Dienos aktualija, Demokratija ir valdymas, Žmogaus teisės, Piliečių akcijos ir iniciatyvos, Bažnyčios socialinis mokymas

Lietuvos Vyskupų Konferencija dėl „Didžiojo šeimos gynimo maršo“

Tiesos.lt redakcija   2021 m. balandžio 23 d. 23:51

18     

    

Lietuvos Vyskupų Konferencija dėl „Didžiojo šeimos gynimo maršo“

Jūsų dėmesiui siūlome Lietuvos Vyskupų Konferencijos (toliau – LVK) paskelbtą atsakymą į žiniasklaidos klausimus, ar Vilniaus ir Kauno vyskupai ketina dalyvauti gegužės 15 d. numatytame „Didžiajame šeimos gynimo marše 2021“.

2021 m. balandžio 23 d.

Atsiliepdami į gautas žiniasklaidos užklausas dėl „Didžiojo šeimos gynimo maršo“, primename, kad Bažnyčia nuosekliai rūpinasi šeima ir ją remia. Bažnyčiai svarbi ne tik šeimos institucija apskritai, bet ir kiekviena konkreti šeima, nes šeimos gerovė yra vienas iš kertinių Bažnyčios misijos uždavinių bei esminių siekinių ne tik Bažnyčiai, bet ir visai visuomenei. Šeima – darnios ir laimingos visuomenės gyvavimo sąlyga.

Puoselėjant šeimos vertybes ir saugant šeimos institutą, skatiname tokį visuomenės narių bendradarbiavimą, kuris leistų rūpintis mūsų šeimomis bei kurtų sąlygas jų gerovei nenaudojant neapykantos kalbos ar užuominų į bet kokio – fizinio ar psichologinio – smurto naudojimą. Siekdami šeimos gerovės atpažinkime, jog nepaisant skirtingų įsitikinimų ar pažiūrų, kiekvieno visuomenės nario santykiai su kitu turi būti grindžiami abipuse pagarba ir artimo meile.

Informuojame, kad kvietimus į aukščiau minėtą renginį gavę Vilniaus ir Kauno arkivyskupai jame dalyvauti neketina. Bažnyčia ir toliau nenuilsdama dės visas pastangas, kad mūsų šeimos liktų saugios ir galėtų netrukdomos gyventi, atsiliepdamos į savo pašaukimą.

lvk.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

tai       2021-05-2 9:51

Gružas geriausiai įsipaišo visokiuose keleliuose greta “Dėdulės”, “Magnolijos”. O amžinatilsis Julijonas Steponavičius turbūt būtų ėjęs su žmonėmis, nes jis čia gyveno su jais visą gyvenimą, o ne amerikose

Kaip       2021-04-25 19:53

su žodžiais,kurie nevirsta kūnu?

tiek       2021-04-25 16:26

klerikalai visad palaikys stipriojo , valdžios pusę. Visuomenė gi stojo ginti savo gyvybinio intereso suprasdama ,kad leidus laisvai kėsintis į valstybės pagrindą - vyro ir moters kuriamą šeimą , plaunami valstybės pamatai. Tad koks čia gali būti kompromisas,kas jiems davė teisę kelti visuomenei sąlygas šiuo klausimu(” nenaudojant neapykantos kalbos ar užuominų į bet kokio – fizinio ar psichologinio – smurto naudojimą” . Šitai vyskupai turėtų pirmiausia pasiūlyti tiesioginiams vyro ir moters šeimos oponentams.Ten tos “neapykantos kalbos” , ir siūlymų su jais nesutinkančią visuomenės daugumą bausti net laisvės atėmimo bausmėmis teikiant ta linkme atitinkamus įstatymus )

Pasvarstymai apie "neapykantos kalbą"       2021-04-25 10:47

Kristus kalbėjo ir tai, kas labai nepatiko žydų kunigams ir visokio plauko tuometiniams ištvirkėliams, taigi naudojo taip pat ir „neapykantos kalbą“. Šiuolaikiniai Bažnyčios hierarchai žada nenaudoti „neapykantos kalbos“ ir kalbės tik tai, kas neužgaus LGBT-istus ir kitokių ydų turinčius žmones? Tačiau argi tokia pozicija nesilpnins dorovės ir tuo pačiu prigimtinės šeimos… Todėl manau, kad vidurio dorovės klausimuose negali būti. Čia kalti tik tie, kuriems nepatinka tiesa ir tuo pačiu piktinasi tais, kurie skleidžia tiesą.

Subtilu       2021-04-24 20:00

Man irgi kyla įtarimų dėl maršo, kai labai gerą mintį išnaudoja neaiškios kilmės organizatoriai. Įdomu, kur bus organizatoriai, kai seimas priiminės pidarų patnerystės įstatymą. Gražulis greičiausiai pavėluos iš Kauno atvažiuoti.

Bažnyčia išsisuko su įprastu “vokrug do okolo”. Panašiai ir Krsitus išsisukdavo, kaip pavyzdžiui: “kas be nuodėmės, tegul meta į mane akmenį” arba “kas priklauso Dievui yra Dievo, kas priklauso ciesoriui yra ciesoriaus” ir t.t.

Br. Paulius Vaineikis       2021-04-24 19:22

Sutinku, kad Artūro Orlausko retorika užgauli, bet juk jis HUMORISTAS! Juokdariai vieninteliai valstybės rūmuose turėjo teisę sakyti tiesą nesilaikant retorikos taisyklių. Aišku, būdavo atvejų, kad ir juos nužudydavo.
Kažkaip niekam neužkliuvo, kad jau daugiau kaip pusmetį leftistiniai seimo nariai, ministrai tyčiojasi, užgaulioja Lietuvos piliečius, tradicines šeimas, tvirkina vaikus per LRT, meluoja, gasdina baudomis ir represijomis, kiršina tautą, vadina mus gyvuliais ir kitokiais epitetais… Tačiau ministrai ir seimūnai nėra nei komikai, nei klounai ir jiems GALIMA?!
Maršo organizatoriai tai paprasti eiliniai žmonės, kurie nebeapsikentę daroma NETEISYBE, patys ryžosi gelbėti Lietuvą taip kaip moka ir nereikalaukit iš jų “korektiškos” retorikos.
Tauta bei didžioji krikščionių dalis Lietuvoje tikėjosi iš Lietuvos vyskupų KONKREČIŲ ŽINGSNIŲ užkirsti kelią laisvės/lgbt ir kai kurių TS-KD narių vedamai iškrypėliškai politikai, bet išskyrus mandagius “mes nesutinkam”, “mes nepalaikom” ir pan. nieko daugiau ir nesulaukė. Prireikė skandalų, kad atsibustų. Ačiū jiems, kad mane palaikė ir neleido sudraskyti lgbt’šnikams.
Reikėtų truputį pakoreguoti ir Vysk.Gintaro Grušo pristatymą “visi” vyskupai.
Ne visi, bet tik jis nori išlikti “politiškai korektiškas”. Vysk.Kęstutis būtų dalyvavęs, jei tik Vilnius būtų įsileidęs. Manau ir daugiau vyskupų ypač žemaičiai mielai atvyktų ir šią sunkią ŠEIMOMS valandą ir dalyvautų, tiek Vingio parke, tiek eitynėse per Vilnių.
Nes JIE - TIKRIEJI GANYTOJAI, kurie už savo avis guldo gyvybes ir nekreipia dėmesio kaip mandagiai ar atžagariai avys šaukia…

trumpai       2021-04-24 16:31

KGB įsiskverbimas į dvasininkiją nebuvo stiprus. Tie skaičiai nėra labai dideli, nes užverbuoti pavyko apie 10 proc. dvasininkų, tačiau reikia pripažinti, kad maždaug nuo 7 dešimtmečio pradžios dauguma jų užėmė vadovaujančius Lietuvos katalikų bažnyčios postus.

Užverbuoti kunigai, daugiausiai hierarchai, 8-9 dešimtmetyje gana dažnai galėjo išvykti į vakarų šalis, Vatikaną, JAV, buvo siekta, kad jie darytų įtaką išeivijos sluoksniams, Vatikano kurijoje siekti, kad ten būtų priimami rėžimui naudingi sprendimai.

trumpai       2021-04-24 16:19

Sovietmeciu buvo kunigas Svarinskas. Jis butu dalyvaves. Deja, tarp kunigu buvo ir tokiu, kurie KGB dirbo. Cia girdejome ju zodi.

T0mas J.       2021-04-24 16:02

Lietuvos Vyskupų Konferencija apie Šeimų Maršą pranešė, jog “Vilniaus ir Kauno arkivyskupai jame dalyvauti neketina”.
G.Grušas ir LLRI Tarybos narys K.Kėvalas Marše nedalyvaus. Bet be šių dviejų, Vyskupų Konferencijoje yra dar 7 nariai, ir dar turim 7-is vyskupus emeritus. Atkreipiu dėmesį, kad apie jų nuomonę oficialiame Vyskupų Konferencijos pranešime NIEKO nepasakyta smile
Gal 14 vyskupų dalyvaus Šeimų Marše? O Grušas su Kėvalu ir toliau nuolankiai tarnaus valdžiai ir tiems, kieno pinigais dabartiniai valdantieji į valdžią atėjo..

Puslapis       2021-04-24 12:21

Mindaugas Puidokas
Forwarded from
Netikėtas Posūkis
Panaudokite priešininko jėgą prieš jį patį
Humanitarinės technologijos: strateginė nesmurtinė kova, 2013


“Remiantis M.K Gandhi teorija, smurtas tik gimdo smurtą, tuo tarpu nesmurtaudamas nutraukiate šią žiaurią spiralę.

„Satyagraha“ grindžiamas noru neprievartos būdu (ahimsa) paveikti oponento sprendimą ir sąžinę, bei norą iškęsti skausmą ir kančią. #vakcinacija #PSYOP

Svarbus šio mokymo elementas yra vengti sąveikos su valdžia suvereno nustatytomis formomis.

M.K pasekėjai Gandhi atsisakė pirkti britų prekes, gauti vyriausybės vardus ir apdovanojimus, būti civilinėje ir karinėje tarnyboje, boikotuoti mokyklas ir administracines įstaigas, tuo pačiu sukurdamas alternatyvias socialines struktūras.

Pavyzdys buvo pats Mahatma, kuris 1920 m. grąžino karaliui atlygį už dalyvavimą karuose Pietų Afrikoje, o po ketverių metų protestavo prieš jo greitą paleidimą iš kalėjimo, nenorėdamas vyriausybės palaikymo. #Signatarai #Nendre #JAV #STT

1983 m. G. Sharp Harvardouniversiteto Tarptautinių reikalų centre sukūrė nesmurtinių veiksmų programą. Pirmieji jo tyrimai buvo sutelkti į galimybes pritaikyti Rytų Europos gyventojų pilietinio nepaklusnumo taktiką invazijos Varšuvos pakto organizacijos ginkluotųjų pajėgų atveju.
Daugiau - https://t.me/s/MindaugasPuidokas

Aūūū       2021-04-24 12:10

Kur organizatorių pasiaiškinimas dėl kovo 8-osios???

Vilnietis       2021-04-24 10:49

Daugiau neisiu į bažnyčią. SUDIEVU. Tai kam jie tarnauja, kas juos nupirko.

Justas       2021-04-24 10:18

 
LVK: „Puoselėjant šeimos vertybes ir saugant šeimos institutą, skatiname tokį visuomenės narių bendradarbiavimą, kuris leistų rūpintis mūsų šeimomis bei kurtų sąlygas jų gerovei nenaudojant neapykantos kalbos ar užuominų į bet kokio – fizinio ar psichologinio – smurto naudojimą.”
Taigi gaunasi, kad neteigsite, jog homoseksualizmas yra iškrypimas, tiksliau, kad homoseksualizmas yra nuodėmingas, nes tai žeidžia LGBT bendruomenę…

Tesė       2021-04-24 10:11

Iš tikro tegu arkivyskupai geriau jau neina, nes, ko gero, imtų ten karštai įkalbinėti, o gal net ir lieptų skiepytis…

Gojus       2021-04-24 9:02

Tai tikriausiai nedalyvaus dėl svarbių (pateisinamų) priežasčių.

Ger žinia       2021-04-24 8:34

Tik, ką per „Marijos“ radiją, tiesioginėje laidoje „Klausk drąsiai“, kunigas Vytautas Brilius, atsakydamas į klausimą dėl dalyvavimo „Didžiajame šeimos gynimo marše 2021″ atsakė, kad šis renginys yra legalus ir saugus, tad jame su savo tauta dalyvaus ir kunigai.

Pasirinkimas       2021-04-24 7:54

Pasirinktas kelias stovėti po medžiu…

kaip rašė poetė:       2021-04-24 7:30

ŽYGIAIS, O NE ŽODŽIAIS MES TĖVYNĘ MYLIM.
Vyskupai melsis, o jūs eikite?? Vyskupai, kunigai, jei nenorite melstis apytuštėse bažnyčiose, stokite į gretą kartu su „Didžiuoju šeimos gynimo maršu“. Būkite, dalyvaukite KARTU su TAUTA. Ir Tauta atsidėkos Bažnyčiai, kad sunkiu Tautai, Lietuvai metu, buvote kartu. L.


Rekomenduojame

Andrius Martinkus. Ką liudija dainos „Kelkis, Lietuva!“ gimimas?

Karolinska (Švedija) ligoninė nebetaikys hormoninio lyties keitimo metodo vaikams

Lina Dūdaitė-Kralikienė. Kai priežastys painiojamos su pasekmėmis, arba Kaip grąžinti valstybę prie ‘res publica’

Eligijaus Masiulio bylos penkmečiui artėjant Dovilas Petkus klausia: ar Tauta gali tikėtis atomazgos, aiškumo ir teisingumo?

Algimantas Rusteika. Apie karą, kurio nebus

Nuo bačkos. Andrius Navickas, vienas iš naujojo Partnerystės įstatymo autorių – apie krikščionybę, meilę ir naujuosius inkvizitorius

Ramūnas Aušrotas. Pora pastabų dėl koalicijos partnerių (!) rengiamo Partnerystės įstatymo projekto

Nida Vasiliauskaitė. Ką atsakyti žmogui, kuris yra „pasiryžęs aukoti dalį savo laisvės vardan bendro gėrio“?

Vytauto Sinicos pozicija LRT diskusijoje su Tomu Vytautu Raskevičiumi dėl vienalytės partnerystės projekto

Gertrūda Jolanta Juchno SF. Reikia dalyvauti, nes jei nepaprašysime atsižvelgti į Tautą, kito Maršo jau nebebus

Replika. Romualdas Žekas. Rafinuotas bandymas apgauti

„Neredaguota“ pokalbis su Nida Vasiliauskaite. Žmonių balsas

Dėl pasisakymų organizatorių vardu: „Didžiojo Šeimos Gynimo Maršo 2021“ organizacinės grupės pranešimas žiniasklaidai

Iš skaitytojų pašto. Pranas Kaladė apie Laisvę ir „laisvę“

Paulas Stametsas: Išgydo net vėžį – nepažintas grybų pasaulis

Kardinolas S. Tamkevičius palaiko „Šeimų maršo“ idėją: „Ginant principines vertybes Bažnyčia stovės mūru“. Kunigų R. Grigo ir A. Valkausko pozicija

Andrius Švarplys. Į ką lyties ir diskriminacijos nęsamonės perdaro Ameriką: gimsta naujoji CŽV

Herta Burbė apie „galimybes“: vasarą paplūdimyje

Vytautas Sinica. Bažnyčia draudžia katalikams balsuoti už partnerystę (ir A. Navickas tą žino)

Brolio Arūno Peškaičio žinia: Pranciškonų ordinas draudžia broliui Pauliui Vaineikiui dalyvauti Šeimų gynimo marše (papildyta)

Nuo bačkos. Andrius Navickas: Taip, aš palaikau Partnerystės įstatymo priėmimą

Kastytis Braziulis. Ar pritariu šeimų maršui? Taip, be abejo, nes…

Nida Vasiliauskaitė. Klausiate, ką daryti? Paklauskite piliečių

Jarūnė Rimavičė. Atsakymai į klausimą, nuo ko ginama tradicinė šeima Lietuvoje

Andrius Švarplys. Pagaliau yra alternatyva „Dviračio Žynioms“

Romualdas Žekas. Lavono gaivinimas

Jolanta Blažytė. Aūūū, Greta!!! Kur tavo „How dare you?“

Nida Vasiliauskaitė. Dabar išties pabūsiu – pirmą kartą – radikalu

Papunkčiui. Vytautas Sinica apie elitizmą

Vidas Rachlevičius. Dvi šalys nesitaiksto su Kinijos užmačiomis Pietų Kinijos jūroje – koks bus šios atsakas?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.