Dienos aktualija, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas, Bažnyčios socialinis mokymas, Krikščionių pilietinis veikimas

Lietuvos tradicinių krikščioniškųjų bendrijų kreipimasis: Nepritariame partnerystei ir Stambulo konvencijai

Tiesos.lt siūlo   2021 m. kovo 9 d. 23:35

18     

    

Lietuvos tradicinių krikščioniškųjų bendrijų kreipimasis: Nepritariame partnerystei ir Stambulo konvencijai

Lietuvos tradicinių krikščioniškųjų bendrijų kreipimasis

Vilnius, 2021 m. kovo 9 d.

Mes, Lietuvos tradicinių krikščioniškųjų bendrijų atstovai, tikime, kad žmogus yra sukurtas pagal Dievo paveikslą ir apdovanotas prigimtiniu orumu. Dėl šio prigimtinio orumo kiekvienas žmogus – ir vyras, ir moteris – turi būti gerbiamas. Krikščioniškosios bendruomenės kviečia visus atpažinti Kūrėjo paveikslą kiekviename žmoguje, gerbti prigimtines žmogaus teises bei daryti visa, kas įmanoma, kad žmogaus orumas nebūtų temdomas smurto. Pastaruoju metu susirūpinimą kelia kai kurios teisėkūros iniciatyvos, kurios bando neigti žmogaus prigimtį ir kelia pavojų visuomenės bendrajam gėriui. Ypač didelį susirūpinimą kelia siūlymai ratifikuoti vadinamąją Stambulo konvenciją ir įteisinti partnerystę.

Bet kokia smurto – taip pat ir smurto prieš moteris – forma yra nepateisinama. Ne kartą atkreiptas dėmesys, jog Stambulo konvencija iš esmės tik atkartoja Lietuvos Respublikos teisėje jau įtvirtintas nuostatas, tad šios konvencijos ratifikavimas nepadėtų sumažinti smurto apraiškų, bet sukurtų kitų rimtų problemų. Esame įsitikinę, kad reikia palaikyti ne problemišką Stambulo konvenciją, bet visas priemones, leisiančias realiai įgyvendinti, o jei reikia – papildyti jau egzistuojančias Lietuvos teisės normas, numatančias smurto prieš moteris prevenciją ir užkardymą.

Kova su smurtu neturėtų būti vykdoma primetant visai visuomenei išankstines ideologines nuostatas ir supriešinant vyrus ir moteris. Prigimtiniai vyrų ir moterų skirtumai nėra spręstina problema, bet duotybė, kuria remiasi šeima ir visuomenė ir kuri atlieka esminį vaidmenį puoselėjant visos visuomenės bendrąjį gėrį, užtikrinant jos tvarumą bei ateitį.

Visuomenė yra praturtinama ne tuomet, kai ignoruojami vyrų ir moterų prigimtiniai skirtumai, bet tada, kai leidžiama ir padedama reikštis tam, kas vyrų ir moterų prigimtyje yra esminga bei geriausia. Todėl kultūra, papročiai, tradicijos, religinės nuostatos, atskleidžiančios tai, kas savita vyro ir moters prigimčiai, nėra naikintini stereotipai.

Stambulo konvencija siekia įtvirtinti dviprasmiškai interpretuojamą socialinės lyties (angl. gender) sąvoką, dirbtinai atskiriančią vyrų ir moterų vaidmenis nuo juos pagrindžiančios vyriškos bei moteriškos žmogaus prigimties, taip sukuriant teisines prielaidas lytį laikyti tik socialiniu konstruktu. Įtvirtinus teisėkūroje neaiškią socialinės lyties (gender) sąvoką, atsiras prievolė ją vartoti ir kituose susijusiuose teisės aktuose. Ypatingą susirūpinimą kelia Stambulo konvencijos 14 straipsnio nuostatos, įpareigojančios ją pasirašiusias šalis „įtraukti į visų formaliojo švietimo lygių ugdymo programas mokymo medžiagą apie „lyčių vaidmenis be stereotipų“, ne tik siekiant užtikrinti lyčių lygybę, bet ir atmetant iš prigimties kylančius skirtumus. Teisinės prievolės diegti mokymą apie „nestereotipinius lyčių vaidmenis“ (Konvencijos 14.1 str.) visų formaliojo švietimo lygių ugdymo programose įtvirtinimas statytų į pavojų LR Konstitucijos 26 straipsnyje įtvirtintą tėvų ir globėjų teisę „nevaržomai rūpintis vaikų ir globotinių religiniu ir doroviniu auklėjimu pagal savo įsitikinimus“.

Dėl šių priežasčių nepritariame Stambulo konvencijos ratifikavimui ir aukščiau minimų nuostatų pavertimui privalomomis teisinėmis normomis Lietuvos valstybei ir visuomenei.

Ne mažesnį susirūpinimą kelia ir keičiantys prigimtinę šeimos sampratą siūlymai įteisinti partnerystę. Šeima yra natūralus valstybės ir visuomenės pagrindas, o ne socialinis ar teisinis konstruktas, kuris priklauso vien nuo įstatymų leidėjo valios. Šeima nėra vien tik bendras gyvenimas, siejamas emocinių ar turtinių ryšių. Ji yra prigimtinė bendruomenė, kylanti iš abiejų lyčių sąlygoto tarpusavio papildomumo, kuris yra esminė šeimos atsiradimo sąlyga, išskirianti ją iš visų kitų bendro gyvenimo formų. Tačiau tai ne tik santuokos sudarymo sąlyga, bet ir prigimtinių tėvystės, motinystės, brolių bei seserų, įskaitant vienišų motinų ir tėvų, giminystės ryšių atsiradimo sąlyga.

Šeima kaip pirminė ir prigimtinė bendruomenė yra palankiausia aplinka vaikų augimui, vystymuisi ir ugdymui. Ji ne tik geriausiai užtikrina vaiko prigimtinius poreikius bei giminystės ryšių tvarumą, bet taip pat ir visuomenės tęstinumą bei tvarumą. Kaip prigimtinė bendruomenė šeima yra pirmesnė už valstybę ir nėra įstatymų leidėjų kūrinys. Todėl įstatymų leidėjai neturėtų suteikti šeimos statuso ir teisinio pripažinimo toms bendro gyvenimo formoms, kurios neturi šeimos esmę lemiančių prigimtinių savybių.
Todėl Lietuvos tradicinės krikščioniškosios bendrijos nepritaria partnerystei ar kitiems teisiniams institutams, kurie leidžia įgyti šeimos statusą toms bendro gyvenimo formoms, kurios neturi šeimos esmei būdingų prigimtinių savybių.

Lietuvos tradicinės krikščioniškosios bendrijos kviečia įstatymų leidėjus pasirinkti tokius teisinio reguliavimo būdus, kurie neištrintų ribos tarp prigimtinės šeimos sampratos ir kitų bendro gyvenimo formų bei užtikrintų deramą bendrą gyvenimą vedančių asmenų faktinių santykių teisinę apsaugą.

Skatiname visų bendradarbiavimą kuriant visuomenę be smurto ir patyčių, kurioje kiekvieno jos nario santykiai su kitu būtų grindžiami abipuse pagarba ir artimo meile. Siekdami supratimo ir dialogo atpažinkime, jog už įsitikinimų ir pažiūrų įvairovės slypi mus jungiančios bendros žmogiškosios pamatinės vertybės.

Lietuvos vyskupų konferencijos pirmininkas
Arkivyskupas Gintaras Grušas
Stačiatikių Bažnyčia Lietuvoje
Vilniaus ir Lietuvos metropolitas Inokentijus
Lietuvos sentikių Bažnyčios vadovas
Aukščiausiosios tarybos pirmininkas
Dvasinis tėvas Grigorij Bojarov
Lietuvos evangelikų liuteronų Bažnyčios
Vyskupas Mindaugas Sabutis
Lietuvos evangelikų reformatų
generalinis superintendentas
Kunigas Raimondas Stankevičius
Šv. Juozapato Bazilijonų ordino
Vilniaus vienuolyno vyresnysis ir
Švč. Trejybės bažnyčios klebonas
tėvas Mykolai Kozelkivskyy OSBM

Nuotraukos autorius Vilniaus kunigų seminarija (iš vilnensis.lt).
Nuotraukoje: arkivyskupas Gintaras Grušas (Katalikų Bažnyčia), vyskupas Mindaugas Sabutis (Liuteronų Bažnyčia), metropolitas Inokentijus Vasiljevas (Stačiatikių (ortodoksų) Bažnyčia)

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Julija       2021-03-12 12:47

Ar gali moteris būti traktorininke? Taip. maloniai prašome. Ar gali moteris būti dvasininke? Ne, ka jūs čia dabar? Ką jos išmano apie dvasinius reikalus? Tuos dalykus kietai tvarko patriarchatas.

pagaliau!       2021-03-11 11:18

smagu skaityti, kad Lietuvos ivairiu krikscionybes pakraipu davasininkai susivienijo. Labai pritariu siam pareiskimui ir linkiu ta vienybe islaikyti.

stasys       2021-03-11 9:16

O kiek iš tų 15.037.086 yra tikri ? Būtų mano valia uzdrausciau internetu tas peticijas pildyti . Kuo toliau tuo labiau jos smirdi . Klastojimu mastas šiurpina.

Raigerdas       2021-03-11 9:05

Puolimas prieš šeimą ir už “genderistų švietimą” prasideda Jungtinėse Tautose. Pasirašykite peticiją ir prisidėkite prie tų milijonų, kurie kovoja už šeimos teises auginti vaikus pagal savo religinius ir dorovinius įsitikinimus. https://www.citizengo.org/en-af/home?page=1
Kas nesupranta angliškai, tada pasirašykite čia: https://www.citizengo.org/ru
Mūsų jau daugiau nei 15.037.086 žmonių, kovojančių už savo ir savo vaikų teises. 

Rasa       2021-03-11 8:53

Svarbu, kad toks vieningas pareiškimas padarytas. Tai vienija bažnyčią su visuomene. Tai sutvirtina bažnyčią. Tai tramdo tuos, kurie atsisako sveiko proto ir gyvenimo pagal gamtos dėsnius.

Al.       2021-03-10 21:56

Kunigų pareiškimas pagirtinas. Bet Habilito - dar geresnis.

stasys       2021-03-10 19:00

Reigardas ieško ,kas gi tie prikabine makaronų visai Europai .Klausimas be abejo retorinis , jais mielai Jis ir pats naudojasi kai reikia pamankstinti savo liežuvį pirštais . Socialinės lyties klausimas aktualus valstybėse kuriose labai silpnas pats tradicinės šeimos institutas , o visuomenė apatiška šalyje vysktancioms pertvarkoms. Jei švietimo sistemą neturi vieno bendro ugdymui skirto stuburo iš tikro pavojinga eksperimentuoti josios atžalomis . Kaip man tai tik laiko klausimas kada Lietuva bus pasiruošusi ramiai priimti ir ta socialinės lities naują sąvoką , viekom neaišku ką tai bendro turi su marksistais ? Turbūt eilynis neišmanymas visur judantis koją koją su norais kažką tokio pamatyti .

Raigerdas        2021-03-10 17:03

Šį kartą galima pasveikinti krikščioniškas bendrijas padedančias sunkią minutę Lietuvos visuomenei išlaikyti tą dvasinę pusiausvyrą, kurios trokšta dauguma Lietuvos žmonių. Tekstas puikus, viskas išdėstyta labai korektiškai ir protingai. Nėra nei vienos silpnos vietos, kuria galima būtų abejoti. Ne tik tekstas geras, bet jis netgi yra pagirtinas už padarytas labai logiškas išvadas dėl esančios “socialinės lyties” Stambulo konvencijoje. Čia jau yra super dalykėlis, kuris duoda galimybė ATSAKOMAJAI EIGAI dėl makaronų gabinimo visai Europai. Pirmiausia, Europoje reikia išsiaškinti, kas yra tie žmonės IŠDRĮSĘ KABINTI MAKARONUS APIE “SOCILAINĘ LYTĮ”? Reikia išsiaiškinti, kas tai per organizacijos organizavo tą makaronų kabinimą ir kokie yra tikrieji šitų organizacijų tikslai. 100% garantuoju, kad šitie žmonės yra tikrai ne tik nešvarios sąžinės, bet galimai ir linkę į nusikalstamą veiklą. Faktiškai paskleista Europoje dezinformacija apie, neva, egzistuojančią “soialinę lytį” jau padarė žalą milijonams žmonių. Reikia išsiaiškinti iki galo, kas yra tokio įžūlaus MELO autoriai ar autorius, ir kokie yra tikrieji jų tikslai. Krikščioniškosios bendruomenės šiek tiek tik pristabdė MELO skleidėjus, tačiau jie vis vien neatlyš ir toliau brausis į mūsų šeimas ir bruks savo Šėtoniško proto sukurtas nesąmones apie “socialinę” lytį. Argumentai irgi svarūs:“Teisinės prievolės diegti mokymą apie „nestereotipinius lyčių vaidmenis“ (Konvencijos 14.1 str.) visų formaliojo švietimo lygių ugdymo programose įtvirtinimas statytų į pavojų LR Konstitucijos 26 straipsnyje įtvirtintą tėvų ir globėjų teisę „nevaržomai rūpintis vaikų ir globotinių religiniu ir doroviniu auklėjimu pagal savo įsitikinimus“. O DABAR, GERBIAMAI PONIOS IR PONAI, PAKALBĖKIME APIE STEREOTIPUS. PATS TERMINAS PAREINA IŠ PSICHOLOGIJOS. JAU TAI NURODO, KAD STRAIPSNIUS ŠIUO KLAUSIMU STAMBULO KONVENCIJAI RUOŠĖ, GALIMAI, PSICHOLOGAI. STEREOTIPAI PSICHOLOGIJOJE TURI NEIGIAMĄ ATSPALVĮ, NORS IŠ TIKRŲJŲ ŽMOGAUS ELGESYS SUSIDEDA BŪTENT IŠ ŠABLONŲ. TIK TIE STEREOTIPAI GALI BŪTI BLOGI, BET GALI BŪTI IR GERI. FAKTIŠKAI TAI YRA JAU ĮRODYMAS, KAD MARKSIZMAS ŠĮ KARTĄ LENDA NE PER KLASINĖS NESANTAIKOS KURSTYMĄ TARP ŽMONIŲ, O PER PRIKLAUSOMYBĘ SEKSUALINIŲ SANTYKIŲ TIPUI. TAI LABAI KLASTINGAS IR ŠĖTONIŠKAS MARKSISTŲ ĖJIMAS, SUPRIEŠINANT ŽMONES IR PAKVIEČIANT Į KOVĄ SEKSUALINES MAŽUMAS SU ESAMA DAUGUMA, IR PRIVERČIANT DAUGUMĄ PAKLUSTI SEKSUALINIŲ MAŽUMŲ BLOGIEMS STEREOTIPAMS, KURIŲ JIE GALI ATSIKRATYTI. Tik jie nenori dėti pastangų ir tapti geresniais, o nori, kad kuo daugiau žmonių užsikrėstų jų ydomis. Ir jų tokiu “perprogramavimo į ydas” objektu tapo MŪSŲ VAIKAI. Tai bent šlykštynės, ir vienas iš tokių genderistų yra vaikų psichiatras Linas Slušnys, kurį iškėlė, tarp kitko, Tėvynės Sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai. Štai, koks paradoksas.

Labai labai       2021-03-10 16:25

pritariu habilit’ui. Nustojau žiūrėti šventinių mišių transliacijas iš Katedros. Nors visiems turime atleisti, bet, manau, tik tada, kai atgailauja, o ne tada, kai pinigais ar įtaka perkasi ,,šventumą” ir viešą rankučių paspaudimą, o kitą dieną jau stumia antivalstybinius ir antitautinius įstatymus, tvarkosi savo ir savo chebrytės reikaliukus. Mieliau paspausčiau ranką elgetai prie Katedros durų negu kai kuriems… nusipelniusiems…

šaunu       2021-03-10 15:37

kai iškart kelių tikybų vyskupai randa noro bendram pareiškimui, tai jau šį tą reiškia. Nors paskutiniu metu visame pasaulyje bolševikai vis labiau nusitaiko į krikščioniškas bažnyčias, galiu kirst lažybų, kad būtent šitame jų fronto ruože susilaužys marksistinius išpuvusius dantis.

stasys       2021-03-10 15:00

cit.’ Kokias vertybes turi tie, kurie siuntė policininkus į Garliavą draskyti vaiką ir jų rėmėjai, „Mė-SOS“ noretojai? ’ ..be abejo jų niekas nemokė kaip gražiai atimti vaiką ir grąžinti mamai .Ilgai laukti nereikėjo ,kol mėsos mėgėjai prisipratino sau šeimos vertybes ir bažnyčia. Kai ėsti norisi viskas tinka .

emilija       2021-03-10 14:55

Kiek jau laiko mokote tuos 10 Dievo įsakymų, o pasiekimai kokie? Ar susimąstėte? Ar priimti konvenciją gali spręsti referendume ir tik moterys, ne patriarchatas.

habilitās       2021-03-10 12:45

Prasmingi žodžiai, pasirašytų kiekvienas turintis bent lašą padorumo, bet… juk tai tik žodžiai, paleisti pavėjui, kuriuos perskaitys ir pamirš.
Neremkite tų, kurie stumia Konvenciją, neagituokite už juos rinkimų metu, nepriimkite aukų,  nesodinkite Katedroje pirmose eilėse per šventes. Ką veikė J. Razma su žmona Šv. Jono krikštytojo bažnyčioje rinkimų į Seimą antro turo dieną, kad susilaukė išskirtinio kunigo dėmesio? Dosniai paaukojo?!  Nuo ko? Nuo Konvencijos šalininkų?!
Iš katalikų bažnyčios šaiposi, įžeidinėja, kunigus pravardžiuoja, o jūs kaip tas nuogas karalius… ach konservatoriai, ach krikščionys demokratai…
Gi, ne „profesionalūs gėjai“ formavo valdančiąją koaliciją, o TS LKD, jie kvietėsi „profesionalus“ į koaliciją, kurie tyčiojasi iš Bažnyčios, jie sutiko atiduoti Žmogaus teisių  komiteto pirmininko pareigas tam, kuris daugiausiai „nusipelnė“ pasityčiojimo iš sveiko proto fronte. Ar tikrai seime turi būti aptarinėjama kas ir kaip naudojasi tualetu, ar tai Žmogaus teisių komiteto reikalas?
Ne T. Raskevičius yra problema Seime, o TS LKD, tiksliau, anūko noras įgyvendinti senelio svajonę – tapti prezidentu. Dėl to gali paaukoti bet ką. Ar atsitiktinai Albino draugo draugas M. Adomėnas tapo užsienio reikalų viceministru?!
Juk buvo pašalintas iš partijos, į Seimo rinkimus ėjo savarankiškai. Kokias vertybes turi tie, kurie siuntė policininkus į Garliavą draskyti vaiką ir jų rėmėjai, „Mė-SOS“ noretojai?

stasys       2021-03-10 11:10

kazy .. puikus komentaras . Vienok pats apsvarstykite kodėl dauguma negali spręsti to klausimo (konvencija) , o paskui paskaitykie Ramiros kom. Nors aš ir likau nepatenkintas D.Kuolio surengtą nuotoline konferencija švietimo klausimais, vienok joje buvo pakelti teisingi klausimai apie lietuviškas problemas ugdant jauna kartą .

kazys       2021-03-10 10:56

Seniai jau reikėjo tokio pareiškimo ,tik dar noriu papildyti: hpmoseksualizmas ir vienalyčių santuokų kūrimas yra -IŠTVIRKAVIMAS ,NUODĖMĖ.Šeštas Dievo įsakymas; NEPALEISTUVAUK.  Stasy, kas turima omenyje kai sakoma apie bekiaušį vyrą ar bobą su pautais, juk pats supranti kad kalbama ne apie anatomija,taigi yra ne tik bekiaušiai vyrai bet ir besmegeniai kaip ir tamsta kuriems visokios konvencijos tai gėris ir nors baslį ant galvos tašyk.

stasys       2021-03-10 10:01

Atvirumas pagirtinas Ramiros , niekas tau netrukdo turėti savo nuomone visais tais klausimais kurie čia diskutuojami . Ne visi str. mano kritikuojami ne visi manimi bodisi ,‘dauguma ’ formalus skaičius o ir kodėl tavo ‘dauguma’ turėtų ką nors spręsti ? Mano nuomone tau gali pritarti tik ‘berazumiai’ bet juk tai nereiškia jog visa bendruomenė tokia , vienoda. ? Tie str. kuriuos kritikuoju šablonai paprastos nuomonės kuriuose ne tik trūksta argumentų bet ir paprastos žmogiškos analizės įvykių . Beje aš tokius laikau atsakingus už tą Lietuvos vidaus politika kuria čia Lietuvoje turime ... ‘berazumiu demokratija’ kuriai ne tik reikia augti ir mokytis bet ir bręsti . Rašau kaip noriu , nepatinka ? neskaitote , negalite ? argumentuojate .Tik taip galima ko nors išmokti .

Ramiros       2021-03-10 9:27

Neabejoju, kad absoliuti dauguma, esančių čia, nori, kad tu, štazi užsičiauptum ir dingtum iš čia, nes tavo sapalynės visiems yra nepriimtinos ir net neretai šlykščios. Kokio velnio, čia įlindęs esi ir visur savo purviną snapą kaišioji, visiems straipsnių autoriams prieštarauni, šaipaisi iš jų. Juk gi tu tikrai čia nepageidaujamas. Neaišku dar, ar atidirbinėji “judošiaus grašius” ar tiesiog turi problemų su kultūra, sąžiningumu, dvasingumu, o gal net su psichika, kaip ne vienas yra pastebėjęs. Taigi, jeigu niekas nenori, kad tu čia reikštums, kada tupėtum čionai, o tu, kaip koks ožys, užsispyręs vis tiek čia savo nesąmones skleidi, tai gi aišku, kad su tavimi kažkas ne taip ....  Tarp kitko, geriau pasimokytum rašybos lietuviškai, nes paprasčiausių klaidų tavo rašysenoje apstu.

stasys       2021-03-10 8:54

Sunku tam pritarti . Problema uzmuzojus keliais gražiais žodžiais ji netaps mažiau matoma ar skausminga visuomenei . Nemaža dalis Lietuvos piliečių gimsta už tradicinės šeimos aprašo , kuris tinka tiems tradiciniams krikščionims , bėda kad problemos tokios tradicinėmis negali tapti ,..nors šiame pasaulyje nieko naujo neisrasi .Pase teks rašyti nesantuokinis Petras Petraitis ar stasys Staselis. Davatkomis būna ne tik moterys.. bet ir vyrai štai jums įšvirkščia tos socialinės lities pavyzdzio forma . Nesvarbu kuo tu gimsti, svarbu kuo tampi gyvenimu eidamas ,bekiausiai vyrai ir moteris juos turinčios ..galima ta neigti bet ne fizine formą nustato kas tu esi ir ar gerbsi savo kūną .


Rekomenduojame

Ramūnas Karbauskis. Valdžia vis dažniau ima grasinti Lietuvos žmonėms

Nida Vasiliauskaitė: kas, oficialiu požiūriu, dabar turi teisę viešai kalbėti apie esamą padėtį?

Geroji Naujiena: uoliai sergėkime Dvasios vienybę taikos ryšiais

Algimantas Rusteika. Dabar yra tada, tada yra dabar

Nida Vasiliauskaitė ir jos lapių medžioklė: ar įvedę prievartą prieš piliečius kovos su pandemija pretekstu, politikai sustos?

Algimantas Rusteika. Dabar yra tada, tada yra dabar

Kam netinka pilietinė pozicija? Artūras Orlauskas „Neredaguota“ tinklalaidėje

Ramūnas Aušrotas. Bendruomeninio solidarumo ir atsakingos kaimynystės pavyzdys

Vytautas Sinica. Negi į dieveniškiečius vandens patrankas arba gumines kulkas atsuks pirmiau nei į nelegalus prie sienos? Man tai makabriška

Nida Vasiliauskaitė. „Dirbu UAB „PR“, gavom užsakymą parduoti „visuomenei“ plytą“

Audrius Bačiulis. „Tai – ne Lietuvos Vyriausybė, tai – okupacinė administracija“

Andrius Švarplys. Čia gali būti du variantai

Lietuvos Šeimų Sąjūdžio pareiškimas: kviečiame Lietuvos žmones palaikyti Dieveniškių gyventojų protestą

Vytautas Sinica. Šiandien jie lengvai būtų apšaukti laisvės priešais

Rasa Čepaitienė. Kuris neapsvaigtų?

Ramūnas Aušrotas. Lazda visada turi du galus

Trakų istorinio nacionalinio parko pašonėje – plynas kirtimas

Audrius Bačiulis. Sakiniai, turintys išvartyti ministrą iš šlapio viščiuko

Liudvikas Jakimavičius. Lietuvos konservų fabriko „Brolių kapai“

Vytautas Sinica apie Gabrielio Landsbergio fiasko

Žinios iš Dieveniškių – tai, ko „Panorama“ šį vakarą nerodė

Lidžita Kolosauskaitė. Antivakserės laiškas Sveikatos apsaugos ministrui

Algimantas Rusteika. Susiliejam su gamta

Ramūnas Karbauskis. Sužvėrėję, godūs ir pikti

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“ apie demografinę Afrikos bombą

Vinco Kubiliaus reportažas iš Lietuvos laisvės kovotojų atminimo šventės vyskupams Julijonui Steponavičiui ir Vincentui Borisevičiui pagerbti

Roberto de Mattei. Pranciškus pradėjo karą, kuris baigsis Tradicijos triumfu

Nida Vasiliauskaitė. Proga kai ką sužinoti apie protingųjų protą

Vidmantas Valiušaitis. Išdavystės dienos

Ramūnas Karbauskis. Prievartos maniakai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.