Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė

Liudvikas Jakimavičius. Ką reiškia žodis „bėglys (-ė)“?

Tiesos.lt redakcija   2019 m. lapkričio 12 d. 13:13

19     

    

Liudvikas Jakimavičius. Ką reiškia žodis „bėglys (-ė)“?

Užėjus rusams 1940-aisiais, Prezidentas A. Smetona bėgo per sieną į Mozūrus, o po to ir toliau. Bėglys?
Prasidėjus Antrajam Pasauliniam į Lietuvą traukėsi Lenkijos karininkai ir žydai, varomi pogromų baimės. Bėgliai?
Sovietiniai komunistai, Trečias Frontas, jiems prijaučiantis ir NKVD aptarnaujantis kontingentas pakniopstom bėgo į Maskvą, vos tik vokiečiai peržengė Lietuvos TSRS sieną. Bėgliai?

Kokie trys šimtai tūkstančių 1944-aisiais pasitraukė su frontu į DP stovyklas, bėgdami nuo sugrįžtančių sovietų. Bėgliai?
Į mišką irgi pabėgo bėgliai, nes slapstėsi nuo sovietinio „teisingumo“?

Po to dar labai daug kas bėgo per apartas sienas, bėgdami žuvo, arba apie juos nieko nežinome. Bėgliai?
Bėgo, nes norėjo išlikti.

Dabar žodis „bėglė“ linksniuojamas per visą žiniasklaidos plotą, beje, sutirštinant labai negatyvią prasmių konotaciją – esą moteriškė bėgo ne nuo grėsmės, o slapstydamasi nuo keturiasdešimties jai suformuluotų „teisingų“ kaltinimų, iš kurių po JAV teisėsaugos filtro beliko vos keturi. Sakyčiau, labai vertėjo patikrinti, kuo skiriasi lietuviškas teisingumas nuo amerikoniško.

Na, bet visų pirma, kai moteriškė išskrido su savo sūnumi, jai dar nebuvo pareikšti jokie kaltinimai. Ji išskrido visai legaliai, kaip ir pusė milijono Lietuvos piliečių į Norvegijas, Airijas, Ispanijas, Londonus, JAV ir kur tik akys geriau matė. Ar tas milijonas išvažiavusių irgi yra „bėgliai“, Delfi, LRT, „15 min“ ir „Lietuvos ryte“? Gal galėtumėte kartais ir sutramdyti savo isteriškus keršto diskursus, kurie jau toli peržengę padorumo ir nekaltumo prezumpcijos ribas?

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

> Nu jooo       2019-11-15 9:27

O tu norėjai galvą nuoperuoti. Nesuspėjai. Tavo atpildas arti, niekšeli.

Nu jooo       2019-11-14 23:30

Kaltinimai nepareiksti, tik kazko kojas ilgokai operavosi…

ger       2019-11-14 21:56

Štazis tos bylos baigtimi suinteresuotas ASMENIŠKAI. Kažko paniškai bijo ir kvailai išsiduoda. Bet štai yra ir kitas (21:34), raštingesnis už štazį, kuriam irgi s-nėj rūgštu. Galiu atsakyti, nuo ko bėgo: nuo tavęs ir tavo bandos. Kad nesėstų iki gyvos galvos ar bent gyvybę išsaugotų. Ne Neringa sugriovė sau ir šeimai gyvenimą, bet tavo chebrytė, niekšeli. Dar nepastebėjai, kad tavo burtažodžiai šio portalo skaitytojų nebeveikia?

Jei tokia teisi tai ko bėgo?       2019-11-14 20:34

Juk ne bolševikai ją vijosi, kad būtų galima lyginti su A. Smetona, ar kitais tų laikų bėgliais. Pati prisidirbo ir sugriovė sau ir šeimai gyvenimą, o kai kurie ja patikėję vis dar neprisiverčia prisipažinti, kad klydo

O tu, štazi,       2019-11-13 19:05

už ką tupėjai? Nepavyko tiu tiu? Teisė Venckienė?

stasys        2019-11-13 18:06

ah1 ..įdomiai mastote . Taikote apibendrinimą “laiku paspruko” ..čia kaip kišenvagis nepagautas už rankos .. tiu tiu .smile)

ah1       2019-11-13 15:35

niekur N.V nebėgo - nebuvo jai pareikštas nei vienas iš  keturiasdešimties kaltinimų kaip rašoma str., N.V.  nebuvo niekaip apribota judėjimo laisvė ir N.V. nepadarė jokio nusikaltimo išvykdama kaip ir kiti emigrantai, emigruodami nepadarė jokio nusikaltimo. Na o bėgliais,mano supratimu, vadinami tie kuriems buvo suvaržyta judėjimo laisvė, tačiau jie išsilaisvino ir paspruko iš laisvės suvaržymo vietos.

Pedofilas štazis       2019-11-13 13:16

vis dar tebesvajoja, kad Venckienė pasiaukos dėl jo iškrypimo. O ką dar ji turėtų paaukoti be Deimantės? Sūnus jau pilnametis, štaziui lyg ir per didelis. Be to, ir pats Karolis tokiems kriošenoms štaziams jau galėtų užvažiuoti per marmūzę.

stasys        2019-11-13 11:53

Liudvikui niuksas į šoną.. o kada tamstelė pardavė savo ožka ir ėmė lakti ta liberalistini ‚poilo‘, ?? kur dingo žmogus kuriam buvo nesvetima valdžia pavadinti panaudojant ir aštresnį žodį .? Juk N.Venskienė bėgo iš valdžios Olimpo ..kai tapo aišku kad jos partiečiai Seime pabiro kaip žirniai po aslą . Lietuvoje tokio Seimo nario dar nėra buve kurio nebuvimas Seime butu traktuojamas pilnaverčiu darbu už kuri verta butu gauti teisėta atlygį ? o kaip su rinkėjų lūkesčiais Liudvikai ? ar po to bus lengva kitus kritikuoti Seimūnus užtrukusius savose po užsienį „komandiruotėse“ .Bėglė per švelnus žodis Jis nenusako esmės žmogui , kuris metė viską ir išrūko ilgiems metams, o po to dar drįstama pareikšti jog tai norma ..Seimo narui . Jei bijai pasiaukoti nėra ko šiknas trinti į Seimo minkštasuolius.

Kaip čia?       2019-11-12 20:16

  Tai išeitų, kad L. Stankūnaitė - bėglė?

LRT (ne)melas       2019-11-12 19:43

LRT seniai nuolat nenuilstamai kala, kad Lietuva ške yra ten kur yra nors vienas lietuvis. O koks tada tskant dar pabėgimas, jei iš vieno Lietuvos galo nuvažiuoji į kitą!? Visos LRT monikutės, miliūtės ir pumprickaitės turėtų visa gerkle dabar rėkti, kad Neringa ške jokia bėglė, o ramiai ir taikiai buvo Lietuvos dalyje JAV ir tskant akivaizdu - nuo nieko visai nesislapstė! Kas ten, ūmi šizofrenija monikutes ištiko, ar jos pagal seną tradiciją laiką skydinėje leido, o ten elektra netyčia atsiradus buvo… Bet akivaizdu viena, kad advokatams pakanka paimti bet kokį valstybinės televizijos įrašą, ir štai - nepaneigiamas įrodymas, kad Neringa visą laiką buvo Lietuvoje! Ar LRT visą laiką mums melavo?

Apklausa       2019-11-12 18:56

Kas arčiau, presstitučių padorumo ribos ar horizontas?

refuges       2019-11-12 18:45

Juozapas ir Marija nuo gerb. Erodo teisinės valstybės irgi pabėgo į Egiptą.
Ajajai, kaip negražu, nefasonas. Bet ko gi norėt - patvartiniai.
Pasisekė jiems, kad tada dar nebuvo sugalvotos ekstradicijos.

Adamkus        2019-11-12 18:04

irgi buvo bėglys. Tulpė irgi perbėgo nuo Burokevičiaus pas Brazauską.

Jasza       2019-11-12 17:36

Bravo Liudvikai. Puikūs klausimai.

matėme       2019-11-12 15:51

Bet mes matėme ir tikrąją bėglę, bėgusią nuo tautiečių Lemonte. Net apsauga pasimetusi buvo. Tiesa, kaip vėliau paaiškėjo, bendražygiai tą bėglę dar ir prostitute viešai vadino. smile

Džiugina tai,kad likę       2019-11-12 14:25

daug šviesiai mąstančių žmonių,kurie supranta koks susidorojimas vyksta.Čia ir yra ta
V.Nestaikos knygos vaikams motyvais “saulės zuikučių” šviesos ir tiesos armija,kuri nepagaunama ,nenuteisiama,neuždaroma ir nesunaikinama.Ir tai yra nusikaltėlių valdžioje pralaimėjimas.

Nuomonė       2019-11-12 14:13

Labai taikliai parašyta tiesa. Pagarba autoriui.

na taip       2019-11-12 14:12

na taip, viskas teisinga. bet, kaip supratau, paskutineje pastraipoje esantys klausimai yra retoriniai, ar ne? juk net naiviausi zmones nemano, kad i juos bus atsakymai.


Rekomenduojame

Lidžita Kolosauskaitė. Antivakserės laiškas Sveikatos apsaugos ministrui

Algimantas Rusteika. Susiliejam su gamta

Ramūnas Karbauskis. Sužvėrėję, godūs ir pikti

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“ apie demografinę Afrikos bombą

Vinco Kubiliaus reportažas iš Lietuvos laisvės kovotojų atminimo šventės vyskupams Julijonui Steponavičiui ir Vincentui Borisevičiui pagerbti

Roberto de Mattei. Pranciškus pradėjo karą, kuris baigsis Tradicijos triumfu

Nida Vasiliauskaitė. Proga kai ką sužinoti apie protingųjų protą

Vidmantas Valiušaitis. Išdavystės dienos

Ramūnas Karbauskis. Prievartos maniakai

Nida Vasiliauskaitė. Jei dar kam nors tebeatrodo, kad čia viskas – apie virusą ir saugumą, tegul skaito VGTU rektoriaus potvarkį

Česlovas Iškauskas. Veiksmas ir atoveiksmis

Tomas Baranauskas. Apie „tikėjimo mokslu“ mokslines ištakas

Goda Juocevičiūtė. Nujaučiu: kurstomos agresijos priežastis – tautos išrinktieji

Ramūnas Aušrotas. Grybavimo Lietuvoje ypatumai

Vytautas Rubavičius. Kas kaltas? – Klimato kaita…

Kun. Nerijus Pipiras. Dievo tarnas arkivyskupas Julijonas Steponavičius: neperskaitytas laiškas

Nida Vasiliauskaitė. Pandemija ir rinkimai

Dr. Rimas Jankūnas. Ką apie skiepijimo naudą sako susirgimų Covid-19 statistika?

Prancūzai protestuoja prieš naujuosius E. Macrono įvedamus žmogaus laisvių ir teisių suvaržymus

Geroji Naujiena: „Vargas ganovams, kurie pražudo ir išblaško mano kaimenės avis! – Viešpaties žodis“

Audrius Bačiulis. Dešiniosios diktatūros baigiasi demokratija – tai iš esmės dėsnis, kad taip baigtųsi kairiosios diktatūros, istorijoje nerasite

Martynas Katelynas mitinge prie Seimo „Apginkime Lietuvą!“

Nida Vasiliauskaitė  naujojoje „Lapių medžioklėje“: apie Armonaitę, ieškančią, jaunoko kvailoko vyro, kuris atsiduos už 20 eurų MAXIMA čekį

Margaritos Starkevičiūtės kreipimasis į prezidentą Gitaną Nausėdą: piliečių pasitikėjimą praradę vadovai turi atsistatydinti arba būna atstatydinti

Vytautas Rubavičius. Baltarusijos galvosūkis; geopolitika Lietuvai

Algimantas Rusteika. Rudens finalas artėja

Sekmadienį įvyks paskutiniojo mirties bausme nubausto partizano Pranciškaus Prusaičio–Lapės laidotuvės

Liepos 17 d. kviečiame į mons. A. Svarinsko Mūšios Didžiosios Kovos apygardos partizanų parką pagerbti arkiv. J. Steponavičių ir vysk. V.  Borisevičių

Vytautas Sinica. Kas galėtų suabejoti…

Vytautas Sinica. Žalimas prieš Konstituciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.