Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Demokratija ir valdymas, Intelektualų vaidmuo

Lietuvos mokslininkų sąjunga Seimui: itin teigiamai vertiname prof. Ado Jakubausko vertybines nuostatas ir veiklą

Tiesos.lt redakcija   2021 m. balandžio 1 d. 0:23

6     

    

Lietuvos mokslininkų sąjunga Seimui: itin teigiamai vertiname prof. Ado Jakubausko vertybines nuostatas ir veiklą

Dalijamės Lietuvos mokslininkų sąjungos kreipimusi į Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen dėl ketinimo nušalinti prof. Adą Jakubauską nuo Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinio direktoriaus pareigų

J. Basanavičiaus g. 6, LT-01118, Vilnius,
el. paštas: .(JavaScript must be enabled to view this email address); .(JavaScript must be enabled to view this email address)

Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkei
gerb. Viktorijai Čmilytei-Nielsen

Lietuvos mokslininkų kreipimasis
Vilnius, 2021 ̶ 03 ̶25

Dėl ketinimo nušalinti prof. Adą Jakubauską nuo Lietuvos gyventojų genocido
ir rezistencijos tyrimo centro generalinio direktoriaus pareigų

Lietuvos mokslininkų sąjunga (toliau – LMS) aukštai vertina Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (toliau – LGGRTC) atliekamą darbą, kuris remiasi ten atliekamais moksliniais tyrimais, o savo užduotimis ir jų svarba valstybei net negali būti lyginamas su kitomis tik akademine veikla užsiimančiomis institucijomis. LGGRTC pavaldumas Seimui turi užtikrinti nuolatinį jo ryšį su Lietuvos visuomene, jai atstovaujančiomis politinėmis partijomis ir politikais, kitomis pilietinėmis organizacijomis. Jam keliamus tikslus Centras gali pasiekti tik savo veiklos pastovumu, turėdamas politikų ir visuomenės palaikymą.

LMS konstatuoja, kad tam tikros politikų grupės pastangos pakeisti LGGRTC vadovą prof. dr. Adą Jakubauską, kai jis dar tik neseniai pradėjo vykdyti savo pareigas, bei vieši Centro organizacinės tvarkos ir darbuotojų tarpusavio santykių svarstymai daro didžiulę žalą šiai institucijai ir jos atliekamai misijai. Kartu tai pakerta visuomenės pasitikėjimą pačiais politikais, kurie taip siaurai supranta jiems suteiktą mandatą, kad savo jau kadencijos pradžioje ėmėsi LGGRTC veiklą destabilizuojančių iniciatyvų.

LMS siekia, kad mokslininkai glaudžiai bendradarbiautų su valstybės institucijomis, tačiau tikisi abipusės pagarbos ir pasitikėjimo. Prof. dr. Adui Jakubauskui turi būti sudarytos sąlygos dirbti ir savo darbu įrodyti, kad mokslininkai gali tarnauti valstybei ir savo kompetencija svariai prisidėti prie visuomenės istorinės atminties stiprinimo.

Lietuvos mokslininkų sąjunga ketinimą nušalinti prof. dr. Adą Jakubauską nuo Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinio direktoriaus pareigų vertina kaip nepagristą ir politizuotą veikimą prieš tinkamai pareigas einantį, aukštomis moralinėmis vertybėmis pasižymintį ir itin kompetentingą mokslininką. Prašome Lietuvos Respublikos Seimą užtikrinti, kad šis nepagrįstas veikimas prieš prof. dr. Adą Jakubauską būtų nutrauktas.

Tokia praktika, kai valdžios institucijos kišasi į tarpasmeninius LGGRTC darbuotojų ir vadovybės santykius pakerta pasitikėjimą ne tik valstybės tarnyba, bet ir LR Seimu. Susidaro įspūdis, kad LR Seimas netinkamai akcentuoja prioritetus globalios pandemijos ir su tuo susijusios socialinės ekonominės krizės kontekste bei skatina visuomenės susipriešinimą. Kenkėjiški veiksmai prieš prof. dr. Adą Jakubauską ir kitus aktyvius akademinės bendruomenės narius siunčia signalą Lietuvos mokslininkams, kad kompetentingi asmenys valstybės valdyme yra nepageidaujami.

Bandoma įteigti, kad mokslininkų sprendimai ir išvados turi tik pritarti valdančiųjų partijų politinei linijai, kaip gūdžiaisiais sovietiniais laikais, nes priešingu atveju administraciniais metodais, „trolių“ ir „influencerių“ pagalba su jais bus susidorota.

LMS itin teigiamai vertina prof. Ado Jakubausko vertybines nuostatas ir veiklą, kuri visiškai atitinka akademinės etikos ir sąžiningos mokslinės pozicijos raiškos principus.

Kviečiame ir kitas kūrybines organizacijas (Lietuvos rašytojų sąjungą, Lietuvos kompozitorių sąjungą, Lietuvos dailininkų sąjungą, Lietuvos žurnalistų sąjungą ir kt.) prisijungti prie bendrų pastangų, stiprinant visuomenės pilietinę poziciją ir demokratiją.

Lietuvos mokslininkų sąjungos pirmininkas
prof. dr. Dalius Serafinas

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

deja,       2021-04-1 21:34

neliustratai jau spjovė ir į mokslininkus ir į tautą.

Manau,       2021-04-1 15:48

kad nieko nereiškia politikoje nei mokslininkai, nei menininkai, nei gyventojai.

Kovo 11-osios signatarai       2021-04-1 12:10

A-ū-ūū !!!

tiek       2021-04-1 10:15

Netikiu ,kad aukščiauia valdžia buvo uzurpuota tam ,kad klausytų kažkieno pageidavimų. Per ilgai su savanaudišku išskaičiavimu “stovėta po medžiu” ,kad tokie kreipimaisi galėtų turėt kažkokį poveikį.Tas kreipimasis jiems patiems daugiau reiškia tiesiog “nusiplaunam rankas galutinai”.

Pastabai papildymas       2021-04-1 8:11

Seimas privalo atsižvelgti į visuomenės nuomonę ir nereikia jų prašyti jokio “būtų gražu”. Seimas ateina tarnauti tautai ir valstybei, o ne politinių grupuočių ir šešėlyje stovinčių interesams.

Pastaba       2021-04-1 7:48

Būtų gražu, kad Seimas atsižvelgtų į visuomenės gerbiamų grupių (signatarai, laisvės premijos laureatai, partizanai, bažnyčios vadovai, mokslininkai, tarp jų ir Genocido centro darbuotojų dauguma, ir t.t.) itin teigiamą gerb. prof. A.Jakubausko vertinimą. Kažkodėl daug kur reklamuojamas nemotyvuotas staigus puolimas prieš šį žmogų, o kažkodėl beveik neminima priešinga argumentuota nuomonė. Seimo šiandieninis balsavimas ta prasme yra reikšmingas Lietuvos ateičiai.


Rekomenduojame

Vytautas Sinica. Elitizmas

Nida Vasiliauskaitė „galimybių pase“ nei rūšiavimo, nei diskriminacijos nematantiems aktyvistams: nesiskųskite, jei ir jums pasiūlys prisitaikyti

Apie Šeimos gynimo maršą išsamiai: Kęstutis Skrebys kalbina Artūrą Orlauską

Kas šiandien išduoda Tėvynę? Dovilo Petkaus pokalbis su Vilhelmu Čepinskiu

Sekmadieniai su Fulton Sheen: patriotizmas

Arnoldo Taujansko ir advokato dr. Antano Bartusevičiaus kreipimasis į Advokatų tarybą ir jos pirmininką

Dovydas Norkūnas: Kaip aš tapau „antivakseriu“, arba Kodėl kyla ir klausimų, kurių nevalia klausti

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: kodėl ES įteisina vabzdieną?

Nida Vasiliauskaitė apie vadinamąjį „galimybių pasą“: tai – ne sveikatos rodiklis, o lojalumo šitai politikai ženklas

Geroji Naujiena: Pasilikime Jo meilėje! Kad duotume vaisių ir jie išliktų

Rasa Čepaitienė. Monografijos rašymo stadijos

Londone garbaus amžiaus pastorius 24 valandoms buvo sulaikytas policijos dėl neva homofobiškų žodžių

Žuvelė. Kun. Arnoldas Valkauskas kalbasi su prof. dr. Andriumi Macu: apie šeimą, vertybes ir dvasinę reanimaciją

Nida Vasiliauskaitė. Kaip į šitą žemiausio lygio manipuliaciją turėtų reaguoti išties turintis nors kiek padorumo ir proto?

Emilija Latėnaitė. Tikiu ir tikiuosi, kad žmonės apgins savo ir kitų orumą atsisakydami „galimybių“ paso

Kun. Robertas Grigas. Jei skelbiesi „kataliku politiku“, Katalikų Bažnyčios mokymas moralės, politikos, socialiniais klausimais tave įpareigoja

R. Aušrotas. JK Žmogaus teisių ir lygybės komisija: teismai turi ginti ir iš religinių įsitikinimų kylantį požiūrį į homoseksualumą. Ką pasakytų LGKT?

Liudvikas Jakimavičius apie Vytauto Landsbergio paradoksą

Andrius Martinkus. Ką liudija dainos „Kelkis, Lietuva!“ gimimas?

Karolinska (Švedija) ligoninė nebetaikys hormoninio lyties keitimo metodo vaikams

Lina Dūdaitė-Kralikienė. Kai priežastys painiojamos su pasekmėmis, arba Kaip grąžinti valstybę prie ‘res publica’

Eligijaus Masiulio bylos penkmečiui artėjant Dovilas Petkus klausia: ar Tauta gali tikėtis atomazgos, aiškumo ir teisingumo?

Algimantas Rusteika. Apie karą, kurio nebus

Nuo bačkos. Andrius Navickas, vienas iš naujojo Partnerystės įstatymo autorių – apie krikščionybę, meilę ir naujuosius inkvizitorius

Ramūnas Aušrotas. Pora pastabų dėl koalicijos partnerių (!) rengiamo Partnerystės įstatymo projekto

Nida Vasiliauskaitė. Ką atsakyti žmogui, kuris yra „pasiryžęs aukoti dalį savo laisvės vardan bendro gėrio“?

Vytauto Sinicos pozicija LRT diskusijoje su Tomu Vytautu Raskevičiumi dėl vienalytės partnerystės projekto

Gertrūda Jolanta Juchno SF. Reikia dalyvauti, nes jei nepaprašysime atsižvelgti į Tautą, kito Maršo jau nebebus

Replika. Romualdas Žekas. Rafinuotas bandymas apgauti

„Neredaguota“ pokalbis su Nida Vasiliauskaite. Žmonių balsas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.