Žmogaus teisės, Tiesos judėjimas, Pedofilijos byla

Leonas Merkevičius. Nežmoniškumo mašina rieda toliau

Leonas Merkevičius   2017 m. spalio 22 d. 14:43

25     

    

Leonas Merkevičius. Nežmoniškumo mašina rieda toliau

Spalio 18 d. įvyko teismo posėdis, kuriame Laimutė Kedienė kaltinama: 

1) Valstybės himno išniekinimu (BK 217 str.). Kaltinamosios anūkas Karolis 2010 m. vasario 1 d. Kaune, prie prokuratūros, su kitais vaikais sudainavo esą savo sukurtą himną. Po kelių metų prokurorai sumąstė, kad buvo padarytas nusikaltimas, apkaltino N.Venckienę, o kai „politiniai“ įtarimai N.Venckienei buvo dėl suprantamų priežasčių pašalinti, įtarimai himno išniekinimu buvo pažodžiui perrašyti L.Kedienei (2016 m. (!)).

Kažkas jau pakomentavo, kad jei Kedžiai laikytų žirgą ir sugalvotų juo pajodinėti, būtų galima juos traukti baudžiamojon atsakomybėn ir dėl valstybės herbo išniekinimo. Nors tikrąjį valstybės simbolių išniekinimą kasdien vykdo tie, kas, pasikabinę tuos simbolius po kaklais, valstybės vardu daro nusikaltimus, dorodami nekaltus žmones, kartu sistemingai naikindami pasitikėjimą teismais ir visa valstybe.

2) K.Betingio melagingu įskundimu (BK 236 str.) bei jo šmeižtu žiniasklaidos priemonėse (BK 154 str. 2 d.). Tyrimas pagal abu straipsnius pradėtas pagal K.Betingio melagingą pranešimą dėl nebūto Laimutės Kedienės nusikaltimo praėjus dvejiems metams po Laimutės Kedienės 2010 m. rugpjūčio 26 d. pareiškimo Generalinei prokuratūrai ištirti K.Betingio sąsajas su Drąsiaus Kedžio tardymu ir nužudymu. Pareiškime buvo dėstomi faktai, tokie kaip, pvz., K.Betingio pasakyti žodžiai spaudos konferencijoje, o iš jų daromos tikėtinos išvados apie tai, kad „tokia informacija, kokią skleidžia K.Betingis visuomenės informavimo priemonėms, galėjo būti gauta tik tardant ar kankinant“ jos sūnų, ir todėl kyla būtinybė ištirti K.Betingio sąsajas su D.Kedžio kalinimu, tardymu ir nužudymu.

Prokuroras Aidas Mažeika tas išvadas palaikė akivaizdžiai nepagrįstomis ir 2010 m. rugsėjo 3 d. priėmė nutarimą nepradėti ikiteisminio tyrimo (atsakomybė dėl melagingo įskundimo gali kilti tik tuomet, kai prieš nekaltą asmenį pradedamas ikiteisminis tyrimas). Net jei pareiškime ir būtų pateikta kokia nors neteisinga informacija, asmuo negalėtų būti nubaustas pagal BK 236 str., jeigu jis sąžiningai klydo dėl pateikiamų faktų ar aplinkybių. Bet iš prokurorės Linos Gudonienės pasisakymų teisme atrodo, kad Laimutės Kedienės nusikaltimu ji laiko tai, kad ši netiki oficialia savo sūnaus mirties versija ir drįsta apie tai viešai pareikšti.

Apskritai, labai sunku suprasti, kuo konkrečiai kaltinama L.Kedienė, nes ir pati kaltinimus surašiusi prokurorė to tiksliai nežino, kita vertus, tokio reikalavimo jai niekas ir nekelia.

Neatvyko liudytoju kviestas himno autoriaus tėvas Aidas Venckus – jo kvietimui praėjusiame posėdyje priešinosi kaltintoja L.Gudonienė, sakydama, kad nėra jokių duomenų apie kokį nors ryšį tarp A.Venckaus ir jo sūnaus veiklos; taip pat neatvyko etatinis ypatingos svarbos – teisingo liudytojo – pareigas mūsų teismų sistemoje einantis Vitalijus Keršis, su kuriuo teismui nepavyko susisiekti.

Norėjosi pasiūlyti teismui susiskambinti su teisinguoju liudytoju Vitalijumi Keršiu jo telefonu (nr. 86X8X4XXY), bet tai greičiausiai būtų palaikyta neteisėtu kišimusi.

Uoli valstybės simbolių saugotoja kaltintoja L.Gudonienė savo išstojimą teismo spektaklyje pradėjo nuo pretenzijų susirinkusiems stebėtojams: „Teisme, čia žiūrovai kalbasi, tegu laikosi tylos, arba pašalinkite“. Matyt, anksčiau pretenzijas susirinkusiems stebėtojams reikšdavęs K.Betingis („Teisme, žiūrovai kalbasi ir juokiasi“, „Teisme jie slapta įrašinėja“, „Teisėjau, jie mane fotografuoja“...) šį kartą estafetę bus perdavęs prokurorei.

Advokatė Marija Bartaševičiūtė paprašė teismo nutraukti „himno bylą“ remiantis tuo, kad byloje nėra jokių duomenų, kurie galėtų būti laikomi kaltę pagrindžiančiais įrodymais. Ir ne tik nėra tokių duomenų, bet netgi yra įrodymų, kad kaltinamoji tos veikos nepadarė. Ten buvo visai kitas tekstas, nei tas, kurį Karolis Venckus padeklamavo Laimutės Kedienės namuose. Prokuratūra tai žinojo, bet vis vien kaltinimo nepakeitė.

Prokurorė Lina Gudonienė, kuriai net ir po daugybės kaltinamojo akto korektūrų niekaip nepavyksta sukurpti suprantamą ir atitinkantį BPK reikalavimus kaltinamąjį aktą: „Tai kaltinimą koreguoti galima iki pat įrodymų tyrimo pabaigos“.

Teisėjas (norisi sakyti: teisiamasis, nes tokiuose teismuose vyksta ir visos mūsų teisminės sistemos teismas) Ugnius Trumpulis atsakė, kad BPK neleidžia nutraukti bylą įrodymų tyrimo stadijoje; konstatavus, kad nėra duomenų, įrodančių kaltę, byla ne nutraukiama, o skelbiamas išteisinamasis nuosprendis. Ir kad BPK nenumato galimybės skelbti išteisinamąjį nuosprendį pagal vieną kaltinimo punktą ir tęsti įrodymų tyrimą pagal kitą.

Advokatė Marija Bartaševičiūtė replikavo, kad ir pagal kitus kaltinimo punktus byloje nėra jokių duomenų, kuriuos galima būtų laikyti įrodymais, ir kad visi liudytojai tai tik patvirtina, ir kad nė vienas žurnalistas nenurodė, kad yra ėmęs interviu iš L.Kedienės.

Teisme apklaustos dvi liudytojos: buvusi Karolio Venckaus mokytoja E. Jurevičienė bei Laimutės Kedienės sesuo Birutė Steponkevičienė. Pastaroji, liudydama apie mitingą prie prokuratūros, papasakojo apie ten stebėtą atsitikimą, kai K.Betingio vienas vyras paklausė, ar jam žinoma apie teisėjo Jono Furmanavičiaus viešbutyje prievartautus du aštuonmečius berniukus. Teisėjas net nespėjo liudytojos sustabdyti ar nurodyti sekretorei to neprotokoluoti, o liudytoja paaiškino, kad ji tik mėgina suprasti, ar čia tas mitingas, kuriame nuskambėjo himnas, ar kitas.

Prokurorė L.Gudonienė: Apklausoje ikiteisminio tyrimo metu nurodėte, kad Karolis sukūrė ir paplatino himną...

Liudytoja: Aš tikrai taip nesakiau. Tada labai skubėjau, neskaičiau protokolo, pasitikėjau, kad mano žodžiai surašyti teisingai.

Teisėjas paskaito kelias protokolo vietas: „Neatmetu galimybės, kad Karolis galėjo sukurti, nes labai kūrybingas vaikas“. Kitoje protokolo vietoje vėl analogiškas sakinys, bet suformuluotas kaip teigimas, kad taip ir buvo. (Galėjo tyrėja paklausti to paties ir ketvirtą kartą, o po to kaltinimui pagrįsti parinkti jai tinkamiausiai skambantį atsakymą).

Prokurorė: Ar žinojote, kad L.Kedienė kreipėsi su pareiškimu Generalinę prokuratūrą?

Liudytojai patvirtinus teisėjas: O kas ten buvo parašyta?

Liudytoja: Pradėti tyrimą dėl D.Kedžio nužudymo. Po to prokuroro E. Palaimos skambučio, žinote…

Teisėjas: Jei aš žinočiau… Ar namuose buvo kalbama, kas kaltas dėl nužudymo?

Liudytoja: Tai mūsų visi telefonai buvo pasiklausomi…

(...)

Prokurorė: minėjote, kad laikraščiai rašė apie D.Kedžio nužudymą. Ar buvo rašoma apie L.Kedienės pareiškimą?

Liudytoja: Neatsimenu.

Kaltinamosios advokatė: Ar L.Kedienė davė interviu žurnalistams?

Liudytoja: Stengdavosi nekalbėti su žurnalistais. Prie manęs – niekada.

Prokurorei pageidaujant, buvo pagarsinta viena nereikšminga slapto sekimo protokolo transkripcijos vieta.

Po posėdžio L.Kedienė teisėjui pasakė, kad jai tas pats, ką jie čia nuspręs, ir kad gal ją tegu nuteisia jai nedalyvaujant, nes važinėti į šiuos teismus jai yra tikrai sunku. Teisingumo vykdytojas Ugnius Trumpulis jai paaiškino, kad jis negali suteikti jai tokios galimybės, nes to nenumato BPK, o jei dėl sveikatos negali kada atvykti, tai turi pateikti gydytojo pažymą, ir kad jis viską daro tik taip, kaip tai numatyta įstatymuose. Matyti, kad teisėjui nelengva, bet juk visada būna pirmas kartas, o po to jau viskas einasi lengviau.

Išeidamas K.Betingis taip pagerbė Laimutės Kedienės palaikyti atėjusius žmones: „Ir vėl ta pati šutvė susirinko!“

Kitas posėdis – lapkričio 8 d. 13.30 val. Šaukiami liudytojais Aidas Venckus, Karolio Venckaus pusbrolis Simonas Žukauskas, taip pat ir slaptuoju etatiniu teisingu rezonansinių bylų liudytoju įdarbintas Vitalijus Keršis, jei tik šiam pavyks įteikti šaukimą.

Įėjimas laisvas, bet vietų skaičius ribotas.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Kam nukreipti į temą "Kremlius puola"       2017-10-25 8:28

Ką jau ten OMON. Į autobusiukus susodinti tesugeba. O va per kiaušinius su buože seneliui užvažiuoti, ne visi gali.

naujam ginklui       2017-10-24 21:31

Nepirmaujame. Pirmas Lukašenka atskirą žmonių veislę savo OMON papildymui išvedė.

nusiriedės       2017-10-24 21:30

Nebus kas pensijas betinginiams moka. Bet kokiu atveju čia betinginiai ir ko. tiek “apsišvietė”, kad bet kas, turintis priėjimą prie pilnos informacijos, ims jais naudotis. Gausis toks pensijinio amžiaus Kuprevičius iš Betinginio.

Vilniete       2017-10-24 14:11

Tas setonas siautes kol saviskiai i pragara pasauks.

Naujas ginklas       2017-10-24 13:52

Delfis rašinėja, kad Putinas perspėja apie ginklus baisesnius už atominę bombą. Turima omenyje genetiškai pakeistus kareivius, kurie neturi gailesčio ir t.t. Ar nebūsime aplenkę pasaulio ir išsivedę tokių genetinių mutantų kaip Betingis, Kondratjevas, antstolė ir t.t. Visą kariauną turime.

Jules       2017-10-24 12:00

Žinot, raudonieji oligarchai su anūkais liepia negailėt prasčiokų - bobos prigimdys naujų, anot Stalino su Žukovu.

Genialu       2017-10-24 3:40

Garliavos byloje Andrius Lobovas pareiškė, kad jis yra Deimantės Kedytės tėvas ir nori ją matyti
23 Spa 2017, Laisvas Laikrastis

Kas gali paskelbti       2017-10-24 1:15

kur ir kuo dirba buv. Kedainiu teisejas Vitalij Kondratjev, nuo kurio neteisingo sprendimo prasidejo visa sita virtine nesamoniu.Likimo pirstas ji nubaude ne kiek ne maziau ziauriai - autoavarijoje uzmuse bendradarbe. Kas toliau? Kas zinote - viesinkite- kur, kokiame rajone, mieste dirba sitas pedu mafijos atstovas.

Irena       2017-10-23 23:06

Gaila seneliu.Sveikatos ir istvermes jiems.

Kęstutis       2017-10-23 22:15

Ironiška, kad pats K.Betingis Kauno apygardos prokuratūroje 2010-04-23 įvykusioje spaudos konferencijoje gana tiksliai nusakė padėtį: (cituojama kalba netaisyta): „... matau, kad sistemoj yra betvarkė, prokuratūros vadovybė nevaldo situacijos, nevykdom mes tų pareigų, kurias galėtumėm vykdyti… ; „... visiškai ne ta kryptimi prokuratūra dirba, šiandien jinai nebetarnauja žmonėms, kaip gali tarnauti, ją galima Įtakoti iš visų pusių ir prokuratūroje nėra stuburo, nėra pozicijos kas galėtų vykdyti tą politiką, tarnauti valstybei ir pirmiausiai žmonėms. “; „... kada buvo sulaužytas man sprandas ir tų žmonių noras dirbti ta kryptimi, nuo to momento prasidėjo prokuratūros netarnavimas įstatymui, bet siekimas atsižvelgti į tuos interesus ko iš mūsų prašoma, ko reikalaujama, nuo to momento prasidėjo prokuratūroje smukimas autoriteto ir įvaizdžio ir sakyčiau ne visada buvo sprendimai tokie, kuriuose prokuratūra galėjo aktyviai dirbti, t. y. visas procesas valstybės privatizavimo sistemoje ir pagrinde valdininkų darbą vertinant. “; „... mes kartais matom, kad bijodami prokurorai, aš galiu tiesiai šviesiai pasakyti prokurorai bijodami, kad dėl savo likimo, kad kitą dieną dėl jo neigiamo sprendimo nebūtų atliekami patikrinimai ar jis nebūtų išvytas iš darbo, jie stengiasi daugiau, na kartais priimti tokius sprendimus, kad tiktų visiems. “

Jules       2017-10-23 13:05

Mūsų kasdienės politikos Hollywood’as: stipriojo(nugalėtojo) Jėgos teisė, nes vaiką jėga išnešė neosovietikai, konspiracija, dezi propaganda ir agresija.

O gal       2017-10-23 12:06

betingis taip pasakė apie tuos su mantijom ? Iš pradžių reikia šį dalyką išsiaiškinti. Raštu.

perskaiciau       2017-10-23 11:16

ir bloga pasidare nuo betingio is mazosios raides. Puikus apgailetinu n…..u duetas - betingis ir cerniauskas. V

Jules       2017-10-23 10:33

Manau, kad akivaizdu, jog Neosovietija įsisiautėjo.Jėgos teisė ir Neosovietijos fundamentai(The Fundamentals of Soviet to Neo-Soviet Law) “über alles”! Neosovietija kaip drg.Stalinas svajoja gyventi su Saule. Jie nepakaltinami - daro ką nori su Neosovietijos oponentais. Brutalios jėgos ir dezi propagandos pagalba valdomas ir engiamas runkelynas, verčiamas daržove, ir tai dar vadina oligarchine demokratija. Anksčiau, okupacijos laikais, buvo demokratinis centralizmas, o dabar kas?

ruta       2017-10-23 10:25

..pedofilijos atvejus istyrti , irodyti is viso yra sudetinga , o cia Lietuvoje , kuri pagal Eurostat duomenis yra tarp korupcijos lyderiu , tai ir neimanoma .Net Norvegija , kuri mums brukama , kaip pavyzdys / gal todel , kad milijonus duoda Lietuvos viesom organizacijom ir taip nuperka ju palankuma ../ir tai , JAV pagalba ten buvo atskleistas visas pedofilu tinklas su subjektais , turinciais auksta statusa ir padeti visuomeneje ..

Liberalizuotoje       2017-10-23 7:16

Europoje suklestėjo pedofilija.Ir pabėgėliai tik smulkmena prieš šį supuvimą.

Ar šutvė, ar banda, ar gauja       2017-10-23 6:12

tai vienas ir tas pats, Tai tą Betingi reikia apskųsti Briuseliui, kad sumokėtų didelę baudą ir išvytas iš darbo bez prava vozvraščeniją. Manau jis supranta ką tai reiškia.

Stasys       2017-10-22 21:37

Paieškojau. Radau, kad “šutvė” sinonimas yra “gauja”, lenkiškai “banda”. Taigi, taigi ...

to:Kitais metai per prezidento rinkimus        2017-10-22 20:09

naivuoli, pamisrai kas balsus skaiciuoja. Vaigauska pakeite jo antrininke!

Betingis kalbėjo PAŽEMINANČIAI       2017-10-22 19:23

Pateikite kolektyvinį ieškinį už orumo įžeidimą teismo patalpose.

vil       2017-10-22 19:13

  Nei g4dos,nei sąžinės…

KGBistai dar NEIŠLIUSTRUOTI       2017-10-22 19:05

Visi jie pakabinti todėl vykdo Rusijos norus.

Kitais metai per prezidento rinkimus       2017-10-22 16:48

visus kandidatus išbraukite ir įrašykite:  NERIONGA VENCKIENĖ. Tai bus teisingiausia.

Stasiui       2017-10-22 16:06

Žinokite, kad girdėti iš K.Betingio lūpų žodžius “šutvė” yra didelis komplimentas ir jokiu būdu ne įžeidimas. O kalbant apie baudžiamąją atsakomybę, tai buvęs vyriausias prokuroras, o vėliau Černiausko kontoros advokatas, dabar tiesiog advokatas Kęstutis Betingis turi ant savo galvos visą kalną darbelių, su kuriais lyginant, kažkokie žodeliai yra visiški niekai. Aišku, jei garsiai šutve būtų pavadinta jų pačių troika teisme, pasekmės būtų visai kitos.

Stasys       2017-10-22 15:40

Ar tas žodis “šutvė” nėra žmonių  įžeidimas bei pažeminimas ? Jeigu taip, tai ar tas ponas neužsitraukia baudžiamumo ?  O dėl Kedžio, tai kiek girdėjau aplinkui, tai nei vienas netiki ta oficialia versija, kurią sukūrė “ekspertas”. Iš tiesų darosi liūdna.  .... Tokie dalykai, manau, yra vienas iš postūmių nešdintis iš čia .... Be abejo, senelių labai gaila, iškankintų, pažemintų sistemos .... Palinkėsiu jiems stiprybės šioje ašarų pakalnėje.


Rekomenduojame

Algimantas Rusteika. Laukimas

D.Žalimo žiniai: referendumus dėl vienalyčių asmenų santykių vykdė Slovėnija, Airija, Tailandas, Kroatija, kai kurios JAV valstijos, bus Šveicarijoje

„Sengirėje“: G. Kniukštos pokalbis su St. Čepinsku apie miškų naikinimo vajų nepriklausomoje Lietuvoje

Ramūnas Aušrotas apie būsimos Europos viziją. Vera Jourova: su Rusijos grėsme ES vertybėms kovosime cenzūra ir baudomis

Linas Šalna. Klasika

Jolanta Blažytė. Ką jūs sakote?

Tomas Viluckas. Kodėl reikia referendumų

Mantas ir Skaistė Vasiai. Įsimintiniausios Didžiojo šeimų žygio akimirkos

Eurika Masytė siūlo sprendimą: priešlaikiniai Seimo rinkimai. Pritariate?

Nacionalinis susivienijimas reikalauja nutraukti piliečių laisvių suvaržymus

Nida Vasiliauskaitė. Dabar klausimėlis: ką Ingrida?

Papunkčiui. Vytautas Sinica apie visuomenės susipriešinimą

Prof. dr. Andrius Macas. Kažkas čia ne taip (I)

Nida Vasiliauskaitė. Tradiciškai partijos skirdavosi idėjomis ir ideologijomis, bet tie laikai jau baigėsi

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Tarp teisės į gyvybę ir teisės į abortą

Vytautas Sinica. Apie siūlymą, kad šalys Europos Sąjungoje nebeturėtų veto teisės

Vytautas Rubavičius. Baltarusijos galvosūkis – Kremlius laimi?

Nida Vasiliauskaitė. Apie „vatnikus“ ir jų medžiotojus jorkšyrus: kurie iš jų yra tikroji politinė bėda

Keletas prezidento metinio pranešimo komentarų: P.Girdenis, J.Laučiūtė, A.Širinskienė, P.Saudargas, A.Švarplys

„Netiesos jausmas valstybėje palaukti negali“? – Lietuvos Respublikos prezidento Gitano Nausėdos metinis pranešimas

„Tradere“ leidyklos naujienos: Birželio sukilimo metinių proga leidžiama J. A. Antanaičio knyga „Tautos instinktas išlikti“

Citata. Dantė Aligjeris: apie neutralumo padarinius moralinių išbandymų metu

Jonas Kauneckas: visi turime su Nacionaliniu Susivienijimu reikalauti Referendumo arba kitos Visuomenės apklausos

Nida Vasiliauskaitė. Tai šitą jie vadina „komunikacija“ ir „profesionalumu“?

Jūratė Laučiūtė: Visiems, balsavusiems už TS-LKD partiją, siūlau pagalvoti, kas jums yra Lietuva

Naciukų* Lietuva? Aleksandras Nemunaitis primena, Tomas Baranauskas pataria

Vidmantas Valiušaitis. Tėvas apie Birželio sukilimą

Audrys Karalius. Padre…? Kodėl…?

Kaip naujojo kairuoliškumo ideologija užkariavo JAV universitetus – Krescencijus Stoškus primena prof. Česlovo Milošo liudijimą

Andrius Macas. Kaip mylėti vienodai?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.