Kiti regionai

Liudvikas Jakimavičius. Įdomus faktas

Tiesos.lt redakcija   2020 m. sausio 10 d. 10:46

6     

    

Liudvikas Jakimavičius. Įdomus faktas

Iš visų karo fronto žinių srauto vienas šiandien mane labiausiai nustebino, kad mūsų kariams, tarnaujantiems sąjungininkų bazėje Bagdade, prieš septynias valandas iki Irano raketų atakos buvo duotas įsakymas kraustytis į kitą vietą. Tikriausiai ir visiems kitiems. Jokia pasaulio žiniasklaida nešneka, kad Irano ataka galėjo būti žinoma iš anksto, tad karinis bazės kontingentas, logiška, galėjo būti evakuotas, ir todėl nepatyrė gyvybių aukų. Nutekinti informaciją apie būsimą ataką – tikrai ne Irano interesas, nes jų supratimu kerštas nebus kerštas, kol kankinio pralietas kraujas nebus nuplautas „žudiko“ krauju. Todėl neįtikėtina, kad būtų buvęs koks nors išankstinis susitarimas ir bendras konspiratyvinis scenarijus tarp konfrontuojančių šalių.
Linksmiau pasižiūrėjus į visą šią painią peripetiją, – o gal klausimą sprendė agentas 007 ?

Karybos istorijoje šiandien įvyko beprecedentinis nuotykis, vertas karo istoriko plunksnos. Jame be galo daug intrigos ir paslapties.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

komentaras       2020-01-10 15:24

Nutekinti informaciją “ne Irano interesas” būtų tada, jeigu jie iš tikrųjų ruoštųsi karui. Bet matyt Irane nėra visai vieni durniai.
Jie iš tikrųjų pranešė Irakui, kurie pranešė amerikiečiams, ir galiausiai atėjo ir iki lietuvių. Tada paleido raketas, ir dar specialiai netaikliai. Cnn buvo vienas reportažas, kur svarstė, kodėl raketa nulėkė į vidurį smėlynų. O pas save pranešė, kad tos atakos dėka jie nukovė 80 amerikiečių. Be to, po atakos, 3 skirtingais neoficialiais kanalais pranešė Amerikai, kad jei Amerika nieko nedarys, tai tuo ir baigsis. Šveicarai patvirtino, kad jie buvo vienu iš tų kanalų.
Žodžiu Iranas išsigando. O visas šitas dalykas padarytas tam, kad išsaugotų veidą pas save šalies viduje.

Jules       2020-01-10 15:02

Nepritarti p.Prašaliečiui čia būtų tiesiog nelogiška ir laisvanoriška savikompromitacija. Gal p.Prašalietis nebaigęs VU ar Kapsukės, kad taip logiškai mąsto? Gal kokį KPI ar Medicinkę arba Muzikos akademiją ar konservatoriją, ką manote? VDU tai nepasiekiama, deja.

Prašalietis       2020-01-10 14:27

“Jokia pasaulio žiniasklaida nešneka, kad Irano ataka galėjo būti žinoma iš anksto”....“Nutekinti informaciją apie būsimą ataką – tikrai ne Irano interesas”.... Lietuvos kariuomenės profesionalūs “karybos specai”, matomai, kartu su NATO taip pat “smarkiai mąsto”, ką Irano padaryta raketinė JAV karinių bazių Irake ataka “galėtų reikšti”...JAV korespondentai kažką trumpai nerišlaus šia tema sublevyzgojo. Trumpas taip pat, po šios atakos atsipeikėjęs, trumpai patrioskė, kokie yra šaunūs ir nuostabūs šiandiena Iranui vadovaujantys vadovai ir kaip jie nusipelno gyventi labai gerai, kaip reikia JAV ir Iranui sėstis derėtis “dėl šaunių dalykų”. Esant tokio “aukšto intelektualinio lygio” karo kalboms, išsivaikščiojusio ir prasigėrusio lietuviško kaimo karo strategas, rimtai apgalvojęs matytus ir girdėtus šia tema dalykus, pakrapštęs savo apskretusią plikę, prie krūminės butelio gali pasakyti: Šaunūs yra persai darantys “chodus”, kurių niekas nesupranta.Štai ką reiškia turėti nacijai 3000 metų valstybingumo ir civilizacijos istoriją. Suveikė taip, kad nei civilizuoti vakarai, nei prie civilizuotų vakarų ir NATO “prisimastyrinusi"Lietuva nesupranta kas čia buvo Irano per karinis, politinis ar dar neatrasto karinio pavadinimo"chodas”. Tiesa, tvarte mėžiant, kaimo karo strategui šmėstelėjo mintis, kuria kaip tikram “tautiniam patriotui” būtina"slaptai” pasidalinti su Karobliu ir kitais"tautiniais patriotais, kurie yra neabejingi Lietuvos kariuomenės vykdomai"geopolitinei karinei misijai”. Ar čia tik nebus taip, kaip buvo su Sirijoje numuštu Rusijos naikintuvu. Po kurio Turkija pasidarė Rusijos sėbru, nebijančiu net vyresnio brolio JAV. Ar nebus dabar taip, kad po šio Irano “karinio chodo” JAV bus pradžioje išmėžta iš Irako su visomis bazėmis ir su visais 15 Lietuvos kariuomenės karžygių, ir Irakas pasidarys Irano sėbras. O vėliau JAV karo galiūnams teks “taikiai ir be karių netekčių” skubiai išvykti ir iš kitų šiitinių regiono šalių.

Zenonas       2020-01-10 13:36

O lėktuvą numušė trečia tarnyba - našy.

Kodėl tada       2020-01-10 12:58

numuštas lėktuvas?

stasys        2020-01-10 11:07

Tokia praktika plačiai ir šiandiena naudojama Sirijoje ..Amerikiečiai kelios valandos iki smūgio perspėja Rusus kad tame regiono ruože butu švaru ir saulėta ir pagal galimybes butu patraukti iš ten visai patarėjai su taikdariais instruktoriais . Kelios valandos iki smūgio apie tai žinojo ir Irako valdžios institucijos . Kaip žinia visada danguje yra akys kuriu mes nematome o jos žvelgia ..matyt pasiruošimo darbai nebuvo tiek gerai paslėpti , o veiksmas vyko diena .


Rekomenduojame

Algimantas Rusteika. Apie karą, kurio nebus

Nuo bačkos. Andrius Navickas, vienas iš naujojo Partnerystės įstatymo autorių – apie krikščionybę, meilę ir naujuosius inkvizitorius

Ramūnas Aušrotas. Pora pastabų dėl koalicijos partnerių (!) rengiamo Partnerystės įstatymo projekto

Nida Vasiliauskaitė. Ką atsakyti žmogui, kuris yra „pasiryžęs aukoti dalį savo laisvės vardan bendro gėrio“?

Vytauto Sinicos pozicija LRT diskusijoje su Tomu Vytautu Raskevičiumi dėl vienalytės partnerystės projekto

Gertrūda Jolanta Juchno SF. Reikia dalyvauti, nes jei nepaprašysime atsižvelgti į Tautą, kito Maršo jau nebebus

Replika. Romualdas Žekas. Rafinuotas bandymas apgauti

„Neredaguota“ pokalbis su Nida Vasiliauskaite. Žmonių balsas

Dėl pasisakymų organizatorių vardu: „Didžiojo Šeimos Gynimo Maršo 2021“ organizacinės grupės pranešimas žiniasklaidai

Iš skaitytojų pašto. Pranas Kaladė apie Laisvę ir „laisvę“

Paulas Stametsas: Išgydo net vėžį – nepažintas grybų pasaulis

Kardinolas S. Tamkevičius palaiko „Šeimų maršo“ idėją: „Ginant principines vertybes Bažnyčia stovės mūru“. Kunigų R. Grigo ir A. Valkausko pozicija

Andrius Švarplys. Į ką lyties ir diskriminacijos nęsamonės perdaro Ameriką: gimsta naujoji CŽV

Herta Burbė apie „galimybes“: vasarą paplūdimyje

Vytautas Sinica. Bažnyčia draudžia katalikams balsuoti už partnerystę (ir A. Navickas tą žino)

Brolio Arūno Peškaičio žinia: Pranciškonų ordinas draudžia broliui Pauliui Vaineikiui dalyvauti Šeimų gynimo marše (papildyta)

Nuo bačkos. Andrius Navickas: Taip, aš palaikau Partnerystės įstatymo priėmimą

Kastytis Braziulis. Ar pritariu šeimų maršui? Taip, be abejo, nes…

Nida Vasiliauskaitė. Klausiate, ką daryti? Paklauskite piliečių

Jarūnė Rimavičė. Atsakymai į klausimą, nuo ko ginama tradicinė šeima Lietuvoje

Andrius Švarplys. Pagaliau yra alternatyva „Dviračio Žynioms“

Romualdas Žekas. Lavono gaivinimas

Jolanta Blažytė. Aūūū, Greta!!! Kur tavo „How dare you?“

Nida Vasiliauskaitė. Dabar išties pabūsiu – pirmą kartą – radikalu

Papunkčiui. Vytautas Sinica apie elitizmą

Vidas Rachlevičius. Dvi šalys nesitaiksto su Kinijos užmačiomis Pietų Kinijos jūroje – koks bus šios atsakas?

Vytautas Radžvilas. Klausimai maršo išvakarėse

„Neredaguota“ pokalbis su Adu Jakubausku apie istoriją ir politiką

Kunigas Arnoldas Valkauskas: pilietinių iniciatyvų reikia, kad valdžia neužmigtų

Gerovės valstybė? Antanas Buračas palygino

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.