryti įstatymu numatyta tvarka ..ar to norės Gabrielius ? ar norės rizikuoti tais turimais mandatais ..kaip elgsis šioje situacijoje soc.demai puikus laukas apmastimams ..Skubėti nėra kur ..visi koziriai Karbauskio rankose. Dialogus su partijomis reikia tęsti ..tik komisijas derėjimuisi pakeisti savimi.smile Visuomenė čia svertas Nr. 1. Ir jokiu dviprasmybių kurios jaučiasi Karbauskio kalboje .

Al.       2016-10-27 1:22

Valstiečiai iš tikro yra kolūkiečiai,komunistų giminės. Kita vertus kiek gi galima svaigintis tais pokalbiais virtuvėse ir užrašais po pagalvėmis. Pasinaudokim versklo mokovų klausimu - ką jūs darytumėte jei žinotumėte,kad jums pavyks?  Taigi, elkimės taip, lyg iš tikrųjų būtų sudaromas naujas sąjūdis už Lietuvą. Kiekvienas įneškim kiek pajėgiam, ir gausim tai,ko nusipelnėm. Jei valstiečiai ims trauktis atgal, tiesiog bus išstumti. Neverta graužtis, kad nepasinaudojom proga boikotuoti. Bet būtų apmaudu,jei nepasinaudotume proga susigrąžinti Lietuvą. Panašiai veikė disidentai Tarybų sąjungoj gindami žmogaus teises ir konstituciją,kuriuos valdžia skelbė, bet iš tikro nevykdė.

Raigerdas        2016-10-27 0:18

Esu tiesiog šokiruotas dėl Liudviko Jakimavičiaus labai taiklių pastebėjimų ir gana gerų idėjų. Tai panašu į stebuklą, bet jis realiai įvyko - Liudvikas Jakimavičius tikrai atsibudo. Jo mintys įdomios ir, be abejonės, jos turi vertę. Cituoju:
“Liudvikas     2016-10-26 22:16
Dėl idėjos utopiškumo.
Šiame portale ne sykį buvo diskutuota mintis, kad norint keisti sistemą, reikalinga išeiti iš jos ribų ir lošti ne pagal sistemos siūlomas taisykles. Rinkimai parodė vieną dalyką (ir nereikia apsigauti), kad Lietuva balsavo ne už kokį nors Karbauskį ar Skvirnelį, o prieš įgrisusią ir nebeįgalią partinę sistemą. Vadinasi, yra gautas mandatas tą grebėstą keisti - “permontuoti”. Ir tada, permontavus, ir turint visuomenės palaikymą,kloti visas “puikiąsias” idėjas ant stalo ir pradėti tvarkytis su neišvengiamu sabotažu.
O tas sabotažas jau prasidėjo plačiausiu frontu informaciniame lauyke, kur buvo išleista visa armija liberolinių “išminčių”, aiškinančių apie neįmanomybę išvis nieko keisti. Jokių kitų modelių negali būti, tik liberoliniai, pagaminti Laisvos rinkos institute”. 
Aštriai, gražiai ir tiksliai. Tiesiog super komentaras. Lietuvoje tikrai prasideda dar vienas ATGIMIMAS.

emisarų - politrukų vaisius       2016-10-26 23:48

emisarai - politrukai kalbėdavo, kad reikia balsuoti už paksių arba uspaskichą.
runkeliai ir balsavo.
dabar nebalsavo už paksių ir uspaskichą.
manot, kad emisarų ir politrukų nebeliko?

Julius Puras       2016-10-26 23:24

” kad Lietuva balsavo ne už kokį nors Karbauskį ar Skvirnelį, o prieš įgrisusią” jūs esate euforijoje Liudvikai. Tai yra eilinė sistemos keitimo diskreditacija. Kas buvo užsimojas keisti sistema ir kas buvo nedidele grupe patekes į seima tai Drąsos keles ir daugiau niekas. Karbauskis ir Skvernelis tai Valinskas antrasis geriausiu atveju. O tai Šustauskas antrasis.

Juozapas       2016-10-26 23:16

Liudvikai, Liudvikai…
Kas su Tamsta atsitiko?
Kažkoks nenatūraliai suirzęs.
Ir dar priekaištauji man dėl atžagarumo.
Kas gi čia pas mus atžagarus?
...
Nepulsiu atsikirtinėti.
Kad šiuo metu skirtingai matome dabartinę situaciją tikrai ne tragedija.
Tam šis portalas kažkada ir buvo sumanytas- ginčytis, tartis, įrodinėti, siūlyti.
Viskas gerai.
Tikiu jog Tikslas, apie kurį esame ne kartą kalbėję, mums abiems liko toks koks ir buvo nuo bendravimo istorijos pradžios.

 

Liudvikui ( 22:28)       2016-10-26 23:03

Ką siūlau antitarybinei dienotvarkei?
Pirma- ne visi antitarybiniai darbai yra aptarinėjami viešai.
Antra- idėjų turiu.
Trečia- norint atsirinkti ko pirmiau imtis eilės tvarka reikia didesnio situacijos aiškumo.
Tau jau viskas aišku kas vyksta?
Man dar ne.
O siūlyti milijardą idėjų milijonui galimų versijų yra kiek per keblu.
Ir vargu ar produktyvu.
Kol kas sijoju. Ir rūšiuoju.
Į vieną krūvelę kraunu tai kas byra gausiai.
Tai vadinasi ” Efektinga”.
Į kitą krūvelę kurią pavadinau “Efektyvu” dar netradau ką padėti.
Durni tarp efektinga ir fefektyvu skirtumo nemato.
Aš esu įsitikinęs jog tai be galo skirtingos savokos.
Grįžtant prie antitarybinės darbotvarkės- tiek prieš ” rinkimus” tiek dabar kai urnų turinys tapo “mandatais”, nuveikti galima daug.
Nelygu ką, dėl ko ir kaip darysi.
Tikram antitarybininkui niekada nekyla klausimo- o kuo gi dabar gi čia užsiėmus.
Darbū per akis.
Bet taip pat verta pasisaugoti sistemos režisierių bei artistų manipuliacijų.
Dabartinėje stadijoje kai aistrų ir lūkesčių daug, kai žinai kiek daug burliokinio naxaliavščinos mastymo ir vatos galvose, pravartu likti blaiviam.

Liudvikas Juozapui       2016-10-26 22:58

Jūsų teisė laukti atsakymų su po pagalve pasikištu brangiu balsu. Žinot, jūsų laikysena yra jūsų reikalas, ir nematau kodėl į kažkokius klausimus dar jums turėčiau atsakinėti.

Juozapas---Liudvikui (22:16)       2016-10-26 22:43

Valio. Labai gerai. Baziniai dalykai skamba tikrai patraukliai.
Reikia būti visišku kretinu ar niekšu kad prieštarauti.
Be abejo monopolijas reikia ardyti ir traiškyti.
Ir aš už.
Labai.
Kaip ir dėl Laukinės Rinkės instititiūto.
Visus iš ten tiesiai į Dimitravą vežčiau.
Be teisės į susirašinėjimą.
Tai kur mąstymų nesutapimai?
Ogi skirtingame sisteminių dalykų reikšmių ir veikų metodų savokų pozicionavime.
Taip, tie kurie dalyvavo balsavime gal ir išreiškė tamtikrą protestą prieš Sistemą, taip balsavusieji turi lūkesčių.
Bet laimėjusieji dar niekaip artikuliuotai aiškiai nepadakė ir nesako- ar jie tik “tobulins” bankrutavusį režimą, kas yra iš principo nesąmonė, ar jie tą režimą naikins. Sutik skirtumas didelis ir esminis.
Jeigu tikėtis jog supuvusi Sistema bus griaunama, tai kur demontažo planas, jeigu toks planas yra tai ar jis efektyvus? Na ir svarbiausia:
O kas po to? Kur garantijos ir saugikliai jog Sistema neregeneruosis?
Kol į tokius klausimus atsakymo negausiu, liksiu nepermaldaujamas ir makaronų sau ant ausų savanoriškai nesikabinsiu.
Aš savo balso niekam neatidaviau, todėl skirtingai nei kiti, savo balsą naudoju kaip tinkamas- sakau ką galvoju.

Liudvikas Juozapui       2016-10-26 22:28

Tai aš ir siūlau idėją, bet nematau, ką siūlai pats įtraukti į antitarybinio darbo dienotvarkę. Iš tamstos pusės kažkaip striuka idėjų, o ką daryti?

Juozapas---Liudvikui       2016-10-26 22:18

Apgailestauju jog pasirodžiau atžagarus.
Nesijaučiu pasikeitęs.
Mane labiau stebina kai man į lūpas stengiamasi įdėti tuos teiginius kurių nesu sakęs.
Todėl nepatingėsiu ir “ntąjį” kartą pabandyti patikslinti:
-Nemanau jog dabar reikia sėdėti rankas sudėjus ir nieko nedaryti.
Tiesiog laikau jog neteikia imituoti veiklumo , darant vien dėl darymo,
nemanau jog reikia daryti neapgalvotus dalykus ar tiesiog kvailystes.
- Primygtinai noriu patikinti jog tikrai nesuku galvos dėl neįvykusio boikoto.
Žinpjau, jog šį kartą dar per publika neparuošta tokiam veiksmui. Taip pat nesigailiu ir toliau laikau jog boikoto idėja gera.
- Kategoriškai paneigiu jog rodau ambicijas, tipo kerštauju likimui ar rinkėjams už boikoto nepalaikymą. Tikrai ne, aš ne primityvas ir nesergu manijakaline paranoja. Buvo gera proga boikotui, ta proga iššvaistyta.
Nesivaikau vakarykščio sniego.
-Jokių kašin sudėtų auksinių kiaušinių neżinau. Misliju jog tos vištos kur tokius kiaušus deda dar neišsirito.
- Situacija ” visijietenkažinkokie” nėra neįmanoma. Niekas ir jokia forma logiškai nepaneigė jog tai ką sakau dėl situacijos,yra neįmanoma.
- Kol kas niekas logiškai argumentuotai nepagrindė, tų masiškai pasklidusių lūkesčių dėl valstiečių, realumo.
- Laikausi nuostatos jog Tiesa nenustatoma balsų dauguma.
- Režimą laikau nusikalstamu, t.y. neligetimiu, todėl jo nepripažįstu, logiškai nedalyvauju rinkimų farse - nekolaboruoju.
- Kadangi farsais, butaforijomis netikiu,su chunta nekolaboruoju, vansi turiu visas teises raukytis, šaipytis, replikuoti ir komentuoti režimą ir visus jo apraiškų fragmentus ar šalutinio poveikio reiškinius, o taip pat reikšti savo požiūrį į su režimu kolaboruojančius visa reakcijų skalės apimtimi, priklausomai kiek, kokiu laipsniu atskiras individas ar jų grupė dalyvauja režimo naudai. Manipuliatorių nekenčiu, naivių  šiek tiek gailiuosi.
- Nors “skaitytis” su režimo “legitimumu” neketinu, vienok laikau išmintinga, reikalinga ir teisinga vykdyti antitarybinį darbą, tame tarpe ir rebusų sprendimą.
- Tuo pačiu vien deklaracijomis paramstytą būrimą iš lempos laikau beviltišku užsiėmimu.
- Nors pažiūrų ir vertybių nekaitalioju, esu visada atviras konstruktyvioms ir perspektyvioms idėjoms bei bendradarbiavimui.
- Idėjų ir pats turiu, bet grūdą reikia berti į tinkamą dirvą.
...
Liudvikai, jeigu pasiūlysi kažką konstruktyvaus, visada galime tai apsvarstyti.
Gerus ir išmintingus dalykus palaikau ir palaikysiu.
Kodėl turėčiau elgti kitaip?

 

 

 

 

Liudvikas       2016-10-26 22:16

Dėl idėjos utopiškumo.
Šiame portale ne sykį buvo diskutuota mintis, kad norint keisti sistemą, reikalinga išeiti iš jos ribų ir lošti ne pagal sistemos siūlomas taisykles. Rinkimai parodė vieną dalyką (ir nereikia apsigauti), kad Lietuva balsavo ne už kokį nors Karbauskį ar Skvirnelį, o prieš įgrisusią ir nebeįgalią partinę sistemą. Vadinasi, yra gautas mandatas tą grebėstą keisti - “permontuoti”. Ir tada, permontavus, ir turint visuomenės palaikymą,kloti visas “puikiąsias” idėjas ant stalo ir pradėti tvarkytis su neišvengiamu sabotažu.
O tas sabotažas jau prasidėjo plačiausiu frontu informaciniame lauyke, kur buvo išleista visa armija liberolinių “išminčių”, aiškinančių apie neįmanomybę išvis nieko keisti. Jokių kitų modelių negali būti, tik liberoliniai, pagaminti Laisvos rinkos institute.
O apie valstybinį banką, išvis negali būti net kalbos.  Aiški liberoidinė paranoja, vien išgirdus žodį “Valstybinis”. Ar energetika mūsų ne valstybinė, ar švietimas ir medicina, gamtos apsauga - ne valstybiniai. Atrodo jiems pasaulio pabaiga, jei valstybė turės savo banką ir susigrąžins dalį sunaikintų suverenių valstybės galių bent kiek tvarkyti savo finansus. O ką, gerbiamieji pasiūlysist, kokius saugiklius nuo visiško finansinio kolapso, kai vieną dieną (neduok Dieve) žlugs tas eurozonos Eldoradas? Kokia tokia institucija imsis tvarkyti valstybės finansus - gal koks nors Danske bankas išrašys jums paskolą grabui ir žvakėms su 10 procentų palūkanomis?

Julius Puras       2016-10-26 22:00

Ramybės jums Raigerdai linkiu. O pokalbis apie tai kad Karbauskis su Skverneliu nesugeba prisiimti atsakomybės už savo politine veikla. Ir tai jau nuo pirmos dienos.

Raigerdas       2016-10-26 21:36

Nekreipkite dėmesio į tą Julių Purą. Šitas žmogus yra nelaimingas ir protiškai nesveikas žmogus. Štai pažiūrėkite: “Aš visa ta reikala žiūriu kitaip. Karbauskis su Skverneliu keičia savo nuomones kaip merginos kojnes”.
O vyrai ką? Jie nekeičia kojinių? Tik merginos keičia kojines? Tik labai abejoju, ar Julius Puras yra matęs, kaip tos merginos keičia tas kojines. Nebent per internetą. Todėl jam ir įstrigo tas merginų kojinių keitimas, kadangi bernelis, matomai, “badauja” ir gyvena be merginos. Bet kaltas dėl to Juliaus Puro “bado”, matomai yra Karbauskis ir Skvernelis. Juliau Purai, kreipkis šiuo klausimu į Eligijų Masiulį. Ką gali žinoti, gal jis tau padės.

Julius Puras       2016-10-26 21:34

Žodis vienybė jau buvo kažkur girdėtas. Ar tai kartais ne bandymas atgaivinti jedystva? Įtariu kad tai nujausdamas Jakimavičius ir siūlo koreguoti spektaklio pavadinima.

Kašpirovskis       2016-10-26 21:15

O ho ho, kiek čia puro pripurenta. Net persistengta. Puras yra pats tikriausias lakmusas. Jei tema rimta, jis visados atsiras pirmasis, kad “užpurentų”. “Ustanovka vam, tovarišč Puras. Spokoino, vaši nogi tiežiolyje tiežolyje, vaši ruki okamienieli, vaš jazyk kak iz gliny, i mysli tajut kak snieg i uletajut. Vot i pustiejet, vot i pustiejet, vot i pusto sovsiem - pustota. Spite spokoino, ramybė jums, tovarišč Puras”.

Raigerdas        2016-10-26 21:12

Labai protingas ir labai reikalingas Liudviko Jakimavičiaus pasiūlymas. Jis tikrai realus:“O idėja labai paprasta. Pagal Konstituciją Seimo nario mandatas yra laisvas, o tai reiškia, kad jis balsuoja visų pirma pagal atsakomybę Lietuvai ir sąžinę, o ne pagal partinius reikalavimus, kai jie neatitinka valstybės intereso, – tai siūlo ir sprendimo kelią.
Tad valstiečiai gali toliau ir nebeieškoti sau partnerių, o atėję į Seimą pasiūlyti permontuoti partiniu pagrindu sukurtą nebeveikiantį Seimo konstruktą”.

Julius Puras        2016-10-26 21:12

Taip Liudvikai reikia kažką daryti. Reikia tęsti spektaklį.

Julius Puras       2016-10-26 21:11

Spektaklis pavadinimu profesionalų vyriausybė baigėsi Bet publika reikalauja tęsinio. Tai ir buvo sugalvotas tęsinys nacionalinė vienybės vyriausybė. O Lietuva tuo tarpu toliau ritasi žemyn.

Liudvikas Juozapui       2016-10-26 21:02

Kažkaip neperkandu jūsų ilgo teksto minties. Tai Jūs siūlote nieko nedaryti, nes visi ten kažkokie ne tokie. O kur tada tokie, nelyg “auksiniai” kiaušiniai? Į kokį kašiką sudėti ir kada tas kašikas iš slapčiausios vietos, Jums panorėjus, bus ištrauktas dienos švieson?
Nujaučiu, iš kur toks atžagarias jūsų kalbėjimas. Jūs negalite susitaikyti su apmaudu, kad neįvyko rinkimų boikotas. Taip, boikotas neįvyko, ir tikrovė dabar tokia, kad išrinkta valdžia yra legitymi iki kitų rinkimų. Todėl Vaigauskui ir reikėjo tų 50 procentų balsuotojų, kurie sutiko su nekonstitucinėmis žaidimo taisyklėmis. Atėję balsuoti tokias taisykles legitimavo ir su tuo nori ar nenori reikia skaitytis ir spręsti dabar iškylančius rebusus, o ne raukytis.

Julius Puras       2016-10-26 20:46

Aš visa ta reikala žiūriu kitaip. Karbauskis su Skverneliu keičia savo nuomones kaip merginos kojnes. I rinkimus ėjo su profesionalų vyriausybe. Rinkimuose laimėja daugiausia mandatų jau kalba apie kažkokią tai neaiškia Nacionalinės vienybės vyriausybe.
Toje šviesoje dar kartą pakartosiu kad nei Karbauskis nei Skvernelis niekados rimtai nežiūrėjo į Lietuvos reikalus. Skambius pažadus dalino kaip kad su pagaliu daužė per tuščią kibira.

Juozapas----Liudvikui       2016-10-26 20:27

Sveikas.
Įsiterpsiu- taip, sabotažas yra puikus ginklas ir jis bus panaudotas.
Ir priešnuodžio tam neturi p. Karbauckis.
(Aišku, pirma dar derėtų įsitikinti ar viskas kas vyksta nėra tik spektaklis buratinams.)
Bet tiek to, tarkim darom prielaidą, kad tai ne spektaklis.
Niekaip nematau, kad Tavo (Urbšio?) idėjos nenutorpeduotų. Jeigu norės niekasd nesdutrukdys nutorpeduoti. Be to pats Karbauckis susidegino eilę tiltų.
Nebus jokios Nacionalinės Vienybės daugumos.
Arba bus, bet iškastruotam butaforijos pavidale.
Kas iš to, kad būtina performatuoti.
Apart valstiečių daugiau niekas už tai nebalsuos.
Vat ir viskas.
Nepakaks balsų, vansi tokio statuto pakeitimo nebus.
Ir ką? Kas toliau?
Nieko.
Aš tai žinau ką daryčiau tokioje situacijoje.
Yra būdas. Senas, daug kartų patikrintas.
Vat tik labai abejoju, ar sakyti garsiai.
Nežinau tik ar verta dalinti patarimus tiems politikams kurių tikrumu labai abejoju.
Mat tai ką turiu omenyje dė būdo - tokią situaciją karbauckininkai turėjo numatyti. Ir pasiruošti, padaryti namų darbus.
Nedarė, nenumatė.
Bet apie grandiozinius pokyčius šneka.
Nelabai rimta,mat jeigu elementariems dalykams nepasiruošta, tai kuo padibaigs ponų sermėgių reformos? Kubyyyliaus naktinė reforma gali pasirodyti kaip vaikų žaidimas.
Kol kas iš valstiečių programos ir deklaracijų varva vien fragmentuota eklektika. Vieningo Lietuvos ateities kūrimo plano, panašu, ponai neturi.
Viskas daroma- “a davaj pensijas padidinkim, a davaj šnapsą pabranginkim”.
Padarysim ir pažiūrėsim kas bus.
Su žiurkėmis gal ir galima laboratorijoje taip eksperimentuoti, bet ne su piliečiais, ne su valstybe.
Man visa tai atrodo baisiai mėgėjiškai.
Jokio nuoseklaus metodiškumo, jokio struktūrinio karkaso tie “reformų idėjų” draiskalai neturi.
Aš ne prieš reformas.
Esu radikalesnis už visus karbauckius sukarbauckiukais.
Bet,..
Aš už labai gerai apgalvotas, negrįžtamas ir iš esmės keičiančias padėtį reformas. Už kruopščiai paruoštas, dešimt metų į priekį apskaičiuojant rizikų ir pasekmių variantus.
Todėl visiškai nepasitikiu strykt-pastrykt veikėjais.
Kitas dalykas kuris man žiauriai nepatinka ir kuris neišvengiamai veda tik į blogį- Vadas/Šeimininkas.
Turėjom Landsbergį, turėjom Brazauską, turėjom paksių ir turėjom viktCarą.
Dabar turime Karbauckį.
Kolūkio pirmininko/Šeimininko vaiks, mielas Liudvikai yra užaugintas būti vadu/šeimininku.
Tas auklėjimas yra genuose ir tie genai lenda ir lys į paviršių.
Pradžioj kaip spuogai, vėliau raupų votimis išvirsta.
Aš nebesiginčysiu.
Tai ko neįžiūri dabar, pamatysi “v upor” kai ateis laikas.
Ir duokdie, kad klysčiau.

 

 

 

Julius Puras       2016-10-26 20:13

Idėja pirma pabranginti alkoholį
Idėja antra padaryti valdžios monopolį ant alkoholio.
Idėja trečia sukurti valstybinių vaistinių monopolį.
Tuo idėjos ir baigesi. Toliau kad tai įgyvendinti reiks sukurti nacionalinės vienybės vyriausybe.
Man atrodo kad jūs esate visi švelniai tarent kaip abduja. Jusu sąmonės kažkokioje tai euforijoje.

Svarbu,kad tokios idėjos iškeltos ir svarstomos.       2016-10-26 20:05

Juk visi norim gero.

Julius Puras i Dočys       2016-10-26 20:00

Atsiprašau bet nelabai supratau jūsų pliurpala?

Dočys Purui       2016-10-26 19:42

Jo, neišgelbės. Jei dirva nepaPURENTA, jokia sėkla nesudigs.

Julius Puras       2016-10-26 19:33

Atsiprašau eilini karta už lituanista turėjo būti ką mes dirbsime. Kodėl aš taip sakau nes pas Karbauski kaip išgelbėti Lietuva yra 0 idėjų. Alkoholio paraginimas ir valstybinių vaistinių įsteigimas neišgelbės Lietuvos.

Julius Puras       2016-10-26 19:30

Teisingai talka už didu darba Lietuvai. Bet pala ją mes dirbsime?

Liudvikas Nebeatpažįstančiam       2016-10-26 19:25

Kaip čia tamstai gražiau atsakius (būtų geriau, jei prisistatytum). Taip, yra ne viena, o kelios rizikos su “Partijom maitintojom”. Partijos Maitintojos, vadovaujamos Liberalų, kaip žinia, valdo Vilniaus miestą labai darnioje koalicijoje. Žiežirbų ten nekyla nei dėl vertybių, nei dėl pasidalijimo verslo grupėmis ir zonomis. Panašiai nekiltų ir Seime, atmetus Gabrieliaus reklaminę rinkimų retoriką apie auksinius šaukštus. Jaunuolis dar gyvena pirmojo rinkimų turo vakarėlyje, bet ne apie didvyrius kalba. Gali taip būti, kad būtent Vilniaus koalicijos partijos gali sužaisti labai įdomų žaidimą. Į koaliciją jos neina, o Karbauskiui kviestis mažiukus ir neaiškius - ne fasonas. Tai ir paskaičiuokit, kas išeina? Gali būti, kad teks formuoti mažumos Vyriausybę, ir tuomet vis viena bet kokiam sprendimui teks įjungti tą “beviltiškai naivią utopiją”, Seimo balsavimus darant slaptus.
Kur kas didesnė grėsmė iš Partijų maitintojų laukia vėliau. Jų rankose yra vadyba, ryšiai su verslu, ilgalaikiai įsipareigojimai ir visa kita. Valstiečiai nieko to neturi, ir naujai vyriausybei reikėtų visą tą kamuolį perimti. Gera valia, kaip suprantam, niekas tų ryšių neatiduos. Todėl labai tikėtina (jei Partijos maitintojos į koaliciją neis), kad naujoji “Nacionalinės vienybės” vyriausybė susilauks sabotažo.
Va kodėl tiesiog būtina performatuoti patį koalicijos sudarymo principą į nepartinį.

O tai vis tik       2016-10-26 18:47

ta “nacionalinė vienybė” turėtų būt gi už ką tai , ar prieš ką tai, ar gi ne ? Jei tuos rusus šiuo atveju kiek “išeliminuot”,  tai kas belieka mums tada - tada belieka tik “nacionalinė vienybė” prieš  arba už Briuselį. Negi gali būti ta “nacionalinė vienybė ” aplamai tokia - tipo,  “nacionalinė vienybė” už gėrį ir prieš blogį ir t.t. ir pan. ?

Nebeatpažįstu       2016-10-26 18:17

Joks partinis nerizikuos užsitraukti Partijos Maitintojos rūstybę, nerizikuos nei savo nei šeimos, giminių turimu gerbūviu, šiltomis vietelėmis.
Graži, grażi ir beviltiškai naivi utopija.
Kur dingo įžvalgus, kritiškai ir racionaliai mąstantis Liudvikas?

labai gera idėja !!       2016-10-26 16:24

ir pažadėti tiems, kas jungsis į “talką”:
- jų nelies nei STT nei GP
- ES pinigai jų firmom pirmoj vietoje
- dvigubos algos ir dvigubai daugiau padėjėjų su dvigubom algom
- garantuotas draugų ir giminių įdarbinimas Vyriausybėje
- garantuoti Vyriausybės užsakymai (auksiniai šaukštai ir t.t.)


Rekomenduojame

Nida Vasiliauskaitė. Ko bijote? Jų?

Algimantas Rusteika. Gal pabandom niekur nebebėgti?

Vygantas Malinauskas. Iš tėvų valdžios išlaisvinto vaiko interesas

Vytautas Radžvilas. Nesibaigianti tremties Golgota

Vytautas Sinica. Kas priešina visuomenę?

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Visiškas teisinis nihilizmas

Lietuvos šeimų sąjūdžio pareiškimas: Vienykimės!

Lietuvos Šeimų Sąjūdis: pranešimas dėl birželio 15–16–17 dienomis įvyksiančių protesto akcijų

Ramūnas Aušrotas. Ką reiškia SAM paskelbtas vaikų nuo 12 metų skiepijimo vajus ir manipuliacijos įstatymo tekstu?

Ką šiandien žinome apie tremtis? Dovilo Petkaus pokalbis su prof. Rasa Čepaitiene

Krescencijus Stoškus. Maršas, apnuoginęs realybės absurdą

1941 m. Birželio sukilimo 80-metį pasitinkant. Valdas Vasiliauskas: Idėjinė A. Sniečkaus klaida

Kviečiame į parodą „Pirmasis masinis trėmimas 1941 m. birželio 14–19 d.“

Vidas Rachlevičius. Aš su siaubu laukiu naujų rinkimų

Vaidotas A.Vaičaitis. Šeima, partnerystė ir Civilinis Kodeksas

Vidmantas Valiušaitis. Pasiuntinys, kurio neatpažino. In memoriam Stasys Lozoraitis (1924–1994)

In memoriam Marcelei Kubiliūtei (1898–1963): ar atsirastų Vilniuje paminklas pačiai iškiliausiai Lietuvos Moteriai, Tautos sukilimo dalyvei?

Zigmas Tamakauskas. Atminties išsaugojimo paminklas

Robert P. George. Drąsa, meilė ir pasiaukojimas kovoje už šeimą

Lietuvos advokatūros pergalė prieš STT: slaptų pažymų eros pabaiga?

Pristatome „Šeimų Sąjūdžio“ nuotolinę vaizdo konferenciją apie protesto akciją birželio 15–17 dienomis

Geroji Naujiena: Broliai, seserys, gyvenkime ir mes tikėjimu, ne regėjimu

Rasa Čepaitienė. Jie sako „NE“

Nacionalinis susivienijimas kviečia paminėti Birželio sukilimo 80-metį

Kastytis Braziulis apie jėgos naudojimą prieš parlamentarą: incidentas gali tapti precedentu

Nida Vasiliauskaitė. Kokia būtų TS-LKD ir medijų reakcija, jei tai būtų nutikę Baltarusijoje ar Rusijoje?

„Neredaguota“ pokalbis su istoriku Valdu Rakučiu apie tarpukario Lietuvą iki perversmo

Andrius Švarplys informacinėje laidoje „Proto balsas“: kur dingo tikroji TS-LKD partija ir „konservatizmas“ Lietuvoje?

Kas Nidą Vasiliauskaitę stebina labiau nei žvaigždėtas dangus, kėlęs nuostabą Kantui

Vidmantas Valiušaitis apie Lukašenkos vertą „šventę“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.